קומיקס, קריקטורות ואנימציה

מאת: עינת לוי

 

פסטיבל Animix , הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה קומיקס וקריקטורה, יתקיים זו השנה ה – 11 בסינמטק תל אביב, בין התאריכים 16 – 20 באוגוסט.

 

בפסטיבל יוקרנו סרטי אנימציה זוכי אוסקר, פוקוס צרפת, סרטים על יוצרים גדולים ונשכחים, דוקו-אנימציה, "למה, מי מת?" מבחר סרטי אנימציה  מקאבריים וחכמים בנושא המוות, לקט פרסומות, אנימציה ומוסיקה חיה,  אנימציה בשירות המדע, תקשורת ואנימציה, ספיישל רדיו במחווה ל-60 שנות גל"צ, נשים יוצרות אנימציה על נשים, סרטים באורך מלא, תחרות אסיף לאנימציה ישראלית, סדנאות, כיתות אמן ומפגשים עם יוצרי הקומיקס והקריקטורה המובילים בישראל.

 

חגיגת אנימציה קריקטורה וקומיקס לילדים: מחווה לדרדסים עם שובם למסך, הפנתר הורוד, מבחר  סרטי אנימציה בנושא מכוניות, אוכל וחיות, קונצרט לאנימציה עם רוני פורת, חילופי אש מצוירים בין אורי פינק ושי צ'רקה, סדנאות: היומן והחנון, קומיקס פיצוץ, ננו קומיקס, לייק! ויריד קומיקס.

 

                          

פני הדברים

 

יקיר הפסטיבל

נועם משולם, הינו יוצר אנימציה, מפיק במאי ומורה. בסטודיו הקטן שלו ביפו יצר חלק ניכר מתוצרי האנימציה המוזמנת בישראל: פרסומות, תשדירי שירות סרטים לאירוויזיון, "רחוב סומסום" וסרטים אמנותיים. במהלך ימי הפסטיבל יקיים משולם שני מפגשים עם הקהל.

 

במפגש הראשון יספר משולם על דרכו האמנותית ויציג את הפרויקטים הגדולים והמשמעותיים מבחינת תוכן ואתגר אמנותי. במפגש השני, המיועד למקצוענים וחובבניים, יציג משולם את הפרויקטים הקצרים, פרסומות ותשדירים.

                                                                    

פאנל משולש

פלאנטו, הקריקטוריסט הפלסטיני שיגיע מרמאללה. מפגש זה יהיה ברוח פעילותו רבת השנים של פלאנטו המתעקש לבנות גשרים של הבנה ודיאלוג בין הצדדים המסוכסכים במזרח התיכון באמצעות שפת הקריקטורה. שניים מעמיתיו לפרויקט "קרטונינג פור פיס" הם  מישל קישקה ובהא בוכרי.

 

נתב"ג 2011

תערוכת קריקטורות ייחודית המוקדשת לדוד בן גוריון. במסגרת תערוכה זו, ראשונה מסוגה, בפסטיבל האנימיקס קובצו עשרות עבודות של יוצרים מחלוצי המאיירים ועד לימינו המתייחסות לדמותו המרתקת של "הזקן". 

 

                          

בן גוריון על פי יונתן וקסמן

 

"מחווה ל-60  שנות גל"צ"

תערוכה קריקטורות ומחווה מיוחדת של הקריקטוריסטים בישראל לתופעה יוצאת הדופן של תחנת גלי-צהל שיש בה תמהיל של צבא ואזרחות, משמעת ומרדנות, תוכן אקדמי ופקקי תנועה, חדשות ונוסטלגיה, שמרכיבים יחד את תמצית הישראליות על שלל גווניה.

 

קריקטוריסטים למען המחאה

תערוכה נוספת תהיה ברוח המחאת המהפכנית של שכבת מעמד הביניים בישראל, שהתחילה את נס המרד משדרות רוטשילד בתל-אביב והתפשטה לכל הארץ.

 

האיש שצייר את טרזן

ג'ו קיוברט, מגדולי הקומיקאים האמריקאיים, יקיים מפגש אמן במסגרת התערוכה "גיבורים"  במוזיאון הקומיקס והקריקטורות בחולון, ב-18 באוגוסט.

 

שלישי-שבת, 20-16 באוגוסט, 10:00 – חצות

מחיר: 42-25 שקל

לפרטים: 03-6060800 שלוחה 0

אתר הפסטיבל: http://www.animixfest.co.il/

 

 

|
|
|
|
|