פסטיבל אגדות מרחבי העולם - בגן הבוטני גבעת רם

פסטיבל אגדות עם

מאת: עינת לוי

 

הגן הבוטני האוניברסיטאי שבגבעת רם בירושלים וקבוצת "בלבלו" מקיימים בחול המועד סוכות "פסטיבל אגדות מרחבי העולם". בגן יוצבו מתחמי פעילות תיאטרליים, המשלבים תיאטרון לכל המשפחה עם פעילות ייחודית בכל מתחם. הקהל יוזמן להתנסות במיומנויות מגוונות בהשראת אגדות עם שונות ולחוות תיאטרון רחוב צעיר ומגוון. הפסטיבל יתקיים בימים ראשון-שלישי, 18-16 באוקטובר, בין השעות 16:00-11:00.

 

מטיילים בין אגדות עם בגן הבוטני (צילום: הדס בן שושן)

 

הנזל וגרטל ופונדו שוקולד

במהלך הפסטיבל יטיילו הילדים ברחבי הגן בין המתחמים ויחשפו לפעילויות שונות הקשורות לאגדות העם של אותה יבשת. בחלקת אירופה יוצב הבית המתוק מהיער השחור, אל תוך הבית הססגוני תזמין המכשפה של הנזל וגרטל את הילדים ותספר להם את גרסתה לאגדה המפורסמת ותרקח איתם ממתק בפונדו שוקולד.

 

בת הים ובועת הסבון

בחלקת אוסטרליה ישמעו הילדים אגדות אבורג'יניות על חיות היבשת ויתנסו ביצירת מגוון מקצבים אבוריג'ינים. במתחם בת הים הקטנה תספר בת הים על מסעה אל יבשת אמריקה וניסיונותיה להגיע אל הנסיך בתוך בועת סבון קסומה, הילדים יוכלו להפריח בועות סבון ענקיות במתקנים ובטכניקות מגוונות.

 

מוגלי ורובין הוד

באזור הטרופי ינחה מוגלי את הילדים בטיפוס על חבלים ובאקרובטיקה אווירית על "טיסו" כפי שלמד מהקופים בג'ונגל ויספר קטעים מסיפורי הג'ונגל שלו על החיים בקרב חיות היער. במתחם רובין הוד, יאמן רובין הוד את צבא הגנבים ויחשוף בפני הילדים את הלכות האבירים בימי הביניים, יעביר להם סדנאות כיוס, אימון בחרב, בהסוואה וחלוקת שלל לעניים, במתחם "הסיפור שלא סופר" תוצג, פעמיים ביום, הצגה מלאת הומור לכל המשפחה המגוללת את ההתרחשות על סט הצילומים לסרט "רובין הוד".

 

חול המועד סוכות, ראשון-שלישי, 18-16 באוקטובר, בין השעות 16:00-11:00. 

 

מחיר: כניסה לגן, כולל כל המופעים - 35 שקל לאדם מגיל שלוש ומעלה. לילדי ירושלים – 25 שקל,  מחיר משפחתי (עד שישה אנשים) - 150 שקל.

לפרטים: 02-6794012

איך מגיעים: הכניסה לגן היא משכונת ניות-רחוב בורלא 1, או מתחנת הדלק ניות אשר ברחוב הרצוג.

 

 

 

|
|
|
|
|