צלם: יניב כהן
מצמיחים אמנים ויוצרים בתחום המחול: מופעי "הרמת מסך" 2011
צלם: יניב כהן
The sad little, sensitive, unappreciative, Pisces, Jesus man, אסנת קלנר
צלם: אסכף
6 שנים מאוחר יותר, רועי אסף

נולדו לרקוד – הרמת מסך 2011

 מאת: רונית סבירסקי

 

"הרמת מסך" היא האם המלכה של תוכנית הריאליטי "נולד לרקוד". כבר לפני 22 שנים נולד המיזם שתכליתו להצמיח אמנים ויוצרים בתחום המחול. התוצאה מרגשת בכל פעם מחדש. השנה יועלו המופעים בסוזן דלל, באודיטוריום רבקה קראון בירושלים ובפריפריות בין התאריכים 10-3 בנובמבר.

 

"תנועה מגונה", הילל קוגן (צילום: יניב כהן)

 

יצירות לא שגרתיות

זוהי הזדמנות נדירה לראות מופעים שבהם היוצרים בין אם הם הרקדנים, המנהלים האמנותיים או הכוריאוגרפים יוצרים מתוך חופש פעולה מוחלט ומעלים יצירות לא שגרתיות. הלל קוגן מצליח להפיק פרצי צחוק מהקהל כמו בקומדיה טובה כשהוא יוצר פרודיה על המחול העכשווי. יצירה עם הרבה תעוזה מילולית ורעיונית ושבירת מיתוסים. רועי אסף מתמקד בפרקי הידיים בתנועה חושנית ומוסיקה מתנגנת. רייצ'ל ארדוס משלבת ריקוד בהשראת מרלין מונרו ושירה איטלקית מקורית נוטפת רומנטיקה. דורון רז מצליחה לדמות מלחמת שוורים תוך כדי ריקוד.

 

על שלושת המופעים מנצחים מנהלים אמנותיים ותיקים שהם תמר בורר, סער עזימי ורונית זיו. כל אחד מהם התבקש לבחור ולחנוך יוצרים מתוך היצע של כארבעים יוצרים שהגישו את מועמדותם. השנה יועלו עשר עבודות ב-3 מסכים שונים. כל מסך מורכב מ-3 או 4 יצירות מקוריות.

 

Some Fish, מאיה וינברג (צילום: תמר לם)

 

מסך 1  בניהול האמנותי של תמר בורר

 

"עצומים" מאת איריס ארז

רישומים של היעדרות, נוכחות נפקדת ועיניים שממאנות לראות. אנשים בתוך מרחב עלום מנסים להנכיח את עצמם בתוכו וזה מול זה. דמויות מיתולוגיות נפרמות לתוך מהלכים אנושיים שבירים, ועוצמת הרגע מתפוררת למה שלא ניתן לאחוז בו. בתוך מרחב, שבו הקיום כבר אינו מובן מאליו, מתפרצים רגעי חסד של מגע אנושי. בכל אלה צופה העֵד. הוא מתעד באובססיביות את מהלך היווצרותם והיעלמותם של הנוכחים. מתוך העולם שמהדהד את עצמו הוא מייצר את מוזיקת המקרה של מה שהיה וחלף. רקדנים יוצרים: אסף אהרונסון, כרמי זיסאפל, בשמת נוסן, עילאיה שליט

 

"יער" מאת מאיה ברינר

רצון. רצון נואש. רצון נואש ומתמשך. רצון עיקש. רצון עיקש ולא אפשרי.

רצון בלתי פוסק שמבקש למחוק הכול ולהתחיל מהתחלה.

 

(Some Fish (swim up the river to die, מאת מאיה וינברג

בחלל אפור עם צלקת הן נעות כבתוך רשת עצבית. לאן אני הולכת? הנה יד. האם רציתי לאחוז בה? האם רציתי לומר משהו? או שמא היה זה רק עוד אינסטינקט – רישום של זיכרון שטבע במעמקי עצמו? רטט חשמלי, כמעט חיבור. האם נפלתי? ממשיכה. במקום שבו הזיכרון הולך ונשמט וההווה סמיך ומתמשך, הגוף מונע מתוך אינרציה פנימית בלתי פוסקת הוא דוחס ופולט, מתאבן ונדחף, נאחז ומאבד – נאבק לחבר נקודה לקו, למשמעות, לאותו חלל – שיאפשר לו להיות.

רקדניות: מעין דנוך, שני גרנות, מאיה וינברג

 

3/11/11 – חמישי, שעה 21:00 - מרכז סוזן דלל.

10/11/11 – חמישי בשעה 20:30 – רבקה קראון – תיאטרון ירושלים.

12/11/11 – מוצ"ש, שעה 21:00 – מרכז סוזן דלל.

 

"עצומים", איריס ארז (צילום: תמר לם)

 

מסך 2 , בניהולו האמנותי של סהר עזימי

"ולנטיה" של דורון רז

ולנטיה עומדת במרכז הזירה רחוק מפתחי המילוט אל מול תשואות הקהל, קולות התופים והחצוצרות. שם, במקום המסוכן ביותר ולנטיה שקטה. מוכנה לקרב. רקדניות: מורן זילברברג, אילנה בלסן

 

6 שנים מאוחר יותר מאת רועי אסף

בעבודתו זו מתמודד רועי אסף עם :" מה יקרה אם נקרב כתף אל כתף וכף אל כף,ונשזור אצבעות ונפרקם. מה יקרה אם תשעיני את ראשך כנגדי ואני ארקוד. הריקוד מלווה ביצירה "סונטה לאור ירח" של בטהובן. רקדנים: הדר יונגר, הראל ורועי אסף.

 

"נתון לשינוי" של גילי נבות

חוויה טוטאלית וטקסית לשתי רקדניות בהשראת מלחמות שוורים. מכף רגל ועד ראש, בדרך אל הלב. רקדנית, יוצרת ומבצעת גילי נבות.

 

SPEAKER של נועה צוק

ריקוד לשלושה. לרגעים הצליל והתנועה הם דבר אחד. יש הרבה תנועות והרבה קצבים, יש מעברים לעולמות שונים. רקדנים: יניב אברהם, מורן זילברברג, נועה צוק

 

4/11/11,  שישי , שעה 22:00 – סוזן דלל

8/11/11, שלישי, שעה 20:30 – רבקה קראון – תיאטרון ירושלים.

10/11/11, חמישי , שעה 21:00 – סוזן דלל

 

"שש שנים מאוחר יותר", רועי אסף (צילום: אסקף)

 

מסך 3 , בניהולה האמנותי של רונית זיו

 

"במילים שלה" מאת רייצ'ל ארדוס

יצירה בהשראת מרלין מונרו. שלוש רקדניות בליווי נגינה של מוסיקה חיה החוגגות את  ההיבטים השונים של נשיותם. העבודה עוסקת בשאלתן על מושלמות, כוח ונשיות. רקדנים: אורי לנקינסקי, שירן שרעבי, טליה ביק.

 

"תנועה מגונה" של הלל קוגן

הלל קוגן בודק את הדופק של המחול העכשווי ומוודא שהוא עדיין 'חי' . היוצר מתבונן בעין ביקורתית על קלישאות של סגנונות המחול העכשווי ומנסה להבין כיצד המחול איבד את הריקוד שבו. חמישה רקדנים: כרמית בוריאן, ענבר נמירובסקי, אסנת קלנר, אלדד בן ששון, הלל קוגן.

 

The sad little, sensitive, unappreciative, Pisces, Jesus man, מאת אסנת קלנר 

מקרבג'יו ועד קורט קוביין, מופע רוק מתפשט על הבמה.מבעד להתפרצויות שלוחות הרסן והמוזיקה החיה מתגלים בפנטזיית הרוק סדקים, ודרכם ניתן לבחון דימויי גבריות, מוטיבים של פולחן ואת שבריריותה של האחווה הגברית. רקדנים: אריאל כהן, דניאל ספיר, מתן דסקל, עידן פורגס

 

5/11/11, מוצ"ש, שעה 21:00 – מרכז סוזן דלל.

9/11/11, רביעי, שעה 20:30 – רבקה קראון , תיאטרון ירושלים.

11/11/11, שישי, שעה 22:00 – מרכז סוזן דלל.

 

The sad little sensitive Jesus Man, אסנת קלנר (צילום: יניב כהן)

 

מחיר כרטיס : 60 ש"ח

 

מרכז סוזן דלל למחול ולתיאטרון:

טלפון להזמנות:  03-5105656

אתר: www.suzannedellal.org.il
כתובת: רח' יחיאלי 5 נווה צדק ,תל אביב 65149 ,תל אביב

 

תיאטרון ירושלים

טלפון להזמנות: 02-5605755

אתר: www.jerusalem-theatre.co.il

כתובת: רחוב מרכוס 20, ירושלים

|
|
|
|
|