יקב רימון - יין רימונים על הדרך

מאת: רונית סבירסקי

 

יקב רימון שהוקם בדלתון לפני מספר שנים, החל את דרכו כתוצאה מניסוי וטעייה. גבי ואבי נחמיאס, אב ובן חקלאים מכרם בן זמרה החליטו לפתח זן מיוחד של רימון למאכל. שלוש שנים של ניסיונות הניבו זן עם ריכוז גבוה במיוחד של ויטמינים בשם אנג'י. הם הצליחו להגיע לפרי במשקלים של 1.5-1.2 קילוגרם לרימון אחד ופיתחו מכונת פריטה הראשונה מסוגה בעולם שמפרקת רימונים. בשנת 2003 הם החלו להפיק יין קינוח מרימונים ולאחריו עברו ליין יבש אף הוא מרימונים.

 

 מרכז המבקרים החדש של יקב רימון במשמר הירדן  צילום: רונית סבירסקי

 

מרכז מבקרים לרימונים

היקב הלך והתפתח נוספו מוצרים ויינות חדשים ולאחרונה נפתח מרכז מבקרים חדש בתחנת הדלק של "משמר הירדן".  לכאורה מיקום לא שגרתי למרכז מבקרים אבל כשיושבים ליד דלפק הבר ומשקיפים דרך החלונות הגדולים אל רכסי רמת הגולן הכל נראה ירוק יותר. התחנה ממוקמת על תוואי הדרך לחרמון ומהווה מקום מפגש לתושבי האזור ולמטיילים שעוברים בדרך. השילוב של מטיילים ותושבים שמגיעים לטעום יין הניב רעיון להפוך את המקום גם לפאב בשעות הערב.

 

טעימת יינות, מיצים וקונפיטורות

המרכז מעוצב בלבן בוהק שמותאם לעיצוב קו הבקבוקים החדש של היקב. בקבוקי הזכוכית הקלאסיים הפכו לזכוכית חלבית ועליהם סמלים גרפיים שמאפיינים את הסדרות השונות. מבקר שמגיע למקום יכול להתיישב על הבר, לצפות בסרט המספר את תולדות היקב ולטעום ללא תשלום 5-4 סוגי יינות, מיצים וקונפיטורות. בין המוצרים החדשים שנוספו למגוון הקיים נמצא מיץ רימונים טבעי בבקבוק זכוכית עם פקק הברגה מסתובב שמחירו 15 שקל. פיתוח חדשני בתחום הבריאות והקוסמטיקה הוא מיצוי שמן מגרגרי הרימון (הגרעין הלבן הפנימי) שמוגדר כאנטי-אוקסידנטי ומעקב תהליכי הזדקנות העור.

 

טעימות יין, פורט ומיצי רימונים   צילום: רונית סבירסקי

 

40 מדליות לפורט

בין מוצרי הדגל שלהם, שטעם הרימון מתיישב עליו כמו כפפה נוחה, הוא יין  פורט פרימיום, שגם זיכה אותם ב- 40 מדליות בתחרויות שונות. הוא מתיישן 4 שנים בחביות עץ אלון וטעמו עשיר ופירותי. עוד מוצר חדש שטעם הרימון הולם אותו הוא יין מבעבע מתקתק בעל סגירת פטנט ששומרת על הבעבוע עד שלושה ימים במקרר. בין המוצרים שנמכרים במקום: כל סדרת היינות של היקב, מיץ רימונים, יין מבעבע, פורט, קונפיטורות, שמן גרגרי רימונים ומוצרי קוסמטיקה המבוססים על רימונים. אוכמניות, דובדבנים וענבים הגדלים ברמת הגולן. היקב כשר וכך גם מרכז המבקרים. פתוח בימים ראשון-חמישי 18:00-09:00, שישי עד שעה לפני כניסת השבת, שבת סגור. 04-9532424

 

|
|
|
|
|