צלם: רונית סבירסקי
דגים מהבריכה לצלחת: "דגי דפנה"
צלם: רונית סבירסקי
שולחנות על פלגי מים
צלם: רונית סבירסקי
בריכת דגי קווי
צלם: רונית סבירסקי
פלטת סלטים

דגים מהבריכה לצלחת

מאת: רונית סבירסקי


כבר נאמר כל כך הרבה על מיקום של מסעדות שאין עוד קלישאה שלא נשחקה עד דק בנושא הזה. אם מחלונות המסעדה נשקפים נופים ומרחבים, אגם תכול או ים שגליו מתנפצים אל החוף, חוויית האוכל מקבלת שדרוג משמעותי. כשנסעתי למסעדת "דגי דפנה" הכינו אותי שמדובר במסעדה צנועה שמבוססת על בריכות הדגים שבקיבוץ. כך הגעתי נטולת ציפיות ביום חורפי כשהעננים רבצו על רכסי רמת הגולן כמו שמיכות פוך רכות.

 

בריכת דגי קווי     צילום: רונית סבירסקי

 

שולחנות על פלגי מים

צעדתי בשביל צר בין עצים ושיחים ומצאתי את עצמי בחורשה קטנה מוקפת בנחלוני מים קטנים ולצדם ניצבים שולחנות עץ. בלב התמונה הפסטורלית הזו עומדת בקתת עץ וברקע נישא החרמון. החלל הפנימי בבקתה אמנם מזכיר מסעדות פשוטות שכמוהן ניתן לראות על אם הדרך אבל המיקום אינו מאפשר להתעסק בזוטות. המסעדה ממוקמת בנקודת המפגש של שני הנחלים חצבני ודן מוקפת חצר רחבת ידיים בצל העצים, בריכה עם דגי קוי, מדשאות ירוקות ופכפוך מים צוננים.

 

פורלים טריים

בשטחה האחורי של המסעדה נמצאות בריכות דגים מכוסות ברשתות הגנה מפני הציפורים. דגי הפורל מגיעים הישר מן הבריכה אל הצלחת וטעמם בהתאם. בתפריט אפשר למצוא: פורל על גריל פחמים (79 שקל), פורל מטוגן (79 שקל), פורל מעושן (89 שקל), פורל ממולא בעשבי תיבול (82 שקל), דניס על גריל פחמים (89 שקל),  פילה דניס (92 שקל), אמנון מטוגן (69 שקל). כל הדגים מוגשים עם תוספות של תפוח אדמה אפוי, צ'יפס או סלט. יש גם בשרים על האש: אנטריקוט, פרגיות או קבב (92-55 שקל). 

 

פלטת סלטים ופורל היישר מהבריכה   צילום: רונית סבירסקי

 

בייבי פורל לבייבי

פלטת סלטים בפתיחה עולה 40 שקל, חומוס 20 שקל, פטריות שמפיניון מוקפצות בשום ושמן זית 45 שקל, ספגטי עם רוטב עגבניות סיצילאני או פסטו 40 שקל. ארוחות ילדים: המבורגר 39 שקל, נקניקיות 39 שקל, שניצל 39 שקל, בייבי פורל  50 שקל ואפילו אנטריקוט בייבי של 150 גרם ב-50 שקל. כיוון שהמסעדה כשרה עדיף להגיע אליה באמצע השבוע או בימי שישי עד הצהרים כדי ליהנות מהמנות על הגריל או בטיגון.

 

המסעדה נמצאת 500 מטרים אחרי חורשת טל מול קיבוץ דפנה.

פתוח כל יום מ-21:00-12:00. טל. 04-6941154

 

 

|
|
|
|
|