"מקסם הזכוכית" - תערוכת ענק של יצירות אמנות מזכוכית בקריית חיים
"אתה במחשבותי"
Ship for Small Captains - בוב נצ'ין
פסל טוטם מזכוכית - גדעון פרידמן

מקסם הזכוכית

אמנות הזכוכית זוכה בשנים האחרונות להתעניינות ותהודה רבה בארץ ובעולם. המשכן לתרבות ואמנות - בית נגלר שבחיפה יציג במהלך חודש אפריל 2012 תערוכה מקיפה המוקדשת כל כולה לאמנות הייחודית והמרתקת  הזו. תערוכת ענק שתציג למעלה מ-100 יצירות אמנות בזכוכית שיצרו שישה עשר אמנים ומעצבים מכל רחבי הארץ, תחת הכותרת, "מקסם הזכוכית".

 

פרחי זכוכית של דרור חפר

 

הזכוכית בצורתה הגולמית הינה שקופה ולבנה ,ברבות השנים למדו בני האדם שתוספי תחמוצות מתכת לעיסה המותכת מעניקים צבע לזכוכית. כך למשל, תוספת קובלט תעניק גוון כחול  ותוספת ברזל - גוון ירוק.  תכונותיה השונות של הזכוכית עשויות להשתנות לא רק על ידי הוספת מרכיבים שונים אלא גם בטיפול מותאם בחום.

 

את הזכוכית ניתן לעצב בקלות לגופים בעלי שטח פנים חלק ובלתי חדיר, תכונה שהפכה את הזכוכית לחומר בעל מגוון רחב של שימושים. עם זאת, הזכוכית כידוע היא שבירה ועשויה להתנפץ בקלות לרסיסים חדים. מתוך מודעות למעלותיו ולמגבלותיו של חומר הגלם, השכילו אמני הזכוכית לרתום את תכונותיו המיוחדות לעיצוב מלא בדמיון  של צורות בשלל צבעים וצורות בין הפיגורטיבי לאבסטרקטי- אמורפי.

 

PAPI - סילביה צימרמן

 

האמנים המציגים:  שלומית אייזנשטיין ,מרים בוצ'ן , אבי בן הרוש ,עמנואל זוהר, גנאדי ז'ורבל, דרור חפר, איריס יהל  , אורית לנדאו  , בוב נצ'ין ,איריס עצמון , ילנה פומיניך  ,גדעון פרידמן, סילביה צימרמן , ליאוניד קריצון  ,כרמן רוזנברג, דוד שפירא.

 

בית נגלר, בן צבי 14, קריית חיים, חיפה  8724694- 04, www.nagler.co.il

הכניסה לתערוכה חופשית

 

שעות פתיחה: ימים ראשון-חמישי, 19:00-9:00

ימי שבת וחג, 17:00-10:00

ערבי חג ושישי סגור

 

|
|
|
|
|