"64 – כל שנה תמונה"

נשיא המדינה שמעון פרס, הרמטכ"ל בני גנץ, נשיאת בית המשפט העליון בדימוס דורית בייניש, השחקנית גילה אלמגור, חתן פרס נובל פרופסור דן שכטמן, הרב ישראל מאיר לאו, הסופר א.ב.יהושע, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, הזמר שלומי שבת, מאמן נבחרת ישראל בכדורגל אלי גוטמן והצייר מנשה קדישמן, הם רק חלק משמות "האוצרים" של תערוכת צילום רחוב מקורית במיוחד שיזמה עירית חיפה בשיתוף עם לשכת העיתונות הממשלתית, לרגל יום העצמאות ה 64 למדינת ישראל.

 

 

ביום העצמאות, 26 באפריל 2012, ייפתח מסלול מיוחד בעיר התחתית בחיפה, הכולל 64 נקודות ציון בהיסטוריה המצולמת של מדינת ישראל, המבקרים מוזמנים לעבור בין צילומי הענק שייתלו ברחובות, כשהמסלול יביא למבקרים את ה"סיפור" של המדינה  דרך נקודות מבט שונות ומעניינות. מסלול הצילומים הכרונולוגי יתחיל בשער 5 של נמל חיפה, ויעבור דרך רחוב שער פלמר לתוך הרחובות המרכזיים של העיר התחתית, כיכר פריז והשוק התורכי, עירית חיפה תנפיק עבור הציבור הרחב מפה מיוחדת של מסלול התערוכה.

 

שער 5 המיתולוגי של נמל חיפה יציין את נקודת הפתיחה של מסלול התערוכה, ולא בכדי: זהו השער שהיווה את דלת הכניסה למדינת ישראל לכל גלי העלייה ההמונית מאז קום המדינה. שער 5 ניצב מול "רציף הדמעות" בנמל חיפה, ממנו הורדו בכוח המעפילים מאוניות ההעפלה והועלו על אוניות הגירוש ובסמוך לבניין מנהלת הנמל, ממנו הורד הדגל הבריטי האחרון, המסמל את סיומו של המנדט הבריטי בארץ ישראל.

 

 

כל אחד מה"אוצרים" בחר מתוך ארכיון לע"מ את הצילומים המייצגים לדעתו את האירועים הגדולים, המשמעותיים, הדרמטיים והמרגשים של כל שנה ושנה מאז קום המדינה. את הצילום הראשון שיפתח ויוביל את מסלול התערוכה בחר נשיא המדינה שמעון פרס, התצלום הוא אחד מצילומי דוד בן גוריון, הנערץ עליו שצולם עומד דום בנגינת התקווה על ידי צלם לא ידוע.

 

קטלוג התערוכה, יציג לצד הצילומים את תהליך הבחירה האישית של האוצרים, את ההערות והאנקדוטות האישיות שהובילו לבחירות של הצילומים ומפה של מסלול התערוכה. התערוכה "64 – כל שנה תמונה" נעשית כמחווה  לפעילות רבת השנים של מחלקת הצילומים בלשכת העיתונות הממשלתית. צלמי הלשכה נמצאים בליבת העשייה של מנהיגי המדינה מתעדים את ראש הממשלה ונשיא המדינה בעבודתם בצד סיקור אירועים מרכזיים בחיי המדינה.

 

 

ראש העיר חיפה יונה יהב בירך על  היוזמה להפקת התערוכה ואמר כי מהיכרותו האישית עם חלק מצלמי ל.ע.מ הוא יודע עד כמה הם ראויים להוקרה זו. מעבר לכך אומר ראש העיר כי חיפה בהיותה עיר רב-תרבותית תהווה את אכסניה הולמת לתערוכה מרתקת אשר תשלב אקטואליה והיסטוריה והכל בראייתם של צלמים מיומנים אשר הקדישו עצמם לתיעוד אירועי המדינה ומנהיגיה.

 

סיורים מודרכים לאורך מסלול התערוכה עם שחקני תיאטרון רחוב יתקיימו בימי שישי של חודש מאי: 4, 11, 18 ו-25 במאי, בין השעות 09.00 – 13.00

 

התערוכה תוצג עד ה- 1.7.2012

 

לפרטים נוספים והרשמה : עמותה לתיירות חיפה 1-800-30-50-90

 

|
|
|
|
|