צלם: יוסי גיא
מתקרבים אל חיות המחמד: תערוכת חיות הבית 2012 תתקיים בעכו

תערוכת חיות הבית 2012

ההתאחדות הישראלית לכלבנות (ההי"ל), תפיק את תערוכת חיות הבית 2012, שתתקיים ב-5 במאי, בכפר מנוף, עכו, בין השעות 09:30 – 19:00. התערוכה שתתקיים בסימן הגברת המודעות לשמירה על בריאות בעלי החיים לרווחת כולם, הינה חלק ממסורת תערוכת חיות הבית שהחלה בתערוכות שערכה ההתאחדות הישראלית לכלבנות בתל אביב. כעת, מתוך מטרה להרחיב את הפעילות גם אל הפריפריה ולאפשר את אותה חוויה והתנסות לאנשים ולילדים שלא רק ממרכז הארץ, התערוכה נערכת לראשונה בצפון.

 

תערוכת חיות הבית (צילום: יוסי גיא)

 

תערוכת חיות הבית שמה לה למטרה לתת במה לכ-34 עמותות המתמחות בחיות בית, בכדי להגביר את המודעות לטיפול נכון בחיות למען הרווחה של כולנו, לקרב את הציבור אל חיות המחמד והחיות המבוייתות השונות. בעולם המודרני שלנו הקשר בין אדם לבעלי חיים הולך ומצטמצם ותערוכה שכזו היא הזדמנות להיחשף ובעיקר לחשוף מבוגרים וילדים, למגוון הרחב של בעלי חיים מבוייתים ולקשר הנפלא שהאדם והחיה יכולים לפתח.

 

החיות שיוצגו באירוע מוצגות ומלוות על ידי בעליהם והקהל יכול להפנות שאלות למגדלים וכן לעמותות ולארגונים השונים שנוכחים במקום על מנת ללמוד על מינים שונים של בעלי חיים כגון: סוסים, ארנבות, חתולים, כלבים זוחלים למיניהם ואחרים. וכן, לחוות פגישה בלתי אמצעית עם חיות אלו ועם אנשים שאוהבים ומטפחים אותן וכמובן לשאול שאלות בכל הנוגע בדרכים הנכונות לגדל חיית מחמד - את מיטב המגדלים שימצאו במקום.

 

במסגרת התערוכה יתקיימו מספר תחרויות ביניהם: "התערוכה הבינלאומית לכלבנות, עכו 2012" ותחרות חתולים בהשתתפות בה ישפטו נציגים בינלאומיים. המבקרים ייהנו מאטרקציות נוספות ביניהם מופע הגנה והצלה, מופע כלבי רועים, ריקוד עם כלבים, פינות ליטוף ומופע אג'יליטי (Agility), שהוא ספורט המחקה את ספורט מעבר מכשולים ומשוכות של הסוסים.

 

 מופע אג'יליטי, בין מכשולים ומשוכות (צילום: שרון שריקי)

 

הספורט האג'יליטי מנתב את האנרגיה של הכלב לכיוונים רצויים ומשפר תוך כדי כך גם את כושרו הגופני, גמישותו, זריזותו ורמת האינטליגנציה שלו. צורת ספורט זו משקפת את ההרמוניה הטובה בין הכלב ובעליו ששיאה בהבנה ותאום מושלמים, שבאמצעותם ניתן לעבור את מסלול המכשולים. מסלול מכשולים זה מורכב ממספר אלמנטים (כ- 20 לערך), אשר מסודרים בזה אחר זה הן בקו ישר והן בפניות, בכל פעם בסדר שונה. הנוהג מכוון את כלבו למעבר המכשולים על-פי הסדר שנקבע לאותו מסלול ספציפי. הכלב שעובר את המסלול במינימום שגיאות ובזמן המהיר ביותר זוכה לדירוג הגבוה ביותר. המכשולים במסלול כוללים: משוכה, נדנדה, גשר, מנהרה גמישה, מנהרה רפויה מבד, חומה, קיר משופע, חישוק, שולחן, עקלתון וקפיצה למרחק.

 

ניתן לרכוש כרטיסים בטלפון: 03-6727174, או באמצעות אתר האינטרנט :www.ikc.org.il

מחיר הכרטיס 55 שקל, כל מבקר מעל גיל שנתיים חייב בכרטיס כניסה.

 

|
|
|
|
|