צלם: רונית סבירסקי
"שומרים ים לכולם" - סופשבוע שהוא חגיגה של ספורט וים בבת ים
חגיגת זומבה לטינית בשילוב מקצבים שונים
צלם: רונית סבירסקי
יומיים של ספורט ימי, סיורים וסדנאות בטיילת בת ים
צלם: רונית סבירסקי
שומרים על החוף והים

בת ים שומרת ים

בת ים שמה לה למטרה להגביר את המודעות לשמירה על הים והחוף בישראל ומזמינה את הציבור ברחב להצטרף לחגיגה של ספורט וים ביומיים של ספורט ימי, סיורים וסדנאות תחת הכותרת "שומרים ים לכולם". החגיגות יתקיימו בטיילת בת ים בין התאריכים 16-15 ביוני. הפעילויות פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום.

 

משחה מים פתוחים

אליפות הפועל במים פתוחים הינו האירוע המרכזי שיפתח את החגיגה, במשחה שיכלול שחיינים של נבחרת ישראל, שחייני הפועל בת ים ואת כל מי שמעוניין להצטרף. המשחה יתקיים ביום חמישי, 15 ביוני, ויכלול 3 מקצים מקצועיים נושאי פרסים: 07:30 – מקצה 6 קילומטר, 8:30 – מקצה 3 קילומטר וב-09:15 – מקצה 1.5 קילומטר.

 

משחה מים פתוחים ב-3 מקצים (צילום: טלי דיגיטלי)

 

המדידה במשחים הינה מקצועית ומדובר במשחה רשמי של איגוד השחייה ובפיקוח שופטי האיגוד. ההרשמה למקצים היא דרך האתר: www.bdg-events.co.il.  במקביל למשחה המקצועי יוזנק גם מקצה עממי למרחק 200 מטר. טקס הענקת המדליות למנצחים במשחה התחרותי בשעה 10:30 על הבמה המרכזית.

 

כדורשת נשים, צעדה ופעילות ספורטיבית על החוף

השנה יתקיים בפעם הראשונה טורניר ארצי בכדורשת נשים. העירייה הכשירה לא פחות מ-8 מגרשים ועליהם תתמודדנה 250 נשים מ-21 קבוצות הכוללות את רעננה, נתניה, כפר סבא, תל אביב, נס ציונה, חוף הכרמל, הוד השרון, רמת השרון, רחובות, חיפה, ק.טבעון, כפר יונה וקבוצה ייצוגית מבת ים. הקבוצות תתמודדנה על התואר אלופת כדורשת חופים בטורניר בת ים.

 

טורניר ארצי בכדורשת נשים (צילום: מיכל סיון)

 

מועצת הנשים של בת ים תוביל את צעדת "נשים הולכות על החוף" המסורתית בהשתתפות של 800 נשים ונערות שתצעדנה לאורך 5 קילומטר טיילת ועל חוף הים. לאורך כל היום יתקיימו בטיילת ועל החופים מגוון פעילויות ספורטיביות לכולם: סדנת זומבה שהיא מסיבה לטינית עם שילוב מקצבים שונים ומגוונים, סדנת הכרות והתנסות בהליכה נורדית עם מקלות, סדנת דראמבס לייב ואירובי מקלות, יוגה, טאי צ'י ופילאטיס בהנחיית מדריכים מגו אקטיב ואליפות הים התיכון במטקות.

 

סיורים וסדנאות

צופי הים בת ים ידריכו וילמדו פעילויות ים שונות עם קאייקים, גלשנים וסירות. ביום שבת 16 ביוני, יוצבו דוכני הסברה של ארץ ללא בדל ויתקיימו סיורים פתוחים לקהל בנושאים: החי והצומח בחוף הים והשפעת האדם על הסביבה החופית שיודרכו על ידי אקו אושן. גם החברה להגנת הטבע תפעיל סיורים וסדנאות במתחם.

 

סיורי החברה להגנת הטבע:

יום שישי 11:00, 12:30 ושבת 10:30, 11:00 - אתר טבע עירוני ואתרי ביאנלה

יום שבת 10:30, 11:00- בתי גידול חי וצומח

יום שבת 10:30, 11:00 - שימור חופים מול פיתוח החופים

יום שבת 11:00, 12:30- אתר טבע עירוני- הפיכת הר ששימש לפסולת לפנינה ירוקה

 

הליכה נורדית עם מקלות (צילום: איציק לוי)

 

לפרטים נוספים והרשמה למקצי השחייה באתר: www.bdg-events.co.il

 

 

 

 

 

|
|
|
|
|