צלם: רונית סבירסקי
ירושלים פותחת את עונת התרבות במסע עליה לרגל שישודר 24/7 און-ליין

המסע בדרך לשלם

אחרי עונת בכורה מוצלחת לאורך כל הקיץ שעבר, תחזור ירושלים ותהפוך למוקד של  עשייה והתרחשות תרבותית בעונת התרבות 2012. העונה תיפתח ב- 21 ביוני במסע עלייה לרגל מנוה שלום לירושלים. המסע יורכב מקבוצת אמנים, פעילים חברתיים ואנשי רוח, שיקיימו לאורך הדרך דיונים ופעולות אמנותיות.  האירוע כולו יהיה פתוח לקהל הרחב דרך צפייה ישירה באתר אינטרנט ייעודי שילווה את המשתתפים לאורך שעות היממה, למה שמצפים שיתהווה לכדי גרסה אינטלקטואלית/אמנותית של פורמט ה"אח הגדול".

 

 פעילות אמנותית לאורך הדרך (צילום: אלדד רפאלי)

 

מסע בדרך לשלם הוא מסע של הליכה, יצירה ופעולה שתוהה על משמעותה תוך כדי עשייה. המסע, כשלם, הוא יצירה דוקומנטלית - יצירה שמתקיימת בתחומי רשת האינטרנט, משודרת בשידור חי ורצוף לאתר ייעודי וכוללת תיעוד של העבודות המתקיימות במסע, שיחות, הווי, היכרות עם המשתתפים, רגעי יצירה, עניין ומתח לצד רגעי שעמום ומנוחה - יצירה שמאתגרת את ההבחנות הסבירות בין אמנות וחיים.

 

קבוצת היוצרים שמקיימת את המסע בדרך לשלם תצעד כך שהפעולה-יצירה האמנותית היא למעשה רצועת שידור בתוכנית מציאות מסוג אחר: חד פעמית או יום יומית, מתכתבת עם פעולת התיעוד או מתנכרת אליה, מפתה את הצופים או מכוונת רק אל חברי הקהילה.

 

המסע הרגלי ימשך כשבוע בהשתתפות קהילה של אמנים, אנשי רוח ואקטיביסטים מהארץ ומהעולם. בהשראת המחאות החברתיות בישראל ותנועת ההתנגדות הגלובלית, הפרויקט מבקש לשאול מה צריכה להיות האידאה החברתית-תרבותית שלנו כיום וכיצד ניתן לממש אותה. תוך שמירה מתמדת על המתח שבין אוטופיה ומציאות, "האח הגדול" ושינוי חברתי, מטרת המסע היא ליצור קהילה זמנית של כ-35 משתתפים אשר יוצרים, הולכים, מדברים ובעיקר חולקים חוויה משותפת בדרכים לירושלים של מעלה.

 

נקודת המוצא לפרויקט היא ההנחה כי הליכה, כאקט של התבוננות עצמית ורפלקסיה על הסביבה, מאפשרת מרחב שבו אנשים מקהילות שונות יכולים ליצור קשרים משמעותיים ולדמיין עתיד שהוא מעבר למציאות הקיימת. מסע בדרך לשלם הוא ניסיון להיפרד מהיומיום הצרכני והעמלני למשך שבוע אחד, ולפנות זמן ומקום ליצירת אלטרנטיבה המתקיימת בשולי הכביש המהיר לירושלים, ומוצגת בזמן אמת באתר אינטרנט.

 

אתר המסע יעלה לרשת האינטרנט לקראת תחילת המסע ויחל את שידוריו ב-21.6 עם תחילת הצעידה. בליבו של האתר עומד עמוד שידורים מפוצל הכולל 4 מסכים שונים המאירים את הפרויקט מזוויות שונות. שניים מהמסכים מעבירים שידור ישיר וחי של המתרחש במסע כפי שיתועד על ידי שני צוותי צילום השוהים במקום. מסך שלישי ישדר ברציפות קליפים ואירועים שונים מתוך המסע לאחר שעברו עריכה במרכז הפיקוד של המסע, שיהיה ממוקם בירושלים ויפעל גם הוא 24 שעות ביממה.

 

המסך הרביעי יהיה זרם בלתי פוסק של קטעי הוידאו הפופולאריים ביוטיוב, ברגע הצפייה. בנוסף לדף השידור המיוחד, האתר יכלול מפה אינטראקטיבית שתראה בכל רגע נתון את התקדמות המסע ותספק מידע על התחנות בדרך. עוד יכלול האתר: דף מידע לכל משתתף במסע שיכיל תמונות ווידאו, מידע על פרויקטים שעשה עבר ועדכונים שוטפים שלו מהמסע. בלוג המסע שיכיל עדכונים על המתרחש במסע- עדכונים טקסטואלים וויזואלים. עדכוני טוויטר ופייסבוק של הצועדים במסע. קטעי וידאו מהמסע שהמשתתפים צילמו בעצמם.

 

המסע בדרך לשלם - חמישי-רביעי, 27-21 ביוני, 2012

אתר המסע: www.goingupjerusalem.tv

אתר עונת התרבות בירושלים: http://www.jerusalemseason.com/he

 

 

|
|
|
|
|