צלם: Dominique Secher
לילה לבן בתל אביב - הופעות, מסיבות, מופעי חוצות והצגות ללא תשלום
תערוכת KOREAN RIDE
צלם: יוסי צבקר
האופרה הישראלית

אירועי הלילה הלבן 2012 בתל אביב  

הלילה הלבן של תל אביב חוזר ויתקיים השנה ביום חמישי, 28 ביוני, ברחבי העיר. מוסדות התרבות והאמנות, בתי העסק והמועדונים בעיר יהיו פתוחים במשך הלילה ויתקיימו בהם מופעים, מסיבות, מופעי חוצות, הצגות, פעילויות ספורט ואירועים נוספים. בין האירועים המרכזיים: דני סנדרסון במופע זריחה, נובל ווג במופע מיוחד ביחד עם מעצב העל ז'אן שארל דה קסטלבז'ק, ריף כהן וחלאס בנמל יפו, ערב להקות בסינמטק על פי בחירת הקהל ומרתון פסי קול באוזן השלישית. רוב האירועים יהיו פתוחים לקהל הרחב, ללא תשלום או בתעריפים מוזלים.

 

כיכר ביאליק 

לכבוד אירועי לילה לבן 2012 מעצב העל ז'אן שארל דה קסטלבז'ק והרכב האלקטרוניקה נובל ווג בלילה חד פעמי של מוזיקה ואופנה בכיכר ביאליק בתל-אביב, החל מהשעה 21:00. לפני המופע תתקיים תצוגת אופנה של קולקציה בעיצובו של קאסטלבז'ק.

 

 ז'אן שארל ונובל ווג בלילה של מוזיקה ואופנה (צילום: Dominique Secher)

 

מעצב העל ז'אן שארל דה קסטלבז'ק והרכב האלקטרוניקה "נובל ווג" יפגשו ללילה חד פעמי של מוסיקה ואופנה בכיכר ביאליק בתל-אביב, החל מהשעה 21:00. קאסטלבז'ק יגיע במסגרת סיבוב הופעות עולמי עם הלהקה הצרפתית במופע החדשני"The Dawn of Innocence" -  שילוב של מחזמר, אופרה, הופעת פופ רוק ותיאטרון, המציג סיפור הירואי על מלחמה בין אור לחושך. המופע הוא שיתוף פעולה בין נובל ווג, שעל המוזיקה, לבין קאסטלבז'ק שיצר את קונספט המופע, ביים אותו ועיצב את הבמה ואת התלבושות. לפני המופע תתקיים תצוגת אופנה של קולקציה בעיצובו של קאסטלבז'ק.

 

נובל ווג, קולקטיב מוזיקה צרפתי הפועל משנת 2004 שהוקם על ידי מארק קולין. שירי הקולקטיב הם גרסאות כיסוי בסגנון בוסה נובה לשירי פאנק, פוסט-פאנק וניו וייב משנות השמונים. נובל ווג יצרו גרסאות חדשות לשירים של דפש מוד, הסמית'ס, הסקס פיסטולס, הדד קנדיז ומינימל קומפקט.

 

KOREAN RIDE 

תערוכת KOREAN RIDE – אמנות עכשווית מקוריאה, של יזמיות האמנות שירי בן ארצי ואיה שהם, תיפתח ללא תשלום בלילה הלבן. התערוכה מוצגת בגלריית ARTSTATION במתחם התחנה ותהיה פתוחה עד השעה 01:00.

 

תערוכת אמנות עכשווית מקוריאה במתחם התחנה

 

התערוכה הקבוצתית כוללת עבודות של 15 אמנים קוריאנים עכשוויים מובילים המציגים ממיטב יצירותיהם בתחומי מדיה שונים כגון ציורי שמן, צילום, פיסול, חריטה על אלומיניום ורישום בדיו ובפחם. התערוכה מספקת הצצה נדירה לעולם האמנות הקוריאני המגוון, ולהלך הרוח התרבותי-חברתי של קוריאה. קשת רחבה אך מגובשת של נושאים מעסיקה את האמנים הקוריאנים הפועלים בשדה האמנות כיום - החל מחיפוש אחר זהות אישית ולאומית, דרך התכתבות עם מסורת האמנות הקוריאנית והשילוב שלה באמנות העכשווית, ועד לעמידה על אידיאל היופי האסייתי אל מול זה המערבי. כמו כן חוקרת ומתשאלת האמנות הקוריאנית העכשווית סמלים תרבותיים קנוניים, ומביעה לעיתים קרובות עמדה ביקורתית נוקבת על חדירת תרבות המערב על רבדיה השונים אל המזרח.

 

"הטרוכרוניה"

קולנוע עדן תל אביב ישוב לחיים במסגרת אירועי הלילה. התערוכה "הטרוכרוניה" שתוצג בבניין הקולנוע הוותיק והנטוש תוקדש להצגת עבודות וידיאו ארט של אמנים ישראלים עכשוויים, אשר עוסקות בניתוק אלמנטים מזמנם והקשרם. העבודות יוקרנו בחלקו הפנימי והמרכזי של מבנה הקולנוע, הפתוח לכיפת השמיים. החל מהשעה 20:00, הכניסה חופשית.

 

קולנוע "עדן" מתעורר לחיים בלילה לבן

 

ריף כהן וקבוצת זיק בנמל יפו

בנמל יפו יתקיימו הופעות בדק הצפוני בהשתתפות: שממל, רמייזלך ואחרים מהשעה 19:00. בשעה 23:00 יופיעו ריף כהן וחלאס במהדורה מיוחדת ללילה הלבן. בנוסף קבוצת זיק תעלה עם המופע "קוקוצו בנמל" - אירוע פיסולי ובו מפגשים בין תנועה דינמית להשתהות, שכבות של חומר, מוזיקה והקרנה, אקולוגיה ותעשייה. מופיעים: אלי אלישר, ענבל יומטוביאן, מיכאל מלצר, שרון קרן, יובל רימון, עודד רימון, איתמר רינג, רוני קוגל. המופע ללא תשלום בהזמנת כרטיסים מראש.

 

כשמלכת הלילה שותה שיקוי אהבה

גם השנה מצטרפת האופרה לחגיגות הלילה הלבן ברחבי העיר, בקונצרט שכולו חגיגה אופראית על במת בית האופרה מחצות ועד לשעות הקטנות של הלילה. סולני האופרה הישראלית הבכירים ישתתפו בקונצרט ויבצעו להיטי אופרה מאופרות אהובות ומוכרות. בתוכנית אריות מתוך "לה טרוויאטה", "ריגולטו", "נישואי פיגרו", "חליל הקסם", "דון ג'ובני" "שיקוי האהבה", "סיפורי הופמן" וכן אופרטות כמו "העטלף" " והאלמנה העליזה" ומחזות זמר אהובים ומוכרים כמו "סיפור הפרברים", "פנטום האופרה", "גבירתי הנאווה", "פורגי ובס".

 

 האופרה הישראלית בחגיגה אופראית מחצות ועד השעות הקטנות (צילום: יוסי צבקר)

 

מרתון פסי קול באוזן השלישית

באוזןבר ובחנות האוזן השלישית יתקיים מרתון פסי קול (the soundtrack parade), שיפתחו החל מחצות. הופעות חיות של שירים מתוך סרטים, קריוקי להמונים, הקרנות מיוזיקל ברצף ומבצעים ליליים בחנות.

 

ארז לב ארי ואתי אנקרי במרכז ברודט

במרכז ברודט, סמוך לקולנוע גת ארז לב ארי יארח את אתי אנקרי במופע "ארגמן". המופע יחל בשעה 21:30. הכניסה חופשית.

 

|
|
|
|
|