צלם: רנבי רן
SAMA SAMA: לנגן על קרני לייזר וליצור אפקטים מוסיקליים עם מים וצינורות

קצב, מוסיקה וטכנולוגיה

SAMA SAMA במוזיאון ארץ-ישראל תל אביב

 

חברת "אורנג'" ולהקת "מיומנה" מציגות לראשונה בעולם את הפארק החווייתי למוסיקה, קצב וטכנולוגיה,SAMA SAMA , שנפתח לקהל במוזיאון ארץ-ישראל תל אביב. אטרקציות ומתקנים מקוריים יגרמו לכם לנגן, לזוז וליצור ביחד. בפארק  תוכלו לנגן על קרני לייזר, להכיר מקצבים ממקומות שונים בעולם, להפיק אפקטים מוסיקאליים באמצעות מים, צינורות ועוד. תוכלו להשפיע על המקהלה האינטראקטיבית ולגלות כיצד ניתן להפעיל מוסיקה בעזרת קצב הלב שלכם. הפארק יהיה פתוח עד ה-26 באוגוסט, מידי ערב (למעט יום שישי) בין השעות, 23:00-19:00.

 

20 דונם של מיצגי ענק

מרגע כניסת הקהל למתחם, שנפרס על פני 20 דונם, במוזיאון ארץ-ישראל צפויים להתגלות לפניו מיצגי ענק חדשניים, המורכבים ממוסיקה וטכנולוגיה המשלבים את הקהל בחוויה. כל אחת מהאטרקציות הינה המצאה העומדת בפני עצמה, יצירה אומנותית המשלבת טאבלטים, גופי עשן, מערכות חיישני תנועה, לייזרים, צינורות, סנסורים, תופים, מערכות סאונד ווידאו מתקדמות. כל הטכנולוגיה המתקדמת בפארק נועדה לאפשר לקהל לקחת חלק פעיל ולהפוך לאמנים לערב אחד. דמיינו לעצמכם קבוצות של אנשים ללא רקע או ידע קודם, מנגנים ורוקדים בקצב אחיד, בזמן אמת. ההתנסות, הסקרנות וההומור יאחדו בין מבקרי הפארק.

 

 תופי עשן (צילום: רנבי רן)

 

מיצגי המוסיקה בפארק:

 

מופע אוגמנטד ראליטי

בואו לנגן על כלים שהם אמנם בלתי נראים, אבל נשמעים למרחקים. האם תצליחו לשמור על הקצב? המבקרים בפארק יעלו לבמה וינגנו בעולם וירטואלי המוקרן על המסך המרכזי, יחד עם דמויות מצולמות. האתגר הוא לנגן על כלים אשר אינם נראים במציאות אלא רק בעולם הוירטואלי המופיע על המסך.

 

SAMA SAMA VIDEO CLIP

המבקרים בפארק הם הכוכבים, העורכים, הצלמים והצופים של עבודת הווידאו המשותפת הזאת. תאי צילום ברחבה המרכזית יזמינו אתכם לצלם קליפ קצר של תנועה וצליל, אשר יופיע מידית על מסך ההקרנה הגדול. מהקליפים המעניינים והמקוריים ביותר, ירכיב אומן וידאו בזמן אמת קולאז' וידיאו מוזיקלי שיוקרן על המסך. עמדות נוספות ברחבה יאפשרו למבקרים לערוך, להגדיל, לצבוע ולעשות אינספור גרסאות בווידאו המוקרן.

 

שורת המקהלה

אמני קבוצת מיומנה הכינו במיוחד עבור הפארק מיצג מוזיקלי וויזואלי, אבל השאירו בידי המבקרים, את הכוח לשנות ולעצב את התמונה והצלילים. מערכת קינקט ייחודית שפותחה עבור מיצג זה על ידי מחלקת המחקר והפיתוח של מייקרוסופט, מאפשרת למבקרים להיות המנצחים של המקהלה, ולצופה מבחוץ ליהנות משירים שונים אשר מבוצעים בדרכים מקוריות ומגוונות.

 

עולם המים

גן משחקים מוסיקלי, הממוקם לפני ובתוך בית הבד העתיק אשר במוזיאון, מזמין את המשתתפים להצטרף ליצירה מוסיקלית מתמשכת המורכבת כולה מכלים שבנויים ממים, נוגעים במים ונשמעים כמו מים. חיישנים והפתעות טכנולוגיות מחכות מעבר לכל גיגית תמימה למראה.

 

 מפלצת הצינורות (צילום: רנבי רן)

 

מניפות  הלייזר

יער של קרני לייזר מביטות אל השמיים וכל מגע באור מפיק צליל. המבקרים מנגנים על קרני הלייזר כאילו היו תזמורת של כלי נגינה ממשיים. לכל אחד מניפה אישית ולה צלילים ייחודיים המשתלבים יחד ליצירה מוסיקלית עליזה וססגונית.

 

קצב הלב

אחרי פיתוח של למעלה משנתיים, SAMA SAMA מביאה את המכונה הראשונה בעולם שמנגנת מוסיקה לפי קצב הלב. כולנו רגילים שהמוסיקה גורמת לנו לנוע וכך הדופק עולה. אלא שהפעם נעשה בדיוק את ההיפך - קצב הלב של המבקר הוא שיקבע איזה סוג של מוסיקה ישמע, בסנכרון מושלם עם מהירות הדופק שלו. ההתנסות היא אישית, ובו בזמן  עשרות מערכות תאורה המופעלות על ידי דופק המשתתפים יתחברו למיצג ויזואלי משותף.

 

מפלצת הצינורות

מפלצת צינורות ענקית שולחת זרועותיה החוצה ומזמינה את המבקרים לנגן עליה. עשרות המשתתפים מודרכים על ידי מערכת מסכים אינטראקטיבית המסייעת להם לנגן ביחד יצירה מוזיקלית הרמונית. הצלילים השונים המופקים מההקשה על הצינורות מייצרים יחד הרמוניה עוצמתית, ובשיאה הפתעה מוזיקלית.

 

קוביות קצב ותנועה

ממש כמו אמני מיומנה, בתוך קוביות הקצב הלקוחות הישר מהמופע 'מומנטום', תוכלו גם אתם ליצור מוסיקה על ידי תנועה. כלי הנגינה חבויים בתוך קירות הקוביות, הרצפה והתקרה. על מנת לנגן, יש לנוע בתנועות ריקוד. לצופה מבחוץ תתגלה בכל פעם יצירה שונה והרמונית.

 

 קוביות של קצב ותנועה (צילום: רנבי רן)

 

מכונת התופים

בואו לתופף בקבוצה ענקית יחד עם מכונת התופים והאורות, מעגל תופים ענק של חמישים איש המנגנים יחד יצירה שונה בכל פעם, וזהו רק קצה הקרחון של מיצג התופים ב-SAMA SAMA. אל המקצבים העוצמתיים מחוברת מערכת תאורה אינטראקטיבית המדריכה את המבקרים צעד אחר צעד אל תוך עולם הקצב.

 

תופי עשן

המבקרים מתופפים על התופים לפי הקצב, אלא שהפעם אין מדובר בתוף רגיל, אלא בתוף מיוחד המפריח לאוויר בעוצמה רבה טבעת עשן. כשהמוסיקה מתגברת, אין ספור טבעות עשן מתערבבות באוויר, חותכות קרני לייזר ועפות אל על.

 

מקצבים מהעולם

בהשראת מקצבים מכל העולם הוקלטו יצירות מתרבויות שונות. זהו טיול מוסיקלי בעולם, ולכל תרבות העושר הקצבי, המוסיקלי והתנועתי הייחודי שלה. פארק של רמקולים וטאבלטים המפוזרים על פני השטח ומזמינים את המבקרים להיות מפיקים מוסיקליים לשיר אחד. המבקרים בפארק יוכלו לבחור עמדה, ללחוץ על הכפתורים שעל גבי הטאבלט ולהשתתף בהרמוניה הנוצרת מסביב. תוכלו לטייל בין ערוצי המוסיקה השונים במתחם ולגלות כלים וקולות ממקומות שונים בעולם.

 

מזרקה של אורות וצלילים

אין בה מים אבל יש בה קרני אור שובבות. ומשחק מכור מראש - כאשר תדרכו על האור תפעילו במקומו מוזיקה. מזרקת האורות והצלילים מזמינה את המבקרים לנסות ולתפוס עמודי אור ולהפיק, תוך כדי תנועה, צלילים מצחיקים ומוזיקה.

 

סדנת קצב ותנועה

סדנת SAMA SAMA מזמינה את כל מי שרוצה ליהנות מחוויה מודרכת של תיפוף על הגוף ותנועה להתנסות. בואו לנוע ולשפר את המיומנות בהדרכת אומני מיומנה. הסדנה מתאימה לכל גיל ולכל מצב רוח.

 

 

הפארק מתאים לכל המשפחה, ילדים מגיל 3 ומעלה.

כרטיסים: 85 שקל לקהל הרחב, 60 שקל ללקוחות "אורנג'".

לפרטים נוספים: www.samasama.co.il

לרכישת כרטיסים דרך הדרן: 2274*, מומלץ להזמין כרטיסים מראש

 

|
|
|
|
|