5 ימים של חגיגה מצויירת: פסטיבל "אנימיקס" לאנימציה קומיקס וקריקטורה
"רעיות ראש הממשלה" - ירמי פינקוס

"אנימיקס" - 5 ימים של חגיגה מצויירת

סינמטק תל אביב יארח את פסטיבל "אנימיקס" לחמישה ימים של אנימציה קומיקס וקריקטורה, בין התאריכים 12-8 באוגוסט. במהלך ימי הפסטיבל יוקרנו מאות סרטי אנימציה ישראלים ובינלאומיים ולצידם: מפגשים, סדנאות, כיתות אמן, תערוכות פעילויות לילדים ויריד דוכני קומיקס. האירוע מרכז את העשייה הישראלית והבינלאומית בתחומים של האנימציה, הקומיקס והקריקטורה ומאפשר לקהל הישראלי ליהנות ולהתעדכן בסוגי יצירה קסומים אלה.

 

מושיק לין, "דירה להשכיר"

 

האנדרדוג הפוליטי

השנה, אות יקיר הפסטיבל יוענק לקריקטוריסט מושיק לין (קריקטוריסט פוליטי) שלצד עבודתו כקריקטוריסט בעיתונות הישראלית אייר כ-30 ספרי ילדים. מושיק נחשב לאחד הקריקטוריסטים הרהוטים והמבריקים בתחום האמירה הפוליטית ומצטיין בקו נקי, בהיר וקולע. לין יציג במקביל תערוכה בפסטיבל - "האנדרדוגים" המציגה בקריקטורות שלו את כל הדפוקים, החלכאים והנדכאים בחברה הישראלית.

 

אורחים מיוחדים בפסטיבל

הפסטיבל יארח את לייזה דונלי הקריקטוריסטית של מגזין ה"ניו יורקר", אחת מהנשים המעטות העוסקות בתחום הקריקטורות וזוכה להערכה רבה בעולם המזוהה עם הומור שנון הנוגע בייחוד לדמויות נשיות ויחסיהן עם העולם העכשווי. דונלי תקיים מפגש אמן חד פעמי במסגרת הפסטיבל. בנוסף, לציון 20 שנה ליחסים הדיפלומטיים סין ישראל יקדיש הפסטיבל תוכנית ובה יציג את המהפכה המתרחשת כיום בתחום האנימציה בסין - "פוקוסין" המאפשר הצצה לענק המזרח. התוכנית תוגש על ידי ליו וואנג, מזכ"ל ארגון האנימציה אסיה-פסיפיק, בייג'ין.

 

אשת ראש הממשלה

תערוכה נוספת שתוצג בפסטיבל היא "רעיות ראש הממשלה", תערוכה שתציג את נשות מנהיגי ישראל בעיניהם של 30 קריקטוריסטים. במלאת עשור למותו של הקריקטוריסט זאב יתקיים אירוע מיוחד במסגרתו אנשים שמתגעגעים אליו ומספרים על האיש שהעביר את חוויותיו המצוירות בתחומי הפוליטיקה, התרבות והספורט. מפגש עם הקריקטוריסט שלמה כהן יתקיים תחת הכותרת "מי פוסל קריקטורות בעיתונות" על חופש הביטוי וטעם טוב. "שבעיות באוויר" - אירוע פאצה קוצ'ה בגרסת המאיירים. Drink & Draw  (חידוש בפסטיבל) אירוע שיתקיים בפאב הפורטרז אנד סנז (מול הסינמטק) במסגרתו יתארחו ארבעה אמני קומיקס וקריקטורה שיחזיקו מכחול ביד אחת וכוס בירה ביד שנייה, יציירו על פי הצעות אורחי הפאב ויאגרו את הצופים במבחני שנינות, הומור וקיבולת בירה.

 

"פוקוסין" - המהפכה המתרחשת כיום בתחום האנימציה בסין 

 

תוכנית האנימציה בפסטיבל תציג מגוון של יצירות ישראליות ובינלאומיות במסגרת זו יוצגו שתי תוכניות מוסיקליות: "אופרה בטירוף", מופע מוסיקלי למבוגרים ונוער בהגשת המנצח והפסנתרן דודי זבה. גרסה מיוחדת על  קסמי עולם האופרה וגיבוריה הבלתי אפשריים. "ווקאלי גלובאלי", מופע של שמיניית ווקאל בקונצרט אהבה חובק עולם המשלב בין שירים וקטעים מוסיקליים מכל העולם הנוגעים בנושא האהבה לבין קטעי אנימציה ייחודיים, שיוקרנו סימולטנית על הבמה.

 

מחווה של סרטי אנימציה

"כמה זה עולה לנו" האוברדראפט והכלכלה המקרטעת בעיני האנימציה. "חוכמת הפרצוף" מקבץ סרטים ייחודי המציג את התייחסות האנימציה לפרצוף האנושי. "ראש קריאטיבי" בהגשת אבי וינוגרד המציגה סרטים עם שאלות בנושא יצירתיות. "בין הנפשה לסקס" – על דרכה של האנימציה להתגבר על השמרנות והצביעות האופפים את דרכי הביטוי על נושא המין. "רישום מרשים" מחווה מיוחדת ליצירות אנימציה העשויות מציור ידני טהור בניגוד לאנימציה הממוחשבת ועתירת הטכנולוגיות. מבחר סרטים מרגש שיוקרן בפסטיבל יגיש ספקטרום מרתק של זווית על "אבא" האיש המשמעותי ביותר בחיי אנשים באשר הם. לחובבי סרטי המתח והריגול – מחוות אנימציות לג'יימס בונד החוגג השנה יובל 50 לסרט הראשון. מרתון פרסומות, סרטים מועמדי זוכי אוסקר, סרטים חדשים מחו"ל וסרטי אנימציה באורך מלא. "ארוטיקה בפסטיבל" עם עמוס אלנבוגן ונירמו שיחשפו כמה מעבודותיהם החדשות המשלבות יצירתיות ויצרים.

 

יומו החמישי של הפסטיבל יוקדש לאנימציה ישראלית ובו תתקיים התחרות השנתית של האנימציה הישראלית -  "אסיף" עם מיטב סרטי ההנפשה שנוצרו בישראל בשנה האחרונה. בנוסף יתקיימו הרצאות  מקצועיות בתחומי האנימציה, הטכנולוגיה ומשחקי המחשב.

 

חגיגת חופש גדול לילדים ולכל המשפחה:  

כבכל שנה פותח פסטיבל "אנימיקס" את שעריו בכל בוקר בהקרנות סרטי אנימציה לילדים והורים, סדנאות ומפגשים עם יוצרים מהתחום. "סבא טוביה אוהב אנימציה" תוכנית מיוחדת עם טוביה צפיר בה הוא מגיש את מופע הילדים המצליח שלו כשהם מלווים בפרשנות אנימציה המפיחה בהם חיים חדשים מלאי צבע ותנועה. קובי מחט וחברים מצויירים כוכב תוכניות הילדים ייקח את הקהל לטיול עם הגיבורים המצוירים של הילדות ובהם: באגס באני, הפנתר הוורוד, טום וג'רי ואחרים.

 

השחקן עידו מוסרי, מי שעושה את הדיבוב לבוב ספוג יגיש תוכנית מיוחדת "על סודות האנימציה של סדרות ערוץ ניקולודיאון" ובהן בוב ספוג, דורה, מרקו, אוואטר ועוד רבים. "גוגי ומגוגי" עם האנימטור ניר מולד , סדרה שיצר לערוץ לוגי המספרת על גוגי ומגוגי, אח ואחות המעלים בכל אפיזודה סוגייה מסקנת בדרך מצחיקה ומשעשעת. "חיות בסרט" תוכנית בהנחיית ,  ד"ר רפי קישון, המוקדשת לבעלי החיים הקטנים והאהובים החיים איתנו סביבנו. דודו שליטא, אוצר האנימציה של הפסטיבל יקיים כמדי שנה מפגש אינטימי בו הוא צופה עם הילדים הוריהם, או סביהם, בסרטי אנימציה מיוחדים, מובחרים, תוך שהוא משוחח על הסרטים ומפנה את תשומת ליבם לדברים הקטנים שעושים את הסרט למה שהינו ועוד.

 

יריד כותרים מצויירים

במהלך ארבעת ימי הפסטיבל יתקיים ברחבת סינמטק תל-אביב "שוקומיקס", יריד הכותרים המצויירים (קומיקס) הגדול ביותר בישראל בהשתתפות עשרות יוצרים המציגים את מרכולתם ויצירתם ושלל מוצרים נלווים (merchandize)

 

מחירים: סרט 27 שקל, סדנא 42 שקל, הרצאות 35 שקל

טלפון לרכישת  כרטיסים: 03-6060800, שלוחה 1

לפרטים: www.animixfest.co.il

 

|
|
|
|
|