פסטיבל סולם יעקב, צפרות בכל הארץ, תכשיטים במוזיאון ארץ ישראל, סיורים בכל הארץ 2010

פסטיבל סולם יעקב על שפת הכנרת, אירועי צפרות בכל רחבי הארץ, קומיקס בחולון, תערוכות זכוכית ותכשיטים בתל אביב, בתים פתוחים בתל אביב, סיורים בעקבות חודש הקריאה בכל רחבי הארץ, תערוכה בינלאומית לחיות בתל אביב, למען הפרפרים בגן הבוטני בירושלים, יום הנדידה הבינלאומי בדרום

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

עולים בסולם יעקב

פסטיבל "סולם יעקב" הוא אירוע מוזיקלי, חברתי ותרבותי שמתקיים במשך שלושה ימים על שפת הכנרת בצמוד למלון נוף גינוסר. האירוע המוסיקאלי מתאים לכל המשפחה והוא סובב סביב מוסיקת הפולק, מוסיקה אירית, מוסיקת עולם, בלוז, אתני ורוק שנות ה-60 וה-70. שישה מוקדים שכוללים קונצרטים, סדנאות לריקודים איריים, אמריקאיים, ג'אם סשן, טיפולים הוליסטיים, סדנאות ליוגה וטאי צ'י. בנוסף, ריקודים ספונטניים, פעילות לילדים עם מופעי שירים, תיאטרון בובות, ליצנים, מספרי סיפורים, קרקס ג'אגלינג ויריד אמנים. ניתן להקים אוהל ללא תוספת תשלום. באתר יש שירותים ומקלחות חמות.

מתי: 8-6 במאי

מחיר: הכניסה כוללת את כל הפעילויות וקונצרטים ב-6 מוקדים שניים בחוץ וארבעה באולמות.

לפרטים: הזמנת כרטיסים ולינה www.jlfestival.com

מוסיקה מכל העולם צילום: אילן רוזן

 

הכל פתוח

היישוב אמירים בגליל העליון, המתבסס על אידיאולוגיה צמחונית ואקולוגית פותח את בתי תושביו למבקרים. הם מקיימים יום פתוח שיכלול מוזיקה, אמנות, אוכל וטבע. בתים פתוחים שיש בהם גלריות, בתים של אמנים, מסעדות על טהרת הצמחונות, גינות נוי, קונצרט פתוח לקהל, סיור בגן הפסלים, טיול מודרך בשבילי היער של אמירים, מופע תיאטרון לילדים וסדנאות יצירה. בין הסדנאות המוצעות: יצירה לילדים, פסיפס, יוגה לכל המשפחה, רפלקסולוגיה, ציור וצביעת מנדלות, הכנת סבונים טבעיים, הכנת לחם ביתי, תיאטרון צלליות, קריאה בקלפי זן ודמיון מודרך.

מתי: 8 במאי, החל מ- 10:00

מחיר: יתקיימו פעילויות בתשלום ופעילויות ללא תשלום

לפרטים: 052-8520366

מאפים תוצרת מקומית - בתים פתוחים באמירים צילום: רונית סבירסקי

 

גליל על גלגלים

מועצה אזורית גליל עליון בשיתוף ישובי הגליל וגופי התיישבות מקיימים את מרוץ האופניים המסורתי על שם ערן עופר ז"ל "סובב גליל עליון". המרוץ יוזנק ממתחם קייקי כפר בלום ויכלול הפנינג לכל המשפחה, מרוץ אופניים מקצועי ומסלולים עממים. מסלולים תחרותיים של 45-35 קילומטרים, עממי 27 קילומטרים וקצר 20 קילומטרים. בנוסף, צעדה של 5 קילומטרים לאורך הירדן. האירוע כולל פעילות ספורט בטבע המשלבת פעילות גופנית ובריאות עם טיול ובילוי בחיק הטבע, הפעלות משפחתיות, מתנפחים, מוסיקה ודוכני תוצרת מקומית. מומלץ להצטייד במחצלות וסלסילות פיקניק. ניתן לשכור אופניים במקום.

מתי: 8 במאי, החל מ-07:00 , צעדה 09:00-08:00

מחיר: מרוץ בתשלום, צעדה ללא תשלום

לפרטים: 04-6320405

מרוץ האופניים המסורתי יוצא לדרך צילום: עמוס גיל

 

היכרות אישית עם פורל

חוות הפורלים בקיבוץ דן פותחת בפני קהל המבקרים את "מחלקת הילודים" של הפורלים הצעירים. סיור מודרך המשלב ביקור ב"מרכז הגלילי לטבע על שם אוסישקין" בקיבוץ דן. במרכז ניתן לצפות בסרט החושף את סיפורו המרתק של תל דן המקראי שעליו הוקמה העיר ליש. הסיור בחוות הפורלים יכלול הסברים על גידול הפורלים דווקא במימי הדן ופרטים על תהליך הגידול שלהם מ"בית התינוקות", דרך קשיי "גיל ההתבגרות" ועד הבאתם לחופה במשקל 400 גרם. משך הסיור כשעתיים. בתום הסיור ניתן לרכוש דגים ארוזים במיכל עם קרח.

מתי: סיורים מודרכים יתקיימו ב-7, 14, 18, 21 במאי בשעות 10:00, 12:00

מחיר: 25 שקל לאדם

לפרטים: מותנה במספר המשתתפים ובתאום מראש 04-695170

מחלקת הילודים של הפורלים צילום: מתן פיליזר

 

ירוק ומוצל

טיול מודרך בנחל אלון ובנחל אורן, בכרמל. במסלול עשיר בחורש טבעי עד למחצבות קדומים, אתר עתיק בו חצבו בעבר הרחוק סלעים לבנייה.

מתי: שבת, 8 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

על כסאות ומפלים

טיול למשפחות בנחל מירון, בין מפלי אבן תלולים שמובילו אל עין זבד, מעיין נובע ולצידו עץ אלון עתיק. הטיול יעבור על קטע משביל ישראל בו ניתן לראות את 'כסא אליהו', סלע בעל צורה ייחודית. עצירה לתצפית אל צפת והרכסים סביבה וסיום למרגלות קברו של רבי שמעון בר יוחאי.

מתי: שבת, 8 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

נוף פסגות

טיול מודרך לגילי 18 ומעלה, מיטיבי לכת בשמורת הטבע של הרי מירון, בין נוף פסגות, חורש ים תיכוני ומעיינות שכבה רבים. הליכה מאתר "חמדת ימים" אל חלקו העליון של נחל כזיב, שלוחת הר עפאים ועד לחרבת ב"ק. עצירה במעיינות: עין סמוכה, עין הזקן ועין שביל.

מתי: שבת, 8 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

תופסים שלווה בצל התאנה

טיול מודרך לפנויים-פנויות אל מעיין עין פיק, בדרום רמת הגולן, המציע עצי תאנה ופלגי מים. טיול בין הכנרת לירדן והסברים על חלוצי העמק. הסיור בליווי גיטרה ושירה משירי הכנרת והגולן.

מתי: שבת, 8 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מרכז

סטודנטים ברחובות

עיריית רחובות, בשיתוף אגודות הסטודנטים, מקיימת את יום הסטודנט בפארק המדע. החל מהשעה 16:00 יהפוך רחוב פקריס בפארק המדע למתחם צעירים וסטודנטים, ועל הבמה יעלו בזה אחר זה להופעות מלאות משה פרץ ואברהם טל שיארח את מוש בן ארי. במקום יוצבו דוכני מזון ושתייה. הכניסה מגיל 20 ומעלה בהצגת תעודת זהות.

מתי: רביעי, 5 במאי, 16:00

מחיר: 80 שקל לאדם, 50 שקל לסטודנט

לפרטים: 054-6353535

 

קומיקס תוצרת הארץ

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון מציג את התערוכה "x+y -קומיקס ישראלי 1995-2010". התערוכה היא שנייה בסדרה של שלוש, בנושא קומיקס ישראלי, הסוקרת את עבודתם של יוצרי קומיקס ישראליים הפועלים מאז אמצע שנות ה-90 ועד היום. בתערוכה זו מתקיים דיון בין יוצרי הקומיקס ובין שישה כותבים שהוזמנו במיוחד להתייחס לשפת הקומיקס העכשווית והשתקפות החברה הישראלית בו. הכותבים בחרו מתוך שמונה מאות העבודות שנאספו לקראת התערוכה, עבודות שילוו את כתיבתם ומתפרסמות לצידן בקטלוג.

מתי: 6 במאי – 30 באוקטובר

מחיר: 10 שקל

לפרטים: 03-6521849

 

בירה ב"בית היין"

פסטיבל הבירה המסורתי של חברת"Beer Master" יתקיים ב"בית היין" בקיבוץ מעברות זו הפעם העשירית. בפסטיבל יערכו טעימות של 62 סוגי בירה מובחרים, כולל בירות בוטיק ישראליות ומבחר בירות מיובאות. עוד בפסטיבל: מוזיקה, דוכני אוכל, חנות לאספני פריטים ממותגים, משחקי טעימות בירה ועמדת בישול בירה.

מתי: 7-6 במאי

מחיר: 30 שקל כניסה יומית כולל כוס טעימה למזכרת

לפרטים: 052-8197900

 

בדרך הצבי

קרן קימת לישראל מקיימת טיול בעקבות סיפורה של קריית ענבים ופסל "הצבי ישראל". הטיול מתאים לכל המשפחה וימשך כשלוש שעות. הוא משלב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה.

מתי: שישי, 7 במאי, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 1-800-350-550 (בהרשמה מראש)

 

שישישקיעה

רשות הטבע והגנים מחדשת את מופעי "שישישקיעה" בגן לאומי אפולוניה. מופעים מוסיקליים בסגנונות שונים וביניהם אירי, יווני, בלקני, שאנסונים, ג'אז ואמריקאי שיערכו בשרידי המבצר הצלבני. סדרת המופעים תפתח על ידי להקת "כחול", המעלה מופע מוזיקלי המשלב מוזיקה אירית וסקוטית, יחד עם מוסיקת עולם.

מתי: שישי, 7 במאי, 17:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 3639*

 

ה"שאנז אליזה" של בני ברק

סיור מודרך בבני-ברק יעבור ברחוב רבי עקיבא, ה"שאנז אליזה" של בני-ברק. ביקור במוסדות העיר וחנויותיה, התרשמות מהאווירה בעיר, מטעמיה וריחותיה, היכרות עם תושבים וסיפוריהם. משך הסיור כשלוש שעות. יש להקפיד על לבוש צנוע.

מתי: שישי, 7 במאי, 10:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

שביל ללא הפסקה

שביל ישראל חולף במישור החוף לאורך שפת הים, למרגלות מצוקי כורכר נישאים ואל מול הים הכחול. טיול לגילי 18 ומעלה, על שביל ישראל מחוף געש ועד תל אביב, דרך שפיים, פארק חוף השרון והרצליה. הליכה ברווח הצר שבין הגלים לקירות הכורכר, עצירה במצודה צלבנית, מסגד ותצפיות נוף יפות.

מתי: שבת, 8 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

משחקי צפרות

רשות הטבע והגנים מקיימת הפנינג לכבוד יום הנדידה הבינלאומי בגן לאומי בית גוברין. דוכנים, הפעלות והסברה בנושא ציפורים נודדות, מספר סיפורים בנושא העופות הנודדים, הכרת עבודתו של הצפר, משחקי צפרות לילדים, שחרור לטבע של עופות נודדים (דיות וחסידות) פגועים ששוקמו בבית החולים לחיות בר בשיתוף הקהל.

מתי: שבת, 8 במאי, 15:00-11:00

מחיר: כניסה לאתר בתשלום

לפרטים: 3639*

ציפורים נודדות בבית גוברין צילום: דורון ניסים

 

יד לצב

סיור במרכז הארצי להצלת צבי ים, בו מטפלים אנשי רשות הטבע והגנים בצבי-ים פצועים וחולים. במרכז ההצלה, הסמוך למכמורת שבעמק חפר, ניתן לראות את הצבים. הסיור מלווה בהסברים על צורת חייהם, הבעיות הקיומיות שבהן הם נתקלים וכיצד האדם יכול לסייע להם.

מתי: שבת, 8 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

תל אביב

טובלים במים

טיול למשפחות בינות בריכות הדגים של מעגן מיכאל, בהן מגוון עופות וציפורים,. המסלול עובר בין הבריכות ומגיע עד לשפת הים. טבילת רגליים בחוף והיכרות עם בעלי החיים החיים לאורך החוף ובמים.

מתי: שבת, 8 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

קפה, ארכיאולוגיה וסביבה

רשות העתיקות וקרן קימת לישראל מקיימות סדרת הרצאות וסיורים בנושאי ארכיאולוגיה, סביבה ומורשת, שנערכות בחצר מרכז קק"ל בגבעת ישעיהו שבשפלת יהודה. הרצאת השבוע תינתן על ידי ג'ון זליגמן, בנושא תגליות וחידושים מחפירות ארכיאולוגיות באזור.

מתי: 5 במאי, 20:00

מחיר: 20 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש 1-800-350-550

 

זכוכית איטלקית

דווידה סלוודורה אמן זכוכית ממורנו איטליה יציג את עבודותיו בגלריה ליטבק, מגדל המוזיאון, תל אביב. סלוודורה יגיע לפתיחת התערוכה, בה יוצגו יצירות חדשות שיצר במיוחד לצורך התערוכה. סלוודורה הוא אחד מבין 23 אמני הזכוכית המציגים בגלריה ליטבק במסגרת התערוכה "זכוכית – מעבר לכל החושים". ביום חמישי, 6 במאי, תתקיים הדגמה של שיטת עבודתו בסטודיו של האמן הישראלי בוריס שפייזמן (בתיאום מראש בלבד).

מתי: פתיחה: רביעי, 5 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6959496 (בתאום מראש בלבד)

 

סיורים ואמנות

במסגרת יריד האמנות הישראלית "צבע טרי" ביפו מקיימת עמותת התיירות של תל אביב סיורים ברחבי יפו ובנמל המתחדש בדגש על תכניות הפיתוח של המקום: היסטוריה, ארכיטקטורה ותכניות עיצוב. כמו כן, סיור מודרך ביריד ואפשרות לסייר בו באופן חופשי. שעות הביקור מחוץ לשעות הפתיחה הרגילות.

מתי: 6-5 במאי, 17:00, 7 במאי, 11:00

מחיר: 60 שקל כולל כניסה ליריד

לפרטים: בהרשמה מראש 03-5166188

 

נאחזים באוויר

סיור צפרות לכל המשפחה, בעקבות הסיסים בכרך הגדול, ציפורים קטנות המבלות את מרבית חייהן באוויר. תצפית על הציפורים במעופן ברחובות תל אביב והסברים על הנסיבות בהן קיבלו את שמן. ביקור במרכז המבקרים, בו יתקיים מעקב מקרוב אחר קיני הסיסים ויוקרן סרט טבע עירוני.

מתי: חמישי, 6 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

בתים מבפנים

אירוע "בתים מבפנים" בתל אביב נערך השנה בחסות ניקול. האירוע מאפשר לקהל הרחב להציץ למקומות שלא תמיד פתוחים לציבור. בתים פרטיים של אדריכלים ומעצבי פנים, בתים לשימור, אתרים עתיקים ובתי אמנים מסוגננים. לבוא עם הרבה סבלנות כי ישנם בתים שתור ההמתנה בהם הוא ארוך. בנוסף, יתקיימו סיורים אדריכליים וסדנאות ביניהן: סדנת צילום ארכיטקטורה, סדנת שימור, התנסות בטכניקות שימור של טיח, פסיפס וציורי קיר.

מתי: 7-8 במאי

מחיר: כניסה חופשית

 

לחיות באהבה

"ההתאחדות הישראלית לכלבנות" מקיימת תערוכת חיות בינלאומית במרכז הירידים במטרת להגביר את המודעות לבעלי החיים ולטיפול בהם. את התערוכה יארגנו 350 מתנדבים וייקחו בה חלק 51 ארגונים שפועלים למען בעלי החיים. התערוכה תכלול 3,000 חיות מהארץ ומחו"ל כשבסופה תתקיים תחרות בין החיות המשתתפות, כל גזע יתחרה על תואר כוכב התערוכה.

מתי: 8 במאי, 19:00-10:00

מחיר: 59-49 שקל

לפרטים: כרטיסים 03-5247373

שומרים על חיות הבית

 

בתים ירוקים

תערוכת "בתים בשדרה" נפתחת בשדרות רוטשילד. במסגרת חודש איכות הסביבה מעלה בנק הפועלים תערוכת קיימות ואחריות חברתית המציגה את הבית הירוק העתידי. בין האמנים המשתתפים: הפסל פיליפ רנמר, האדריכל ד"ר יוסי קורי, צמד המעצבים התעשייתיים עמי דרך ודב גנשרוא, ברג'יט קרטייה ומשה קסטיאל.

מתי: עד 8 במאי

מחיר: כניסה חופשית

הבית העתידי כבר כאן עבודתו של מיכאל קרמנקו

 

קוראים בקפה

במסגרת חודש הקריאה ולקראת שבוע הספר מקיימת החברה להגנת הטבע בשיתוף עם "מרכז ההדרכה לספריות בישראל" טיולים וסיורים בעקבות ספרים, סופרים ומשוררים. סיור זה מיועד לגילי 18 ומעלה, ויצא בעקבות הבוהמה התל אביבית של ביאליק, אלתרמן, שלונסקי, ומשוררים אחרים. ביקור במקום בו עמד בית הקפה המיתולוגי 'שלג לבנון', בו נהגו לשבת אנשי הבוהמה, טיול ברחוב ביאליק, מקום מגוריו של המשורר הלאומי והתחקות אחר אורח חייהם הסוערים של 'סלבריטאי העבר'.

מתי: חמישי, 6 במאי

מחיר: 10-5 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

נמל פתוח

נמל תל אביב מקיים שלושה אירועי נגישות במסגרת "בתים מבפנים". הפנינג נגישות עם הדמיית מוגבלויות, סיור הנגשה והצצה לפרויקט העתידי של השוק המקורה הראשון שמתוכנן בנמל.

מתי: 7 במאי

מחיר: כניסה חופשית

 

לצאת מהקופסא

בתחילת השנה נערכה תחרות בה התבקשו מעצבים צעירים לחשוב מחוץ למרובעות הנתפסת של הציונות שאותה הכירו מספרי ההיסטוריה ולמצוא את הסיפור האנושי שמבטא את הקשר המיוחד בין הקהילות היהודיות בתפוצות לבין מדינת ישראל. לבסוף נבחרו 10 עיצובים אשר הודפסו על גבי קופסאות פח שימכרו באירוע "לצאת מהקופסא". האירוע יתקיים בשדרות בן גוריון, תל אביב בקטע שבין רחוב דיזנגוף לאדם הכהן ויעמוד השנה בסימן האהבה לחיילי צה"ל. כל הרווחים ממכירת קופסאות הפח יועברו כתרומה לחיילים בודדים. בין האמנים שיופיעו: ארקדי דוכין, יוני בלוך, רונה קינן, דן תורן, דפנה והעוגיות. בנוסף, יתקיים מופע ג'אז בסימן הצדעה למדינת ישראל ולזמר העברי. במתחם האירוע יוצבו עמדות סדנאות יצירה וכן מופע תיאטרון בובות.

מתי: שישי, 7 במאי, 15:00-11:00

מחיר: בתשלום

קופסאות מעוצבות למען חיילי צה"ל צילום: אריאל בשור

 

נווה צדק כתמול שלשום

במסגרת חודש הקריאה ולקראת שבוע הספר מקיימת החברה להגנת הטבע בשיתוף עם "מרכז ההדרכה לספריות בישראל" טיולים וסיורים בעקבות ספרים, סופרים ומשוררים. הסיור מיועד לגילי 18 ומעלה, ויעבור לאורך רחובותיה של שכונת נווה צדק, בעקבות גיבורי ספריו של ש"י עגנון. 'מפגש' מקרוב עם דמויות הקשורות לעברה של השכונה, שיספרו על הקמת נווה צדק ונווה שלום, על סוד הקסם של השכונה ועל סיפוריו של עגנון.

מתי: שישי, 7 במאי

מחיר: 10-5 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

שביל קליפות התפוזים

במסגרת טיולים וסיורים בעקבות ספרים, סופרים ומשוררים יתקיים סיור מומחז בעקבות ספרי הילדים של הסופר והצייר נחום גוטמן בנווה צדק, בין מרכז סוזן דלל ורחובות נווה צדק.

מתי: שבת, 8 במאי

מחיר: 10-5 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

חצר אחורית

סיור מודרך בשכונת שפירא, תל אביב. הסיור יעבור בסמטאות השכונה ויכלול הסברים על אופיין של שכונות ה"חצר האחורית" ועל יחסיהן המורכבים עם העיר תל אביב. סיפורים על הווי השכונה ועל מהגרי העבודה שבה.

מתי: שבת, 8 במאי, 10:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

תכשיטים פוליטיים

במוזיאון ארץ-ישראל נפתחת תערוכת תכשיטים "רצפים; זהויות - תכשיט ישראלי 5", החמישית בסדרה של תערוכות המתקיימות במוזיאון ומוקדשות לעיצוב התכשיט בישראל. התערוכה מרחיבה ומפתחת את הקשר בין עיצוב תכשיטים לבין תפיסות חברתיות ומודעות אישית-פוליטית. 85 אמנים משתתפים בתערוכה. בין המוצגים וידאו ארט בבימוי רן סלוין. מספר עבודות בתערוכה מייצגות את השפעות המחשוב, הרישות והמהירות על חוויית היצירה העכשווית. נעילה 13 בדצמבר 2010

מתי: פתיחה 15 במאי,

מחיר: 40-26 שקל

לפרטים: 03-6415244

עבודתו של רן סלוין במוזיאון ארץ ישראל

 

"זמנים מודרניים"

גלריה פרי בתל אביב מתמחה באוספים של כרזות עתיקות ומקוריות. השבוע תפתח התערוכה "כרזות הסרטים של צ'רלי צ'פלין". אוסף של 24 כרזות שנוצרו עם הולדת תעשיית הסרטים ופרסום סרטיו של צ'רלי צ'פלין. כרזות הסרטים הן בעלות סגנון ואופי ייחודיים והן נחשבות כיצירות בעלות ערך אמנותי. נעילה 13 במאי.

מתי: עד 13 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 054-4370825

 

ירושלים

סופרים מכל העולם

פסטיבל הסופרים הבינלאומי מתקיים במשכנות שאננים ומארח סופרים מישראל ומרחבי העולם לשבוע של אירועי ספרות. שילוב של קולנוע, תיאטרון ומוסיקה בשיתוף ע התרבות סינמטק ירושלים, תיאטרון החאן, הצוללת הצהובה, בית אנה טיכו, בית הקונפדרציה וחצר סרגיי.

מתי: 6-3 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: רכישת כרטיסים באתר בימות

 

התבוננות אישית וחושפנית

מפגש עם שירתה של המשוררת אגי משעול יתקיים במנהל קהילתי לב העיר, ירושלים. ליאור שטרנברג יארח את המשוררת לשיחה על שירתה תוך התמקדות בספרה "ביקור בית". התבוננות אישית וחושפנית והצצה אל מחוזות ילדותה כבת להורים ניצולי שואה. הזמרת והיוצרת קורין אלאל תלווה את המפגש בקטעי מוסיקה.

מתי: שלישי, 4 במאי, 20:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6214783

 

פשר החלונות

תערוכה חדשה מוזיאון ישראל, ירושלים. התערוכה תוביל, באמצעות דימוי החלון, את הצופה למסע מבעד לעיניהם של אמנים במבטם אל העולם, אל סביבתם ואל תוכם פנימה. ייפתחו בה חלונות אל אוספי המוזיאון המגוונים ויוצגו גם עבודות אמנות מושאלות של אמנים מהארץ ומהעולם. בקומת הכניסה תתקיים פינת פעילויות בנושא החלון לכל המשפחה.

מתי: פתיחה: 7 במאי

מחיר: בתשלום

 

דמויות ירושלמיות

לכבוד יום ירושלים, סיור רגלי עם מתנדבי קק"ל בעקבות אנשים ומקומות בעיר, באמצעות חידות ומשימות השוזרות את סיפורם של בניינים מיוחדים ודמויות ירושלמיות. סיום ברחבת בניין המוסדות הלאומיים בירושלים, שם יודרך על ספרי הכבוד של קרן קימת לישראל. מומלץ להצטייד במצלמה.

מתי: שישי, 7 במאי, 13:30 ושבת, 8 במאי, 10:00

מחיר: 40 שקל למשפחה

לפרטים: 1-800-350-550

 

אני וסימון ומואיז הקטן

סיור מודרך בירושלים, לגילי 18 ומעלה, בעקבות יוסי בנאי. הליכה בין סמטאות ובתים בשכונת מחנה יהודה ובנופי ילדותו של יוסי בנאי ז"ל. הסיפורים והשירים הנוסטלגיים ביקור בסמוך לשוק, היכרות עם הבית בו גדל, בית הכנסת בו התפלל וחנות הירקות המשפחתית.

מתי: חמישי, 6 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

פרפרים הם חופשיים

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים, נענה לקריאת המשרד להגנת הסביבה להכרזה על פרפרים כערכי טבע ומרחיב את פעולתו למען החזרת הפרפרים אל העיר, אל השדות ואל הגינות. האירוע המרכזי להצלת הפרפרים בישראל יתקיים בגן ויכלול פעילות סביב בית הפרפרים.

מתי: שישי, 7 במאי, 17:00-13:00

מחיר: 35 שקל למבוגר, 25 שקל לילד (כולל סדנת יצירה אחת). לילדי ירושלים כניסה חינם בליווי הורה, בהצגת תעודת זהות.

לפרטים: 02-6794012

זנב סנונית נאה צילום: טל ישראל

 

סיור מומחז

לקראת יום ירושלים, סיור מומחז בין סמטאות שכונת נחלאות. הסיור יעבור דרך השכונות: שבט צדק, זכרון יוסף, מחנה יהודה, אוהל משה, מזכרת משה, משכנות ישראל, בתי גורל ואבן ישראל ויסתיים בשיטוט חופשי בין סמטאות שוק מחנה יהודה.

מתי: שישי, 7 במאי, 13:00-9:45

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5034256

 

ירושלים של 'דינקה' ו'קרנף'

במסגרת טיולים וסיורים בעקבות ספרים, סופרים ומשוררים יתקיים סיור לגילי 18 ומעלה. הסיור יעבור בסמטאות ירושלים, בעקבות הספר "מישהו לרוץ איתו" של דוד גרוסמן. מבניין העירייה בכיכר ספרא אל כיכר החתולות, מגרש הרוסים ונחלת שבעה, כולל הצצה אל 'המנזר של תאודורה' ואל 'המסעדה של לאה'.

מתי: שבת, 8 במאי

מחיר: 10-5 שקל

לפרטים: 03-6388688

 

דרום

ארוטיקה באופרה

להקת המחול "קמע" מעלה את "כרמינה בורנה", הפקה בת 100 משתתפים עם הסינפונייטה הישראלית באר-שבע, המקהלה הקאמרית תל-אביב וזמרי אופרה אורחים. הכוריאוגרפיה בנויה כחגיגה חסרת מעצורים בה משתלבים חיזור, זוגיות, ארוטיקה, שכרות ושמחה. שילוב של מחול בליווי תזמורת, מקהלה וסולנים.

מתי: 5 במאי במשכן לאמנויות הבמה באר שבע, 17 במאי, בבית האופרה תל אביב

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים בסוכנויות

 

סיור עם צפר צמרת

פעילות רשות הטבע והגנים, לכבוד יום הנדידה הבינלאומי, בשמורת הטבע עין פרת. השמורה שנמצאת קרוב לציר הנדידה המרכזי של ישראל מהווה מקום קינון לעופות דורסים מסוגים שונים. הפעילות תכלול סיורים מודרכים, תחנת הסברה בנושא ציפורים נודדות, טיבוע ציפורים (עד השעה 11:00) על ידי צפר מוסמך וחידון צפרות נושא פרסים. מומלץ להביא משקפות.

מתי: שישי, 7 במאי, 15:00-10:00 (סיורים מודרכים בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|