טיולים בארץ, טיולים, אירועים, פסטיבלים, פעילויות משפחתיות בתאריכים 31 בדצמבר עד 8 בינואר 2011

צפייה בלינת ציפורים בשמורת עין אפק, סיור מומחז בגמלא העתיקה, סיור ארכיאולוגי בתל מגידו, קונצרטים במוזיאון המשוחזר בגדרה, סיור לילי ביער חרובית, פסטיבל שוקולד בקניון רחובות, קונצרט ויין במנזר לטרון, מיצב אמנותי בדיונות של חולון, סיור בתחנת הרכבת מנשיה עם אדריכל השימור, מופעי מחול בסוזן דלל, סיור וטעימות בשוק לוינסקי, סיור חומוסיות בירושלים, תערוכת צילומי ציפורים בירושלים, פסטיבל ריקודי בטן באילת, סיור מודרך בעקבות חלוצי ההתישבות בנגב, חודש המעשים הטובים בקניוני ישראל

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

לינת הציפורים

ביקור בשמורת טבע עין אפק בשעות בין הערביים. צפייה בלינת אנפות הבקר, הלבניות והקורמורנים הגמדיים והגדולים על עצי האשל שבלב הביצה תוך המתנה על גבעה המשקיפה על מושבת לינתם. סיור בין בריכות המים ושבילי הביצה, וצפייה בלינת הדיות הגדולה שבשמורת כרי נעמן.

מתי: שישי, 7 בינואר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

מעיין קטן בגולן

טיול משפחתי לעין פיק. בראש הדרך המתפתלת אל הגולן הגבוה, מסתתר בין עצי תאנה ומבנים עתיקים מעיין פחות מוכר ומטויל, השופע מים קרירים בכל ימות השנה. נסיעה במכוניות פרטיות

מתי: שבת, 8 בינואר

מחיר: בתשלום.

לפרטים: בהרשמה: 03-6388688

 

סיפור גדול על ביצה קטנה

סיור מומחז בשמורת טבע החולה ובו יספרו דמויות ססגוניות וצבעוניות על עברה של ביצת החולה, על הימים בהם ייבוש הביצה היה הדבר המעניין ביותר שקרה בעמק.

מתי: שבת, 8 בינואר. בשעות: 11:00, 13:00, 15:00.

מחיר: סיור ללא תשלום, כניסה בתשלום

לפרטים: 3639*

ג'מוסים בשמורת החולה צילום: רונית סבירסקי

 

דמדומים בשמורה

סיור בשעות בין הערביים, השמיים נצבעים בכתום וסגול, העגורים מתארגנים ללינה וחיות אחרות רק מתעוררות לפעילות הלילה.

מתי: שישי, 7 בינואר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

שלושה בכרטיס אחד

עמותת התיירות גליל מערבי יזמה כרטיס משולש שמאפשר כניסה לשלושה אתרים מרכזיים במחיר מוזל. הכרטיס כולל כניסה לאתרים היסטוריים, טבע ומורשת. ביקור בעכו העתיקה כולל סרט קצר, ביקור באולמות האבירים, בחמאם הטורקי, מוזיאון עוקשי, מנהרת הטמפלרים, בית כנסת הרמח"ל ומוזיאון אוצרות בחומה. כניסה לאתר ראש הנקרה כולל שימוש ברכבל, סיור בנקרות ומיצג אורקולי. מוזיאון לוחמי הגטאות ביקור באגף החדש כולל תצפית נוף מגג המבנה או כניסה לבית יד לילד.

מתי: עד סוף דצמבר 2011

מחיר: שקל לכרטיס משולב, ניתן לפצל את הביקור לשלושה ימים במהלך השנה.

לפרטים: עכו 04-9956706, ראש הנקרה 073-2710100, לוחמי הגטאות 04-9958035

נסיעה ברכבל בראש הנקרה צילום: יוסי טוריצקי

 

פסטיבל צפרות בינלאומי בגליל

"חורף של ציפורים" הוא פסטיבל הצפרות הבינלאומי הראשון בגליל. לשיתוף הפעולה בפסטיבל חברו רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, הקרן הקיימת לישראל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל ועמותות התיירות בגליל. הם יקיימו פעילויות בשמורות הטבע, בגנים הלאומיים, באתרי קק"ל, במוזיאונים ויציעו סיורים, הפעלות משפחתיות, הופעות, סדנאות, הרצאות ופעילויות של צפרות.

מתי: 26 בדצמבר עד 8 בינואר

מחיר: בתשלום, ישנן גם פעילויות ללא תשלום

לפרטים: www.gogalil.org/birds

שחפים בכנרת צילום: רונית סבירסקי

 

פסלי מוזאיקה ופסיפסים

בגן הפסלים וגלריית הבית של רות ומאירק'ה דוידזון בקיבוץ אילון ניתן לערוך סיור מודרך ולהתרשם מעבודות פסיפס המשולבות בחורש טבעי וגן פורח. ברחבי הגן ניצבים כ-300 עבודות של פסלי מוזאיקה ופסיפס, מסיכות פסיפס, פסלי טוטם, דמויות אנושיות ובעלי חיים. העבודות פזורות בין עצי אלון, קטלבים, אגוזים ועצי מחט. ביתם של הזוג דוידזון משמר את חיי הקיבוץ מימיו הראשונים ומספר סיפורו של מאיר דוידזון, פלמ"חניק, לוחם וממקימי חטיבת גבעתי. משך הסיור כ-45 דקות.

מתי: בתיאום מראש

מחיר: 10 שקל לסיור בגן הפסלים, 5 שקל לביקור בבית הפרטי

לפרטים: 052-3664609

 

הקרב על גמלא

סיור מומחז בעיר העתיקה גמלא. שמיעת סיפורי הקרב של המגנים היהודים שעמדו באומץ רב מול הלוחמים הרומאים. היכרות עם דמויות שונות ביניהן הקיסר הרומאי אספסינוס , ילד החידות של גמלא ושמיעה מפי הלוחמים על נפילתה בידי הרומאים.

מתי: שבת , 8 בינואר בשעות 10:00, 13:00.

לפרטים: 3639*

 

ציורי שמן

תערוכת ציורי שמן של מיכל ענבר בגלריית מצפה הימים. בתערוכה מוצגים 20 ציורי שמן על בדי קנבס המצוירים בסגנונות שונים, שהבולט ביניהם הוא הסגנון הייחודי של המנדלה. את ההשראה והרעיונות לציורים קיבלה ענבר מסיוריה בהודו ובאפריקה. נעילה ב-16 באפריל 2011

מתי: פתיחה בשבת, 8 בינואר, בשעה 12:00, ימים ראשון-חמישי בשעות 17:00-9:00, שישי-שבת 15:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6994555

 

בנופי גונן

כפר הנופש "נופי-גונן" בקיבוץ גונן, מקיים פעילות ללא תשלום לאורחיו. בתוכנית מסלול ההרפתקאות "הקופסה הכחולה" שבאגמון החולה (לא כולל השכרת כלי רכב). כל אורח מקבל חוברת משחק ותלוש השתתפות במשחק ביום ההגעה לכפר הנופש. במסגרת המשחק עוברים בתחנות שונות באגמון החולה, כאשר בכל נקודה מוצאים חידה, הפעלה או משימה סביב נושא הציפורים.

מתי: שישי-שבת, 8-7 בינואר.

מחיר: החל מ- 590 שקל לזוג ללילה כולל ארוחת בוקר.

לפרטים: הרשמה מראש 04-6955308

 

להתעורר עם הציפורים

השכם בבוקר בשמורת טבע עין אפק, סיור צפרות עתיר בציפורים הכולל פעילות טיבוע ציפורים.

מתי: שבת, 8 בינואר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

עם חוקר הציפורים

בשמורת טבע עין אפק- סיור המשלב הכרות עם עופות המים בבריכות הדגים, התנסות במשקפות ובזיהויי ציפורים, חשיפה אל עולמן המופלא של הציפורים החורפות בשמורה והכרות עם מגוון עשיר של מאכלסי החורף בשמורה. המטיילים יתלוו אל חוקר הציפורים והסיור יכלול צפייה בתהליך הטיבוע, סדנאות יצירה של משטחי האכלה לציפורים וסרט אורקולי.

מתי: שבת, 8 בינואר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

אורוות ומפעל מים

סיור בדגש ארכיאולוגי בתל מגידו אשר ידע תקופות רבות של התיישבות. הסיור יעבור בשער העיר שבו ישבו הנביאים ונערך המסחר, המקדשים הרבים הפזורים בעיר, הפולחן המסתורי שכלל קריאה בכבד, האורוות ומפעל המים. חלק מהסיורים יערכו בשפה הרוסית, יש לברר באתר לפני ההגעה.

מתי: שבת, 8 בינואר, בשעות 10:00, 12:00.

מחיר: ללא תשלום.

לפרטים: 3639*

 

שוב יוצא הזמר

פסטיבל "זמר סובב כנרת" מתקיים בעמק הירדן ועומד השנה בסימן השמירה על מי הירדן וחופיו. הפסטיבל כולל שני מופעים מרכזיים, מופעי חבורות זמר, הפקות של מיל"ה וטיולים במסלולים ירוקים. הוא יפתח במופעי חבורות זמר ולאחריהם המופע "מאחורי הצלילים" עם מתי כספי ושלמה גרוניך. ביום שישי בצהרי היום יופיעו אריק סיני ויונית שקד גולן במופע "הכל זהב" ובערב מועדון זמר עם אילן גלבוע ו"שרים בלקן" עם גילה חסיד וחני לבנה. בשבת הפקה מיוחדת של מיל"ה באמפיתיאטרון צמח בהשתתפות קורין אלאל, רונה קינן, מרים טוקאן וחבורות זמר.

מתי: 15-13 בינואר,

מחיר: כרטיסים בתשלום

לפרטים: הזמנת כרטיסים 08-8692787

חבורות זמר, טיולים ומופעים בעמק הירדן

 

עמקים

טיולים לקראת ט"ו בשבט

טיולי טבע לקראת ט"ו בשבט, בשדות הירוקים שופעי פריחות חורף בהרי מנשה ועמק יזרעאל. סיור מיוחד ביום בו נחוג ט"ו בשבט כולל סדר בחיק הטבע, שירים, סיפורים, פרקי מסורת והווי עם כיבוד ברוח החג ויין. ניתן לצאת ברכבים פרטיים, לטיולים רגליים או באוטובוס. הטיולים מודרכים על ידי מורה הדרך רפי לביא ומתאימים לקבוצות, משפחות או יחידים.

מתי: בכל ימות השבוע, סופי שבוע וט"ו בשבט.

מחיר: בתשלום

לפרטים: 052-4549012

פריחת הרקפות ברמות מנשה ועמק יזרעאל

 

מרכז

לאור פנסים

טיול לאור פנסים בשביל הגת ביער חרובית בשפלה. יציאה לטיול בשביל הגת ביער חרובית, בלילה חשוך של מולד הירח, לאור פנסים. שיחה על חודש שבט ועל מסורות החג, סיפורי אגדות הקשורות ליער והאזנה למוזיקת לילה חרישית. הטיול מיועד למשפחות ויימשך כשעתיים. יש להתלבש בבגדים חמים ולהביא פנסים.

מתי: חמישי, 6 בינואר, בשעה 18:00.

מחיר: 30 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.

 

תחנת האוטובוס הראשונה

סיור מודרך בנווה אילן ההיסטורית. משך הסיור כשעתיים וחצי. מקום מפגש: תחנת האוטובוס הראשונה בישוב נווה אילן.

מתי: שבת, 8 בינואר בשעה 10:00.

מחיר: ללא תשלום.

לפרטים: 02-6252357

 

השקמה בחולות

מיצג אמנות חדש הוצב בחולות חולון. "השקמה בחולות" הוא פרויקט שהוקם באזור הדיונות בחולון מדרום לרחוב מטולה ומזרחית לרחוב דוד אלעזר בקרית שרת. כד ענק נישא באוויר על גבי קשתות ברזל קמורות ובתוכו עץ שקמה, המהווה את סמל העיר. מסביב לכד הוקמו רחבה מדק עץ, פרגולה ופינת ישיבה. אל המיצג מובילים שביל צף מעל לחולות וגשרון.

מתי: בכל ימות השבוע

מחיר: כניסה חופשית

כד עם שקמה שצומחת ממנו

 

שנה של קריקטורות

תערוכת סוף השנה של איגוד הקריקטוריסטים הישראלים תתקיים במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון. כ- 120 קריקטורות של כ-37 קריקטוריסטים ישראלים המציגים סיכום שנתי לשנת 2010. נעילה 26 במרס 2011

מתי: פתיחה: חמישי, 30 בדצמבר. ימים שני, רביעי, שישי 13:00-10:00, ימי שלישי, חמישי, 20:00-17:00 , שבת 15:00-10:00

מחיר: כניסה למוזיאון 10 שקל.

לפרטים: 03-6521849

תערוכת סיכום שנת 2010 בקריקטורות

 

יום הולדת עם יין

מסעדת "גאיה- בית של אוכל" בבנימינה, חוגגת חמש שנים. במסגרת החגיגות מתארחים ייננים מיקבי בוטיק ישראלים לערבים של אוכל גורמה, יין משובח והדרכה אישית. יקב כרמי יוסף-ברבדו ב-21 בדצמבר ויקב אמפורה ב-5 בינואר. בכל אחד מהערבים תוצע ארוחת טעימות- ממטבחו של השף גיא בן אשר, טעימות של יינות והרצאה מפי יינן.

מתי: רביעי, 5 בינואר.

מחיר: מחיר לסועד: 220 שקל.

לפרטים: 04-6181818

 

הללויה 2

ארבעה קונצרטים יתקיימו במוזיאון המשוחזר של גדרה תחת הכותרת "הללויה 2". בקונצרטים יופיעו זמרים בלווי נגנים בכלים מגוונים מכל התקופות. מוסיקת בארוק לאטינו, אריות נבחרות מעולם האופראי הנשי לכבוד יום האישה, מוסיקה מחצרות המלכים באנגליה במאה ה-18 ולסיום הקברט היהודי במאה ה-20, קלאסיקות מעולם התיאטרון ביידיש. הקונצרט הראשון יתקיים עם אנסמבל פניקס שינגן בכלים עתיקים מוסיקה לטינית קצבית ממקסיקו ופרו. ניתן להזמין מקומות במוזיאון ולשריין כרטיסים בטלפון.

מתי: חמישי, 6 בינואר בשעה 20:30.

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 08-8593316, מספר המקומות מוגבל.

 

תשוקה לשוקולד

קניון רחובות מקיים סופשבוע של תשוקה לשוקולד. שוקולטיירים מכל רחבי הארץ יציגו את יצירותיהם בתחום השוקולד והאפייה. בנוסף, פעילויות לילדים: יצירה ומדע, מופע, תיאטרון בובות, סדנת תנועה וסדנת אפייה.

מתי: חמישי-שישי, 7-6 בינואר.

מחיר: ללא תשלום

 

אגם החיים הטובים

תערוכה ייחודית, צבעונית ומלאת חיים מבית היוצר של Joy Art Gallery נפתחת ב"גלריה על האגם" בפארק רעננה בשם "לה דולצ'ה ויטה". התערוכה כוללת פסלי מתכת מודרניים צבעוניים בתלת מימד של האמנית מרינה זלוצ'ין וציורים פוסט אימפרסיוניסטים של האמן אוליבייה כהן. עבודותיה של זלוצ'ין נוגעות בפופ ארט, איור קריקטוריסטי, ססגוני ומלא חיים ועוסקות ברגעים מחיי היום יום ותרבות הפנאי. כמו כן, יוצגו פסלונים שולחניים של רוכבי אופניים ויודאיקה. ציורי השמן של כהן מבטאים את אהבתו לטבע וכמיהתו לנופים הכפריים של ילדותו בצרפת בצבעים עזים ועשירים. הפתיחה במעמד ראש עיריית רעננה. דרך הפארק 10.

מתי: ראשון-חמישי, 13:00-10:00, 22:00-16:00, שישי 13:00-10:00, שבת 23:00-21:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 052-4401446

רכיבה על אופניים יצירתה של מרינה זלוצ'ין

 

מסע לילי

בית ספר שדה כפר עציון מקיים מסע לילי בעקבות ה-ל"ה , טיולי משפחות ברכבים פרטיים. לציון יום נפילת מחלקת הל"ה במלחמת השחרור, יציאה בשעת לילה מאוחרת וצעידה בעקבות לוחמי מחלקת ההר בדרכם לגוש עציון, סיום עם בוקר בטיפוס על גבעת הקרב.

מתי: חמישי, 6 בינואר. שישי, 7 בינואר. שני, 10 בינואר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-9935133

 

מיסה בלטרון

קונצרט חגיגי לכבוד חג המולד לאור נרות ועץ חג המולד וטעימת יין המנזר בכנסיית לטרון. השמעת היצירה "מיסה קריאולה" של אריאל רמירז מלווה בשירת המקהלה הפילהרמונית תל-אביב ונגינתם של חברי האנסמבל הלטינו-אמריקאי בכלים דרום אמריקאים מקוריים.

מתי: שבת, 8 בינואר בשעה 15:30.

מחיר: 120 שקל.

לפרטים: 02-5356954

 

תל אביב

סיור עם אדריכל התחנה

פרופסור ואדריכל אמנון בר אור, האחראי על שיחזור מתחם תחנת רכבת מנשיה, ידריך וינחה סיור באתר. המסלול יעבור בין מבני תחנת הרכבת שהוקמה בסוף המאה ה-19 וחיברה את ירושלים עם נמל יפו. המתחם ששוקם ועבר תהליך שימור הפך למרכז בילויים שמשלב את מבני התחנה ההיסטוריים עם בתים טמפלרים עתיקים. הגעה עצמית ברכבים פרטיים.

מתי: חמישי, 6 בינואר, 18:00

מחיר: 110 שקל

לפרטים: מחלקת הסיורים בית שמואל 02-6203461 או באתר www.beitshmuel.com

מתחם הרכבת המשוקם של מנשיה צילום: רונית סבירסקי

 

שפה משותפת

אוסף עבודות של אמנים ישראליים מתקופות שונות, שהמשותף להם הוא שימוש בשפה האנגלית, יוצג במסגרת תערוכת Contemporary"", שתיערך בגלריית קונטמפוררי בתל-אביב (הרצל 117). פתיחה חגיגית: חמישי, 31 בדצמבר בשעה שמונה. נעילה ב-29 בינואר, 2011

מתי: שעות פתיחה: א' 16:00 – 19:00, ב' - ה' 11:00 – 19:00 , ו' 14:00-10:00,שבת 14:00-11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6822777

 

יצירות מופת

קונצרט חגיגי, למען גיוס כספים לפעילותה של עמותת "תשקופת" המסייעת בהתמודדות עם מחלות קשות. בקונצרט ינוגנו מבחר יצירות מופת וירטואוזיות לשני פסנתרים מפרי עטם של המלחינים דביסי, ראוול ופול דיוקה. במרכז פליציה בלומנטל למוזיקה– ביאליק 26 תל אביב.

מתי: רביעי, 5 בינואר בשעה 20:00

מחיר: כרטיסים החל מ-80 ועד 300 שקל.

לפרטים: 02-631-0803

 

טריו קרפיון

טריו קרפיון היא להקה ישראלית צעירה, המבצעת בתיאטרליות מוזיקה ממזרח אירופה. שירי הלהקה הם בעיקר ביידיש, לצד בלאדות ברומנית, יוונית, אזרית ומעט עברית. כמו כן מתמחים חברי טריו קרפיון גם בסגנון הכליזמר הקלאסי של מזרח אירופה, שנדיר מאוד לשמעו בישראל. המופע יתקיים במרכז האתני הרב תחומי ענבל, מרכז סוזן דלל.

מתי: רביעי, 5 בינואר, בשעה 21:00

מחיר: 50 שקל

 

קווי מיתר

מופע המשלב ציור חי על הבמה עם נגינה אנרגטית בעלת השפעות ספרדיות וים תיכוניות. המאייר ואמן הקומיקס גלעד סלקטר חבר אל אריאל לזרוס, מלחין וגיטריסט ששורשיו בגיברלטר והכנר אלי חנטוב. המופע ילווה במסך, לייב אלקטרוניקס ונגנים אורחים ויתקיים במרכז האתני הרב תחומי ענבל, מרכז סוזן דלל.

מתי: חמישי, 6 בינואר.

מחיר: 50 שקל

 

עדות מקומית

התערוכה לצילומי עיתונות 2010 תוצג במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב עד ל 15 בינואר 2011. במסגרתה, מוצגות התערוכה הבין לאומית WORLD PRESS PHOTO והתערוכה הישראלית, עדות מקומית. ביום חמישי, יתקיים מפגש שיח גלריה עם אוצרת התערוכה "עדות מקומית" גליה גור זאב. המפגש יכלול סיור בתערוכה ושיחה עם האוצרת.

מתי: חמישי, 6 לינואר, בשעה 20:00

מחיר: מבוגר 40 שקל, ילד (עד גיל 18) חינם.

לפרטים: 03-6415244

 

השדרה הראשונה

סיור מודרך בנושאי היסטוריה ואדריכלות לאורך ובאזור השדרה הראשונה של תל-אביב, דרך סיפורי מייסדיה, בנייניה וסגנונות הבנייה.

מתי: חמישי, 6 בינואר בשעה 11:00 בגרמנית . ראשון, 9 בינואר בשעה 11:00 באנגלית

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5464917

 

בתים, ריחות, תבלינים וטעימות

סיור היסטורי מלווה בטעימות משווקי תל אביב. סיפורי בתים ותושבים שגרו בין רחוב שבזי ליפו ושוק לוינסקי. הסיור יעבור בין "הבתים המשומרים", שקי התבלינים, ויספר על הדמויות "הצבעוניות", שגרו וגרים במקום אז והיום. הגעה עצמית, מפגש במגדל שלום בשעה 10:00.

מתי: שישי, 7 בינואר.

מחיר: 80 שקל למטייל כולל טעימות

לפרטים: 03-5034256, 03-5086621

 

מיומנה של רווקה

סיור על חיי הרווקים בתל אביב, המשלב בין רומנים מן העבר וההווה, בין רומנטיקה לסקס, בין פנטזיה למציאות. דרך סלוני הכלות, בתי הקפה ההומים, חנויות הסקס, מועדוני הפיק אפ והקיוסקים.

מתי: שישי, 7 בינואר,10:00.

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 5166188 -03

 

בדרך לגמנסיה

סיור בעקבות שירי אריק איינשטיין. הסיור יעבור בתחנות השונות שבשירים כמו חוף מציצים, קפה כסית, וגמנסיה הרצליה .

מתי: שישי, 7 בינואר, בשעה 10:00.

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 03-5166188

 

סמטאות מספרות

סיפורים תל אביביים קמים לתחייה בין רחובותיה של העיר: בסמטה אלמונית, בגן מאיר וברחוב ביאליק .

מתי: שישי, 7 בינואר,בשעה 9:30.

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 03-5166188

 

גלריות חבויות

סיור בסמטאות יפו העתיקה הגדושות בהיסטוריה. הצצה בגלריות החבויות, ירידה לנמל המחדש פניו, פגישה בפסל ידוע וסיום בסדנת יצירה בהכנת גלויות למזכרת מול הים. הסיור כולל חומרי יצירה.

מתי: שישי, 7 בינואר, בשעה 10:00.

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5166188

 

סיפורי הכרם

סיור באזור כרם התימנים דרך הסיפורים הפיקנטיים, האוכל והמנהגים המקומיים. הסיור כולל טעימות משוק הכרמל.

מתי: שישי, 7 בינואר, בשעה 10:00.

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5166188

 

ישראל בעין חדשה

במתחם "הבית הירוק" של אוניברסיטת תל אביב, מתקיים הפסטיבל הארצי הרביעי לצילום אמנותי בקרב עולים "ישראל בעין חדשה". השנה יוקדש הפסטיבל ליום השנה ה-20 לעלייה הגדולה מברית-המועצות לשעבר ובמסגרתו תתקיימנה שתי תערוכות: צילומי דיוקנאות "פני העלייה" וצילומי נופים. 40 הצלמים המשתתפים בו מציגים את ארץ-ישראל לא רק בטכניקות צילום מגוונות אלא גם מזוויות ראייה הייחודיות להם כעולים ממדינות שונות ברחבי העולם.

מתי: נעילה 27 בינואר.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 054-4806822

ארץ ישראח בעדשת העולים החדשים צילום: לאוניד פדרול

 

ירושלים

חומוס בטעם ירושלמי

ירושלים הצליחה להעפיל לראש הסולם בכל הקשור לחומוסיות בטעם של פעם. כדי לחוות ניגוב באווירה ירושלמית ארגנה מחלקת הסיורים של בית שמואל סיור מודרך בין החומוסיות בעיר. המסלול יעבור בשווקי העיר העתיקה וסביבתה מתובל בסיפורים וסודות. מיהו אבו שוקרי המקורי ואיך עושים חומוס אמיתי? הסיור מלווה בטעימות ובסופו מקבל כל מטייל מפה שכוללת את מיקומן של החומוסיות בעיר. הסיור מאובטח.

מתי: חמישי, 6 בינואר, 9:30

מחיר: 95 שקל

לפרטים: מחלקת הסיורים בית שמואל 02-6203461 או באתר www.beitshmuel.com

סיור של ניגובים צילום: רונית סבירסקי

 

בבית הכנסת החורבה

סיור מודרך שיוקדש לבית כנסת החורבה ששוחזר ושופץ, יעבור בסמטאות הרובה היהודי ובאתריו המיוחדים.

מתי: שישי, 7 בינואר בשעה 10:00.

מחיר: לבית הכנסת בלבד. 25 שקל מבוגר, 15 שקל לילד.

לפרטים: 02-6252357

 

רחביה וקבלת שבת

סיור שיעבור בין בתי האבן של שכונת רחביה בירושלים. אחרי הסיור, קבלת שבת שתכלול מופע בבית אבי חי בשעה 11:00.

מתי: שישי, 7 בינואר בשעה 9:00.

מחיר: 40 שקל. מחיר לסיור כולל מופע 75 שקל.

לפרטים: 02-6252357

 

בטעם אנגלי

המוסיקאי האיטלקי רוברטו ג'יני, מגדולי הוירטואוזים בנגינה בויולה דה גמבה בעולם, חובר להרכב ישראלי בקונצרט שבו ינוגנו יצירות בנות מאות שנים ביד השמונה. בתוכנית שירים שנכתבו סביב נושא האהבה. מוזיקה מתקופת הרנסנס ועד לבארוק המוקדם של מלחינים מאנגליה. ביצוע בכורה בישראל ליצירה וירטואוזית לויולה דה גמבה סולו מאת הנרי באטלר.

מתי: שישי, 7 בינואר, בשעה 12:30 ביד השמונה

מחיר: כרטיס לקונצרט: 80 שקל , ארוחת ברנץ' 100 שקל , חבילת ברנץ'+ קונצרט: 170 שקל

לפרטים: 02-5942000

 

חג המולד

סיור בין הכנסיות והכרת העדות השונות ברובע הנוצרי על מנהגיהן הדומים והשונים ביום בו הנצרות האורתודוכסית מציינת את חג המולד. סיור בסמטאות הרובע הנוצרי בירושלים המתקשטות בשלל צבעים וניחוחות. נסיעה באוטובוס. מיועד לגילאי 18 ומעלה.

מתי: שישי, 7 בינואר

מחיר: בתשלום.

לפרטים: בהרשמה 03-6388688

 

סימפוניה באבן

סיור מודרך בעקבות ירושלים המנדטורית: סימפוניה באבן. מקום מפגש : בניין ימק"א רח' המלך דוד.

מתי: שבת, 8 בינואר בשעה 10:00.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 02-6252357

 

תערוכת הציפורים נודדת

הצילומים שהשתתפו בתחרות צילומי הציפורים על שם עמית גפן יוצגו במהלך החודשיים הקרובים בתחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע בגלריה על שם גייל רובין. התערוכה כוללת מבחר של צילומי ציפורים שצולמו בשנת 2010 והיא מתמקדת בתיעוד יופיין ואורח חייהן תוך הקפדה על כללי הצילום המבטיחים שמירה והגנה על הציפורים. עד סוף פברואר.

מתי: ראשון-חמישי, 13:00-09:00

מחיר: הכניסה חופשית

פרס ראשון לצילום ריקוד החוברה צלם: גל שון

 

אות ועוד

התערוכה החדשה במוזיאון מגדל דוד בירושלים, "אות ועוד", עוסקת באחת ממהפכות התקשורת החשובות בהיסטוריה: המצאת האלפבית. "אות ועוד" תציג את התפתחות האלפבית במגוון דרכים כגון משחקים אינטראקטיביים, סרטוני הדרכה והעשרה יצירתיים והמחשות ייחודיות. נעילה יוני 2011.

מתי: ראשון-חמישי בשעות 16:00-10:00 יום שבת בשעות 14:00-10:00.

מחיר: הכניסה לתערוכה כלולה במחיר הכניסה למוזיאון: 30-15 שקל.

לפרטים: להזמנות 02-6265333

 

דרום

חלוצי הנגב

טיול מודרך על ידי קק"ל אל מצפה רביבים ופארק גולדה מאיר ברמת הנגב. בעקבות המתיישבים החלוצים בנגב, שעלו על אדמות קרן קימת לישראל בשנת 1943 ובמעשיהם קבעו את שייכות הנגב למדינה שתקום כעבור חמש שנים. ביקור במצפה ההיסטורי ובכרמי הזיתים המושקים במים מליחים. סיום בביקור בפארק גולדה מאיר, כולל עלייה קצרה למצפור טלי, לתצפית על מרחבי ביר עסלוג'. הסיור מתאים לכל המשפחה בשילוב של מכוניות פרטיות והליכה קצרה ברגל. משך הסיור כשעתיים עד שלוש.

מתי: שישי, 7 בינואר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בתיאום מראש 1-800-350-550.

פארק גולדה בלב הנגב צילום: רונית סבירסקי

 

עופות מים ודקלי דום

טיול משפחתי בהרי אילת. קבלת שבת בעברונה, סיור בבריכות המלח ותצפית על עופות מים ופלמינגו, דקלי דום, פוגרות ועין עברונה. סיום עם תה חם והדלקת נרות. סיור נוסף יתקיים בשבת להר אמיר.

מתי: שישי-שבת, 8-7 בינואר.

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה 3639*

 

מים במדבר

טיול משפחות אל לב המדבר. בבורות חצץ ילמדו המטיילים כיצד אגרו הקדמונים מים לשתייה ולבקר, צפייה בפריחה הנרקיסים באדמה הצחיחה, ביקור בנחל חצץ והדגמת ניצול מים נבון בטבע. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב. נסיעה במכוניות פרטיות.

מתי: שבת, 8 בינואר

מחיר: בתשלום.

לפרטים: בהרשמה: 03-6388688

 

טבע בין העיר לים

סיור בגן לאומי אשקלון בו קיים מגוון גדול של בתי גידול המאפשרים קיומם של חי וצומח אותם יכירו המטיילים במהלך הסיור. מומלץ להביא משקפות ומגדירי פרחים וציפורים. יציאה ממרכז השירות למטייל שנמצא במרכז הגן הלאומי.

מתי: מדי שבת בשעות 11:00 ו – 13:30

לפרטים: 3639*

 

פסטיבל ריקודי בטן

במשך ארבעה ימים, הופך מלון קלאב הוטל אילת לאגדה מסיפורי אלף לילה ולילה, הכוללת מאהל בדואי, בזאר צבעוני, במות ומוסיקה חיה בכל רחבי המלון. לפסטיבל מגיעות נשים מכל רחבי העולם. תוכנית הפסטיבל כוללת סדנאות ריקוד, מופעים, הרצאות, בזאר אותנטי, מסיבות דבקה, חאפלות עם תזמורת ערבית ותחרויות נושאות פרסים. לפסטיבל מגיעים טובי המורים ורקדנים מכל העולם. הסדנאות יתקיימו בכל רחבי המלון: באולמות, בלובי ועל שפת הבריכה.

מתי: רביעי-שבת, 8-5 בינואר

מחיר: בתשלום

 

ארמון מבוצר

סיור באתר העתיקות הרודיון במקום בו בחר המלך הורדוס להקים את אחוזת הקבר שלו. תצפית נוף, ביקור בארמון מבוצר, ירידה למאגרי המים והתרשמות משרידי קבר הורדוס.

מתי: כל שישי ושבת בשעה 12:00

לפרטים: 3639*

אתר הרודיון, שרידי ארמון וקבר מלכותי צילום: רונית סבירסקי

 

ציידי השיטפונות

סיור לאלו החולמים לראות שיטפון רב עוצמה. ביום בו ידווח על חשש גבוה לשיטפון, יציאה לשטח בניסיון למצוא את הנחלים המדבריים הזורמים בעזרת עדכונים מהשטח. בנוסף, למידה על דרכי היווצרות שיטפונות, על האקלים המדברי ועל הסכנות הכרוכות בכך. הסיורים יתקיימו בנחלי צפון מדבר יהודה: עין פרת (נחל פרת), תצפיות לנחל אוג, ותצפית לנחל קומראן

מתי: בהתראה קצרה, הרשמה מראש

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

כלל ארצי

קונצרטים וכיתות אמן

הפרויקט הקאמרי הישראלי חוזר לסבב קונצרטים וכתות אמן לנגנים צעירים. הפרויקט הפועל בארץ ובמקביל בארצות הברית שם לעצמו כמטרה להביא לפריפריה מוסיקה ברמה גבוהה. נגני הפרויקט מעבירים סדנאות וכיתות אמן לנגנים צעירים באזורים השונים בהם הם מופיעים, הפעם יקיימו חברי הפרויקט שיעורים וכיתות אמן במעלות. קונצרטים לקהל יערכו בקיבוץ עין השופט, קיבוץ ברעם, משגב, מעלות-תרשיחא, מרכז ספיר ומרכז עינב בתל אביב.

מתי: שישי, 26 בדצמבר עד 3 בינואר.

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: info@israelichamberproject.org

 

נותנים מכל הלב

קבוצת קניוני ישראל יוצאת במהלך חודש ינואר בפעילות "נותנים מכל הלב"" - למען ילדים במצוקה ברחבי הארץ. במסגרת חודש המעשים הטובים יוצבו ב – 15 מקניוני ישראל הפזורים בכל רחבי הארץ, עמדות מרכזיות לאיסוף פריטים כגון: משחקים, ספרים, צעצועים, ביגוד ועוד כאשר אתר מוגובי יקיים פעילות וירטואלית מקבילה של מסירת פריטים באתר. העמדות יופעלו על ידי חניכי תנועות הנוער ותלמידי בתי הספר התיכוניים, ברחבי הארץ. הפריטים שיאספו בקניונים יועברו לעמותות ובתי מחסה הנמצאים בעיר ובאזור הקניון.

מתי: במהלך חודש ינואר

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|