טיולים בארץ. סיורים מודרכים, הפעלות משפחתיות, פסטיבלים ואירועים בכל רחבי הארץ בין 21-18 באפריל

אירועים וסיורים לציון יום השואה, טיול-זיכרון ביער הקדושים, הקרנת הסרט "הבלתי לגאלים" בסינמטק הרצליה, תערוכת זכוכית בקריית חיים, יום כדור הארץ בוואדיות בחיפה, טיול ברכבי שטח ברמת הגולן,מסע האופניים "נעים על גלגלים" בצפון הנגב, הקרנה ישירה של האופרה "מאדאם בטרפליי" לציבור הרחב, יום כדור הארץ בבת-ים ויריד רטרו ססגוני בירושלים.

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

בין הצפירות בבית לוחמי הגטאות

בבית לוחמי הגטאות יתקיימו סדרת אירועים מיוחדים בין יום השואה לבין יום הזיכרון: האירועים יחלו ביום חמישי, 19 באפריל, בעצרת המרכזית לנעילת יום השואה שתתקיים באמפיתיאטרון בבית לוחמי הגטאות. לאחר יום השואה, יתקיימו שני מפגשי שיח בין דורי בשם 'בין הצפירות - מפגשי עיון והגות בין שואה לעצמאות': ביום ראשון, 22 באפריל, יתקיים המפגש 'זיכרון השואה – לכידות או מלכודת' עם הסופר א.ב יהושע. ביום שני, 23 באפריל, יתקיים המפגש "הגדת הניצולים" – שיח בין דורי.

מתי: חמישי-שני, 23-19 באפריל, העצרת תתקיים בין השעות 21:00-19:30

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: אתר בית לוחמי הגטאות www.gfh.org.il/

בית לוחמי הגטאות (צילום: רונית סבירסקי)

 

חוגגים עצמאות ביער

לכבוד שנת ה-110 לייסודה, קרן קימת לישראל מזמינה את הציבור הרחב לחגוג את ליל יום העצמאות ביער ציפורי. טיול לילי (במכוניות וברגל), הקמת אוהלים, מופע של זקני הכפר ושירה בציבור לאחר מכן מעירים את הילדים לפעילות א"ש לילה הרפתקנית. המבוגרים ייסבו ליד המדורה להגדת העצמאות, ולקראת הזריחה יוצאים ברגל לתצפית נוף. סיום לקראת בוקר.

מתי: רביעי, 25 באפריל, 22:00

מחיר: 50 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

 

מקסם הזכוכית

תערוכת ענק שתציג למעלה מ-100 יצירות אמנות בזכוכית שיצרו שישה עשר אמנים ומעצבים מכל רחבי הארץ תוצג בבית נגלר בקריית חיים תחת הכותרת, "מקסם הזכוכית" .

מתי: תוצג עד ה-30 באפריל, ראשון-חמישי, 19:00-9:00 שבת וחג, 17:00-10:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 8724694- 04

פרחי זכוכית של דרור חפר

 

יום כדור הארץ בוואדיות

הפנינג לכבוד יום כדור הארץ יתקיים בוואדיות רמז-זיו שבחיפה. מגוון הפעלות, דוכני הסברה וטיולים מודרכים בוואדיות בהדרכת מדריכי החברה להגנת הטבע. נקודת מפגש: הכניסה לוואדי רמז, ליד הגשר בכניסה לרמות ספיר, סמוך לרחוב גוטל-לוין 6.

מתי: שישי, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.teva.org.il/haifa

 

אי שם מעבר לקשת

טיול מודרך למשפחות ביער בית קשת. הליכה בין עצי האלון הגדולים, התרשמות מנופי הגליל, הסברים על הצמחים השונים ולסיום הכנת פיתות על סאג'.

מתי: שבת, 21 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

אל קרן הכרמל

טיול מודרך בחלקו המזרחי של הכרמל. סיפורו של אליהו הנביא, הליכה בין מרבדים ירוקים וביקור בחווה חקלאית עתיקה שם יוסבר על החקלאות בכרמל בימי קדם.

מתי: שבת, 21 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

חוגגים עצמאות ביקב

חגיגת עצמאות ביקב דלתון במסגרתה יוכלו המבקרים לטעום ממגוון יינות היקב החדשים ולערוך סיור בהדרכת צוות ההדרכה של היקב. הסיורים כוללים הסבר על המקום, אופן פעולתו, הליכי הייצור, ביקור במתקני היקב ולאורך קו הייצור.

מתי: חמישי, 26 באפריל, 16:00-10:00 ושישי, 27 באפריל, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: מרכז המבקרים: 04-6987683 שלוחה 3

 

עולים לרמה בעקבות לוחמים

טיול ברכבי שטח ברמת הגולן. הטיול יתחיל בחורבת ירדה שם יסופר על מבצע "ראש הגשר הסורי" שבו נכבשה משמר הירדן במלחמת העצמאות. המשך דרך נחל מחניים לאורכו של נהר הירדן ושמורת החולה, עליה לדרך הפטרולים שמעל קיבוץ שמיר, לציר הנפט וציר העלייה של גדוד 129 והאנדרטה שהוקמה בצידי הדרך. המשך דרך קלעה, לתצפית על מוצב עזזיאת ותל פאחר שבהם ניהלו חיילי גולני קרבות עזים. חציית יער אודם לכיוון קיבוץ אלרום וסיום בסיפורי הקרבות של עוז 77. משך הטיול כשש שעות ודרגת הקושי בינונית.

מתי: שישי, 27 באפריל, 9:00

מחיר: בתשלום: 160 שקל לרכב, יש אפשרות להצטרף לרכב המדריך בתשלום מיוחד

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

 

עמקים

משואה ליצירה

מוניקה הדרי, ניצולת שואה, למדה בבצלאל והקימה בקיבוץ גבת גלריה לעבודות קרמיקה. היא יוצרת כלי הגשה שימושיים לאירוח חלקם עם גישה הומוריסטית. לצד כדים, ספלים וקערות מרק ניתן למצוא גם מסיכות מפוסלות, פרטי יודאיקה ועבודות אמנות לנוי. היום, בגיל 80 היא ממשיכה ליצור ומבקרי הגלריה זוכים להסברים על הטכניקה המיוחדת שפיתחה ביצירותיה.

מתי: כל השבוע כולל שבתות וחגים בתיאום מראש

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-6549756, 04-6549455

מוניקה הדרי יוצרת בקיבוץ גבת

 

הרים ונחלים

טיול ברכבי שטח בפארק רמת מנשה. הטיול יחל בחציית נחל תנינים וסכר תנינים, ביקור בנקבת המים הרומית. עליה להר חורשן והסברים על מפעלי היעור, סיפור האורן והאלון ותולדות קק"ל. עצירה בצל העצים והמשך בנסיעה בנחל דליה ונחל שלף, אל אנדרטת הקיבוצים ומשם דרך נחל גחר לעמק השלום, עין ריחניה ונחל השופט. משך הטיול כחמש שעות, בעבירות בינונית – קשה.

מתי: שישי, 20 באפריל, 8:00

מחיר: 160 שקל לרכב

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

טיול ברכבי שטח ברמת מנשה (צילום: רונית סבירסקי)

 

קסם הוואדי

טיול מודרך לגילי 65-40 בין תרבויות המתמזגות בוואדי ערה. ביקור בכפרים אום אל קטף וברטעה, וטעימה מהנוף הפסטורלי ביער אום ריחן. בכפר קרע יתקיים מפגש ושיחה עם אישה מיוחדת שתדבר על אהבה, זוגיות ויזמות.

מתי: שבת, 21 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מרכז

מטיילים וזוכרים בשבילי היער

טיול-זיכרון לקראת יום השואה ביער הקדושים. הטיול יצא מאנדרטת גווילי האש אל מערת בני ברית, בשבילי היער שניטע בשנות החמישים לזכרם של ששת המיליונים שנרצחו בשואה. בדרך נזכור את המשוררים, הסופרים, הילדים והקהילות שנחרבו, ואף נקשור את הזיכרון לתקומת המדינה. משך הטיול כשלוש שעות והוא יסתיים בטקס קצר ליד פינת ההנצחה החדשה שתרמו ידידי קק"ל בהולנד לזכר אנה פרנק.

מתי: רביעי, 18 באפריל, 16:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

עץ הערמונים של אנה פרנק ביער הקדושים (צילום: יוסי זמיר, קק"ל)

 

צלילים בבית גוברין

רשות הטבע והגנים תארח בגן הלאומי בית גוברין מופע של תיאטרון "אספלט" עם חבורה קומית שהגיעה מהארץ הרחוקה "צ'רדאסטאן". המופע מספר את סיפור עלייתם לארץ דרך מסע בכל העולם במצוותו של סב המשפחה המיתולוגי. החבורה תנגן מוסיקה חיה תוך יצירת אינטראקציה מצחיקה וסוחפת עם הקהל, בשילוב אקרובטיקה ולהטוטים ביחד עם הצופים. כמו כן, ינגנו הצופים על מגוון של כלי נגינה מיוחדים מאוסף מיוחד מרחבי העולם בהפעלתו של המוזיקאי שיר סופר.

מתי: שבת, 21 באפריל, 12:00 ו-14:00

מחיר: ללא תשלום, למעט דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 08-6811020

"אספלט" בבית גוברין (צילום: תיאטרון אספלט)

 

בשבילי יער בן שמן

טיול מודרך למשפחות בשבילי יער בן שמן ואתר ההנצחה הייחודי לקהילת זגלמביה שנרצחו בשואה. הטיול מתאים לכל אחד ומשכו כשעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 20 באפריל, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

 

הבלתי לגאליים

לקראת יום השואה תתקיים הקרנה של הסרט "הבלתי לגאליים" משנת 1948 בסינמטק הרצליה, המספר על תלאותיהם של ניצולי שואה בדרכם לארץ. הסרט צולם בתקופת ההעפלה ומתאר את תלאותיהם של זוג ניצולי השואה בדרכם לפלסטינה. הערב יכלול הרצאה של ד"ר מרדכי נאור, סופר וחוקר תולדות ארץ ישראל.

מתי: שלישי, 17 באפריל, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת הסינמטק: 09-9565008

"הבלתי לגאלים" בסינמטק הרצליה

 

המבצר מתעורר לחיים

טיולים מודרכים בליווי שחקנים בגן לאומי ירקון, מתחם תל אפק – אנטיפטריס. אל המשתתפים יתלוו לורנצו, מוכר סידקית בקארדו של העיר הרומית אנטיפטריס, שחולם להיות שחקן, ובשיקטאש, קצין האבטחה הטורקי במצודה.

מתי: שבת, 21 באפריל, 10:00, 12:00 ו- 14:00

מחיר: ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה

לפרטים: 3639*

גן לאומי ירקון (צילום: רביד בירן)

 

שלל הבר שבהר

טיול מודרך למשפחות מטיבות לכת בשמורת נחל שורק דרומי. יציאה בשעת בוקר לטיול מאתגר על הגדה הדרומית של הנחל, תצפית אל השמורה, הסברים על חקלאות מסורתית בהר, במעיינות ועל השבת היחמור הפרסי אל הטבע הישראלי. תצפית מהר יעלה אל מערת שמשון וסיום בחניון הכניסה של מערת נטיפים. המעוניינים יוכלו להמשיך עצמאית לביקור במערה (בתשלום). מומלץ להצטייד במגדיר צמחים ובמשקפת.

מתי: שבת, 21 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

יום כדור הארץ בבת ים

בת ים תציין את יום כדור הארץ במגוון פעילויות למען איכות הסביבה. סדנאות יצירה ובניית עציצים מחומרים ממוחזרים, פינת סיפורים בנושאי סביבה והצגת תיאטרון בובות בנושא הסביבה. כל הפעילויות יתקיימו בקניון בת ים, באזור רצפת הזכוכית של הקומה התחתונה.

מתי: ראשון, 22 באפריל, 19:00-17:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

מתחת לאף

ערב הצדעה לקולנוע הישראלי יתקיים בסינמטק הרצליה בהשתתפות השחקנים משה איבגי, אורי גבריאל, הבימאי ינקול גולדווסר ואיש הקולנוע מרט פרחומובסקי. בערב יוקרן הסרט האלמותי "מתחת לאף" ותערך שיחה עם האורחים על הסרט ועל הקולנוע הישראלי.

מתי: חמישי, 19 באפריל, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: מומלץ להזמין כרטיסים מראש בקופת הסינמטק: 09-9565008

 

חוגגים עצמאות ביער

לכבוד שנת ה-110 לייסודה, קרן קימת לישראל מזמינה את הציבור הרחב לחגוג את ליל יום העצמאות ביער בן שמן. טיול לילי (במכוניות וברגל), הקמת אוהלים ללינה, מופע ושירה בציבור עם עינת שרוף ולאחריו מעירים את הילדים לפעילות א"ש לילה הרפתקנית. המבוגרים ייסבו ליד המדורה להגדת העצמאות, ולקראת הזריחה יוצאים ברגל לתצפית נוף. סיום לקראת בוקר.

מתי: רביעי, 25 באפריל, 22:00

מחיר: 50 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

 

בשביל תש"ח

סיור מודרך למשפחות שיצא בעקבות לוחמים בשביל תש"ח, ממשלט הרדאר לקיבוץ קריית ענבים. הטיול מתאים לכל המשפחה וימשך כשעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 27 באפריל, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

 

בעקבות אניית המעפילים ברל כצנלסון

סיור מודרך למשפחות בגן לאומי אפולוניה, בעקבות אניית המעפילים "ברל כצנלסון", שנחתה בחוף סידנא עלי. סיפור האונייה וסיפור ההעפלה הבלתי לגאלית לארץ ישראל, ועל הקשר בין המבצר הצלבני למסגד המוסלמי והמשטרה הבריטית.

מתי: חמישי, 26 באפריל, 11:00

מחיר: ללא תשלום נוסף מעבר לדמי הכניסה

לפרטים: 3639*

 

הטיש הגדול

"הטיש הגדול" ומייסדו משה להב, אשר בימים אלו משלבים במופע את קובי אריאלי וג'קי לוי, יופיעו ביום העצמאות במועדון הברלה בקיבוץ להבות חביבה. המופע כולל מסיבת זמר עיברי לתוך הלילה בהשתתפות אורחים מגוונים.

מתי: חמישי, 26 באפריל

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 04-6369993

 

צב קריאה לצבי הים

היכרות עם המרכז הארצי להצלת צבי ים שנמצא בחוף מכמורת. במרכז מטופלים צבי ים רבים הנפלטים לחופי ישראל, כשהם פגועים וחולים. במרכז ההצלה ניתן לראות את הצבים, לשמוע את סיפור הצלתם, הבעיות עמן הם מתמודדים וכיצד ניתן לעזור להם.

מתי: שבת, 28 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

תל אביב

סיורים מודרכים בגלריה

סיורים מודרכים ללא תשלום יתקיימו בתערוכות החדשות המוצגות בגלריה ליטבק תל אביב. הצייר הצרפתי פיליפ קוני מציג באמצעות טכניקה ייחודית של שעוה על בד, את הנוף האורבני של תל אביב. איוון נבארו, יליד צ'ילה יוצר באמצעות נורות נאון דמויות של ספורטאים אולימפיים.

מתי: שישי, 20 ו-27 באפריל, 12:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 3440*

 

אופרה להמונים

האופרה הישראלית ומחלקת המופעים של עיריית תל- אביב-יפו מזמינות את הקהל ליהנות ללא תשלום משידור ישיר של האופרה "מאדאם בטרפליי" מאת פוצ'יני. האופרה תועבר בשידור ישיר מאולם בית האופרה לרחבה החיצונית. לרווחת הקהל יוצבו ברחבה 900 מושבים ומסך הקרנה ענק. בנוסף יזכה הקהל להצצה אל הצד השני של המסך במסגרתה יתקיימו בהפסקות ראיונות עם חלק מן הסולנים, רגע לפני שהם עולים לבמה ומיד עם תום ההקרנה יוזמן הקהל למפגש פתוח של "טוק בק אופרה" באכסדרת בית האופרה.

מתי: חמישי, 19 באפריל, 19:00

מחיר: ללא תשלום

 

סיורים מודרכים ללא תשלום

לרגל יום כדור הארץ, תדריך החברה להגנת הטבע שורה של סיורים ופעילויות ציבוריות ברחבי תל אביב, ללא תשלום. בשישי יתקיימו סיורים לפארק מדרון יפו וחוף גבעת עלייה, לחירייה המתחדשת, לרצועת הנופש פי גלילות ומערות קבורה שומרוניות. בשבת יתקיימו סיורים לחוף תל ברוך ולמצוק הכורכר, לנחל הירקון, לבריכות החורף במשרד הרישוי ולגן מאיר.

מתי: שישי-שבת, 21-20 באפריל

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5660960

בריכת החורף במשרד הרישוי (צילום: קובי בנטולילה)

 

ממרינה לנמל

סיור מודרך לאורך החוף בתל אביב לכבוד יום העצמאות. סיפור אניית הנשק שעלתה באש, הרצח שהסעיר את היישוב, גלגוליו של בית קברות ערבי ומחנה צבאי שהפך לגן.

מתי: שבת, 21 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

ריחות, צבעים וטעמים בפלורנטין

סיור מודרך של ריחות, צבעים וטעמים בשכונת פלורנטין תל אביב. הסיור יעבור ברחובות השכונה, ביקור וטעימות מאכלים בשוק לוינסקי, סיפורים על ההיסטוריה של המקום וסיום בביקור במוזיאון הלח"י. הסיור מתאים למבוגרים. מקום מפגש: הרצל פינת סלמה בתחנת הדלק YELLOW.

מתי: שישי, 20 באפריל, 10:00

מחיר: 60 שקל, כולל טעימות

לפרטים: בהרשמה מראש: 03-5177304

 

חלון למזרח הרחוק

גלריית הסנטר תציג את תערוכת "חלון למזרח הרחוק" של הצלם סימון שמואל, תערוכה המציגה נופים פראיים, עוצרי נשימה של המזרח הרחוק וביניהם נופי ההימלאיה, הודו, נפאל ואחרים. התערוכה תוצג בגלריה דיזנגוף סנטר, קומה 1-.

מתי: תוצג עד ה-30 באפריל

מחיר: הכניסה חופשית

"חלון למזרח הרחוק" (צילום: סימון שמואל)

 

סיפורים מהכרם

סיור מודרך בשכונת כרם התימנים תל אביב, דרך הסיפורים הפיקנטיים על התושבים, האוכל והמנהגים המקומיים. השמות הסמליים של הרחובות (תרמ"ב, כנפי נשרים, קהילת עדן, ישכון, מל"ן) יספרו את סיפורה של יהדות תימן ואת קורותיהן של הדמויות שעיצבו את פני קהילת יוצאת תימן שישבה במקום. מקום התכנסות: ליד מסגד חסן בק.

מתי: שישי, 20 באפריל, 10:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

תל אביב של אלתרמן

סיור מודרך במרכז תל-אביב בעקבות נתן אלתרמן בשילוב שירים שכתב. הסיור יעבור בשדרות רוטשילד, "הגמנסיה העברית", ככר מגן-דוד, שוק הכרמל וכרם התימנים. סיפורים על מספר בתי קפה מתקופתו, העולים השונים שהתיישבו בעיר, וחזרה לתל אביב כפי שמצטיירת בשיריו.

מתי: שישי, 20 באפריל, 11:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5464917

 

מתחם רכבת מנשייה

סיור מודרך אל מתחם תחנת הרכבת העות'מנית ביפו, ששוקם ושוחזר ביוזמת עיריית תל אביב, ומהווה כיום מרכז בילוי הטומן בחובו סיפור היסטורי מרתק. האתרים בהם יעבור הסיור: בנין הטרמינל ומחסן הסחורות, קרונות שהובאו ממוזיאון הרכבת, חציית פסי הרכבת אל מתחם משפחת וילנד הכולל מפעל חנות ואולמות תצוגה.

מתי: שבת, 21 באפריל, 10:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

הסדנא והגמדים

ב"אלמינא – בית ליוצרים בנמל" הממוקם בנמל יפו תתקיים הצגה לגילי 8-4 "הסנדלר והגמדים" (11:00), וסדנאות באמנות להורים ולילדים: סדנא של הכנת צלליות, סדנא בנושא "הרשת שלי דו מימד", סיור מומחז "להציל את אנדרומדה" ואירוע פתיחה חגיגי – הופעה של מירה עווד, נורמן עיסא וסטנד אפ.

מתי: שבת, 21 באפריל

מחיר: בתשלום

סדנאות לילדים ב"אלמינא-בית ליוצרים בנמל"

 

ישן בצל חדש

סיור מודרך בתל אביב שיעבור בין בתי העיר הקטנים ויתבונן במפגש שבין ישן לחדש, כשהבתים הקטנים והישנים של העיר חוסים בצילם של גורדי שחקים. מה קרה לקיוסק הראשון, לבית עקיבא אריה וייס, פסאג' פנסק, בית מאני, מגדל המים, בית הפגודה ואחרים. שיחה על התמורות שעובר מרכז העיר ועל שיטות שימור שונות.

מתי: שבת, 21 באפריל, 10:30

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

לילה ראשון בלי אמא

לקראת יום העצמאות ויום הזיכרון, תפתח באכסדרת בית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב תערוכת הצילומים "לילה ראשון בלי אמא", המתעדת את רגעי הפרידה של חיילים וחיילות ממשפחותיהם, רגע לפני שהם עולים על האוטובוס בבק"ום.

מתי: 20 באפריל – 31 במאי, ראשון-חמישי, 20:30-9:30 שישי וערבי חג, 13:00-9:30

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: www.israel-opera.co.il

"לילה ראשון בלי אמא"

 

המרכז המסחרי

סיור מודרך אל שוק לוינסקי והמרכז המסחרי בדרום תל אביב. הסיור יעבור בשכונת פלורנטין וסביבותיה, דרך איזורי המסחר הראשונים ועד בית רומנו. סיום בטעימות בשוק לוינסקי.

מתי: שישי, 27 באפריל, 10:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-5100337

 

האנשים והבתים של השכונה

סיור מודרך בשכונת מונטיפיורי תל אביב. מסלול הסיור יחלוף על פני רחובות השכונה ויספר את סיפורי הבתים, השכונות והאישים שחיו והקימו אותה. יעבור על פני מגדל המים ובו יסופר סיפור המהנדס שבנה אותו ועל רציחתו התמוהה. עצירה באתר ההיסטורי שהשפיע על מונטיפיורי לרכוש את הפרדס, ליד בתי הכנסת של השכונה על עדותיה השונות והצצה לעבר וואדי מוסררה-נחל איילון. מקום מפגש: דרך בגין פינת שדרות יהודית.

מתי: שישי, 27 באפריל, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5100337

 

"מאדאם בטרפליי"

"מאדאם בטרפליי" האופרה האהובה של ג'קומו פוצ'יני, הפקת המופת בבימויו של במאי האופרה, הקולנוע והתיאטרון הפולני מריוש טרלינסקי, תעלה באופרה הישראלית המשכן לאמנויות הבמה תל אביב.

מתי: 22-14 באפריל

מחיר: 428-175 שקל

לפרטים: 03-692777

"מאדאם בטרפליי" (צילום: יוסי צבקר)

 

וספה בקולנוע

במהלך חודש אפריל תגיע לישראל התערוכה הבין לאומית "וספה בקולנוע" ותוצג לקהל הרחב בסינמטק תל אביב. התערוכה כוללת פוסטרים ותמונות מסרטים רבים המספרים על ששים שנים של היסטוריה, סגנון וטעמים משתנים, ואף כוללים גלריה של שחקנים ושחקניות מפורסמים שצולמו כשהם רוכבים על וספה בסרטים ועל הסט.

מתי: 17 באפריל – 2 במאי

מחיר: כניסה חופשית

 

ירושלים

רטרושלים

יריד "רטרו" יתקיים מידי יום חמישי במדרחות אגריפס בירושלים. וינטג' אופנה, פריטי אספנות ועתיקות, אקססוריז, יד שניה ואחרים. ניתן לקבל במקום הערכת שווי כספי על ידי מעריך עתיקות. מסעדת "ארקדיה" של השף עזרא קדם תפתח בגינתה דוכן שוק אורגני. סיור מודרך ושיחה קלה בתערוכה "גלריה אגריפס 12".

מתי: מידי יום חמישי, 22:00-12:00, הסיור יצא בשעה 18:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 03-7511883

 

בואי שבת המלכה

טיול מודרך למשפחות בגן לאומי סובב חומות ירושלים. ירידה ממשכנות שאננים וימין משה, הליכה בדרכם של עולי הרגל אל העיר העתיקה והרובע היהודי. המשך בשער ציון וברחובות הצרים של הרובע. התרשמות מאווירת השבת, מלבושיהם של תושבי הרובע, הקולות והריחות. ביקור בבית כנסת "החורבה" המשוחזר. סיום בכותל המערבי עם מתפללי תפילת ערב שבת. מתאים לילדים מגיל 5 ומעלה. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 20 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

בית כנסת החורבה (צילום: רונית סבירסקי)

 

קדימה לעבר

טיול-הרפתקה למבוגרים, בעקבות צמחים קדומים ביער ירושלים, עם ד"ר ענת מדמוני. כיצד נראה העולם כשהסתובבו בו הדינוזאורים? נכיר את צאצאי הצמחים של אז שעדיין מצויים עימנו. מדוע היו נטולי פרחים? כיצד הצליחו לעלות מהמים ליבשה? מהו האצטרובל? וכיצד הצליחו צמחים אלה לעשות סקס? על כל אלה ועוד ישוחחו המשתתפים בסיור. משך הסיור כשלוש שעות, כולל הליכה קלה ונסיעה במכוניות פרטיות. מומלץ להביא זכוכית מגדלת.

מתי: שישי, 20 באפריל, 10:00

מחיר: בתשלום: 40 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש: 1-800-350-550

 

דרום

רוכבים כנגד כל הסיכויים

מאות נכי צה"ל יצאו למסע אופניים בחבל הבשור שבצפון הנגב, בסימן מצדיעים לספורטאים הפראולימפיים. מסע האופניים "נעים על גלגלים" יתקיים זו השנה השישית ברציפות, לציון הקשר שבין הציבור הישראל לנכי צה"ל ובין רוכבים מכל הקהילות - בריאים ונכים כאחד. המסע נערך בכבישי האזור בשני מסלולים: מסלול עממי ארוך כ- 35 ק"מ ומסלול משפחתי קצר כ- 20 ק"מ. המסלולים הנם על כביש בלבד. הכבישים יסגרו על ידי משטרת ישראל.

מתי: שבת, 21 באפריל

מחיר: בתשלום

"נעים על גלגלים"

 

העצרת המרכזית

ברחבת הפסל של מרדכי אנילביץ', בקיבוץ יד- מרדכי, תתקיים עצרת לנעילת אירועי יום השואה. הנואם המרכזי בעצרת יהיה השנה הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ. כמו-כן ישתתפו בטקס שרים, חברי כנסת, אלוף פיקוד הדרום טל רוסו, קציני צבא וחיילים, ראשי עיריות ומועצות אזוריות ואורחים נוספים.

מתי: חמישי, 19 באפריל, 19:00

מחיר: ללא תשלום

 

שוברים שגרה

טיול מודרך למשפחות בין נופי המדבר המוריק ובריכות טורקיז בנחל פרת. ירידה מהיישוב ענתות אל עין פרת, רחצה במעיין והמשך אל מנזר סיינט ג'ורג' התלוי על מצוק.

מתי: שבת, 21 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|