אירועים, פסטיבלים, סיורים והפעלות לכל המשפחה 13-7 ביולי 2013

סיור עששיות וסיפורי מעשיות במבצר נמרוד, טיול מודרך למשפחות בנחל נשר, לילה עם תנינים וקרוקודילים בחמת גדר, לינת שטח עם קואלות בגן גורו, מוסיקה בשקיעה מול האגם בגן לאומי ירקון, הצגות ילדים בתיאטרון המדיטק, סיור בין כפרי ואדי עארה להצצה אל התרבות המוסלמית, פסטיבל 'מוסיקה על המים' יפתח בהרצליה, אירועי "מדרידאנסה" 2013 בסוזן דלל, להקת הבלט הישראלי תופיע על פיגומי מגדל בתל אביב, סיורי לילה לאור פנסים בעקבות המוצגים העתיקים במוזיאון ארצות המקרא, סיור מומחז למשפחות עם הספר "רחוב בירושלים", סיור ביער יתיר ללא תשלום, מסיבת אוזניות בערד.

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

עששיות במבצר נמרוד

חובבי הרפתקאות, מסתורין וחושך מוזמנים לסיור עששיות וסיפורי מעשיות במבצר נמרוד. סיור חווייתי לאור עששיות בנבכי המבצר לאור כוכבים ועששיות. המשתתפים יסיירו בין החדרים, האולמות, מגדלי השמירה ומעברי הסתרים.

מתי: שני, שלישי, חמישי ושישי, במהלך חודש יולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

סיור עששיות במבצר נמרוד

 

נשר בכרמל

טיול מודרך למשפחות בנחל נשר, אחד הנחלים היפים, הירוקים והמוצלים שבכרמל. הליכה בין סלעים גדולים ומפלונים והכרות עם פינות חבויות וקסומות.

מתי: שבת, 13 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

אקסטרים, סדנאות ומעגל מתופפים

עם פתיחת חופשת הקיץ ולציון 15 שנים לאתר האטרקציות "צוק מנרה" יתקיימו במהלך חודשי הקיץ פעילויות אקסטרים לכל המשפחה ולכל הגילים. תחרות משפחתית בשם "משפחת אקסטרים" ופעילויות כגון: סדנת לימוד שריקה בעלים, עשבים וספלולים, מעגל מתופפים וסיורים מוסיקליים בחורש הצוק. לאחרונה חודשה הפעילות בתחנה האמצעית שבאתר, שכוללת ספורט אתגרי. ההגעה לתחנה האמצעית מתבצעת על ידי נסיעה ברכבל.

מתי: ראשון-שבת, 17:00-9:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6905830

סנפלינג בצוק מנרה (צילום: תמיר מילר)

 

תכלת על ים כנרת

טיול מודרך למשפחות בשביל סובב כנרת. הליכה לאורך מזח הסירות בכפר נחום, המשך בשביל מזרחה בין עצי שיזף וטעימות מפרי הדומים. רחצה בחוף אמנון וחידות לילדים ולמבוגרים על האגם.

מתי: שבת, 13 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

לילה עם תנינים וקרוקודילים

אתר "חמת גדר" מציע מידי יום חמישי, בשעה 20:30 סיורי לילה מודרכים לאור לפידים בחוות התנינים הכוללת כ– 250 תנינים ממינים שונים כגון קרוקודילים, אליגטורים וגביאלים (תנינים הודיים). הסיור מתאים לכל הגילים ונמשך כחצי שעה, ללא תוספת תשלום על דמי הכניסה לאתר.

מתי: ימי חמישי, במהלך יולי-אוגוסט, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6393*

חמת גדר (צילום: מורג ביטון)

 

כוכבי הילדים בקריון

בכל יום שני ורביעי במהלך החודשים יולי- אוגוסט, יגיעו כוכבי הילדים ויעלו את המופעים המוכרים בבמה המרכזית בקריון קריית ביאליק. יובל המבולבל, רינת גבאי, משה דץ והכבשה שושנה, מיכל הקטנה, הדוד חיים, מימי ויויו, שי ורועי ואחרים.

מתי: ימי שני ורביעי, במהלך החודשים יולי-אוגוסט, 17:30

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 04-8779333

הדוד חיים בקריון (צילום: יח"צ)

 

עששיות וסיפורים מימי הביניים

סיור עששיות במבצר מהאגדות, גן לאומי יחיעם. סיור לאור עששיות בין נבכי שביליו וחרכיו במהלכו יפגשו המטיילים פנים אל פנים דמויות קסומות מהעבר שיספרו את סיפורו המופלא של המבצר בימי הביניים.

מתי: חמישי, 11 ו-18 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

מסיבת אוזניות

מרכזי הקניות "צים סנטר" יערכו 4 מסיבות אוזניות בהן המשתתפים רוקדים לצלילי המוזיקה הנשמעת אך ורק באוזניות שלהם בהשתתפות הופעות חיות של ההרכבים המוסיקליים "אולטראס" ו"פרנקלין". האירועים יתקיימו בבית שאן (19.8) ומעלות (21.8).

מתי: 19, 21 באוגוסט

מחיר: ללא תשלום

 

זמן לאהבה

מלון הספא מצפה הימים מקדיש את חודש יולי, בו חוגגים את ט"ו באב, לנושא הזוגיות והאהבה. הרצאות, סדנאות, הצגות יחיד סיורים וסרטים, כולם סביב עולם הזוגיות והאהבה, יתקיימו במהלך כל החודש במסגרת תכנית התרבות המוצעת לאורחים. שיאו של החודש במופע אופרה לאור ירח מלא בט"ו באב. בין האירועים: מפגש עם פרופסור יורם יובל, מפגש עם נחמה ויורם מידן, מפגש עם הסופרת גבריאלה אביגור-רותם, 'זוגיות זה לא צחוק' עם הסקסולוגית איריס בראון. חודש האהבה ינעל במופע של קורין אלאל "ארץ קטנה עם תופים".

מתי: במהלך חודש יולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6994555

חודש זוגיות ואהבה במצפה הימים (צילום באדיבות המלון)

 

בוגרי צילום

תערוכת גמר של בוגרי המחלקה לצילום ומדיה דיגיטלית של המכללה הטכנולוגית תל-חי והמוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, תפתח במוזיאון. התערוכה מציגה את עבודות בוגרי המסלול, בתום שתי שנות לימוד, בהן למדו את ההיבט התיאורטי והמעשי של מדיום הצילום.

מתי: 4 ביולי – 1 באוגוסט, ראשון-חמישי, 16:00-8:00 שישי, 14:00-10:00 ושבת, 17:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6816702

תערוכת גמר של בוגרי המחלקה לצילום (צילום: רן אילוז)

 

עמקים

לינת שטח עם קואלות

"גן גורו" שבעמק המעיינות יפתח במהלך החופש הגדול למבקרים עד לשעה 20:00 בערב. בין השעות 20:00-16:00 יוכלו המבקרים ליהנות ממזג אוויר נעים ולהצטרף לפעילויות הכוללות: הדרכות והאכלות של קואלות, אמו, עטלפים, נחש פיתון, קקדו אמברלה, קזואר. בנוסף, מידי יום ראשון יתקיימו סיורי לילה באתר שיכללו קומזיץ עם כיבוד קל בשטח. מידי יום חמישי יתקיימו לינות בגן הכוללות סיור לילי, קומזיץ, לינה באוהלים, ארוחת בוקר קלה והצטרפות להאכלת הבוקר של התוכים והקנגורו.

מתי: במהלך יולי-אוגוסט

מחיר: בתשלום

חופש גדול בגן גורו (צילום: בועז ליברמן)

 

לילות במערות

סיור ערב מודרך למשפחות בגן לאומי בית שערים. ביקור במערות התת-קרקעיות החשוכות והמסתוריות אשר פותחות צוהר לעולם המשנה והתלמוד. מפגש עם דמויות מהעבר הרחוק. אמן הקלרינט חנן בר-סלע יופיע בליווי מולה סייביץ' בניגוני נשמה יהודית-ישראלית.

מתי: חמישי, 4 ו-11 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

מרכז

מוסיקה בשקיעה מול האגם

רשות הטבע והגנים מזמינה את הקהל הרחב ליהנות מסדרת מופעים מוסיקליים מול האגם בגן לאומי ירקון, מתחם אפק.בחודש יולי יופיעו: להקת BEATLES FOR SALE במיטב משירי החיפושיות (5.7), להקת בוראן במוזיקה אירית וסקוטית (12.7), דן סלומון והפסנתר ממיטב המוזיקה הישראלית (19.7) ולהקת "פרח אדום" בקצב יווני (26.7).

מתי: ימי שישי, 5, 12, 19 ו-26 ביולי, 19:30

מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר

לפרטים: 3639*, מומלץ להירשם מראש

דן סולומון (צילום: שיר נוימן)

 

כפר קאקרוזו

בחופשת הקיץ תיאטרון המדיטק יציג מגוון הצגות לכל המשפחה, בין ההצגות: בכורה מחודשת להצגת הילדים "אוזו ומוזו מכפר קאקרוזו" של אפרים סידון, "עושת הנפלאות" סיפורה של הלן קלר, "כטוב בעיניכם" המחזה הקלאסי של ויליאם שייקספיר בעיבוד צעיר לילדים. בין ההצגות לקהל הצעיר יותר יועלו המחזמר "צפרדי וקרפד", "דודי שמחה", והצגת הפעוטות "פרפרים בבטן", לקהל בוגר יותר יועלו ההצגות "המכשפה בבית ממול", "ילדת הפעמון, "הקוסם מארץ עוץ" ו"הכבש הששה עשר".

מתי: במהלך חופשת הקיץ

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5021552

"כטוב בעיניכם" (צילום: אייל לנדסמן)

 

הצצה אל התרבות המוסלמית

סיור בין כפרי ואדי עארה להצצה אל התרבות המוסלמית בתקופה המיוחדת ביותר בשנה - תקופת רמדאן. הסיור יפתח בתצפיות והליכה קלה בין ישובי ואדי ערה. המשך בביקור באום אל פחם לתצפיות על העיר מראס אסכנדר שבפסגת הר אמיר, סיור רגלי בסמטאות העיר וביקור בקונדיטוריית מתוקים מסורתית.

מתי: שישי, 12 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

עשר פלוס

סינמטק חולון מקדיש בימי שבת בשעה חמש רצועה קולנועית חדשה "10+", המיועדת לגילי 13-10. בין הסרטים שיוקרנו: "יללת הזאבים", סרט טבע ישראלי חדש מהבאי של "ארץ בראשית", "אירון מן 3" , "הילד והגוזל", דרמה הולנדית עטורת פרסים על מערכת יחסים בין ילד בן 10 וגוזל של עורב, "בית ספר למפלצות", האנימציה החדשה של חברת פיקסאר בהקרנת תלת מימד, "הלקחנים", "מי הפליל את רוג'ר ראביט?", " ויטוס", "הממלכה הסודית" וה"הקרקס".

מתי: במהלך חופשת הקיץ

מחיר: 30-25 שקל

לפרטים: 03-5021552

 

סיור בעולם התחתון

סיור מודרך למשפחות לאור עששית בעולם התחתון של מערת המבוך בבית גוברין. במהלך הסיור יעברו המטיילים בקולומבריום, בבית הבד ובכוכים רבים מהם מורכבת המערה. לסיום שתיית תה מצמחי הגן.

מתי: חמישי, 4 ו-18 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

סיור עששיות במערות בית גוברין (צילום: ניב לוי)

 

מוסיקה על המים

פסטיבל 'מוסיקה על המים' יפתח בהרצליה. סדרת מופעים שיתקיימו מידי יום שלישי במרינה הרצליה. השנה כולל הפסטיבל 8 מופעים של הרכבים ישראליים ושל הרכבים מחו"ל ביניהם: "חלום לים התיכון" עם שמעון פרנס וניצה טרמין, קורין אלאל, "הגמל הקלטי" מוסיקה אירית וסקוטית, אסף אמדורסקי, ליילה מלקוס, חמי רודנר ונורית גלרון.

מתי: ימי שלישי, 9 ביולי – 27 באוגוסט, 20:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

ההולנדי המטייל

סיור לילי בגן לאומי מגדל צדק לאור עששיות. הליכה בעקבות סיפורו של הנוסע ההולנדי ואן דה-וולדה, תצפית על גוש דן וסיפורי טבע ומורשת של המגדל וסביבתו.

מתי: חמישי, 11 ו-25 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

לילה משפחתי בירקון

לינת לילה משפחתית בחניון הלילה המוסדר של גן לאומי ירקון. מתמקמים בחניון הלילה, מכינים ארוחת ערב עצמית ולפני השינה מצטרפים להקרנת סרט הטבע הבינלאומיHOME . את יום המחרת ניתן לנצל לשהייה בגן הלאומי ולטיול. על כל משפחה לדאוג לאוהל, ציוד ללינה, עצים למדורה ואוכל.

מתי: חמישי, 4 ו-18 ביולי ושישי, 12 ו-26 ביולי

מחיר: 50 שקל למבוגר, 40 שקל לילד מגיל 5

לפרטים: בהרשמה מראש: 03-9348462

גן לאומי ירקון (צילום: תום עמית)

 

אחר צהרים בנחל דולב

טיול אחר צהרים בין שני יובליו של נחל דולב אל שרידי הכפר בית עיטאב. ירידה למעיין החשוב לאדם ולחיות ומשם אל המבצר הצלבני שעבר פעולות שימור ופיתוח על ידי רשות הטבע והגנים. מחדרי המבצר נשקפת תצפית רחבת היקף על אזור השפלה והרי יהודה הנצבעים בצבע ייחודי בסיומו של יום. כדאי להצטייד במגדיר צמחים ובמשקפת.

מתי: שבת, 6 ביולי וחמישי, 18 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

חופים הם געגועים לצב

סיור לאורך חוף הים באזור בית ינאי ובמרכז הארצי להצלת צבי ים להיכרות עם עולמם המופלא של צבי הים בישראל, והקשיים שהפכו אותם לבעלי חיים בסכנת הכחדה. מטרת הפעילות להראות שבידי כל אחד מאיתנו, קטן וגדול, הכוח לשמור על בית הגידול הייחודי שלאורך חופי הים בישראל ועל הצבים הקדמוניים. בביקור במרכז הארצי להצלת צבי ים נפגוש את צבי הים המטופלים במקום ונשמע על קורותיהם.

מתי: שבת, 13 ו-27 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

על שנאה, חורבן ואור כוכבים

חוויות לאור ירח ועששיות לכל המשפחה - לקראת ט' באב, יום חורבן ירושלים ובית המקדש, בסיור אל מרומי ההרודיון ולמעמקי מחילות המסתור בעקבות לוחמים מימי המרד הגדול. ביקור בבית המרחץ, בבית הכנסת הקדום וסיפורים על מסע ההלוויה של המלך הבנאי הגדול, הורדוס, שבנה את ארמונו בלב המדבר. מתאים לילדים מגיל 7 ומעלה.

מתי: שבת, 13 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

בישולילה לאורך הירקון

סיור לילי בגן לאומי ירקון המשלב חווית חושים של טעם, ראיה ושמיעה. מתחילים בהיכרות עם סיר הפויקה וכיצד מכינים בעזרתו ארוחת ערב. בזמן שהאוכל יתבשל לאיטו יוצאים לטיול בחשיכה בעקבות הטבע בירקון ומגלים את הקשר בין התנשמת, הרכבת והלילה. חזרה לארוחת ערב ולהקרנת סרטוני טבע מחיי התנשמת. כל משתתף בקבוצה יקבל מצוות השפים מצרך לבישול אותו יצטרך להביא לסיור.

מתי: חמישי, 11 ו-25 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

חוות ארץ יהודה

בקיבוץ צרעה שוכנת חוות "ארץ יהודה", חווה מיוחדת הבנויה כשמורת טבע ארץ ישראלית ובה מגוון רחב של חיות וצמחי בר, אגם מלאכותי, פינות חמד מוצלות, חיות משק, פינת ליטוף, ג'ימבורי ומשחקייה לילדים. המבקרים יוכלו להתרשם מהחיות המסתובבות במרחבי הגן: שועלים, שפני סלע, דורבן, חיות משק ועופות. במקום מתקיימות גם סדנאות להכנת גבינות עזים לילדים ולמבוגרים, החל מתהליך החליבה, פסטור וקבלת מתכונים שאפשר לקחת הביתה. המבוגרים יכולים לשלב את הסדנאות עם טעימות בירה ממבשלת בוטיק "שמשון" בצרעה וארוחה.

מתי: ראשון-חמישי, 17:30-9:00 ושישי, 16:00-9:00, בתאום מראש

מחיר: 15 שקל למבוגר, 30 שקל לילד

לפרטים: 050-2002288

חוות ארץ יהודה

 

עטלפים ועששיות

סיור לקראת חשיכה בין מים, צלבנים ועטלפים בגן לאומי עין חמד. הסיור יכלול את המורשת והטבע של הגן ויתמקד בעטלפים, שהם שליש מיונקי ארצנו שרובם בסכנת הכחדה. הרצאה חווייתית המלווה בתמונות וסרטונים. בסיום, טיול עששיות בדגש על עטלפים ובליווי גלאי מקצועי לאיתור קולות עטלפים.

מתי: שבת, 13 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

סיור עששונית לקטנטנים

סיור "עששונית" למשפחות עם קטנטנים בגן לאומי בית גוברין. מסלול הליכה מעגלי לאור עששיות המסתיים במערת הפעמון. לסיום סדנה ליצירת פעמון ושתיית תה מצמחי הגן.

מתי: חמישי, 11 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

מסדר האבירים

סיור מודרך בעיר הצפונית של גן לאומי בית גוברין. ביקור באמפיתיאטרון הרומי, בית המרחץ, הקמרונות הרומיים וחדר האוכל של מסדר האבירים ההוספיטלרים.

מתי: שבת, 6 ביולי וחמישי, 11 ו-18 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

שלומי שבת בפארק

במופע פתיחת הקיץ של פתח תקווה יופיע שלומי שבת ולהקתו בפארק הגדול.

מתי: שבת, 13 ביולי, 17:00

מחיר: ללא תשלום

 

סיורים במוזיאון מותאמים לגיל

מוזיאון הילדים בחולון יקיים במהלך החופש הגדול סיורים מודרכים בכל המסלולים והתערוכות בהתאם לקבוצות גיל. מסלולי הילדים המודרכים מציעים שתי אפשרויות לגילאי שנתיים וחצי עד ארבע: 'בעקבות הפרפרים' ו'טיול עם ינשול'. לילדים בגילאי 6-4 מותאם המסלול 'המסע לתיקון ממלכת הזמן'. 'היער הקסום' מיועד לגילאי 8-6 ומסלול 'החייזרים', מיועד לגילאי 12-8.

מתי: ראשון-שבת, במהלך יולי-אוגוסט, בתאום מראש

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6503000

מסלולים מודרכים במוזיאון הילדים (צילום: טל קירשנבאום)

 

חומר וחימר

בגלריה חנקין בחולון תוצג התערוכה "תנועה בחומר- עיצוב כלים בחימר". מעצבת הקרמיקה, צפנת רוזנטל, מציגה בתערוכה עבודות שימושיות בהן כלים מסוגים שונים לצד עבודות אמורפיות של פסלים אשר המשותף לכולם הינו תנועת החומר.

מתי: תוצג עד ה-15 ביולי שני-חמישי, 12:00-9:00 ו-19:00-16:00 שישי ושבת, 13:00-10:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 03-5590021

 

תל אביב

תערוכת עיצוב תעשייתי של שנקר

ב"מרכז עמיעד" ביפו תוצג תערוכת הגמר של בוגרי "עיצוב תעשייתי של שנקר". התערוכה תכלול פרויקטים של עבודות גמר ועבודות מ-4 שונות לימוד ביניהם: מכונות קפה, כוסות אלכוהול, סרגלים, גופי תאורה ופיתוחים תעשייתיים יוצאי דופן. בימים רביעי וחמישי יתקיימו הרצאות קצרות של 10 דקות שיינתנו על ידי התלמידים, המרצים ומעצבים חיצוניים על מגוון נושאים בתהליכי עיצוב וחשיבה תעשייתית חדשנית. רחוב עמיעד 12 יפו.

מתי: פתיחה 8 ביולי, 20:00, שלישי-ראשון, 14-9 ביולי, 22:00-11:00, שישי 17:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

שרפרף וגופי תאורה של אנדרי גרישקו לשנקר צילום: תמי דהן

 

רוקדים רודן ואנה קרנינה

בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות שתוצגנה בשני אולמות שונים: "רודן", במשכן לאמנויות הבמה תל אביב, עבודה חדשה מאת בוריס אייפמן, בלט על פי סיפור חייו של הפסל אוגוסט רודן והמוזה שלו קאמי קלודל. היצירה השנייה "אנה קרנינה", בהיכל אמנויות הבמה הרצליה, יצירת המופת של טולסטוי בעיבוד לבלט מקבלת מימד נוסף והופכת ליצירת מחול.

מתי: רודן: רביעי-שבת, 13-10 ביולי אנה קרנינה: שני-שלישי, 9-8 ביולי

מחיר: 339-199 שקל

לפרטים: 03-6927777, 1-70070-29-29

"רודן" עם להקת הבלט בוריס אייפמן

 

ושוב חוזר המחולוהט

הבמה השנתית למחול - "מחולוהט" 2013, תפתח במרכז סוזן דלל וישתתפו בה להקות מחול של יוצרים ותיקים ויוצרים צעירים בסגנונות שונים: מחול ניאו קלאסי, מחול מזרחי, אפריקאי, הודי, פלמנקו, מחול עכשווי בשילוב אמנויות במה אחרות . כמו כן יתקיימו בכורות של יוצרים ישראלים ובהן: רותי ברנע עם "שקוף שרואים" של להקת "אוטרופלמנקו", אנסמבל "בת שבע" בערב יצירות מאת חופש שכטר ודניאל אגמי. בנוסף, מאיה לוי וחנן אננדו מרס יעלו את היצירה "רנסנס", הבוחנת באומץ כיצד העירום משפיע על עבודת התנועה. השנה מתרחבת המסגרת גם ללהקות מרחבי העולם: מופעים מספרד, צ'כיה, תאילנד, שוויץ ואנגליה.

מתי: החל מ-1 ביולי

מחיר: 180-70 שקל

לפרטים: 03-5105656

חלום של צעצוע - "מחולוהט 2013" (צילום: כפיר בלוטין)

 

חגיגה ספרדית

במסגרת אירועי "מחולוהט" במרכז סוזן דלל יתקיימו זו השנה השלישית, גם אירועי "מדרידאנסה", חגיגת האמנות והמחול הספרדית. האירועים יפתחו במופע טיטאניום של להקת "הבלט הספרדי החדש" שתעלה מופע מחול בו נפגשים ומתמזגים שני סגנונות: פלמנקו והיפ-הופ. זמרת הפלמנקו מריה טולדו תגיע עם המופע "הדרך לשיר פלמנקו", שירת פלמנקו בליווי עצמי על הפסנתר בליווי נגן גיטרה וזמרת. את האירועים תחתום הפרימה בלרינה של המחול הספרדי, איידה גומז שתעלה את יצירתה האחרונה ADALI , היצירה מספרת את סיפורו של המסע אל המחוזות הפנימיים של הפלמנקו.

מתי: שלישי-שני, 22-16 ביולי

מחיר: 180-150 שקל

לפרטים: 03-5105656

מדרידאנסה 2013 - הבלט הספרדי החדש וטיטאניום (צילום: יח"צ)

 

במה של 360 מעלות

"החור", יצירתו החדשה של אוהד נהרין ללהקת בת שבע תעלה במרכז סוזן דלל תל אביב. העבודה מוצגת מעל וסביב קונסטרוקציה ייחודית שנבנתה לצורך המופע: במה מתומנת בת 360 מעלות המוגבהת מהקהל. בהשתתפות כל רקדני הלהקה.

מתי: 16-10 ביולי

מחיר: 150 שקל

לפרטים: 03-5171471

 

כשהכול היה ירוק

מוזיאון תל אביב לאמנות מעלה הצגות ילדים בשבת הקרובה. "כשהכול היה ירוק" הצגת בובות ושחקנים בליווי מוזיקת פסנתר חיה, בהשראת 'העץ הנדיב' של סילברסטיין. הצגה נוספת "מזוודות ומציאות" מזוודה מלאה מטבעות זהב מתגלה ברציף ובעקבותיה מגיעים שודד וקוסמת מהקרקס.

מתי: שבת, 13 ביולי, 11:00

מחיר: 60-55 שקל

לפרטים: 03-6077020

 

רוקדים על פיגומים

בפעם הראשונה בישראל, להקת הבלט הישראלי תופיע על פיגומי מגדל, במיצג אמנות ייחודי שיתקיים בשדרות רוטשילד תל אביב. חיבור בין הבלט הקלאסי לבין הפיגומים המתכתיים והבטון הנוקשה של הבניין, מהווה דיסונאנס מייצגי מרגש אשר לוקח את הלהקה אל קצוות חדשים.

מתי: רביעי, 10 ביולי

מחיר: הכניסה חופשית

 

סיפור אהבה ארץ ישראלי

במהלך חודשי יולי אוגוסט, מוזיאון תל אביב לאמנות יציג על בימתו סדרת הצגות פרינג' מידי יום שישי בשעה 12:00. ההצגות שיעלו: "סיפור אהבה ארץ ישראלי", "קוראים לי יודה" ו-"טיק תיק".

מתי: ימי שישי, במהלך יולי-אוגוסט, 12:00

מחיר: 65 שקל להצגה

 

קפיצה לחלל

במועדון ה"גגרין", על שם הקוסמונאוט הרוסי - יורי גגרין, סלמה 40, תל אביב, תעלה אופרת חלל רבת משתתפים – "קפיצת חלל". האירוע מלווה בקטעי קישור, בהקרנות וידאו מתעתעות, ברקדנים, תחפושות ושאר מוזרויות.

מתי: שישי, 12 ביולי, 14:00

מחיר: הכניסה חופשית

"קפיצת חלל"

 

אגדות בחול במוזיאון

עשרות פסלים מחול יוצגו ברחבי גן מוזיאון ארץ ישראל תל אביב. אמני האקדמיה העולמית לחול מהולנד יעצבו פסלי ענק המתארים דמויות ומעשים מתוך ספרי ילדים ובהם הנסיך הקטן, טרזן, פטר והזאב, שלושת המוסקטרים ועליסה בארץ הפלאות. מסיפורי התנ"ך - שמשון הגיבור, שלמה המלך ומלכת שבא, וחציית ים-סוף. השנה יתווסף מיצב ובו גיבורי העל: הענק הירוק, איירון-מן, ספיידרמן , ת'ור וקפטן אמריקה. האירוע יתקיים בשעות הערב בלבד ויואר בתאורה אמנותית מיוחדת. הילדים והוריהם יוכלו להתנסות בפיסול בחול בהדרכת אמנים מומחים ולשחק בפעלתון.

מתי: 1 ביולי – 26 באוגוסט, 23:00-19:00

מחיר: 99 שקל לאדם

לפרטים: 03-5215200

אגדות בחול במוזיאון ארץ-ישראל (צילום: לאוניד פדרול)

 

סדנאות, יריד והצגות

בדיזנגוף סנטר תל אביב יתקיימו פעילויות לילדים ללא תשלום במהלך החופש הגדול. בין הפעילויות: סדנאות יצירה של הגיבורים המצוירים, מכינים יצירות בגינה של דודו, סדנאות מתוקות עם השף המתוק, יריד יד שנייה, הצגות ומופעים לילדים.

מתי: במהלך החופש הגדול

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6035395

פעילות לילדים בדיזנגוף סנטר

 

בין נשיות לגבריות

אנסמבל בת-שבע מציג ערב חדש ובו שתי יצירות: שולה, מאת דניאל אגמי בבכורה עולמית, "שולה" מודדת כובעים שונים לאורך חצי שעה - כמו כל אישה היא יודעת להחליף את עורה כשצריך, מעלה הצעה, השקפה וסימני שאלה מול מי שנקלע לדרכה. מופע נוסף - Uprising יצירתו של חופש שכטר, הסתכלות צינית על גבריות שהיא כביכול לא גברית. מרכז סוזן דלל תל אביב.

מתי: רביעי-שבת, 13-10 ביולי

מחיר: 150-130שקל

לפרטים: www.batsheva.co.il

 

איכה ישבה בדד

בצוותא תל אביב יתקיים ערב לציון ט' באב, "כאבים מבית". באירוע תתקיים שיחה על התמודדות עם כאב חורבן הבית הכללי והפרטי. על השבר ועל הבנייה מחדש. במהלך הערב ישולבו קטעי קריאה מוטעמת במגילת איכה, שירים, פיוטים ולימוד טקסטים מן המקורות.

מתי: שני, 15 ביולי, 21:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 03-6950156

 

הדור האבוד

התערוכה יחזקאל קירשנבאום, 1954-1900, הדור האבוד, תיפתח בבית התפוצות תל אביב. עבודתו של יחזקאל קירשנבאום מקיפה את התפתחותו האמנותית של זרם האוונגרד בברלין ובפריז בשנות ה-30, את שיא תקופת רדיפת היהודים תחת המשטר הנאצי ואת תקופת השיקום שליוותה את האמן אחרי המלחמה.

מתי: פתיחה: שישי, 12 ביולי. ראשון-שלישי, 16:00-10:00 רביעי-חמישי, 19:00-10:00 ושישי, 13:00-9:00

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 03-7457808

 

מסע התבוננות בהימלאיה

'מסע, התבוננות' - תערוכה חדשה שתיפתח בבית הספר 'דרך צילום' שבתל אביב, מציגה צילומים של שני צלמים – כרמל שלו ומוקי קיים - מתוך מסעם המשותף ללדאק שבהרי ההימלאיה - מסע של צילום ומדיטציה. בתערוכה מוצגים צילומים העוסקים בנוף ובפולקלור אך בניגוד לצילומי תיירות, המתמקדים בעיקר במחטף של תופעות תרבותיות יוצאות דופן, סופגים צילומיהם של כרמל ומוקי את המראות מתוך מבט שאינו מבקר או מתפלא.

מתי: פתיחה: שישי, 19 ביולי. חמישי, 22:00-18:00 ושישי, 15:00-13:00

מחיר: הכניסה חופשית

 

לגו לקטנים ולגדולים

תערוכת הלגו הבינלאומית תוצג לראשונה בישראל, במרכז הירידים תל אביב. התערוכה מציגה כ-40 פסלים אשר נוצרו מלבני הלגו המפורסמות, על ידי האמן הניו-יורקי נתן סאווייה. בתערוכה ישולב באופן בלעדי לישראל אזור פעילויות לגו אינטראקטיבי לכל המשפחה הכולל שולחנות בניה חופשית מאלפי קוביות. מתחם לגו CHIMA ענק הכולל תחרויות, אימונים, זירת קרב ועוד פעילויות רבות לגדולים ולקטנים. כמו כן, תצוגת לגו של מהנדסים צעירים.

מתי: 27 ביוני – 27 באוגוסט

מחיר: 99 שקל לאדם, 280 שקל למשפחה

לפרטים: www.brick-art.co.il

תערוכת הלגו הבינלאומית (צילום: יח"צ)

 

מדברים על אהבה

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מזמין אתכם לבלות את החודשים החמים של השנה בניסיון לפצח את סודו של הרגש הכי מסקרן – האהבה. מידי חמישי בערב יתקיימו מפגשים במוזיאון בנושאי אמנות ואהבה למבוגרים וסיורים בעקבות סיפורי אהבות בשכונת נווה צדק. סיור חוויתי אחר סיפורי האהבה מלאי הרגש בני זמנו של נחום גוטמן, אשר התרכזו בשכונת נווה צדק, בתקופה הסוערת שבין היציאה מחומות יפו להקמתה של "אחוזת בית".

מתי: ימי חמישי, 4, 11, 18 ו-25 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש: 03-5161970 שלוחה 0

 

אומרים ישנה ארץ

"ארץ"- תערוכת יחיד ראשונה לאמן אליקו נר-גאון תוצג בבית האמנים תל אביב. כ-20 ציורי ענק, שמן על בד של טבע ושדות ארצישראלים, בטכניקה ייחודית המייצרת תחושה רב מרחבית וממדית הנוצרת באמצעות שפכטל ושכבות צבע, יוצגו בתערוכת היחיד של האמן אליקו נר-גאון.

מתי: 11 ביולי – 3 באוגוסט שני-חמישי, 13:00-10:00 ו-19:00-17:00 שישי עד השעה 14:00

מחיר: בתשלום

"ארץ" - אליקו נר-גאון

 

אנשי המנגינות

במוזיאון נחום גוטמן לאמנות שבתל אביב תתקיים סדנת יצירה "אנשי המנגינות", בהשראת התערוכה הפעילה לילדים "מלך, נווד וצייר עושים מה שהם רוצים", ומציגה בדרך חווייתית תחנות תל אביביות בילדותו של נחום גוטמן. הילדים יראו כיצד נחום גוטמן מעביר את התרגשותו ממוסיקה באמצעות כתביו ורישומיו ויצרו בעצמם.

מתי: ימי שבת, במהלך יולי-אוגוסט, 11:00

מחיר: 35 שקל לילד

לפרטים: 03-5161970 שלוחה 0

 

תערוכת ציורים וקפה

תערוכה חדשה לצייר נחום כהן תוצג ב"דילנ'ס ארט קפה" בפרישמן 20 תל אביב. נחום כהן, אדריכל, מתכנן ערים וצייר, הוא גם שותף קבוע בשולחן המיתולוגי של "גולי בית הקפה כסית". את הציורים המוצגים צייר כהן במיוחד לתערוכה זו, ובהשראת המקום. הציורים, ברוח האקספרסיוניזם הגרמני המאפיין את כל ציוריו של כהן, יוצגו עד ה-15 ביולי.

מתי: תוצג עד ה-15 ביולי

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 03-5221168

 

ירושלים

במצרים העתיקה לאור פנסים

במוזיאון ארצות המקרא ירושלים יתקיימו סיורי לילה לאור פנסים בעקבות המוצגים העתיקים. מסע הרפתקני בעולם הלילה של מצרים העתיקה, מפגש עם השדה הנוראית לילית שעל הקערות המכושפות מבבל, חלום משותף עם יעקב ליד הזיגורט השומרי וביקור בחדר השינה של משפחת אצולה רומית.

מתי: ימי רביעי, במהלך יולי-אוגוסט, 19:45

מחיר: 37 שקל לילד, 40 שקל למבוגר

לפרטים: 02-5611066

סיורי לילה לאור פנסים במוזיאון ארצות המקרא

 

מחפשים מטמון במוזיאון

מוזיאון ארצות המקרא מקיים פעילות "חפש את המטמון" ברחבי המוזיאון בעקבות חידות ורמזים ועם אוצר מיוחד למשתתפים. הילדים יצאו באמצעות חוברת הדרכה מצוירת למסע ברחבי המוזיאון וברחבי הזמן. בין הגלריות יפתרו חידות עתיקות ויחפשו אוצר אבוד, וייחשפו לעולם המצרי באמצעות ערכת חניטה.

מתי: ימי שבת, במהלך יולי-אוגוסט. 14:00-10:00

מחיר: 40 שקל למבוגר, ילד ללא תשלום

לפרטים: 02-5611066

 

בין חורבן לתקומה

סיור מודרך בהנחיית מוזיאון חצר היישוב הישן ירושלים בשיתוף "יד בן צבי" בנושא בין המצרים. הסיור יעבור במרכז "אריאל", המגדל הישראלי ומוזיאון חצר הישוב הישן.

מתי: חמישי, 11 ביולי, 18:00 ושישי, 12 ביולי, 10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6276319

 

סיור תיאטרלי

סיור מומחז למשפחות עם הספר "רחוב בירושלים" מאת חנה ודוד עמית ברחבי מצודת מגדל דוד בירושלים. הדמות התיאטרלית 'אוסקר גולן', שהוא במאי ומפיק סרטים בינלאומי מספר לילדים על הסרט שהוא רוצה להפיק ובדרך זו מתאר את קורותיה של העיר. בנוסף, תתקיים סדנה של יצירת מגדל קוביות בו כל קובייה מדמה חדר מתקופה אחרת של העיר. כמו-כן תוצג במוזיאון תערוכת איורי הספר שנעשו על ידי המאייר יבגני ברשקוב. מתאים לילדים בגילי 10-5.

מתי: חמישי, 11 ביולי, 19:00-16:30

מחיר: 45 שקל לילד, 35 שקל למבוגר

לפרטים: 02-6265327

סיור מומחז עם הספר "רחוב בירושלים" (צילום: חיים צח)

 

לחיות כמו פעם בירושלים

חיה מלכה מובילה אותנו לסיור בירושלים של פעם. על כדור מסמרטוטים, קפיצות בשק קמח, דילוגים בחבל, ברירת קטניות וההכנות לחתונה. מי ישן במיטה המפוארת בבית? באיזה גיל החלו ההורים לחפש "שידוך" לבת או לבן? מה עושים עם רגל של נרגילה, מכסה של סיר ישן ומגש? במהלך הפעילות יסיירו המטיילים במוזיאון חצר היישוב הישן, יתלבשו בבגדים בנוסח היישוב הישן, יתנסו במשחקי ילדות ויכינו צעצוע כמו פעם.

מתי: מידי יום, במהלך החופש הגדול, 11:00 ו-14:00

מחיר: 40 שקל למשפחה

לפרטים: 02-6276319

 

צבע פראי בשני זרמים

מוזיאון ישראל יציג את התערוכה "צבע פראי", תערוכה מתוך אוסף ורנר וגבריאלה מרצבכר. התערוכה מתמקדת בשני זרמים מרכזיים באמנות – הפוביזם והאקספרסיוניזם, וניתן למצוא בה יצירות של גדולי האמנים המשתייכים לזרמים אלה, ובהם: אנרי מאטיס, ואסילי קנדינסקי, ארנסט לודוויג קירכנר, מקס בקמן, ג'ורג' בראק ואחרים.

מתי: פתיחה: שישי, 5 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6708935

"צבא פראי" במוזיאון ישראל

 

חיים כמו פעם

במוזיאון חצר היישוב הישן ע"ש קפלן בירושלים תתקיים פעילות לילדים במהלך החופש הגדול בהשראת החיים בעיר העתיקה במאה ה-20. הפעילות כוללת סיור מודרך בתערוכות.

מתי: ראשון-חמישי, 17:00-10:00 ושישי, 13:00-10:00

מחיר: 40 שקל לכרטיס משפחתי

לפרטים: 02-6276319

 

עשור לקולנוע הניסיוני

לרגל עשור לתחרות אמנות הווידיאו והקולנוע הניסיוני מיוזמת ויויאן אוסטרובסקי ייערכו השנה, בנוסף לתחרות, סימפוזיון בנושא "אנטומיה ואוטונומיה של הדימוי הנע" והקרנות ייחודיות של סרטים בסינמטק ירושלים.

מתי: ראשון-שישי, 12-7 ביולי

מחיר: בתשלום

barking dogs - אלונה רודה

 

בית ספר למפלצות

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים יפתח בחופשת הקיץ את סדנת 'בית ספר למפלצות' ברוח סרט האנימציה. בסדנה יוכלו הילדים לבנות דגמים תלת ממדיים של גיבורי הסרט, מייק וסאלי, במתחם שכולו מעוצב בהשראת הסרט ואף להצטלם על רקע קיר צילום ייחודי, עליו יתנוססו הדמויות. לאחר מכן, הילדים יוכלו להתנסות עם הדגמים שיצרו, בעמדות ייעודיות במתחם התנסות מוחשך ולבחון את הצל שהן יוצרות, וכיצד הוא משתנה בתנאי תאורה שונים.

מתי: שני-שבת, 18:00-10:00 שישי עד 14:00 ושבת עד 16:00

מחיר: 45 שקל למשתתף, 160 שקל לכרטיס משפחתי

לפרטים: 02-6544888

 

פעילות מתעתעת

במוזיאון ישראל ירושלים תתקיים פעילויות למשפחות בהשראת התערוכה "תעתועים". חצר פעילה הכוללת פינות אינטראקטיביות וסדנאות יצירתיות להתנסות באשליות אמנותיות. סיור מודרך ברחבי המוזיאון ברוח "עליסה בארץ הפלאות", על תעתועים, אשליות, סודות והפתעות. בנוסף, סטודיו פתוח לקהל בהנחיית קולנוענים המספרים את סודותיו של התעתוע בקולנוע עם הדגמות והתנסויות.

מתי: חצר פעילה: ימי שלישי ושישי, סיור: ימי שבת וסטודיו פתוח: בימי רביעי, במהלך חודש יולי

מחיר: 25-15 שקל לפעילות

תערוכת תעתועים וחצר הפעילות הצמודה לה (צילום: ברק אהרון)

 

סדנת כתיבה

"סיפור הממלכה הפנימית" – סדנת כתיבה עם הסופר גבי ניצן תתקיים במשכנות שאננים ירושלים. הסדנא מיועדת לאלה שרוצים לגלות דרך הכתיבה את קולותיהם האותנטיים, ולכתוב את הסיפור שאיש מלבדם אינו יכול לספר. יתקיימו שלושה מפגשים בני 6 שעות שיכללו תרגול מקורי. אין צורך בניסיון כתיבה קודם.

מתי: ימי שני, 15-1 ביולי, 22:00-16:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6292214

 

דרום

אל בטן האדמה לאור עששיות

סיור מודרך לאור עששיות בגן לאומי תל באר שבע עם היסטוריה בת 2500 שנים. תצפית אל אורות המטרופולין של באר שבע המודרנית, ירידה אל בטן האדמה למפעל המים הקדום.

מתי: ימי חמישי, במהלך חודש יולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

סיור ביער יתיר ללא תשלום

סיור שישי חופשי עם מדריכי קרן קימת לישראל יתקיים עם תנועת אור להתיישבות בנגב ובגליל, בדרך הנוף ביער יתיר וביקור בהר עמשא. המסלול רגלי כולל הקפצת מכוניות לסוף המסלול ומותאם לכל המשפחה. הוא ימשך כשעתיים עד שלוש.

מתי: שישי, 12 ביולי, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

 

מסיבת אוזניות

מרכזי הקניות "צים סנטר" יערכו 4 מסיבות אוזניות בהן המשתתפים רוקדים לצלילי המוזיקה הנשמעת אך ורק באוזניות שלהם בהשתתפות הופעות חיות של ההרכבים המוסיקליים "אולטראס" ו"פרנקלין". האירועים יתקיימו בערד (10.7), נתיבות (8.8)

מתי: 10 ביולי, 8 באוגוסט

מחיר: ללא תשלום

מסיבת אוזניות עם "אולטראס"

 

המקדש והמצודה

סיור עששיות בגן לאומי תל ערד, שבו עיר בת 5000 שנים. תצפית על ערד המודרנית ואל הבקעה וביקור במקדש שהתגלה במצודה מימי בית ראשון.

מתי: ימי שישי, במהלך חודש יולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

 

מאכילים טורפים בחי-בר

סיורי שקיעה והאכלת טורפים בחי-בר יטבתה. בסיור תיערך היכרות מקרוב עם הראם הלבן, הדישון, הפרא, והיען הסקרנית. פקח השמורה יוביל את המטיילים במרחבי השמורה עד למרכז הטורפים שם הוא מאכיל את הנמרים, את הקרקל, השועל והפנק. יינתנו הסברים על אורח החיים של חיות המדבר ותיערך צפייה במרחבי המחיה של המכרסמים והנחשים, שפני הסלע והעופות הדורסים. בחדר חשוך וממוזג ניתן יהיה לצפות בעטלפי פירות אנרגטיים שעה שהם מכרסמים פירות ובחיות נוספות הפעילות רק בחשיכה. משך הסיור כשעתיים.

מתי: ראשון וחמישי, 19:00-17:00

מחיר: 46 שקל למבוגר, 24 שקל לילד

לפרטים: 08-6373057

מאכילים טורפים בחי-בר יטבתה (צילום: שי קבסה)

 

מתגלגלים בדיונות ומפריחים עפיפונים

בקיבוץ אליפז שבערבה, בין פרדס הפומלות הדרומי ביותר בעולם ומטעי דקלי התמרים, מתחבאות דיונות החול האחרונות בדרום הערבה. אבני החול בבקעת תמנע מתפוררות לאיטן ויוצרות דיונות זהובות גדולות המזמינות את המבקרים לטפס עליהם, לגלוש ולהתגלגל חזרה למטה. לצד הדיונות ועל רקע הרי אדום אנשי קיבוץ אליפז מפריחים עפיפונים צבעוניים לשמיים. בשני ובחמישי ייצאו סיורים מודרכים אל השקיעה האדומה בפארק תמנע.

מתי: ראשון ורביעי, 18:00

מחיר: 35 שקל למשתתף כולל ערכה להרכבת עפיפון, 50 שקל לסיור בפארק תמנע

לפרטים: 08-6356230

הדיונות של אליפז (צילום: לאה צדוקס)

 

חניון לילה לכל המשפחה

בחניון הלילה של גן לאומי אשקלון תתקיים מידי יום חמישי הרצאת פקח לפני השינה.בחניון הלילה המוסדר ניתן להכין ארוחת ערב עצמית, להדליק מדורה וליהנות מחוויה משפחתית. במתחם יש מקלחות ושירותים. בסמוך חוף רחצה הפועל בשעות הרחצה. על כל משפחה לדאוג לאוהל, ציוד ללינה ואוכל.

מתי: רביעי, חמישי ושישי, במהלך חודש יולי

מחיר: 50 שקל למבוגר, 40 שקל לילד מגיל 5

לפרטים: 08-6736444

 

כלל ארצי

גנים לאומים פתוחים בערב

רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור הרחב ליהנות מפעילויות בשמורות ובגנים בחודשי הקיץ גם בשעות הערב. החל מה-1 ביולי עד ה-28 באוגוסט יוארכו שעות פתיחת גנים לאומיים נבחרים כך שהציבור הרחב יוכל ליהנות מפעילויות, הדרכות ואירועים בטבע. בין האתרים: מג'רסה, קיסריה, בית שאן, עינות צוקים, הרודיון, בית ינאי, פלמחים, חוף הבונים וחוף האלמוגים.

מתי: החל מ- 1 ביולי

מחיר: הכניסה בתשלום

לפרטים: רשימת האתרים המלאה ושעות הפעילות יפורסמו באתר הרשות: www.parks.org.il

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|