פעיליות, פסטיבלים ואירועים לכל המשפחה ב- 6-1 בספטמבר 2014

פסטיבל הדבש, מרוץ ומסע אופניים לזכר הנופלים, סיורי סליחות בירושלים, מופעי מחול, טיולים בחיק הטבע

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

רוכבים ורצים "בשביל הבנים"

אירוע מרגש לזכרם של נופלי העדה הדרוזית מתקיים על פסגת הכרמל תחת הכותרת "בשביל הבנים" ויהיו בו מסע אופניים, מרוץ, במה מרכזית עם הופעות ומאכלים מסורתיים. מח"ט גולני רסאן עליאן, בן העדה, ישתתף במרוץ. מגוון מקצים שמתאים לכל המשפחה: מסע אופניים אתגרי לאורך 31 קילומטרים, מסע אופניים עממי לאורך 13 קילומטרים, ריצת שטח תחרותית של 10 ו-5 קילומטרים, ריצה לאורך 2 קילומטרים והליכה 4 קילומטרים.

מתי: שישי, 12 בספטמבר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: הרשמה מראש באתר www.bshvilhabanim.org/

מרוץ ומסע אופניים לזכר נופלי העדה הדרוזית צילום: יואב לביא

 

ריפוי בדבש

במכוורת "מכמנים" בגליל התחתון ניתן לשמוע על "טבעתרפיה" ריפוי במוצרי הדבורים, אבקת פרחים, פרופוליס, טיפול בעקיצות ויערת הדבש. בנוסף, סדנאות בניהן יצירת נרות דונג מעוטרים, סיור באתר "דרך התנ"ך אל הטבע" כפר תנ"כי אקולוגי המשלב ביקור במכוורת, הפעלות והכנת כיבוד מהטבע.

מתי: 20 באוגוסט ראשון- שבת 16:00-10:00 בתיאום מראש בלבד

מחיר: מכוורת משעות אחר הצהריים ללא תשלום, סדנאות היצירה בתוספת תשלום. סיור "בדרך התנ"ך אל הטבע": 45 שקל ודורש קבוצה מינימלית של 30 משתתפים

לפרטים: 052-2476768

פסטיבל הדבש ברחבי הארץ צילום: יח"צ

 

ריקוד הדבורה

במרכז המבקרים של "מכוורת גליל" בקיבוץ שמיר, מגלים את סודות המכוורת, הדבורים העמלות ואת מלכת הדבורים בכוורת מזכוכית. ניתן לצפות בחיי הדבורה ומלכת הדבורים ולראות את ריקוד הדבורה, את הפועלות החוזרות עם אבקת הפרחים והצוף ואף להביט במלכה המטילה ביצים ובדבורים הבוקעות מתאי החלות. המבקרים יהנו מטעימות מוצרי הכוורת ואף ילמדו על סגולותיו. בנוסף באולם תצוגה מסודר ניתן לצפות בסרט וידאו על חיי הדבורים והפקת מוצרי הכוורת.

מתי: ראשון- חמישי 16:00-8:00, יום שישי 13:00-8:00, סגור בשבתות וחגים

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6947826

 

ספינינג על הקרח במטולה

"מרתון ספינינג על הקרח" יערך במרכז קנדה במטולה. כ-200 רוכבים מרחבי הארץ ייקחו חלק באירוע ספורט חגיגי מלווה במופע החלקה אמנותית, מסיבת בריכה ושלל פעילויות לכל המשפחה. באולינג, קולנוע בשבעה מימדים, חדר כושר, קנדה קידס, מתחם פעילות לקטנטנים, טיפולי גוף בספא ודוכני מכירה.

מתי: שישי, 5 בספטמבר, 10:00 – 13:00

מחיר: מחיר מיוחד לכניסה לאירוע באותו יום בלבד – 25 שקל (כולל שימוש במתקנים)

לפרטים: 04-6950370

מופע החלקה אמנותי במרכז קנדה צילום: יח"צ

 

להכיר את נצרת מקרוב

ביום הסיורים "בטוח פתוח" בעיר נצרת יערכו סיורים מודרכים על ידי מורי דרך מקומיים באתרי העיר החשובים, בשוק ומקומות הייחודים בנצרת. זו הזדמנות להכרת העיר העתיקה של נצרת, לישון בבתי הארחה הייחודים ולטעום מהמאכלים האופיינים.

מתי: 6 בספטמבר, 10:00

מחיר: הסיור ללא עלות בתיאום מראש במייל info@fauziazarinn.com

לפרטים: 054-4322352

יום סיורים בעיר העתיקה נצרת צילום: יחצ

 

פותחים את עונת הבציר

יקב הרי גליל, ביראון, הממוקם בלב כרמי היין ומשקיף אל נופי הגליל, מזמין את הקהל הרחב לפתיחת עונת הבציר, הרמת כוסית יין לשנה החדשה, סדנאות יין עם היינות גליל אלון וגליל אלה, תערוכת צילומים ופעילויות נוספות.

מתי: שישי, 5 בספטמבר, 15:00-11:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 04-6868748

 

עמקים

רודים דבש

הפעילות ב"יערת הדבש" כוללת סיור במכוורת שנמצאת בסמוך למרכז המבקרים, צפייה בסרט על חיי הדבורה, לבישת חליפת דבוראים, צפייה בכוורת זכוכית וחיפוש המלכה. לאחר מכן ניתן יהיה להתנסות ברדיית דבש מחלות דבש. במסגרת הרדייה הילדים מפעילים צנטריפוגה ידנית קטנה ורואים כיצד הדבש זורם מתוכה לחבית. הפעילות אורכת כשעה.

מתי: שבתות ובחגים, 17:00-10:00. אמצע השבוע- בתיאום מראש בלבד

מחיר: כניסה למתחם ללא עלות. ילד 25 שקל, הורה מלווה 10 שקל לפעילות

לפרטים: 054-4437402

 

דבש ויין

הביקור כולל צפיה בסרט המתאר את עולם הדבורים, אופן הגידול והטיפול בהן באמצעות התבוננות בדבורים שבתוך כוורת זכוכית. הילדים מוזמנים לרדות דבש, ללבוש בגדי דבוראי וללמוד על תוצרי הכוורת השונים, הכנת נר מדונג וטעימה מפיתה עם דבש. כמו כן המבקרים יוכלו לסייר ביקב יפתחאל הסמוך ולטעום מהיינות השונים של היקב.

מתי: שבת, 13 בספטמבר ו-20 בספטמבר, 14:00-10:00

מחיר: 25 שקל מעל גיל 3

לפרטים: 052-2824644

מכוורת אלון הגליל צילום: יח"צ

 

מרכז

שרים שורשים

המופע הראשון בסדרה המיוחדת "שרים שורשים" של היכל אמנויות הבמה בהרצליה "צמד רעים" ושלמה בר עם "הברירה הטבעית" יפתחו את הסדרה הייחודית החדשה של היכל אמנויות הבמה "הסיפור והניגון היהודי". זהו ניסיון ראשון מסוגו לחבר ולמזג בין יוצרים ומבצעים מז'אנרים שונים של מוזיקת נשמה יהודית של קהילות ישראל, ממזרח ומערב, למסע מוזיקלי משותף .

מתי: 3 בנובמבר

מחיר: בתשלום

צמד רעים והברירה הטבעית צילום: יהושע יוסף

 

צילום בזמנים אפלים

התערוכה "צילום בזמנים אפלים" מציגה את גוף העבודות שפיתח הצלם, הפילוסוף והמורה חיים דעואל לוסקי במשך ארבעה עשורים. התערוכה בנויה סביב תריסר מצלמות שלוסקי בנה מסוף שנות השבעים עד היום. המצלמות צמחו מתוך חקירה של גוף המצלמה המסורתי ומאמץ לחרוג ממנה. גישתו של לוסקי באה לאתגר את ההנחות המוסכמות לגבי מה הם תצלום, צלם, צופה, מצולם, נוף, פרספקטיבה ומצלמה.

מתי: 18 בספטמבר 20:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6591140

תערוכת מצלמות קרדיט: חיים דואל לוסקי

 

סליחות, ניגוננים ותפילת נשים

בחודש אלול, ימי הסליחות, יתקיים בשילה הקדומה אירוע "תפילת חנה". הערב כולו מוקדש לתפילת נשים בשילוב של קטעי סליחות וניגונים. אורה ועזרי טובי ינחו את טקס הפרשת חלה בליווי של סיפורי אמהות ותפילת נשים. בנוסף במהלך הערב יתקיימו סיורים מודרכים בשילה הקדומה עם מיצג מולטימדיה המקים לתחייה את סיפורה התנ"כי של שילה.

מתי: 17 בספטמבר, 16:00

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 02-9944019

תפילת חנה עיבוד: שחר כהן

 

דבש מחב"ד

בפאתי כפר חב"ד ממוקמת מכוורת דבורים ומרכז מבקרים. במסגרת פסטיבל הדבש ייהנו הילדים מהצגה "אין כמו בבית" בשיתוף הילדים. פעילות נוספת היא "מהפרח אל הצנצנת" אשר כוללת הסבר על תהליך הפקת הדבש וסגולותיו, פגישה עם הדבוראי וצפיה בעבודתו בכוורת.

מתי: ראשון- חמישי בתיאום מראש. שישי – שבת סגור

מחיר: לילד מתחת לגיל 12 - 35 שקל, מבוגר 26 שקל

לפרטים: 03-9606367

 

כמו מגדלי דבורים

משק לין עוסק בגידול דבורים כבר למעלה מ-30 שנים. המבקרים לומדים על הדומה והשונה בין משפחת הדבורים למשפחת האדם, מתלבשים בבגדי עבודה של הדבוראי ובעזרת משחקים, פעילות יצירה, צפייה בסרטון ובכוורת זכוכית ילמדו על עבודת השדה, על תקשורת בין דבורים, המלכה, הפועלות והזכרים.

מתי: ראשון-שישי, 29-22 באוגוסט, 13:00-09:00. בספטמבר בתיאום מראש בלבד.

מחיר: 30 שקל לילד, 20 שקל למבוגר

לפרטים: 054-2207965

משק לין בפסטיבל הדבש צילום: יח"צ

 

מעגל קסמים

לקראת ראש השנה ויום כיפור מתקיימת פעילות מיוחדת ב"נאות קדומים". באמצעות שיטה מובנית של מעגל קדום וקסום, קבלה ואינטימיות של סיפורים על אהבת אדם באשר הוא אדם. את המפגש יתחילו המארגנים בסיור קצר בשטח.

מתי: 6 בספטמבר, 19:00

מחיר: 45 שקל לאדם, השתתפות עם הרשמה מראש

לפרטים: 052-2733699

אני מקשיב משמע אתה קיים צילום: יחצ

 

עונת העיצוב

העונה הישראלית לעיצוב בחולון תיפתח בפעם השישית בגלריות העירוניות בעיר. העונה הינה חלק ממוקד לאומי לעיצוב וזירה בינלאומית לחדשנות בתחום. בהתאם לכך הגלריות יציגו מעצבים ויוצרים ישראלים ובינלאומיים בתחומי העיצוב השונים. השנה תפתח את העונה תצוגה מקדימה של חמש תערוכות עיצוב חדשות ושתי תערוכות לאמנות דיגיטלית.

מתי: אירועי פתיחה 10 בספטמבר, 19:00

מחיר: הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום

תערוכת עיצוב בחולון עבודתו של מאיר טאטי

 

פסטיבל גרוב בפארק

שמורת הטבע של "פארק נחל חדרה" מארחת את פסטיבל גרוב אנד פאנק ציוני עם שילובים איכותיים חד פעמיים וראשונים מסוגם בארץ. 12 שעות של מוזיקה ישראלית ואומנים ישראלים מגוונים יגיעו לפארק למופעים ושילובים אשר נוצרו במיוחד לפסטיבל. על הפקת הפסטיבל אחראים עיריית חדרה ובשיתוף קבוצת "הזאפה" ועל הניהול האמנותי מופקד דני ״פילוני״ קירק, מנהיגי להקת שב״ק ס׳ .

מתי: 23 בספטמבר

מחיר: 249-199 שקל

לפרטים: 9080*

פסטיבל בום בוקס צילום: רועי ברקוביץ

 

יין ופעילות משפחתית

מרכז היין של יקבי ברקן בקיבוץ חולדה מקיים פעילויות משפחתיות לקראת החגים. במהלך הפעילות המשתתפים יפרידו את הענבים מהשזירות, ימעכו אותם, יסחטו ויסננו במכונות שנבנו במיוחד להפעלה על ידי ילדים. בתום התהליך, יקבל כל ילד בקבוק אישי של תירוש, אותו הוא יעטר בתגית אישית ובנוסף ההורים מוזמנים לערוך סיור ולטעום ממבחר יינות היקב .

מתי: ראש השנה וחול המועד סוכות

מחיר: 50 שקל למבוגר, ילד 40 שקל

לפרטים: 08-9447790

יקב ברקן צילום: יח"צ

 

תל אביב

הצגות ילדים ללא תשלום

מתחם "יריד המזרח" בנמל תל אביב מעלה את מיטב המופעים וההצגות לילדים ללא תשלום בימי ראשון או שלישי במהלך החופש הגדול בחודש אוגוסט עד 9 בספטמבר. מחסן השוטזים, רינת גבאי, פינוקיו, דירה להשכיר וביטלס לכל המשפחה הם רק חלק משפע המופעים שיועלו באמפי-הטריבונה בשעת שקיעה מול הים. בנוסף יתקיימו במקום סדנאות יצירה שונות, הקשורות בנושאים מתוך ההצגות. ההופעות יתקיימו בטריבונה ויחלו בשעה 18:30, הכניסה חינם.

מתי: ימי ראשון או שלישי עד 9 בספטמבר

מחיר: ללא תשלום

מופע נוסטלגי של שירי הביטלס לכל המשפחה ללא תשלום (צילום: יח"צ)

 

אופרה בטריבונה

האופרה הישראלית תעלה במהלך חודשי הקיץ, במתחם יריד המזרח החדש באמפי הטריבונה, הצמוד לנמל תל – אביב קונצרטי אופרה קלילים, בשעת שקיעה, תחת כיפת השמיים. ביניהם: "כרמן וחברותיה", "שיר אהבה ישן", "חגיגת נפוליטניים", "שש הסופרניות", "אהבה בפריז" ו"מאופרה למחזמר".

מתי: עד 17 בספטמבר, מידי יום רביעי, 20:30

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: www.yarid-hamizrach.co.il

מתוך האופרה "כרמן" (צילום: יוסי צבקר)

 

אוטופיה של מדע בדיוני

פסטיבל אוטופיה, הפסטיבל הבינלאומי למדע בדיוני, יתקיים השנה בסינמטק תל-אביב בשיתוף פעולה עם שבוע החדשנות DLD של תל-אביב. הפסטיבל יציג לצד תכנית קולנוע עשירה ובה עשרות סרטים,ישראלים ובינלאומיים, גם מגוון גדול של אירועים בנושאי מדע, דמיון ועתיד. הפסטיבל יארח כנסים, הרצאות, תערוכות ומופעים העוסקים בסוגיות של חברה וטכנולוגיה, מדע ואתיקה ובהסתכלות אל המחר דרך המדע הבדיוני.

מתי: 20-13 בספטמבר

מחיר: כניסה חופשית, מספר המקומות מוגבל

פסטיבל אוטופיה צילום: יח"צ

 

מחול מנימליסטי

Killer Pig, המופע החדש של להקת L-E-V מאת שרון אייל וגיא בכר, אשר מציגה יצירה מינימליסטית בהשתתפות של 6 רקדנים בלבד. המופע מדגים את סיפורה של נפש עדינה ותמימה שהגיעה לקצה, אהבה מתערבבת עם שנאה, עדינות עם עוצמה, אמת עם בדיה. מוסיקת היפ הופ לצד מוסיקה של סטרוינסקי. מופע שהוא שילוב של עבר ועתיד. את היצירה ילווה קולאז' מוסיקלי כחלק מהריקוד.

מתי: 30-29 בספטמבר, 21:00

מחיר: 180-160 שקל

להקת LEV צילום: יניב כהן

 

כל הג'אז הזה

עונה חדשה בסדרת "ג'אז במשכן" בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה. שני הזמרים המובילים גרגורי פורטר, זוכה פרס הגראמי בקטגוריית אלבום הג'אז, הסקסופוניסט הישראלי אלי דג'יברי המופיע בסצנת הג'אז הבינלאומית והחצוצרן כריסטיאן סקוט יהיו חלק מאורחי העונה הקרובה של סדרת "ג'אז במשכן". במופע הפתיחה יופיע לראשונה בארץ הזמר וכותב השירים חוזה ג'יימס, המשלב בין מקצבי הג'אז למוזיקת היפ-הופ, סול וגרוב אפרו- אמריקאי.

מתי: 11-10 באוקטובר

מחיר: 115- 199 שקל לכרטיס

לפרטים: 03-6927777

ג'ו ג'יימס ג'אז במשכן צילום: יח"צ

 

מרוץ הלוחם

תחרות האופניים "קיה אפיק ישראל", על שם לוחם המוסד גיורא צחור, היא אחד מהמירוצים המובילים של תחרויות אופני ההרים בעולם. עמידה באתגרים מיוחדים, מקצועיות, אהבת ישראל והטבע היו אבני דרך שסללו את נתיב חייו של צחור ואת מבנה המירוץ האתגרי לזכרו. בעקבות ההצלחה בשנה הקודמת נרשם המירוץ כתחרות בינלאומית ונכנס לרשימה היוקרתית של מרוצי ההרים הרב-יומיים בעולם.

מתי: 20-18 בספטמבר

לפרטים: 054-9136008

קיה אפיק ישראל צילום: יח"צ

 

מרתון מחול

הכוראוגרפית דנה רוטנברג יוזמת בפעם השנייה את פרויקט 48 במחול, פרויקט חדש וראשון מסוגו בעולם המחול. במסגרת הפרויקט, בנמל יפו, יתקיים מרתון בזק במחול, בו מצוותים שרירותית כוראוגרפים, יוצרים ורקדנים אשר יעלו יצירות מחול ב-24 שעות בלבד בשני סבבים שונים.

מתי: 20-19 בספטמבר, 22:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 03-9021563

פרויקט מחול 48 צילום: יח"צ

 

קונפליקט בתנועה

המופע ׳ארכיון׳ מאת ארקדי זיידס יעלה בבכורה ישראלית במסגרת פסטיבל צוללן בתיאטרון תמונע. המופע הועלה לראשונה ביולי 2014, בפסטיבל אביניון שבצרפת וזכה לתשבחות רבות בפסטיבל הן מצד הקהל והן מצד המבקרים. בעבודתו החדשה הכוראוגרף ארקדי זיידס דן בקונפליקט המתמשך בין ישראל לפלסטין וממקד את תשומת לב הצופים לגופם של הישראלים, ולתגובות הפיזיות בסיטואציות שונות בשטחים.

מתי: 4 בספטמבר, 19:30. 5 בספטמבר, 13:00

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 03-5611211

מופע חדש לארקדי זיידס קרדיט: ארכדי זיידס

 

שיח על מידע

אירוע שיערך במוזיאון נחום גוטמן, שיח גלריה בתערוכה "לומינול", עם אוצרת התערוכה מוניקה לביא. תערוכתה של עובדיה נראית כדנה בנושאים רלוונטיים על רקע הקיץ האחרון, שהטיל אותנו לזירות אלימות וחיבר את הקהל הישראלי, דרך המסכים, לאינפורמציה חזותית המערבת תמונות זוועה, בידור ופרסומות.

מתי: 6 בספטמבר, 11:00

מחיר: בתשלום

 

פעם הייתי חבית

במוזאון הארץ תוצג חוויה של יין, עיצוב ומיחזור של יקב רמת הגולן בשיתוף פעולה עם המחלקה לעיצוב תעשייתי של המכון הטכנולוגי חולון. התערוכה עוסקת בחביות יין משומשות וכיצד ניתן להפוך אותן לשלל מוצרים. "גלגולה של חבית" הוא פרויקט העוסק במגוון פרשנויות עיצוב ממחזר והופך את חביות היין המשומשות, לשלל מוצרים ואובייקטים פונקציונליים בעלי מאפיינים תרבותיים שונים.

מתי: 4-1 בספטמבר

מחיר: בתשלום

גלגולה של חבית בתערוכה קרדיט: נתנאל זינגר

 

צעדים אחרים

מרכז סוזן דלל מארח את להקת תיאטרון מחול ירושלים בניהולו האמנותי של ליאור לב אשר יעלו בבכורה את המופע החדש "צעדים אחרים". ליאור לב, כוריאוגרף מוערך, מארח על במה אחת שלושה יוצרים ישראלים אשר רקדו על בימות שונות בארץ ובעולם ועתה חוברים לערב משותף בו יחשפו את ארבעת העבודות המשותפות. במופע "צעדים אחרים" מביאים היוצרים ערבול ניחוחות של מחול ישראלי אשר ניזון מהשפעות אירופאיות עכשוויות.

מתי: 31 באוגוסט, 21:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5105656

תאטרון מחול ירושלים צילום: כפיר בולוטין

 

טרגדיה חשופה

טרגדיה (Tragedie), יצירתו של הכוריאוגרף הצרפתי העולה אוליבייה דובואה תעלה בבית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. דובואה מתרכז באנטומיה של הגוף האנושי, 18 רקדנים חשופים לגמרי, חוקרים בתנועה שלהם את המצב האנושי. בעירום החשוף שלהם, יוצרים הרקדנים תנועה על הבמה שמתפתחת כל העת, ונוצרת תמונה מרתקת של ריקוד שבטי עד לשיאו של המופע.

מתי: 20-17 בספטמבר

מחיר: 339-189 שקל

האנטומיה של הגוף האנושי במחול צילום: photo francois stemmer

 

ירושלים

סליחות במנהרות

סיור סליחות בהדרכת מיטב מורי הדרך של "בית שמואל" מתקיים בעיר העתיקה ובמנהרות הכותל. המטיילים נחשפים אל הריגוש הרוחני המקדים את הימים הנוראים. הסברים על מנהגי חודש אלול, הליכה בין הסמטאות המלאות ברוח של קדושה, ביקור במנהרות הכותל – במקום הקרוב ביותר לקודש הקודשים ולסלע הבריאה. מתרגשים ממעמד תקיעת השופר ומצטרפים למנייני המתפללים ולמבקשי הרחמים בכותל המערבי. המסלול כולל תצפיות ליליות אל עבר הר הבית והכותל, הרובע היהודי, מנהרות הכותל ומסיימים ברחבת הכותל לאמירת הסליחות. הסיור כולל כניסה למנהרת הכותל. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: חמישי, 18 בספטמבר, שלישי 23 בספטמבר, רביעי 1 באוקטובר, כל הסיורים מתחילים ב- 20:00

מחיר: 110 שקל כולל כניסה למנהרת הכותל

לפרטים: 02-6203461

סליחות בעתיקה במנהרות ובכותל צילום: ארכיון בית שמואל

 

סיורי סליחות - לילה לבן

סיור סליחות של בית שמואל, שיודרך על ידי מויש מעוז, עובר בשכונת נחלאות, בשכונת הבוכרים וברובע היהודי. מתרשמים מחוויית אמירת הסליחות באזורים חרדיים ובאזורים המסורתיים, פוסעים ברחובות שקטים וצדדיים וברחובות הומי אדם בדרך אל הכותל המערבי. כל זאת בלילה לבן עתיר רשמים. יש לבוא בלבוש צנוע – נשים בחצאיות וגברים בכיסוי ראש. הסיור מסתיים לפנות בוקר. כולל הקפצת רכבים לסוף המסלול.

מתי: חמישי, 4, 11, 18 בספטמבר, כל הסיורים מתחילים ב-22:30

מחיר: 120 שקל

לפרטים: 02-6203461

סליחות בשכונות חרדיות ובעיר העתיקה צילום: ארכיון בית שמואל

 

מוזאונים קטנים ומדליקים

העיר העתיקה בירושלים משופעת במוזאונים קטנים. סיור מיוחד זה של בית שמואל יוקדש לאותן פינות חמד נסתרות. הנושאים שלהם מוקדשים המוזאונים מגוונים ביותר ביניהם: חדר הנצחה לצארים הרוסיים ולמשפחותיהם, אוסף דגמי עץ היסטוריים של מבנים מפורסמים בעיר, ממצאים ארכיאולוגים, ושרידי בית מרקחת בן כמאתיים שנים ועוד מקומות לא שגרתיים שבדרך כלל לא מגיעים אליהם. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 6 בספטמבר, 09:00

מחיר: 110 שקל כולל כניסה לאתרים

לפרטים: 02-6203461

אוספים וממצאים לא שגרתיים צילום: ארכיון בית שמואל

 

מוסיקה קאמרית בירושלים

הפסטיבל הבינלאומי ה-17 למוסיקה קאמרית בירושלים המציג ומייצג רפרטואר של חיפוש מתמיד אחר תגליות מוסיקליות מהנות השזורות ומשולבות ביצירות מוכרות ואהובות .במסגרת האירוע מזמנים לקהל רצף של קונצרטים מאתגרים המאפשר למאזינים ליהנות ממגוון מוסיקלי כלי וקולי. בפסטיבל ינוגנו יצירות מן הקאנון של רפרטואר הקאמרי המוכר בצד הבטחה לביצועים מרתקים ליצירות פחות מושמעות, אשר יבוצעו על ידי עשרות מוסיקאים מהארץ ומכל רחבי העולם.

מתי: 13-4 בספטמבר

מחיר: 150 שקל לכל אחד מהקונצרטים

לפרטים: 02-6250444

פסטיבל למוזיקה קמרית צילום: מוניקה ריטרשאוס

 

אהבה ירושלמית

סיור מודרך של "בית שמואל" עם דביר סורמלו יוצא בעקבות סיפורי האהבה הירושלמיים. מושגים כמו 'יד ביד', 'אונגז'ה' או 'מרחק נגיעה', סיפור אהבה בין מלך למלכה, סיפור האהבה דובר העברית הראשון מזה אלפיים שנה וגם על מלצרית אחת נאווה - שעברה להתגורר 'צמוד' לעבודה - בבית ראש הממשלה. מסלול הסיור יעבור דרך: מגרש הרוסים, רחוב הנביאים ועד מרכז העיר. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שישי, 5 בספטמבר, 17:30

מחיר: 89 שקל

לפרטים: 02-6203461

סיפורי זוגיות ורומנטיקה מהווי ירושלים צילום: ארכיון בית שמואל

 

ירושלים ומוסיקה מקודשת

למשך ארבעה ימים, תארח ירושלים חגיגה מוסיקלית חוצת יבשות, הגדרות ואמונות. יותר מ-150 אמנים, 60 מהם מחו"ל, ישתתפו במופעי הפסטיבל המציע חוויה מתקנת של התעלות, תקווה ומוסיקה שמיימית. המופעים השונים יתקיימו באתרים ברחבי העיר, רובם תחת כיפת השמים.

מתי: 9 - 12 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.jerusalemseason.com/

 

דרום

דבורים במדבר

מכוורת פורת מכניסה את קהל המבקרים אל עולמה המופלא של דבורת הדבש, בדרך יצירתית ולא שגרתית. בחלל המוזאון, בתאורה מיוחדת, מוצג עולם המדבר והמכוורת, צילומי תקריב, אלפי דבורי מתכת מעופפות בחלל המוזאון, כוורות שקופות ובהן דבורים עסוקות במלאכת יומן. בנוסף ניתן לצפות בסרט על עולם הדבורים וחנות לקניית דבש, שמן זית ויין.

מתי: ראשון-חמישי, 18:00-08:00. יום שישי, 13:00-10:00. בתיאום מראש

מחיר: 35 שקל לאדם מגיל חמש

לפרטים: 052-3666032

מכוורת עין יהב צילום: יח"צ

 

המדיום הוא המסר

לאחר חודש של סגירת שערים מוזאון הנגב פותח את שעריו מחדש למבקרים ומזמין אתכם לתערוכת אמנות הפופ ארט "המדיום הוא המסר". בתערוכה תוכלו למצוא הדפסי פופ מאוסף מוזאון ישראל המוצגת בתערוכה מיוחדת במוזיאון הנגב לאמנות בבאר שבע. תערוכת הדפסי הפופ הינה תערוכה בינלאומית עם יצירות של בכירי האמנות המודרנית, בהם אנדי וורהול, רוי ליכטנשטיין, רוברט ראושנברג וג'ספר ג'ונס.

מתי: שני, שלישי וחמישי 16:00-10:00, רביעי 19:00-12:00, שישי ושבת 14:00-10:00

מחיר: 20 שקל מבוגר, 10 שקל לילד, חייל במדים, אזרח ותיק וסטודנטים.

מוזיאון הנגב תערוכת פופ ארט תמונה: אנדי וורהול

 

כלל ארצי

דבש, הכל דבש

מועצת הדבש מזמינה את הישראלים לחגוג את השנה החדשה במכוורות ברחבי הארץ. במסגרת הפעילות כוורות שונות בארץ יקיימו פעילויות מרתקות להכרת עולם הדבורה והדבש: הסברה וצפייה כיצד הדבורה מייצרת את הדבש, טעימות ממוצרי הכוורת ישר מהמקור, מסע לימודי לתוך התנהלות הכוורת ועוד פעילויות מגוונות המתאימות למבוגרים ולילדים כאחד.

מתי: 22 באוגוסט עד 27 בספטמבר, במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ

מחיר: פעילויות בתשלום

 

טעימה מאיטליה

פסטיבל "קמפניה" מאגד 15 מסעדות איטלקיות נבחרות מרחבי הארץ ורותם אותן להשתתף בפסטיבל אוכל של חבל קמפניה מאיטליה. במסגרת הפסטיבל מציעות המסעדות תפריטים מיוחדים ב-99 שקל בלבד לארוחה מלאה ובנוסף לחגיגות במסעדות יהיו מחירים אטרקטיביים במעדניות ובחנויות מתמחות באוכל איטלקי. חבל "קמפניה" הוא חבל ארץ השוכן בדרום מערב איטליה כאשר בירת המחוז היא העיר נאפולי.

מתי: 20-7 בספטמבר

מחיר: עד 99 שקל לארוחה

לפרטים: 050-2082084

פסטיבל איטלקי צילום: אנטולי מיכאלו

 

תרבות לעם

מיזם של מפעל הפיס, משרד התרבות והספורט ופורום מוסדות תרבות ואמנות. המיזם יתקיים בפריסה ארצית מתוך שאיפה להציע לכלל אזרחי המדינה את השפע התרבותי בישראל לכל חלקי הארץ ולכל האזרחים. במהלך היוזמה יפתחו את שעריהם מוסדות תרבות מובילים לציבור הרחב ויקיימו 400 אירועי תרבות ברחבי הארץ, כגון: הצגות תאטרון, מופעי מחול ומוזיקה, אירועי ספרות, סרטים, מופעים לילדים ותערוכות במוזאונים.

מתי: 15-9 בספטמבר

מחיר: עד 20 שקל למופע

פסטיבל ימי תרבות צילום: דניאל קמינסקי

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|