סיורים מודרכים, פסטיבלים, אירועים ופעילויות לכל המשפחה 20-13 בספטמבר

אירוע צפרות וספירת ציפורים נודדות, סיורי סליחות בירושלים, מרוץ ומסע אופניים לזכר הנופלים, פעילויות דבש במכוורות, פסטיבל אמנות פתוח ברמת השרון, פסטיבל יין ומוזיקה במועצה אזורית גזר, "תפילת חנה" וסליחות בשילה הקדומה, מופעי מחול בתל אביב, פסטיבל מוזיקה קאמרית בירושלים

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון עמקים מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

טיול בבית ג'אן ללא תשלום

פרויקט "כפר ביקרתם", מזמין את ציבור אוהבי הטבע והטיולים לסיורים מודרכים בכפר הדרוזי בית ג'אן. הכפר ממוקם בלב שמורת הטבע הר מירון בגליל העליון המרכזי. מטפסים להר הארי, שם מבקרים באתר קדוש לעדה הדרוזית. במקביל ישמעו המשתתפים סיפורים אודות העדה, רזי הדת, האמונה, גלגול נשמות ויערכו תצפית על הנוף ההררי. לאחר מכן יתקיים סיור רגלי בסמטאות הכפר.

מתי: חמישי-שבת, 27-25 בספטמבר

מחיר: ללא תשלום, בהרשמה מראש

לפרטים: 050-7937167

ביקור בבתי תושבי בית ג'אן צילום: חיים ברום

 

חצבים ודבש בגליל

תל יודפת בגליל מתכסה בעונה זו באלפי עמודי פריחה גבוהים ולבנים. על רקע הנוף הפורח ישמעו המשתתפים על הימים בהם נצבע התל באדום בקרב בפיקודו של יוספוס פלביוס. המשך המסלול דרך הישוב הררית ומבדד נטופה ולבסוף ביקור אצל יצרן דבש גלילי.

מתי: שבת, 20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

גולן בסגנון משפחתי

חופשה בנופי רמת הגולן. ביום הראשון יתקיים מסלול בירדן ההררי, ממצד עטרת ולאורך הירדן הזורם, משם ימשיכו המטיילים אל מצפה גדות, ויסופר סיפורו של המקום עם תצפית אל הבקע הסורי - אפריקאי ונופי הגליל העליון. ביום השני יתקיים טיול בנחל אלעל, בין המפלים "השחור" ו"הלבן" ויסתיים בתצפית ממצפה אופיר. בהדרכת בית ספר שדה גולן של החברה להגנת הטבע, כולל לינה וארוחות במקום.

מתי: שישי-שבת, 20-19 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סופ"ש בטבע

חופשה משפחתית, פעילות ערב בנושא טבע לכל המשפחה. בשבת בבוקר יוצאים לטיול המתחיל בבית ספר שדה ויורד דרך נחל מורן. הטיול עובר בין בוסתני פרי, חלקות חורש ומגיע לעיינות נריה שמימיהם מנוקזים לבריכה חצובה. לאחר מכן המטיילים יסיירו בערוץ הנחל עד לכביש סלול הנקרא "כביש המריבה", המחבר את הכפרים בית ג'אן וחורפיש. בהדרכת בית ספר שדה גליל של החברה להגנת הטבע, כולל לינה וארוחות בבית ספר שדה מירון.

מתי: שישי – שבת, 20-19 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

נשר בכרמל

טיול בנחל נשר, אחד הנחלים הירוקים והמוצלים שבכרמל. המטיילים יסיירו בין בולדרים ומפלונים ויכירו פינות חבויות. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

נחל ומערת נטיפים

טיול בנחל שרך-בצת, בין שבילים מוצלים בחורש ים תיכוני השופע בעצי אלון ואלה. בהמשך הטיול המטיילים יכנסו למערת נטיפים ויטיילו בין עצי הדולב הגדולים. בהדרכת בית ספר שדה גליל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סוכות באקסטרים

צוק מנרה, אתר האקסטרים, מקיים השנה את חג הסוכות בשילוב של מסורת ישראל עם אופי האקסטרים של האתר עם שלל פעילויות אקסטרים לכל המשפחה. חג הסוכות מהווה הזדמנות להתוודע לפעילויות המשפחתיות המגוונות המתקיימות באתר. בתחנות השונות של פעילויות האקסטרים באתר תקבלנה את פני המבקרים סוכות מסורתיות אשר יהוו תחנה נוספת לפעילות ברוח החג. האתר מציע גם יחידות לינה למבקרים שרוצים ללון במקום.

מתי: חמישי- רביעי, 16-9 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6905830

 

פסטיבל עכו ה-35

פסטיבל עכו לתיאטרון ישראלי חוגג השנה 35 שנה להיווסדו, עם הופעות רחוב, הצגות בכורה מקוריות ויוצרים ממגוון רחב של האוכלוסייה הישראלית והבינלאומית. הפסטיבל מתקיים מידי שנה על רקע של העיר עכו, עיר נמל בעלת סמטאות רבות ונמל עכו המציע מגוון של מסעדות וסיורים מסביב לעיר.

מתי: שבת-רביעי,14-11 באוקטובר

פסטיבל עכו צילום: יחצ

 

פעילות קיבוצית

מוקד התיירות בקיבוץ אורטל מקיים פעילויות לכל המשפחה בראש השנה. פעילות לילדים, סדנאות יצירה לילדים, יצירת ברכות שנה טובה עם חומרים מהטבע, סיור שקיעה בחי טל הכולל האכלת חיות לקראת שקיעה ורכיבה על פוני.יקב אורטל יקיים סיורים מודרכים וטעימות יין.

מתי: חמישי-שישי, 26-25 בספטמבר

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 04-6960808/702

תיירות אורטל קיבוץ אורטל צילום: יח"צ

 

סוכת האקסטרים

צוק מנרה, אתר האקסטרים, מקיים השנה את חג הסוכות בשילוב של מסורת ישראל עם אופי האקסטרים של האתר עם שלל פעילויות אקסטרים לכל המשפחה. חג הסוכות מהווה הזדמנות להתוודע לפעילויות המשפחתיות המגוונות המתקיימות באתר. בתחנות השונות של פעילויות האקסטרים באתר תקבלנה את פני המבקרים סוכות מסורתיות אשר יהוו תחנה נוספת לפעילות ברוח החג.

מתי: חמישי- רביעי, 16-9 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6905830

 

חצרות היוצרים

פסטיבל של שלושה ימים בגבעת עדה במושבות בנימינה. במסגרת שלושת ימי הפסטיבל יערכו מגוון אירועי תרבות, אמנות, מופעי שירה בציבור לקהל הרחב ובשילוב סדנאות מעצימות וסיורים במושבות הציוריות.

מתי: ראשון-שלישי, 14-12 באוקטובר, 20:00-10:00

לפרטים: 04-6288391/2

פסטיבל גבעת עדה בבנימינה צילום: אסתי כהן

 

דאדא-קדברא

מוזיאון ינקו דאדא, בעין הוד, יעלה בחג הסוכות את המופע "דאדא-קדברא". המופע הוא שילוב של קסמים ודאדא, פעילויות, סדנאות ומופע קסמים. הילדים ומשפחותיהם יוכלו להנות משלל אטרקציות ויצירות.

מתי: חמישי-שבת,18-9 באוקטובר

מחיר: 60-25 שקל

לפרטים: 04-9842350

דאדא-קדברא צילום: אלה פררה

 

מיני פסטיבל

תאטרון מראה, הממוקם בקריית שמונה, מקיים בחול המועד סוכות פעילות לכל המשפחה. מיני פסטיבל חווייתי לכל שבו תועלינה הצגות של תיאטרון מראה ויתארחו תיאטרון בובות, הצגה של תיאטרון הקרון והצגה של היוצרת רותי תמיר עם מיטב היוצרים ובהשתתפותם של צוות שחקנים מקצועי.

מתי: ראשון-שלישי,14-12 באוקטובר

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 04-6959659

ארבעה משלים ומלכה 4 צילום: אריאל בשור

 

סיפורו של היין

יקב הרי גליל ב"יראון", מקיים פעילות לכל המשפחה ולאוהבי היין במרכז המבקרים. בעונה זו של השנה נאספים הענבים מהכרם אל היקב, הבציר בעיצומו והמבקרים מוזמנים למסע המספר את סיפורו של היין מהענב ועד לבקבוק. הביקור משלב הליכה במסלול תהליך ייצור היין, החל מקבלת הענבים, דרך מכלי הנירוסטה, חדר חביות עץ האלון, צפייה בסרטון, טעימת יינות מודרכת ותצפית על הנוף הגלילי הנשקף מהיקב. בסיום הסיור יקבלו הילדים דפי צביעה מעולם ייצור היין.

מתי: ראשון-חמישי, 17:00-9:00. שישי, 14:00-9:00

מחיר: 20-17 שקל

לפרטים: 04-6868748

קברנה סובניון בכרם האלה צילום: הרי גליל

 

דגים ושרים

מסעדת הדגים בנמל עין גב מזמינה לחוויית קולינריה ומוסיקה בערב אחד, על שפת הכינרת תחת כיפת השמיים. מופע אקוסטי של ויקטור תמים עם חומרים מקוריים וקאברים ישראלים, אשר ילווה במבחר מטעמי דגים ומנות חדשות מתפריט המסעדה החדש שיצר שף עוזי בן, לצד בר אלכוהול וקוקטיילים עשיר.

מתי: חמישי, 18 בספטמבר, 21:00

לפרטים: 04-6658136

מסעדת הדגים - עין גב צילום: יח"צ

 

פסלים סביבתיים

אור-נה רן מציגה תערוכה חדשה של פסלים סביבתיים. הפסלים מתכתבים עם ערכים חומריים, צבעוניים וצורות גיאולוגיות, סביבות צומח וחי, ארכיאולוגיה והיסטוריה. התערוכה תתקיים בגלריית "הקצה" שבנהריה.

מתי: 14 בספטמבר עד 18 באוקטובר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-9926819

 

ליל המדענים ועולם המים

מכון המחקר מיגל בקריית שמונה מקיים את "ליל המדענים" כולל ביקור במעבדות, הרצאות, חידונים נושאי פרסים והקרנת סרטים, כאשר כל הפעילויות מותאמות לכל הגילים. זוהי מסורת המתקיימת בישראל ובאירופה ביוזמת משרד המדע והטכנולוגיה בישראל והאיחוד האירופי. בערב, המכון מציע מפגשים 'בגובה העיניים' עם מדענים ומומחים ופעילות מגוונת העוסקות בעולם הים והמים.

מתי: חמישי, 18 בספטמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6903506

מכון המחקר מיגל צילום: יחצ

 

סיור סליחות לילי מומחז

מיזם התיירות "אוצרות הגליל" בשיתוף מרכז סיור ולימוד גליל, מציעים לקראת החג סיור חוויתי ומומחז בין סמטאותיה של העיר העתיקה עכו. הסיור יראה היכן התקיים מפגש בין מסורות ומנהגים של דתות שונות, אתרים וסיפורים המגלים את עכו כנקודת ציון בחייהם של: הרמב"ן, ר' נחמן מברסלב, יונתן החשמונאי, ר' חיים פרחי והרמח"ל שבית הכנסת העתיק על שמו שוכן בעיר.

מתי: 18 בספטמבר עד 1 באוקטובר, 19:30

מחיר: 40 שקל למבוגר, 30 שקל לילד

סיורי סליחות בעכו צילום: אבנר גדיש

 

עמקים

תפוח ממרציפן

מוזאון המרציפן מקיים פעילות לחג הכוללת סרטון על תהליך ייצור המרציפן, תערוכת פיסול ממרציפן עם דמויות מעולם האנימציה ואגדות הילדים ולצפייה במיצג חדש בנושא "האחר הוא אני". בנוסף, מתקיימות סדנאות להכנת שלט ברכה ממרציפן ותפוחים ממרציפן בעזרתם של מדריכי המוזיאון.

מתי: 27-25 בספטמבר, 17:00-10:00, ערב חג, 24 בספטמבר, עד 14:00

מחיר: 22 שקל למבוגר, 52 שקל לילד כולל סדנת מרציפן

לפרטים: 04-6772111

מוזאון המרצפן בהר תבור צילום: יחצ

 

אל המעיין

סיור מודרך בתל ובעין יזרעאל, בעמק מוריק ורחב הידיים, שמסתתר בו מעיין קטן. טבילה במים הרדודים, שחייה וטיול באזור. בהדרכת בית ספר שדה גליל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

תפוח מבצק סוכר

"מתוקאיה" הנמצאת בעמק הירדן בקיבוץ בית זרע, מקיימת פעילות לכבוד ראש השנה. מתוקאיה מציעה שלל פעילויות של סדנאות יצירתיות, צבעוניות וססגוניות מבצק סוכר, במיוחד לראש השנה. במהלך הסדנא יוצרים המשתתפים תפוחים, דבורים, כד דבש ודובי דבש. הפעילות מתאימה לילדים, נוער ומבוגרים. כל החומרים אכילים וכשרים, ללא גלוטן או חלבונים.

מתי: 27-25 בספטמבר, 18:00-10:00

מחיר: 75 שקל למבוגר+ילד

לפרטים: 04-6775422

ראש השנה צילום: מתוקאיה

 

מרכז

לצפור ולספור ציפורים

מדי שבת תתקיים בסמוך לצומת קסם ספירת הציפורים השנתית של מרכז הצפרות בחברה להגנת הטבע. עמדות מיוחדות יוצבו בשטח, כשהן מאוישות בצפר אשר יסביר על נדידת הציפורים, על הציפורים השונות ועל חשיבות הספירה. כמו כן למבקרים תהיה גישה למשקפת טלסקופית, משקפות מקצועיות וטפסי רישום. בנוסף המבקרים יסייעו לזהות ולספור את הציפורים שנצפות בשמים וימלאו את הטפסים שמשמשים את החוקרים לסקר הנדידה.

מתי: 15 בספטמבר עד 14 באוקטובר, 12:00-09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688

כל המשפחה סופרת צילום: דב גרינבלט

 

הפעלת טבע חופית

במסגרת שבוע החופים הבינלאומי, קהילת ת"א יפו והסביבה של החברה להגנת הטבע, מקיימת הפנינג לכל הגילים באתר הטבע שליד חוף "תאיו" בבת ים. במקום יהיו תחנות הפעלה לקטנטנים, סיורים מודרכים להכרת בעלי החיים והצומח המיוחד לאזור, צפייה בטיבוע, הסבר על ציפורים והיכרות עם קבוצת התושבים למען הטבע העירוני בבת ים.

מתי: שישי, 19 בספטמבר, 9:30, 10:00, 10:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5660960

 

מוח, אשליות ומדע

מוזיאון גן המדע במכון ויצמן, מקיים בחג סוכות פסטיבל של פיזיקה, כימיה, טבע ומדע למשפחות ולילדים. מדריכי הגן יעבירו פעילויות, הדגמות והפעלות אינטראקטיביות המערבות את כל החושים. לכבוד הפסטיבל הוצבו ברחבי הגן מוצגי מדע חדשים, כאשר המוצגים החדשים מגיעים מעולם האשליות האופטיות. בנוסף אורחי הגן יוכלו להשתתף בחידונים נושאי פרסים ובמשחק 'חפש את המטמון'. בשעות הערב יגיעו מדעני מכון ויצמן להרצאות בנושא חקר המוח, המותאמות לילדים ולהורים כאחד.

מתי: 18-9 באוקטובר, 18:00-9:00. ערבי חג עד 14:00

מחיר: ילד 50 שקל, מבוגר 60 שקל

לפרטים: 08-9344401

נכנסים אל המוח הענק בגן המדע צילום: איתי בלסון

 

מחווה לגדולי המשוררים

בפסטיבל שוהם ליוצרים בזמר הישראלי, בגן החבל בשוהם, יציגו את מיטב היצירות של גדולי משוררי ארצנו בביצועים מגוונים ובעיבודים שונים.רונה קינן, אניה בוקשטיין, יובל דיין, חמי רודנר, אסף אמדורסקי ורבים אחרים שרים את שירי גדולי משוררי ישראל ותור הזהב. מופע הפתיחה יתקיים בבית התרבות בשוהם.

מתי: ראשון-שלישי, 14-12 באוקטובר

מחיר: כניסה ללא תשלום

לפרטים: 03-9723001

שלמה גרוניך צילום: אלכס ליפקין

 

צלילי ילדות

"צלילי ילדות" הפסטיבל השנתי לילדים בהפקת תיאטרון חולון מציג שתי הפקות: "נגן לי סיפור" עם תזמורת הקאמרטה הישראלית בניצוחו של אורי לשמן ובהשתתפות השחקן דרור קרן, מסע אל מחוזות החלומות עם מוזיקה, סיפורים וסרטי אנימציה. בנוסף בכורה למופע המחול "דורותי", להקת המחול “פרסקו-יורם כרמי” נכנסת לנעלי הריקוד האדומות שמקבלת במתנה דורותי האהובה מ"הקוסם מארץ עוץ".

מתי: 14-12 באוקטובר

מחיר: 110-55 שקל

לפרטים: 03-5023001

דורותי צלילי ילדות צילום: כפיר בולוטין

 

דיאלוג הונגרי

מוזאון העיצוב חולון יארח את פרופסור ארנו רוביק, ממציא הקוביה ההונגרית להרצאה ייחודית ודיאלוג עם יואב זיו, ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר. פרופ' רוביק, יליד הונגריה, יזם, פסל ופרופ' לאדריכלות, המציא בשנת 1974 את הקובייה ההונגרית. קוביית המשחק המפורסמת יועדה במקור להוות מודל לימודי העוסק במרחב ובסוגיות עיצוב תלת ממדי עבור סטודנטים לארכיטקטורה.

מתי: שישי, 19 בספטמבר, 11:30

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 073-2151500

 

על נהרות בבל

במסגרת פרויקט הרחבת מוזאון יהדות בבל יפתח אגף חדש להצגת תערוכות עכשוויות. "עקבות" תערוכתו של האמן ניסים זילאט נבחרה לתערוכה הראשונה שתוצג באגף החדש. הגלריה לתערוכות מתחלפות שהוקמה לצד תערוכות הקבע, תפתח מגוון רחב של אפשרויות תצוגה חדשות באמצעותם יהיה ניתן לחבר בין העבר להווה, בין דור העולים לבין ילידי הארץ, בין דור המייסדים לדור ההמשך. כמו כן יפתח האגף להצגת אמנים עכשוויים שעבודותיהם מתכתבות עם התרבות וההיסטוריה של יהודי בבל.

מתי: פתיחה חגיגית, 17 בספטמבר

לפרטים: 03-5339278

ניסים זילאט "עקבות"

 

נכנסים ומחליקים

היכל הקרח בחולון מציע כרטיסייה במחיר מוזל של 5 כניסות, במיוחד לראש השנה. ילדים יוכלו ליהנות מפעילות של החלקה חווייתית על הקרח או להשתמש בכרטיסיה לכניסה משפחתית במחיר מוזל. מתחם Ice Peaks - היכל הקרח של ישראל הוקם במטרה למקם את ישראל על מפת ספורט החורף הבינלאומית. כיום משמש המקום מרכז האימונים של קבוצות הוקי ישראליות ומחליקים אמנותיים המתאמנים לקראת אולימפיאדת החורף. במקום מופעל בית קפה עם כיבוד קל ושתייה חמה, וחנות ציוד מקצועי.

מתי: חגים וחופשות, 23:00-10:00. יום שישי 23:00-11:00

מחיר: 250 שקל ל- 5 כניסות

לפרטים: 03-5323008

היכל הקרח צילום: איליה קוגוסוב

 

שימו שמן

חברי מושב בן שמן פותחים את שערי המושב בפעם השנייה ומזמינים את הקהל הרחב לשוק בן שמן. אמנים ואיכרים של מושב בן שמן והסביבה הופכים את החורשה המוצלת בלב המושב להפנינג. ביריד מגוון דוכני מזון ותוצרת חקלאית אורגנית הניתן לרכוש ישירות מהמגדל, לצד פינות ישיבה שבהן ניתן לאכול ולנוח. ביריד יהיו כ-60 דוכנים שיכללו: רהיטי וינטג', כלי קרמיקה ואומנות, בגדי נשים וילדים, תכשיטים, מוצרים סרוגים, תוצרת חקלאית אורגנית, יין, גבינות, לחמים, תבלינים, שמן זית, ואוכל מוכן וטרי.

מתי: שישי, 19 בספטמבר, 15:00-9:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 052-4237810

שוק במושב בן שמן צילום: יח"צ

 

עיר נמל לילדים

בקניון "עיר ימים" תתקיים פעילות בה יפגשו הילדים בספינת ענק דרך מוזאון ימי ועד מפעל אניות. בסדנאות, כל ילד יכין לעצמו אנייה ובנוסף יוכלו הילדים להתנסות בכליו של רב החובל כגון הגה האנייה, המצפן, הטלסקופ, המשקפת, העוגן, הגלגלת והתורן. "בעיר הנמל" יהיה ניתן למצוא פריטי מוזאון ימיים בו יוצגו פריטים אותנטיים ובבית הספר ליורדי ים, ילמדו הילדים את רזי הים ויקבלו תשובות לשאלות שונות בנושא. הפעילות בעיר הנמל תתקיים בחוה"מ סוכות

מתי: 13-12 באוקטובר, 14:00-11:00, 19:00-16:00

מחיר: הכניסה חופשית

לפרטים: 09-7738740

 

אמנות ומוזיקה ברחובות רמת השרון

פסטיבל רמת השרון לאמנות ומוזיקה "ART14" יתקיים במשך 4 ימים עם מאות אמנים, עשרות מופעי מוזיקה ותערוכות אמנות ברחובות העיר ללא תשלום. תערוכת מאיירים, אירוע פתיחת חגיגות ה-30 לבית הספר רימון וחגיגת זמר ישראלי עם עינת שרוף ופעילויות לכל המשפחה. תערוכות, סטודיו אמנים פתוח, מופעים, נגנים, אמני רחוב וגלריה בין המוסכים.

מתי: 20-17 בספטמבר

מחיר: כניסה חופשית

פסל נעמי תערוכה "בין המוסכים" צילום: רדי רובינשטיין

 

מוזיאון רחוב בין המוסכים

ברחוב החרש באזור התעשייה של נווה מגן יתקיים מוזיאון רחוב "בין המוסכים". הוא יציג יצירות המתעוררות לחיים כשהן מוצגות בחלל חיצוני ולא במוזאון סגור. מוזיאון “video mapping” המציג מיצגים אינטראקטיביים המשלבים אמנות פרפורמנס, תיאטרון ודוכני אמנות.

מתי: שבת, 20 בספטמבר, 20:00

מחיר: כניסה חופשית

 

מוזיקאים מזוקנים

התערוכה "מוזיקנים" המתעדת מוזיקאים מזוקנים, של הצלמת רוני וגנר. בנוסף הופעה של אלון עדר ולהקתו במופע "קצת אהבה לא תזיק". התערוכה מוצגת במועדון המחתרת, רחוב המחתרת 3 רמת השרון.

מתי: יום שישי, 19 בספטמבר, 21:30

מחיר: 40-30 שקל

דניאל ספיר בתערוכת "מוזיקנים" צילום: רוני וגנר

 

פסטיבל נגני רחוב

פסטיבל נגני רחוב, "רוקסטאר", זוכה פסטיבל faces למופעי רחוב יתקיים בשדרות ביאליק ברמת השרון. הפסטיבל יכלול את: blues rebels- בלוז רוק פסיכודלי, המופע של קיסר- יהודה קיסר ונגנים בחגיגת נוסטלגיה ים תיכונית, Adam Ben Ezra וירטואוז הקונטרה בס הבינלאומי, Paul Moore one man Band- פסל סביבתי פושט צורה.

מתי: חמישי, 19 בספטמבר, 19:00

מחיר: כניסה חופשית

 

מוקדש לאהוד מנור

התערוכה "מילים: אהוד מנור", תתקיים לציון עשור למותו של אהוד מנור ז"ל ותוקדש לשיריו. התערוכה תשלב בין מילות השירים והציורים ותציג דרך שיריו האישיים של אהוד מנור, את נופי הארץ והאירועים השונים מאז שנות השישים. התערוכה כוללת עבודות של מאיירים ואמנים שונים, אשר מעניקות לשירים מימד חזותי ואישי. התערוכה מוצגת בשדרות ביאליק רמת השרון.

מתי: חמישי, 18 בספטמבר, 18:30

מחיר: כניסה חופשית

שילוב בין מילים לציורים צילום: יעל-שחר שריד

 

מחווה לכוורת ולוודסטוק

מופע "דבש בכוורת", מחווה לשירי יוצאי להקת כוורת בהשתתפות התזמורת הסימפונית של רמת השרון, להקת אומהגומה, אילן ליבוביץ ושרונה נסטוביץ'. מופע נוסף, 45 שנה לפסטיבל וודסטוק, מופע מחווה בהשתתפות עודד טמסוט ולהקתו המארחים את רוני פיטרסון וענת אסתר חיטמן. שני המופעים יתקיימו בכיכר העירייה.

מתי: חמישי, 18 בספטמבר, 20:30

מחיר: כניסה חופשית

 

זכוכית במזגגה

תערוכה חדשה של של אמן הזכוכית גדעון פרידמן במוזיאון המזגגה בנחשולים. בתערוכה יוצגו עבודות מעשר שנות יצירה ופיתוח שיטות חדשות של עבודה בזכוכית.

מתי: 15 בספטמבר עד ה-1 בינואר

מחיר: 20-10 שקל

לפרטים: 04-6390950

מוזיאון המזגגה קרדיט: גדעון פרידמן

 

ציירים במרחב האישי

התערוכה "אדום בפנים ירוק בחוץ", של קבוצת אמני רמת השרון, פותחת זאת השנה השלישית מעגל ציורים במרחב הציבורי ברמת השרון בבית מלינוב. בין 40 הציירים המשתתפים: בני אהרון, ידידה כהן, עדנה קרניאל ונעמי רוה.

מתי: חמישי, 18 בספטמבר, 19:00

מחיר: כניסה חופשית

 

סוכות סובב עולם

בפסטיבל סובב עולם ביבנה הקהל יטייל בין הופעות, תהלוכות, דמויות ומאכלים ממגוון מקומות בעולם ויפגשו עם המיוחד והשונה שבכל מדינה. על מנת לשתף את הקהל בחוויה, בכניסה לרחבת היכל התרבות, דיילי אוויר יקבלו את פני הקהל ויחלקו דרכונים שהקהל יחתים במעבר בין ארץ לארץ. בנוסף הפסטיבל יעניק במה לאמנים ויצירות חדשות בתחומי האמנויות והבמה. ביום הראשון של הפסטיבל יופיע הזמר שלומי שבת.

מתי: 14-12 באוקטובר

מחיר: הכניסה למופעים בתשלום

לפרטים: 08-9320000

פסטיבל סובב עולם ביבנה צילום: עמרם כהן

 

מבט אחר

מופע המחול של אניה ברוד טל יעלה באודיטורים מרכז הבמה בגני תקוה. זו יצירה לשבעה רקדנים עם מבט אחר על העולם שבו אנו חיים. העימותים והדיאלוגים בין הדמויות באים לידי ביטוי באמצעות ריקוד, מוזיקה, וידאו, טקסט ואנימציה.

מתי: יום רביעי, 1 באוקטובר, 21:00

מחיר: 125-100 שקל

לפרטים: 03-7375777

מופע מחול אניה ברוד טל צילום: סיגל בלייר גת

 

פסל בתנועה

המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון מציג את תערוכה "מכניקה עדינה". במסגרת התערוכה יתקיימו סדנאות והרצאות שונות של אמנים ומומחים שונים בנושאי אמנות וטכנולוגיה. בחול המועד סוכות, תתקיים "סדנת מיזזים" בהדרכת אמני "תזזית" אילי לוי ואורי לוינסון. המשתתפים ייבנו פסל בתנועה המורכב ממנוע חשמלי וחומרים מגוונים. בנוסף, לרגל חג הסוכות יתקיימו סדנאות "יצרן ברגע", בהן הורים וילדים ייצרו יחדיו קישוטים לסוכה בעיצוב אישי.

מתי: 14-12 באוקטובר

מחיר: 100/20 שקל למשתתף, תלוי בסדנא

לפרטים: 03-5568792

המוזיאון הדיגיטלי חולון צילום: עידן גרוס

 

יין ופעילות משפחתית

מרכז היין של יקבי ברקן בקיבוץ חולדה מקיים פעילויות משפחתיות לקראת החגים. במהלך הפעילות המשתתפים יפרידו את הענבים מהשזירות, ימעכו אותם, יסחטו ויסננו במכונות שנבנו במיוחד להפעלה על ידי ילדים. בתום התהליך, יקבל כל ילד בקבוק אישי של תירוש, אותו הוא יעטר בתגית אישית ובנוסף ההורים מוזמנים לערוך סיור ולטעום ממבחר יינות היקב .

מתי: ראש השנה וחול המועד סוכות

מחיר: 50 שקל למבוגר, ילד 40 שקל

לפרטים: 08-9447790

יקב ברקן צילום: יח"צ

 

תל אביב

ציפורי סתיו בטבע העירוני

מישור החוף הוא ציר נדידה למיליוני ציפורים העוקבות אחר קו החוף בדרכן דרומה לחרוף באפריקה. סיור באזור החוף ותצפיות באתרים שונים לאורך טיילת רדינג וחוף תל ברוך. במהלך המסלול יחפשו המטיילים מיני סתיו כגון נחליאלים, חנקנים, סלעיות ועוד העוצרות לחניה קצרה במהלך הנדידה. לאחר מכן הסיור ימשיך לאזור פארק הירקון לתצפית במינים נודדים ומקומיים. בהדרכת יובל דקס, מרכז הצפרות תל אביב של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

תערוכת בוגרים

מכללת בית ברל מציגה את תערוכת בוגרי המסלול של התוכנית ללימודי המשך. 12 אמנים פעילים יציגו את פרויקט הסיום שלהם. על מנת לאפשר לקהל רב לבקר במקום התערוכה נפרשת על פני חלל של 500 מטרים בגלריית המדרשה הנמצאת ברחוב הירקון, תל אביב.

מתי: 23-15 בספטמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6203129

תערוכת בוגרים בית ברל קרדיט: דן אלון

 

"חלומות" מופע פלמנקו

"חלומות" מופע פלמנקו של חוסה פורסל עם הרקדנית סילביה דוראן במרכז סוזן דלל בתל אביב. היצירה "חלומות" היא מחול ספרדי המשלב בתוכו את מסורת הפלמנקו ממחוז אנדלוסיה לצד עיבודים מוסיקליים וכוריאוגרפים חדשניים ועכשוויים.

מתי: 29 בספטמבר, 2-1 באוקטובר

מחיר: 190-160 שקל

לפרטים: 03-5105656

חוסה פורסל צילום: יח"צ

 

קפה וקובה

מתחם התחנה בתל אביב יקיים מסיבת רחוב קובנית באווירה לטינית וססגונית במיוחד. המתחם ידמה את רחובותיה הצבעוניים של קובה ויתקיימו הופעות של נגנים ורקדנים ושיעורי סלסה. בית קפה יוקם במתחם ומכוניות אספנות בסגנון הקובני יפוזרו ברחבי המתחם. המבקרים יוכלו להצטלם לצד המכוניות ולקבל במתנה תמונה ממוגנטת ממוסגרת. בנוסף הופעה חיה של להקת" טריולה".

מתי: רביעי-חמישי,18-17 בספטמבר, 17:00

מחיר: כניסה חופשית

פסטיבל קובני במתחם התחנה התל אביב צילום: יחצ

 

זוכרים את אריק

"זו אותה האהבה" הוא מופע הוקרה לאריק איינשטיין, שיתקיים בגני יהושע בתל אביב. מיטב אמני ישראל על במה אחת בערב חד פעמי. האירוע ייערך לרגל 20 שנה לקבוצת סלקום. ערב ההוקרה ייערך בברכת משפחתו הקרובה של אריק ויכלול ממיטב יצירותיו של הזמר הלאומי.

מתי: שלישי, 7 לאוקטובר, 20:30

מחיר: 270 שקל

לפרטים: *6226

אריק איינשטיין "זו אותה האהבה" תמונה: יח"צ

 

שבזי סגור

עיריית תל אביב-יפו תהפוך קטע מרחוב שבזי למדרחוב סגור לשימוש הולכי רגל ורוכבי אופניים בסופי שבוע ובערבי חג. המטרה היא להפוך את הרחוב למתחם שוקק, עליז ובטוח למטיילים בעיר. הרעיון הוא פיילוט ניסיוני למשך חודשיים, כאשר הרחוב ייסגר בשישי ובערבי חג בקטע שבין רחוב פינס לרחוב שלוש. לאורך רחוב שבזי חנויות, מסעדות ובתי קפה המהווים מוקד תיירותי ובמרכזו מרכז סוזן דלל.

מתי: 15 בספטמבר ועד 12 בנובמבר, 18:00-9:00

לפרטים: 03-5218108

רחוב שבזי צילום: יח"צ

 

הגמד והנסיכה

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות פותח תערוכה חווייתית המוקדשת לילדים "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". המבקרים יסיירו בין גמדים, ענקים, נסיכות ומשפחות המלוכה. בכל אחד מאזורי התערוכה יפגשו הילדים ביצירות של סופרים, משוררים ומאיירים ויוזמנו לפעילות מגוונות של כדורגל גמדים, פינת תחפושות, ציור דיוקן מלכותי, משחק בשח, דמקה וקלפים והאזנה לשירים ומשחקי תפקידים.

מתי: פתיחת התערוכה ב26 בספטמבר

מחיר: מבוגר 24 שקל, ילד עד גיל 18 ללא עלות

לפרטים: 03-5161970

מוזיאון נחום גוטמן צילום: אסף גאם הכהן

 

גברת הפרפרים

האופרה הישראלית פותחת את חגיגות ה-30 שלה במופע בלט המשלב מוסיקה חיה ואופרה של הבלט "מאדאם בטרפליי", המבוסס על אחת האופרות הפופולאריות מאת ג'קומו פוצ'יני. הכוריאוגרפית מריאנה רז'קינה, בביצוע רקדני הבלט הישראלי ובליווי תזמורת האופרה, בניצוחו של איתן שמייסר.

מתי: 11-9 באוקטובר

מחיר: 299-149 שקל

לפרטים: 03-6927777

מדאם בטרפליי צילום: Guy 2 Hecht

 

בשביל קליפות התפוזים

מוזיאון נחום גוטמן פותח את השנה החדשה בסיור בעקבות "שביל קליפות התפוזים" ברחובות תל-אביב. חזרה לימיה הראשונים של תל-אביב, בסיור בעקבות ספרו של נחום גוטמן "שביל קליפות התפוזים". הספר מתרחש על רקע הגירוש מתל אביב בימי התורכים ומתאר את מסעו של גוטמן הצעיר הביתה. המשתתפים יעברו במקומות המוזכרים בספר כגון: מגדל העירייה, הקיוסק, בית אברהם לב ובית המורה לכינור. הסיור יסתיים במוזיאון נחום גוטמן שבשכונת נווה צדק.

מתי: שישי, 26 בספטמבר, 10:00

מחיר: 45 שקל

לפרטים: 03-5161970, שלוחה 0

בעקבות שביל קליפות התפוזים קרדיט: שולה וידריך

 

אבני הדרך של המחול

להקת המחול מארי שווינאר מקנדה מגיעה לישראל לשלושה מופעים בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. ב 1978 מארי שווינאר הציגה את יצירת המחול הראשונה שלה Cristallisation ובכך ביססה את המוניטין שלה כאמנית מקורית, הבאה למלא את הצורך בקול שלא נשמע לפני כן בעולם המחול. בעקבות יצירה זו הגיעו לאחר מכן, 30 קטעי סולו שהיו בסופו של דבר, לאבני דרך במחול העכשווי.

מתי: 17-15 באוקטובר

מחיר: 299-149 שקל

להקת מחול מארי שווינר קרדיט: אנרי מישו

 

ילדותו של באך

הצגה לכל המשפחה בבית האופרה-משכן לאומנויות הבמה. מופע ראשון בסדרת צלילי קסם עם ניצה שאול, "איך באך לא שכח", סיפור ילדותו של יוהן סבסטיאן באך. עלילה המספרת את סיפור ילדותו של יוהן סבסטיאן באך בעזרת מתח, הומור ומוסיקה שהיא חלק בלתי נפרד מסיפור חייו עם קטעים נבחרים מהסוויטה השנייה של באך לחליל. בהשתתפות נגנים, זמרת ורקדני להקת סבוטאז'.

מתי: 14-12 באוקטובר

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 03-6927777

סיפור ילדותו של באך צילום: יוסי צבקר

 

סוכה מיניאטורית

תחרות פתוחה של עיצוב דגם סוכה מיניאטורי לרגל חג הסוכות ובנוסף סדנאות מיניאטורות מגוונות במסגרת תערוכת המיניאטורות Mini Artבמוזיאון יפו העתיקה. התחרות פתוחה לקהל הרחב ומיועדת לכל הגילים ובעיקר למשפחות. מטרת התחרות לעורר מודעות לאמנות המיניאטורה ולתת השראה לחשיבה יצירתית תוך שימוש חוזר בחפצים וחומרים קיימים. הדגמים הנבחרים יזכו להציג בתערוכת מיני ארט 2014.

מתי: 16-9 באוקטובר, 18:00-10:00

מחיר: 350-150 שקל לסדנא

לפרטים: 077-7500858

תחרות דגם סוכה צילום: משה זמטר

 

אוטופיה של מדע בדיוני

פסטיבל אוטופיה, הפסטיבל הבינלאומי למדע בדיוני, יתקיים השנה בסינמטק תל-אביב בשיתוף פעולה עם שבוע החדשנות DLD של תל-אביב. הפסטיבל יציג לצד תכנית קולנוע עשירה ובה עשרות סרטים,ישראלים ובינלאומיים, גם מגוון גדול של אירועים בנושאי מדע, דמיון ועתיד. הפסטיבל יארח כנסים, הרצאות, תערוכות ומופעים העוסקים בסוגיות של חברה וטכנולוגיה, מדע ואתיקה ובהסתכלות אל המחר דרך המדע הבדיוני.

מתי: 20-15 בספטמבר

מחיר: כניסה חופשית, מספר המקומות מוגבל

פסטיבל אוטופיה צילום: יח"צ

 

מחול מנימליסטי

Killer Pig, המופע החדש של להקת L-E-V מאת שרון אייל וגיא בכר, אשר מציגה יצירה מינימליסטית בהשתתפות של 6 רקדנים בלבד. המופע מדגים את סיפורה של נפש עדינה ותמימה שהגיעה לקצה, אהבה מתערבבת עם שנאה, עדינות עם עוצמה, אמת עם בדיה. מוסיקת היפ הופ לצד מוסיקה של סטרוינסקי. מופע שהוא שילוב של עבר ועתיד. את היצירה ילווה קולאז' מוסיקלי כחלק מהריקוד.

מתי: 30-29 בספטמבר, 21:00

מחיר: 180-160 שקל

להקת LEV צילום: יניב כהן

 

כל הג'אז הזה

עונה חדשה בסדרת "ג'אז במשכן" בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה. שני הזמרים המובילים גרגורי פורטר, זוכה פרס הגראמי בקטגוריית אלבום הג'אז, הסקסופוניסט הישראלי אלי דג'יברי המופיע בסצנת הג'אז הבינלאומית והחצוצרן כריסטיאן סקוט יהיו חלק מאורחי העונה הקרובה של סדרת "ג'אז במשכן". במופע הפתיחה יופיע לראשונה בארץ הזמר וכותב השירים חוזה ג'יימס, המשלב בין מקצבי הג'אז למוזיקת היפ-הופ, סול וגרוב אפרו- אמריקאי.

מתי: 11-10 באוקטובר

מחיר: 115- 199 שקל לכרטיס

לפרטים: 03-6927777

ג'ו ג'יימס ג'אז במשכן צילום: יח"צ

 

מרוץ הלוחם

תחרות האופניים "קיה אפיק ישראל", על שם לוחם המוסד גיורא צחור, היא אחד מהמירוצים המובילים של תחרויות אופני ההרים בעולם. עמידה באתגרים מיוחדים, מקצועיות, אהבת ישראל והטבע היו אבני דרך שסללו את נתיב חייו של צחור ואת מבנה המירוץ האתגרי לזכרו. בעקבות ההצלחה בשנה הקודמת נרשם המירוץ כתחרות בינלאומית ונכנס לרשימה היוקרתית של מרוצי ההרים הרב-יומיים בעולם.

מתי: 20-18 בספטמבר

לפרטים: 054-9136008

קיה אפיק ישראל צילום: יח"צ

 

מרתון מחול

הכוראוגרפית דנה רוטנברג יוזמת בפעם השנייה את פרויקט 48 במחול, פרויקט חדש וראשון מסוגו בעולם המחול. במסגרת הפרויקט, בנמל יפו, יתקיים מרתון בזק במחול, בו מצוותים שרירותית כוראוגרפים, יוצרים ורקדנים אשר יעלו יצירות מחול ב-24 שעות בלבד בשני סבבים שונים.

מתי: 20-19 בספטמבר, 22:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 03-9021563

פרויקט מחול 48 צילום: יח"צ

 

טרגדיה חשופה

טרגדיה (Tragedie), יצירתו של הכוריאוגרף הצרפתי העולה אוליבייה דובואה תעלה בבית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. דובואה מתרכז באנטומיה של הגוף האנושי, 18 רקדנים חשופים לגמרי, חוקרים בתנועה שלהם את המצב האנושי. בעירום החשוף שלהם, יוצרים הרקדנים תנועה על הבמה שמתפתחת כל העת, ונוצרת תמונה מרתקת של ריקוד שבטי עד לשיאו של המופע.

מתי: 20-17 בספטמבר

מחיר: 339-189 שקל

האנטומיה של הגוף האנושי במחול צילום: photo francois stemmer

 

ירושלים

סיורי סליחות - לילה לבן

סיור סליחות של בית שמואל, שיודרך על ידי מויש מעוז, עובר בשכונת נחלאות, בשכונת הבוכרים וברובע היהודי. מתרשמים מחוויית אמירת הסליחות באזורים חרדיים ובאזורים המסורתיים, פוסעים ברחובות שקטים וצדדיים וברחובות הומי אדם בדרך אל הכותל המערבי. כל זאת בלילה לבן עתיר רשמים. יש לבוא בלבוש צנוע – נשים בחצאיות וגברים בכיסוי ראש. הסיור מסתיים לפנות בוקר. כולל הקפצת רכבים לסוף המסלול.

מתי: חמישי, 18 בספטמבר, הסיורים מתחילים ב-22:30

מחיר: 120 שקל

לפרטים: 02-6203461

סליחות בשכונות חרדיות ובעיר העתיקה צילום: ארכיון בית שמואל

 

סליחות במנהרות

סיור סליחות בהדרכת מיטב מורי הדרך של "בית שמואל" מתקיים בעיר העתיקה ובמנהרות הכותל. המטיילים נחשפים אל הריגוש הרוחני המקדים את הימים הנוראים. הסברים על מנהגי חודש אלול, הליכה בין הסמטאות המלאות ברוח של קדושה, ביקור במנהרות הכותל – במקום הקרוב ביותר לקודש הקודשים ולסלע הבריאה. מתרגשים ממעמד תקיעת השופר ומצטרפים למנייני המתפללים ולמבקשי הרחמים בכותל המערבי. המסלול כולל תצפיות ליליות אל עבר הר הבית והכותל, הרובע היהודי, מנהרות הכותל ומסיימים ברחבת הכותל לאמירת הסליחות. הסיור כולל כניסה למנהרת הכותל. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: חמישי, 18 בספטמבר, שלישי 23 בספטמבר, רביעי 1 באוקטובר, כל הסיורים מתחילים ב- 20:00

מחיר: 110 שקל כולל כניסה למנהרת הכותל

לפרטים: 02-6203461

סליחות בעתיקה במנהרות ובכותל צילום: ארכיון בית שמואל

 

הדרת נשים או האדרת נשים

סיור מודרך של "בית שמואל" שכולו מוקדש לנשים בחברה החרדית: על קווי (אוטובוס) מהדרין, וקווי (טלפון) מהדרין. תור נפרד בסופר ובבנק, וקניית חתנים בכסף. על מעמד האישה בחברה החרדית, על "הדרת גברים", ודרכם של שידוכים. מסע בין השאליסטיות והסטייליסטיות החרדיות. יש לבוא בלבוש צנוע: גברים בכיפות ונשים בחצאיות ארוכות ולא בבגדים אדומים.

מתי: שישי, 19 בספטמבר, 10:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

סיורי סליחות ליליים ברובע היהודי

סיורים מודרכים של תיירות ברובע היהודי מתחילים בשער יפו, עוברים מול ארבעת בתי הכנסת הספרדיים ועולים לתצפית של 360 מעלות על ירושלים בבית כנסת המשוחזר החורבה. לאחר מכן יורדים אל מעמקי האדמה, לביקור בבתי הכוהנים העשירים מתקופת בית הקדש במוזיאון הרובע ההרודיאני, מבקרים בתצפית על הכותל, במנורת המקדש, בגן הארכיאולוגי ומסיימים בכותל באמירת סליחות המונית. אל הסיורים מצטרף פייטן המלווה את הסיור בנעימות העדות השונות.

מתי: 18, 23, 28 בספטמבר, 20:30

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 02-6265906

סיורי סליחות בירושלים צילום: אייל מתן

 

ניגונים חסידיים וסיורים בסמטאות

"ירושלים בשבילי הפיוט" מתקיים לראשונה בהדרכת בית אבי חי ו"יד בן צבי". לקראת יום הכיפורים יערכו סיורים בשכונת נחלאות, מחנה יהודה ובעיר העתיקה משולבים במופעי ניגונים חסידיים ופיוטים. סיור "שטייטל בלב העיר" ומופע "פיוט מכוון" עם פיוטים חסידיים ממזרח אירופה. סיור "מעורב ירושלמי" בשוק מחנה יהודה ומופע "מחוה לפיוטי השכונה" עם שי צברי ותזמורת העתיד, ציון גולן ואהובה עוזרי. סיור נוסף, מוקדש לעשרת ימי תשובה בהר ציון וברובע היהודי בלווי קטעי מקורות, ספרות ושירה. בסיום הסיורים מגיעים למופעי החצר הגדולים בבית אבי חי.

מתי: 29 בספטמבר-2 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6215900

 

הצצה לבתי רופאים

סיורים ובתים פתוחים בעקבות התערוכה "ירושלים: גיליון רפואי" במוזאון מגדל דוד. סיורים חדשים שדרכם ניתן להציץ לבתי רופאים ואחורי הקלעים של בתי החולים של הדתות השונות בעיר. התערוכה פורשת את הגיליון הרפואי של ירושלים ומציגה את סיפור אלפי שנותיה של העיר הקדושה בנתיב אבני הדרך של הרפואה. המבקרים עוברים בין תקופות, אירועים ומוצגים שחלקם נחשפים בפעם הראשונה לציבור הרחב.

מתי: חמישי-שבת, 20-18 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6265333- 02

 

צפארי לילה

התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע מזמינה את הקהל הרחב לספארי לילה. במרכז העיר, בשעות הערב, ניתן לראות מגוון של חיות בר בפעילות. דורבנים וגוריהם יוצאים לאכול, גלאי העטלפים והינשופים הפעילים בלילה. חיות הלילה מצאו לאורך השנים דרכים שונות להתמודד עם שעות החשיכה, וכאשר צופים בהם מתנהלים בדממה ניתן להבין איך נקשרו סביבם אגדות שונות. בנוסף יום של אמנות בטבע, עם חומרים ממוחזרים, בליווי הדרכה של חוקרי הציפורים.

מתי: 10 בספטמבר עד 14 באוקטובר, בתאריכים נבחרים

מחיר: 25 שקל למבוגר, 20 שקל לילד

לפרטים: 052-3869488

שעיר דורס לילה צילום: אבנר רינות מהתחנה לחקר ציפורי ירושלים.

 

חדש באוסף

תערוכת "האמן והסטודיו" מציגה את עולמם האינטימי והמקצועי של אמנים, ציירים, פסלים וצלמים מתקופות שונות במוזאון ישראל. התערוכה משתפת את הצופה בעבודות המנציחות את תהליכי היצירה ואת הסביבה בה היא מתרחשת. בנוסף תערוכת "חדש באוסף" מציגה יצירות וידאו, צילום ופיסול עכשוויות, של אמנים ישראליים ובינלאומיים מובילים. היצירות באות לשקף את החשיבות הרבה שמקנה המוזאון לאמנות עכשווית הנוצרת בארץ וברחבי העולם ואת הרצון להציג לקהל הרחב את הנעשה בעולם האמנות. האמן והסטודיו: 15 בספטמבר עד יולי 2015. חדש באוסף: 16

מתי: בספטמבר עד נובמבר 2014

מחיר: בתשלום

אביגדור אריכא – מתערוכת האמן והסטודיו מוזיאון ישראל

 

"בתים מבפנים" בירושלים

בפעם השמינית יערך אירוע האדריכלות בבירה אשר כולל ביקורים וסיורים בבתים ובמבנים בעיר, כשחלקם הגדול מעולם לא נפתח לקהל הרחב. אחד מהסיורים עוקב אחר הסימנים, הסמלים והכתובות החקוקים על קירות ואבנים בעיר. סיור בעקבות כתובות וציורי גרפיטי בעיר. סיור במרכז האמנות העירוני החדש "ביתא" וביקור בתערוכה "ירושלים: גיליון רפואי" במצודת מגדל דוד המתארת את דברי ימי ירושלים מנקודת המבט של הרפואה והאמונה. מייסד ואוצר, אדריכל אלון בן-נון.

מתי: 20-18 בספטמבר

מחיר: הכניסה חופשית, לחלק מהסיורים ההרשמה מראש

לפרטים: 03-5373131

בית בריגיטה יוארי צילום: אביטל הירש

 

מדע המים

ליל המדענים 2014, במוזיאון המדע בירושלים מקיים תערוכה ופעילות בנושא "לגעת במים", בדגש על מחקרי מים וים.

מתי: חמישי, 18 בספטמבר, 24:00-16:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 02-6544888

 

דרום

מעין בלב מדבר

סיור מודרך יתקיים בנחל צין, בקניון צר ועמוק בלב הנגב. פינת טבע ירוקה עם עצי שיטה, יעלים מקפצים בין הסלעים ומעיין עם מים זכים וצלולים בעין עבדת. ממשיכים לאחוזת הקבר של דוד ופולה בן גוריון ומקיימים תצפית על נופי בקעת צין. בהדרכת בית ספר שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

האנדרטה, החטיבה, המלחמה

קהילת באר שבע של החברה להגנת הטבע, בשיתוף "שיח מתגלגל", מקיימים הדרכה מקומית באנדרטת חטיבת הנגב, הדרכה ראשונה מתוך סדרה של שלושה סיורים היסטוריים בנושא “הנגב ובאר שבע במלחמת העצמאות". בהדרכת איציק פלדמן. אין צורך בהרשמה מראש.

מתי: שבת, 20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6230555

 

מרימים כוסית במתחם הקטר

פסטיבל היין המסורתי ייתקיים בבאר שבע במתחם הקטר החדש. הפסטיבל מציע למשתתפים טעימות של יינות חדשים לצד הופעות של אמנים ישראלים. במהלך ימי הפסטיבל, כל אורח יוכל לבחור את סגנון הטעימה וסוג היין אותו ירצה לנסות, מיינות חדשים, מתיישנים ונדירים.

מתי: רביעי-חמישי, 18-17 בספטמבר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 08-6290080

 

צלילים בין עצי הבאובב

הגן הבוטני בקיבוץ עין גדי פותח גם השנה את שעריו ומקיים בחג הסוכות שלל הופעות אקוסטיות על הדשא בין עצי הבאובב. ברקע הר צרויה מנגד ים המלח והאמנים המתארחים הם: ריף כהן, אפרים שמיר ונורית גלרון. ההופעות יתקיימו במתחם עץ הבאובב במלון עין גדי.

מתי: ראשון-שלישי, 14-12 באוקטובר

מחיר: כניסה חופשית לקהל הרחב

צילום: dani resize

 

סברס קר, סברס קר

חוות אורלי מרמת הנגב מציעה לכם פעילות לחול המועד סוכות, פסטיבל צברייאדה המוקדש לפרי הצבר. במסגרת הפסטיבל תוצע לילדים ולמבוגרים פעילות מגוונת של פינות יצירה, טעימות של מוצרים, טיול בחווה באמצעות רכבת, שי לכל ילד ומכירת מגוון מוצרים במחירי חנות המפעל.

מתי: 15-12 באוקטובר

מחיר: 25 שקל לילד, 10 שקל למבוגר

לפרטים: 058-4707070

רכבת מרכז המבקרים חוות צברי אורלי פסטיבל צברייאדה

 

במדרחוב באר שבע

עיריית באר שבע מקיימת אירועים לכל המשפחה במדרחוב קק"ל בעיר העתיקה. מגוון של מופעי רחוב, הרכבים מוזיקליים, דוכנים ססגוניים וסיורים ללא תשלום שיצאו ממרכז המבקרים הבינלאומי באר אברהם ויעברו דרך נקודות ציון בהיסטוריה, בהווה ובפיתוח עתידי. במקביל לפעילויות ללא תשלום יקיימו מספר מוקדים בעיר העתיקה פעילויות מיוחדות בתשלום. תיאטרון הפרינג' יקיים הצגות בוקר לילדים ומוזאון הנגב יציג תערוכת הדפסי אמנות פופ ויקיים סדנאות הדפס לילדים.

מתי: 14-12 באוקטובר, 15:30-9:30

מחיר: הסיורים ללא עלות ובהרשמה מראש

לפרטים: 08-6464978

סוכות בעיר העתיקה באר שבע צילום: יח"צ

 

כלל ארצי

דבש, הכל דבש

מועצת הדבש מזמינה את הישראלים לחגוג את השנה החדשה במכוורות ברחבי הארץ. במסגרת הפעילות כוורות שונות בארץ יקיימו פעילויות מרתקות להכרת עולם הדבורה והדבש: הסברה וצפייה כיצד הדבורה מייצרת את הדבש, טעימות ממוצרי הכוורת ישר מהמקור, מסע לימודי לתוך התנהלות הכוורת ועוד פעילויות מגוונות המתאימות למבוגרים ולילדים כאחד.

מתי: 15 - 27 בספטמבר, במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ

מחיר: פעילויות בתשלום

 

טעימה מאיטליה

פסטיבל "קמפניה" מאגד 15 מסעדות איטלקיות נבחרות מרחבי הארץ ורותם אותן להשתתף בפסטיבל אוכל של חבל קמפניה מאיטליה. במסגרת הפסטיבל מציעות המסעדות תפריטים מיוחדים ב-99 שקל בלבד לארוחה מלאה ובנוסף לחגיגות במסעדות יהיו מחירים אטרקטיביים במעדניות ובחנויות מתמחות באוכל איטלקי. חבל "קמפניה" הוא חבל ארץ השוכן בדרום מערב איטליה כאשר בירת המחוז היא העיר נאפולי.

מתי: 20-15 בספטמבר

מחיר: עד 99 שקל לארוחה

לפרטים: 050-2082084

פסטיבל איטלקי צילום: אנטולי מיכאלו

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|