טיולים, פסטיבלים ואירועים בתאריכים 10-4 בינואר 2015

אירועים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, מגלשות אלפיניות בשלג בצוק מנרה, סדרת "מטייל סדרתי" של בית שמואל עם ניסיון להתחקות אחר המרחב הפרוע של מדבר יהודה וכיצד המלך הורדוס משתלב במרחב זה. סיור סיפור של "בית שמואל" אל לב ליבו של פרויקט השימור המרשים במושבה הטמפלרית שרונה. סיור בו המתים מספרים על החיים בין בתי קברות מיוחדים במינם הסגורים לקהל בהר ציון. "מינוטאורוס", יצירת פלמנקו בינלאומית של הרקדן דומינגו אורטגה מספרד וטיול בבקעת הירדן ובמורדות "מדבר השומרון".

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

מגלשות אלפיניות בשלג

מעטה שלג לבן עוטף את רכס צוק מנרה ומעניק אווירה מיוחדת לפעילות האקסטרים בפארק. לאחרונה הצטרף לצוק מנרה מתחם הלינה מנרה לודג' עם 55 חדרים שמציע לראשונה בישראל לינה בפארק אקסטרים עם פס חופשי ללא הגבלה לכל הפעילויות. בסופ"ש הקרוב יפעלו בפארק הרכבל הארוך ביותר בארץ שמשקיף על נופי הגליל והגולן המושלגים, מגלשות הרים אלפיניות לאורך 1200 מטרים, משחקי שלג וסיידר חם. אורחי מנרה לודג' מקבלים עם הגיעם צמיד שמאפשר להם כניסה חופשית לכל מתקני הצוק ופעילויות האקסטרים ביום ההגעה וביום העזיבה ללא הגבלה.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 בינואר

מחיר: כניסה בתשלום, אורחי מנרה לודג' כניסה חופשית

לפרטים: www.photour.co.il/index2.php?id=14&catId=1905&lang=HEB

מגלשות אלפיניות בצוק מנרה צילום: תומר פדר

 

לטייל בארבל

מסלול יפיפה, ירוק ופורח, המשלב היסטוריה יהודית, אתגר ונוף מרהיב של הכנרת, הגולן והחרמון. התחלת הטיול בשרידי בית הכנסת המפואר וירידה אל הנחל, משם עלייה במדרגות החצובות אל המצודה והמערות המסתוריות וסיום בעלייה אתגרית בעזרת יתדות. בהדרכת בית ספר שדה גליל של החברה להגנת הטבע. כולל כניסה לשמורה.

מתי: שבת, 10 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

אשליה או מציאות

הרצאה ושיח עם פרופסור רפי קרסו במסגרת "פסטורליה במילים". סדרת מפגשים לשוחרי מדע באולם סימפוניה במלון פסטורל, כפר בלום. במסגרת ההרצאה יתקיים דיון עם פרופסור רפי קרסו בשאלה האם אנטי-אייג'ינג זו אשליה או מציאות?. המפגש כולל הרצאה, דיון וארוחת בוקר קלה.

מתי: שישי, 9 בינואר, 10:30

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 04-6836611

רפי קרסו צילום: יעל צור

 

זרעים של פלסטיק

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מקיים מפגש משפחות בשם "מה זה פוליפרופילן?" ביקור ופעילות בתערוכה האינטראקטיבית "זרעים של פלסטיק". הפעילות כוללת ייצור ובניית משחק הרכבה על ידי הפעלת פס יצור והפעלה של מכונות תוך למידה אודות הפוליפרופילן.

מתי: שישי, 9 בינואר, 14:00-10:00

מחיר: ילד 40 שקל, מבוגר 26 שקל. כולל כיבוד קל

לפרטים: 04-9109609

זרעים של פלסטיק צילום: המוזיאון הפתוח תפן

 

מרכז

אל הבקעה ומה שמעליה

טיול בבקעת הירדן ובמורדות "מדבר השומרון", לכיוון הבקעה. הליכה ממצפה אלון אל אנדרטת המערה עם סיפורים על הימים הסוערים של תקופת המרדפים. תצפית על האזור החקלאי מאנדרטת הבקעה. לאחר מכן חזרה לימינו עם חקלאות המאה ה – 21, על רקע חממות התבלינים והנוף החקלאי של דרום הבקעה.

מתי: שישי, 9 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

הורדוס ומצדה

סיור "המטייל הסדרתי" של בית שמואל מתחיל על פסגת מצדה תוך הכרות עם הארמונות השונים שבנה הורדוס במערב ובצפון האתר. המקוואות ומאגרי המים הענקיים, בית הכנסת שנבנה לאחר תקופתו וממצאים נוספים שנחשפו לאחרונה. בסיום הסיור במצדה ירדו המבקרים אל המוזאון החדש לחזות בממצאים מגוונים שלא הוצגו עד כה בפני הקהל הרחב.

מתי: שישי, 23 בינואר 2015, 7:30

מחיר: 250 שקל

לפרטים: 02-6203461

למרגלות מצדה צילום: יעקב גנץ

 

חרמון של גוש דן

חגיגה לבנה ב"חרמון של גוש דן", נופים ומרבדים לבנים וחגיגת שלג בחבל בנימין. עשרות מזחלות שלג מקצועיות לילדים הובאו עבור המטיילים המגיעים לאזור, כאשר השימוש במזחלות הוא בחינם ולקהל הרחב. ביום שישי, 9 בינואר, יתקיים טיול אקסטרים בשלג לבעלי אופנועי שטח אשר מחפשים ליהנות מאקשן בלבן. מומלץ להצטייד בלבוש חם, שקיות לנעליים וכמובן מצלמה לתיעוד הנופים והחוויות.

מתי: 9-7 בינואר

מחיר: כל הפעילויות ללא תשלום

לפרטים: 1800-34-54-54

שלג בחבל בנימין צילום: אבי זנגי

 

חגיגה שייקספירית בעברית

מדיטק חולון יקיים חגיגה שייקספירית בעברית במסגרת הסדרה "תן למילים לעשות בך". מונולוגים, דיאלוגים ושירים מתוך עשרים מחזות של שייקספיר. בין המשתתפים: איתי טיראן, גיל פרנק, אולה שור- סלקטר, מיכה סלקטר, עידן אלתרמן, לילאן ברטו, דובל'ה גליקמן, דנה מיינרט, רבקה מיכאלי, יוסי פולק, דורי פרנס ועוד אמנים.

מתי: שישי, 16 בינואר, 12:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5021552

 

בעקבות פריחת השקדיות

הצעה לטיול משפחתי בעקבות פריחת השקדיות בצובה שבהרי ירושלים. תיירות צובה מקיימת טיול חוויתי לכל המשפחה בין השקדיות הפורחות. הטיול יכול להתקיים באופן עצמאי או מודרך.

מתי: טיול מודרך, שבתות 10 ו- 17 בינואר

מחיר: 20 שקל, בתיאום מראש

לפרטים: 02-5347090

פריחת שקדיות בצובה צילום: אורלי עובדיה

 

פרויקט חדש

אנסמבל בת - שבע מציג את היצירה "Project Secus" במרכז סוזן דלל. ערב חדש המשלב ארבע יצירות של אוהד נהרין. בהשתתפות מיטב רקדני הלהקה. היכל התרבות מוזה, חוף הכרמל.

מתי: שני, 19 בינואר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5171471

פרויקט 5 מאת אוהד נהרין צילום: גדי דגון

 

שף תאכל

פסטיבל "שף תאכל" חוזר לחורף חם של מטעמים וריחות מהמטבח של אימא, במסעדות מובחרות בכל רחבי הארץ . פסטיבל המסעדות הגדול של ישראל מציע מנה ראשונה, עיקרית וקינוח במחיר של 89 שקל בלבד לארוחה. הפסטיבל עומד בסימן הוקרה לאמהות של השפים, כך שיציגו מנה אחת או שתיים בתפריטים המוקדשים לאימא הפרטית של שף המסעדה.

מתי: 20-11 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 077-5600978

השפים של פסטיבל שף תאכל צילום: יעל צור

 

אם הדרך

"אֵם הדרך" תערוכת צילום בגלריה הפתוחה לאמנות וסביבה בפארק שקמה, ראשון לציון. שיטוט בין דרכים ושבילים לבין מסעות בלשון במסגרת תערוכות אמנות לרגל כנס השפה העברית "לשון ראשון 8". בתערוכה מציגים 12 צלמות וצלמים, 36 תצלומי שבילים מן הארץ ומן העולם. שיח ומפגש עם אמנים, אוצרת וקהל יערך בתערוכה בפארק ביום שישי, 23 בינואר, 11:00.

מתי: 31-5 בינואר

מחיר: פתוח לקהל הרחב

קרדיט: גיא רוז

 

הפרת והחידקל

במוזאון האדם והחי ברמת גן תיערך הרצאה של פרופסור ארנון סופר בסדרה "נהרות בעולם" על הנהרות המרתקים בעולמנו. שם ההרצאה היא "הפרת והחידקל" - מגן העדן המקראי לג'ינגס חאן ועד לאסון העכשווי באגני הניקוז של שני הנהרות.

מתי: שישי, 23 בינואר, 10:00

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-6315010

גנגס צילום: קשרי תרבות תבל

 

סקיצות על פרגמנט

מפגש עם המעצב התעשייתי ערן שפיצר והשקת ספרו החדש "סקיצות על פרגמנט", במוזיאון העיצוב חולון. במסגרת התערוכה "קוטור חדש. איריס ואן הרפן" יתקיימו מפגשים שונים בהנחיית מעצבים ישראלים העובדים בתחומים שונים.

מתי: שישי, 9 בינואר, 11:00

מחיר: כלול במחיר כניסה למוזאון ומותנה בהרשמה מראש

לפרטים: 073-2151500

 

תופרת מהסרטים

"תופרת הסרטים" היא תערוכה חדשה בגלריית המשכן "בית מאירוב" בחולון. תערוכה רטרוספקטיבה למעצבת התלבושות הבכירה של הקולנוע הישראלי, רונה דורון. סיפורו של הקולנוע הישראלי בשלושת העשורים האחרונים באמצעות תלבושות מקוריות מסרטים מובילים שונים.

מתי: 14 בינואר עד 7 במרס

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6516851

שלוש אימהות צילום: תום זויאלי

 

אוהבים ממתקים

הצגה המבוססת על ספר הילדים הידוע מאת הסופר הנורווגי תורביורן אגנר המתקיימת בתיאטרון חולון, במה 1. שני החיידקים, "קריוס ובקטוס", חיים בתוך שיניו של הילד עוזי, חופרים לו חורים וזוללים מהממתקים שעוזי מספק להם. מתאים לגילאי 5-3.

מתי: שבת, 24 בינואר, 10:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5023001

 

תל אביב

הי שרונה

סיור סיפור של "בית שמואל" אל לב ליבו של פרויקט השימור המרשים במושבה הטמפלרית שרונה. המושבה, שהוקמה בסוף המאה ה 19 בלב חולות לוהטים, הפריחה והצמיחה את ראשית החקלאות המודרנית, היוותה מודל להשראה וחיקוי ליישוב היהודי המתהווה והפכה מאוחר יותר ללבו של ממסד המדינה. סיפורים מרתקים על יקב ומטוסים סודיים, בוטיקים ומסעדות שקושרות בריגול ואוצרות חבויים.

מתי: שישי, 9 בינואר, 10:00

מחיר: 95 שקל (כולל כניסות לאתרים)

לפרטים: 02-6203461

שרונה צילום: תמר לינצ'בסקי

 

סיפורי נווה צדק

סיור בנווה צדק וסביבתה המספר את סיפור השכונות היהודיות הראשונות של יפו שקדמו לתל-אביב מ-1887 והדרך שעשו עד השיקום בסוף המאה העשרים. ציון סיפורי המייסדים ותושבי השכונה לאורך עשוריה. הסיור כולל ביקור בתערוכות ומוזיאונים, בהתאם לשעות הפתיחה, ויסתיים במתחם התחנה. הסיור באנגלית ובצרפתית.

מתי: רביעי ושישי, 7, 16 בינואר.

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5464917

 

הַדֶּרֶךְ לְשָׁמָה

קבוצת התיאטרון רות קנר מקיימת את "הַדֶּרֶךְ לְשָׁמָה", סיפורים מן הקלאסיקה של הספרות לילדים, בביצוע שחקני קבוצת התיאטרון. הסיפורים נותנים ביטוי לכמיהתו של ילד לקרוא דרור לדמיונו, לבחון את גבולותיו וכוחותיו ולגלות את מה שמעבר לעולם המוכר לו. המופע נוצר ועוצב במיוחד לאולם שידלובסקי העטוף בעץ, בבניין החדש של מוזיאון תל אביב.

מתי: שבתות, 10 ו- 31 בינואר

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-6077020

הדרך לשמה צילום: יח"צ

 

דואט אינטימי

"מצודה" יצירת מחול מאת רייצ'ל ארדוס תועלה במרכז סוזן דלל בתל אביב. יצירת דואט אינטימי אשר דנה בנושא מרחב וחללים קטנים, במושגים החברתיים והפוליטיים כיום.

מתי: שבת, 10 בינואר, 18:00 ו- 21:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5105656

מצודה של רייצל ארדוס צילום: זווית אחרת

 

פסטיבל קישון להומור

במלאת עשור למותו של אפרים קישון תתקיים רטרוספקטיבה לסרטי קישון בסינמטק תל אביב עם עותקים חדשים בבכורה והשקת "ספר קישוני" במרכז התרבות בית אריאלה. בנוסף התיאטרון הקאמרי מקיים מחווה לאפרים קישון אשר יתקיים ביום שישי, 30 בינואר 2015 בשעות 11:00, 13:30.

מתי: 30-19 בינואר

מחיר: בתשלום

אפרים קישון צילום: יעל רוזן

 

לה רונדינה

אופרת "לה רונדינה" מאת ג'קומו פוצ'יני בפעם הראשונה בישראל בבית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב. אריות מרגשות, סצנת מקהלה ענקית ומוסיקה סוחפת בסיפור אהבה שבאופן טרגי לא יכול להתממש.

מתי: 24-9 בינואר

מחיר: 428-175 שקל

לפרטים: 03-692777

לה רונדינה צילום: יח"צ

 

פסנתר בתיאטרון

רסיטל בפסנתר כל יום שלישי באכסדרת הקאמרי במלאת שנתיים למותה של השחקנית זהרירה חריפאי בביצוע תלמידי הקונסרבטוריון הישראלי. התלמידים ינגנו על פסנתר כנף הממוקם באכסדרת התיאטרון הקאמרי, שמוקדש לזכרה של השחקנית. פינת הפסנתר היא במה לנגנים ולמוזיקאים צעירים, בראשית דרכם, המנגנים במהלך השבוע כשעה לפני תחילת ההצגות.

מתי: ימי שלישי 27-6 בינואר

מחיר: הכניסה חופשית

 

תרגילים בחיבור

בנמל יפו, מחסן 2 תועלה עבודה חדשה ליוצרת שרונה פלורסהיים "תרגילים בחיבור". היצירה מורכבת מתשעה קטעי מחול המלווים במוזיקה חיה ועבודה קולית. כל תרגיל בנוי סביב פעולה פיזית ספציפית החוזרת על עצמה ותשעת התרגילים יחד מאורגנים במבנה של ריטואל.

מתי: שבת, 28 בפבואר 2015

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-9021563

תרגילים בחיבור צילום: רנא אבו

 

אימפרוביזציות של הגוף

אימפרוביזציות של הגוף תערוכת יחיד של דודו בלילטי בגלריה רוטשילד 69, תל אביב. דודו בלילטי הוא אמן ומוזיקאי המתמחה במוזיקת אפרו-ג'אז ויציג שלושה גופי עבודות הכוללים ציורים מופשטים, צילומים של ציורי גוף וצילומים שנעשו בטכניקה ייחודית. באירוע פתיחת התערוכה תתקיים הופעת ג'אז שתתכתב עם העבודות.

מתי: אירוע פתיחה 8 בינואר, 19:00 עד 24 בינואר

מחיר: כניסה חופשית

דודו בלילטי צילום: דן בלילטי

 

נשים יוצרות מחול

מרכז סוזן דלל מקיים את "נשים יוצרות מחול" , המציג את העשייה הנשית בתחום המחול בקידמת הבמה. בין המשתתפות: יסמין גודר, רונית זיו, נעה דר, דפי אלטבב, רייצ'ל ארדוס, איריס ארז ענת גריגוריו ועוד נשים בתחום. בנוסף צופית גרנט בערב מיוחד בשם "דלתות מסתובבות".

מתי: 17-5 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

ענת גריגוריו צילום: גדי דגון

 

פרחקיר

המופע "פרחקיר", מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק, חוזר לסדרת הופעות נוספת במוזיאון תל אביב. המופע נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר לשנת 2014 בידי "מעגל המבקרים", הפועל בקרב מבקרי המחול בישראל.

מתי: 28-19 בפברואר

מחיר: בתשלום

פרחקיר צילום: רותם מזרחי

 

הכפר המודרני

דיזנגוף סנטר מביאים את הכפר לעיר באמצעות "שוּקיסטה" ומקיימים שוק איכרים אורבני המעודד קנייה מקומית של פירות וירקות טריים ממיטב תוצרת הארץ וישירות מערוגות השדה.

מתי: כל יום חמישי, 20:00-14:00

מחיר: הכניסה ללא תשלום

 

שקוף

תערוכה חדשה בגלריה "הלובי" בארלוזורוב 6 תל אביב, שקוף Transparent -. האמנים גל עובד ויונתן כתב, סטודנטים בבצלאל חברו לתערוכה משותפת שתעסוק בחיפוש אחר האסתטיקה ה"שקופה" באמצעות עבודות הנעות בין וידאו, ניו-מדיה ועבודות תלת ממד.

מתי: פתיחה, 8 בינואר, 20:00

מחיר: ללא תשלום

קרדיט: יהונתן כתב

 

אמן וטבע

סיכום סדנת "ספר אמן- טבע/ עצמי" בהנחיית דנה שמיר יתקיים בבית בנימיני, רחוב העמל 17 תל אביב. התערוכה מסכמת סדנה בת שנתיים בהנחיית האמנית.

מתי: 4 בינואר עד 14 בפברואר 2015

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5182257

קרדיט: חנה דהן

 

חתול בננה

שלוש תערוכות יחיד יפתחו בגלריית המדרשה ברחוב הירקון 19, תל אביב. היצירות המוצגות הן "רוטינת הבוקר" של עלינא דקל, "חתול- בננה" של אלעד רוזן ו"חמשה כוכבים" של שרון פדידה.

מתי: פתיחת התערוכה ב- 8 בינואר, 20:00 עד 7 בפברואר 2015

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6203129

קרדיט: Alina Dekel kyle

 

חוגגים בוב מארלי

חגיגות יום הולדת 70 לזמר בוב מארלי עם מיטב אמני ישראל על במה אחת יתקיים בהאנגר 11 נמל תל אביב. הערב מוקדש לשיריו וליצירותיו של הזמר ובין המשתתפים: מוקי, רדופיליפ (רדבנד), היהודים, גלתורן (מרסדס בנד), התקווה 6, גיא ויהל, יובל דיין, מטבוחה פרוג'קט ואחרים.

מתי: שבת, 31 בינואר, 20:30

מחיר: 199-149 שקל

70 שנה לבוב מארלי צילום: מקס צ'רקטוב

 

ירושלים

בתי הקברות של הר ציון

סיור בו המתים מספרים על החיים בין בתי קברות מיוחדים במינם הסגורים לקהל בהר ציון. במסלול (יתכנו שינויים): בית הקברות הפרוטסטנטי, קבר דוד, בית הקברות סמבוסקי, בית הקברות הקתולי (קבר אוסקר שינדלר) ועוד. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 10 בינואר, 09:00

מחיר: 95 שקל (כולל כניסות לאתרים)

לפרטים: 02-6203461

קבר דוד צילום: רונית סבירסקי

 

שלישיית מונדריאן

בקונצרט התשיעי לעונה בסדרת "ימקאמרי" של המרכז למוסיקה ירושלים, תופיע שליישת מונדריאן בקונצרט מיצירות בטהובן, ברנדשווילי וברהמס. המופע יתקיים באולם על שם מרי נתנאל, ימק"א, ירושלים.

מתי: חמישי, 8 בינואר

מחיר: 135/120 שקל

לפרטים: 02-6241041

שלישיית מונדריאן צילום: יח"צ

 

פרחי בר וחרקים

מוזאון ישראל בירושלים מציג יצירה חדשה של האמן אליעזר זוננשיין "אגד פרחי בר וחרקים בארץ ישראל". היצירה מוצגת בתערוכה "חדש באוסף" ובה יצירות שרכש המוזיאון בשנת 2014. ביצירה 59 קומפוזיציות של זני פרחי בר וחרקים בישראל, פרי מחקר שערך במשך ארבע שנים.

מתי: 1 בינואר עד 28 בפבואר

מחיר: תשלום עבור כניסה למוזאון

אגד פרחי בר וחרקים בארץ ישראל קרדיט: אליעזר זוננשיין

 

מחול במוזאון

סדרת מופעי מחול במוזאון ישראל במסגרת התערוכה "עד אשר נמצא מקום". מופעי מחול המתקיימים בחללים אינטימיים, המאפשרים מפגש ייחודי עם האמנים והיצירה.

מתי: ימי שלישי, 6 בינואר עד 24 בפברואר 2015, 21:00

מחיר: 65 שקל

קרדיט: רועי אסף

 

דרום

שיר אהבה בדואי

מיזם חדש ומיוחד "דרך האוהלים" בהר הנגב מחזיר את מסורת האירוח הבדואי לימי תפארתה. שמונה שבטים יפתחו את בתי הכפר לאירוח מבקרים ויקיימו סדנאות ופעילויות הקשורות לתרבות הבדואית. יש לוודא קיום האירוע בהתאם למזג האוויר.

מתי: שישי- שבת, 24-23 בינואר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 08-8681635

אריגה על נול בשיטות עתיקות צילום: רונית סבירסקי

 

מצוק וגב

קרני שמש מאירות בטיול אל המדבר המכשף והעוטף. עלייה במעלה צאלים אל מקום לאתנחתא עם מי נגר שיטפונות צוננים, גבי הרדוף. לבסוף ירידה תלולה של מעלה נמר חזרה לנחל צאלים. בהדרכת בית ספר שדה עין גדי של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 10 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מופע של להקת תיסלם

מופע איחוד של להקת תיסלם באולם אשכול,עם מיטב הלהיטים מכל הזמנים. חברי להקת תיסלם:סמי אבזרדל –תופים,יזהר אשדות – גיטרה ושירה, דני בסן – שירה,יאיר ניצני – קלידים,יושי שדה - גיטרה ושירה,צוף פילוסוף – בס.

מתי: חמישי, 15 בינואר 2015, 21:00

מחיר: 99 שקל

לפרטים: www.habsor.co.il/

להקת תיסלם צילום: יח"צ

 

זוהי סדום

הר סדום נוצר לפני 20,000, בסוף תקופת ימת הלשון הקדומה. טיול וטיפוס בתוך ערוצים צרים, לבנים ומאובקים בתוך ההר שמרכזו הוא גוש מלח גדול ומורם. הגעה אל שפת המצוק כאשר בבת אחת יתגלה הנוף המהפנט והשובה של דרום ים המלח ובריכות האידוי. בהדרכת בית ספר שדה חצבה של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 10 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מוזאון פתוח למבקרים

קיבוץ יד מרדכי בשיתוף עם משרד התיירות מזמין את הקהל הרחב לבקר במוזאון משואה לתקומה ולהתרשם מהתצוגות החדשות המשחזרות בדרך מיוחדת את הסיפורים, האנשים והזיכרונות של יהדות אירופה בשואה.

מתי: 10-5 בינואר 2015

מחיר: ללא עלות בסופי שבוע, אמצע שבוע בתשלום

לפרטים: 08-6720559

ורשה מתעוררת לחיים צילום: גלעד קוולרציק

 

קשרים עם שטיחים

המוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע פותח את שעריו עם התערוכה "קשרים". המוזאון שנמצא במבנה המסגד העות'מאני העתיק בעיר מקדיש את התערוכה לשטיחים שהוא אחד הנושאים המזוהים עם אמנות האסלאם.

מתי: 5 בינואר עד יוני 2015

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6993535

המזרקה של האמן ארמן דריאן צילום: עמית גירון

 

כלל ארצי

פלמנקו ומיתולוגיה

"מינוטאורוס" היא יצירת פלמנקו בינלאומית של הרקדן דומינגו אורטגה מספרד והרקדניות והיוצרות נטע שיזף, שרון שגיא, סהרה פיקסי. בהשראת הסיפור על יצור כלאיים שחציו שור וחציו אדם מהמיתולוגיה היוונית. המופעים יתקיימו באשדוד, נמל יפו, נצרת עלית רמלה ובירושלים.

מתי: ראשון- חמישי, 15-11 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: אשדוד 08-9568111. נמל יפו 03-9021563. תאטרון ירושלים 02-5605755. נצרת עלית 04-6467468. רמלה 08-9232542

sahara piksie צילום: אייל הירש

 

קולנוע משוחזר

"מבט נוסף 3" הוא פרויקט קולנוע אירופי משוחזר, פסטיבל סרטים ממדינות מן האיחוד האירופי ששופצו ויוצגו בעותקים חדשים בסינמטקים של תל אביב, ירושלים וחיפה.

מתי: 15 בינואר עד 1 בפברואר 2015

מחיר: בתשלום

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|