אירועי ט"ו בשבט בכל רחבי הארץ 26 בינואר-7 בפברואר

אירועים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, סיורים מודרכים למען השטחים הפתוחים של החברה להגנת הטבע, אטרקציות בחבל כרמלים, ט"ו בשבט במשתלת יגור, סיורים ללא תשלום בפארק יער שוהם, סיור במנזרי הכנרת, סדנאות שוקולד ב"גליתא", ט"ו בשבט בקיבוץ עין שמר, סיור-ציור ברמת הנדיב, הבלט רומיאו ויוליה בתל איב, סיור בכנסיית הקבר בירושלים, סיור-תצפית על נחל צין, פריחת הנרקיסים ליד דימונה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

פרחים של שוקולד

חגיגה מתוקה של טבע ושוקולד תתקיים בט"ו בשבט בחוות "גליתא" בקיבוץ דגניה ב' ובקיבוץ צובה. סדנאות יצירה ססגוניות של פרחי שוקולד וסוכריות שיוצרות תמונת גינה פורחת וסדנת "פרחי חורף" וממתקי שוקולד. בסדנת "הגינה המתוקה שלי" שמתאימה לילדים בגיל 7-3 יוצרים תמונת גינת פרחים צבעונית עשויה משוקולד. בסדנת "פרחי חורף". המשתתפים מכינים פרחי שוקולד על מקל וממתקי שוקולד מבסיס של שוקולד נוזלי שיוצקים לתבניות בצורת פרחים על מקל. בעזרת מכחולים וצבעי שוקולד מעטרים את הפרחים ליצירה פורחת.

מתי: פתוח בימים ראשון-חמישי ושבת 18:00-10:00 (סדנא אחרונה ב-16:00), שישי וערבי חג 17:00-10:00 (סדנא אחרונה ב-15:00)

מחיר: בתשלום

לפרטים: "גליתא" קיבוץ דגניה ב', טל. 04-6755608, בקיבוץ צובה טל. 02-5347650

סדנת גינה פורחת משוקולד וסוכריות צילום: מאיה גמר

 

חוזרים אל הכרמל הירוק

אזור הכרמל מציע לקראת ט"ו בשבט אטרקציות לכל המשפחה. מסלולי טיול בין נופים הררים וחופי ים תכולים, מוזאון טכנולוגי מדעי, יקב משפחתי, מרכז שמספר את סיפור כריית המלח בים התיכון, גנים פורחים עם פעילות לכל המשפחה, ארוחת בוקר מול הים ומסעדה ביתית שמציעה מטבח ערבי מסורתי

מתי: ראשון-שבת, (חלק מהאתרים בתיאום מראש בלבד)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9841114

פעילויות לכל המשפחה לט"ו בשבט בחבל כרמלים צילום: זיו כוכבא

 

חגיגת ט"ו בשבט במשתלה

אירועי ט"ו בשבט המסורתיים של משתלות יגור הנמצאות במתחם חוצות יגור מתקיימים כמדי שנה לקראת חג האילנות. האירועים יפתחו ביום שישי, 30 בינואר בסיור שמחזיר את המבקרים בשעון הזמן אל ימיו הראשונים של קיבוץ יגור. מבקרים במבנה רכבת העמק ובסליק השבת השחורה. לאחר מכן מתקיימת הרצאה למשתתפי הסיור בנושא גינות מן העולם. בשבת, 31 בינואר בין השעות 14:00-10:00 תיערך סדנת הכנת ראש דשא וסדנת שתילה לילדים. בשעות 11:00 ו-13:00 תתקיים שעת סיפור לילדים. הסדנאות ושעת הסיפור ללא תשלום. בשבת, 7 בינואר יערכו סדנאות הכנת ראש דשא וסדנת שתילה לילדים ללא תשלום. בנוסף, יינתנו הנחות לחברי מועדון המשתלה של 35% על כל העצים, 50% הנחה על אמון ותמר במארז ו-30% הנחה על מגוון כלי עבודה לגינה.

מתי: שישי, 30 בינואר (סיור והרצאה), שבת, 31 בינואר, 7 בפברואר (סדנאות ושעת סיפור)

מחיר: 25 שקל (סיור והרצאה שיוחזר בשוברים לקנייה במשתלה), סדנאות ושעת סיפור ללא תשלום

לפרטים: 04-9848108

סדנאות יצירה ושעת סיפור ללא תשלום במשתלת יגור צילום: בן פלגי

 

מנזרי סובב כנרת

סיור מודרך של "בית שמואל" בהדרכת מויש מעוז באתרים המושכים אליהם המוני צליינים מידי שנה באזור הכנרת. הסיור יעבור בכנסייה בהר האושר, טבחה וכנסיותיה, כפר נחום (הקתולי והיווני אורתודוכסי), דומוס גלילאי, כורסי ועוד. הסיור חושף את מנהגיהם של המוני הצליינים ועולי רגל הבאים אל הכנרת ואת עולמם ומהותם של הנזירים. יש להצטייד בנעלי הליכה, מים, מזון ולבוש צנוע.

מתי: שישי, 30 בינואר, 08:00 (יום ארוך)

מחיר: בתשלום, הסיור כולל אוטובוס צמוד וכניסות לאתרים

לפרטים: 02-6203461

בעקבות הצליינים בכנסיות הכנרת צילום: באדיבות בית שמואל

 

ניחוח גליל

בלב הגליל העליון, במרומי הר מירון, נפתח את סוף השבוע. לאחר ארוחת הערב, נתכנס לפעילות מרתקת בנושא זוחלים ונחשים, ונכיר מקרוב את עולמם של הולכי הגחון. בבוקר נטייל במצפה חרשים ונביט אל עבר הנוף של בקעת בית הכרם, נרד אל היישוב הדרוזי בפקיעין, נסייר בכפר, במעיין ונפגוש בעץ החרוב האגדי ובמערה שבה הסתתר במשך 13 שנה רבי שמעון בר יוחאי, שם כתב את ספר הזוהר. בהדרכת בי"ס שדה גליל של החברה להגנת הטבע. כולל לינה וכלכלה בבי"ס שדה הר מירון.

מתי: שישי, 30 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סדנא ומפגש איור

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מזמין את כל המשפחה לחגיגת ט"ו בשבט במקום סגור ומחומם, עם מפגש איור מיוחד בהנחיית שולמית צרפתי אנגל, סדנת יצירה, פעילות הכנת סלט פירות, עריכת סדר ט"ו בשבט.

מתי: שבת, 31 בינואר, בין השעות 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9109624

בהשראת הסיפור על אצבעוני צילום: אחינעם לויתן

 

סיפור של חורף

טיול קטנטנים על גבעת חרבת קרתא, שמול במצר עתלית, מקום קסום ומופלא מלא בפריחות החורף, בו נחקור ונגלה את עולם החי שמתחת ומעל האבן. נקנח את היום בחוף הים בשפך נחל אורן. בהדרכת יניב אלון – בי"ס שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 31 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

טיול במגפיים

אין דבר שילדים יותר אוהבים מלהתפלש, להתלכלך, לבוסס את הרגליים ולבנות ארמונות בחומר הטבעי והחורפי ביותר - בוץ. כדי לממש את אהבתם, אנחנו רוצים להזמין אתכם לטיול בוץ ייחודי בשמורת כרם מהר"ל, בה נמצאים שרידים ותופעות גאולוגיות שונות המאפיינות התפרצות הר געש מתחת לפני הים. בהדרכת בי"ס שדה חוף כרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 31 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סיור וקונצרט בגנים

מרכז המבקרים של רמת הנדיב מקיים סיור חורף בו יחפשו המבקרים את החרפי, הקכלי ואת להקות ציפורי ירקונים ופרושים המגיעים לביקור חורף בארצנו. לאחר מכן יתקיים קונצרט "הוירטואוזים" של אמן חליל הפאן, הקלרניט והסקסופון אורי גורודצקי במופע משותף עם הכנר יולי קריזמן.

מתי: 16 בינואר עד חודש מאי. יום שישי שלישי בכל חודש

מחיר: סיור 35 שקל, מותנה בהרשמה מראש. הכניסה לקונצרט ללא עלות

לפרטים: 04-6298111

קונצרט ברמת הנדיב בששי בבוקר צילום: שגיב משה

 

צילום אקטיביסטי ואישי

לרגל פתיחת תערוכת "צילום אקטיביסטי ואישי" יתקיים יום עיון ופתיחת תערוכת בוגרי בתי הספר הגבוהים לצילום, במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי. יום העיון יפתח על ידי רותי אופק, מנהלת ואוצרת ראשית של המוזאונים הפתוחים בתפן, תל־חי ועומר.

מתי: יום עיון ופתיחת תערוכה ברביעי, 14 בינואר, 11:30.התערוכה תוצג עד 28 בפברואר

מחיר: יום העיון בתשלום 35-20 שקל

לפרטים: 04-6816702

room צילום: ראובן בן חיים

 

מרכז

ט"ו בשבט בנוסח החלוצים

מוזאון "החצר הישנה" בקיבוץ עין שמר מקיים פעילות חווייתית לכל המשפחה בשבת, שמשלבת ביקור בחממה אקולוגית עם סיור מודרך במוזאון שמספר על תחילת החקלאות החלוצית. בחממה האקולוגית של אביטל גבע המבקרים יקבלו הסברים על הגידולים המיוחדים וכל ילד יכין עציץ עם צמח שיוסיף טעם וצבע למטבח הביתי, שלוקחים אותו הביתה וממשיכים לגדל. הפעילות ממשיכה בסיור מודרך במוזאון החלוצים תוך דגש על נושא החקלאות והצמחים. לאחר סיור רגלי בקיבוץ בעקבות עצים מיוחדים, יצירה בחומרי טבע וחומרים ממוחזרים, אפיית לחמניות במאפיית לבנים וסיור בטרקטור ברחבי הקיבוץ כולל ביקור ברפת.

מתי: שבת, 7 בפברואר

מחיר: ילד מגיל 5 – 45 שקל, מבוגר – 40 שקל, פעוט מגיל 5-2 – 40 שקל

לפרטים: 04-6374327,

אופים לחמניות במאפיית לבנים צילום: גיל ירום

 

סיורים ללא תשלום בפארק יער שוהם

מסורת הסיורים המודרכים ללא תשלום ביער שוהם ממשיכה גם מתנדבי פארק יער שוהם יקיימו, גם השנה, סיורים מודרכים ללא תשלום ברחבי היער בשבתות בין פריחת הכלניות, הרקפות והאירוסים. הסיורים יערכו בנושאי החי ןהצומח, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של המקום, ובנוסף ביקור בכנסייה ביזנטית ופסיפס יפהפה. משך הסיורים כשעה וחצי והם עוברים דרך תצפית "קצוות הארץ", כנסיית בכחוס, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי היער. מסלול הסיור קל ומתאים לכל המשפחה (אינו מתאים לעגלות ילדים)

מתי: שבתות, החל מ-7 בפברואר עד 28 במרס, סיורים 10:00, 11:00

מחיר: ללא תשלום (במזג אוויר גשום הסיורים מבוטלים)

לפרטים: מהחניון המרכזי ביער (חניון ברסלר), למרגלות גבעת הספלולים

פסיפס יפהפה בכנסיית בכחוס צילום: רועי ברפמן

 

סיור-ציור בטבע

ברמת הנדיב שבין זיכרון יעקב לבנימינה תתקיים פעילות לכל המשפחה בסימן ט"ו בשבט. סיורים מודרכים תחת הכותרת "יוצאים מהקופסה" שמזמינים את הקהל לצאת לטיול אל מעיין המפכה כל ימות השנה ולהשתתף בסדנת ציור בהשראת הטבע. הסדנה מתקיימת לצד נקבת מים עתיקה, רקפות, כלניות, ציפורים ונופים ירוקים שמהווים השראה לציירים הצעירים.

מתי: שבתות 31 בינואר בשעה 10:00 וב-7 בינואר 10:30

מחיר: 30 שקל לילד מגיל 3, למבוגר 35 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש 6298111 – 04

סדנת ציור בטבע בגני רמת הנדיב צילום: ידיד לוי

 

מקטיף לחבל לכיש

בנוף הפסטורלי של גבעות דרום השפלה, ממושב לכיש ומזרחה, נכיר את המהפך שהתחולל באזור עם מעבר חלק ממתיישבי גוש קטיף אל מזרח חבל לכיש. נטייל בגבעת גד בה נחפש את פריחת הנרקיסים ובטיילת האחים בסנסנה. ביישוב שומריה, ששינה את פניו ותושביו, נשוחח עם אנשי עצמונה, שהתחילו את חייהם מחדש בדרך מעוררת הערכה. בהדרכת שרה רוטנברג.

מתי: שישי, 30 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מטפחים את בריכות החורף

החברה להגנת הטבע מקיימת שמונה ימים של אירועים ארציים, המציינים את חשיבות בריכות החורף, טבע ייחודי ומרתק שהולך ומתמעט בנופי ארצנו. הציבור מוזמן לראות ולחוות את תופעתבריכות חורף שהן מקווי מים עונתיים מתנת הטבע - מקומות שמתמלאים מידי חורף במי גשם ויוצרים עולם חי וצומח מיוחד במינו. מאז ועד היום הצטמצם בצורה ניכרת מספרן של בריכות החורף בישראל, הן כתוצאה מפעולות פיתוח, והן כתוצאה מזיהומים, שינוי של הזרימה באגן הניקוז, ומינים פולשים של דגים וסרטנים. המטיילים יוכלו לסייר, לשמוע ולסייע בשמירה על בריכות החורף.

מתי: שישי-שבת, 21-13 בפברואר

מחיר: ללא תשלום, מומלץ להירשם מראש

לפרטים: 03-6388688

עולם החי והצומח בבריכות החורף צילום: אלון רוטשילד

 

מגנים על מודיעין

באזור הגבעות הדרומיות של מודיעין יערך הפנינג של הטבע שבו חוגגים לאילנות יומולדת כמדי שנה, ובפעם ה - 16 ברציפות. המפגש מתקיים בגבעות הדרומיות של מודיעין, אחד האזורים היפים ביותר בארץ, כשבראש ובראשונה יוצאים בקריאה לא לבנות על אזור ייחודי זה, כחלק מתכנון לבניית שלב ב' של העיר. ההפנינג יכלול פינות יצירה, הפעלות לכל המשפחה, עמדת תה מהביל ופיתות חמות על הסאג'. מתאים למשפחות, לא לעגלות.

מתי: שבת, 7 בפברואר, 12:00-10:00

מחיר: ללא תשלום, אין צורך בהרשמה

לפרטים: 03-6388688

הגבעות הדרומיות של מודיעין צילום: דב גרינבלט

 

שומרים על הרי ירושלים

אירוע שמירת טבע יערך בהר חרת שבהרי ירושלים, סמוך למבשרת ציון. האירוע יסמל חיבוק חם ושומר על ההרים המאוימים על ידי תכניות פיתוח גדולות. האירוע מתאים למשפחות, מומלץ להירשם מראש.

מתי: שישי, 20 בפברואר

מחיר: ללא תשלום, מומלץ להירשם מראש

לפרטים: 03-6388688

מחבקים את ההרים צילום: דב גרינבלט

 

מונעים בנייה בגבעות נס ציונה

בין נס ציונה וראשון לציון, ניצבות גבעות כורכר שהן נכס טבע. איומי הבנייה והפיתוח על הגבעות נדחה בעקבות מאבק מוצלח ובעתיד הן יוכרזו כנכס לאומי. המטיילים מוזמנים להשתתף בסיורים, לטייל, ליהנות ולתמוך בשמירה על הגבעות ועל פרח אירוס הארגמן, הפורח בשיא תפארתו בעונה זו של השנה. האירוע בשיתוף עם עיריית נס ציונה, רשות הטבע והגנים ופורום גבעות הכורכר. מומלץ להירשם מראש.

מתי: שבת, 21 בפברואר, 14:00-08:00

מחיר: ללא תשלום, מומלץ להירשם מראש

לפרטים: 03-6388688

 

תומכים בגבעת האירוסים

אירוע טבע מיוחד יתקיים בגבעת האירוסים ומשלב פעילות, פריחות ושמירה על הטבע. יערכו סיורים מודרכים תוך קריאה לקידום הפיכת הגבעה לשמורת טבע. האירוע בשיתוף עם עיריית ראשון לציון, רשות הטבע והגנים ופורום גבעות הכורכר. חנייה בתחנת הרכבת של ראשון לציון. יציאה מתחנת הדלק פז מדרום לצומת גן הוורדים, ראשון לציון.

מתי: שבת, 21 בפברואר, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום, מומלץ להירשם מראש

 

מצילים את מרחבי רחובות

שומרים על השטחים הפתוחים במזרח העיר רחובות. חגיגת טיולים והפעלות לכל המשפחה. השטחים הפתוחים ממזרח לכביש העוקף של רחובות, הם מרחב טבעי גדול ורציף, ובו פסיפס של שטחים טבעיים וחקלאיים. בגבעות החמרה והכורכר באזור זה, אשר כמעט ונעלמו מנוף הארץ, מצויים מיני צומח וחי ייחודיים, חלקם בסכנת הכחדה.הציבור מוזמן להצטרף למדריכי החברה להגנת הטבע בקריאה לעיריית רחובות לאמץ את השטח כשטח פתוח וטבעי. לעצור את קו הבנייה של העיר בגבול הכביש העוקף, להחמיר את האכיפה על השלכת פסולת ולטפח את אתרי הטבע והמורשת הייחודיים. מפגש: מזרח רחובות, ליד בית העלמין. אורך המסלול: 5-4 ק"מ, מתאים למשפחות, אינו מתאים לעגלות.

מתי: שישי, 6 במרס, 13:00-09:00

מחיר: ללא תשלום, מומלץ להירשם מראש

לפרטים: 03-6388688

 

מונעים פיתוח ב"תות אליקים"

הפנינג פורים לכל המשפחה יתקיים בתת "תות אליקים" המשתרעת דרומית לכביש 70 (ואדי מילק). זוהי פנינת טבע חבויה שהאיומים עליה רבים ובלתי פוסקים. הציבור מוזמן לחגוג במקום את חג הפורים, לטייל ולשמוע ובעיקר ליהנות מיופיו וייחודו של אזור זה. מקום מפגש: יורדים מכביש 70 לאתר חגית ובפנייה אחריו, עם השילוט, פונים ימינה ליער לקוחות חברת חשמל.

מתי: שישי, 6 במרס, 13:00-09:00, 14:00-10:00

מחיר: תשלום סמלי 10 שקל (תרומה לשמירה על הטבע) מומלץ להירשם מראש

לפרטים: 03-6388688

 

על "אם הדרך"

"אֵם הדרך" תערוכת צילום בגלריה הפתוחה לאמנות וסביבה בפארק שקמה, ראשון לציון. שיטוט בין דרכים ושבילים לבין מסעות בלשון במסגרת תערוכות אמנות לרגל כנס השפה העברית "לשון ראשון 8". בתערוכה מציגים 12 צלמות וצלמים, 36 תצלומי שבילים מן הארץ ומן העולם. שיח ומפגש עם אמנים, אוצרת וקהל יערך בתערוכה בפארק ביום שישי, 23 בינואר, 11:00.

מתי: 31-11 בינואר

מחיר: פתוח לקהל הרחב

צילום: גיא רז

 

תופרת מהסרטים

"תופרת הסרטים" היא תערוכה חדשה בגלריית המשכן "בית מאירוב" בחולון. תערוכה רטרוספקטיבה למעצבת התלבושות הבכירה של הקולנוע הישראלי, רונה דורון. סיפורו של הקולנוע הישראלי בשלושת העשורים האחרונים באמצעות תלבושות מקוריות מסרטים מובילים שונים.

מתי: 14 בינואר עד 7 במרס

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6516851

שלוש אימהות צילום: תום זויאלי

 

תל אביב

בלט של אהבה

יצירתו האפית של הכוריאוגרף כריסטיאן שפוק בביצוע 75 רקדני בלט ציריך ליצירה "רומיאו ויוליה", תעלה על במת בית האופרה המשכן לאמנויות הבמה. שפוק מביא את גרסתו המרגשת לסיפור האהבה הגדול של כל הזמנים רומאו ויוליה על פי שייקספיר, למוסיקה שכתב סרגיי פרוקופייב. המופע האחרון ב-2 בפברואר יוקדש להעצמה נשית עם חיבור בין נשים בכל המגזרים שיגיעו לצפות במופע.

מתי: 29 בינואר-2 בפברואר

מחיר: בתשלום

בלט ציריך עם היצירה רומיאו ויוליה צילום: Galina Mihaylova

 

הכפר המודרני

דיזנגוף סנטר מביאים את הכפר לעיר באמצעות "שוּקיסטה" ומקיימים שוק איכרים אורבני המעודד קנייה מקומית של פירות וירקות טריים ממיטב תוצרת הארץ וישירות מערוגות השדה.

מתי: כל יום חמישי, 20:00-14:00

מחיר: הכניסה ללא תשלום

 

הַדֶּרֶךְ לְשָׁמָה

קבוצת התיאטרון רות קנר מקיימת את "הַדֶּרֶךְ לְשָׁמָה", סיפורים מן הקלאסיקה של הספרות לילדים, בביצוע שחקני קבוצת התיאטרון. הסיפורים נותנים ביטוי לכמיהתו של ילד לקרוא דרור לדמיונו, לבחון את גבולותיו וכוחותיו ולגלות את מה שמעבר לעולם המוכר לו. המופע נוצר ועוצב במיוחד לאולם שידלובסקי העטוף בעץ, בבניין החדש של מוזיאון תל אביב.

מתי: שבת, 31 בינואר

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-6077020

הדרך לשמה צילום: יח"צ

 

פסטיבל קישון להומור

במלאת עשור למותו של אפרים קישון תתקיים רטרוספקטיבה לסרטי קישון בסינמטק תל אביב עם עותקים חדשים בבכורה והשקת "ספר קישוני" במרכז התרבות בית אריאלה. בנוסף התיאטרון הקאמרי מקיים מחווה לאפרים קישון אשר יתקיים ביום שישי, 30 בינואר 2015 בשעות 11:00, 13:30.

מתי: 30-19 בינואר

מחיר: בתשלום

אפרים קישון צילום: יעל רוזן

 

שירת הנוער

"שירה הנוער" ערב שירים וסיפורים בעקבות יצירתו של דוד מערבי (מורובני) במוזאון נחום גוטמן. מורובני, פסל, צייר, מלחין ומחלוצי החינוך לציור למוזיקה. בתוכנית דברי פתיחה של אוצרת התערוכה נורית טל-טנא, מופע מקהלת "נונה" והרצאה של פרופ' מיכאל וולפה. בהרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל.

מתי: חמישי, 29 בינואר, 19:30

מחיר: 35 שקל לבודד 60 שקל לזוג

לפרטים: 03-5161970 שלוחה 0

 

לצ'כוב באהבה

אוהבים את צ'כוב בתיאטרון הקאמרי. התיאטרון מקיים מרתון הצגות, במשך שבוע, הכולל ערב מונולוגים ומפגשים מאת המחזאי הרוסי אנטון צ'כוב ובהשראתו. בערב המונולוגים ישתתפו מיטב שחקני הקאמרי, הארי גולומב יספר על ספרו החדש על יצירתו של צ'כוב ותתקיים קריאה מבויימת של המחזה "הרופא הטוב" בבימויה של נועה שכטר.

מתי: 7-1 בפברואר

מחיר: בתשלום

 

פסנתר בתיאטרון

רסיטל בפסנתר כל יום שלישי באכסדרת הקאמרי במלאת שנתיים למותה של השחקנית זהרירה חריפאי בביצוע תלמידי הקונסרבטוריון הישראלי. התלמידים ינגנו על פסנתר כנף הממוקם באכסדרת התיאטרון הקאמרי, שמוקדש לזכרה של השחקנית. פינת הפסנתר היא במה לנגנים ולמוזיקאים צעירים, בראשית דרכם, המנגנים במהלך השבוע כשעה לפני תחילת ההצגות.

מתי: ימי שלישי 27-13 בינואר

מחיר: הכניסה חופשית

 

תרגילים בחיבור

בנמל יפו, מחסן 2 תועלה עבודה חדשה ליוצרת שרונה פלורסהיים "תרגילים בחיבור". היצירה מורכבת מתשעה קטעי מחול המלווים במוזיקה חיה ועבודה קולית. כל תרגיל בנוי סביב פעולה פיזית ספציפית החוזרת על עצמה ותשעת התרגילים יחד מאורגנים במבנה של ריטואל.

מתי: שבת, 28 בפברואר 2015

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-9021563

תרגילים בחיבור צילום: רנא אבו

 

פרחקיר

המופע "פרחקיר", מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק, חוזר לסדרת הופעות נוספת במוזיאון תל אביב. המופע נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר לשנת 2014 בידי "מעגל המבקרים", הפועל בקרב מבקרי המחול בישראל.

מתי: 28-19 בפברואר

מחיר: בתשלום

פרחקיר צילום: רותם מזרחי

 

שקוף

תערוכה חדשה בגלריה "הלובי" בארלוזורוב 6 תל אביב, שקוף Transparent -. האמנים גל ליטבק ויונתן כתב, סטודנטים בבצלאל חברו לתערוכה משותפת שתעסוק בחיפוש אחר האסתטיקה ה"שקופה" באמצעות עבודות הנעות בין וידאו, ניו-מדיה ועבודות תלת ממד.

מתי: עד 31 בינואר

מחיר: ללא תשלום

קרדיט: יהונתן כתב

 

אמן וטבע

סיכום סדנת "ספר אמן- טבע/ עצמי" בהנחיית דנה שמיר יתקיים בבית בנימיני, רחוב העמל 17 תל אביב. התערוכה מסכמת סדנה בת שנתיים בהנחיית האמנית.

מתי: 11 בינואר עד 14 בפברואר 2015

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-5182257

קרדיט: חנה דהן

 

חתול בננה

שלוש תערוכות יחיד יפתחו בגלריית המדרשה ברחוב הירקון 19, תל אביב. היצירות המוצגות הן "רוטינת הבוקר" של עלינא דקל, "חתול- בננה" של אלעד רוזן ו"חמשה כוכבים" של שרון פדידה.

מתי: עד 7 בפברואר 2015

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6203129

קרדיט: Alina Dekel kyle

 

חוגגים בוב מארלי

חגיגות יום הולדת 70 לזמר בוב מארלי עם מיטב אמני ישראל על במה אחת יתקיים בהאנגר 11 נמל תל אביב. הערב מוקדש לשיריו וליצירותיו של הזמר ובין המשתתפים: מוקי, רדופיליפ (רדבנד), היהודים, גלתורן (מרסדס בנד), התקווה 6, גיא ויהל, יובל דיין, מטבוחה פרוג'קט ואחרים.

מתי: שבת, 31 בינואר, 20:30

מחיר: 199-149 שקל

70 שנה לבוב מארלי צילום: מקס צ'רקטוב

 

ירושלים

סיור עומק בכנסיית הקבר

כנסיית הקבר בירושלים היא אתר בעל היסטוריה עתיקת יומין, אשר טומן בחובו סיפורים נעלמים ואווירה מסתורית, רבת שנים. מידי שנה מיליוני מאמינים פוקדים את המקום המשמש כאתר עליה לרגל, אתר תיירות ומנזר. בסיור יוסבר על המורכבות העדינה של המקום, ותיערך היכרות עם האתר על היבטיו השונים בשילוב ביקור במתחמים הסובבים אותו. יש לבוא בלבוש צנוע.

מתי: שבת, 31 בינואר, 10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6203461

סיפורים נעלמים ואווירה מסתורית צילום: באדיבות בית שמואל

 

פרחי בר וחרקים

מוזאון ישראל בירושלים מציג יצירה חדשה של האמן אליעזר זוננשיין "אגד פרחי בר וחרקים בארץ ישראל". היצירה מוצגת בתערוכה "חדש באוסף" ובה יצירות שרכש המוזיאון בשנת 2014. ביצירה 59 קומפוזיציות של זני פרחי בר וחרקים בישראל, פרי מחקר שערך במשך ארבע שנים.

מתי: עד 28 בפברואר

מחיר: תשלום עבור כניסה למוזאון

אגד פרחי בר וחרקים בארץ ישראל קרדיט: אליעזר זוננשיין

 

מחול במוזאון

סדרת מופעי מחול במוזאון ישראל במסגרת התערוכה "עד אשר נמצא מקום". מופעי מחול המתקיימים בחללים אינטימיים, המאפשרים מפגש ייחודי עם האמנים והיצירה.

מתי: ימי שלישי, 13 בינואר עד 24 בפברואר 2015, 21:00

מחיר: 65 שקל

קרדיט: רועי אסף

 

דרום

גבוה מעל הצין

הנגב בשלל צבעים. הר אחד שחור, הר אחד בהיר והדובדבן לקינוח - מעיין בכחול וירוק. נצפה על נחל צין מהר מכוסה צור כהה ונרד בנחל צרור, ואדי מדברי יפה. עלייה תלולה עם קטע מאתגר לראש השפיץ - חוד עקב לתצפית לכל עבר. ירידה לפינת החמד הרטובה עין עקב. בהדרכת עמית אהרוני.

מתי: שבת, 31 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מחבקים את הנרקיסים בדימונה

תכנית גדולה לבנייה בצפון מזרח העיר דימונה עלולה לפגוע בשטחים הפתוחים האיכותיים המיוחדים לדימונה ובערכי הטבע והנוף המיוחדים לעיר. החברה להגנת הטבע מזמינה את המטיילים להגיע לטיול בנחל אשלון, בשביל מסומן, כדי לחזות בפריחה ולהצביע ברגליים בעד שמירת השטח.

מתי: שבת, 14 בפברואר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688

פריחת הנרקיסים בדימונה צילום: אפי פרי

 

מפצחים אגוזים

חוות אורליה היא חוות בודדים הנמצאת 8 ק"מ דרומית למדרשת בן גוריון ובה גדלים עצי ארגן. לכבוד ט"ו בשבט יערך סיור במרכז המבקרים כולל משקה חליטת צמחים מקומיים והסבר על עץ הארגן ועל פירותיו. בסיור מתנסים בפיצוח אגוזים, ביקור בחדר הייצור להפקת השמן מהאגוז וטיול קצר בשביל ציורי הסלע עם מרפסת תצפית מדברית.

מתי: 30-31 לינואר, 6-7 לפברואר.

מחיר: למשתתף 10 שקל (ילד מעל גיל 6).

לפרטים: 050-2993214

אגוזי הארגן בחוות אורליה צילום: יונתן שריר

 

תתפרי לי חלום

מיכל קפלוטו מקיימת סדנאות של חווית תפירה ועיצוב בסטודיו צעיר ברובע האמנים במצפה רמון. הורים וילדים יוצרים בובות יד מקוריות ועליזות בכל צורה שתעלה על רוחם באמצעות תפירה, גזירה, ציור והדבקה. בחורף יתקיימו סדנאות עיצוב כובעים ו"חם-צוואר" מפליז. מינימום של 5 משתתפים.

מתי: חמישי- שישי בתיאום מראש

מחיר: החל מ- 90 שקל לסדנא

לפרטים: 054-5525652

מכינים בובות יד במתפרה צילום: מיכל קפלוטו

 

קשרים עם שטיחים

המוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע פותח את שעריו עם התערוכה "קשרים". המוזאון שנמצא במבנה המסגד העות'מאני העתיק בעיר מקדיש את התערוכה לשטיחים שהוא אחד הנושאים המזוהים עם אמנות האסלאם.

מתי: 11 בינואר עד יוני 2015

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6993535

המזרקה של האמן ארמן דריאן צילום: עמית גירון

 

כלל ארצי

קולנוע משוחזר

"מבט נוסף 3" הוא פרויקט קולנוע אירופי משוחזר, פסטיבל סרטים ממדינות מן האיחוד האירופי ששופצו ויוצגו בעותקים חדשים בסינמטקים של תל אביב, ירושלים וחיפה.

מתי: 15 בינואר עד 1 בפברואר 2015

מחיר: בתשלום

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|