מהדורה מורחבת של אירועי פורים 2015 בכל רחבי הארץ

מהדורה מורחבת של אירועי פורים בכל רחבי הארץ, פעילויות לכל המשפחה, סיורים ללא תשלום, פסטיבלים, הצגות ילדים, עדלאידעות, תחפושות וסדנאות פורימיות, מרכז מבקרים מחודש ב"ברווזים בכפר", החלקה פורימית בהיכל הקרח בחולון, פעילות בלשית בטבע בגני רמת הנדיב, סיורים ללא תשלום בפארק יער שוהם, סיורים מודרכים למען השטחים הפתוחים של החברה להגנת הטבע, הצגות ומחול בתל אביב

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

לחבק ברווז

מרכז מבקרים "ברווזים בכפר" בכפר ברוך שבעמק יזרעאל הוא אחד המקומות הבודדים בארץ שניתן להכיר בהם את חיי הברווזים מהביצה עד בגרות. האתר, עבר בשנה האחרונה שדרוג גדול ונפתח מחדש למבקרים עם סיורים מודרכים והסברים שובי לב. ניתן לראות דרך קליפת הביצה כיצד גדלים ומתפתחים האפרוחים, ולהתרגש מבקיעתם וצאתם לאוויר העולם. יש גם פינת ליטוף של אפרוחים בני יומם, ופינת יצירה בנושא הברווז, הביצה והנוצה. חדרי ההדרכה והאולם המרכזי מחוממים ונעימים והצוות מציע למבקרים שתייה חמה בימי החורף הקרים. ניתן לאכול במקום באווירה של פיקניק בטבע בכל תנאי מזג האוויר.

מתי: שבתות, פורים ופסח, החל מ-10:00 וכניסה אחרונה ב-15:00. במהלך השבוע בתיאום מראש

מחיר: 43 שקל מגיל שנתיים

לפרטים: 04-6540882, 052-3221357

איך עושה ברווז? צילום: רונית סבירסקי

 

פורים באקסטרים

צוק מנרה חוגג פורים עם חוויות אקסטרים. מתחילים באיפור אינדיאני בפינת "סאנקה" ומשם לא מתקני האקסטרים. קיר גרפיטי שיאפשר לילדים ולמבוגרים לבטא את עצמם בצבעים ולהשאיר את חותמם באווירת החג. במהלך כל ימי החג תפעל פינת יצירה אקולוגית להכנת מסיכות, רעשנים וקישוטי פורים, מסלולי מיני גולף וסיורי קק"ל מודרכים ביער הצוק. ניתן לשלב עם לינה בלודג' מנרה ולהנות מכל הפעילויות באתר ללא תשלום נוסף.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 בפברואר

מחיר: לאורחי הלינה כל הפעילויות ללא תשלום

לפרטים: 04-6905830

פינת איפור אינדיאני צילום: מך פרי

 

דבש פורימי

כבוד חג הפורים מזמינה מועצת הדבש להתחפש לדבוראים, להרגיש דבוראי ליום אחד ולהיות שותפים לתהליך ייצור הדבש. במסגרת פעילויות החג במכוורות ברחבי הארץ יוכלו הילדים לבקר בכוורת אמתית, להתחפש גם לדבורים ולפרחים, לאכול אוזני המן עם דבש, לטעום סוגי דבש שונים, להיפגש עם דבוראים וללמוד על עולמן של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח.

מתי: פורים, 7-5 במארס

מחיר: בתשלום (חלקן ללא תשלום)

מתחפשים לדבורים צילום: מועצת הדבש

 

חתול במגפיים

בפארק המעיינות יערך בפורים סיור "חתול במגפיים". בכניסה למסלול ההליכה החדש, השביל הרטוב, תמתין למבקרים ביום החג עמדה לאיפור "חתולי", בין השעות 14:00-11:00. המשכירים רכב בשעות הפעילות יוכלו לשכור גם מגפיים במחיר סמלי (5 שקל לזוג) ולטייל עמן במסלול. בנוסף, ייהנו המשכירים במהלך שעות הפעילות מהארכת ההשכרה בחצי שעה ללא עלות.

מתי: שעות פתיחת הפארק בימים ראשון-שבת: 16:00-09:00

מחיר: שכירת רכב חשמלי בתשלום

לפרטים: 04-6881427

 

ציפ ציפ מעל הרציף

מרכז הצפרות "מקור החסידה" בכפר רופין מקיים אירוע פורימי מיוחד בנושא הציפורים הנודדות. סיור המשלב צפייה בציפורים הנודדות שמתקשטות לכבוד האביב בצבעי חיזור מרשימים. משך הסיור כשעתיים וחצי.

מתי: שישי ושבת, היציאה בשעה 10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: השתתפות בהרשמה מראש בלבד 04-6068396

פורים בהשראת ציפורים נודדות צילום: ארכיון מקור החסידה

 

בדיות ורעשנים

בגן גורו תתקיים בגן סדנת איפור פנים אבוריג'יני בצבעי אדמה טבעיים. בנוסף, המבקרים מוזמנים להשתתף בסיור "בדיות ורעשנים" ברחבי הגן שיתקיים בשעה 12:00. במהלך הסיור אודות בעלי החיים האוסטרליים יסופרו בדיות משעשעות במסווה של מידע נכון, אותן יצטרכו המבקרים לזהות, להרעיש ברעשנים ולתקן.

מתי: ראשון-שבת, 16:00-09:00 (פעילות עד 15:00)

מחיר: 46 שקל מגיל שנתיים

לפרטים: 04-6488060, 04-6488952

 

מעשה באזני המן

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן מקיים בפורים פעילות להורים ולילדים עם שלל פעילויות ברוח החג: מפגש סיפור, הכנת אוזני המן, איפורי פנים לילדים. בשעה 11:00 מפגש סיפור "מעשה באזני המן" עם שלמה אבס ולאחריו סדנת הכנת אזני המן.

מתי: שבת, 7 במארס, 15:00-11:00

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 04-9109624

איפורי פנים במוזאון צילום: דבי מן

 

דמויות מעולם הפנטזיה

אתר המעיינות החמים "חמת גדר" מקיימים קרנבל לכל המשפחה בהשתתפות שחקנים, דמויות על קביים ולהטוטנים. בתוכנית: דמויות מעולם הפנטזיה יטיילו על השביל המרכזי. המבקרים יפגשו ליצן על קביים, גמד שרוכב על ציפור, נסיך שרוכב על אריה ומפלצת גדולה. בנוסף, סדנת להטוטים, סדנת איפור ואמן בלונים.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 במארס, 16:00-10:00

מחיר: ילד עד גובה 1 מטר נכנס חינם, 100 שקל לאדם

לפרטים: 6393*

קרנבל לכל המשפחה צילום: יהודית מרקוס

 

קומדיה של פו

"זוג פתוח", הצגה חדשה מאת דריו פו שעולה בתיאטרון חיפה בבימויו של נורמן עיסא המביים לראשונה בתיאטרון הרפרטוארי. זוהי קומדיה שנכתבה על ידי בני זוג והפכה לקלאסיקה בזכות רכבת-ההרים וההפתעות שמזמנת הזוגיות. פו כתב קרוב ל- 70 מחזות, שהוצגו ברחבי העולם בלמעלה מ- 50 מדינות. בגלל דעותיו הפוליטיות נאסר עליו להיכנס לארה"ב עד שנת 1986.

מחיר: הצגה ראשונה, 8 במארס, 20:30

לפרטים: בתשלום

 

סדנאות פורימיות

המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מזמין את כל המשפחה, הורים וילדים, להצגה ולסדנאות פורימיות. בימים חמישי ושבת סטודיו פורימי וסדנאות יצירה מגוונות. בשבת, בשעה 11:30 תיאטרון המפרש מציג "קוקטייל מוזיקלי" ובין השעות 14:30-11:00 יערכו ציורי איפור פנים וגוף.

מתי: חמישי, שבת, 5, 7 במארס, 15:00-10:00

קוקטייל מוזיקלי עם סטודיו תיאטרון המפרש צילום: אלכס

 

תושבים מבשלים

פסטיבל תושבים מבשלים יערך בקריית ים ויארח כ-500 תושבים, חלקם מוכרים בתחום הבישולים הביתיים וחלקם פורצים לתודעה המקומית לראשונה. הפסטיבל יציע אוכל ביתי ושוק איכרים של חקלאים ויצרנים מקומיים. במדעפארק יתקיימו סדנאות בישול עם שפים ידועים.

מתי: ראשון-שישי, 6-1 במארס

מחיר: כניסה חופשית

 

מפגש נשי גלילי

לרגל יום האישה הבינלאומי, המוזאון הפתוח בגן התעשייה תפן מקיים מפגש אמנותי ויצירתי עם האמנית ורדה יתום. תערוכתה של יתום מציגה חמש סדרות חדשות שכל אחת מהן עומדת בפני עצמה אבל מתקשרת עם האחרת. יתום היא פסלת קרמית שעבודותיה מוצגות בארץ ובעולם.

מתי: ראשון, 8 במארס, 16:00

מחיר: 70 שקל כולל כיבוד

לפרטים: 04-9109609

יצירתה של ורדה יתום "פעמונים 2014"

 

מרכז

סיורים ללא תשלום בפארק יער שוהם

מסורת הסיורים המודרכים ללא תשלום ביער שוהם ממשיכה גם מתנדבי פארק יער שוהם יקיימו, גם השנה, סיורים מודרכים ללא תשלום ברחבי היער בשבתות בין פריחת הכלניות, הרקפות והאירוסים. הסיורים יערכו בנושאי החי והצומח, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של המקום, ובנוסף ביקור בכנסייה ביזנטית ופסיפס יפהפה. משך הסיורים כשעה וחצי והם עוברים דרך תצפית "קצוות הארץ", כנסיית בכחוס, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי היער. מסלול הסיור קל ומתאים לכל המשפחה (אינו מתאים לעגלות ילדים)

מתי: שבתות, 28 בפברואר עד 28 במארס

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מהחניון המרכזי ביער (חניון ברסלר), למרגלות גבעת הספלולים

פסיפס יפהפה בכנסיית בכחוס צילום: רועי ברפמן

 

בלשים בשירות הטבע

גני רמת הנדיב מקיימים פעילות מיוחדת בשושן פורים ובה המשתתפים הופכים לבלשי טבע ליום אחד. המבקרים מתבקשים להצטייד במשקפת, זכוכית מגדלת וטלפון נייד. בעזרת מפה שמקבלים במקום יוצאים לסיור בפארק טבע בעקבות פרפרים, ציפורי שיר ופריחות. לאורך המסלול ממוקמות תחנות הפעלה ביניהן: גן טביעת כף רגל, עץ סולארי, בינגו צמחים ופינת אפיית פיתות על הטאבון. את הדיווחים מהשטח מעלים באמצעות הטלפון הנייד לאפלקציה שאוספת נתונים על אוכלוסיית החי והצומח בפארק. בנוסף יתקיימו הדרכות, הרצאות וסרטי טבע.

מתי: שישי, 6 במארס

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6298111

מטיילים וחוקרים את הטבע צילום: משה שי

 

הביצה שהתחפשה ועדלאידע

"אמת תנינים" בבית חנניה מקיימים הפנינג פורים בהשראת "הביצה שהתחפשה". הילדים יקבלו ביצים יחפשו אותה בעזרת ציור והדבקה לדמויות שונות לצלילי שירי פורים. פרס יוענק לביצה שהתחפשה לתנין מצחיק. בנוסף, תתקיים עדלאידע בטבע על גבי רכבת טיולים, תצוגת תנינים, שיט בסירות, דיג, אפיית פיתות, מתקני שעשועים ומתחם פיקניק.

מתי: שישי, 6 במארס, 15:00-10:00, שבת, 7 במארס, 17:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6361025

ביצה בתחפושת באמת תנינים צילום: יגאל פירסט

 

שמח על הקרח

Ice Peaks - היכל הקרח של ישראל בפארק פרס חולון מקיים פעילות פורימית משולבת במתקני אקסטרים, קיר טיפוס, שור זועם, מצעד תחפושות על הקרח ואטרקציות. בנוסף, תיערך הגרלה בין המתייגים את היכל הקרח בתמונות פורים ממשטח החלקה. יש אפשרות להצטלם עם פינגי - בובת הפינגווין של ההיכל, שתעבור בין המחליקים ותצטלם אתם.

מתי: רביעי-שישי, 6-4 במארס, 23:00-10:00, שישי החל מ-11:00

מחיר: כניסה חופשית, החלקה בתשלום

לפרטים: www.icepeaks.co.il

מתחפשים ומחליקים צילום: איליה קוגסוב

 

פורים למען תות-אליקים

הפנינג פורים במרחב תות-אליקים. אירוע ציבורי במסגרת חודש שמירת השטחים הפתוחים של החברה להגנת הטבע. בתת תות אליקים היא פנינת טבע שמעטים מכירים. האיומים על האזור מסכנים את קיומו. הציבור מוזמן לטייל ולשמוע ובעיקר ליהנות מיופיו וייחודו של אזור זה. נקודת המפגש יורדים מכביש 70 לאתר חגית ופונים ימינה ליער לקוחות חברת החשמל.

מתי: שישי, 6 במארס, 14:00-10:00

מחיר: 10 שקל מעל גיל 3 (תרומה לשמירה על הטבע)

לפרטים: מומלץ להירשם מראש 03-6388688

 

יום הבוחר

פארק נאות קדומים יפתח לקהל המטיילים לכניסה חופשית ביום הבחירות. הפארק מכוסה בפריחות חורף ועצי שקד. ניתן לסייר בין מתקני החקלאות המשוחזרים, להתנסות במלאכות מתקופת התנ"ך, לבקר בגורן, ביקב ובבית בד. לצפות בכפר ארכיאולוגי ובפסיפסים עתיקים.

מתי: שלישי, 17 במארס

מחיר: סיור עצמאי ללא תשלום (אפשרות לסיור מודרך ב-10 שקל)

לפרטים: 08-9770770

פריחת השקד בפארק נאות קדומים צילום: יח"צ

 

מדע בתחפושת

במוזאון "טכנודע" בגבעת אולגה יתקיים מופע פורימי משעשע של הדגמות מדעיות באודיטוריום – גלו את המדע מאחורי התחפושת. ביקור חופשי בפארק ומוזיאון המדע- כשמעבדת הפיזיקה מתחפשת ללונה פארק, מה קורה בתערוכת האשליות האופטיות? מה מעוללות קרני האור בחדר החושך? בנוסף, הדמיית שמי הלילה בפלנטריום – פעילות חווייתית המציגה את שמי הלילה כפי שהשתקפו בעיניי הקדמונים, ללא עולם מוצף באורות החשמל.

מתי: חמישי, 5 במארס, 17:00-09:00

מחיר: 48 שקל (פלנטריום בתשלום נפרד)

לפרטים: 04-6333505

פורים בטכנודע צילום: אוריין דגן

 

ילדי כל העולם

עיריית הרצליה מקיימת את העדלאידע המסורתית והשנה הנושא המוביל "ילדי כל העולם". 6 מיצגי ענק בתלת מימד ייבנו על גבי משאיות, כל מיצג מתייחס לארץ אחרת בעולם, 3 כדורי ענק בגילוף כדור הארץ ילוו את התהלוכה, כל כדור בקוטר של 3 מטרים. בתהלוכה ייקחו חלק כ-400 דגלנים שישאו את דגלי המדינות השונות. נקודת ההתחלה גן בן שפר – רח' סוקולוב 100 עד לכיכר שד' חן, פניה שמאלה לרחוב בן גוריון עד שער העיר, עד הבמה המרכזית.

מתי: העדלאידע תחל ב-10:00

מחיר: כניסה חופשית

עדלאידע מסורתית בהרצליה צילום: יח"צ

 

מופעי קרקס בנמל העתיק

בגן לאומי קיסריה יתקיים "פסטיבל אביב-פורים". על רקע הנמל העתיק, הים וההיפודרום יוצגו מופעי קרקס, קסמים, ליצנות, להטוטנות, תיאטרון רחוב ומיצגים חיים, מופעי אקרובטיקה נועזים, דוכני איפור פורימיים וסדנאות לילדים.

מתי: שבת, 7 במארס, 16:00-10:00

מחיר: תשלום עבור הכניסה לגן לאומי קיסריה, הפעילות ללא תשלום

פסטיבל אביב-פורים צילום: נמרוד גליקמן

 

עדלאדאדא של דאדא

"עדלאדאדא בפורים " - חגיגה של הצגות, סדנאות ופעילויות לילדים ולכל המשפחה תתקיים במוזאון ינקו דאדא בעין הוד. הצגה של תיאטרון הקרון "בת המלכה והירח", הצגה של מיכל סבירוני "האבולוציה של האהבה" , סיור תיאטרלי בכפר האמנים עין הוד, פעילות במעבדאדא והשתתפות בסדנת ריקודי בטן. ייחודו של הפסטיבל הוא שיתוף פעולה עם אמנים עולים ותושבים חוזרים לצד אמנים ותיקים.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 במארס, 14:00-10:00

מחיר: 50 שקל (140 שקל כרטיס משפחתי)

לפרטים: 04-9842350

האבולוציה של האהבה צילום: חורחה

 

המלכה אליזבת בעדלאידע בחולון

למעלה מ- 5000 משתתפים בתלבושות ססגוניות: רקדנים, להקות, אקרובטים, תיאטרוני רחוב ותזמורות בעדלאידע שתציין 75 שנה לעיר חולון. מיצגי ענק של המלכה אליזבת, המושל הבריטי שחנך את העיר חולון, מגילת אסתר ברוח הבחירות עם הפוליטיקאים הישראלים, הרכבת הקלה העתידית, דמויות מגני הסיפור של חולון, ראש העיר מוטי ששון נוהג ב"ציפור הכחולה" ולידו חמשת ראשי העיר לדורותיהם, עוגת יום הולדת ענקית ומסיבת סיום עם דנה אינטרנשיונל.

מתי: פורים, חמישי, 5 במארס, שעה 12:00

מחיר: כניסה חופשית

העדלידע בחולון חוגגת 75 שנים לעיר צילום: אלי נאמן

 

צעדת נס ציונה

צעדת נס ציונה מתקיימת למען גבעות הכורכר היפות בין נס ציונה לראשון לציון. איומי הבנייה והפיתוח על הגבעות נדחו בעקבות מאבק מוצלח ובעתיד הן יוכרזו כנכס לאומי. החברה להגנת הטבע מקיימת סיורים באזור ובעקבות פריחת אירוס הארגמן.

מתי: שבת, 7 במארס, 14:00-08:00

מחיר: ללא תשלום, מומלץ להירשם מראש

לפרטים: 03-6388688

 

יוצרים עם הדבורה מאיה

מתחם G סינמה סיטי וקניון G רוטשילד בראשון לציון מציעים את פסטיבל 'הדבורה מאיה' במהלך חג פורים. במסגרת הפסטיבל, מתחמי יצירה של קישוטים לחדר, פלסטלינה, שרביטים ושלט לדלת של הדבורה מאיה ופינות צילום מגנטים של הדבורה.

מתי: רביעי-שישי, 6-4 במארס, בין השעות 14:00-10:00 ו-19:30-16:30

מחיר: כניסה חופשית

 

יצירות של נשים על נשים

לרגל יום האישה הבינלאומי, תיאטרון הידית יקיים סדרה של מופעים והתרחשויות אשר במרכזם נשים - יצירות של נשים ועל נשים. התיאטרון דואג לתת ביטוי גם ליוצרים מקומיים מאזור פרדס חנה-כרכור שבו נמצא התיאטרון. רחוב חרושת 1 פרדס חנה-כרכור.

מתי: 28-8 במארס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 077-5301381

אמא של דיקטטור צילום: אוקסנה יאנוביצקי

 

איפה מיש?

מוזיאון הילדים הישראלי, חולון יקיים חגיגה פורימית, הכוללת הצגה וסדנה ברוח החג. זאת בנוסף לסיורים במסלולי המוזיאון הקבועים ובתערוכות הייחודיות. כל המשפחה יכולה להשתתף בהצגה הפעילה "איפה מיש?", המתקיימת במתחם 'צעצוע של גלריה' במוזאון. ההצגה הפורימית מזמינה את הילדים להתחפש ולהפוך לדמויות שונות מעולם הצעצועים. בסיום, סדנת יצירה של רעש. מתאים לילדים מגיל שנתיים עד חמש.

מתי: 7-4 במארס

מחיר: 50 שקל לילד, 35 שקל למבוגר

לפרטים: בתיאום מראש 03-6503000

הצגה פעילה עם תחפושות צילום: טל קירשנבאום

 

משחק ילדים

"ביקור הצעצועים" הינה תערוכה חדשה המוצגת בגלריית המשכן בית מאירוב בחולון. התערוכה מציגה צעצועי ילדים בהם שיחקו ילדים בעשורים הראשונים של המדינה וצעצועים חדשים שחלקם בהשראת הצעצועים הישנים והם מבטאים כמיהה נוסטלגית. התערוכה היא הזדמנות למבוגרים להיזכר בילדותם ומזמנת לדור הצעיר מפגש עם הצעצועים בהם שיחקו הוריהם והורי הוריהם. עד 5 במאי כולל חול המועד פסח

מתי: פתיחה 14 במארס

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6516851

כלי תחבורה וסוסי נדנדה צילום: רן יחזקאל

 

מצילים את מרחבי רחובות

שומרים על השטחים הפתוחים במזרח העיר רחובות. חגיגת טיולים והפעלות לכל המשפחה. השטחים הפתוחים ממזרח לכביש העוקף של רחובות, הם מרחב טבעי גדול ורציף, ובו פסיפס של שטחים טבעיים וחקלאיים. בגבעות החמרה והכורכר באזור זה, אשר כמעט ונעלמו מנוף הארץ, מצויים מיני צומח וחי ייחודיים, חלקם בסכנת הכחדה.הציבור מוזמן להצטרף למדריכי החברה להגנת הטבע בקריאה לעיריית רחובות לאמץ את השטח כשטח פתוח וטבעי. לעצור את קו הבנייה של העיר בגבול הכביש העוקף, להחמיר את האכיפה על השלכת פסולת ולטפח את אתרי הטבע והמורשת הייחודיים. מפגש: מזרח רחובות, ליד בית העלמין. אורך המסלול: 5-4 ק"מ, מתאים למשפחות, אינו מתאים לעגלות.

מתי: שישי, 6 במרס, 13:00-09:00

מחיר: ללא תשלום, מומלץ להירשם מראש

לפרטים: 03-6388688

 

נשים גדולות באמנות

סינמטק חולון בשיתוף מועצת הנשים חולון והמחלקה לקידום מעמד האשה חושפים סדרה חדשה בסינמטק חולון בת חמישה פרקים "אמנויות גדולות" שמטרתה להביא לקדמת הבמה בכל פעם אמנית גדולה העוסקת בתחום שונה של האמנות: יונה וולך - שירה , קוקו שאנל - אופנה ,פינה באוש - מחול , ויויאן מאייר - צילום , סראפין לואי - אמנות פלסטית.

מתי: מפגש ראשון 18 בפברואר, מפגש שני 29 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5021552

עבודות הצילום של ויויאן מאייר צילום: Maloof Collection

 

תל אביב

13 הצגות ילדים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים בפעם עשירית את 'פסטיבל ירון' (ע"ש הצנחן ירון ירושלמי) בפורים, פסטיבל הצגות לילדים ולכל המשפחה. הצגות הפסטיבל יועלו באולמות שונים ברחבי העיר. (מוזיאון ת"א לאמנות, סמולראש, דוה"ל, אולם רוזין ובית פרנקפורט). בפסטיבל יועלו 13 הצגות שונות לילדים מבית היוצר של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער כאשר 2 הצגות יעלו בבכורה ארצית 'גיבורה' ו'צוציקים'.

מתי: רביעי-שישי, 6-4 במארס

מחיר: בתשלום, ההשתתפות בפעילויות באודיטוריום סמולארש חופשית

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9

פסטיבל החיות צילום: יוסי צבקר

 

טירוף בקרקס

קרקס פלורנטין בכפר הירוק מקיים בפורים מופע ה- Russian Swingבו 6 אקרובטים מיומנים יתעופפו באוויר, בין שמים לארץ בגובה של 15 מטרים מנדנדת הענק. אליהם יצטרפו אמני הבית של קרקס פלורנטין במופע "טירוף בקרקס" - מופע קרקס וירטואוזי המתאר את המתרחש בבניין דירות גבוה ומרובה דיירים. שילוב של אקרובטיקה אווירית, ריחוף על גבי גלגל ענק, הליכה על חבל, מבנה קיר ענק ותרגילי שיווי משקל. בנוסף, סדנאות קרקס, הליכה על חבל, ג'אגלינג ובועות סבון.

מתי: חמישי, 5 במארס, 10:00, 12:30, 15:00, 17:00, שבת, 7 במארס, 13:00, 15:00, 17:00

מחיר: 79-60

אקרובטיקה בגובה 15 מטרים צילום: יח"צ

 

שיקוי אהבה באופרה

האופרה הישראלית מחדשת לרגל עונת ה-30 את ההפקה המצליחה "שיקוי אהבה" מאת דוניצטי בבימויו של עומרי ניצן. ניצן משתמש במראות הכפר האירופאי ויצק לתוכם ניחוחות מהנוף הארץ ישראלי. הוא הרכיב את התפאורה מתפוזים, שפע של חיטה והרבה חמניות. הבגדים מזכירים את שנות ה-60-40 בארץ וכל אלה יעוררו נוסטלגיה אצל הישראלי שגדלו בארץ באותן שנים.

מתי: 23-11 במארס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

חמניות ובגדי חלוצים נוסטלגיים צילום: יוסי צבקר

 

מבסיסט לזמר

דוידי (מוסקטל) בן 38, בסיסט, יליד יבנה, מייסד וחבר להקת שב"ק ס' ישיק בהופעה חגיגית את אלבום הבכורה ב"אוזן בר". השירים הכלולים באלבום הבכורה מולחנים, כתובים ומבוצעים על ידו. ביצירת חלק מהשירים שותפים חברים. בכל השירים מנגן דוידי בבס, בקלידים ועוד. זוהי פעם ראשונה שדוידי עובר לקדמת הבמה כזמר.

מתי: שלישי, 10 במארס, 20:00

מחיר: 50-40 שקל

לפרטים: 03-6215210

דוידי משבק ס' באלבום בכורה צילום: יח"צ

 

לתת ולקבל

לכבוד חג פורים דיזנגוף סנטר מקיים השנה פעילות נתינה, במסגרתה מוזמן הציבור הרחב לתת ולקבל חזרה: תמורת תרומת תחפושות ישנות ואביזרי תחפושת ישנים, יקבלו מתנה מיוחדת לפורים בחנות ברוריה, חנות התחפושות והאביזרים. התחפושות שיאספו יתרמו לעמותת "הבית בנווה עופר". איסוף התחפושות יתקיים בבניין A, קומה 2, סמוך לחנות ברוריה, דיזנגוף סנטר.

מתי: 29 בפברואר עד 4 במרס (לא בשבת) בין השעות 14:00-19:00

מחיר: כניסה חופשית

תחפושות של ילדים צילום: יח"צ

 

גולשים בתחפושת

סופטינריום 2015 היא תחרות גלישה בתחפושות שתתקיים ב'מועדון הגלישה הישראלי' שבחוף הדולפינריום. ניתן להירשם ולהשתתף בתחרות.

מתי: חמישי, 5 במארס, 12:00

מחיר: כניסה חופשית, השתתפות 40 שקל

לפרטים: 03-5103439

פורים על הגלים צילום: איליה ספקטור

 

מופעים פתוחים לקהל

מרכז ענב מארח את להקת "המוזיקאיות" Super Groove נשי המביא לקדמת הבמה את הנגניות 5 מוזיקאיות המתחברות למוזיקה של שנות ה20-40 בהן הופיעו תזמורות נשים עצמאיות ועוצמתיות שסחפו את הקהל, אך נשכחו מהזיכרון המוזיקלי. בנוסף, הרכבי המרכז ללימודי ג'אז, התכנית האקדמית בשיתוף הניו סקול ומחלקת הג'אז בקונסרבטוריון תל־אביב. יבצעו קטעי ג'אז קלאסיים ומקוריים.

מתי: חמישי, 12 במארס, 24:00-19:30

מחיר: כניסה חופשית

הרכב בהנחיית גלעד רונן צילום: יח"צ

 

פורים וסין

מרכז סוזן דלל יארח בחג הפורים את להקת 'GETAWEY' מסין, במופע 'קונג-פו דאנס' המשלב מחול עם אמנות הקונג-פו העתיקה. המופע בביצוע 11 רקדנים- אקרובטים, לוחמי קונג-פו, מיועד לכל המשפחה והוא יגיע למקומות שונים ברחבי הארץ.

מתי: 7-4 במארס

מחיר: בתשלום

קונג פו דאנס צילום: יח"צ

 

המכה אסתר

תזמורת הבמה הישראלית תעלה בפורים במוזיאון תל אביב לאמנות קונצרט קרקס מטורף ושמח "המכה אסתר" בבימויה של ירדן בר כוכבא ובניצוחו של רוני פורת.

מתי: חמישי, 5 במארס, 11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6077020

 

אופרה לילדים

האופרה הישראלית תקיים במיוחד לפורים שני מופעים של סדרת "שעת אופרה לילדים" אשר מיועדת לגיל הרך (3-8). בהשתתפות סולני מיתר אופרה סטודיו של האופרה הישראלית."חליל הקסם" מאת מוצרט, סינדרלה מאת ג'ואקינו רוסיני. מיועד לגילאי 3- 8

מתי: 5-4 במארס

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 03-692777

סינדרלה באופרה צילום: יוסי צבקר

 

דיאלוג עם קילים

התערוכה "דיאלוג בלובי" מוצגת בחלל גלריה פרישמן 46. ההשראה לתערוכה מגיעה מאריגי קילים עתיקים שנתלו לאורך הקירות הלבנים בחלל המרווח והגבוה של הלובי, אליהם חברו יצירות אמנות ישראלית. התערוכה מציעה מבט על שיח ביניהם. בין האמנים הישראלים גיא אביטל, ציבי גבע, סיגלית לנדאו, משה קופפרמן ואחרים. עד 31 במאי.

מתי: פתיחה חמישי, 26 בפברואר, 20:00

מחיר: כניסה חופשית

שטיח קילים מהמאה ה-18 מטורקיה צילום: יח"צ

 

שכבות של תכשיטים

תערוכה חדשה "שכבות" מוצגת במוזיאון יפו העתיקה. תערוכת צורפות עכשווית בהשתתפות עשרים ושמונה אמנים מובילים, המגיבים ומעניקים ביטויים שונים למושג תכשיט.

מתי: פתיחה ב-1 במארס

מחיר: כניסה בתשלום

 

ירושלים

יוצרים ומתחפשים

"שני כובעים" הוא שמה של הצגת ילדים חדשה ומקורית שתעלה בחופשת פורים בבית אבי חי במסגרת סדרת ההצגות "אגדות הלבנה", המתקיימות מדי חודש לילדים. לאחר ההצגה תתקיים סדנת יצירה "מתחפשים עם כובעים" והילדים יצטלמו עם התחפושת שיצרו. מתאים לגיל 8-4

מתי: רביעי, 4 במארס, בשני סבבים 15:00, 17:00 וחמישי, 5 במארס 11:00, 13:30

מחיר: 30 שקל לילד כולל הצגה וסדנא, למבוגר ללא תשלום

אגדות הלבנה ב"בית אבי חי" צילום: מעוז ויסטוך

 

פורים בשכונות החרדיות

פעם בשנה השכונות החרדיות בירושלים שהן חמורות סבר מתחלפת האווירה והופכת למחזה יוצא דופן עם הילולת תחפושות של ילדים ואפילו חלק מהמבוגרים. סיור מודרך של החברה להגנת הטבע כולל מפגש ושיחות עם תושבים.

מתי: שישי, 5 במארס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מסביב לעץ התות

הצגה מוסיקלית לילדים "מסביב לעץ התות" מבית "מוסיקה אורגנית" תועלה בפורים בבית עגנון. על הבמה כלי נגינה רבים ומגוונים וביחד עם ענבל ושאול נוצרת חגיגה של צלילים, צבעים, שירים וסיפורים. מתאים מגיל 10-3

מתי: חמישי, 5 במארס, 11:00

מחיר: 40 שקל לילד, 10 שקל להורים מלווים

לפרטים: 02-6714588

 

סיור סיפור ופור

סיור של "בית שמואל" לכל המשפחה בהשראת חג פורים. הכרת סיפור המגילה, הפתעות וצחוקים. יציאה לתהלוכת פורים ססגונית, שהיא מסע בזמן ובמגילה, בסמטאות המסתוריות של הרובע היהודי. מפגש עם דמויות פורימיות שמחות ומבדחות, שימתינו למטיילים בפינות נחבאות וישתפו אותם בתככים, במזימות ובהווי החיים בשושן הפרועה. מומלץ לבוא מחופשים.

מתי: חמישי, 5 במארס, 10:00

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 02-6203461

 

היש כמוני מסכה?

במוזאון ישראל תתקיים חגיגת פורים "היש כמוני מסכה?". קרקס פלורנטין במופע וירטואוזי לכל המשפחה, סוד המסכה עם נלי עמר במופע משעשע על גלגולי המסכה, תיאטרון "המפתח" בקומדיית מסכות מוזיקלית, סדנת קרנבל מסכות וסיורים בתערוכת המסכות הקדומות.

מתי: חמישי-שישי, 6-5 במארס

מחיר: כניסה חינם לילדים

 

משתה המלך במוזאון

במוזאון ארצות המקרא יערכו סיורים למשפחות בעקבות מגילת אסתר. המבקרים יוכלו להציץ לארמון המפואר של המלך אחשוורוש, בשושן הבירה של פרס העתיקה. הסברים מה לובשים למשתה, מה מביאים מתנה למלך ומה קורה כשמגיעים ללא הזמנה. מתאים לילדים בגיל 5–10.

מתי: חמישי – שישי, 5 – 6 במרץ, בשעות 11:00, 12:00,

מחיר: כניסה לילדים חינם, למבוגרים ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה למוזאון.

לפרטים: 02-5611066

 

האחשדרפנים - רייב פורים

מוזאון מגדל דוד מציע בפורים שתי במות של מוזיקה, מיצבי וידאו ופרפומנס ידועים. בנוסף, בבמה האלקטרונית יופיעו אורחים מברלין SHOW-B ו Neil Flynn, מקימי הלייבל Lossless. על הבמה החיצונית תחת שמיים זרועי כוכבים יופיעו גיורא ישראל, רני מגידו, עמית סטארק, ועמרי דקל קדוש.

מתי: חמישי, 5 במארס, מהשעה 22:00 עד אור הבוקר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 6265333- 02

 

המירוץ לפורים

משחק משימות משפחתי לאורך רחובות ירושלים יצא ממוזאון יהדות איטליה לאורך תחנות משימתיות בכיכרות, בסמטאות וברחובות העיר, עד למוזאון מגדל דוד. בתחנות המשימה השונות יעמדו שחקנים ויוצרים שיציעו משימות מאתגרות. במוזאון מגדל דוד יתקיים מופע פורימי ופעילות 'מגדל דיגיטל'. יציאה ממוזאון יהדות איטליה ברחוב הלל 27 ירושלים. הזנקה אחרונה ב 14:00.

מתי: חמישי, 5 במארס, 10:00

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 6265333- 02

פורים במגדל דוד צילום: יח"צ

 

דרום

מפגן אווירי וחגיגה קרקעית בערבה

אירוע הערבה הפתוחה חוגג זו השנה ה-15 במנחת עין יהב עם מפגן ראווה אווירי שיכלול טיסנים על פי דגם של מטוסים ומסוקי עבר, מסוקים בהטסת אקסטרים, טיסני מנוע סילון, צוותים אווירובטיים, טיסנים מיוחדים מהארץ ומהעולם ומופעים אוויריים עוצרי נשימה. לצד כל אלה תתקיים חגיגה קרקעית לכל המשפחה עם מתקנים מתנפחים לילדים, ג'ימבורי לזאטוטים, אוהל אירוח בדואי, מופע אופנועי אקסטרים המרחפים באוויר בשליטת רוכבים מהטובים בארץ, פעילות יצירה לילדים ומתחם מזון מגוון. השנה, לראשונה יתווספו אטרקציות של תעופה קלה בינהן: כדור פורח, דאונים, אולטרא לייטים וצניחות.

מתי: שבת, 14 במארס, 16:00-09:00

מחיר: מחיר כרטיס 30 שקל מגיל 5 ומעלה

לפרטים: 1-800-225-007 , www.goarava.co.il

טיסנים, מסוקים, אווירובטיקה וחגיגה אווירית בערבה צילום: יח"צ

 

קרנבל במדבר

סופ"ש של חגיגת פורים מדברית עם החברה להגנת הטבע. בשישי בבוקר יוצאים משדה בוקר לטיול בעין עבדת, ביקור בחי רמוןבמצפה רמון, בו 40 מינים שונים של בעלי חיים מדבריים. בערב "צבע בטבע" - תחפושות בעולם החי. בשבת עדלאידע סביבתית במדרשת בן גוריון, תהלוכת בובות ענק המבוססות על שימוש בחומרים ממוחזרים. ממשיכים בסיור לרכס חלוקים ו"העיר "האבודה", פריחת צבעוני המדבר ופריחות חורף מדבירות. כולל כניסה לאתרים, ארוחות ולינה בבית ספר שדה הר הנגב.

מתי: שישי-שבת, 7-6 במארס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

קרנבל בעתיקה

הקרנבל המסורתי של באר שבע עובר לרחובות ולאתרי העיר העתיקה כחלק מתנופת הפיתוח בעיר העתיקה וביסוסה כמוקד תרבות ואמנות, בילוי, פנאי ותיירות. רחובות העיר העתיקה, מרכז המבקרים הבינלאומי באר אברהם ומתחם הקטר 70414 החדש, יתמלאו בתחפושות, מופעים, פסלים חיים, הולכי קביים, מעגל מתופפים, סדנאות יצירה, קרקס ומופעי רחוב.

מתי: חמישי, 5 במארס, החל מ-09:30

מחיר: מופעי רחוב, סדנאות ומיצגים ללא תשלום, סיורים בתשלום

חוגגים בבאר שבע צילום: יח"צ

 

צהלה ושמחה בכוורת

קיבוץ יד מרדכי מקיים חגיגת פורים בהשראת ענפי הקיבוץ. ילדים שיגיעו מחופשים לדבורים, פרחים או לפו הדב יוכלו לבקר בבית הדבש והדבורה ולחוות את פעילות חיי הדבורים, לראות כוורת אמיתית ולהכין נרות עשויים מדונג. ילדים שיתחפשו לפרה, רפתן או קיבוצניק ייסעו בטרקטור רתום לעגלה, יבקרו ברפת וילמדו על תהליך הפקת החלב. ילדים שיתחפשו לחיילים יוכלו לשבת במשוריין, לטפס על טנק ולשמוע על סיפורי הגבורה של חברי הקיבוץ במלחמת העצמאות. משך הפעילות כשעתיים וחצי.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 במארס, 15:00-10:00 בכל שעה עגולה מתקיים סבב פעילות

מחיר: כרטיס משולב לכל הפעילויות 55 שקל לילד (מגיל שנתיים), 50 שקל למבוגר

לפרטים: 08-6720559

להתחפש לדבור, לפרה או לדב צילום: חגית מורדיש דרור

 

ויהי איפור

במסגרת קרנבל הפורים לכל המשפחה שיתקיים ברחובות העיר העתיקה באר שבע, מוזאון הנגב לאמנות מזמין את החוגגים להצגת תיאטרון לילדים "חלומו של צ'יאנג" של תיאטרון יוצר "ויהי" המשלבת גם פעילויות איפור לילדים. הפעילות תתקיים ברחבת המוזאונים.

מתי: חמישי, 5 במארס, 16:00-10:00, ההצגות 11:00, 12:30, 14:00

מחיר: מבוגר/ילד מעל גיל 5 – 25 שקל, כרטיס משפחתי – 100 שקל, *הכניסה חינם לילד מתחת לגיל 5

 

קרקס ותיאטרון בכפר

כפר הנוקדים מקיים בפורים את "La Gamal-Dinner Show". בשיתוף עם תיאטרון "אספלט". אורחי הכפר יצפו בתיאטרון "אספלט", מוסיקה חיה, אמנות קרקס בשיתוף הקהל. בנוסף, משתה וארוחה בכלים אותנטיים עם יין הבית, מוזיקה אוריינטלית. לסיום, מסיבת ריקודים, תה וקפה ומתוקים.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 במארס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-9950097

תיאטרון אספלט ומשתה פורים צילום: יח"צ

 

פורים ואגדות

המוזיאון הפתוח בעומר מזמין לחגיגת פורים באווירת אגדות, לכל המשפחה עם הצגות, סדנאות יצירה ועוד. הצגה - "החתול במגפיים", תיאטרון סיפור- "מנורת הקסמים של אלאדין" ובנוסף חדר אמנות ומדע יתחפש גם הוא באמצעי הדמיה "בין מציאות לדמיון".

מתי: חמישי ושישי 5-6 במארס בין השעות 11:00-14:00.

מחיר: בתשלום

לפרטים: יש לשריין כרטיסים מראש 08-9908120/1

החתול במגפיים צילום: אירית זילברמן

 

כלל ארצי

פסטיבל קולנוע צרפתי

פסטיבל "מובוסין" לקולנוע צרפתי ה-12 בישראל יערך בסינמטקים של: תל אביב, ירושלים, חיפה, חולון, הרצליה ושדרות. סרטים עלילתיים, סרטים דוקומנטריים ולראשונה גם סדרות טלוויזיה מצליחות. סרט הפתיחה "סמבה" סרטם החדש אריק טולדנו ואוליבייה נקש יוצרי הלהיט הענק "מחוברים לחיים" בנוכחות היוצרים. אורח נוסף הבמאי הצרפתי-קמבודי עתיר השבחים ריתי פאן שיקיים כיתת אמן בירושלים.

מתי: ראשון, 15 במארס עד תחילת אפריל

מחיר: בתשלום

TIMBUKTU_de_Abderrahmane_Sissako

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|