אירועים, סיורים, פסטיבלים ופעילויות לכל המשפחה בתאריכים 8-1 בנובמבר 2015

מוזיקה בטבע גלילי, טיולים מודרכים ברחבי הארץ, משט ימי בהרצליה, תערוכות חדשות, אירוע ענק בחלל עיריית תל אביב, שבוע קולנוע קוריאני בתל אביב ובירושלים, אופנה ועיצוב ביפו, 5 תערוכות חדשות במוזאון ישראל, מחול עולמי בירושלים, אירוע יוגה בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

מרוץ העגור

מרוץ העגור החמישי של החברה להגנת הטבע, למען קידום הצפרות בישראל יערך באגמון החולה. השנה, מתקיים המרוץ על רקע הכוונות של חברת החשמל להעביר קו מתח חשמל עליון, העתיד לחצות את האגמון ולפגוע בציפורים, בנוף ובתיירות. החברה להגנת הטבע, ביחד עם עוד ארגונים נוספים רבים, מקדמים תכנית חלופית, להטמנת הקו מתחת לקרקע, על מנת למנוע את הנזק הצפוי. המרוץ מתקיים בחורף, תקופה בה אגמון החולה הומה מאות אלפי ציפורים ובעיקר עגורים. כל רווחי המרוץ ייתרמו לפרויקט העגורים. במרוץ יהיו 3 מקצים – מסלול עממי; 5 ק"מ; 10 ק"מ; וחצי מרתון למרחק של 21 ק"מ.

מתי: שישי, 27 בנובמבר

מחיר: בהרשמה מראש

לפרטים: באמצעות האתר הבא - www.realtiming.co.il/site/531

עגורים באגמון החולה צילום: רונית סבירסקי

 

מוזיקה וטבע בשביל אוהד

טיול ופעילויות לכל המשפחה ב"שביל אוהד" הוא שביל נוף לזכרו של אוהד זך בן היישוב נופית, אשר נפל בפעילות מבצעית בלבנון בשנת 1998. שביל אוהד מקיף את היישוב הקהילתי "נופית". כמדי שנה מתקיים טיול בשביל בשילוב הפעלות והדרכות לציון יום הולדת של הישוב. פינות מוזיקה, ספורט אתגרי ומסלול טיול.

מתי: שבת, 7 בנובמבר, 14:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מחלקת הספורט בנופית 04-8478161

מסלול טיול שופע נופים צילום: רונית סבירסקי

 

הקפת הכנרת באופניים

זו השנה ה- 4 מתקיים אירוע האופניים העממי הגדול בישראל - 'דור אלון סובב כנרת'. אירוע הקפת הכנרת ה-38, לזכרו של יוסי דור ז"ל. 5 מסלולים עם נקודות כינוס שונות. הפנינג עם דוכנים והופעות במתחם נקודת הסיום.

מתי: שבת, 7 בנובמבר

מחיר: 85 שקל למשתתף

לפרטים: 04-8273513/4/5

 

נגני נבל מכל העולם

תחרות הנבל הבינלאומית ה-19 בישראל, תתקיים לראשונה, באולמות האבירים" בעכו העתיקה. לתחרות יגיעו מתחרים ושופטים מכל העולם. התחרות תקיים בשלבים במשך שבועיים ותפתח באירוע מיוחד באולמות האבירים.

מתי: 23 בנובמבר - 3 בדצמבר

מחיר: כרטיסים בתשלום

לפרטים: 03-6041808

 

סתיו בכרמל

סיור מודרך בחלקו הצפוני של הכרמל, ההר הירוק הנצבע בסתיו בכתמים של סתווניות ורודות. טיול בין עצי החורש במדרגות הסלע של נחל נשר, בשילוב סיפור היסטורי על חבורת "משמר הכרמל" ליד בית אורן, ביקור במוזאון הכט בו מוצגת בין השאר ספינה בת 2400 שנה.

מתי: שבת, 7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

תלוי בגשר

עיריית נשר מעדכנת את הציבור כי "הגשרים התלויים" בפארק נשר-קק"ל יהיו סגורים לתנועת מטיילים לביצוע עבודות תחזוקה תקופתיות.

מתי: החל מיום שישי, 30 באוקטובר ועד לפרסום הודעת סיום העבודות

ללא גשר בנשר צילום: רז חודק

 

אנימיקס ה-5

פסטיבל "אנימיקס ה-5 לאנימציה, קומיקס וקריקטורה" שיתמקד השנה בחזרתה לחיים של "רכבת העמק", יתקיים במגדל העמק ויארח זמרים, אמנים ומיטב המאיירים בארץ.

מתי: שני-רביעי, 4-2 בנובמבר

מחיר: רוב הפעילויות ללא תשלום

צילום: ארכיון דוברות עיריית מגדל העמק

 

סיור חלוצי במטולה

קלרי לישנסקי מוותיקות מטולה ונצר למשפחה לישנסקי הוותיקה, מקיימת בימי שבת סיור בעקבות חלוצי מטולה. הסיור מתחיל בבית המשפחה משם לפארק המעיין, דרך הגורן אל אנדרטת הספארי והמצפור של מפל הטחנה, תצפית דדו והסברים על המיקום הטופוגרפי של המושבה. הסיור מתקיים בשבתות ונמשך כשעה וחצי. ניתן לשלב את הסיור עם בראנץ' תוצרת בית של קלרי.

מתי: שבת, שני סבבים: 11:00 -12:30, 14:00- 15:30, בראנץ' 16:00-11:00

מחיר: 15 שקל (מינימום 10 משתתפים) בראנץ' 70 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד

צילום: בית לישנסקי

 

חי בשישי

חוצות המפרץ חוגגים שישי Live ופותחים את הסופשבוע עם מופע של להקת אוברטון, דוכני אוכל ויין.

מתי: שישי, 6 בנובמבר, 10:00

מחיר: כניסה חופשית

אוברטון בלייב צילום: יח"צ

 

גן בוטני חדש

גן בוטני חדש בנושא צמחיה מחנך בעכו. הוא מרכז בתוכו בתי גידול ופרטי צמחיה ייחודיים, בעיקר מנופי ארץ ישראל אך גם מהעולם. הפארק מחולק ל-4 מתחמים שונים: חקלאות, צמחי מים ונחלים, מבוך צמחיה וגן צמחי סיפור ואגדה.

מתי: כל השבוע 21:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: שכונת הכרם ג', רחוב עוזי חיטמן, עכו.

 

סרט וארוחת בוקר

כפר הנופש עין גב מקיים גם השנה "חופשת חורף מהסרטים". חבילת הנופש כוללת: לינה וארוחת בוקר, צפייה בסרט בבית גבריאל, ארוחת ערב זוגית במסעדת הדגים, ביקור בחמת גדר וחופשה רגועה על שפת האגם.

מתי: 1 בנובמבר 2015 - 1 במרס 2016

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6659800- 04

על שפת האגם צילום: גל פלוטניקוב

 

2 יצירות במה אחת

"הבהמה – באגים" – יצירתה של הכוריאוגרפית מירב כהן יוצאת לסיבוב הופעות ברחבי הארץ. מופע ראשון בתאטרון עכו ולאחריו בז'ראר בכר בירושלים. מופע מחול המורכב מ-2 יצירות סולו על במה אחת עם: עידו תדמור ורונה-לי שמעון.

מתי: חמישי, 5 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221*

הבהמה-באגים צילום: יח"צ

 

מרכז

פרחים וצבאים

סיור מודרך בשמורת חוף השרון: פריחה עונתית, תצפית אל הים, צבאים משוטטים, דורבנים חבויים, עצי חרוב וצמחיית חולות. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.

מתי: שבת, 7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

טיבוע ציפורים

טיבוע ציפורים יתקיים בפארק רמת הנדיב, סמוך לעין צור. מבט מקרוב על הציפורים השונות, לומדים את דרך הסימון, השקילה, הבדיקה ומשחררים את הציפורים לטבע החופשי.

מתי: שבת, 7 בנובמבר, 8:00 – 11:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: לפרטי הגעה באתר www.ramat-hanadiv.org.il

צילום: צהלה ברוש

 

משט הרצוג

ביום שישי יוזנק מהמרינה בהרצליה משט הרצוג, על שם נשיא המדינה לשעבר, חיים הרצוג ז"ל, תושב ויקיר העיר הרצליה, אשר היה שייט וחובב ים. זהו משט עממי, שמתאים לשייטים חובבים לצד שייטים מקצוענים. המשט יעבור לאורך חופי הרצליה, עד לאתר אפולוניה בצפון, ובמהלכו ייערך בקרב משתתפיו חידון סביב חייו ופועלו של הרצוג.

מתי: שישי, 6 בנובמבר, 12:30

מחיר: בהרשמה מראש

משט לחובבים ולמקצוענים צילום: אור מני

 

קולנוע חברתי

פסטיבל קולנוע חברתי יערך בלוד. במהלך ימי הפסטיבל יוקרנו סרטים למבוגרים ולילדים בנושאים חברתיים ויערכו סדנאות ומפגשים עם יוצרי קולנוע ופעילים.

מתי: שלישי-חמישי, 5-3 בנובמבר

מחיר: 10 שקל לסרט

לפרטים: 054-6319017

 

המכשפה בבית ממול

במדיטק חולון תתקיים הצגת הילדים "המכשפה בבית ממול" סיפור הרפתקה מותח ומשעשע לגיל 8 ומעלה, המספר על שלושה ילדים שונים ובודדים שחוברים יחד במטרה למגר את ה"מכשפה" של השכונה.

מתי: שבת, 14 בנובמבר, 10:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5021552

צילום: דניאל קמינסקי

 

מעשה לצון

"מעשה לצון" הוא סוף שבוע ספרותי על הומור ומענה לשון ביצירת עגנון ובספרות העברית, ביוזמת בית עגנון בירושלים, שיתקיים במלון השרון בהרצליה.

מתי: חמישי-שישי, 28-27 בנובמבר

מחיר: סוף שבוע בתשלום, אפשרות להשתתף רק בכנס או בטיש

לפרטים: בהרשמה מראש 02-6716498

 

הקול תוף

זיו איתן, אמן מרימבה וכלי הקשה בינלאומי יחד עם נגניו מציגים מופע אינטראקטיבי המקרב ילדים למוזיקה באמצעות הומור, הסברים והדגמות: מרימבה, גונג, תופים וכלי הקשה. לגיל 4 ומעלה. אולם משען לב חולון , ביאליק 33, חולון

מתי: שבת, 28 בנובמבר, 11:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5023001 ובאתר www.hth.co.il

 

תהליך עיצוב מצליח

מוזאון העיצוב בחולון מציג פריטים מסדרת הריהוט NOM של סטודיו בייקרי. תהליך פיתוח הסדרה, המיוצרת כיום ע"י חברת קפליני האיטלקית, יוצג במעבדת העיצוב של המוזאון – מהמודלים הראשוניים מנייר, דרך הדגמים הראשונים, האופציות התלת ממדיות ואפשרויות הצבע.

מתי: החל מ-28 בנובמבר

מחיר: בתשלום

סטודיו בייקרי צילום: איתי בנית

 

תעתועי תנועה

במתחם ח'אן בבא ברח' התע"ש 14, כפר סבא, מוצגת תערוכת אמנות חדשה - תערוכת תעתועי תנועה. בתערוכה מציגים האמנים תנועה בציור, בפיסול, בצילום ובווידאו ארט, בצבע ובשחור לבן.

מתי: פתיחה, שישי, 6 בנובמבר,, 11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 052-3470222

עבודה של האמנית עינב לוריא

 

החברים של בני

שירה בציבור עם גדי רווה ואמנים אורחים. החברים של בני - ישראל גוריון, חנן יובל, צמד הפרברים, שרים ומלווים בגיטרות את מיטב השירים מן ההרכבים השונים בהם לקחו חלק בנוסף כל אמן מגיש מהרפרטואר האישי שלו. אולם מרכז שטיינברג , גבעת התחמושת 21, חולון

מתי: רביעי, 25 בנובמבר, 20:30

מחיר: 100-70 שקל

לפרטים: 03-5023001

 

חרפושית אמנותית

במוזאון היהלומים ברמת גן תפתח תערוכה חדשה העוסקת בקשר שבין תרבות מצרים העתיקה ואבני חן - "כוח מגן: חרפושיות מצריות מאבני חן". בין המוצגים תכשיטים מצרים עתיקים ותכשיטים ויקטוריאניים בהם משובצות חרפושיות.

מתי: פתיחה, 22 בנובמבר

מחיר: כניסה בתשלום

תכשיטים מצריים עתיקים צילום: ולדימיר נייחין.

 

זהות וזיהוי

במרכז לאמנות דגיטלית תתקיים תערוכה של צילומי פורטרטים עכשוויים "זהות וזיהוי". תצלומים מאלבומי משפחה ושיחות עם תושבים שהפכו בידיה של האמנית דפנה שלום לארכיון שמתעד את הסיפור של שכונת ג'סי כהן ותושביה.

מתי: 21 בנובמבר - 26 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

 

תל אביב

לילה פרינג'

חגיגת הצגות הפרינג' המסורתית תתקיים בתאטרוני פרינג' ברחבי תל אביב. 21 הצגות מכל רחבי הארץ יגיעו לתל אביב למשך 3 לילות במחיר שווה לכל כיס.

מתי: רביעי-שישי, 13-11 בנובמבר

מחיר: 30 שקל

אדון בקבוק של תאטרון קרוב צילום: אריקה לינור קוצ'וק

 

מחווה לאריק איינשטיין

התאטרון הקאמרי של תל אביב יקיים מחווה לזמר אריק איינשטיין במלאת שנתיים לפטירתו. מנחה: נתן דטנר משתתפים: מיקי גבריאלוב, מירי מסיקה, ישראל גוריון, מאור כהן, יהלי סובול, אמיר דדון, אבי גרייניק ועידן אלתרמן ואחרים.

מתי: שישי, 13 בנובמבר, 11:00, 13:30, 21:00 (שלושה מופעים)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060960

 

הרצאות של ידוענים

אנשי תקשורת ותרבות מקיימים סדרת הרצאות פתוחות לקהל הרחב וללא תשלום במגוון מסעדות ובתי קפה במתחם נמל תל אביב ויריד המזרח. השבוע ביום רביעי יספר יאיר ניצני על ילדותו, נעוריו וחייו הבוגרים כמי שהיה לקוי למידה וסובל מהפרעת קשב, וכאב לשלוש בנות המסתמנות ככאלה. שעה בליווי קטעי וידאו.

מתי: רביעי, 4 בנובמבר, 20:00

מחיר: ללא תשלום

יאיר ניצני צילום: יח"צ

 

בדרך הכורכר ללא תשלום

קהילת ת"א של החברה להגנת הטבע, בשיתוף פעילי רכס הכורכר, מזמינים אתכם להכיר את אחד מרכסי הכורכר האחרונים שנותרו באזור המרכז. רכס הכורכר הוא תופעת טבע ייחודית לחופי הארץ ומהווה בית למגוון של מינים ייחודים ונדירים: עופות ים, יונקים וזוחלים. בתי גידול לשושנת ים, לסרטנים, לספוגים ולדגיגים. לאחרונה מקודמת תכנית לבניית מלון על רכס הכורכר, אשר תפגע קשות במגוון החי והצמח העשיר באתר. נקודת מפגש: חוף הצוק - המפגש במעלה הכביש המוביל מתחנת הדלק אל הבסיס הצבאי הנטוש (כביש 2140)

מתי: שבת, 7 בנובמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688

רכס הכורכר בצפון תל אביב צילום: דב גרינבלט

 

רוק, קולנוע ואמנות

מוזאון תל אביב מקיים סדרת מפגשים בנושאי: רוק, קולנוע ואמנות בשילוב הרצאות וסרטים. 7 מפגשים של הרצאות וסרטים בימי שלישי וחמישי. בין המרצים: דני דותן, דליה מבורך, יהודה נוריאל, ישיב כהן, אבי נשר, דנה קסלר ואחרים.

מתי: החל מ-12 בנובמבר - 26 במאי

מחיר: לסדרה 315 שקל, מפגש יחיד 50 שקל

לפרטים: 03-6077020

מתוך הסרט הקליק האחרון

 

השוליים השקופים של תל אביב

סיור לא שגרתי בדרום העיר - סביב התחנה המרכזית, שכונת נווה שאנן ושכונת שפירא. היכרות עם פינות נסתרות - גלריות לאמנות, פינותיה החבויות של "המפלצת" - התחנה המרכזית, ציורי גרפיטי. מפגשים מרתקים ומעוררי מחשבה עם תושבים ותיקים ועם מבקשי מקלט, בשילוב טעימות של מאכלים לא מוכרים.

מתי: שישי, 6 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

נחיתה בחוף מבטחים

סיור בהדרכת מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע במישור החוף שמסמן את ציר הנדידה למאות מינים נודדים. בתחילת נובמבר מגיעות לחופי העיר תל אביב ולשטחים הפתוחים הסמוכים אלפי ציפורים מעשרות מינים. ציפורים אלו נדדו מעל הים ולאורך החוף בשעות הלילה ונוחתות לאחר הזריחה. טיול בשעות הבוקר באזור תל ברוך ובחוף הצוק משם לפארק הירקון. הגעה במכוניות פרטיות.

מתי: שבת, 7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

להקת חסידות ראשונה בתחילת הסתיו צילום: יהונתן מירב

 

פרפורמנס בתערוכה

במוזאון תל אביב לאמנות נפתחת תערוכה חדשה "תנועה ציבורית: אוסף לאומי". תערוכה מוזאלית ראשונה המבוססת על פרפורמנס מתמשך. התערוכה תנוע בחלליו השונים של המוזאון, ותופעל על ידי אחד-עשר חברי תנועה ציבורית במשך שישה שבועות. הפעילות בקבוצות של עד 25 משתתפים.

מתי: החל מ-28 באוקטובר עד 10 בדצמבר

מחיר: בתשלום

תנועה ציבורית: אוסף לאומי צילום: כפיר בולוטין

 

תערוכה לזכרו

בגלריה דיזנגוף סנטר מוצגת תערוכת צילומים חדשה לציון 20 שנים לרצח רבין "יצחק רבין – געגועים למפקד, למנהיג, לאיש". ארכיון צה"ל במשרד הביטחון בחר 20 רגעים, שצולמו לאורך שנות הקריירה הצבאית שלו, המציגים הן את הפן המקצועי של המנהיג לצד הפן האנושי והחם שלו.

מתי: 30-1 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

ביקור הרמטכ"ל בפיקוד הדרכה פברואר 1964. צילום: מיקי אסטל לעיתון במחנה

 

קלאסיקה לילדים

ג'ון לנון, החתול במגפיים קונצרט בהשראת עבודותיו של נחום גוטמן ועוד שלל קונצרטים מהנים ומיוחדים לילדים וגם להורים, יעמדו במרכזה של עונת המנויים החדשה של תזמורת הבמה הישראלית מקיימת קונצרטים לילדים אחת לחודש במוזאון ת"א לאמנות החל מחודש נובמבר. הראשון "קרנבל החיות" של סן סאן עם "מעוף הדבורה", "החתול המרקד", "ריקוד הקאן-קאן". צלילים ותנועה בהשתתפות צב, פיל, ברבור, קנגורו ועוד שלל חיות צבעוניות.

מתי: שבת, 21 בנובמבר, 10:30, 12:00

מחיר: 90-75 שקל

לפרטים: 03-6077020

תזמורת הבמה הישראלית צילום: רז רוגוזין

 

ראיה צילומית

כנס הצילום הישראלי בהפקת ביה"ס לצילום גליץ חוגג עשור בהיכל התרבות. 7 צלמים מובילים יחשפו בהרצאות את נקודת המבט שלהם ואת סודותיהם בנושא: הפן האנושי שבצילום. בין הצלמים: מיכה ברעם, ג'ימי נלסון, קתרין קרנאו, אבישג שאר ישוב.

מתי: שלישי, 17 בנובמבר, החל מ-14:30

מחיר: 109-69 שקל, למתחם החווייתי הכניסה היא ללא תשלום.

לפרטים: www.photox.co.il

צילום: אבישג שאר ישוב

 

מתכוננים לחנוכה

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים זו השנה השמינית את פסטיבל הצגות ילדים בגבעתיים בחופשת החנוכה. הצגות הפסטיבל כתובות ומבוימות על ידי טובי הכותבים והבמאים להצגות ילדים בארץ. במקביל למבחר ההצגות הנרחב, יתקיימו פעילויות ללא תשלום לכל המשפחה הכולל דוכני הפנינג ויצירה. יועלו כ-40 הצגות לגיל שנה עד 12.

מתי: 14-8 בדצמבר

מחיר: 90-40 שקל

לפרטים: 5111444 - 03

ההצגה בגן של ביאליק צילום: יוסי צבקר

 

בלס בקפה

מופע אקוסטי בעיבודים מיוחדים לכלי הקשה של לימור בלס יערך ב"קפה ביאליק". לימור מתעדת בשיריה רגעי חיים קטנים וגדולים, משברים לצד שמחות, רגעי נחת לצד רגעי עצב כשכל החומרים מקוריים שלה.

מתי: ראשון, 22 בנובמבר

מחיר: 40-30 שקל

לפרטים: 03-6200832

חומרים מקוריים צילום: משה ציטיאת

 

שבת בתערוכה

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מקיים בשבת האחרונה של כל חודש סיור מודרך בתערוכה חדשה ובתצוגת הקבע מיצירותיו של האמן נחום גוטמן. התערוכה המוצגת עכשיו "דבר לילדים – לגדל קורא חושב"

מתי: שבת, 31 באוקטובר, 28 בנובמבר, 26 בדצמבר, 11:00

מחיר: 30 שקל כולל ביקור בכל התצוגות

בחזרה לדבר לילדים צילום: שרה'לה גור לביא

 

רגע אחד 3

"רגע אחד 3", אירוע שהופך את בניין העירייה ומרכז ענב למעבדה תרבותית ומאפשר לגופי תרבות ולאמנים עצמאיים להופיע על בימה לא שגרתית שמורכבת מלשכות נבחרים ומנהלי אגפים, חדרי עבודה, חדרי ישיבות, מסדרונות, מרתפים וגגות. משתתפים שחקנים, זמרים, נגנים, כותבים וסטנדאפיסטים.

מתי: חמישי, 5 בנובמבר, החל מ-19:30

מחיר: כניסה חופשית

גבע אלון בהופעה בעירייה צילום: יעל צור

 

חתונה בתערוכה

במסגרת אירועי ״רגע אחד 3״ של עיריית תל אביב יתקיים בגלרייה גַבִּירוֹל אירוע פרפורמנס, ״החתונה״. האמניות תמר כץ ועומר גולדמן יהפכו באופן חד פעמי את רחבת גַבִּירוֹל התעשייתית והמחוספסת לגן אירועים, שיארח את חתונתם של טל ויואל. בחלל הגלריה הפנימי יוצגו עבודות אמנים ישראלים בהשראת ערב החתונה והמסורות הנלוות אליו. (התערוכה תמשיך להציג בגלריה גַבִּירוֹל כשבועיים נוספים לאחר הפתיחה)

מתי: חמישי, 5 בנובמבר, 20:00

מחיר: כניסה חופשית

תמר הירשפלד והכלה הנשכחת צילום: יח"צ

 

חמישים שנים אגדתיות

במסגרת סדרת מחול במשכן תגיע לראשונה לישראל להקת המחול "ג'יורדנו שיקגו". הלהקה מקיימת סיבוב ההופעות לציון חגיגות ה-50 להקמתה ותעלה את "חמישים שנים אגדתיות" המחבר בין ששה כוריאוגרפים מובילים: רוני כורש, אוטום אקמן, דל דומינגז ולורה פלורס, ריי מרסר וג'ון להרר, המביאים את סיפורו של מחול הג'אז שהחל בשיקגו ומשם כבש את העולם. יתקיימו 4 מופעים.

מתי: רביעי-שבת, 21-18 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: לכרטיסים tickets.israel-opera.co.il/

Photo by Gorman Cook

 

פוליקר ואנוש

יהודה פוליקר באירוע ההתרמה השנתי של עמותת אנוש לבריאות הנפש בהיכל התרבות. ערב ההתרמה מציין את שיא אירועי חודש בריאות הנפש הישראלי ויתקיים בהנחיית צופית גרנט.

מתי: שלישי, 10 בנובמבר, 19:00

מחיר: תרומה

לפרטים: 054-9299606

 

למען אתגרים

"צעד קטן"- אמנים וגלריות אמנות נרתמו למען עמותת אתגרים ויקיימו תערוכת מכירה של יצירות אמנות ישראלית במוזיאון נחום גוטמן לטובת פעילות אתגרית לאנשים עם מוגבלות.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 בנובמבר

מחיר: תרומה לקהילה

ציור ילדה של הצייר אורי ליפשיץ צילום: יח"צ

 

מיזם אמנים

אירוע רב תרבותי לזכרה של דנה מאור בשם Danalogue. זהו מיזם אמנות בינלאומי העוסק בדיאלוג רב תרבותי וקיים כבר 5 שנים כחממה ליזמים ואמנים צעירים היוצרים חיבורים בין תחומי מדיה, אמנות ועבודה עם קהילה. בשבת יתקיימו גם מוזיקה ומיצגים.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

עבודה של דנה מאור

 

מוסיפים צבע לריצה

מרוץ "רצים בצבע 2015" למען נפגעי טראומה מטרור ומלחמה ביוזמת עמותת נט"ל יתקיים זו השנה השלישית בפארק הירקון - גני יהושע. מרוץ שבמהלכו ייצבעו חולצות הרצים באבקות צבע כסמל ליצירת נראות לפציעה השקופה שבנפש. כל ההכנסות מהמרוץ יוקדשו לתמיכה וסיוע נפשי לנפגעי טרור ומלחמה.

מתי: שישי, 13 בנובמבר, החל מ-07:00

מחיר: בתשלום

רצים למען הקהילה צילום: ערן ירדני

 

חופשי על היוגה

בדיזנגוף סנטר יתקיימו שיעורי יוגה ללא תשלום לכל המשפחה. מידי יום ראשון יערכו שיעורים בשעה 17:00 לילדים בגילאי 6-3 בליווי הורים, ובשעה 18:00 למבוגרים בכל הרמות וגם למתחילים.

מתי: ימי ראשון, 17:00 לילדים, 18:00 למבוגרים

מחיר: ללא תשלום

יוגה לכל המשפחה צילום: יח"צ

 

למען "נא לגעת"

מרכז 'נא לגעת' בנמל יפו, יקיים מכירה פומבית של יצירות אמנות ישראליות שנאספו על ידי טלי ריקליס וחלק מההכנסות יועברו לעמותת "נא לגעת". האירוע פתוח לקהל הרחב

מתי: חמישי, 5 בנובמבר, 19:30

מחיר: כניסה חופשית

 

שבוע הקולנוע הקוריאני

שבוע הקולנוע הקוריאני יתקיים בסינמטקים של תל אביב וירושלים. את הפסטיבל יפתח הסרט "הטנור". זמר הטנור ביי ג'ה-צ'ול, שעל סיפור חייו מבוסס הסרט, יגיע לאירוע הפתיחה. ביי ג'ה-צ'ול, התמודד עם מחלת הסרטן שפגעה במיתרי קולו וחזר לשיר. 4 סרטים קוריאנים יוצגו בפסטיבל.

מתי: פתיחה, 2 בנובמבר,

מחיר: בתשלום

 

מחול ושירים של לאה

מופע המחול "החלום הוא צייר גדול" מאת נעה דר יעלה במרכז סוזן דלל. מופע לכל המשפחה על פי שיריה של לאה גולדברג. המופע מתאים לילדים מגיל 4 ומעלה

מתי: שבת, 7 בנובמבר, 11:30

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5105656

 

שעת הגלגול

עמותת עלילה מקומית מעלה את ההצגה "שעת הגלגול" מאת רות קנר ושחקני קבוצת התאטרון ב"בית המידות" רחוב לילינבלום 23. מחזה על יכולת התגלגלות מסתורית, סיפור רב־היקף על מערכות של ביות, מסחור, ניצול, שעבוד, ניפוי וחיסול.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 054-4671170

התגלגלות מסתורית צילום: יח"צ

 

חנוך לוין מהעולם

התיאטרון הקאמרי יוזם ומארח את פסטיבל הצגות חנוך לוין הבינלאומי השני במסגרת פסטיבל התאטרון הבינלאומי השמיני של תל אביב. בפסטיבל יוצגו 10 הצגות תאטרון נבחרות ממדינות: גרמניה, צרפת, בולגריה, פולין, סין וישראל. כל ההצגות בשפת המקור ובתרגום לעברית.

מתי: 24-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

 

מנגנים לזכרו

היצירה המוזיקלית הישראלית "ישרא וישמע" מאת חיים פרמונט למילים של המשוררת מיריק שניר, תועלה בקונצרט מיוחד עם אנסמבל סולני תל אביב ומקהלות מורן לציון 20 שנה לרצח יצחק רבין ז"ל. הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה בתל אביב (מרכז שטריקר).

מתי: רביעי, 4 בנובמבר, 20:30

מחיר: 130 שקל

לפרטים: לרכישת כרטיסים: יונתן: 054-7545781, רוני: 054-2455925

 

בין נוף למופשט

"בין נוף למופשט" היא תערוכה חדשה מתוך אוסף האמנות הישראלית של בנק דיסקונט לישראל המוצגת בבית ראובן לציון 80 שנים לייסוד הבנק. בתערוכה יוצגו כ-50 עבודות של כ-50 אמנים ישראלים.

מתי: פתיחה, חמישי, 5 בנובמבר, 20:00

מחיר: בתשלום

עבודתו של האמן אלי שמיר צילום: אברהם חי

 

דיוקנאות אמנים

בגלריה "סוקה ארט" מוצגת תערוכה חדשה "דיוקנאות אמנים" של האמנית ציפי צגלה שתיעדה דמויות ביניהן: טומרקין ושאגל, פיקאסו וקדישמן פרידה קאלו ואנדי וורהול.

מתי: עד 15 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: שביל המרץ 6

דיוקן יגאל טומרקין מאת ציפי צגלה

 

מסיק בנחלה

יריד האומנים בנחלת בנימין יאחר לרגל המסיק יצרני שמן זית בוטיק מרחבי הארץ. יתקיימו אירועי טעימות מוצרי שמן זית, הרצאות, הסברים על תהליך הפקת השמן, בקיעת הזיתים והדגמות מענף הזית.

מתי: ימי שישי, 13, 20 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

בקבוקי שמן זית מעוצבים צילום: יח"צ

 

חנוכיות של קהילות

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, יציג לכבוד חנוכה, תערוכה מיוחדת - "חנוכייה לי יש", בה יוצגו כ-60 חנוכיות ממגוון קהילות ישראל. אוסף החנוכיות של דרורה ופנחס זכאי נאסף במהלך 46 שנות נישואיהם.

מתי: 16 בנובמבר - 16 בדצמבר

מחיר: כניסה למוזאון

60 חנוכיות במוזאון צילום: אסף ורן ארדה

 

הכי קטן שיש

בתערוכה "מיקרו ארט" שתפתח במתחם שרונה מרקט, יציג אמן היצירות המיקרוסקופיות, וילארד ויגאן, אוסף ממוזער של גיבורי אגדות ילדים ביניהם: סינדרלה ואחיותיה המרושעות, כיפה אדומה, פינוקיו ואחרים. כל היצירות מוצגות בקוף המחט או על ראש סיכה וניתן לראותן רק מבעד לעדשת המיקרוסקופ. כל היצירות מוצגות בקוף המחט או על ראש סיכה וניתן לראותן רק מבעד לעדשת המיקרוסקופ.

מתי: פתיחה, 1 בדצמבר 2015 - 31 בינואר 2016

מחיר: 30 שקל למבוגר, 20 שקל לילד

לפרטים: כניסה בקבוצות קטנות ובתיאום מראש בלבד 077-7500858

סינדרלה והאחיות המרושעות צילום: יח"צ

 

ירושלים

מוזאון פתוח לירושלמים

מוזאון ישראל מקיים סדנאות ופעילויות מיוחדות לילדי ירושלים והוריהם בחינם בעקבות המצב הביטחוני. בכל יום בין השעות 18:00-16:00 יערוך המוזאון פעילות מיוחדת הכוללת סדנאות אמנות וסיור מיוחד המותאם לילדים בגלריות השונות. הפעילות מתאימה לילדים בשלב הגן ועד כיתה ה' כששכבות הגיל השונות זוכות לסדנאות וסיורים המותאמים לגילאים השונים.

מתי: בכל יום עד 19 בנובמבר, 18:00-16:00

מחיר: ללא תשלום

 

תערוכה והצגה

המוזיאון לאמנות האסלאם בירושלים, בו מוצגים אוסף אמנות אסלאמית לצד אוסף נדיר של שעונים עתיקים, יציג בחודש נובמבר הצגות לילדים בשיתוף תאטרון אורנה פורת. יועלו ההצגות שבת הזהב והאוצר שלא נגמר. מתאים לגיל 8-4

מתי: שבת, 7 בנובמבר (שבת הזהב), 28 בנובמבר (האוצר שלא נגמר) בשעה 12:00

מחיר: 20 שקל לילד, 40 שקל מבוגר

לפרטים: 02-5661291

מתוך שבת הזהב צילום: כפיר בולוטין

 

עגנון בגובה העיניים

פותחים שבוע עם ש"י עגנון סדרת מפגשים ספרותיים עם מיכל שיר-אל בבית עגנון. היא מוציאה את עגנון מבין קירות האקדמיה, ומחזירה אותו לציבור. נותנת בידי המשתתפים כלים לפענח את עגנון.

מתי: ראשון, 8 בנובמבר, 11:30-10:00

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 02-6716498

 

5 ב-50

מוזאון ישראל בירושלים פותח את המחצית השנייה של חגיגות שנת ה-50 למוזאון עם חמש תערוכות חדשות: "לילה יורד על ברלין" יצירות מופת מהגלריה הלאומית בברלין 1905-1945. "מאן ריי: משוואות אנושיות". "דפוסים משתנים מלאכת העיצוב של משה שפיצר, פרנצ'יסקה ברוך והנרי פרידלנדר" מפגש של שלושה מעמודי התווך של העיצוב הגרפי והטקסטואלי בישראל. "גוף ראשון רבים (We the People)" תערוכה הבוחנת את זהות היחיד מול הזהות הקולקטיבית. "דירר וחברים: הדפסים מהרנסנאס הגרמני".

מתי: פתיחה 20 באוקטובר

מחיר: כניסה למוזאון

 

צוללת צהובה

פסטיבל "הצוללת הצהובה" יערך במגדל דוד. חשיפת להקות רוק, אינדי, אלקטרוניקה, הרכבי ג'אז ומוזיקת עולם של יוצרים ישראלים בפני בכירי אנשי תעשיית המוזיקה העולמית. השנה יופיעו במוזיאון מגדל דוד: Garden city movment; הגר HAGAR; ארלין גולד

מתי: חמישי, 19 בנובמבר, 15:00

מחיר: 20 שקל

מופעי מוזיקה במגדל דוד צילום: יח"צ

 

מרחב לא מוגן

במוזאון "קו התפר" בירושלים נפתחת תערוכה אקטואלית "מרחב לא מוגן". אנו חיים בתקופה המאופיינת בהעדר תחושה של ביטחון ובאבדן האינדיבידואליות בתנאי מציאות זו עולה שאלת אחריותו ומידת יכולתו של הפרט לשנות. קבוצת אמנים מהארץ ומהעולם מציגה את זווית הראייה שלהם דרך אמנות.

מתי: פתיחה, 12 בנובמבר (ימים שני-שישי)

מחיר: בתשלום

 

חברה ופוליטיקה

הרצאות במוזאון לאמנות האסלאם בירושלים בנושאים מגוונים: מסע אל תוככי המסתורין של המאגיה והאמונה העממית בארצות המזרח התיכון והמגרב.

מתי: ימי שישי, 30 באוקטובר, 20 בנובמבר, 25 בדצמבר

מחיר: כניסה למוזאון

לפרטים: 5661291 - 02

 

ירושלים - ניו יורק

סדרת העבודות החדשה של האמן גיל גורן מוצגת במתחם תאטרון ירושלים. 17 עבודות בהשראת מנהטן, וויליאמסבורג ניו יורק וירושלים. לראשונה מוצגות גם עבודות על נייר בשילוב צביעת אקריליק בסטנסיל.

מתי: עד 12 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

עבודתו של גיל גורן

 

מחול עולמי

שבוע המחול הבינלאומי 2015 מיסודו של מרכז מחול שלם בירושלים יארח עשרות אמנים, יוצרים ומנהלי מרכזי מחול ופסטיבלים מרחבי העולם במטרה לקדם את התרבות הישראלית, ליצור קשרים ולמצב את ירושלים כמרחב תרבותי עדכני ועשיר. שבוע המחול יכלול את תחרות הכוראוגרפיה הבינלאומית (27-28/11), את מופעי פסטיבל מחול שלם ויצירות מקור מהארץ ומהעולם. ישתתפו יוצרים מטיוואן, צרפת, הולנד, ספרד, פולין, אוסטריה, גרמניה, ארה"ב, וישראל.

מתי: 26 בנובמבר - 3 בדצמבר

מחיר: 90-60 שקל

לפרטים: להזמנת כרטיסים 053-3358210

מופעי מחול מכל העולם צילום: גדי דגון

 

דרום

מול מצוקי הצינים

טיול מודרך בשני נחלים והר מיוחד סביב שדה בוקר אל מול מצוק הצינים. ירידה בנחל קרקש אל מפגשו עם נחל צין, עליה אל מדרשת שדה בוקר, הליכה אל גן הפסלים, תצפית מהר צרור השחור וירידה בנחל צרור המצוקי.

מתי: שבת, 7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

נחל צין צילום: דב גרינבלט

 

חלמון מדברי

טיול והפעלות לכל המשפחה באתר פריחת החלמוניות בשולי יער להבים שבנגב הצפוני עם מתנדבי שנת השירות של קק"ל. הסברים על מעגל החיים של החלמונית, בעלי החיים שמסייעים לה, מדוע פורחת בסתיו וללא עלים ירוקים? משך הפעילות כשעתיים. יתכן שהתאריך ישתנה בהתאם למצב הפריחה של החלמוניות ועדכון על השינוי לנרשמים מראש.

מתי: שישי-שבת, 7-6 בנובמבר, החל מ-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.

פריחת החלמוניות בנגב הצפוני צילום: רונית סבירסקי

 

הזמן הצהוב

סיור פריחה ברכס ירוחם, שמורת הטבע מתאפיינת בעונת הסתיו בפריחת החלמוניות הצהובות, הצומחות בערוצים הקטנים הזורמים אל נחל רביבים ובסדקי הסלעים. תצפית על המכתש הגדול ומשם אל אתר החולות הצבעוניים שבמכתש הגדול. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב.

מתי: שבת, 7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

הדייג ודג הזהב

שבת משפחתית במוזאון הפתוח בעומר תאטרון ויצירה עם השחקנית ענת גייגר "הדייג ודג הזהב". לבוש מקורי של תאטרון בובות וחפצים מחומרי פסולת ממוחזרים. בתום המפגש סדנת יצירה להכנת אקווריום דגים ואפילו חכות לדייגים הצעירים. לגיל 6-3

מתי: שבת, 7 בנובמבר, בשעה 11:00

מחיר: 30 שקל לילד, 15 שקל למבוגר מלווה

לפרטים: 08-9908121

תלבושות מחומרים ממוחזרים צילום: יעל אפשטיין

 

יוגה ערבה

אירוע "יוגה ערבה" חוזר גם השנה. ממושב עידן בערבה התיכונה ועד קיבוץ אליפז בערבה הדרומית יישובים רבים מארחים את הבאים. בכל אחד מהישובים יתארח מתרגל או מתרגלים ויעבירו סדנאות בשיטות יוגה שונות מהארץ ומהעולם. שיאו של האירוע יהיה בתרגול משותף שיערך בערב שישי בפארק תמנע בשילוב מוזיקה הודית.

מתי: 7-5 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-800-225-007

תרגול משותף בפארק תמנע צילום: ארן דולב

 

זוכרים את בן גוריון

טיול מודרך של קק"ל לשדה בוקר והר הנגב לציון יום פטירתו של דוד בן גוריון ב-ו' בכסלו, בדגש על דמותו וההתיישבות בנגב. יציאה באוטובוס מתל אביב, ביקור קצר בפארק גולדה מאיר בהר הנגב ובמצפה רביבים שהיה נקודת ההתיישבות הראשונה ב"נגב הרחוק", כפי שנקרא האזור בטרם קמה המדינה. משם לחניון הרועה ליד קיבוץ שדה בוקר, ביקור בצריפו של דוד בן גוריון, בו התגורר בשנים שחי בקיבוץ. סיום בהליכה בטיילת על שפת נחל צין, בדרך אל אחוזת הקבר של דוד ופולה בן גוריון. משך הטיול כ- 8 שעות ומספר המשתתפים מוגבל.

מתי: שישי, 20 בנובמבר, 7:00

מחיר: 110 שקל למשתתף

לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|