טיולים בארץ, טיול בארץ, אירועים, פריחות והפעלה לכל המשפחה 7-1 בפברואר 2016

מזג אוויר נפלא צפוי השבוע בכל רחבי הארץ ומתאים לטיולי פריחות חלקם ללא תשלום. הצגות לילדים, מופעי מחול ופעילויות לכל המשפחה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

סיור ליקוט ובישול

סיור ובישול ארוחה מלאה למיטיבי לקט במורדות הכרמל בהדרכת החברה להגנת הטבע. נסיעה קצרה והליכה במסלול רגלי קצרצר. הכרות עם בתי גידול שונים ואיסוף צמחים ראויים למאכל. לאחר מכן נסיעה לאתר בטבע להכנת כ-10 מתכונים שונים בשילוב צמחי בר עם מזון מייצור מקומי. תוך כדי הבישול, הרחבת הידע בחומר העיוני אודות הצמחים וסיום בארוחה. דרגת קושי: קלה. משך הסיור: כ-7 שעות.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

איסוף פטריות למאכל צילום: דב גרינבלט

 

סחלב חם

טיול מודרך במסלול על רכס כרמיה בכרמל, שהשתקם בצורה יוצאת דופן מהשריפה הגדולה. הליכה בין סחלבים פורחים והסבר על הקשר בין הפרח למשקה שיוכן בסוף המסלול. בהדרכת בית ספר שדה חוף הכרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

אירוס הארגמן צילום: רונית סבירסקי

 

שישי חופשי

קרן קימת לישראל מקיימת סיור מודרך בשביל הרקפות ביער מגדל העמק.משך הטיול כשעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 12 בפברואר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550. מספר המשתתפים מוגבל.

 

כלניות בשלל צבעים

קרן קימת לישראל מקיימת סיורים בעקבות פריחת הכלניות במנחת מגידו המכוסה במרבד כלניות בשלל צבעים.

מתי: שישי, שבת, 13-12 בפברואר, 9:30 - 14:30

מחיר: ללא תשלום וללא הרשמה

צילום: רונית סבירסקי

 

קפה תרבות במצודת ביריה

קרן קימת לישראל מקיימת מפגש מיוחד במצודה ביער ביריה בגליל העליון. הרצאה על כוס קפה העוסקת בחוויה מקצועית ואישית בתחום שאינו מוכר לציבור הרחב. ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו ולשעבר מפקד בית החולים ההומניטרי של צה"ל בגבול סוריה ברמת הגולן, ישוחח על הטיפול הניתן לפצועים הסורים בישראל.

מתי: שישי, 12 בפברואר, 11:00-10:30 התכנסות וכיבוד קל, 12:30-11:00 הרצאה ושיח קהל

מחיר: 20 שקל למשתתף

 

צוחקים וזוכרים

סופ"ש של נוסטלגיה ישראלית לזכרו של מוטי קירשנבאום במלון "פסטורל" כפר בלום. ניקוי הראש הוא הכרחי עם טוביה צפיר, רבקה מיכאלי, רוני וייס , עופר קניספל, האחים אסנר וניב קאופמן. בנוסף, מחווה מוזיקלית ללהקת כוורת וליוצריה.

מתי: חמישי -שבת, 13-11 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

צילום: טל שחר

 

מנפחים זכוכית

בגלריית זכוכית צפת יתקיים סימפוזיון הזכוכית הבינלאומי 2016 – מאסטרים של זכוכית מאיטליה מגיעים להנחות את אמני הזכוכית הישראלים. נעילה 4 במרס 2016

מתי: פתיחה, חמישי, 4 בפברואר, 17:30, ראשון-חמישי, 17:00-09:00, שישי עד 14:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רח' ט"ו 7 קריית האמנים

עבודתה של האמנית שבע חיה

 

לזכור ולא לשכוח

לציון יום השואה הבינלאומי, עבודותיו של האמן ארדין הלטר מוצגות בתערוכה חדשה במוזאון הפתוח בתפן ומשקפות יצירה תחת איום, שואה ורצח עם, נושא המטריד אותו ובו הוא עוסק כל חייו הבוגרים.

מתי: נעילה 5 במאי

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 04-9109600

 

מתגעגעת

האמנית נירה לב מציגה תערוכה חדשה באודיטוריום חיפה תחת הכותרת "מתגעגעת". נירה לב, ילידת חיפה של טרם קום המדינה, נוצרת בזיכרונה את הטעמים, המראות והריחות של תקופת ילדותה. מציירת בסגנון מדויק, עתיר פרטים וססגוני.

מתי: 8 בפברואר-5 במרס, אירוע פתיחה, שישי, 12 בפברואר, 11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: מרכז הכרמל, שדרות הנשיא 138

עבודתה של נירה לב צילום: יח"צ

 

מרכז

סיורים ללא תשלום בפארק יער שוהם

מסורת הסיורים המודרכים ללא תשלום ביער שוהם ממשיכה גם השנה. מתנדבי פארק יער שוהם יקיימו סיורים מודרכים ברחבי היער בשבתות בין פריחת הכלניות, הרקפות והאירוסים. הסיורים יערכו בנושאי החי והצומח, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של המקום, ובנוסף ביקור בכנסייה ביזנטית ופסיפס יפהפה. משך הסיורים כשעה וחצי והם עוברים דרך תצפית "קצוות הארץ", כנסיית בכחוס, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי היער. מסלול הסיור קל ומתאים לכל המשפחה (אינו מתאים לעגלות ילדים)

מתי: שבתות עד 27 בפברואר 2016

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: יציאה מהחניון המרכזי ביער (חניון ברסלר), למרגלות גבעת הספלולים, במזג אוויר גשום להתעדכן במוקד העירוני שוהם 03-9723090

מטיילים בין הפריחות והאתרים המיוחדים צילום: רוני קינדרמן

 

דייט בטבע

טיול מודרך רומנטי על רקע הפריחה הצבעונית המכסה את גבעות שפלת יהודה, סיפור "על יחסי האהבה" בין פרחים וחרקים, על האהבה בין הנזירות לאלוהים, על אהבותיו של שמשון ועוד סיפורים פיקנטיים, בשילוב שירי אהבה יווניים ועבריים ובפעילות חווייתית. המסלול עובר בין פריחת עצי השקד בפארק קנדה, בתל בית שמש, בפירמידה ובמערת הפעמון בחורבת מדרס. במנזר בית ג'ימאל, מפגש עם נזירה וקינוח בטעימות בירות במבשלת בוטיק. בהדרכת איתן בן יוסף, מדריך סיורי מוזיקה. לגיל 50-30

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

צבע הארגמן

סיור מודרך בשמורת טבע קטנה הנמצאת בסמיכות לקיבוץ שפיים. זיהוי עקבות בעלי חיים בחול, תצפית אל הים התיכון והכרות עם הצמחייה המיוחדת באזור ובראשה אירוס הארגמן. בהדרכת בית ספר שדה חוף הכרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

בעקבות הנרייטה

מתנדבי שנת השירות של קק"ל מקיימים סיור לציון יום פטירתה של הנרייטה סאלד. טיול בפארק ארצות הברית, הפעלות והצגות קצרות, נקודות ציון בחייה של הנרייטה סאלד, שנולדה בארה"ב, עלתה לארץ ישראל, הקימה את בית הספר הראשון לאחיות ומרפאות של "הדסה", הייתה יושבת הראש של הסתדרות הנשים העבריות ובהמשך, בזכות פעילותה הענפה, ועל אף שמעולם לא ילדה ילדים, זכתה לכינוי "אם עליית הנוער". משך הטיול כשלוש שעות, והוא מיועד למשפחות עם ילדים בני 5 שנים ומעלה.

מתי: שישי, 12 בפברואר, 10:00.

מחיר: 20 שקל למשפחה

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

 

האנדלוסית לילדים

קונצרט 'נוצה של זהב' יתקיים ביד לבנים אשדוד בהשתתפותה של ניצה שאול במסגרת סדרת "האנדלוסית לילדים" של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד. ניצה שאול יוצאת למסע נגד הזמן בעקבות יצירותיהם של משוררי תור הזהב בספרד: רבי יהודה הלוי, אברהם אבן עזרא ואבן גבירול משוררים ואנשי רוח שהשפיעו והטביעו את חותמם על המורשת והתרבות היהודית. לגיל 9-4

מתי: שני, 8 בפברואר

מחיר: 70 שקל לילד, הורה מלווה ללא תשלום

לפרטים: 1800-693-693

 

עוץ לי גוץ לי

קניוני עופר יוצאים לקראת חג פורים וחופשת הפסח, בשיתוף פעולה עם הקמארי במסגרתו יעניקו שובר לכל הקונה בחנויות הקניון ב- 149 שקל ומעלה, בין התאריכים 14-18.2.16, המאפשר לו לרכוש זוג כרטיסים למחזמר "עוץ לי גוץ לי" ב-60 שקל בלבד.

מתי: 18-14 בפברואר

מחיר: מבצע

מתוך ההצגה צילום: ארכיון תאטרון הקאמרי

 

4 יצירות מופע אחד

"בלט נס ציונה" בניהולו האמנותי של אלי לזר מעלה את "דיאלוג מחול לצלילי גיטרה" בקריית התרבות נס ציונה. ערב אחד עם ארבע יצירות 2 בכורות עולמיות ו-2 בכורות ישראליות.

מתי: שני, 29 בפברואר, 20:30

מחיר: בתשלום

surrnder צילום: קריס הילטון

 

חתול תעלול

תאטרון המדיטק פותח את שנת 2016 עם הצגה חדשה "חתול תעלול", המבוססת על ספרו המצליח של דוקטור סוס, בבימויו של רוני פינקוביץ', מנהלו האמנותי של התאטרון ועל פי תרגומה של לאה נאור. העיבוד והבימוי במקור של קטי מיטשל. מי לא שמע על חתול תעלול? ביום אחד גשום, כשטלי ואחיה נשארים בבית לבד, משתגעים משעמום, הוא הופיע פתאום, כך משום מקום! הפך את היום המשעמם ליום מלא הפתעות, יום עם המון תעלולים והמצאות, הוא הביא עוד חברים והם שיחקו המון, אבל לא כל כך בטוח אם זה היה באמת או רק בדמיו

מתי: שבת, 13 בפברואר, 10:30

מחיר: בתשלום

חתול תעלול מאת דר סוס צלם: בני גם זו לטובה

 

תל אביב

אופרה מאסטוניה

האופרה הישראלית תארח את בית האופרה הלאומית של אסטוניה בניצוחו של המנצח והכנר הידוע אנדרס מוסטונן – עם האופרה "רינלדו" מאת גאורג פרידריך הנדל . הפקה זו תועלה פעם אחת במסגרת אירועי מוסטונן-פסט "טאלין תל אביב". הפקה רב משתתפים כוללת סולנים, מקהלה, רקדנים, ותזמורת ומלווה באפקטים בימתיים ומוזיקליים.

מתי: שני, 29 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-opera.co.il, 03-6927777

האופרה רינלדו צילום: יח"צ

 

ארוחת טעימות

"ארוחת טעימות" מחזה ישראלי חדש עולה על בימה תאטרון הקאמרי. מאת שלומי מוסקוביץ ובבימויה של בת זוגו דדי ברון. קומדיה העוסקת במתחים הנוצרים כששני בני זוג מחליטים להתחתן והוריהם שייכים מצד אחד ליאפים תל אביבים ומן העבר השני מתנחלים. בחירת התפריט המפופנן עסיסית ביותר.

מתי: 13-9 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060960

מתוך המחזה צילום: יח"צ

 

סקופ ביפו

דרמה חדשה "סקופ" מאת יאיר פקר תעלה בתאטרון הסימטה ביפו. סיפורם של עבדול רחים, ערבי ישראלי, שנכדו זקוק לניתוח מציל חיים ושל בני מינטוב, עיתונאי במשבר תעסוקתי ונפשי אחרי שנים ארוכות של ניסיונות עקרים להוליד פרי בטן בתקופה לחוצה לפני נסיעה לברזיל לאמץ ילד. עד כמה רחוק ילכו השניים כדי להציל את היקרים להם?

מתי: שני, 15 בפברואר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 072-2341194

צילום: איציק שוקל

 

לגדל ילד קורא וחושב

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מציע להורים, סבים, סבתות וילדים, פעילות חווייתית בשבתות בחודש פברואר, לרגל התערוכה "דבר לילדים – לגדל קורא חושב". משימות חיפוש בדפי העיתון המיתולוגי כולל סדנת יצירה.

מתי: שבתות בחודש פברואר

מחיר: 40 שקל לילד, 15 שקל למבוגר מלווה כולל כניסה חופשית לכל התערוכות

לפרטים: 5161970- 03 www.gutmanmuseum.co.il

צילום: שרהלה גור לביא

 

שקיפות מלאה

תערוכה קבוצתית נשית "דרך הזכוכית- בשקיפות מלאה" תפתח בגלריה לאמנות ביפו-בן עמי. 8 אמניות ישראליות יציגו את היצירות שלהן בין המוצגים: כוסות וצלחות מעוטרות, תכשיטים, דפים מזכוכית, פסל של אם ובת וגופי תאורה מזכוכית.

מתי: 11 בפברואר - 17 במרס

מחיר: כניסה חופשית

עבודה של האמנית סילביה צימרמן

 

צ'רדש הונגרי וולאס וינאי

האופרה הישראלית תארח בחודש פברואר את תאטרון האופרטה הממלכתי מבודפשט עם "העטלף" של יוהאן שטראוס (הבן) - שבמרכזה חילופי זהויות, נסיך רוסי, משרתת חצופה והעיקר – הצ'רדש ההונגרי והוואלס הווינאי בחגיגה מבעבעת כשמפנייה. בהפקה משתתפים למעלה מ- 150 סולנים, רקדנים, מקהלה ולראשונה גם תזמורת הבית של בית האופרטה הממלכתי מבודפשט בניצוחם של לאסלו מקלארי/ דניאל שומוגי-טוט.

מתי: 20-11 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-692777, www.israel-opera.co.il

האופרטה "עטלף" צילום: אנט קאלאי-טוטי

 

תערוכת ביכורים

תערוכת ביכורים "עובר אורח" של התעשיין אלכס לנדסברג תפתח בגלריית נמל יפו. תערוכה צילומים מרחבי העולם שצולמו בעשור האחרון בעת ביקוריו במדינות ובתרבויות שונות.

מתי: פתיחה 5 בפברואר, 11:00, נעילה 20 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רציף עליה שנייה 20, נמל יפו

נזיר ביפן צילום: אלכס לנדסברג

 

על פי החוק

המופע according to law של היוצרים ענת כ"ץ וארז מעיין, הוא חוויה יוצאת דופן שמתקיימת בתאטרון תמונע. זהו תאטרון מחול סאטירי הבודק את מערכות היחסים בין הקהל למבצעים תוך כדי ערעור מתמיד ומשעשע של הגבול בין מציאות לדמיון. רקדנים מוכשרים, שמצליחים להפתיע את הקהל עוד לפני הכניסה לאולם וגם לאחר סיום המופע. שגרתיות לא תמצאו שם.

מתי: שני, 15 בפברואר, 20:00

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: גיל רובין

 

פרחקיר

המופע "פרחקיר", מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק, חוזר לסדרת הופעות נוספת במוזאון תל אביב –בפברואר 2016. המופע נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר לשנת 2014. היצירה "פרחקיר" נוצרה לחלל הגלריה לפיסול של מוזיאון תל אביב, בשיתוף פעולה עם שלושה מוזיקאים מיפן . המלחין אומיטרו אבה והמוזיקאים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו. יואן טיבולי מעצב תאורה מצרפת, עיצב תאורה מיוחדת עבור חלל המוזיאון .

מתי: 13-5 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6077020

צילום: רותם מזרחי

 

שרלוק הולמס הצעיר על הבמה

הצגת הילדים החדשה "שרלוק הולמס הנער הבלש" של תאטרון אורנה פורת, היא הצדעה נוספת לכבוד שהתאטרון הזה חולק לילדים ולנוער. הצגה מרתקת, חכמה ומוגשת בהומור. תפאורה מושקעת ושחקנים טובים. ההצגה מחזירה את שרלוק הולמס ועוזרו ג'ון ווטסון אל ימי הפנימייה הבריטית היוקרתית שם נרקמת החברות שהפכה למקצוע. הסיפור שוזר תעלומה בלשית שנפתרת בתום ההצגה. הבכורה תועלה במסגרת פסטיבל פורים במרכז סוזן דלל.

מתי: רביעי, 23 במרס, 10:20, 12:00, 16:00, 17:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9 וניתן לרכוש גם דרך אתר התאטרון.. www.porat-theater.co.il/show_info.php?showid=838

שרלוק הולמס וג'ון ווטסון צילום: יוסי צבקר

 

ירושלים

שוקו חם ומשחקי שלג

מוזאון ישראל מקיים פעילות חורפית לילדים חובבי שוקו חם ומשחקי שלג. בונים איש שלג גדול, מאזינים לסיפורים לבנים מפי מיכאל המספר ומכינים ממתקי חורף טעימים ואמנותיים בסדנת הבישול. לבני 8-4

מתי: שלישי, 16 בפברואר, 16:00

מחיר: 30 שקל לילד ל-3 פעילויות, 20 שקל לפעילות אחת

לפרטים: 6771302 - 02

 

אל תשמרו בבוידם

מוזאון ארצות המקרא בירושלים פותח במיזם ייחודי ומציע לציבור הרחב להציג במוזאון חפצים פרטיים בעלי משמעות, סיפור מעניין, ערך היסטורי או אומנותי, לטובת תערוכה שתיקרא "קהילה אוצרת". במסגרת הפרויקט יקדיש המוזאון מרחב מוזאלי שבו יוצגו החפצים השמורים דרך קבע בביתם של האנשים ותינתן במה לסיפורים שמאחוריהם. בין החפצים שאותם מחפשים במוזאון: מסכות ייחודיות ובעלות סיפור מעניין, סוגי משחקים עתיקים, יקרי ערך או נדירים, חפצים מעניינים שבהם נעשה שימוש במקום, מאורע מוכר או על ידי אנשים מוכרים, לוחות שנה ומכשירים למדידת זמן בעלי ערך אסטרונומי או היסטורי יוצא דופן ועוד. בשלב ראשון, כאמור, שואפים במוזאון לרכז תערוכה שתתמקד במסכות ייחודיות כבר בפורים הקרוב.

מתי: חודשים פברואר-מרס

מסכת משה דיין אוסף פרופ' שאול לדני

 

אלחנדרו

בבית מזי"א תועלה ההצגה "אלחנדרו" של תאטרון האינקובטור.

מתי: 3, 7 בפברואר, 20:30

מחיר: 70-50 שקל

לפרטים: 02-6543004

צילום: רם מזרחי

 

דרום

מסע בעקבות הזנבנים

בית ספר שדה חצבה של החברה להגנת הטבע מקיים פעילות בת יומיים לכל המשפחה תוך הצצה לעולם הזנבנים. חיי הלילה במדבר, הרצאות מפי מומחים והתנסות בעבודת מחקר אקולוגית במקום שנחשב לאחת ממעבדות השדה הטובות בעולם. בהדרכת בי"ס שדה חצבה.

מתי: שישי-שבת, 13-12 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

האכלת הזנבנים בשמורת שיזף צילום: רונית סבירסקי

 

רוץ בין צוקים

בין המכתש הגדול והקטן, מתחתר לו נחל חתירה לעומק רב בין המצוקים. טיול מודרך יגיע לגב מים גדול ויפה, סיפור על סיירי הפלמ"ח, דרכים עתיקות ומצודה רומאית. הליכה בנוף פראי של מרחבי הנגב, בין מצד צפיר, מעלה ימין, מעלה הפלמ"ח ועין ירקעם.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

ינשופים ודיות

טיול למרחבי הנגב הפורח במרבדי כלניות ופריחה אביבית ובשלל ציפורים. מפגש בבית קמה ויציאה לכיוון מערב הנגב. צפייה בציפורי שדות ושטחים פתוחים וביקור בלינת יום של ינשופי עצים ויתכן גם מינים אחרים. לאחר מכן חיפוש אחר כוס החרבות, ינשוף קטן הנפוץ בנגב וסיום בתצפית על התכנסות ללינה של דיות ודורסים נוספים באזור אשל הנשיא. בהדרכת מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

לחטוף פריחה

הכלניות פורחות בדרום ופסטיבל "דרום אדום" חוזר עם מגוון של פעילויות לכל המשפחה, חלקן ללא תשלום: שחקנים מזמרים בין הפרחים, סיורים מודרכים, מזמרים, חקלאיים והיסטוריים. בנוסף, ערבי שירה בציבור לצד מיצגי שירה ונגנים בטבע,שווקים וירידים חקלאיים. דרום אדום LIVE – הופעות בכל חמישי בערב: דני, גידי וחברים, שלום חנוך, יהודית רביץ ועוד.

מתי: סופ"שים, 21 בינואר - 20 בפברואר

מחיר: חלק מן הפעילויות ללא תשלום

לפרטים: www.habsor.co.il

צילום: רפי בביאן

 

כלל ארצי

חורף שמירת הטבע

החברה להגנת הטבע מקיימת את אירועי "חורף שמירת טבע" – למעלה מחודשיים, שבהם כ–20 טיולים ואירועים ציבוריים, בסימן שמירה על השטחים הפתוחים ועל הטבע, מאגמון החולה בצפון ועד נאות הכיכר בדרום, שכולם ללא תשלום.

מתי: שבתות, 23 בינואר עד 9 באפריל

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

עגורים באגמון החולה דב גרינבלט

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|