טיולים בארץ, טיול בארץ, אירועים, פריחות והפעלה לכל המשפחה 14-7 בפברואר 2016

מזג אוויר נפלא צפוי השבוע בכל רחבי הארץ ומתאים לטיולי פריחות חלקם ללא תשלום. הצגות לילדים, מופעי מחול ופעילויות לכל המשפחה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

סיור ליקוט ובישול

סיור ובישול ארוחה מלאה למיטיבי לקט במורדות הכרמל בהדרכת החברה להגנת הטבע. נסיעה קצרה והליכה במסלול רגלי קצרצר. הכרות עם בתי גידול שונים ואיסוף צמחים ראויים למאכל. לאחר מכן נסיעה לאתר בטבע להכנת כ-10 מתכונים שונים בשילוב צמחי בר עם מזון מייצור מקומי. תוך כדי הבישול, הרחבת הידע בחומר העיוני אודות הצמחים וסיום בארוחה. דרגת קושי: קלה. משך הסיור: כ-7 שעות.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

איסוף פטריות למאכל צילום: דב גרינבלט

 

סחלב חם

טיול מודרך במסלול על רכס כרמיה בכרמל, שהשתקם בצורה יוצאת דופן מהשריפה הגדולה. הליכה בין סחלבים פורחים והסבר על הקשר בין הפרח למשקה שיוכן בסוף המסלול. בהדרכת בית ספר שדה חוף הכרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

אירוס הארגמן צילום: רונית סבירסקי

 

שישי חופשי

קרן קימת לישראל מקיימת סיור מודרך בשביל הרקפות ביער מגדל העמק.משך הטיול כשעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

מתי: שישי, 12 בפברואר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550. מספר המשתתפים מוגבל.

 

חי בסרט

להקת קולבן דאנס מעלה את המופע "חי בסרט" בבית גבריאל, עמק הירדן. שתי יצירות מחול חדשות בערב אחד שמתמסרות לקסם הקולנועי ועוסקת בחיבור ובמתח שבין קולנוע למחול, בין מציאות לדמיון ובין ממשי לפנטסטי. "צל לבן" מאת אמיר קולבן ו-"Steven was wrong" מאת רייצ'ל ארדוס.

מתי: ראשון, 28 בפברואר, 19:30

מחיר: 140-95 שקל

לפרטים: 02-6243365

 

כלניות בשלל צבעים

קרן קימת לישראל מקיימת סיורים בעקבות פריחת הכלניות במנחת מגידו המכוסה במרבד כלניות בשלל צבעים.

מתי: שישי, שבת, 13-12 בפברואר, 9:30 - 14:30

מחיר: ללא תשלום וללא הרשמה

צילום: רונית סבירסקי

 

קפה תרבות במצודת ביריה

קרן קימת לישראל מקיימת מפגש מיוחד במצודה ביער ביריה בגליל העליון. הרצאה על כוס קפה העוסקת בחוויה מקצועית ואישית בתחום שאינו מוכר לציבור הרחב. ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו ולשעבר מפקד בית החולים ההומניטרי של צה"ל בגבול סוריה ברמת הגולן, ישוחח על הטיפול הניתן לפצועים הסורים בישראל.

מתי: שישי, 12 בפברואר, 11:00-10:30 התכנסות וכיבוד קל, 12:30-11:00 הרצאה ושיח קהל

מחיר: 20 שקל למשתתף

 

שני אמנים ואוצרת

המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מארח שיח גלריה בתערוכתו של הצלם דוד עדיקא: "אור אחרון", בהשתתפות אוצרת התערוכה נעמה חייקין, הצלם דוד עדיקא והצייר מוש קאשי.

מתי: שבת, 13 בפברואר, בשעה 11:30

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 04-6816702, www.omuseums.org.il

 

סדנאות טיפול במים

בפארק הנופש חמת גדר מקיימים בחודש פברואר פעילות מיוחדת ליום המשפחה. סדנאות לימוד על עקרונות הטיפול במים וכוחות המרפא שלהם בהדרכת מטפלי ספא וילג' בשילוב טיפול משפחתי אחד לשני מתחת למים בעזרת מצופים מיוחדים, במרחצאות החמים. הכניסה כוללת שימוש במתקנים וכניסה לכל האטרקציות בפארק הנופש חמת גדר.

מתי: פתוח כל השבוע, בשבתות עד 19:00

מחיר: כניסה יומית משפחתית ל-4 נפשות בסופשבוע ב-279 שקל בלבד (במקום 420 שקל) סדנאות כלולות במחיר הכניסה

לפרטים: 6393*

צילום: רונית סבירסקי

 

צוחקים וזוכרים

סופ"ש של נוסטלגיה ישראלית לזכרו של מוטי קירשנבאום במלון "פסטורל" כפר בלום. ניקוי הראש הוא הכרחי עם טוביה צפיר, רבקה מיכאלי, רוני וייס , עופר קניספל, האחים אסנר וניב קאופמן. בנוסף, מחווה מוזיקלית ללהקת כוורת וליוצריה.

מתי: חמישי -שבת, 13-11 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

צילום: טל שחר

 

מנפחים זכוכית

בגלריית זכוכית צפת יתקיים סימפוזיון הזכוכית הבינלאומי 2016 – מאסטרים של זכוכית מאיטליה מגיעים להנחות את אמני הזכוכית הישראלים. נעילה 4 במרס 2016

מתי: פתיחה, חמישי, 4 בפברואר, 17:30, ראשון-חמישי, 17:00-09:00, שישי עד 14:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רח' ט"ו 7 קריית האמנים

עבודתה של האמנית שבע חיה

 

לזכור ולא לשכוח

לציון יום השואה הבינלאומי, עבודותיו של האמן ארדין הלטר מוצגות בתערוכה חדשה במוזאון הפתוח בתפן ומשקפות יצירה תחת איום, שואה ורצח עם, נושא המטריד אותו ובו הוא עוסק כל חייו הבוגרים.

מתי: נעילה 5 במאי

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 04-9109600

 

מתגעגעת

האמנית נירה לב מציגה תערוכה חדשה באודיטוריום חיפה תחת הכותרת "מתגעגעת". נירה לב, ילידת חיפה של טרם קום המדינה, נוצרת בזיכרונה את הטעמים, המראות והריחות של תקופת ילדותה. מציירת בסגנון מדויק, עתיר פרטים וססגוני.

מתי: 8 בפברואר-5 במרס, אירוע פתיחה, שישי, 12 בפברואר, 11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: מרכז הכרמל, שדרות הנשיא 138

עבודתה של נירה לב צילום: יח"צ

 

מרכז

סיורים ללא תשלום בפארק יער שוהם

מסורת הסיורים המודרכים ללא תשלום ביער שוהם ממשיכה גם השנה. מתנדבי פארק יער שוהם יקיימו סיורים מודרכים ברחבי היער בשבתות בין פריחת הכלניות, הרקפות והאירוסים. הסיורים יערכו בנושאי החי והצומח, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של המקום, ובנוסף ביקור בכנסייה ביזנטית ופסיפס יפהפה. משך הסיורים כשעה וחצי והם עוברים דרך תצפית "קצוות הארץ", כנסיית בכחוס, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי היער. מסלול הסיור קל ומתאים לכל המשפחה (אינו מתאים לעגלות ילדים)

מתי: שבתות עד 27 בפברואר 2016

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: יציאה מהחניון המרכזי ביער (חניון ברסלר), למרגלות גבעת הספלולים, במזג אוויר גשום להתעדכן במוקד העירוני שוהם 03-9723090

מטיילים בין הפריחות והאתרים המיוחדים צילום: רוני קינדרמן

 

דייט בטבע

טיול מודרך רומנטי על רקע הפריחה הצבעונית המכסה את גבעות שפלת יהודה, סיפור "על יחסי האהבה" בין פרחים וחרקים, על האהבה בין הנזירות לאלוהים, על אהבותיו של שמשון ועוד סיפורים פיקנטיים, בשילוב שירי אהבה יווניים ועבריים ובפעילות חווייתית. המסלול עובר בין פריחת עצי השקד בפארק קנדה, בתל בית שמש, בפירמידה ובמערת הפעמון בחורבת מדרס. במנזר בית ג'ימאל, מפגש עם נזירה וקינוח בטעימות בירות במבשלת בוטיק. בהדרכת איתן בן יוסף, מדריך סיורי מוזיקה. לגיל 50-30

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

צבע הארגמן

סיור מודרך בשמורת טבע קטנה הנמצאת בסמיכות לקיבוץ שפיים. זיהוי עקבות בעלי חיים בחול, תצפית אל הים התיכון והכרות עם הצמחייה המיוחדת באזור ובראשה אירוס הארגמן. בהדרכת בית ספר שדה חוף הכרמל של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

בעקבות הנרייטה

מתנדבי שנת השירות של קק"ל מקיימים סיור לציון יום פטירתה של הנרייטה סאלד. טיול בפארק ארצות הברית, הפעלות והצגות קצרות, נקודות ציון בחייה של הנרייטה סאלד, שנולדה בארה"ב, עלתה לארץ ישראל, הקימה את בית הספר הראשון לאחיות ומרפאות של "הדסה", הייתה יושבת הראש של הסתדרות הנשים העבריות ובהמשך, בזכות פעילותה הענפה, ועל אף שמעולם לא ילדה ילדים, זכתה לכינוי "אם עליית הנוער". משך הטיול כשלוש שעות, והוא מיועד למשפחות עם ילדים בני 5 שנים ומעלה.

מתי: שישי, 12 בפברואר, 10:00.

מחיר: 20 שקל למשפחה

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

 

"עטוף" בעטיפה חדשה

להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק מעלה מחדש את "עטוף", במרכז אמנויות הבמה פרדס חנה. היצירה שרשמה את תחילת דרכם האמנותית המשותפת של צמד היוצרים. "עטוף", אגדה אורבנית המשלבת הומור ופואטיקה בעולמות הויזואליים הקסומים שיוצרים פינטו ופולק, נעה במרחבי הפנטזיה והדמיון.

מתי: שלישי, 16 בפברואר, 20:30

מחיר: 150-120 שקל

לפרטים: 03-5105656

צילום: אבשלום פולק

 

נקי מעשן

במוזאון ינקו דאדא יתקיים מפגש עם האמנית בתערוכתה של נועה לשם-גרדוס "באוויר הנקי מעשן" והאוצרת מאיה כהן לוי ויושק קטלוג התערוכה.

מתי: שבת, 13 בפברואר, 12:00

מחיר: 24 שקל

לפרטים: 04-9842350

 

האנדלוסית לילדים

קונצרט 'נוצה של זהב' יתקיים ביד לבנים אשדוד בהשתתפותה של ניצה שאול במסגרת סדרת "האנדלוסית לילדים" של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד. ניצה שאול יוצאת למסע נגד הזמן בעקבות יצירותיהם של משוררי תור הזהב בספרד: רבי יהודה הלוי, אברהם אבן עזרא ואבן גבירול משוררים ואנשי רוח שהשפיעו והטביעו את חותמם על המורשת והתרבות היהודית. לגיל 9-4

מתי: שני, 8 בפברואר

מחיר: 70 שקל לילד, הורה מלווה ללא תשלום

לפרטים: 1800-693-693

 

עוץ לי גוץ לי

קניוני עופר יוצאים לקראת חג פורים וחופשת הפסח, בשיתוף פעולה עם הקמארי במסגרתו יעניקו שובר לכל הקונה בחנויות הקניון ב- 149 שקל ומעלה, בין התאריכים 14-18.2.16, המאפשר לו לרכוש זוג כרטיסים למחזמר "עוץ לי גוץ לי" ב-60 שקל בלבד.

מתי: 18-14 בפברואר

מחיר: מבצע

מתוך ההצגה צילום: ארכיון תאטרון הקאמרי

 

4 יצירות מופע אחד

"בלט נס ציונה" בניהולו האמנותי של אלי לזר מעלה את "דיאלוג מחול לצלילי גיטרה" בקריית התרבות נס ציונה. ערב אחד עם ארבע יצירות 2 בכורות עולמיות ו-2 בכורות ישראליות.

מתי: שני, 29 בפברואר, 20:30

מחיר: בתשלום

surrnder צילום: קריס הילטון

 

חתול תעלול

תאטרון המדיטק פותח את שנת 2016 עם הצגה חדשה "חתול תעלול", המבוססת על ספרו המצליח של דוקטור סוס, בבימויו של רוני פינקוביץ', מנהלו האמנותי של התאטרון ועל פי תרגומה של לאה נאור. העיבוד והבימוי במקור של קטי מיטשל. מי לא שמע על חתול תעלול? ביום אחד גשום, כשטלי ואחיה נשארים בבית לבד, משתגעים משעמום, הוא הופיע פתאום, כך משום מקום! הפך את היום המשעמם ליום מלא הפתעות, יום עם המון תעלולים והמצאות, הוא הביא עוד חברים והם שיחקו המון, אבל לא כל כך בטוח אם זה היה באמת או רק בדמיו

מתי: שבת, 13 בפברואר, 10:30

מחיר: בתשלום

חתול תעלול מאת דר סוס צלם: בני גם זו לטובה

 

תל אביב

אופרה מאסטוניה

האופרה הישראלית תארח את בית האופרה הלאומית של אסטוניה בניצוחו של המנצח והכנר הידוע אנדרס מוסטונן – עם האופרה "רינלדו" מאת גאורג פרידריך הנדל . הפקה זו תועלה פעם אחת במסגרת אירועי מוסטונן-פסט "טאלין תל אביב". הפקה רב משתתפים כוללת סולנים, מקהלה, רקדנים, ותזמורת ומלווה באפקטים בימתיים ומוזיקליים.

מתי: שני, 29 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-opera.co.il, 03-6927777

האופרה רינלדו צילום: יח"צ

 

ארוחת טעימות

"ארוחת טעימות" מחזה ישראלי חדש עולה על בימה תאטרון הקאמרי. מאת שלומי מוסקוביץ ובבימויה של בת זוגו דדי ברון. קומדיה העוסקת במתחים הנוצרים כששני בני זוג מחליטים להתחתן והוריהם שייכים מצד אחד ליאפים תל אביבים ומן העבר השני מתנחלים. בחירת התפריט המפופנן עסיסית ביותר.

מתי: 13-9 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060960

מתוך המחזה צילום: יח"צ

 

סקופ ביפו

דרמה חדשה "סקופ" מאת יאיר פקר תעלה בתאטרון הסימטה ביפו. סיפורם של עבדול רחים, ערבי ישראלי, שנכדו זקוק לניתוח מציל חיים ושל בני מינטוב, עיתונאי במשבר תעסוקתי ונפשי אחרי שנים ארוכות של ניסיונות עקרים להוליד פרי בטן בתקופה לחוצה לפני נסיעה לברזיל לאמץ ילד. עד כמה רחוק ילכו השניים כדי להציל את היקרים להם?

מתי: שני, 15 בפברואר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 072-2341194

צילום: איציק שוקל

 

אופרה לילדים

אנסמבל הקולי הישראלי בניהולו המוזיקלי של יובל בן עוזר מעלה במוזאון תל אביב את האופרה לילדים ולכל המשפחה "איתמר פוגש ארנב" מאת דוד גרוסמן למוזיקה של יוני רכטר. מסרים של דו-קיום ודיאלוג משולב בהומור. מתאים לגיל 10-4

מתי: שבת, 13 בפברואר, 11:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-6077020

צילום: דורון עובד

 

מחול ופיסול

בכורה ליצירה FRAGMENTS פראגמנטס במחסן 2 בנמל יפו. יצירת מחול חדשה מאת יעל אורני בשיתוף פעולה עם הפסלת עפרה פרידמן במסגרת פרויקט רבע למחול של עמותת הכוראוגרפים. רבע למחול - 4 יוצרים. 4 יצירות. במה אחת.

מתי: שלישי, 23 בפברואר, 20:30

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-9021563

צילום: אלון משי

 

הקומה העשירית

הבר הקולינרי Sura Mare והיינקן מציגים לראשונה גלריה אורבנית לילית בשיתוף עם ASH artline. התערוכה הראשונה שתוצג בגלריה היא "הקומה העשירית" המתייחסת לנושא המעבר בין החללים ולתנועה: מעבר תודעתי לעולם אחר או מעבר פיזי בין חללים. נעילה 30 במרס.

מתי: פתיחה, 17 בפברואר, 20:30, ראשון-שבת 20:30 – 01:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: סעדיה גאון 24

 

פורשים כנפיים

"זיכרונות מהבוידעם" יוצג בגלריית כנפיים "קן לאמנות" ביפו. דיאלוגים ומוזיקה מקורית אותה מגישים שחקנים ומוזיקאים מ"כנפיים", המתמודדים עם פגיעה נפשית, בשילוב אמנים יוצרים פעילים נוספים. ההצגה חושפת את התמודדותם של השחקנים עם חרדה, אובססיה, פנטזיה, דיכאון דרך אבסורד ואירוניה.

מתי: חמישי, 18 בפברואר, 20:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: רח' בן דוסא 21, יפו, 054-3365233

 

ארוחה משפחתית

ב'דובנוב 8' חוגגים את יום המשפחה במהלך כל השבוע הקרוב. מנות ילדים מוצעות ב-25 שקל בלבד כולל כוס לימונדה. בין מנות הילדים: שניצלונים, המבורגר או פסטה עגבניות עם תוספת לבחירה. לילדים עד גיל 12.

מתי: ראשון-חמישי, 11-7 בפברואר

מחיר: 25 שקל

המבורגר בדובנוב צילום: יח"צ

 

לייבל באוזןבר

מלאת שנה להקמת הלייבל הוא חוגג בערב עמוס הופעות עם מיטב האמנים במועדון האוזןבר "ערב סוס הראשון". הקו המנחה של הלייבל הוא מוזיקה עברית, אלטרנטיבית. אמני הלייבל הם יוצרים ייחודיים, עם טקסטים אישיים או פוליטיים.

מתי: שלישי, 16 בפברואר, 20:00

מחיר: 20 שקל בלבד

לפרטים: 054-4693045

להקת לא צלם: רן יורגנסון

 

מפגש ברזיל מזרח תיכון

״כשברזיל ומזרח תיכון נפגשים״ יערך במרכז ענב. שיח קרוב בין שני חברים מתרבויות וארצות שונות אשר נפגשים לחוויה משותפת של צלילים ומקצבים. המוזיקה נעה בין המסורת של ברזיל ווונצואלה ופוגשת את המזרח תיכון עם השפעות מעולם הג׳אז והפלמנקו. מרסלו נמי ונעם לנדסמן, שני מוזיקאים וירטואוזים, הקימו יחדיו את הפרויקט מרסלו נמי דואו, שילוב מיוחד ומרתק של גיטרה קלאסית ומערכת תופים.

מתי: חמישי, 18 בפברואר, 21:00

מחיר: 80-60 שקל

לפרטים: 8023 *

 

לגדל ילד קורא וחושב

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מציע להורים, סבים, סבתות וילדים, פעילות חווייתית בשבתות בחודש פברואר, לרגל התערוכה "דבר לילדים – לגדל קורא חושב". משימות חיפוש בדפי העיתון המיתולוגי כולל סדנת יצירה.

מתי: שבתות בחודש פברואר

מחיר: 40 שקל לילד, 15 שקל למבוגר מלווה כולל כניסה חופשית לכל התערוכות

לפרטים: 5161970- 03 www.gutmanmuseum.co.il

צילום: שרהלה גור לביא

 

שקיפות מלאה

תערוכה קבוצתית נשית "דרך הזכוכית- בשקיפות מלאה" תפתח בגלריה לאמנות ביפו-בן עמי. 8 אמניות ישראליות יציגו את היצירות שלהן בין המוצגים: כוסות וצלחות מעוטרות, תכשיטים, דפים מזכוכית, פסל של אם ובת וגופי תאורה מזכוכית.

מתי: 11 בפברואר - 17 במרס

מחיר: כניסה חופשית

עבודה של האמנית סילביה צימרמן

 

צ'רדש הונגרי וולאס וינאי

האופרה הישראלית תארח בחודש פברואר את תאטרון האופרטה הממלכתי מבודפשט עם "העטלף" של יוהאן שטראוס (הבן) - שבמרכזה חילופי זהויות, נסיך רוסי, משרתת חצופה והעיקר – הצ'רדש ההונגרי והוואלס הווינאי בחגיגה מבעבעת כשמפנייה. בהפקה משתתפים למעלה מ- 150 סולנים, רקדנים, מקהלה ולראשונה גם תזמורת הבית של בית האופרטה הממלכתי מבודפשט בניצוחם של לאסלו מקלארי/ דניאל שומוגי-טוט.

מתי: 20-11 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-692777, www.israel-opera.co.il

האופרטה "עטלף" צילום: אנט קאלאי-טוטי

 

תערוכת ביכורים

תערוכת ביכורים "עובר אורח" של התעשיין אלכס לנדסברג תפתח בגלריית נמל יפו. תערוכה צילומים מרחבי העולם שצולמו בעשור האחרון בעת ביקוריו במדינות ובתרבויות שונות.

מתי: פתיחה 5 בפברואר, 11:00, נעילה 20 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רציף עליה שנייה 20, נמל יפו

נזיר ביפן צילום: אלכס לנדסברג

 

על פי החוק

המופע according to law של היוצרים ענת כ"ץ וארז מעיין, הוא חוויה יוצאת דופן שמתקיימת בתאטרון תמונע. זהו תאטרון מחול סאטירי הבודק את מערכות היחסים בין הקהל למבצעים תוך כדי ערעור מתמיד ומשעשע של הגבול בין מציאות לדמיון. רקדנים מוכשרים, שמצליחים להפתיע את הקהל עוד לפני הכניסה לאולם וגם לאחר סיום המופע. שגרתיות לא תמצאו שם.

מתי: שני, 15 בפברואר, 20:00

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: גיל רובין

 

פרחקיר

המופע "פרחקיר", מבית היוצר של ענבל פינטו ואבשלום פולק, חוזר לסדרת הופעות נוספת במוזאון תל אביב –בפברואר 2016. המופע נבחר כיצירת המחול הטובה ביותר לשנת 2014. היצירה "פרחקיר" נוצרה לחלל הגלריה לפיסול של מוזיאון תל אביב, בשיתוף פעולה עם שלושה מוזיקאים מיפן . המלחין אומיטרו אבה והמוזיקאים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו. יואן טיבולי מעצב תאורה מצרפת, עיצב תאורה מיוחדת עבור חלל המוזיאון .

מתי: 13-5 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6077020

צילום: רותם מזרחי

 

שרלוק הולמס הצעיר על הבמה

הצגת הילדים החדשה "שרלוק הולמס הנער הבלש" של תאטרון אורנה פורת, היא הצדעה נוספת לכבוד שהתאטרון הזה חולק לילדים ולנוער. הצגה מרתקת, חכמה ומוגשת בהומור. תפאורה מושקעת ושחקנים טובים. ההצגה מחזירה את שרלוק הולמס ועוזרו ג'ון ווטסון אל ימי הפנימייה הבריטית היוקרתית שם נרקמת החברות שהפכה למקצוע. הסיפור שוזר תעלומה בלשית שנפתרת בתום ההצגה. הבכורה תועלה במסגרת פסטיבל פורים במרכז סוזן דלל.

מתי: רביעי, 23 במרס, 10:20, 12:00, 16:00, 17:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9 וניתן לרכוש גם דרך אתר התאטרון.. www.porat-theater.co.il/show_info.php?showid=838

שרלוק הולמס וג'ון ווטסון צילום: יוסי צבקר

 

ירושלים

קרן פלס במערה

במיקום מאד לא שגרתי, הזמרת קרן פלס תופיע עם המופע ״לבד על הפסנתר״ במערת צדקיהו. שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות 20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה. (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00) אל מערת צדקיהו, ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסוף המופע.

מתי: חמישי, 25 בפברואר, 20:45

מחיר: 70 שקל, כרטיס תושב 55 שקל

לפרטים: 6226* ובאתר:www.bimot.co.il

מערת צדקיהו צילום: רונית סבירסקי

 

לשוב למקום

מופע סאונד וטקסט לרגל התערוכה "לשוב למקום, זה, כמו למות" יתקיים בבית הנסן. המופע יערך במסגרת התערוכה "לשוב למקום, זה כמו למות" של עידו גוברין - אמן ומוזיקאי הפועל בטורונטו שבקנדה. מיצבים המשלבים תמונה וסאונד מתייחסים לזכרון ולעבר כתמונה שדוהה ומתפוררת באלבום. בין המיצבים, החפצים והקולות הקיימים בתערוכה יתקיים מופע מוסיקלי הבוחן את מושג ה"חזרה". אנסמבל מוסיקה נובה, בשיתוף עידו גוברין, בסקייפ, יבצעו יצירה של המלחין השוויצרי Stefan Thut.

מתי: רביעי, 10 בפברואר, 20:30

מחיר: כניסה ללא תשלום

לפרטים: 02-5793702

 

אהבה במוזאון

סיור בעקבות הרומנטיקה לרגל יום האהבה יערך בחללי מוזאון ישראל. בין עלילות מיתולוגיות ביוון הקלסית, ציורי אוהבים מתקופת הבארוק, טקסי חתונה בקהילות ישראל, אהבה אלטרנטיבית באמנות עכשווית.

מתי: שלישי, 9 בפברואר, 18:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: מספר המקומות מוגבל, הרשמה מראש באימייל members@imj.org.il

 

דיוויד בואי

ב"תמול שלשום" מקיים המוזיקאי והשדרן בועז כהן ערב המוקדש לזמר והיוצר שהלך לעולמו, דיוויד בואי – שנים של זהב 1983-1968. 15 השנים שבהן הזניק דיוויד בואי את המוזיקה ואת האמנות הפופולארית בכלל - שנות אור קדימה. ההרצאה מלווה בקטעי סרטים, הופעות חיות וקליפים נדירים.

מתי: חמישי, 11 בפברואר, 21:00

מחיר: מינימום הזמנה 30 שקל

 

רוצה גומות חן

תאטרון הקרון מציג במתחם התחנה הראשונה את ההצגה "הילדה שרצתה גומות חן" על הספר "גומות החן של זוהר". זוהר, בת ה-4 עושה כל מה שאפשר לקבל גומות מבקשת מהמוכר, מהקוסם, מתפללת ואפילו עושה פרצוף מצחיק במראה. משחק והפעלה: חן גלעד

מתי: שבת, 13 בפברואר, 12:30

מחיר: 20 שקל

מתוך ההצגה הילדה שרצתה גומות חן צילום: יח"צ

 

שוקו חם ומשחקי שלג

מוזאון ישראל מקיים פעילות חורפית לילדים חובבי שוקו חם ומשחקי שלג. בונים איש שלג גדול, מאזינים לסיפורים לבנים מפי מיכאל המספר ומכינים ממתקי חורף טעימים ואמנותיים בסדנת הבישול. לבני 8-4

מתי: שלישי, 16 בפברואר, 16:00

מחיר: 30 שקל לילד ל-3 פעילויות, 20 שקל לפעילות אחת

לפרטים: 6771302 - 02

 

ארוחה והצגה על אהבה

ב"תמול שלשום" יערך Valentine's Day special הצגה וארוחה. הצגה הומוריסטית שבה שחקן ושחקנית מתארים בשירים, סיפורים וקטעי דרמה קטעים משעשעים מהווי הפגישות העיוורות והצעות הנישואין שהקפה מפורסם בהן. כתיבה: דוד ארליך בימוי: מירית ינאי (תיאטרון משו משו) שחקנים: אריאל קרן, אושר גלעד.

מתי: ראשון, 14 בפברואר, 19:00 ארוחה, 20:00 הצגה

מחיר: הצגה + ארוחה (מרק ומנה עיקרית) + יין ב-120 ש'קל

לפרטים: יש להרשם מראש במייל tmol1994@gmail.com

 

אל תשמרו בבוידם

מוזאון ארצות המקרא בירושלים פותח במיזם ייחודי ומציע לציבור הרחב להציג במוזאון חפצים פרטיים בעלי משמעות, סיפור מעניין, ערך היסטורי או אומנותי, לטובת תערוכה שתיקרא "קהילה אוצרת". במסגרת הפרויקט יקדיש המוזאון מרחב מוזאלי שבו יוצגו החפצים השמורים דרך קבע בביתם של האנשים ותינתן במה לסיפורים שמאחוריהם. בין החפצים שאותם מחפשים במוזאון: מסכות ייחודיות ובעלות סיפור מעניין, סוגי משחקים עתיקים, יקרי ערך או נדירים, חפצים מעניינים שבהם נעשה שימוש במקום, מאורע מוכר או על ידי אנשים מוכרים, לוחות שנה ומכשירים למדידת זמן בעלי ערך אסטרונומי או היסטורי יוצא דופן ועוד. בשלב ראשון, כאמור, שואפים במוזאון לרכז תערוכה שתתמקד במסכות ייחודיות כבר בפורים הקרוב.

מתי: חודשים פברואר-מרס

מסכת משה דיין אוסף פרופ' שאול לדני

 

דרום

מסע בעקבות הזנבנים

בית ספר שדה חצבה של החברה להגנת הטבע מקיים פעילות בת יומיים לכל המשפחה תוך הצצה לעולם הזנבנים. חיי הלילה במדבר, הרצאות מפי מומחים והתנסות בעבודת מחקר אקולוגית במקום שנחשב לאחת ממעבדות השדה הטובות בעולם. בהדרכת בי"ס שדה חצבה.

מתי: שישי-שבת, 13-12 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

האכלת הזנבנים בשמורת שיזף צילום: רונית סבירסקי

 

רוץ בין צוקים

בין המכתש הגדול והקטן, מתחתר לו נחל חתירה לעומק רב בין המצוקים. טיול מודרך יגיע לגב מים גדול ויפה, סיפור על סיירי הפלמ"ח, דרכים עתיקות ומצודה רומאית. הליכה בנוף פראי של מרחבי הנגב, בין מצד צפיר, מעלה ימין, מעלה הפלמ"ח ועין ירקעם.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

ינשופים ודיות

טיול למרחבי הנגב הפורח במרבדי כלניות ופריחה אביבית ובשלל ציפורים. מפגש בבית קמה ויציאה לכיוון מערב הנגב. צפייה בציפורי שדות ושטחים פתוחים וביקור בלינת יום של ינשופי עצים ויתכן גם מינים אחרים. לאחר מכן חיפוש אחר כוס החרבות, ינשוף קטן הנפוץ בנגב וסיום בתצפית על התכנסות ללינה של דיות ודורסים נוספים באזור אשל הנשיא. בהדרכת מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע.

מתי: שבת, 13 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

לחטוף פריחה

הכלניות פורחות בדרום ופסטיבל "דרום אדום" חוזר עם מגוון של פעילויות לכל המשפחה, חלקן ללא תשלום: שחקנים מזמרים בין הפרחים, סיורים מודרכים, מזמרים, חקלאיים והיסטוריים. בנוסף, ערבי שירה בציבור לצד מיצגי שירה ונגנים בטבע,שווקים וירידים חקלאיים. דרום אדום LIVE – הופעות בכל חמישי בערב: דני, גידי וחברים, שלום חנוך, יהודית רביץ ועוד.

מתי: סופ"שים, 21 בינואר - 20 בפברואר

מחיר: חלק מן הפעילויות ללא תשלום

לפרטים: www.habsor.co.il

צילום: רפי בביאן

 

כלל ארצי

חורף שמירת הטבע

החברה להגנת הטבע מקיימת את אירועי "חורף שמירת טבע" – למעלה מחודשיים, שבהם כ–20 טיולים ואירועים ציבוריים, בסימן שמירה על השטחים הפתוחים ועל הטבע, מאגמון החולה בצפון ועד נאות הכיכר בדרום, שכולם ללא תשלום.

מתי: שבתות, 23 בינואר עד 9 באפריל

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

עגורים באגמון החולה דב גרינבלט

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|