אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 12-6 במרס 2016

יום האישה הבינלאומי, יום המעשים הטובים, טיולי פריחות אביב, קונצרטים, הצגות, מחול, הצגות לילדים בפורים ועוד שפע של פעילויות לכל המשפחה ברחבי הארץ

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום כלל ארצי 

 

צפון

חוצה גלבוע אביבי

סיור מודרך על רכס הגלבוע בשילוב מסלולי פריחה אביבית ומספר קטעי אתגר. מטפסים בנחל יצפור, במזרח הרכס, ממשיכים על הרכס בדרך נוף, אל תצפית מעל מצוקי גפת. הליכה בשביל האירוסים להר ברקן. ירידה בשביל מעט תלול, מול נופי שדות העמק, אל "העמק הנעלם" עד עמק חרוד.

מתי: שבת, 12 במרס

מחיר: בתשלום בהרשמה מראש

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

אירוס הגלבוע צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל האביב

"פסטיבל האביב" יתקיים במלון פסטורל בהפקה משותפת עם פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון. יצירות קאמריות ותזמורתיות עם מיטב האמנים, הרצאות, מפגשים וחזרות פתוחות. שירי עמים עם התזמורת הקאמרית, אנסמבל גלעד אפרת, מטעמים צרפתים, האזנה בתנועה ומפגש עם צבי פלסר.

מתי: חמישי-שבת, 19-17 במרס

מחיר: 70-50 שקל

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

אנסמבל גלעד אפרת צילום: עדי הראל

 

בוזוקי ודגים

בתיירות עין-גב מקיימים ערב טברנה יוונית עם הזמר אביקו ב'מפגש הדייגים' של הקפטן והדייג מנחם לב, בנמל עין גב על המים. אביקו נגן בוזוקי וזמר, מגיש שירים ביוונית ובעברית - מגוון שירים אהובים ומוכרים. במקום מוגשים מטעמי דגים טריים מהכינרת, צ'יפס, בר אלכוהול ובירה מהחבית.

מתי: חמישי, 17 במרס, 21:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: בהזמנה מראש 054-5658009

פיש אנד צ'יפס בנמל עין גב צילום: תקשורות

 

להציל את לביא

בגן גורו הפארק האוסטרלי הממוקם בעמק המעיינות יתקיים אירוע לאיסוף תרומות להצלת חייו של הילד בן ה-7, לביא בן משה, החולה במחלת הקנבן. בתוכנית: רוי בוי כוכב ערוצי הילדים, בהופעה חיה. כל ההכנסות ביום זה הן קודש לתרומה להצלת חייו. איסוף התרומות נעשה ע"י עמותת קו לחיים המלווה את המשפחה.

מתי: שישי, 18 במרס, 15:00-09:00

מחיר: המופע כלול במחיר הכניסה לפארק

לפרטים: 04-6488060

 

"אחיזה" של צעירים

בגלריה גרנד ART לאמנות עכשווית בחיפה תוצג התערוכה "אחיזה?", אחת מתוך סדרה של שתי תערוכות, בהן יוצגו עבודות של אמנים צעירים, בוגרי המחלקה למדיה, צילום, וקולנוע, מהמרכז האקדמי ויצ"ו, בחיפה. התערוכה נוגעת למציאות הישראלית, לאידיאולוגיה, לשפה, למרחב, לנרטיב אישי או קולקטיבי ולשפת האמנות העכשווית עצמה.

מתי: פתיחה: חמישי, 10 במרס, 19:00 עד 20 במאי

מחיר: כניסה חופשית

צילום: ג'פרא אבו זולוף

 

וברא את האישה

לציון יום האישה הבינלאומי החל ב- 8 במרס, תוצג בגלריית מצפה הימים התערוכה 'וברא את האישה' של האמן משה (מוסא) שפט, בה ציורי ורישומי נשים. רישומי דיו במכחול יפני, ציורי אקוורל, תחריטים והדפסים בטכניקה מעורבת, על נייר אורז, ספרי טלפונים ותחתיות בירה.

מתי: פתיחה: 11 במרס נעילה: 13 באפריל 2016

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 1-800-555-666, www.mizpe-hayamim.co.il

 

בוקר נשי פרחוני

Lavido קוסמטיקה טבעית ואורגנית בנהלל חוגגת את יום האישה הבינלאומי בבוקר של סיורים מודרכים בבוסתן הפורח, הכולל עשרות צמחי בושם, עמדת שזירת פרחים וצילום אישי, סדנא מעשית לרקיחת בושם פרחים אישי ועוד.

מתי: שישי, 11 במרס, 14:30-9:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-6515132

מלחי אמבט ריחניים צילום: רונית סבירסקי

 

מרכז

טיול למשפחות אוהבות לכת בנחל חדרה

מתנדבי שנת השירות של קק"ל מקיימים טיול לאוהבי לכת בפארק וביער החובק את נחל חדרה. שיחה על הצורך לגשר בין צרכי הפיתוח של מדינה בתנופה, כמו מפעל ליצור חשמל ותעשיות נוספות, לבין הרצון לשמר באזורי המגורים ראות ירוקות בהם ניתן לשמר מגוון של צמחים ובעלי חיים בבתי גידול ייחודיים בצמוד לנחל. הטיול מיועד למשפחות אוהבות לכת (עם ילדים מגיל 7 ומעלה).

מתי: שישי, 11 במרס, 12:30, שבת, 12 במרס, 10:00

מחיר: 20 שקל למשפחה

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

יער חדרה צילום: רונית סבירסקי

 

דאדא בן 100

תערוכה לרגל 100 שנה לתנועת הדאדא במוזאון ינקו דאדא בעין הוד "תגידי, זה אמנות?" הסוקרת את האלמנטים של "תנועת דאדא" ביצירה הישראלית העכשווית. 12 אוצרים הוזמנו לבחון את עקרונות היסוד של התנועה ולבחור אמן או קבוצת אמנים המייצגת לדעתם את העיקרון הדאדאיסטי בנושאים שונים. בין האוצרים: עודד קוטלר, יובל מסקין, דן חמיצר, אירנה גורדון, יצחק גבר, הגר בריל ואחרים. באירוע הפתיחה יופיעו גלעד כהנא במופע "חתירה אל ההווה", חוני המעגל ואמני פרפורמנס בקטעים מתוך אופרת הרוק "הדיבוק".

מתי: פתיחה: 4 במרס עד 16 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9842350

יצירתו של שוני ריבנאי צילום: אייל נבו

 

תאטרון חיפה ברמת גן

המחזה "בומרנג" של תאטרון חיפה יעלה בחיפה וברמת גן. קומדיה העוסקת בשאלות: האם מחשבות באמת מייצרות מציאות? האם מה שאתה שולח אל היקום חוזר אליך כמו בומרנג? אם תבקש מהיקום ממש חזק, האם הוא ישלח לך שמונה מיליון שקל? קומדיה ישראלית חדשה על פגישה גורלית ועל משבר אמצע החיים. בהשתתפות: דביר בנדק, יואב בר לב, לירית בלבן, אפרת ארנון, אוהד קנולר.

מתי: רביעי, 9 במרס (תאטרון חיפה), שבת-ראשון, 13-12 במרס תאטרון יהלום רמת גן

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים בקופות

צילום: ז'ראר אלון

 

האדם והסביבה

הרצאה "עולם בר קיימא ברוח היהדות" עם אסא קיסר תתקיים במוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן באשדוד. הרצאה ודיון על תפקידו של האדם ביחס לסביבה, לדומם, לצומח ולחי על פי תורת ישראל.

מתי: שני, 14 במרס

מחיר: כלול במחיר הכניסה 20 שקל

לפרטים: 08-6224799

 

אלוף הגלגולים

סיור מעגלי בשמורת טבע פולג. עובר ברכס הכורכר הפורח ובסמוך לנחל עצמו. סיום ב"תחרות גלגולים" בדיונה הסמוכה לווינגייט. בהדרכת בי"ס שדה חוף הכרמל.

מתי: שבת, 12 במרס

מחיר: בתשלום בהרשמה מראש

לפרטים: 03-6388688

 

טיול בישול

סיור ובישול באזור רמת מנשה בהדרכת אורי מאיר צ'יזיק, היסטוריון של תזונה ומומחה לצמחי בר. ליקוט צמחי בר ובישול ארוחה בטבע.

מתי: שבת, 12 במרס

מחיר: בתשלום בהרשמה מראש

לפרטים: 03-6388688

 

שישי בינלאומי

דוכני אוכל שונים של מדינות שונות יוצבו בכל יום שישי בקניון כפר סבא הירוקה במסגרת קונספט חדש אותו מפתחים כעת בקניון, שיציע למבקרים בו ליהנות מחוויה של דוכני טעימות מכל העולם. בדוכנים יימכרו מבחר מנות אישיות וכוסות יין בעשרה שקלים בלבד.

מתי: שישי בחודש מרס, 15:00-09:00

מחיר: כניסה חופשית

 

"מזיקים" בלוד

אנסמבל המרכז לתאטרון לוד מעלה את ההצגה "מזיקים". כשהחיים הופכים ליצירה והיצירה הופכת לחיים עצמם. דיצה, דוקטורנטית לאנתרופולוגיה מפגישה בין פולשים למבנה נטוש, שעליהם נכתבה עבודתה, לבין משקיעים פוטנציאלים בנכס הנדל"ני.

מתי: שבת, 19 במרס, 21:00

מחיר: 50 שקל, סיור בעיר העתיקה יערך לפני תחילת ההצגה.

לפרטים: 052-3434039, מרכז שיקגו, רחוב מחנות קפריסין 11, לוד

 

נשי אישי

באשדוד מציינים את יום האישה הבינלאומי ב-3 אירועים שונים במוזאון אשדוד לאמנות ובמרכז מונארט לאמנויות. "אישי נשי"- במוזאון אשדוד לאמנות שלוש יוצרות באמנות, שירה ומחול. "אהבת חיי" במרכז מונראט עם שירי אהבה ו"תחלמי בגדול" עם ליהיא לפיד וסי היימן.

מתי: שני-רביעי, 9-7 במרס

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 08-8545130/1

 

פסטיבל אשה

פסטיבל אשה 2016 בחולון יתקיים השנה במתכונת מיוחדת שנועדה להסיר מחיצות בין קהל ויצירה נשית. מופעי הפסטיבל יתקיימו באולמות אינטימיים במדיטק חולון ובסלונים בבתי העיר, בנוסף למופעי חינם ברחבת המדיטק.

מתי: חמישי-שבת, 12-10 במרס

מחיר: 110-60 שקל

לפרטים: 03-5014950, www.womanfestival.co.il

Malaika Trio צילום: נועם קוגנובסקי

 

אירוסים בגן

גן האירוסים בגני רמת הנדיב הסמוכים לזכרון יעקב הקדים לפרוח השנה. הסיורים המודרכים בגן יתקיימו בימי שישי החל מ-19 בפברואר ובחודש מרס.

מתי: שישי, פברואר-מרס, 11:00-9:30

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 04-6298111 ובאתר www.ramathanadiv.org.il

צילום: ארכיון רמת הנדיב

 

טועמים יין מהמגף

רשת המשקאות Wine & More מכריזה על חודש איטליה בסניפי הרשת, במהלכו תערוך טעימות, הסברים ותציע מבצעים משתלמים במיוחד בכל סניפי הרשת. אירועי טעימה בימי חמישי ושישי והסברים סביב שולחן.

מתי: במהלך חודש מרס

מחיר: טעימות ללא תשלום

לפרטים: 9463*

 

זה ברודווי, בובה

באודיטוריום ספיר בכפר סבא יעלה מחזה מוזיקלי מקורי "זה ברודווי, בובה", המציג שירים אהובים מברודווי החוגגים את הקול הנשי. מיטב הלהיטים ממחזות הזמר "תהילה", "קברט", "שיקאגו", "שורת המקהלה", "מאמה מיה" ואחרים. מה קורה כשהייטקיסטית פמיניסטית, בחורה מבית דתי, כוכבת ריאליטי, רוחניקית מעופפת, שחקנית קשוחה ועולה חדשה נפגשות על במה אחת באודישן למחזמר חדש? דזרט רוז הפקות, היא קבוצת תיאטרון המעלה מופעים מקוריים סביב נושא מוזיקלי, מופעי בידור והצגות.

מתי: רביעי, 9 במרס

מחיר: 70 שקל

לפרטים: כרטיסים 052-6315045 או דרך אתר התאטרון

מתוך המחזה צילום: Ofer Linevitz

 

תל אביב

פסטיבל הקולנוע הצרפתי

"הוא + היא" סרטו החדש של הבמאי קלוד ללוש יפתח את פסטיבל הקולנוע הצרפתי ה-13. הפסטיבל יתקיים בסינמטקים ברחבי הארץ. הבמאי שחקן רושדי זם, יגיע לבכורת סרטו "מסייה שוקולד" שינעל הפסטיבל. הפסטיבל יקיים מחווה לבמאי הנודע ז'אק ריווט שהלך לעולמו בחודש ינואר האחרון, ויוקרנו שניים מסרטיו. כמו כן, תוקרן הקומדיה המצליחה של ז'אק טאטי "זה הדוד שלי".

מתי: 19 במרס - 7 באפריל

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט הוא+היא צילום: יח"צ

 

קונצרט שירי עם

התזמורת הקאמרית הישראלית מקיימת קונצרט רב גוני וצבעוני במוזאון תל אביב. עיבודים אמנותיים לשירי עם מאת צינצדזה, קנצ'לי, בריו והיידן. המופע בניצוחו של מנהלה המוזיקלי של התזמורת, אריאל צוקרמן, ובהשתתפות הזמרים המובילים, איילת אמוץ ואלון הררי, ונגן הצ'לו צבי פלסר.

מתי: רביעי, חמישי, 9, 10 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסי ידיד 110 שקל (במקום 175 שקל) דרך בראבו - קוד הנחה 555, או במשרדי התזמורת 03-5188845 שלוחה 5

צבי פלסר על הצ'לו צילום: יעקב שמואל

 

השחקנים משתחררים ממתקן הכליאה

בית העיר ברחוב ביאליק מארח מופע אחרון של תאטרון קליפה עם המיצג-מופע "מתקן 27" אמנות תחת השגחה – תערוכת פרפורמנס. שימוש בחללי המבנה והמוצגים, שיתוף אקטיבי של הקהל, הומור, פרובוקציה והתרסה.

מתי: שבת, 12 במרס, 19:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: בהזמנת כרטיסים מראש 03-6399090

צילום: דין אהרוני

 

מחול הפנינה

להקת מחול סאלי אן פרידלנד מציגה במחסן 2 ביפו את "פנינה". רקדניות יוצרות: דנה ספיר, מיי קסם ערמון, רוני חדש. מחול של שלוש נשים צעירות במסע מגרגר חול לאבן פנינה.

מתי: רביעי, 9 במרס, 21:00, 1 באפריל, 14:00

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-9021563

צילום: גדי דגון

 

פסטיבל ירון עם שלל הצגות בפורים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים את פסטיבל ירון, ע"ש הצנחן ירון ירושלמי, פסטיבל הצגות לילדים ולכל המשפחה במרכז סוזן דלל. בפסטיבל, שיתקיים במשך 3 ימים יועלו 17 הצגות שונות לילדים מתוכן 2 הצגות בכורה: 'שרלוק הולמס' ו'אי המטמון'. הצגות נוספות הן: 'האוצר שאינו נגמר', 'מחסן השטוזים של דתיה', 'בגן של ביאליק', 'ליצן החצר', בגדי המלך החדשים, טובים השניים והנסיכה על העדשה. ההצגות מתאימות למגוון גילים מקטנטנים ועד נוער. בנוסף, תתקיים מחווה ליוצר אפרים סידון לרגל יום הולדתו ה-70 בבית החייל. סידון כתב מספר מחזות לתאטרון הילדים ביניהם: "מעלה הקרחות" בגדי המלך החדשים ואחרים.

מתי: פורים, 25-23 במרס, חמישי, 24 במרס, 18:00 (מחווה לאפרים סידון)

מחיר: 90-60 שקל

לפרטים: 03-5111444 שלוחה: 9, www.porat-theater.co.il

הצגת הילדים אי המטמון צילום: כפיר בולוטין

 

מחול, הומור ופואטיקה

להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק מעלה מחדש את "עטוף" בסוזן דלל, היצירה שרשמה את תחילת דרכם האמנותית המשותפת של צמד היוצרים. "עטוף" נוצר בהשראת העיר ניו יורק בה התגוררה פינטו במשך מספר שנים ומציג אגדה אורבנית המשלבת הומור ופואטיקה.

מתי: שלישי, רביעי, 15, 16 במרס

מחיר: 150-120 שקל

לפרטים: 03-5105656

צילום: אבשלום פולק

 

פליציה בלומנטל ברוח ספרדית

פסטיבל פליציה בלומנטל ה-18 שיתקיים במוזאון תל אביב, יתמקד במוזיקה מספרד ובהשפעותיה מתקופת הבארוק ועד ימינו. בין המופעים: רסיטל של שירים מאת מלחינים ספרדיים בני המאה ה-20 עם הסופרן נורה פישר; מופע המשלב בין פלמנקו לבין קלאסיקה ספרדית עם שלישיית אפסיונטה ושלישיית קליפה; מופע תאטרון מוזיקלי על חייו של גרסיה לורקה; הרצאות, סרטים ומופע פלמנקו מיוחד לילדים עם הרקדנית נטע שיזף. מיצב סאונד שנכתב עבור אנסמבל ניקל, קונצרטים עם מוזיקאים ישראלים צעירים ולסיום הביג בנד ה"אורקסטרה" שיארחו את שלמה גרוניך.

מתי: 9-4 באפריל

מחיר: 150-60 שקל, לגולשי האתר קוד ההטבה 555, 30% הנחה

לפרטים: 3221*, 03-6077020, www.blumentalfestival.com

אדוארדה מלו צילום: © Susana Neves

 

פסטיבל תיאטרונטו

במסגרת פסטיבל תיאטרונטו נבחרו 9 הצגות יחיד ישראליות מתוך 100 שיועלו בחול המועד פסח. ההצגות מתחרות על פרס ההצגה הטובה ביותר, הצגות יחיד אורחות, הפנינג וקטגוריות נוספות. הפסטיבל יתקיים בין 27-25 באפריל באולמות יפו העתיקה ובין 24-26 באפריל באולמות המרכז לתאטרון עכו. תיאטרונטו הוא פסטיבל של הצגות יחיד, המאפשר לשחקן ליצור דיאלוג ישיר עם הקהל ובין הפסטיבלים הוותיקים בארץ, מייסודו של יעקב אגמון.

מתי: 27-24 באפריל

מחיר: 60-50 שקל

לפרטים: 09-8945957

מתוך ההצגה "אני אשתי שלי" צילום: ז'ראר אלון

 

תאטרון מחול לילדים

סוד האינסוף של נעה - מופע תאטרון מחול לילדים החושף את העולם המפתיע של הפיזיקה המודרנית. מושגים כמו ה"מפץ הגדול", "חלקיקים קוונטים" ו"האינסוף" מקבלים ביטוי מוחשי וחוויתי באמצעות תנועה, מוזיקה וטקסט. לגילים 10-5.

מתי: חמישי, 24 במרס, 17:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-9021563

 

מחזמחול

רנה שינפלד' הגברת הראשונה של המחול הישראלי, רוקדת "מחזמחול" בהשראת שירי יוסי יזרעאלי. היצירה בנויה כמו סיפור על פי פרקים כאשר בכל פרק על רקע המחול קובי מידן ורנה שינפלד מקריאים טקסטים בדואט של שני קולות לצלילי מוזיקה ושילוב וידיאו. בנוסף, בכורה ליצירה "פיציקאטו" בביצוע רקדני הלהקה לכוראוגרפיה של רנה שינפלד.

מתי: 14 במרס, 28 במאי

מחיר: 120-100 שקל

לפרטים: 5105656 - 03

רנה שינפלד צילום: גדי דגון

 

לה צ'נרנטולה

האופרה הישראלית תעלה את 'לה צ'נרנטולה' מהאופרות האהובות ביותר של רוסיני - בהפקה מיוחדת המביאה לבמה עיבוד אנושי מרתק לאגדת סינדרלה ללא האם החורגת המרושעת, הפיה הטובה ונעל הזכוכית. ג'קופו פרטי, מחבר הליברית, ויתר על האלמנטים הקסומים שנמצאים באגדה ויצר מעשיה מוסרית הנשענת על משחק נהדר של עיוותים ואי הבנות. על האופרה ינצח דניאל כהן בהשתתפות התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון ומקהלת האופרה הישראלית.

מתי: 18 במרס - 2 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: יח"צ

 

דוקאביב בתל אביב

"דוקאביב" חוזר למתחם שרונה. חודש של סרטי נשים לרגל יום האישה הבינלאומי. הקרנות סרטים בנוכחות היוצרות לצד קוקטיילים. הסרטים "תקופת מבחן", "שעת תה", "התאוששות" ו"אהובי אל תחצה את הנהר" יוקרנו במרתף ההיסטורי של "קלארו למטה".

מתי: מוצאי שבת בחודש מרס

מחיר: בהזמנה מראש

אהובי אל תחצה את הנהר. צילום: catndocs

 

מחווה לעפרה חזה

בתאטרון הקאמרי יתקיים אירוע מחווה חגיגי לזמרת עפרה חזה. משתתפים: אבי טולדנו, ישי לוי, דקלון, אהובה עוזרי, סגיב כהן, עדנה לב, עינת שרוף, עדי כהן, אלינור אהרון, יובל כספין, דניאל יפה, עינת אזולאי, כפיר לוי, ליהי טולדנו.

מתי: שישי, 11 במרס, 11:00, 13:00

מחיר: בתשלום

צילום: אבי גנור

 

פסטיבל נשים יוצרות

לציון יום האישה הבינלאומי , תיאטרון יפו יקיים פסטיבל נשים יוצרות שבמסגרתו יועלו 4 הצגות אשר יפנו זרקור על היצירה הנשית, על הישגי נשים, על נשים בחברות שונות ותרבויות שונות ועל העשייה החברתית של נשים בקהילה, בד בבד עם מתן ביטוי לפלורליזם חברתי ותרבותי.

מתי: 15 במרס - 4 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 5185563 -03

החברות של אלוהים צילום: רדי רובינשטיין

 

בר כוכבא כמיתוס

במוזאון ארץ ישראל נפתחה התערוכה "בר כוכבא - זיכרון היסטורי ומיתוס הגבורה". תערוכה שנוגעת לא נוגעת במחלוקת האם בר כוכבא היה גיבור או שהמית שואה על היהודים בתקופה המרד ברומאים. המיתוס סביבו קבל משנה תוקף עם פריחת הציונות. סיפורו בא לידי ביטוי בתערוכה באמצעות מטבעות, משקולות ואגרות שנושאים את שמו. דמותו בעיני הילדים של היום. הנצחתו בעולם הספורט של תחילת המאה ה-20, בחגיגות ל"ג בעומר, על הבמה בתאטרון האהל, בציורים ובאיורים של נחום גוטמן.

מתי: החל מ-20 בפברואר-20 ביוני

מחיר: כניסה למוזאון בתשלום

לפרטים: 03-6415244

 

צלילי תוף מרים

בנווה שכטר יערך מופע מוזיקלי עם המתופף זהר פרסקו. מופע המשיב את צלילי התוף היהודי העתיק, תוף מרים, לקדמת הבמה. במסגרת המופע יספר פרסקו על ההיסטוריה של תוף מרים בתרבות היהודית העתיקה וידגים את צורות הנגינה והשפה המוזיקלית שפיתח.

מתי: שישי, 11 במרס, 11:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 03-5170358

trio צילום: גנגי

 

רוק, אינדי וטורקית

מופע הפתיחה של פסטיבל SOUND PORTS בת"א, בהפקה משותפת עם מרכז ענב לתרבות, תופיע לראשונה בישראל גאיה סו אקיול, אחת הזמרות הבולטות של טורקיה בשנים האחרונות. שילובים של רוק מערבי ומוזיקת אינדי עם אלמנטים מהשירה הטורקית העתיקה.

מתי: רביעי 9 במרס, בשעה 22:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.soundports-tlv.com

gaye-su-akyol צילום: יח"צ

 

משירי נתן יונתן

"שירים לאורך החוף " – השירים והסיפורים - מופע חגיגי לציון 12 שנים לפטירתו של המשורר נתן יונתן בהפקת רמי הראל ונועם גיל-אור במרכז ענב. בהשתתפות: חני דינור, ערן צור, מאיה אברהם, רוני גינוסר, הרכב הרוק "בנוף השירים", מקהלת "קולות הזמיר".

מתי: שלישי, 15 במרס, 21:00

מחיר: 100-70 שקל

לפרטים: 8023*

 

ירושלים

להתאהב "באך" מחדש

הפסטיבל הבינלאומי הראשון באך בירושלים יערך בסמוך ליום הולדתו של יוהן סבסטיאן ויומו הראשון של האביב. הפסטיבל מתקיים בסימן השפעתו של י.ס. באך (1685 - 1750) על מלחינים שחיו בימיו ועד למלחינים בני זמננו. בתוכנית: קונצרטים תזמורתיים וקאמריים, אירועי חוצות ללא תשלום, תערוכה, הרצאות, סימפוזיון ומבחר סיורים תחת הכותרת "להתאהב באך מחדש, ירושלים".

מתי: 21-17 במרס

מחיר: בתשלום, אירועי חוצות ללא תשלום

לפרטים: 6226 * , www.jbo.co.il/

תזמורת הבארוק צילום: יוסי צבקר

 

יום המעשים הטובים

במסגרת "יום המעשים הטובים" ביוזמת שרי אריסון, יתקיים אירוע לכל המשפחה בסימן סובלנות וקבלת האחר במוזאון מגדל דוד. סדנאות לילדים: בונים ומנגנים, סריגת שטיח משותף, סדנת סוד הצבעים, הכנת בובות גרב, פאזל ענק בנושא קיימות, פעילות בשפת הסימנים, עץ המשאלות. בנוסף, תתקיים הצגת תאטרון 'דני מטייל בירושלים'. בסיום ההצגה יחברו את כל הציורים שהילדים ציירו לבלוני הליום לבנים וישחררו אותם מעל חומות העיר העתיקה בירושלים.

מתי: שלישי, 15 במרס, 19:00-16:00

מחיר: ללא תשלום

דני מטייל בירושלים צילום: יח"צ

 

רקמה אתנולוגית

תערוכת " רקמה עכשווית" תיפתח במוזאון האסלאם פרי שיתוף פעולה עם המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. סטודנטים מהקורס "עיצוב אופנה בהשראה אתנולוגית" יצרו עבודות עכשוויות עם פרשנות אישית לרקמה הפלסטינית.

מתי: פתיחה, 10 במרס, 19:00 עד 23 במרס

מחיר: כניסה בתשלום

 

ספארי לילה בהרי ירושלים

סיור מודרך שתחילתו בערב והמשכו אל תוך הלילה, בעקבות חיות הבר החיות בהרי ירושלים, המבקרות גם בשולי העיר ואף בליבה. בעקבות סימנים לפעילות צבאים ויתכן צפייה בהם, איתור עטלפים בעזרת גלאי עטלפים מקצועי וחיות הלילה הירושלמיות. מומלץ להצטייד בפנסים. בהדרכת שמוליק ידוב. מנהל מרכז היונקים של החברה להגנת הטבע.

מתי: חמישי, 10 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

זוכת הגראמי בירושלים

זמרת הסופרן זוכת פרס הגראמי - לורה קלייקום ( (Laura Claycomb תפתח את פסטיבל אופוס הראשון בתאטרון ירושלים. קונצרט חגיגי עם הקאמרטה הישראלית ירושלים. קלייקום, הידועה כיום כאחת מזמרות הסופרן קולורטורה הגדולות של ימינו, בחרה שלושה כוכבים עולים שיופיעו לצידה בערב שיוקדש כולו לאריות אופראיות מויואלדי ועד לוורדי.

מתי: שבת, 19 במרס, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5020503

Laura Claycomb photo: Hester Prynne

 

על סופרים ובלשים

סיור בעקבות ספרי המתח של בתיה גור ובלשים אחרים בהדרכת מוזאון מגדל דוד. בעקבות סופרים, דמויות ספרותיות, בלשים ופושעים דמיוניים. סיור בטלביה, במושבה הגרמנית ובבקעה עם נורית בזל, מורת דרך, מתמחה בסיורים ספרותיים.

מתי: שישי, 11 מרס, 09:30

מחיר: בתשלום בהרשמה מראש

לפרטים: 2884*

 

אי סדר הדברים

התערוכה אי-סדר הדברים מוצגת בגלריה מוסררה. היא מכנסת יחד שלוש עבודות של אמנים שונים שחוקרים את מערך היחסים שבין תצלומים, הקשרם ואופן הצגתם. אמנים משתתפים: מיכל בראור, רונית פורת, סירה פויגל-ברוטמן ואיתן אפרת.

מתי: פתיחה: שלישי ה- 15 במרס, 19:00 (נעילה 15 במאי)

מחיר: כניסה חופשית

 

האישה במקרא

לכבוד יום האישה הבינלאומי מקיים מוזאון ארצות המקרא סיורים בעקבות דמות האישה בתרבויות התנ"ך. מושגים של אהבה, אסתטיקה ופריון אך גם מלחמה ודעתנות כרוכים בדמותה. כוחה, מעמדה, יופייה ונשיותה בתרבויות השונות.

מתי: שלישי, 8 במרס, 10:30

מחיר: כניסה למוזאון

לפרטים: 02-5611066

 

מהפכות וחלומות

סינמטק ירושלים החל בסדרה חדשה "מהפכות וחלומות " – שעורך ומגיש בועז כהן ובמרכזה מוזיקה ותרבות שנות ה-60. בסדרה משתתפים המרצים האורחים אורן נהרי ודן תורן. באמצעות חמישה מפגשים וחמישה סרטים לוקחת הסדרה את הקהל אל עשור שנות ה-60 בבריטניה ובאמריקה, מתמקדת בהבנת הגורמים הפוליטיים, החברתיים והכלכליים שהשפיעו על המוזיקה, הקולנוע והספרות.

מתי: רביעי, 9 במרס, 23 במרס, 6 באפריל, 20 באפריל, 19:00

מחיר: 250 שקל לכל הסדרה

לפרטים: 9377* www.jer-cin.org.il

מתוך הסרט יצרים צילום: יח"צ

 

ציפור אחוזת קסם

בבית מזיא יתקיים מופע רב תחומי בשילוב משחק ומחול לכבוד יום האשה הבינלאומי שיוקדש למשוררת זלדה. היצירה בהשראת הספר "ציפור אחוזת קסם". על פי דרישתה לא נחשפו כתביה במשך 20 שנה אחרי מותה.

מתי: שלישי, 8 במרס, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6244584

 

דרום

ערד בעדשת התושבים

במיזם "קופסה שחורה" בערד יוצגו על לוחות המודעות בעיר תמונות שצולמו בעיר בשנות ה-70, כמבט של עבר מול הווה. הצילומים נלקחו מתוך אלבומיהם הפרטיים של תושבי העיר. דרך נקודת מבטם ועדשת מצלמתם חושפים ומעצבים את ההיסטוריה של העיר. המוזאון ההיסטורי לתולדות העיר בשכונת ראשונים יהיה פתוח ללא תשלום בשישי ובשבת 12-11 19-18 במרס, בשעות 13:00-11:00. יוקרנו בו סרטים נדירים על הקמת העיר וראיונות עם אריה (לובה) אליאב שקידם את בנייתה.

מתי: 21-11 במרס

מחיר: כניסה חופשית

 

על גבים ונחלים

כפר הנוקדים בין ערד למצדה מקיים טיולים בעקבות הגבים ובורות המים. הסברים על טכניקות מדבריות לאגירת מים, תהליכי שימור מים, שיטפון ובצורת. ברכבים פרטיים בין המסלולים והאתרים: נחל רחף עליון, בירכת צפירה, נחל צאלים. תצפיות הר גורני, מצפור עומר. כ-3 שעות.

מתי: שבתות, חודש מרס, 10:00

מחיר: 20 שקל למבוגר, 10 שקל לילד

לפרטים: כפר הנוקדים- 08-9950097, kfar@khn.co.il

צילום: יוני גריצנר

 

שיח וסיור בתערוכה

במוזאון הנגב לאמנות יתקיים שיח גלריה עם הצלם פבל וולברג ועם אוצרת התערוכה "רודינה מאט/מולדת" ומנהלת המוזאון ד"ר דליה מנור. וולברג יסייר עם המשתתפים בחלל התערוכה ויקיים שיח גלריה אינטימי בו יספר על סיפור חייו האישי שהוביל לתצלומים המוצגים בתערוכה.

מתי: רביעי, 16 במרס, 19:00-17:30

מחיר: כניסה בתשלום

צילום: פבל וולברג

 

כלל ארצי

חורף שמירת הטבע

החברה להגנת הטבע מקיימת את אירועי "חורף שמירת טבע" – למעלה מחודשיים, שבהם כ–20 טיולים ואירועים ציבוריים, בסימן שמירה על השטחים הפתוחים ועל הטבע, מאגמון החולה בצפון ועד נאות הכיכר בדרום, שכולם ללא תשלום.

מתי: שבתות, 23 בינואר עד 9 באפריל

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

עגורים באגמון החולה דב גרינבלט

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|