אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 18-12 ביוני 2016

פסטיבל היין בגליל ובגולן, ספורט מים בתל אביב, תערוכת צילומי טבע ברמת אביב, אופרה בירושלים, פעילות לקטנטנים בדרום

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

שירים לאור ירח

סיור מודרך של החברה להגנת הטבע בגליל המערבי בין הר לים בגליל, בשעות בין ערביים. עליה בנסיעה לרכס סולם צור, לביקור בכפר הבדואי ערב אל ערמשה. מפגש עם תושב הכפר וסיפורים על העבר וההווה. משם, תצפית על לבנון מקצה הכפר, טיול רגלי קל בחורש בפארק אדמית ותצפית לעבר הגליל והכרמל, ממערת הקשת, תופעת טבע ייחודית. לקראת שקיעה נסיעה לחוף אכזיב. ביקור ביד לי'ד, במלאת 70 שנה לפעולת ליל הגשרים, שרק באכזיב לא צלחה והסתיימה באופן טרגי. הליכה על חוף הים בין מפרצים וסלעים. צפייה בשקיעה בים ובזריחה של ירח כמעט מלא עם סיפורים ושירה חרישית.

מתי: שבת, 18 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

יין וגבינות

במסגרת פסטיבל בשביל היין ה-7, תתקיים חגיגת שבועות עם יין, גבינות ומוזיקה ביקבי רמות נפתלי וביקב רמת הגולן. במושב דישון יתקיים מופע של מיקי גבריאלוב, באמירים סיור ביער, ומצומת הגומא יצא סיור טבע נוף ויין, ללא תשלום.

מתי: 19-8 ביוני

מחיר: כניסה חופשית, מופעים בתשלום

לפרטים: www.winefestival.co.il

פסטיבל בשביל היין ה-7 צילום: עדי פרץ

 

אריה הספריה

המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מציין את אירועי שבוע הספר העברי במהלך חודש יוני ומזמין ילדים ומשפחות למפגש סיפור עם מיכאל גמליאל, שחקן תאטרון מראה, עם הספר "אריה הספריה" מאת מישל קנודסן. גיל 3 ומעלה.

מתי: שלישי, 21 ביוני בשעה 17:00.

מחיר: 20 שקל

לפרטים: 04-6816702, www.omuseums.org.il

 

קפה תרבות במצודה

קרן קימת לישראל מקיימת מפגש "קפה תרבות" במצודת ביריה בגליל העליון. עם על כוס קפה תתקיים שיחה עם אברהם סיני, שנולד בלבנון בשם איברהים יאסין, חי כמוסלמי ללא אמונה באיסלם ופעל למען מדינת ישראל. ב ת כ נ י ת: 10:30 - התכנסות וכיבוד קל, 11:00 - הרצאה ושיח קהל.

מתי: שישי, י"ח בסיוון תשע"ו, 24 ביוני 2016, בשעה 10:30

מחיר: 20 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.

 

פסטיבל "לא בשמיים"

פסטיבל "לא בשמים" בגליל העליון: שלושה ימים של חגיגת לימוד והשראה במכללת תל –חי, בהשתתפות עשרות מרצים, אנשי רוח, אמנים ויוצרים. פסטיבל ישראלי. בין המשתתפים: פרופ' אוריאל פרוקצ'יה, פרופ' מיכל גוברין, שופט ביה"מ העליון נעם סולברג, הסופרת נאוה סמל, פרופ' אביעד הכהן, פרופ' אביגדור שנאן ואחרים. אירועים מוזיקליים בהשתתפות הגבעטרון עם ירדנה ארזי, שולי רנד, שלמה בר, שמעון פרנס, מתי סרי, הלוויים בג'ינס.

מתי: ראשון-שלישי, 5-3 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6816481, www.lo-bashamayim.org.il/

ירדנה ארזי והגבעטרון צילום: רונן אקרמן

 

סדנת הכנת עציץ

משתלות יגור (מתחם חוצות יגור) יקיימו סדנאות יצירה לילדים במסגרת "פסטיבל אביב" שמתקיים בחודש יוני, בין הסדנאות יהיו: הכנת עציץ מחלוקי נחל צבועים ויצירת חולצות מקושטות עם אקונומיקה.

מתי: שבת, 18 ביוני, 14:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית למתחם

לפרטים: 04-984-8108

 

מורה ותלמיד

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית במתחם עופר חיפה מציגה תערוכה חדשה סיסמוגרף seismograph. משתתפים: בר זלי/אורי גרשוני, אריק יודקוביץ'/חנה שביב, פולי בלום/רחל ארז, יעל ברקת/יעקב ישראל. בוגרים ומורים מציגים בצמדים. המחלקה למדיה, צילום וקולנוע, המרכז האקדמי ויצ"ו חיפה. מופע 19:20 : המשוררים צביקה שטרנפלד ומעין שטרנפלד, מיכאל וקנין- גיטרה.

מתי: פתיחה חמישי, 2 ביוני, 19:00 עד 25 באוגוסט

מחיר: כניסה חופשית

עבודה של פולי בלום

 

זה ברודווי בובה

בהיכל התרבות מעלות תרשיחא יעלה המחזה המוזיקלי "זה ברודווי, בובה", המציג שירים אהובים מברודווי החוגגים את הקול הנשי. מיטב הלהיטים ממחזות הזמר "תהילה", "קברט", "שיקאגו", "שורת המקהלה", "מאמה מיה", "היירספריי", "מרושעת" (wicked), ג'יפסי, Follies. משתתפים: דניאלה רומן, גרנט קרנקשאו, רונית שולר, לימור בדין, דבי גולד הדר, ליאן רביד,מיילי רוז, ודליה בדנובסקי.

מתי: חמישי, 16 ביוני, 20:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 052-6315045

 

מוצרט סטנדאפ

אחרי 4,000 הופעות ב-50 מדינות בארבע יבשות, רביעיית כלי המיתר "מוצרט גרופ" מגיעה לאודיטוריום חיפה. רביעייה הפורצת את גבולות המוזיקה הקלאסית במופע יוצא דופן תוך שהם הופכים את כלי המיתר לכלי תיפוף ולגיטרות, רוקדים לצלילי beat it של מייקל ג'קסון ומעניקים לו עיבוד מוזיקלי מפתיע, משלבים הפתעות מוזיקליות מעולמו של מוצרט לשיריהם הידועים של אלטון ג'ון, הביטלס ואחרים. חוויה מוזיקלית וקומית אחרת.

מתי: מוצ"ש, 25 ביוני

מחיר: 279-149 שקל

לפרטים: ברק כרטיסים 04-8377777 www.barak-tickets.co.il

מוצרט גרופ צילום: Ottavio Tomasini

 

מרכז

עונג על המסך

פרינט סקרין Print Screen 2016, הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ותרבות דיגיטלית יתקיים בסינמטק חולון תחת הכותרת PLEASURE/עונג. כיצד החיבור ההולך וגדל בין הטכנולוגיה הדיגיטלית לגוף האדם משנה את יחסנו לאוכל, שינה וסקס? ארבעה ימים הכוללים סרטים, מיצבים, פרפורמנס, תערוכות אינטראקטיביות, סדנאות ופאנלים.

מתי: רביעי-שבת, 25-22 ביוני

מחיר: 180 שקל פס (לא כולל פתיחה), 80 שקל פס יומי, 38 שקל כרטיס בודד

לפרטים: 03-5021555

מתוך פאנל הטכנולוגיה הדיגיטלית והתרבות הקולינרית. צילום: עמית צורן

 

ציפורים וקבלת שבת

סיור מודרך בשישי אחר הצהרים על גבי עגלה רתומה לטרקטור בין בריכות הדיג במעגן מיכאל. צפייה בציפורים המתכנסות לקראת לילה, באזור בריכות הדגים של מעגן מיכאל, ירידה לחוף הים וחיפוש אחר בעלי חיים והכל על רקע שמיים צבועים בגוונים של אדום וסגול. לסיום, קבלת שבת והדלקת נרות. בהדרכת בי"ס שדה חוף הכרמל.

מתי: שישי, 17 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

סינגל שוט 2016

תערוכה מיוחדת של צילומים שצילמו רוכבי אופניים הרוכבים בשבילי קק"ל ביערות ובפארקים "סינגל שוט 2016" מוצגת ביער בן שמן. בשעות 09:00 ו – 11:00 ניתן להצטרף למדריכי קק"ל בטיול רגלי קליל מהתערוכה אל מצפה מודיעין והביתן התאילנדי.

מתי: שישי, 17 ביוני, בשעות 08:00 – 13:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

 

ספרים וטיולים

טיול משפחות בשבוע הספר העברי ביער בן שמן עם מדריכי שנת השירות של קק"ל בעקבות ספרים, סופרים וביטויים מעניינים בשפה העברית. היכרות עם קורות חייהם של משוררים וסופרים, תהליך הכתיבה וסיפורים מעניינים – כל זאת בשבילים לא מוכרים ביער בן שמן.

מתי: שישי, 17 ביוני, 13:00, שבת, 18 ביוני, 10:00

מחיר: 10 שקלים לאדם

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550.

 

רקוויאם של יופי

האנסמבל הקולי הישראלי בניהולו המוזיקלי של יובל בן עוזר מעלים את "רקוויאם של יופי" בראשון לציון, רעננה, תל אביב וחיפה. הרקוויאם של גבריאל פורה ושל מוריס דורופלה Requiems by Gabriel Fauré and by Mauris Duruflé. בביצוע משותף של התזמורת הסימפונית ראשון לציון, האנסמבל הקולי הישראלי, מקהלה ישראלית צעירה עדי, מקהלת שחר.

מתי: 25-16 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: ראשון לציון 03-9484840, רעננה 09-7464036

צילום: דורון עובד

 

תערוכה ומחול דאדאיסטי

מוזיאון ינקו-דאדא בכפר האמנים עין הוד, מציג לראשונה בארץ תערוכה מעבודותיו של האמן הניו-יורקי, בוריס לוריא, ממייסדי תנועת NO!art בשנת ה-100 להולדת תנועת דאדא. באירוע פתיחת התערוכה תופיע רינה שיינפלד במופע מחול דאדאיסטי. שפתו הייחודית של לוריא משלבת אלמנטים שמקורם בזיכרונות של זוועות השואה במחאה נוקבת נגד יסודות הכזב של החברה והאמנות.

מתי: שבת, 25 ביוני, 13:00, התערוכה פתוחה עד 15 באוקטובר

מחיר: כניסה 24 שקל

לפרטים: 04-9842350

 

קומיקס של סיפורים

במוזאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון נפתחה תערוכה המבוססת על סיפורי קומיקס קצרים שנכתבו על ידי שרי רז "בן הדוד שלי מאיר - סיפורים אמיתיים בהחלט". רז כתבה על בן דודה מאיר שניצקי ועל עצמה, שני ילדים תל אביבים של שנות ה-40 וה-50 שהפכו לימים לאנשים מפורסמים. היום, פרופסור מאיר שניצקי מדען בכיר במכון ויצמן שהעניק חיים לחולי סרטן באמצעות תרכיז שהמציא. הילדה, שרי רז שחלמה להיות רקדנית בלט והפכה קריינית רדיו ומגישת מבט וכתבת תרבות בערוץ הראשון. צחי פרבר, מרצה לאומנויות המסך בבצלאל בחר בסיפורים כבסיס לעבודה עבור הסטודנטים שלו והם איירו את הסיפורים כל אחד בסגנונו הוא. התערוכה תוצג עד אוקטובר 2016.

מתי: יוני-אוקטובר 2016

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 03-6521849

עבודתה של המאיירת יעל דנינו

 

צליל ואות לפעוט

"טיפ – טף" בחולון מרכז פעילות לפעוטות מלידה עד גיל שלוש מציע לכבוד חג השבועות פעילויות מוזיקליות לקטנטנים. צליל ואות לפעוט - הפעלה ומשחקים, שירים מתוקים מכל הזמנים בנושא שבועות, ביכורי פירות וירקות. בליווי גיטרות ובובות. לאחר מכן מעשה במלך הפירות.

מתי: ראשון, 19 ביוני, 16:30

מחיר: 25 שקל לכל מופע

לפרטים: 072-2412888/999

צילום: טל קירשנבאום

 

תל אביב

דולי הפנינים באופרה

האופרה הישראלית תעלה את 'דולי הפנינים' מאת ז'ורז' ביזה בהפקה חדשה ועדכנית עם קריצה לתרבות הטלוויזיה ותוכניות הריאלטי בבית האופרה משכן לאמנויות הבמה. בניצוחו של סטיבן סלואן ובבימויה של הבמאית הולנדית לוטה דה ביר. בהשתתפות: תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר וסולנים מהארץ ומהעולם. "דולי הפנינים" בוצעה לראשונה בישראל בהפקה של האופרה הישראלית בשנת 1962 כאשר בתפקיד נדיר, הגיבור הראשי, הופיע פלסידו דומינגו - אז טנור צעיר ולא ידוע.

מתי: 25 ביוני - 6 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: יח"צ

 

ביג בנד מבודפשט

Modern Art Orchestra MAO, אחד מהרכבי הביג-בנד המצליחים באירופה יגיעו לראשונה לישראל מעיר מוצאם, בודפשט. במופע שיערך במרכז ענב ינגנו חברי ההרכב נעימות גאז' ידועות מכל הזמנים ויצירות קלאסיות של המלחינים ההונגרים ברטוק, קריסטוף וגאבור צזס'קה.

מתי: מוצ"ש, 2 ביולי, 21:00

מחיר: 150 שקל

לפרטים: www.eventer.co.il/mao

Mao, picture by Péter Gyenese

 

אמנים וספרים

לקראת אירועי שבוע הספר העברי ברחבי הארץ, יפתח יריד האמנים בנחלת בנימין את שעריו בפני משוררים, סופרים, כתבי עת והוצאות לאור קטנות או פרטיות ויקיים 4 ימי מכירה ביריד ספרים אלטרנטיבי שיערך בו זמנית עם יריד האמנים הקבוע במדרחוב.

מתי: ימי שלישי ושישי, 28-17 ביוני

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5169580

 

פסטיבל סרטי ילדים

פסטיבל תל אביב הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער חוגג השנה 12 שנים להיווסדו. במרכז הפסטיבל סרטים שגיבוריהם:"ילדים מעוררי השראה". סרט הפתיחה: "ציידת העיט הזהוב"– המתאר מסע מרתק של אב ובת בערבות מונגוליה. שתי בכורות ישראליות: "אפריקה!" סרטה החדש של דבורית שרגל ו"האוצר מעבר לנהר"- בבימויו של קובי מחט. שני סופי-שבוע עתירי סרטים וסדנאות. הקרנות בכורה, תחרות בינלאומית, מפגשים עם יוצרים מקומיים ואירועים מיוחדים.

מתי: 16-7 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060800 , שלוחה 1, www.cinema.co.il/

How to Steal a Dog צילום: יח"צ

 

תשע יצירות קצרות

להקת המחול בת שבע מעלה בסוזן דלל את המופע SPARE שכולל תשע יצירות קצרות של מבחר מרקדני הלהקה, ומיצג של הרקדן אור מאיר שרייבר. הערב מספק הצצה לתהליך ההתנסות וההבשלה של יוצרים בתחילת דרכם, והזדמנות לפגוש קולות שונים תחת קורת הגג של להקה שחבריה חולקים תובנות דומות על תנועה ופיזיות. כמדי שנה, פרויקט רקדנים יוצרים נרקם בזמנם הפנוי של הרקדנים, לפני הופעות ובין חזרות. התוצאה היא יצירה חופשית, פרועה לעיתים, שמונעת מכוח התשוקה להתבטא ולבחון גבולות ידועים.

מתי: שלישי-חמישי, 16-14 ביוני

מחיר: 65-60 שקל

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

צילום: יח"צ

 

8 הצגות חדשות לילדים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער פותח את עונת המנויים בשנה ה-46 לפעילותו במוזאון תל אביב לאמנות. התאטרון הפיק השנה שמונה הצגות חדשות למגוון הגילים: למה רק כבשים לגיל 6-3, האוצר שאינו נגמר לגיל 8-5, מיכאל לגיל 9-5, אי המטמון לגיל 12-6, שרלוק הולמס לגיל 12-7, אש בראש לגיל 12-9, תשמעו סיפור לגיל 17-12. כרטיס להצגה מקנה כניסה חינם למוזאון ת"א לאמנות בימי פעילותו.

מתי: יולי-אוגוסט

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5111444, www.porat-theater.co.il/

מתוך מיכאל צילום: יוסי צבקר

 

טקס הסרת הלוט

טקס הסרת הלוט מלוח ההנצחה של הכוראוגרפית והמלחינה שרה לוי תנאי, מייסדת להקת ענבל (1911-2005) יתקיים במרכז ענבל במעמד ראש עיריית תל אביב יפו – רון חולדאי, משפחה וחברים.

מתי: חמישי, 16 ביוני

מחיר: כניסה חופשית

 

ספורט על האגם

LAKE TLV מציע בשבועות פעילות וויקבורד וסקי מים בכבלים. בנוסף: מתקני כושר, אזורי מדשאות ומסלולי אופניים. פעילות הסקי מתאימה לכל גיל לאלה שיודעים לשחות. במקום בר-מסעדה עם ארוחות בוקר, צהריים וערב, אזורי מנוחה ומלתחות. האתר נמצא בפארק מנחם בגין (פארק דרום) בדרום תל אביב.

מתי: פתוח כל השבוע עד 18:00, בשישי עד 17:00

מחיר: שעת גלישה 110 שקל לשעתיים גלישה 160 שקל

לפרטים: בירנית 16 ת"א, 03-7207088

צילום: באדיבות פארק LAKE TLV

 

עכשיו, כאן ביפו

במסגרת אירועי 30 שנה ללהקת תאטרון מחול ירושלים יתקיים בכורה עם יצירות מחול של רקדני הלהקה: "עכשיו.....כאן..." יצירות מאת אייל דדון, אייל נחום, נטע פולברמכר. במחסן 2, נמל יפו

מתי: שבת, 18 ביוני, 21:00

מחיר: בתשלום

 

חופש במחול

להקת המחול "בלט נס ציונה" בניהולו האמנותי של אלי לזר תקיים בכורה תל-אביבית עם היצירה המקורית "חופש" בסוזן דלל. יצירה בסגנון ניאו-קלאסי, שפתחה את העונה הראשונה של הלהקה ומהווה את המופע הראשון בישראל שיצר לזר מסמלת את חזרתו לארץ ותחילתו של מסע חדש. היצירה "חופש" הינה מסע של התפתחות חיינו מצעירות הימים למעגל החיים המביא לקבלת המציאות.

מתי: שני, 27 ביוני, 21:00

מחיר: 99-75 שקל

לפרטים: 08-9304020-4

צילום: Ewa Krasucka

 

נשים בשולי החברה

באקדמיה לאמנויות המופע תעלה ההצגה "השפעת קרני הגמא על ציפורני החתול" דרמה על נשים הנאבקות על קיומן בשולי החברה.

מתי: שני-רביעי, 15-13 ביוני, 20:30

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-9400333 או 073-2100945

צילום: ניצן פרידמן

 

ירושלים

ריגולטו וסינמה פרדיסו

פסטיבל האופרה בירושלים למרגלות חומות העיר העתיקה ממשיך גם השנה. במרכזו של הפסטיבל השנה יעלו שתי הפקות ענק שיתקיימו תחת כיפת השמיים: האופרה ריגולטו, יצירת המופת האהובה מאת ג'וזפה ורדי בהשתתפות: התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור, מקהלת האופרה הישראלית, וצוות סולנים ישראלי ובינלאומי. הפקה מקורית נוספת שתעלה בבריכת הסולטן היא 'אופרה פרדיסו' - המשלבת אופרה וקולנוע בהשתתפות סולני אופרה מובילים מהארץ ומהעולם בליווי התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור בניצוחו של איתן שמייסר. בנוסף למופעים המרכזיים בבריכת הסולטן, ייערכו בין התאריכים 25-24 ביוני קונצרטים אופראיים אינטימיים בכל רחבי העיר בביצוע בכירי סולני האופרה הישראלית.

מתי: רביעי-שבת, 25-22 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: Jerusalem-opera.com, *9066

מתוך ריגולטו של ורדי צילום: יוסי צבקר

 

הצלמים של ירושלים

התערוכה "הצלמים – ירושלים בעיני צלמיה 1950-1900" מתמקדת בצלמים המרכזיים שחיו ופעלו בירושלים במחצית הראשונה של המאה העשרים. צילומים מנקודת מבט מיוחדת על חיי היום יום של היישוב הישן בעיר העתיקה ובשכונות החדשות. צלמי ירושלים הנוצרים, היהודים והמוסלמים שפעלו בין השנים 1950-1900 תיעדו בצילומיהם את תושבי ירושלים בקהילות השונות, אחדים נשלחו מטעם מוסדות וקרנות לצלם את האירועים ההיסטוריים השונים שהתרחשו בעיר ואחדים היו אמנים שביקשו להנציח את פניה הייחודיים של העיר. חלק מן הצילומים מוצגים במרכז כלל ברחוב יפו ובמקביל יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכה ובחנויות הצילום המיוחדות שעדיין פועלות בעיר. אוצר: ד"ר שמעון לב.

מתי: עד 10 בדצמבר 2016

מחיר: כניסה למוזאון בתשלום

לפרטים: 2884* , www.tod.org.il

צילום צדוק בסן, חגיגת חנוכה בבית היתומות הכללי עש וינגרטן, ללא תאריך, הארכיון הציוני המרכזי, ירושלים

 

200 סרטים ופסטיבל אחד

פסטיבל הקולנוע ה-33 בירושלים יפתח בבריכת הסולטן עם סרטו החדש של פדרו אלמודובר "חולייטה". למעלה מ-200 סרטים יוקרנו בפסטיבל. יתקיימו מפגשים עם יוצרים מובילים מן הארץ והעולם, מסיבות ואירועים מוזיקליים לצד מפגשים וסדנאות מקצועיות בתחומי תעשיית הקולנוע. תחרות בינלאומית חדשה, המיועדת לחגוג הישגים קולנועיים בולטים מרחבי העולם ולעודד הפצה של סרטי איכות בישראל. כמו כן, לציון 20 שנה להקמת גן ווילף במרכז העיר יוקם מתחם קולנוע קייצי ובו אולם הקרנות משוכלל תחת כיפת השמיים לצד מתחם אינטראקטיבי קולנועי לילדים.

מתי: 17-7 ביולי, חולייטה ב-7 ביולי

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט חולייטה צילום: באדיבות בתי קולנוע לב

 

מפגש עם הלן מירן

סינמטק ירושלים יקיים מפגש - שיחה עם השחקנית הבריטית זוכת האוסקר הלן מירן (HELEN MIRREN) על דרכה האמנותית ופעילותה החברתית במסגרת ביקורה בישראל כאורחת קרן פרס בראשית (GENESIS PRIZE ). מירן תנחה את הטקס בו יוענק לכנר בעל השם העולמי יצחק פרלמן פרס בסך מיליון דולר. סינמטק ירושלים יערוך בחודש יוני מחווה להלן מירן ויקרין מגוון מהסרטים בהם כיכבה.

מתי: רביעי, 22 ביוני

מחיר: ללא תשלום

השחקנית הלן מירן צילום: W and H

 

מוצרט סטנדאפ

אחרי 4,000 הופעות ב-50 מדינות בארבע יבשות, רביעיית כלי המיתר "מוצרט גרופ" מגיעה לתאטרון ירושלים. רביעייה הפורצת את גבולות המוזיקה הקלאסית במופע יוצא דופן תוך שהם הופכים את כלי המיתר לכלי תיפוף ולגיטרות, רוקדים לצלילי beat it של מייקל ג'קסון ומעניקים לו עיבוד מוזיקלי מפתיע, משלבים הפתעות מוזיקליות מעולמו של מוצרט לשיריהם הידועים של אלטון ג'ון, הביטלס ואחרים. חוויה מוזיקלית וקומית אחרת. מתי: מוצ"ש, 25 ביוני

מתי: שישי, 24 ביוני, 13:00

מחיר: 279-149 שקל

לפרטים: 6226* www.bimot.co.il , התיאטרון 02-5605755 www.jerusalem-theater.co.il

מוצרט גרופ צילום: Ottavio Tomasini

 

אגדות עם לילדים

שעת סיפור בתנועה יתקיים במוזאון ארצות המקרא עם מספרת הסיפורים רבקה שבתאי, אשר תקים לתחייה את אגדות העם המיתולוגיות בין תחנות הדרכה בגלריות. הילדים יהיו שותפים פעילים ובכל מפגש תתקיים הדרכה בגלריה אחרת בהתאם לסיפור. בנוסף, כל ילד יקבל עותק מאגדת העם המסופרת של אותו השבוע שנכתבה בחריזה במיוחד עבור סדרה זו. מתאים לגיל 8-4

מתי: ימי רביעי, יוני-אוגוסט, 16:45

מחיר: 22 שקל

 

דרום

אהבה דרומית

להקת המחול קמע תעלה בבכורה את המופע "אהבה דרומית" במשכן בבאר שבע. במופע יעלו יצירות חדשות של 3 יוצרים צעירים מהדרום: "אדמה חרוכה" מאת: עוז מולאי,"חרוט" מאת: איל גנון ו"ברטה" מאת: לירן מיכאלי.

מתי: חמישי, 23 ביוני, 20:30

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 08-6266400

 

נגד השכחה

בגלריה טרומפלדור נפתחת התערוכה "נגד השכחה: ניצה ברזניאק ויותם סיון". ניצה ברזניאק (1949–1979), אמנית רב-תחומית, בוגרת מכון אבני והמדרשה הממלכתית למורי אמנות ויותם סיון, (יליד 1990), בן אחיה של האמנית, בוגר בצלאל. בעבודותיה, עוסקת ברזניאק בהתפוררות הפנימית של גופה ושל חייה. בהיותה בת 14, אובחנה כלוקה במחלה אוטואימונית מסוג בלתי ידוע. במשך יותר ממחצית חייה, היא ניהלה מלחמה עיקשת, אך חסרת סיכוי, נגד גזר דין ידוע מראש. יצירותיה המוצגות בתערוכה מדגימות שימוש בטכניקות מגוונות, הכוללות ציורים גדולי ממדים בצבעי אקריליק, הטחות צבע והדבקות, צילומים וכן תיעוד של מיצגים שבוצעו ללא קהל.

מתי: פתיחה, שלישי 28 ביוני, 19:30

מחיר: כניסה חופשית

עבודתה של ניצה ברזניאק

 

רוק ירושלמי במצפה רמון

כריכה רכה - הרכב רוק ירושלמי המחבר בין טקסטים שיריים איכותיים לבין מוזיקת רוק מינימליסטית. בפאב ׳הברך׳, הר בוקר 10, מצפה רמון

מתי: שבת, 25 ביוני, 22:00

מחיר: בתשלום

 

שרים על הגבעה

בגבעת תום ותומר במסוך לקיבוץ נגבה יתקיים ערב שירים בסימן חג השבועות "מלאו אסמינו בר" עם רבקה'לה בר. אורחים" האנסמבל הקולי "שרים בהר" בית שמש. מומלץ להגיע באור יום לסיור בגבעה ולהצטייד בלבוש חם.

מתי: חמישי, 16 ביוני, 20:30

מחיר: 40 שקל למבוגר, ילדים ללא תשלום

לפרטים: 050-5906531

צילום: רונית סבירסקי

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|