אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 30-21 באוקטובר 2016

שיט תיירותי חדש בין חיפה לעכו, ארוחת אבירים בעכו, פסטיבל הזית בגליל, פסטיבל דוקואביב בגליל המערבי, אליפות ישראל בסאפ בנחשולים, פסטיבל "הרמת מסך", יריד אספני מכוניות עתיקות, פסטיבל תאטרון פרינג' בתל אביב, מסע אופניים בירושלים, פסטיבל אינדינגב בגבולות, יוגה בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

שטים בין חיפה לעכו

קו שיט תיירותי חדש החל לפעול בין חיפה לעכו. ההפלגה אורכת כ-45 דקות וניתן לעלות על סיפונה עד 200 נוסעים. הספינה משייטת לאורך קו החוף, וחולפת על פני נופי הכרמל והעיר התחתית בחיפה, עד לעגינה בנמל הדייגים הציורי במרינה של עכו. יציאה מנמל חיפה, רציף 5 בצמוד לתחנת רכבת מרכז השמונה בחיפה.

מתי: 8 הפלגות יומיות במועדים שונים

מחיר: 30 שקל צד, 55 שקל הלוך ושוב

צילום: איתמר גרינברג

 

ארוחה מימי הביניים

משתה האבירים המסורתי מתקיים באולמות האבירים בעכו העתיקה. משתה כיד המלך עם ארוחה בשרית, גביעי יין ובירה. המארחים ריצ'ארד לב הארי ורעיתו. מלצרים מזמרים בבגדי התקופה, ליווי בנגינה, שירה וריקודים. בתום הארוחה, קרבות אבירים על סוסים.

מתי: חמישי, 27 באוקטובר, 19:00

מחיר: 200 שקל לאדם

לפרטים: 04-9956708

צילום: יוסי פתאל

 

חוגגים לזית

פסטיבל ימי ענף הזית ה-22 יתקיים ברחבי הגליל, הגולן והעמקים. במסגרת חגיגות מסיק הזיתים, יתקיימו בכפרים דיר חנא, סכנין, עראבה, שפרעם סיורים מודרכים ללא תשלום, באתרים מיוחדים, בבתי בד, ויוצעו דוכני מזון מסורתי.

מתי: פעילויות בכפרים 5-3 בנובמבר, הפסטיבל 19-1 בנובמבר

מחיר: חלק מן הפעילויות ללא תשלום

 

דוקו ישראלי

פסטיבל 'דוקאביב גליל' מתקיים במספר מוקדים בעיר: בהיכל התרבות, אשכול הפיס ביה"ס אורט מעלות, מרכז לאמנויות ע"ש אפטר ברר ובתרשיחא. מיטב הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי והבינלאומי ודיון בנושאים חברתיים ותרבותיים בוערים ורלוונטיים. במהלך ימי הפסטיבל מתקיימים מפגשים בלתי אמצעים בין יוצרים דוקומנטריים וקהל הצופים. הקרנות מיוחדות בכל רחבי הארץ.

מתי: 12-8 בנובמבר

מחיר: 20 שקל, סטודנטים וחיילים חינם

לפרטים: 04-9573050

החולמים מבבילון צילום: רומן שומונוב

 

זמר על ים כנרת

נמל עין-גב, מקיים ערב טברנה ישראלית, שמחה וקצבית, עם הזמרת סיגלית טואטי, ב'מפגש הדייגים' של הקפטן והדייג מנחם לב. שירי ארץ ישראל מכל הזמנים, זמר ים תיכונית-יוונית, שירי נוסטלגיה שנות ה-70-60. במקום דגים טריים מהכינרת, צ'יפס, בר אלכוהולי עשיר, בירה מהחבית (בתשלום).

מתי: חמישי, 27 באוקטובר, בשעה 21:00

מחיר: 50 שקל למופע

לפרטים: בתיאום מראש 054-5658009

דגים בנמל עין גב צילום: תקשורות

 

רכישות חדשות

מוזאון הרמן שטרוק בחיפה מציג עבודות נוספות של האמן היהודי-ציוני. האוסף כולל מעל אלף מוצגים שונים של האמן, שנתרמו למוזאון או נרכשו על ידו מאז אמצע שנות החמישים של המאה שעברה. העבודות החדשות כוללות: תחריטים, הדפסי אבן, ציורי מים ושמן, ספרים ואוגדנים, חפצים אישיים, כלי עבודה של האמן, מכתבים, תצלומים משפחתיים ופריטי ריהוט.

מתי: אוקטובר- 10 במרס

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: www.shm.org.il/

 

מורשת הייקים

ארגון יוצאי מרכז אירופה והמוזאון ליהדות דוברת גרמנית-מרכז מורשת הייקים, בגן התעשייה תפן, פותחים את התערוכה "חפצים מגלים", המציגה חפצים משפחתיים היסטוריים וסיפורים אישיים של יוצאי הקהילות היהודיות דוברות גרמנית, הייקים. בין המוצגים: מערכות שולחן, ציוד רפואי, חפצי יודאיקה, כלי הגשה, תכשיטים, ספרים, מסמכים, פרטי לבוש ומשחקים. החפצים המוצגים בתערוכה נבחרו בקפידה, מתוך היצע גדול של חפצים, שהובאו במיוחד על ידי בני משפחות הייקים- מערכות שולחן, ציוד רפואי, חפצי יודאיקה, כלי הגשה, תכשיטים, ספרים, מסמכים, פרטי לבוש, כלי משחק ועוד.

מתי: פתיחה, 18 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9109609

מצלמה משנת 1935 עם ספרון הוראות שימוש - נרכשה על ידי פרנץ שטרן בברלין

 

מרכז

הרמת מסך

"הרמת מסך", פרויקט הדגל של משרד התרבות להצמחת אמנים בתחום המחול לרבות יוצרים עצמאיים ומנהלים אמנותיים, יוצא לדרך זו השנה ה-27 ויעלה ברחבי הארץ: בת"א וירושלים, בדימונה ובכפר המחול בקיבוץ געתון - מקום מושבה של להקת המחול הקיבוצית. תשע עבודות בבכורה בארבעה מסכים יעלו בשנה זו. כל אחד משני המנהלים האמנותיים בחר את היוצרים שיופיעו ב"הרמת מסך": היוצרים שבחר איציק ג'ולי הם סחר דאמוני, שירה אביתר, תמי ליבוביץ, אסף אהרונסון ומיכל סממה. היוצרים שנבחרו על ידי הלל קוגן הם סתיו מרין ומרב דגן (יוצרות במשותף), אנדראה מרטיני, עדי בוטרוס ונדר רוסנו.

מתי: 19-5 בנובמבר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: סוזן דלל 03-5105656, תאטרון דימונה 08-6551782, בית מזי"א 02-6230002, געתון 04-9859737

סתיו מרין ומירב דגן צילום: תמר לם

 

גולשים בנחשולים

אליפות ישראל בסאפ של איגוד השיט ונחשולים הפתוחה 2016 מתקיימת זו הפעם השנייה בחוף מלון נחשולים. האליפות פתוחה לחברי איגוד השיט, שייטים חובבים ולציבור הרחב. מוצעים מסלולים שונים לרמות גלישה מגוונות. מגיל 12 עד בוגרים.

מתי: שבת, 29 באוקטובר

מחיר: משתתפים בהרשמה מראש

לפרטים: 04-6399533, www.nahsholim.co.il/

תחרות גלישה בספא צילום: אבי כהן

 

משט לזכרו

'משט הרצוג', על שם נשיא המדינה לשעבר, חיים הרצוג ז"ל, תושב העיר ויקיר העיר הרצליה, אשר היה שייט וחובב ים מושבע, יוזנק מהמרינה בהרצליה. המשט, שמאורגן על ידי החברה לפיתוח התיירות הרצליה, מתקיים זו השנה השביעית, בהשתתפות בני משפחת הרצוג, ויציין הפעם 20 שנה לפטירת חיים הרצוג ז"ל. משט עממי של שייטים חובבים, לצד שייטים מקצוענים, עוגני מרינה הרצליה, חניכי המרכז לחינוך ימי הרצליה , מועדוני השיט הפועלים במרינה, קיאקים ואחרים. הוא יחצה את חופי ימה של הרצליה, עד לאתר אפולוניה בצפון.

מתי: שישי, 28 באוקטובר, 10:30

מחיר: ללא תשלום

צילום: סיגל שגב

 

זמזום הדבורים

"פסטיבל הדבש" מתקיים כמדי שנה עם פרוץ השנה החדשה במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ עם פעילויות להכרת עולם הדבורה והדבש. מפגש עם דבוראים, צפייה בדבורים ובמלכת הדבורים בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, סרטון על חיי הדבורים, סדנאות יצירה לילדים בנושא דבורים עם מוצרי המכוורת, טעימות ממגוון סוגי דבש הישר מהמקור, תחפושות, חידונים, אפיית עוגות דבש.

מתי: 29-23 באוקטובר

מחיר: פעילויות בתשלום

לפרטים: www.honey.org.il

 

בלט קומי

"בלט נס ציונה" בניהולו האומנותי של אלי לזר פותח את עונת 2016/17 עם "קופליה" בקריית התרבות נס ציונה. בלט קומי בשלוש מערכות. יצירת המופת שהוצגה לראשונה בשנת 1870 בפריז וזוכה לפופולריות רבה מאז ועד היום. העלילה מבוססת על הסיפור הקצר 'איש החול' מאת א.ת.א. הופמן, אשר פורסם בשנת 1815 ומשולב גם באופרה 'סיפורי הופמן'.

מתי: חמישי, שישי, 28-27 באוקטובר

מחיר: 150-85 שקל

לפרטים: 08-9304020-4, www.tarbut-nz.co.il

צילום: אושר פרטובי

 

אספני המכוניות

יריד רכבי אספנות בשיתוף מועדון החמש - מועדון הרכב הקלאסי והאספנות בישראל, יערך בעופר בילו סנטר אאוטלט. תצוגת רכבי אספנות נדירים מהמאה הקודמת, רכבים מיוחדים אשר שמשו את אזרחי המדינה בתקופת הקמתה ועשרות רכבי אספנות מהתקופה שבין שנת 1921 ועד שנת 1986.

מתי: 29-28 באוקטובר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 08-9411959, bilucenter.co.il/

FIAT 600D 1970 צילום: אסף לוי

 

ציורי טבע

תערוכה חדשה במוזאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת גן "בר". תערוכת ציורי טבע של אופיר בוסקילה בעקבות החוויה שבצפייה בחיות בר בנוף הטבעי שלהן.

מתי: פתיחה, חמישי 17 בנובמבר (נעילה 29 בינואר 2017)

מחיר: כניסה בתשלום

טיגריס בנגלי ציור: אופיר בוסקילה

 

פסטיבל קולנוע יפני

פסטיבל "אקי-נו" הראשון לקולנוע יפני בישראל בהפקת סינמטק חולון יציג את מיטב העשייה הקולנועית העכשווית ביפן בסינמטקים בארץ – חולון, ירושלים, ת"א חיפה והרצליה. זהו הפסטיבל השנתי הראשון שיציג את הסרטים המובילים העכשוויים מיפן מכל התחומים – עלילתי, תיעודי, אנימציה, מתח ואימה. לצד פרויקטים שונים בישראל לאורך השנים שריכזו ואצרו תכניות קולנוע יפני, רטרוספקטיבות וקלאסיקות. 9 סרטים שכולם בהקרנות בכורה ארציות יוצגו בכ-40 הקרנות ברחבי הארץ בנוסף לאירועים ייחודיים כמו סדנאות והרצאות העוסקות בתרבות יפן ובשיתוף פעולה עם מוזאון העיצוב בחולון המציג את התערוכה של סטודיו העיצוב היפני "ננדו".

מתי: 30-18 באוקטובר

מחיר: בתשלום

הסרט היפני "א-קפלה" צילום © 2015 film partners

 

תל אביב

לילה פרינג'

6 הצגות בכורה יועלו לראשונה במסגרת לילה פרינג' באולמות התאטרונים השונים בתל אביב. הצגות של תאטרון הנגב, תאטרון יפו, תאטרון הסימטה ותאטרון קרוב. האירועים יינעלו בטקס קיפוד הזהב בתיאטרון תמונע בתל-אביב.

מתי: רביעי-שישי, 18-16 בנובמבר, טקס קיפוד הזהב 18 בנובמבר, 12:30 בתאטרון תמונע

מחיר: מכירה מוקדמת 30 שקל, ביום ההצגה 35 שקל

"באתי רק לטלפן" של תאטרון הסימטה צילום: יח"צ

 

אפרו-ברזיל

להקת ביילה ברזיל(Bal'e de Rua), שפרצה לתודעה הבינלאומית, בשנת 2002 והחלה דרכה בשכונות העוני והפאבלות של אוברלנדיה, עיר קטנה במרכז ברזיל - תגיע לביקור ראשון בישראל עם מופע שהוא מסע מרתק לתוך הנשמה והלב של אפרו-ברזיל. המופעים יתקיימו במסגרת סדרת מחול במשכן, בבית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה בת"א.

מתי: רביעי-שבת, 5-2 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

להקת המחול "ביילה ברזיל" צילום: Daniel Boud

 

מחווה לפרדי

להקת רוקוויל ואלון חזיז יופיעו במרכז ענב במחווה במלאות 25 שנים למותו של פרדי מרקורי. להיטי להקת קווין מבוצעים לייב על הבמה על ידי תשעה מוזיקאים ואוליב מגלם את פרדי מרקורי. היצירות של להקת קווין ידועות במורכבותן ועשירותן באפקטים ובקולות רקע. רוקוויל מביאים גרסאות אלו אל הבמה בדרך שמשלבת את הדיוק של ההקלטה עם אנרגיה של הופעה חיה.

מתי: חמישי, 24 בנובמבר, 21:30

מחיר: 105-95 שקל

לפרטים: www.rockville.co.il

רוקוויל צילום: ענת בר אור

 

אלופים בחתירה

מרכז דניאל לחתירה יקיים בנחל הירקון את אליפות תל אביב הפתוחה בחתירה על שם דניאל עמיחי ז"ל, אשר נספה בתאונת דרכים עם שלושה מחבריו הטובים, והיה בין תלמידי מרכז לחתירה. באירוע תחרויות בסירות חתירה אקדמית, עם דגש על מסלולים קצרים ומהירים,

מתי: שבת, 29 באוקטובר, 11:00-07:00

מחיר: כניסה חופשית

חותרים בירקון צילום: שי טסלר

 

נגישות והומור

עמותת נגישות ישראל חוגגת יום הולדת 17 ועורכת לראשונה ערב התרמה שנתי באולם סמולרש, אוניברסיטת תל אביב, עם מיטב אמני הסטנד-אפ ביניהם: אדיר מילר, אסי כהן, אורנה בנאי, ערן זרחוביץ, מאור כהן, אסף הראל ותם אהרון במערכונים ובמונולוגים.

מתי: שלישי, 1 בנובמבר

מחיר: החל מ-300 שקל

לפרטים: 09-7640407

 

ריטה למען בריאות הנפש

ערב ההתרמה השנתי לאנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש, בהיכל התרבות בתל אביב. במרכז האירוע, הופעה של הזמרת ריטה. נשיאת אנוש, צופית גרנט, תנחה את האירוע.

מתי: ראשון, 13 בנובמבר, 19:15

מחיר: החל מ-195 שקל

לפרטים: 054-9299606

צילום: גיא כושי ויריב פיין

 

להיות שם

מופע התרמה למען עמותת "להיות שם" הפועלת למען ילדים אוטיסיטים יתקיים במועדון הבארבי. בין המשתתפים במופע: מארינה מקסימיליאן, "היהודים", דנה ברגר, חמי רודנר ואחרים. מופע ההתרמה נועד להקמת מרכז סיוע "אחד על אחד".

מתי: שני, 14 בנובמבר, (פתיחת דלתות 20:30)

מחיר: 100 שקל (מופע בעמידה)

היהודים צילום: טל שחר

 

מיקה קרני והקברט

"לולו מונלייט" – קברט חדש לצלילי ג'אז ישן של היוצרת והמבצעת מיקה קרני בדמותה של אגדת עבר משנות ה-30 בליווי תזמורת ה'ניו אורלינס' פאנקשן. יצירה מקורית חדשה, המחברת בין תאטרון למוזיקה, בין עבר להווה

מתי: 8 בנובמבר (בית היוצר נמל תל אביב) 20 בנובמבר (תאטרון תמונע)

מחיר: בתשלום

צילום: תום מרשק

 

גם הוא באצילים

התזמורת הקאמרית הישראלית תעלה במוזאון תל אביב את המופע "גם הוא באצילים" בניצוחו של אריאל צוקרמן. בקונצרט ינוגנו היצירות "ציפייה ואבסורד" של המלחין דור פישר לחמישה כלי הקשה ותזמורת, קומדיית הבלט "גם הוא באצילים" והסימפוניה ה-104 של היידן "לונדון".

מתי: רביעי, 2 בנובמבר

מחיר: 120 שקל (במקום 185 שקל) קוד הנחה 555

לפרטים: 03-5188845

 

מחול ה"לא נודע"

להקת המחול קמע תופיע במרכז סוזן דלל עם היצירה "לא נודע" Neverland")"): יצירה מקורית שיצר המנהל האמנותי של הלהקה - תמיר גינץ, לצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי ("נקמת הטרקטור"). פנטזיה בהשראת אירועים אקטואליים, המתרחשת אי שם ביום שאחרי.

מתי: רביעי, 26 באוקטובר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

צילום: כפיר בולוטין

 

רוח דרומית בתל אביב

"רוח דרומית" עם אנסמבל קולי RANOT בקונצרט גאלה חגיגי במרכז ענב. ההרכב הייצוגי של "חבל אילות" מהערבה הדרומית מגיש רפרטואר עשיר ובו קלאסיקות ישראליות ובינלאומיות בלבוש חדש, לצד קטעי ג'אז וגוספל אמריקני עם מקצבי הסווינג והבלוז.

מתי: 27 באוקטובר, 19:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5745005 , 8023*

 

מחול של טלפונים ניידים

במרכז ענב יעלה מופע המחול לכל המשפחה "אפליקציות", עם ועל טלפונים ניידים מאת קבוצת במה נימה יעקובי. שתי רקדניות עם שני טלפונים, במופע שמתחיל בשיחת טלפון, נקלע למשבר כשנגמרת הסוללה, ובסופו, הרקדניות וגם הקהל הופכים ל"דור החדש" של הטלפונים החכמים.

מתי: ראשון, 13 בנובמבר, 17:00

מחיר: 55 שקל במכירה מוקדמת, 70 שקל ביום המופע

לפרטים: 8023* , www.enav.pashbar.co.il

צילום: עידן לוי

 

מפגשי קלאסיקה

כיתות אמן עם פרופסור יוסי יזרעאלי יתקיימו בתאטרון תמונע "משחקים קלאסיקה מודרנית". שלושה מפגשים: משחקים איבסן, משחקים סטרינדברג, משחקים צ׳כוב.

מתי: 4, 11, 18 בנובמבר, 13:00-11:00

מחיר: כניסה חופשית

 

זהבה ושלושת הדובים

ההצגה "זהבה ושלושת הדובים" מבית תאטרון אורנה פורת תעלה במוזיאון תל אביב לאמנות. הצגה מקסימה שמתאימה לגיל 6-3 ומשולבים בה שירים ידועים ביניהם: בוקר של זהב, אצא לי אל היער, הדובים, היי אני כבר לא תינוק, האנקור, מאחורי ההר, אני שואל.

מתי: שבת, 5 בנובמבר, 10:00, 11:30

מחיר: 90-60 שקל

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9.

צילום: כפיר בולוטין

 

מחוץ לפריים

סרט תיעודי חדש עולה על האקרנים בסינמטקים ברחבי הארץ "מחוץ לפריים". תיעוד חייהם של צלמי עיתונות בדרום, שחיים במאבק יום-יומי בין הרצון לטפח חיי משפחה לשאיפה לקיים חיי קריירה כמעט בלתי אפשריים. אדי ישראל – צלם מעריב לשעבר ואלי הרשקוביץ, צלם עיתון הארץ. הסרט מספר את סיפור הענף הנמצא בשנים האחרונות במשבר עמוק. זו הזדמנות ראשונה להיחשף אל אלו שבכוחם להנציח רגעים היסטוריים ולשנות סדר יום אבל אף אחד לא מכיר אותם – הם תמיד יהיו מחוץ לפריים.

מתי: החל מ-21 באוקטובר

מחיר: בתשלום

הצלם אדי ישראל בפעולה

 

מוזיקה קאמרית בקהילה

פסטיבל מוזתיקה הבינלאומי ה-3 למוזיקה קאמרית בקהילה יתקיים בשיתוף עיריית תל אביב יפו ובתמיכת קרן אריסון, מפעל הפיס - המועצה לתרבות ולאמנות, ומינהל תרבות. הפסטיבל יארח 4 מוזיקאים מקצועיים ומורים מהשורה הראשונה ו-11 סטודנטים מצטיינים מהארץ ומחו״ל. במסגרת הפסטיבל יתקיימו כ-25 קונצרטים ללא תמורה במוסדות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. בנוסף, שני קונצרטים בקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה בתל אביב (4 ו-5 בנובמבר) וקונצרט אחד בקונסרבטוריון באר-שבע ב-2 בנובמבר, אשר יתקיים במסגרת יום פעילות מיוחד שיתקיים בבאר שבע ויכלול גם קונצרטים קהילתיים. החזרות וכיתות האמן שיערכו בסוף השבוע של 29-28 באוקטובר יהיו פתוחות לקהל.

מתי: 28 באוקטובר - 5 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית לכיתות אמן, קונצרטים בתשלום

לפרטים: 03-5466228

צילום: באדיבות פסטיבל מוזתיקה

 

עברית שפה יפה

בית הסופרים בנווה צדק מחדש את פעילותו לאחר 100 שנה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות. הסופר והעיתונאי גיל חובב, נינו של מחייה השפה העברית, אליעזר בן יהודה יספר על הפכים הקטנים (והגדולים) שמאחורי חידוש השפה העברית, על החשבון הפתוח של משפחת בן יהודה עם הקהילה החרדית בירושלים, על שתי מילים שכולנו אומרים לא נכון ולמה, בעצם, אי אפשר לספר על אליעזר בן יהודה בנעלי בית.

מתי: חמישי, 3 בנובמבר, 19:30 התכנסות וכוס יין, 20:00 הרצאה

מחיר: 45 שקל

לפרטים: 03-5161970

 

נפלאות החושים

לסרטים הצרפתיים יש ניחוחות וטעמים ממש כמו המטבח המשובח שלהם. הסרט החדש שעולה לאקרנים בימים אלה "נפלאות החושים" הוא אכן חגיגה לכל החושים. סרט חכם, מעורר מחשבה ומציף בהרבה אהבה. צילומים עדינים שנוגעים בטבע ובנפש כאחד. סרטו של אריק בנאר מספר על לואיז שנאבקת לגדל את ילדיה בפרובאנס ולהציל את העסק שהוריש לה בעלה. כשהיא פוגעת עם מכוניתה בפייר, נדמה כי זהו הקש שישבור את גב הגמל. אך דווקא פייר, על-אף אישיותו המוזרה, עוזר ללואיז למצוא מחדש את הטעם לחייה.

מתי: אוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: בסינמטק תל אביב ובבתי הקולנוע בארץ

צילום: יח"צ

 

זיוף?

תערוכה חדשה "זיוף" מוצגת במוזאון תל אביב. ממרתפי המוזאון יוצאים לאור ציורים מפורסמים מזויפים ביניהם "חמש רוחצות" של פול סזאן, פסל אשר יוחס בעבר לאוגוסט רודן, תמונה ורישום שיוחסו בטעות לאמדיאו מודליאני. גם מוזיאונים אחרים בארץ השאילו לתערוכה תמונות "מפוקפקות", בהן גם יצירות מזויפות של ואן גוך. גולת הכותרת הן עבודותיו של הזייפן ההולנדי הנודע ואן מחרן (1947-1889), שצייר תמונות בסגנונו של יאן ורמיר, קרוואג'יו ואחרים, שהטעו בזמנו את גדולי המומחים בעולם.

מתי: פתיחה, 1 באוקטובר

מחיר: בתשלום

חמש רוחצות, זיוף תמונה של פול סזאן,

 

ג'יזל האדומה

בלט בוריס אייפמן חוזר לישראל עם שתי יצירות ג'יזל האדומה בגרסה מחודשת ו- Up & Down בהשראת ספרו של סקוט פיצג'רלד (ענוג הוא הלילה) יתקיימו 6 הופעות במשכן לאמנויות הבמה. מאז הביקור האחרון בישראל זכה הסולן אולג גביישב, בתואר אמן של רוסיה, ושלושת הסולנים הגברים גביישב, דימיטרי פישר וסרגיי ולובייב זכו בפרס נשיא רוסיה לאמנים.

מתי: 29-25 באוקטובר (הופעה נוספת ב-30 באוקטובר בבאר שבע)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

ג'יזל האדומה צילום: Evgeny Matveev

 

ירושלים

מחול בשוק

בשוק מחנה יהודה יתקיימו מופעי מחול פתוחים לקהל "מיפו עד אגריפס". 12 כוריאוגרפים, 9 בכורות, 7 ברים והשוק השוקק בלילה. המופעים יתקיימו בבר "השכנה", "קזינו דה פריז", דוויני פיתה בר", "פרדי למון" ו"בלה".

מתי: 30 באוקטובר-1 בנובמבר, 23:00-19:30

מחיר: ללא תשלום

מתוך וידאודאנס "תוכיחי"

 

פסטיבל מרקים לחורף

מלון ענבל בירושלים מקיים את פסטיבל המרקים זו השנה השלישית. שף המלון ניר אלקיים נעזר במתכונים מבית אמא ביניהם: מרק ירקות כתומים, מרק עגבניות, מרק עדשים, ארטישוק וכרישה. המרקים מוגשים עם תוספות שונות: גבינות מגוררות, עשבי תיבול טריים, מטבלים וקרוטונים לבחירת הסועדים.

מתי: 1 בנובמבר - 30 במרס

מחיר: 59 שקל למנה ללא הגבלה

 

החטופים על הבמה

המחזה "חטופים" יעלה על בימת בית שמואל. הוא מביא את הסיפור המשפחתי האנושי והעצוב של משפחה אחת מבין אלפי משפחות שילדיהן נחטפו, ושחיפושיהם אחר שני בניהם התאומים נמשכים עד היום. השחקן והבמאי יואב לוי, (תמונות יפואיות, רמזור, שיר השירים ושעשועים, הופה היי) שעסק רבות בסטנד-אפ והקומדיה, מעלה לראשונה דרמה חברתית-פוליטית נוקבת המתבססת על סיפורי העלמות של ילדים ממשפחתו ומשפחת אשתו.

מתי: שלישי, 15 בנובמבר

מחיר: 90-70 שקל

לפרטים: 050-6232332

צילום: יח"צ

 

מחול התרמה למען

המרכז לסיוע הוליסטי יקיים מופע התרמה חגיגי בתאטרון ירושלים בשיתוף עם אנסמבל בת-שבע, הלהקה הצעירה, במופע "דקהדאנס" מאת אוהד נהרין למען חולי הסרטן בנוכחות ראש העיר ירושלים ניר ברקת. מנחת הערב: אלינור סלע, שחקנית, יוצרת וסטנדאפיסטית. כל ההכנסות קודש להמשך פעילותו של המרכז לסיוע הוליסטי המעניק ליווי, תמיכה וטיפולים למתמודדים עם מחלת הסרטן.‏

מתי: שלישי, 1 בנובמבר, 20:00

מחיר: 500-200 שקל

לפרטים: 02-5606755

 

גלגלי אהבה

מסע האופניים המסורתי "גלגלי אהבה" יערך במשך חמישה ימים וישלב מסלולים המתאימים לרוכבי כביש ולרוכבי אופני הרים במגוון רמות רכיבה. מטרת המסע היא גיוס תרומות למען ילדי בית החולים אלי"ן בירושלים. בהשתתפות מאות רוכבים ומתנדבים מהארץ ומרחבי העולם. הזנקה ב-6 בנובמבר מאתר השומרוני הטוב וסיום ב-10 בנובמבר בבית חולים אלי"ן בירושלים. השנה ישתתפו במסע כ-700 רוכבים, מישראל ומכ–15 מדינות,

מתי: 10-6 בנובמבר

מחיר: בתשלום

צילום: חגי שמואלי

 

חיי הלילה של הבירה

סיור מודרך עם דביר סורמלו בעקבות חיי הלילה בירושלים - של פעם ושל כאן ועכשיו. ביקור בבתי קפה, מסעדות ודמויות שעיצבו את הבוהמה הירושלמית והארץ ישראלית. צרור סיפורים על המקומות בהם הם ישבו, בילו, אכלו ובעיקר שתו. סיום בדופק הפועם של חיי הלילה בשוק מחנה יהודה עם בירה צוננת או שוקו חם. נ

מתי: חמישי, 27 באוקטובר, 21:00

מחיר: 120 שקל, כולל טעימות שתיה

לפרטים: 02-6203461

צילום: רונית סבירסקי

 

7 בשבע

המרכז למוסיקה ירושלים במשכנות שאננים מגיש "7 בשבע" סדרת קונצרטים חדשה בהנחייתו של פרופ' מיכאל וולפה ובעריכת אורי דרור. מוזיקה ערבית, ג'אז, מוזיקה אנדלוסית ותאטרון-מוזיקה. בסדרה יתקיימו שבעה קונצרטים, אשר בסיומם יוכלו לשוחח באי הקונצרט על כוס יין עם המבצעים, המלחין או מומחה לנושא בלובי המרכז. קונצרט הפתיחה ב-6 בנובמבר עם שלישיית אלכסנדר – מיכל טל, נתאי צרי ואלה טובי במסע אל תוך עולמו המוזיקלי של היידן – דרך מבחר שלישיות הפסנתר שלו. לאחר הקונצרט שיחה עם צבי צרי על חייו של היידן ומלחינים נוספים עליהם כתב.

מתי: ראשון, 6 בנובמבר, 19:00

מחיר: 95 שקל

לפרטים: 02-6241041

אנסמבל טמפרה צילום: יח"צ

 

סיורי טבע ללא תשלום

התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע מציעה לקהל הרחב סיורים ופעילויות ללא תשלום בגן וואהל לוורדים. סיורים בעקבות חרקים, סיורי צפרות, יצירה בטבע, שביל הכנסת – השביל החדש.

מתי: 31-16 באוקטובר

מחיר: ללא תשלום (המסלול מונגש)

לפרטים: בהרשמה מראש 02-6537374

גן הוורדים, החברה להגנת הטבע צילום: אבנר רינות

 

דרום

ערבה רגועה

אירוע "יוגה ערבה" חוזר זו השנה השביעית. ממושב עידן בערבה התיכונה ועד קיבוץ אליפז בערבה הדרומית יישובים רבים מארחים את אוהבי היוגה. בכל אחד מהישובים יתארח מתרגל או מתרגלים ויעבירו סדנאות בשיטות יוגה שונות מהארץ ומהעולם. מספר מתרגלים מגיעים מהודו, איטליה ואינדונזיה. שיאו של האירוע יהיה בתרגול משותף שיערך בערב שישי בפארק תמנע ובסיומו קבלת שבת עם מופע מוזיקלי. מתי: 5-2 בנובמבר מחיר: בתשלום לפרטים: 1-800-225-007

מתי: חמישי, 5-3 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 052-3665935 , yogaarava@gmail.com

תרגול משותף בתמנע צילום: ארן דולב

 

אינדינגב בגבולות

פסטיבל אינדינגב (InDnegev) יתקיים במצפה גבולות שבמועצה האזורית אשכול זו השנה העשירית. בין המשתתפים: אסף אמדורסקי, ריף כהן, ערן זמיר, רועי דהן, לירז צ'רכי, דניאל ספיר והרכבים מוזיקליים מגוונים.

מתי: חמישי-שבת, 29-27 באוקטובר

מחיר: בתשלום (ילדים מגיל 11-6 ב-50 שקל)

לירז צ'רכי צילום: אריאל בנדט

 

כרמינה בורנה

הסינפונייטה הישראלית באר-שבע פותחת את העונה ה-44 בקונצרט חגיגי. נגני הסינפונייטה יבצעו יחד עם 150 סולנים ומקהלה את היצירה "כרמינה בוראנה" מאת קארל אורף במשכן לאמנויות הבמה באר שבע.

מתי: 5, 7 בנובמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6266422

המנצח יוסטוס פרנץ והסינפונייטה צילום: דייגו מיטלברג

 

שרים בנגב

גבעת תום ותומר ליד קיבוץ נגבה מקיים ערב "שרים בגבעה" מפגש מקהלות וחבורות זמר שיערך בחדר האוכל של קיבוץ נגבה. משתתפים: מקהלת שירן רמת השרון, מקהלת "חוף ימים" אשקלון, מקהלת "שרונים" רמת השרון, הלהקה הקולית "בסגנון אחר" באר שבע. כיבוד קל ותה צמחים. מומלץ להגיע באור יום לבקר בגבעת תום ותומר ולאחר מכן להגיע לקיבוץ.

מתי: חמישי, 27 באוקטובר, 20:30

מחיר: כניסה חופשית

 

סיום חגיגת הגדיד

במועצה האזורית מגילות ים המלח חוגגים את סיום גדיד התמרים השנתי עם הופעה של להקת טיפקס. בנוסף, עמדות פעילות לכל המשפחה, חפש את המטמון, קליעה בסנסני תמרים, סדנת קדרות והכנת כלים, הכנת מטעמי תמרים, סדנאות יצירה והפעלות של קק"ל לילדים.

מתי: חמישי, 27 באוקטובר

מחיר: האירוע מיועד לתושבי המועצה

צילום: מלווין בלאו

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|