אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 28-14 במרס 2017

משתה אבירים בעכו, 37 מופעי קאנטרי בחוף גנוסר, אירועי שמירה על הטבע, טיול בשביל ישראל, יריד צבע טרי בתל אביב, מחווה ללהקות הצבאיות, פסטיבל ירושלים לאמנויות, סופי שבוע מודרכים בנגב ושלל פעילויות לכל המשפחה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

משתה כיד המלך

באולמות האבירים בעכו העתיקה יתקיים משתה לילי וסעודה כיד המלך, בנוסח ימי הביניים. בכניסה שחקנים הלבושים בבגדי התקופה, צעידה לאורך רחוב האומנים שעוסקים במלאכות קדומות. בחדר האוכל הצלבני במצודה ההוספיטלארית, יתקיים המשתה עם טעמים מסורתיים ברוח ימי הביניים. ארוחה בשרית כשרה עם גביעי יין ובירה שתוגש על ידי מלצרים מזמרים לבושים בבגדים ססגוניים כשהמלך ריצ'ראד לב הארי ורעייתו ברנגריה מקבלים את פני הבאים לנשף ההכתרה.

מתי: ימי חמישי מרס-מאי

מחיר: 200 שקל

לפרטים: 04-9956708, 058-7007507

מחול החרבות צילום: יוסי פתאל

 

הבלט של סנט פטרבורג חוזר

להקת "הבלט הרוסי" מסנט פטרבורג חוזרת לישראל לסיבוב הופעות ותעלה את "דון קישוט" באולם רפופורט. על פי הכוריאוגרפיה של מריוס פטיפה והמוזיקה של לודוויג מינקוס. הלהקה נוסדה בשנת 1990 על ידי רקדנים בעלי שם עולמי, ביניהם אלכסנדר ברוסקין, שפרשו מתיאטרון "מרינסקי". בתוך 25 שנה הפך "הבלט הרוסי" לאחת הלהקות המצליחות בעולם. הם קיימו מעל 50 סבבי הופעות בינלאומיים והשתתפו בעשרות פסטיבלים יוקרתיים.

מתי: שלישי, 18 באפריל, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: קופת בראבו

דון קישוט צילום: מארק אוליץ

 

בלט מויסייב חוזר

בלט איגור מויסייב חוזר לישראל עם מופע מיוחד, לציון 80 שנה להקמתה של הלהקה, שיתקיים במרכז הקונגרסים בחיפה. בתכנית תציג הלהקה מבחר מתוך יצירותיו של מויסייב. מחולות רוסיים, אוקראינים, מחול יווני, מחול ארגנטינאי ואת חלקו הראשון של המופע יקנחו ביצירה מיוחדת המוקדשת למוזיקה ולריקוד יהודי. 80 משתתפים ומאות תלבושות ססגוניות. בחלקו השני של המופע תעלה הלהקה את היצירה "לילה על הר קירח" על פי המוזיקה של איגור מוסורגסקי.

מתי: שני, 8 במאי, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8377777

צילום: יח"צ

 

37 מופעי מוזיקת קאנטרי

פסטיבל סולם יעקב ה-41 יתקיים במתחם התיירות של מלון נוף גינוסר בחוף הכינרת 37 מופעים של מוזיקה קאנטרי, פולק, רוק, אירי, סווינג, רגטיים, דיקסילנד, בלוגראס, בלוז, צועני ומוזיקת עולם. בנוסף סדנאות ריקודים, כיתות אמן ופעילויות מגוונות לילדים ולמבוגרים.

מתי: 20-18 במאי, מיום חמישי 16:00 עד שבת 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.jlfestival.com

צילום: דוד גיא

 

מחווה למשורר הרוסי

"צוות אמיתי" מציג במועדון התרבות "ביט" חיפה את המופע "ולדימיר ויסוצקי מדבר עברית" – משירי ויסוצקי, בולאט אוקודג'אבה ושירים מקוריים. מבצעים: יגאל אמיתי (שירה וגיטרה), דני אמיתי (שירה, גיטרה, מנדולינה, חצוצרה) אורח: איתמר בק, מפוחית. ולדימיר ויסוצקי היה משורר מחאה נודד ושחקן סובייטי ממוצא יהודי, שזכה להצלחה יוצאת דופן, למרות החרמת השלטון הסובייטי.

מתי: רביעי, 29 במרס, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 072-2753221

צילום: יח"צ

 

נחל פרוד ואמירים

טיול בהדרכת בית ספר שדה גליל בנחל פרוד המהווה את הגבול בין גליל עליון לגליל תחתון. מטיילים בין מערות קבורה עתיקות, שפע גתות ושרידי טחנות קמח. מגיעים אל מושב אמירים – יישוב ייחודי צמחוני-טבעוני שהתפתח לכפר נופש. סיור ביישוב ותצפיות נוף אל הכנרת, ביקור בגן הפסלים שהובאו ממוזיאון ישראל.

מתי: שבת, 8 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

לקפוץ לתוך מראה

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית בחיפה מציגה תערוכה חדשה "לקפוץ לתוך מראה" Jump into a Mirror. התערוכה מבוססת על תיאוריה התפתחותית להבנת הדימוי העצמי, בשם "השתקפות אל העצמי".

מתי: 9 במרס - 20 באפריל

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: עופר גרנד קניון, קומה 3, 04-8121111

מיצב קרמי 2016 צילום אוריאל כספי

 

בין הכנרת לליברפול

המופע נעמי שמר והביטלס יעלה במועדון הסטודיו חיפה על ידי היוצרים דנדן גלאור ויאן חיוט. שני מוזיקאים חובבי הביטלס שנפגשו על שפת הכנרת, בקיבוץ חוקוק. הם מצאו חיבורים רבים בין נעמי שמר לחיפושיות, מוזיקליים ואחרים ומיזגו זאת לכלל מופע אקוסטי שנוסע בזמן ובמקום, ובין ישראל לליברפול וללונדון ועובר גם דרך הודו.

מתי: חמישי, 30 במרס

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 04-8100104

צילום: זהר עצמון

 

סכר דגניה ותחנת הכח

סיור למשפחות בהדרכת בית ספר שדה גליל יפתח בחוף דגניה, ממנו הירדן זורם לכיוון דרום, מלווה בהסברים על הכנרת וחשיבותה. מסלול קצר אל סכר דגניה המונע ממי הימה להמשיך אל הירדן. המשך בנסיעה אל תצפית על עמק הירדן והסברים על העמק כיום ועל תחנת הכח בנהריים. משם אל תחנת הכח הישנה לסיור והסברים על יצור חשמל הראשון בארץ ישראל.

מתי: שבת, 8 באפריל

מחיר: בתשלום (עד גיל 3 ללא תשלום)

לפרטים: 03-6388688

 

בטבע של נחל נעמן

טיול מודרך עם בית ספר שדה גליל לנחל נעמן שהוא נחל איתן, הנובע במישור החוף. לאורך המסלול מפגש עם בעלי חיים שונים ביניהם: נוטריה, צב ביצה, צב רך, לבנון הירקון שהובא כדי לאוששו, עופות מים בקרבת בריכות הדגים והנחל, דו-חיים ואחרים. כמו כן, צמחיית גדות נחלים (כגון סוף וקנה), צמחיית נחלים.

מתי: רביעי, 12 באפריל

מחיר: בתשלום מגיל 3 ומעלה

לפרטים: 03-6388688

 

מרכז

הקץ של העץ

תיאטרון המדיטק מעלה את "הקץ של העץ" - הפקה שהועלתה לראשונה במדיטק בשנת 2009. מחזה מקורי מאת יענקל'ה יעקובסון ובבימויו של ארז שפריר. המחזה מגולל את סיפורם של עורב וינשוף המתגוררים על עץ ביער. העורב מנהל את חייו ביום והינשוף בשעות הלילה. הם נפגשים במקרה ומסרבים להשלים עם העובדה ששניהם חולקים את אותו העץ, אבל לאט לאט הם לומדים להכיר זה את זה. לגיל 6 ומעלה.

מתי: שבת, 25 במרס, 10:30

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5021552

צילום: בני גם זו לטובה

 

חפצים בני מאה

בגלריית החווה בחולון תיפתח התערוכה "צייר לי כסא" המבקשת לבחון את השפעתו של סגנון האר נובו על תפיסות עיצוב עכשוויות דרך שני צירי זמן – עבר והווה. יוצגו חפצי אמנות ורהיטים בני מאה שנה ויותר, שנאספו לאורך שלושה עשורים על ידי ענת ויוסי מי-דן.לצד הפריטים העתיקים והנדירים, מוצגות בגלריה עבודות של תשעה מעצבים עכשוויים.

מתי: 1 באפריל - 31 במאי

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5596590

אוסף ענת ויוסי מי - דן צילום: תום וזיאלי

 

תערוכות פוליטיות

מוזיאון ינקו דאדא יציג 3 תערוכות חדשות המגיבות למצב הפוליטי. המיצב "Bull's Eye" של האמן איתי זלאיט - עבודת המשך לפסל הזהב שהציב לפני כחודשיים בכיכר רבין בתל אביב. המיצב "אינ שלומ" של האמן עמוס רוג'ר והמיצב "Gold piece" של האמן האורח מדיסלדורף גונטר קרייבסקי. בשבת 11 במרס בשעה 13.00 יתקיים שיח גלריה עם האמנים הלית מנדלבליט, איתי זלאיט ועמוס רוג'ר.

מתי: פתיחה 9 במרס (נעילה 6 במאי)

מחיר: 24 שקל

לפרטים: 04-9842350

מיצב של איתי זלאיט צילום: דרור סיתהכול

 

בשביל ישראל

מוזיאון האדם והחי מקיים לראשונה סיור בשביל ישראל – בקטע שבין חורבת צורה לתל גודד. הקטע עובר בין השפלה לבין הנגב הצפוני ובין הר חברון לבין מישור החוף. בלב יער ים תיכוני של אלונים אלות ושדות בתה, אתרים ארכאולוגים חשובים: בית גוברין, מערות מסתור מימי בר כוכבא, תל גודד, לכיש ובית עזקה. סיום בתצפית על האיזור ממצפה משואה וביקור במנזר בית גִ'מָאל. אורך המקטע כ-3.5 ק"מ, דרגת קושי בינונית.

מתי: שישי, 24 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6315010

 

צעדת חדרה

צעדת חדרה המסורתית תקיים בפארק השרון. הסברים והדרכה לאורך המסלול.

מתי: שישי, 24 במרס, הזנקה ב- 09:00

מחיר: ללא תשלום, אין צורך בהרשמה.

 

החיים בטיפת מים

החברה להגנת הטבע מציינת את חודש בריכות החורף בבריכת יער (עטה) בפארק השרון, חדרה. תחנות הדרכה, פעילות ויצירה לכל המשפחה בנושא החיים בבריכות החורף וסביבן. הקשבה לצפרדעים, תצפית על ציפורים והסברים על מי חי בטיפות המים בבריכות החורף. כניסה מתחנת הדלק דור אלון (סמוך לאולם האירועים 'ערוגות הבושם') על כביש 4 ביציאה הדרומית מחדרה.

מתי: שבת, 25 במרס, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום, לא נדרשת הרשמה.

 

האדם הקדמון וחיות הפרא

מוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת גן מקיים במסגרת שבוע החינוך המדעי ה-3 שתי פעילויות: בשני, האדם הקדמון מבקר במוזאון האדם והחי. בחמישי, בעקבות חיות הפרא של נחום גוטמן. מיועד למשפחות וילדים בגיל 10-5.

מתי: שני, 27 במרס, חמישי, 30 במרס, 19:30-18:00

מחיר: 26 שקל למבוגר ו-20 שקל לילד מעל גיל 5 (הפעילות כלולה במחיר הכניסה)

לפרטים: 6315010 - 03

חיות הפרא של נחום גוטמן צילום: יקי אקרמן

 

שומרים על חבצלת השרון

טיול מודרך עם החברה להגנת הטבע בגן הלאומי - חולות אביחיל ובמרחב הפתוח שבין נתניה לחבצלת השרון. קריאה למנוע את תכנית הבינוי שתחסל את אופיו ויופיו של המרחב הפתוח.

מתי: שבת, 1 באפריל, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

 

שובי בת ירושלים

התזמורת האנדלוסית אשדוד מעלה הפקה חדשה "שובי בת ירושלים" לציון שנת היובל לאיחוד ירושלים בהשתתפות מקהלת "קולות מן השמים" והפייטנים מני כהן, אליה מויאל ומשה ברששת. שם הקונצרט על פי שם השיר של דודו ברק, המוכר בביצוע של שושנה דמארי - המתאר את שכונותיה המגוונות של העיר ירושלים ואת הרב תרבותיות שבה. המופעים יתקיימו באשדוד, באר שבע, תל אביב, רעננה וקרית מוצקין.

מתי: 29-14 במרס

מחיר: 120-90

לפרטים: 1-800-693-693

מני כהן צילום: רפי דלויה

 

אגד פרחי בר וחרקים

מוזיאון האדם והחי מציג פריטים נבחרים מתוך יומן הרשמים המלווה את "אגד פרחי בר וחרקים בארץ ישראל" של האמן אליעזר זוננשיין. האגד הוא פרי עבודת מחקר מקיפה שעשה האמן במשך כארבע שנים. הוא כולל 59 קומפוזיציות צבעוניות בהדפסה דיגיטלית, של פרחי בר וחרקים שהאמן ליקט מרחבי הארץ.

מתי: עד 30 באפריל

מחיר: בתשלום

 

סיורים לילדים בתערוכות

מוזיאון הילדים בחולון יקיים בשבתות סיורים מודרכים בכל המסלולים והתערוכות ובהתאם לקבוצות גיל. מסלולים לגיל שנתיים וחצי עד חמש: 'בעקבות הפרפרים','איפה מיש' ו'טיול עם ינשול'. לילדים בגיל 6-4 'המסע לתיקון ממלכת הזמן'. 'היער הקסום' מיועד לגיל 8-6 ומסלול 'החייזרים', מיועד לגילאי 12-8. סיורים במוזיאון בשבתות למבוגרים ולילדים מגיל 10: התערוכה 'דיאלוג עם הזמן', 'הזמנה לשקט' ו'דיאלוג בחשיכה'.

מתי: שבתות מרס-אפריל

מחיר: 65-50 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6503000

מסלול מודרך במוזיאון הילדים צילום: טל קירשנבאום.

 

בין משא למסע

התערוכה "בין מסע למשא: יומן צילום" לזכרו של של צלם יחידת דובר צה"ל, סמל ליאור זיו ז"ל שנפל בעת מילוי תפקידו. תוצג בבית הספר לאומנות רב תחומית בחלל המבואה בקומה 1. סטודנטים מבית-הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר יציגו סדרת עבודות העוסקות ביחס המורכב בין הצלם למושאי התיעוד שלו.

מתי: פתיחה חמישי, 9 מרס בשעה 12:00; ראשון-חמישי, 17:00-10:00 נעילה: 23 במרס

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בניין עלית, רח' ז'בוטינסקי 8, רמת־גן

צילום: ליאור זיו ז"ל

 

טיולי אביב בעדולם

קרן קימת לישראל, רשות הטבע והגנים, בית ספר שדה שער הגיא, המועצה האזורית מטה יהודה ורשות העתיקות חוברים יחד למען המטיילים, בימים שישי ושבת, בעונת הפריחות בשפלת יהודה. שישי שני טיולים: לחורבת בורגין או עתרי ( 09:30) ולחורבת מדרס (12:00) ובימי שבת ארבעה טיולים – בחורבת מדרס (10:30 ו- 12:30), בחורבת בורגין (10:00), בחורבת עתרי (13:00). תחנת מידע משותפת ממוקמת בשערי פארק עדולם-צרפת (הכניסה לפארק מכביש הגישה למושבים גבעת ישעיהו וצפרירים שמספרו 3544).

מתי: שישי-שבת, 3 בפברואר – 17 באפריל

מחיר: ללא תשלום וללא הרשמה

 

מעצבים שח מט

בגלריה פריסקופ תיפתח תערוכת "מעצבים - שח מט" של המחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר. האוצרת בתיה ואנג. זהו סיכום של קורס עיצוב תכשיטים תעשייתי המציב לתלמידים אתגרים אתגרים עיצוביים, רעיוניים וטכנולוגיים. יוצגו עבודות במגוון חומרים כמו ברזל, פליז, פלסטיק לסוגיו, עץ, נייר, בטון, פורמייקה, פורצלן.

מתי: פתיחה חמישי, 31-2 במרס

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בן יהודה 176

גל קנטור צילום: אחיקם בן יוסף

 

תל אביב

יריד צבע טרי

צבע טרי 9, היריד לאמנות עכשווית יתקיים במוזיאון הטבע החדש, אוניברסיטת תל-אביב. היריד מהווה נקודת מפגש בין שוחרי אמנות והקהל הרחב לבין אמנים ומעצבים ואנשי מקצוע מהתחום, ומאפשר רכישת עבודות של מיטב האמנים בני זמננו. יריד צבע טרי מספק מדי שנה תמונת מצב של שדות האמנות והעיצוב הישראלים. בהשתתפות גלריות מהארץ ומהעולם וחממה שתחשוף כ-50 אמנים עצמאיים. בסוף השבוע יתקיימו ביריד סדנאות אמנות לילדים.

מתי: 28 במרס - 1 באפריל

מחיר: 45 שקל (מגיל 5 ומעלה)

הר האוורסט של Caroline Larsen

 

מחווה ללהקות הצבאיות

ערב מחווה לשירי הלהקות הצבאיות בבימויו של יורם לוינשטיין ובליווי תזמורת חיה יתקיים בסטודיו של יורם לוינשטיין בהשתתפות שחקני שנה ג'. מערכונים ושירים מהידועים ביותר לפי הכוראוגרפיה הנוסטלגית של הלהקות המיתולוגיות על רקע סרטונים של הלהקות המקוריות. אלה ארמוני תשיר את השיר "אותך" של דפנה ארמוני.

מתי: 26-17 במרס, 8-3 באפריל

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6871834

צילום: רדי רובינשטיין

 

זהבה ושלושת הדובים

ההצגה זהבה ושלושת הדובים מבית תיאטרון אורנה פורת תוצג במוזאון תל אביב. כרטיס כניסה להצגה מקנה ביקור חינם במוזיאון בימי פעילותו. לגיל 6-3.

מתי: שבת, 25 במרס, 11:30

מחיר: 90-40 שקל

לפרטים: 03-5111444 שלוחה:9

צילום: כפיר בולוטין

 

מותר רק לאהוב

להקת המחול קמע תעלה בבכורה את המופע "Two" בו שתי יצירות של הכוריאוגרפים נאצ'ו דואטו ותמיר גינץ. להקת קמע היא הלהקה הישראלית הראשונה שתעלה יצירה של דואטו, הכוראוגרף הספרדי הנודע שיצירותיו מועלות בכל רחבי העולם. לצד יצירתו, Gnawa, תעלה במופע בבכורה עולמית "מותר רק לאהוב", יצירתו של תמיר גינץ, מנהלה האמנותי של הלהקה. היצירה Gnawa היא הומאז' לאהבתו של הכוריאוגרף לאזור הים התיכון ולמחוזות ילדותו בוולנסיה.

מתי: בכורה, 22 במרס

מחיר: 140 שקל

לפרטים: 03-5105656

צילום: כפיר בולוטין

 

32 מתחרים מ-16 מדינות

התחרות הבינלאומית ה-15 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין תתקיים באולם רקנאטי של מוזיאון ת"א והיכל התרבות ע"ש צ'ארלס ברונפמן. קונצרט הפתיחה יתקיים השנה לראשונה במשכן לאמנויות הבמה ת"א. בראש חבר השופטים יעמוד הפסנתרן והמורה הידוע, פרופסור אריה ורדי ולצידו יתארחו 10 שופטים בינלאומיים. 32 מתחרים מ-16 מדינות מהם 7 מסין. בשני השלבים הראשונים ייחודו לרסיטלים לפסנתר סולו ובשלב הגמר ינגנו המתמודדים מוזיקה קאמרית, קונצ'רטו קלאסי וקונצ'רטו "גדול".

מתי: 25 באפריל - 11 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9066*, 03-5111777

 

פלמנקו מתוך ציור

חגיגת הפלמנקו השנתית בבכורה עולמית עם המופע "פלמנקו מתוך ציור" עם להקתה של אורסולה לופז בסוזן דלל שמחבר את המסורתי עם המודרני. בנוסף, כיתות אמן, תחרות פלמנקו, הרמת מסך על 7 להקות צעירות בארץ, מופע פלמנקו לילדים בבכורה "חואניטה והגיטרה".

מתי: חמישי-שבת, 25-23 במרס

מחיר: בתשלום

צילום: FÉLIX VÁZQUEZ

 

נעמי שמר והביטלס

המופע נעמי שמר והביטלס יעלה בקפה תיאטרון הקאמרי על ידי היוצרים דנדן גלאור ויאן חיוט. שני מוזיקאים חובבי הביטלס שנפגשו על שפת הכנרת, בקיבוץ חוקוק. הם מצאו חיבורים רבים בין נעמי שמר לחיפושיות, מוזיקליים ואחרים ומיזגו זאת לכלל מופע אקוסטי שנוסע בזמן ובמקום, ובין ישראל לליברפול וללונדון ועובר גם דרך הודו.

מתי: שלישי, 28 במרס, 21:00

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6060900

צילום: זהר עצמון

 

קייטנת קרקס

קרקס פלורנטין מקיים קייטנה בחופשת הפסח, שבה יתמקד הצוות המקצועי בלימוד מקצועות הקרקס, פיתוח שיווי המשקל, קואורדינציה, כושר הגופני וגמישות הגוף. קרקס פלורנטין הנו קרקס מודרני (ללא שימוש בחיות) שבו אומני הקרקס מתמחים באקרובטיקה אווירית, להטוטי אש, הליכה על חבל, אקרובלנס (שווי משקל בזוג), ריחוף על גבי גלגל ענק, נסיעה על חד אופן, ביצוע תרגילי גמישות, תרגילי טרפז, ג'אג'לינג, ליצנות, ריקוד ותיאטרון רחוב.

מתי: 9-2 באפריל, 15:00-08:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3851* , www.florentinecircus.co.il

צילום: רונית סבירסקי

 

בסולם מינורי

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון מקיימת קונצרט בניצוחו של דן אטינגר ובו יתארח הפסנתרן הישראלי אנדי פלדבאו לביצוע היצירה: בורלסקה לפסנתר ולתזמורת מאת ריכרד שטראוס. עוד בתוכנית: שתי סימפוניות של מוצארט: מס' 25 ומס' 40. הקונצרט יתקיים במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב ובנוסף, ברחובות (15 במרס) ראשון לציון (19 במרס)

מתי: שלישי, 21 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9484840

המנצח דן אטינגר צילום: Hans Joerg Michel

 

פאוסט על במת האופרה

האופרה "פאוסט"- על פי המחזה האלמותי של גתה והמוזיקה של המלחין הצרפתי שארל גונו מגיעה לבמת האופרה הישראלית. הפקה חדשה בניצוחו של דן אטינגר, מחשובי המנצחים הישראלים בעולם היום, ובבימויו של הבמאי, כוראוגרף והמעצב האיטלקי הנודע סטפנו פודה. עוד משתתפים בהפקה זו: מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר, תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון וצוות סולנים מגוון מהארץ ומחו"ל. שעה לפני תחילת כל מופע מתקיימת באולם הרצאת מבוא במשך כחצי שעה.

מתי: 25-6 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: באדיבות האופרה הישראלית

 

שייקספיר מתהפך בקברו

בתיאטרון תמונע תתקיים חגיגה שייקספירית לכבוד פורים, במלאות 15 שנה לאנסמבל אספמיה יעלה המופע "שייקספיר מתהפך בקברו". 17 שחקנים מתמודדים עם 14 סצנות שנלקחו ממחזותיו של שייקספיר. אירוע תיאטרלי המפגיש בין קלאסיקה ואימפרוביזציה. המחזות המשתתפים: "המלט", "עמל אהבה לשווא", "אנטוניוסוקלאופטרה", "כבקשתכם", "המון רעש על לא כלום", "מעשיית חורף", "אותלו", "אילוף המרשעת".

מתי: שישי-שבת, 11-10 במרס, 22-21 במרס

מחיר: 80 שקל

לפרטים: www.tmu-na.org.il/

דליה שימקו ואייל שכטר צילום: ריכטר לוין

 

קברט סאטירי

אנסמבל תיאטרון תמונע מציג את "חתול שחור עבר". קברט סאטירי שמורכב ממערכונים ושירים על היבטים שונים של המצב הישראלי: תעסוקה, בטחון, בריאות, תרבות, יזמות. הקהל יושב ליד שולחנות, ויכול להזמין משקאות וכיבוד במהלך ההצגה, כמקובל בקברטים אירופאים.

מתי: 19, 20 בפברואר, 19, 20 במרס

מחיר: 65-40 שקל

לפרטים: www.tmu-na.org.il ,03-5611211

צילום: מור אור גל

 

ירושלים

פסטיבל ירושלים לאמנויות

פסטיבל ירושלים לאמנויות 2017 יערך בהשתתפות מאות יוצרים בכ-40 מופעים באולמות המרכזיים בעיר בניהם תיאטרון ירושלים, אולם י.מ.ק.א, בית מזי”א לתיאטרון, בית שמואל, מרכז ז’ראר בכר, תיאטרון החאן, הצוללת הצהובה ובאתרים נוספים בעיר. השנה יינתן דגש גם על אמנות פלאסטית: פרויקט עיר-סיפור במרחב הציבורי, אמנות חזותית בבית הגת בעין כרם וציור מודל בעמק הצבאים. בנוסף למופעים בתשלום וכחלק ממסורת בפסטיבל, מידי ערב יתקיימו ערבים מגוונים הפתוחים לקהל הרחב ללא תשלום, לפני ואחרי המופעים בתיאטרון ירושלים. מופע הפתיחה מחווה ללהקת המחול ורטיגו לרגל 25 שנות יצירה ופעילות בירושלים עם היצירה אחת. אחת ואחת.

מתי: 28 במרס - 3 באפריל

מחיר: חלק מן המופעים פתוחים לקהל ללא תשלום

לפרטים: :www.arts-festival.jerusalem.muni.il

משחקי נייר צילום: יח"צ

 

להכיר את הקהילות

לכבוד 50 שנה לאיחוד העיר ירושלים מוזיאון מגדל דוד מקיים סדרת סיורים בקרב האנשים, המשפחות והקהילות שיוצרות את הפנים הרבות שלה. בכל מפגש סיור בשכונה או במתחם של אחת מקהילות העיר ושיחה עם נציג הקהילה. ב-16 במרס אצל הקראים וב-20 באפריל אצל הארמנים. משך הסיור כ-3 שעות.

מתי: ימי חמישי, 16 במרס, 20 באפריל, 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.tod.org.il להזמנות 2884*

הקראים צילום: ארכיון מרכז בני המקרא ירושלים

 

חוגגים 80 ללהקת מויסייב

בלט איגור מויסייב חוזר לישראל עם מופע מיוחד, לציון 80 שנה להקמתה של הלהקה, שיתקיים בבנייני האומה. בתכנית תציג הלהקה מבחר מתוך יצירותיו של מויסייב. מחולות רוסיים, אוקראינים, מחול יווני, מחול ארגנטינאי ואת חלקו הראשון של המופע יקנחו ביצירה מיוחדת המוקדשת למוזיקה ולריקוד יהודי. 80 משתתפים ומאות תלבושות ססגוניות. בחלקו השני של המופע תעלה הלהקה את היצירה "לילה על הר קירח" על פי המוזיקה של איגור מוסורגסקי.

מתי: שלישי, 9 במאי, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

צילום: יח"צ

 

מוזיקה צרפתית בהרמוניה

קונצרט מוזיקה צרפתית עם המחלקה הווקאלית של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים יתקיים במרכז התרבויות "הרמוניה", בניהולה המוזיקלי של הפסנתרנית שמרית כרמי בהשתתפות זמרים תלמידי האקדמיה. בתוכנית: שירים וקטעי אופרה מאת פורה, ביזה, דביסי ומלחינים אחרים.

מתי: חמישי, 23 במרס, 20:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: רחוב הלל 27, kupatbravo.co.il/announce/buy/87267

 

מורשת האדם ביער ירושלים

סיור מודרך במסגרת התחדשות יער ירושלים. ארכאולוגיה נופית, חקלאות מסורתית ביער ירושלים. נקודת מפגש: הפסל "מחווה לירושלים" של אלכסנדר קלדר בהר הרצל. המסלול כולל: הר הרצל, חניון בני ציון, חרבת חממה, אתר הגיתות למרגלות חרבת חממה, אתר פלוגת יונתן, תעלות לחימה עות'מניות, ירידה דרך שביל הארז לשכונת יפה נוף. בהדרכת ארכאולוג רשות העתיקות בשיתוף אפרים שלאין - מתכנן אורבני. אורך המסלול: כ-3 ק"מ ללא עליות קשות. חזרה להר הרצל ברכבת הקלה או ברגל.

מתי: שישי, 7 באפריל

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 02-6753002

 

150 רעשנים

תערוכה עיצובית פורימית חדשה מוצגת במוזיאון ישראל. 150 רעשנים שייצר המעצב יעקב קאופמן לאחר ביקור אקראי בשוק הפשפשים באמסטרדם. הוא יצר רעשנים העשויים ממגוון של חומרים וחפצים ממוחזרים. שימוש באפליקציה תאפשר למבקרים לשמוע את קולו של כל רעשן ותציע משחקים למבקרים שיוכלו להרכיב רעשנים בעצמם. בפורים הופעות של להקת טררם וקבוצת קרקס הומוריסטית. בנוסף, סדנאות יצירה ומיחזור, הדרכות פורימיות מיוחדות ושעות סיפור בהשראת החג.

מתי: פברואר 2017 - 31 בינואר 2018, הופעות וסדנאות בפורים, ראשון-שני 13-12 במרס

מחיר: בפורים כניסה חינם עד גיל 17, הופעות ללא תוספת תשלום, סדנאות 15-10 שקל

הרעשנים של יעקב קאופמן צילום: אלי פוזנר

 

אמנות של חוקרי מוח

בסינמטק ירושלים מוצגת תערוכה חדשה ובה יצירות של חוקרי מרכז אדמונד ולילי ספרא למדעי המוח באוניברסיטה העברית. בעבודה על היצירות החוקרים השתמשו בחפצים אקראיים ואביזרים שונים מתחום עיסוקם במרכז למדעי המוח, שאותם הניחו על לוח חלק וצבעוני בהשראת עבודות האמן חנוך פיבן. התערוכה במסגרת "שבוע אמנות ומוח" שכוללת הרצאות של מדעני מוח משולבות באירועי תרבות, מופעי תאטרון וסרטי קולנוע

מתי: 31-12 במרס

מחיר: כניסה חופשית לתערוכה (אירועים בתשלום)

לפרטים: 9377*

 

חודש קיימות

בגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם תתקיים פעילויות לכל המשפחה במהלך חודש מרס בנושא "קיימות". סדנאות יצירה, משחקי ניווט, הקמת גינה ביתית – סדרת מפגשים, צמחים ושתילים לגינה הביתית, סיור בוטני עם המדען הראשי, אילו יצורים מיטיבים לצמחיה, סיורים מודרכים בגן.

מתי: 31-1 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6794012

צילום: ג'ודית מרכוס

 

מסלול המקוואות

מסלול המקוואות בעופל בגן הארכאולוגי מרכז דוידסון בעיר העתיקה נפתח לראשונה למבקרים. מסלול מעגלי ומודולרי, הכולל פינות צל, תצפית, נקודת התכנסות, מידע ותצוגת ממצאים. המבקרים עוברים על גבי גשרים ומדרגות "המרחפים" בין שרידי מבנים ומתקנים, מלווים בהסבר ארכאולוגי והיסטורי. סיור מודרך באנגלית ובעברית במשך כשעה ורבע. ניתן לחנות בתעריף יומי בחניון מתחם התחנה הראשונה ומשם בשאטל "חופשי לעיר העתיקה" עד לשער האשפות.

מתי: ראשון-שישי

מחיר: בתשלום בקופת מרכז דוידסון

לפרטים: 02-6277550

צילום: אסף פרץ, רשות העתיקות

 

דרום

חווארים לאור ירח

טיול לילי בהדרכת בית ספר שדה הר הנגב בנחל חווארים. מטיילים לאורו של ירח מלא בנתיב של סלעי הקירטון הלבנים הבוהקים ובנוף הבתרונות שהם יוצרים. יורדים לערוץ הנחל לצד בור מים נבטי החצוב בסלע, מעבר בנקיקי הסלע הרך ומשחקים במדרונות החרסית דמויי הדיונות.

מתי: שבת, 8 באפריל

מחיר: בתשלום מגיל 3 ומעלה

לפרטים: 03-6388688

 

להכיר את העיר

סיור רגלי מודרך בעיר העתיקה בבאר שבע מדי יום שישי. הכרות עם תנופת הפיתוח של העיר העתיקה, הסצינה התרבותית המתפתחת, מוקדי התיירות המרכזיים בעיר העתיקה ובעיר החדשה. הסיורים יצאו בשעה 9:00 מרחבת מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם ויסתיימו שם.

מתי: ימי שישי במהלך חודש מרס, 09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד עד יום חמישי officeatika@br7.org.il, 08-6464980

 

דון קישוט בבאר שבע

להקת "הבלט הרוסי" מסנט פטרבורג חוזרת לישראל לסיבוב הופעות ותעלה את "דון קישוט" במשכן אמנויות הבמה בבאר שבע. על פי הכוריאוגרפיה של מריוס פטיפה והמוזיקה של לודוויג מינקוס. הלהקה נוסדה בשנת 1990 על ידי רקדנים בעלי שם עולמי, ביניהם אלכסנדר ברוסקין, שפרשו מתיאטרון "מרינסקי". בתוך 25 שנה הפך "הבלט הרוסי" לאחת הלהקות המצליחות בעולם. הם קיימו מעל 50 סבבי הופעות בינלאומיים והשתתפו בעשרות פסטיבלים יוקרתיים.

מתי: שני, 17 באפריל, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: קופת בראבו

דון קישוט צילום: מארק אוליץ

 

סוף שבוע בטבע במדבר יהודה

סוף שבוע עם החברה להגנת הטבע במדבר יהודה. טיול בנחל אוג במסלול מעגלי באחד הנחלים המרשימים של מדבר יהודה עד לפתח של נקיק אוג תחתון. בנקיק 8 מפלים גבוהים (עד 8 מטרים בערך) אותם עולים בעזרת יתדות ברזל. אפשרות לטבילה בגבים מלאים מים. לאחר ארוחת הערב יציאה לטיול לילי בחווארי מצדה. בשבת טיול בנחל פרס המהווה נקודת מפגש בין צפון הערבה לדרום מדבר יהודה. בהדרכת בי"ס שדה עין גדי. לינה בבי"ס שדה עין גדי על בסיס פנסיון מלא.

מתי: שישי-שבת, 25-24 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סוף שבוע במדבר

סופ"ש מודרך במדבר עם בית ספר שדה הר הנגב. ביום הראשון טיול בסנפיר הקטן והחולות הצבעוניים של המכתש, ביקור בעין יורקעם והסברים על ההישרדות ואורח החיים של בע"ח ומציאת מים במדבר. לאחר ארוחת ערב סיור לילי בעקבות חיי הלילה במדבר. למחרת טיול בלב מכתש רמון בעין סהרונים ופרסת נקרות. לאחר ארוחת הצהריים פעילות אדם ומדבר בבוסתן בית הספר שדה וטיול שקיעה להר הגמל. לאחר ארוחת הערב "מסע בין כוכבים" תצפיות על גרמי השמים בטלסקופים משוכללים. ביום האחרון ביקור במעיין עין עבדת הממוקם בעומקו של קניון סמוך לשדה בוקר, משם לאחוזת הקבר של בן גוריון במדרשה. לינת קמפינג בבי"ס שדה הר הנגב על בסיס פנסיון מלא.

מתי: שישי-ראשון, 16-14 באפריל

מחיר: בתשלום כולל כניסה לעין עבדת

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

רכבי שטח בהר הנגב

טיול לרכבי שטח בהדרכת מאור בקל, מנהל ההדרכה בבי"ס שדה הר הנגב. אל נופי בראשית מצומת הרוחות להר חריף ומשם דרומה דרך עין המערה להר כרכום שעפ"י חלק מהחוקרים מזוהה כהר סיני, מטפסים להר לצפייה באמנות ציורי הסלע, הגב המפורסם על ההר והמקדש הפליאוליתי. הסברים על המחקר הארכאולוגי והאם זהו הר סיני. הטיול מיועד לרכבי 4*4 עם הילוך כוח. הטיול לבני 18 ומעלה בלבד.

מתי: רביעי, 12 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סוף שבוע של צפרות

קיבוצי הערבה הדרומית בשיתוף מרכז הצפרות באילת, רשות הטבע והגנים, משרד החקלאות, הקרן הקיימת והחברה להגנת הטבע, מקיימים סוף שבוע של "צפרות ואומנות" שיתקיים במסגרת אירוע הצפרות הבינלאומי "אומנים למען הטבע". האירוע מתקיים בשיאה של נדידת האביב באזור הדרום. יתקיימו סדנאות, סיורים והפנינג, הכולל אירוח של שני לילות בחדרי האירוח של קיבוצי הערבה הדרומית.

מתי: חמישי-שבת, 25-23 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-800-225-007

טיבוע ציפורים בפארק הצפרות צילום: נועם וייס

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|