אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 13-7 במאי 2017

צעדת כפר ורדים, סיורים מודרכים בכל רחבי הארץ, פעילות ל"ג בעומר למשפחות, פסטיבל גורמה מסרי לנקה בתל אביב, חשיפה ראשונה לאירועי יום ירושלים, סוף שבוע מודרך למשפחות בעקבות עולם המים באילת

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

בין קדש לדישון

טיול מודרך של החברה להגנת הטבע יחל במצודת כ"ח ומשם אל נבי יושע עם עלייה לתצפית מקרן נפתלי. ירידה בשביל נופי אל נחל דישון, טיפוס בערוצו של הנחל, הליכה בחורש ירוק לצד הנחל ועלייה עד כביש סאסא-יראון. דרגת קושי: מיטיבי לכת למבוגרים מגיל 18 ומעלה. אורך המסלול: כ-23 ק"מ.

מתי: שבת, 13 במאי, 15:30-06:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

נחל דישון צילום: רונית סבירסקי

 

על צמחים והמצאות

טיול מודרך של החברה להגנת הטבע ברכס אצבע מעין הוד אל נחל אורן בעקבות המצאות חדשניות בהשראת הצמחים. מה הקשר בין עלי הכותרת של הוורד ופנלים סולאריים? מה הקשר בין מערכת הצללה משוכללת ופרח ציפור גן עדן? מהו סוד האצטרובל? מהי השפה של הצמחים? איזה שעונים יש לצמחים? מותאם לגיל 14-3 בהדרכת בי"ס שדה חוף כרמל.

מתי: שבת, 13 במאי

מחיר: בתשלום מגיל 3 ומעלה

לפרטים: 03-6388688

 

צעדת כפר ורדים

צעדת כפר ורדים ה-23 בשיתוף קק"ל תצא מכפר ורדים לעבר הר בטח במסלול מעגלי. לאורך המסלול יהיו תחנות הפעלה ובסיומו יתקיים הפנינג משפחתי. המשתתפים יוכלו ליהנות מפארק חבלים אתגרי. הזנקה מרחבת האמנים - כיכר 9 בין 8:00 - 9:30.

מתי: שבת, 20 במאי, 08:00

מחיר: 20 ש"ח לצועד (מגיל 5 ומעלה)

לפרטים: הרשמה בטלפון 04-833-8355

 

ים של גליל מערבי

פסטיבל ים של גליל מערבי המסורתי מתקיים בסופי שבוע ברחבי אזור הגליל המערבי. אירועי ספורט - טריאתלון ומשחה אכזיב (6.5), משט אכזיב קיאקים וסאפים – מבצת לנקרות בראש הנקרה (26.5), ספינינג המוני בין הנקרות (25-26.5) אירועי תיירות וטיולים משפחתיים - מגוון סיורים מודרכים במסלולים שונים במחיר סמלי, משחק ניווט תחרותי ואחרים. מופעי 'לילות בנקרות' בראש הנקרה בימי חמישי עם אברהם טל, דיקלה, יובל דיין והיהודים. הפנינג 'דרך גוף bodyways' בכפר המחול געתון (13-11.5), קונצרט בקשת אילון (12.5), ערב ג'אז ובלוז במושב לימן (26.5) פעילויות נוספות ברחבי אתרי התיירות.

מתי: סופי שבוע (חמישי-שבת) חודש מאי ותחילת יוני 2017

מחיר: מופעים ותחרויות בתשלום, סיורים מודרכים במחיר סמלי של 10 שקלים

לפרטים: פירוט האירועים www.bgalil.co.il/ ובמוקד 073-3744402

מופעים בנקרות צילום: דורית ריטבו

 

סדנא ממוצרי המשתלה

משתלות יגור (מתחם חוצות יגור) יקיימו סדנת יצירה לילדים לכבוד ל"ג בעומר. הילדים יכינו חץ וקשת ממוצרי המשתלה, הקשת מיוצרת מצינור השקיה ממוחזר, חוט שפגט והחץ הוא מבמבוק ישן. כל ילד מקבל ערכה אחת מתנה, בנוסף יהיה במתחם גם אזור עם מטרות למשחק. בנוסף, הכנת תפוח אדמה ומרשמלו במדורה מאובטחת במתחם נפרד במשתלה.

מתי: שבת, 13 במאי, 13:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

סדנא במשתלות יגור צילום: אגמדיה

 

ים קטן

מוזיאון חיפה לאמנות מארח את תיאטרון הקרון עם ההצגה "ים קטן". 2 שחקניות, 5 אקווריומים, 62 דגים, ים של מים ואוצר אחד עם 100 הפתעות קטנות. לאחר ההצגה תתקיים סדנה לילדים בתערוכה הפעילה "אבן, נייר ומספריים: אמנות ומשחק" המוצגת במרכז האמנויות. משך ההצגה 45 דקות ומתאימה לגיל 4 ומעלה.

מתי: חמישי, 11 במאי, 17:00

מחיר: 45 שקל לאדם, כניסה לכל התערוכות כולל הסדנא

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד

צילום: אלדד מאסטרו

 

אובייקטיביות חדשה

2 תערוכות חדשות במוזיאון הרמן שטרוק בחיפה ברלין עיר האורות: בין שתי מלחמות העולם ושחר מרקוס/ דפוס עצמי. אמנים שיצרו בין שתי מלחמות העולם תחת אסכולת "האובייקטיביות החדשה" שיצרה עושר אמנותי וחדשנות. בתערוכה השנייה מציג שחר מרקוס עבודות וידיאו לצד יצירות תחריט.

מתי: אפריל עד 15 באוקטובר 2017

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.shm.org.il/

 

37 מופעי מוזיקת קאנטרי

פסטיבל סולם יעקב ה-41 יתקיים במתחם התיירות של מלון נוף גינוסר בחוף הכינרת 37 מופעים של מוזיקה קאנטרי, פולק, רוק, אירי, סווינג, רגטיים, דיקסילנד, בלוגראס, בלוז, צועני ומוזיקת עולם. בנוסף סדנאות ריקודים, כיתות אמן ופעילויות מגוונות לילדים ולמבוגרים.

מתי: 20-18 במאי, מיום חמישי 16:00 עד שבת 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.jlfestival.com

צילום: דוד גיא

 

מרכז

חלב אם

להקת המחול הקיבוצית מעלה בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה בבכורה את יצירתו של רמי באר "חלב אם" (Mother's Milk). המופע מוקדש להוריו, שהלכו לעולמם בשנה האחרונה ועוסק בזוגיות ובאהבה ללא תנאים. סיפור חייהם של הוריו הוא סיפורו של דור שלם שהולך ונעלם, דור של ניצולי שואה שהגיעו לארץ והקימו יש מאין, משפחה, מדינה ובמקרה של משפחת באר, קיבוץ.

מתי: ראשון, 14 במאי,

מחיר: ערב גאלה שהכנסותיו קודש להפעלת כפר המחול הבינלאומי בגעתון, 1000-600 שקל

לפרטים: 04-9859772

להקת המחול הקיבוצית צילום: שרית אזואלי

 

מחווה לדן בניה סרי

מופע חדש בסדרה "תן למלים לעשות בך" בהפקת מדיטק חולון, מחווה לסופר דן בניה סרי. סיפורים ממחוזות ילדותו בירושלים מתוך ספרו "עוגיות המלח של סבתא סולטנה" שמתעד שלושה דורות: סבתא סולטנה, אמא זוהרה ואשת נכדה קלרה. בהשתתפות: דן בניה סרי, אבי בללי, שלמה בר, ישראל ברייט, אלעד גבאי, אלמה דישי, גליה חי, שלום מור, אסנת פישמן, הילה פלדמן.

מתי: שישי, 19 במאי, 12:00

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 03-5021552

 

חשיפה לאתר

קרן קימת לישראל עורכת אירוע חשיפת אתר חורבת בורגין בפארק עדולם-צרפת, בשיתוף רשות העתיקות והמועצה האזורית מטה יהודה במסגרת אירועי שנת ה-115 של קק"ל. בתכנית: סיורים במחילות ובמערות מתקופת מרד בר כוכבא, סדנאות ארכאולוגיות לילדים, טקס וברכות. בשעה 11:00 תתקיים הופעה של קופיקו לכל המשפחה. ההפעלות תערכנה בשטח מוצל.

מתי: שישי, 12 במאי, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום וללא הרשמה

לפרטים: במוקד קו ליער 1-800-350-550

 

שירה וספרות בארץ פלשת

סיור מודרך במרחב הספרות והשירה בארץ פלשת. הליכה בעקבות הנופים המיוחדים של ארץ פלשת במישור החוף הדרומי. הסברים על ההיבטים הספרותיים של הטבע, הנוף, ההתיישבות ומורשת הקרב במישור חוף יהודה. ביקור באשדוד ים, מוזיאון הפלשתים באשדוד, גבעת תום ותומר, בריכת הודיה, נגבה, בי"ס שקמים, חולות ניצנים ובית הקברות של ניצנים הישנה. דרגת קושי: קלה – בינונית. בסוף הטיול הליכה קצרה בחולות ניצנים.

מתי: שישי, 12 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

עולמם המסתורי של הצמחים

סיור מודרך למשפחות בחבל מודיעין, באחת הגבעות החשובות לשמירה על הטבע הארצי - הגבעות הדרומיות (חורבות קנובה ובארית). הסברים על עולמם המסתורי של הצמחים, כיצד הם גורמים לחרקים להאביק אותם וכיצד מתקשרים זה עם זה. בהדרכת: עוז גולן. לגיל 14-3.

מתי: שישי, 12 במאי

מחיר: בתשלום מגיל 3 ומעלה

לפרטים: 03-6388688

 

זה לא משחק

המחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר מקיימת כנס ותערוכה בנושא צעצועים בהשתתפות יזמים, ממציאים ומעצבי צעצועים מובילים מרחבי העולם. תערוכת הצעצועים תציג פריטים וסרטים שנאצרו בהשראת תכני ההרצאות.

מתי: 26-18 במאי, (הכנס יתקיים ב-18 במאי)

מחיר: כניסה חופשית

Founder Ilana Ben Ari photographer Sophia Baboolal

 

לזכרה של נחמה ליפשיץ

חברות הסדנא לשיר היידי האמנותי שנתמכת ע"י הרשות הלאומית לתרבות היידיש יקיימו מופע במתנ"ס רמת אליהו בראשון לציון, בו יועלה זכרה של נחמה ליפשיץ ז"ל שהלכה לעולמה ב-21.4.17 והייתה מקימת הסדנה. המופע כולל שירי עם, שירי משוררים ידיים כמו גבירטיג, איציק מאנגר, משה קולבק, נחום שטרנהיים, מרק ורשבסקי ועוד וקטעי קישור הומוריסטיים.

מתי: שלישי, 9 במאי

מחיר: 30 שקל

לפרטים: מתנ"ס רמת אליהו, אבא הלל סילבר 2, ראשל"צ, 03-9611385

מופע הסדנא לשיר היידי האמנותי צילום: יח"צ

 

הוראות הפעלה

במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון מוצגת תערוכה חדשה "הוראות הפעלה" המתמקדת בפעולות אמנות שונות שנעשו במרחב הציבורי בישראל משנות ה-70 וראשית שנות ה-80. הפעולות, פרי יצירתם של האמנים דב אור נר, עזרא אוריון, אביטל גבע, פנחס כהן גן, ג'ראר מרקס, שרון קרן וסרג' שפיצר הן בעלות נגיעה ישירה בגורמי השלטון הישראלים וסמליו. עבודות מקוריות של האמנים לצד חומרים היסטוריים מתוך הארכיונים האישיים שלהם.

מתי: פתיחה, 29 באפריל (נעילה 27 ביולי)

לפרטים: 03-5568792

 

תל אביב

פרס התיאטרון 2016

טקס פרס התיאטרון לשנת 2016 יתקיים במרכז ענב בתל-אביב. במסגרת הטקס יוכרזו בנוסף ליוצרים ולשחקנים גם ההצגות הזוכות לשנת 2016 על פי בחירתם של 48 חברי האקדמיה של פרס התאטרון הכוללים: נציגי איגודי היוצרים השונים, במאים, שחקנים, מעצבים, מחזאים, כוראוגרפים, מוזיקאים, אנשי אקדמיה ונציגי ציבור. פרס מפעל חיים על שם מאיר מרגלית יוענק השנה לשחקן הוותיק גדי יגיל. כמו כן, יציינו את פרישתם של נעם סמל, שכיהן 26 שנים כמנהלו הכללי של התיאטרון הקאמרי ואילן רונן שכיהן 12 שנה כמנהלו האמנותי של התיאטרון הלאומי הבימה.

מתי: שישי, 19 במאי, 12:30

הזוג המוזר הגרסה הנשית צילום: רדי רובינשטיין

 

פסטיבל דוקאביב 2017

בסינמטק תל אביב ואתרים נוספים בעיר יתקיים פסטיבל דוקאביב 2017. עשרה ימים של קולנוע דוקומנטרי חדש. סרטים נבחרים שעוסקים במציאות מטלטלת ורוויה בסתירות, בשקרים שהפכו לאמיתות ובעובדות שהיו לכזבים. סרט פתיחה: "לפני שהרגליים נוגעות בקרקע" סרט ביכורים אישי של דפני ליף. בין הסרטים הבינלאומיים: "אני לא הכושי שלכם", של הבמאי ראול פק שהיה מועמד לאוסקר; "הביטלס: שמונה ימים בשבוע" של הבמאי רון הווארד; "GIMME DANGER" של הבמאי ג'ים ג'רמוש, על איגי פופ ו"הסטוג'ס"; "אין לאן לברוח", זוכה הפרס הראשון בפסטיבל IDFA; "חירותו של השטן", על מלחמות הקרטלים במקסיקו; "הרקדן", על הילד הרע של עולם הבלט, סרגיי פולונין; "לה צ'אנה: מלכת הפלמנקו", זוכה פרס הקהל ב-IDFA; "אואזיס:סופרסוניק", על הלהקה הבריטית הפופולרית ואחרים.

מתי: 20-11 במאי

מחיר: בתשלום, יתקיימו גם אירועי חינם בסינמטק תל אביב ובאתרים שונים ברחבי העיר.

לפרטים: רכישת כרטיסים באתר www.docaviv.co.il/

Gimme Danger Photo: Ed Caraeff

 

פסטיבל גורמה מסרי לנקה

מלון שרתון תל אביב בשיתוף שגרירות סרי לנקה בישראל ומשרד התיירות הסרי לנקי מקיימים את פסטיבל הקולינריה הסרי לנקי בישראל במטרה לקדם את התיירות אל סרי לנקה. הפסטיבל יכלול ארוחות צהריים וערב בניצוחם של שף קמאל סורנדרג'יט ושף איאדורי מדאסמי שיגיעו במיוחד לישראל. הארוחות יוגשו במסעדת השף "אוליב ליף" עם תפריטים המבוססים על מנות דגל מסורתיות. בנוסף, יתקיים שוק סרי לנקי בלובי של המלון.

מתי: 18-7 במאי

מחיר: ארוחות בתשלום

לפרטים: 03-5219300

השפים מסרי לנקה צילום: יח"צ

 

הסימפונית של טורונטו

התזמורת הפילהרמונית הישראלית תארח בהיכל התרבות את התזמורת הסימפונית של טורונטו, אחת התזמורות הידועות הפועלות בחוף המזרחי בקנדה ובארצות הברית. יתקיימו שני קונצרטים (בתל אביב ובירושלים) עם תוכנית מגוונת בניצוחו של המנהל המוזיקלי של התזמורת פיטר אוּנדג'אן, ובהשתתפות הכנר הכוכב מקסים ונגרוב.

מתי: מוצ"ש, 13 במאי (מופע מיוחד בפני דיירי בית הילדים של ארגון "הצל לבו של ילד" 8 במאי)

מחיר: בתשלום

TSO by Sian Richards

 

פסטיבל פליציה בלומנטל

פסטיבל פליציה בלומנטל המסורתי יתקיים במוזיאון תל אביב ויעמוד השנה בסימן "נשים יוצרות אמנות". הוא יפתח בהקרנת בכורה עולמית לסרט הדוקומנטרי "חיה למען האמנות", המביא את סיפורה של אנט סלין, יוזמת הפסטיבל ובתה של הפסנתרנית פליציה בלומנטל. בנוסף, מחזה בהשראת המשוררת זוכת פרס נובל לספרות ויסלבה שימבורסקה, אנסמבל לה ריטירטה מספרד במפגש בין האופרות של אנטוניו קלדרה והטקסטים של סרבנטס. הפסנתרנית עינב ירדן והחלילנית תמר לאלו בביקור מולדת, נגנית הוויולה דה גמבה היוונייה אלקטרה מיליאדו עם אנסמבל מצו, אנסמבל גלעד אפרת עם ירמי קפלן ואחרים.

מתי: 20-15 במאי

מחיר: לסרט כניסה חופשית, מופעים בתשלום

 

The Light Show

להקת המחול אייזנהאואר, מלהקות המחול המודרני המובילות בארצות הברית, מציינת 25 שנה להקמתה ומגיעה ל-4 הופעות בישראל במשכן האופרה. במופע The Light Show, הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה, לורי אייזנהאואר, משלבת בין עבודותיה שלה לעבודותיהם של יוצרים נוספים. היא יוצרת שילוב בין כוראוגרפיה דינמית ועיצוב תאורה מרהיב. אייזנהאואר מציגה בעבודות השונות, סיפור חיים ומערכות יחסים, המשתקפים בערב של דימויים מגוונים ותנועה מחשמלת.

מתי: 30-28 ביוני, 1 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-275-3221 או 3221*

CompanyJump - להקת המחול אייזנהאואר

 

כוחו של גורל

האופרה הישראלית תעלה בהפקה חדשה את "כוחו של גורל" מאת ורדי, בניצוחו של דניאל אורן ובבימויו של פייר פרנצ'סקו מאסטריני. הגיבור הראשי בעלילה הוא הגורל ותעתועיו. כדור תועה שנפלט מאקדח מניע את גלגליו ומביא לרצח, הרס, נקם ומאבקים הנעים בין ידידות לשנאה תהומית בין אהבת אמת ומוות והרס עצמי. הסולנים באופרה הם: בתפקיד לאונורה: זמרת הסופרן האיטלקייה סוזנה ברנקיני (באופרה הישראלית הופיעה בתפקיד ליו בטורנדוט) ואירה ברטמן הישראלית, דון אלווארו: זמר הטנור הארגנטינאי גוסטבו פורטה והטנור האיטלקי וולטר פרקארו (שמופיע בפעם הראשונה באופרה הישראלית), דון קרלו: זמר הבריטון הבולגרי ולדימיר סטויאנוב (שמופיע לראשונה באופרה הישראלית), הבריטון הרומני יונוץ פאסקו וזמר הטנור המונגולי אמארטובשין אנקבט (שיופיע לראשונה באופרה הישראלית) ואחרים. שעה לפני כל מופע תתקיים הרצאת מבוא לבעלי הכרטיסים.

מתי: 27-12 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

בית האופרה מריבור צילום: יח"צ

 

זכוכית שבורה

במסגרת מחווה לנולה צ'לטון מתקיימת בצוותא תל אביב ההצגה "זכוכית שבורה" על פי מחזה של ארתור מילר. המחזה מתרחש בשנת 1938 שבועות ספורים אחרי ליל הבדולח. בתוך הסערה המתקרבת משתלבת מערכת היחסים בין הדמויות ועולות שאלות של זהות יהודית וזהות אנושית.

מתי: שישי, 12 במאי, 13:00, ראשון, 14 במאי, 20:30

מחיר: 70-40 שקל

לפרטים: 03-6950156

 

מפגש עם יוצרים

ההצגה "האנתולוגיה" בהשתתפות סמדר יערון ומוני יוסף ומפגש יוצרים של המרכז לתיאטרון עכו שמתקיים בתיאטרון הבית, יפו. מפגש עם יוצרי התיאטרון בהשתתפות: דודי מעיין, סמדר יערון ומוני יוסף. סדנה על שפת העבודה הייחודית בהנחיית דודי מעיין. חמישי 18.5.17 משעה 17.30 עד 22.00 בתיאטרון הבית

מתי: חמישי, 18 במאי, 22:00-17:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9914222

צילום: אלדד מאסטרו

 

הכינור

תיאטרון תמונע מעלה את "הכינור", קברט סטירי פוגש דרמה קולנועית עכשווית במופע רב תחומי שעושה הקבלה בין זיכרונות מהעבר לאירועים מההווה. טרגדיה משפחתית מחברת בין תיעוד היסטורי למציאות עכשווית ובין ברלין, פריז וישראל.

מתי: חמישי, 18 במאי, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

צילום: נמרוד שנית

 

מוזיקה פרסית

במרכז סוזן דלל יתקיים מופע מוזיקה פרסית עם אנסמבל גולהא. ההרכב חוגג 10 שנות יצירה. בתוכנית: מוזיקה פרסית מקורית המלווה בשירה ובדקלום, שירה ממיטב משוררי פרס, כולל מוזיקה עתיקת יומין. בנוסף, מופע ריקוד עממי וסופי עתיק בביצוע אורית סוכרי.

מתי: רביעי, 10 במאי, 20:00

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 03-5173711

אנסמבל גולהא עם אורית סוכרי צילום: ששון ליאור

 

סדרת שירה עברית

תיאטרון תמונע מארח סדרה לשירה עברית עם היוצרת נורית זרחי. בהשתתפות אנטי-שפע - קרני פוסטל - צ'ילו ושירה, עובד אפרת - גיטרה, חגי ליניק גיטרה, אור אדרי - בס ושירה, נועה סגל - תופים. אורחים: מאיר ויזלטיר, הלית ישורון, קמה ורדי, אורי הוכמן.

מתי: רביעי, 17 במאי, 21:30

מחיר: בתשלום

 

סדנאות משחק ובימוי

מרכז סדנאות הבמה יארח את המחזאי, במאי תיאטרון, שחקן ורקדן פאלק ריכטר שמגיע לישראל לביקור ראשון, ויעביר כיתת אמן לבמאים ולשחקנים וכן הרצאה פתוחה לקהל הרחב. ריכטר הוא מיוצרי התיאטרון החשובים בגרמניה, מחזותיו תורגמו ליותר מ-25 שפות. עבודותיו מוצגות בפסטיבלי תיאטרון בכל העולם.

מתי: 28-25 במאי (סדנאות), 28 במאי, 20:00 הרצאה לקהל הרחב

מחיר: סדנאות מקצועיות 900-800 שקל, הרצאה לקהל הרחב 25 שקל

לפרטים: דרך סלמה 46 תל אביב, 03-6241654

פאלק דיכטר צילום: יח"צ

 

פרימה דונה

הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין מעלה את המחזה "פרימה דונה". מחזה על הגבול הדק שבין חיים לאומנות, על זהות מינית ועד לאיזה מרחק אנחנו מוכנים ללכת בשם התהילה והפרסום. סיפורו של אדוארד קינסטון, שחקן שייקספירי באנגליה של המאה ה-17 שמשחק תפקידי נשים בתקופה שבה רק גברים הורשו לשחק בתיאטרון. הוא מאבד את מעמדו כשהמלך צ'ארלס ה-2 מואס במסורת, מתיר לנשים לשחק, ואת מקומו של קינסטון תופסת מרריה היוז, המלבישה שלו שתמיד חלמה לעמוד על במה ולהפוך לשחקנית הראשונה בהיסטוריה. בביצוע שחקני שנה ג'.

מתי: 27 באפריל - 13 במאי

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6871834

צילום: אבי מצליח

 

ירושלים

חוגגים 80 ללהקת מויסייב

בלט איגור מויסייב חוזר לישראל עם מופע מיוחד, לציון 80 שנה להקמתה של הלהקה, שיתקיים בבנייני האומה. בתכנית תציג הלהקה מבחר מתוך יצירותיו של מויסייב. מחולות רוסיים, אוקראינים, מחול יווני, מחול ארגנטינאי ואת חלקו הראשון של המופע יקנחו ביצירה מיוחדת המוקדשת למוזיקה ולריקוד יהודי. 80 משתתפים ומאות תלבושות ססגוניות. בחלקו השני של המופע תעלה הלהקה את היצירה "לילה על הר קירח" על פי המוזיקה של מודסט מוסורגסקי.

מתי: שלישי, 9 במאי, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

צילום: יח"צ

 

טורונטו - ירושלים

התזמורת הפילהרמונית הישראלית תארח בתיאטרון ירושלים את התזמורת הסימפונית של טורונטו, אחת התזמורות הידועות הפועלות בחוף המזרחי בקנדה ובארצות הברית. יתקיימו שני קונצרטים (בתל אביב ובירושלים) עם תוכנית מגוונת בניצוחו של המנהל המוזיקלי של התזמורת פיטר אוּנדג'אן, ובהשתתפות הכנר הכוכב מקסים ונגרוב.

מתי: חמישי, 11 במאי

מחיר: בתשלום

TSO by Sian Richards

 

צליל יובל בירושלים

לקראת יום ירושלים יתקיים בגבעת התחמושת ערב זמר חגיגי "צליל יובל בירושלים". צליל בירן מארח את חנן יובל במיטב להיטיו ונכסי צאן הברזל של הזמר העברי וירושלים.

מתי: ראשון, 21 במאי, 20:00

מחיר: 70 שקל

 

בעקבות עולי הרגל

סיור מודרך שהוא מסע בזמן בעקבות עולי רגל לירושלים: יהודים, מוסלמים ונוצרים במהלך הדורות, בליווי קטעי קריאה, תצלומים, תחריטים וציורים. בריכת הסולטן, שער יפו, הרובע הארמני, הר ציון, הרובע היהודי והכותל מזוויות לא שגרתיות ופינות פחות מוכרות. מיועד לבני 18 ומעלה.

מתי: שישי, 12 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

משחקי אביב

במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים יתקיימו פעילויות במסגרת יום המוזיאונים הבינלאומי 2017 "משחקי האביב". סדנאות בנייה והתנסות לכל המשפחה, סיורים חווייתיים במוזיאון והדגמות מדעיות.

מתי: שני, 15 במאי, 18:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית

מתוך מיצג 100 פרחי הנייר של נורית גרינברג צילום: אילת מלת

 

בדרך אל העיר

קק"ל מקיימת סיור מודרך לציון יום ירושלים ה-50 "בדרך אל העיר". מתחיל בלטרון שנכבשה ביום השני של מלחמת ששת הימים ומשם ל"מצפור חתולה" - תצפית החולשת על פתחו של שער הגיא. קק"ל פיתחה את המקום בשנת ב-1998 כחלק מפארק רבין והוא אתר הנצחה לחללי הגדוד החמישי וחללים מעולי ארה"ב וקנדה. לאחר הפסקת צהרים עצמאית ממשיכים אל גבעת הראדר (הר אדר), אתר ההנצחה המרכזי לזכר לוחמי חטיבת הראל ותצפית על ירושלים. בטיול קטעי הליכה קצרים ברמה קלה. טיול באוטובוס למבוגרים בלבד.

מתי: רביעי, 24 במאי, 16:00-08:00

מחיר: 80 שקל למשתתף

לפרטים: הרשמה ופרטים נוספים במוקד קו ליער 1-800-350-550

 

יום ירושלים לצעירים

בבית אבי חי מתקיים מיני פסטיבל – "מייד אין ג'רוזלם" המהווה חגיגה של אמנות ויצירה ירושלמית צעירה ומקורית הנוגעת במגוון תחומי תרבות: שירה, ספרות, צילום, סטנד אפ, מוסיקה ופעילות לילדים. מטרת הפסטיבל, המתקיים זו השנה השלישית, הינה להוות אלטרנטיבה תרבותית לחגיגות יום ירושלים. במהלך שני ימי הפסטיבל תתקיים פעילות לילדים במסגרת "מועדון סיפור - ילדים נפגשים עם סופרים וספרים". מפגש עם הסופר לקריאה משותפת בספר, פעילות וליווי מוסיקלי.

מתי: רביעי-חמישי, 18-17 במאי, 17:00

מחיר: 30 שקל, הורה מלווה ללא תשלום

לפרטים: www.bac.org.il

 

קוטנר חופר בספרייה

הספרייה הלאומית פותחת את העונה השנייה של הסדרה "קוטנר חופר בספרייה" והפעם היא תוקדש לשירים, לזמר העברי וליוצרים שהושפעו מהמלחמה. ארבעת מפגשי הסדרה יעסקו ביוצרי שארכיוניהם גם נמצאים בספרייה הלאומית: חיים חפר, נעמי שמר ויאיר רוזנבלום וכן ביוצרים שעדיין פעילים ובהם יענקלה רוטבליט, ישראל גוריון, שולי נתן ואחרים.

מתי: רביעי, 10 במאי (מפגש ראשון)

מחיר: 45 שקל למפגש (130 שקל ל-4 מפגשים)

לפרטים: www.nli.org.il

ישראל גוריון ואסף אמדורסקי - צילום יניב אדרי

 

פרשנות חדשה

12 יוצרים, מעצבים, אמנים, אדריכלים ואמני וידאו מציגים עבודות חדשות - פרשנות עכשווית - לחפצים מתצוגת הקבע של המוזיאון לאמנות האסלאם. העבודות החדשות ממחישות מהי משמעותם של חפצים בחיינו, כיצד הם מספרים את סיפורנו ומעצבים את זהותנו. משתתפים: דורון רבינא, מיכל היימן, אלון רזגור, פריד אבו שקרה, הישאם לולו (מרוקו), רמי טריף, אירה רזניק ואחרים.

מתי: פתיחה, 11 במאי (נעילה 30 בנובמבר 2017)

מחיר: בתשלום

 

איוב על הבמה

אורטוריה חדשה לספר "איוב" בבכורה בתיאטרון ירושלים במסגרת פסטיבל ישראל. המחזה מבית תיאטרון האינקובטור, מבוסס על הסיפור הטראגי של איוב שעובד לראשונה ליצירה מוזיקלית המבוססת על הטקסט התנ"כי, בבימויו של יוסי יזרעאלי והמלחין יוסף ברדנשווילי. בהשתתפות: ששון גבאי בתפקיד איוב, אריק עשת בתפקיד אלוהים וזמרת האופרה קרן הדר בתפקיד אשת איוב.

מתי: ראשון, 4 ביוני, 21:00

מחיר: 120-100 שקל

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

ששון גבאי וקרן הדר צילום: ז'ראר אלון

 

דרום

סוף שבוע רטוב באילת

בית ספר שדה אילת מקיים סופ"ש משפחתי באילת. צפייה והסברים על רצועת הכרית. טיול בהר צפחות עם תצפית על המפרץ ומפגש הגבולות: ישראל, ירדן, מצריים וערב הסעודית. צפייה בציפורי מים, מפגש בעלי חיים בים והכנת יצירות בדמותם. נסיעה לשמורת האלמוגים ותרגול שנורקלינג במים. לינה בבי"ס שדה אילת על בסיס פנסיון מלא.

מתי: חמישי-שבת, 13-11 במאי

מחיר: בתשלום כולל כניסה לשמורת האלמוגים.

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

סיורים רכובים

עיריית באר שבע מקיימת סיורים רכובים מודרכים במרכז המבקרים באר אברהם, מוזיאון הנגב לאמנות, מוזאון האסלאם ועמי המזרח, מתחם הקטר 70414 וסיום במדרחוב העיר העתיקה שמציע הופעות של הרכבים מוזיקליים. סיורים מודרכים במיניבוס כולל כניסה לשלושה אתרים.

מתי: ימי שישי בחודשים מאי, יוני, יולי, 09:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש 08-6234613

סיור במתחם הקטר צילום: דיאגו מיטלברג

 

קמפינג משפחתי בהר הנגב

החברה להגנת הטבע מקיימת לקראת ל"ג בעומר סופ"ש משפחתי בטבע. לקראת שקיעה יציאה לטיול בשביל הבוסתן שבמרחבי בי"ס שדה הר הנגב. התכנסות לארוחת ערב שבושלה בסיר פוייקה מסורתי ולאחריה מפגש סביב המדורה כולל פעילות אסטרונומית. למחרת בבוקר טיול בפרסת נקרות שבמכתש רמון וביקור בעין סהרונים - נקודת מים חיים בלב מדבר. בהדרכת בי"ס שדה הר הנגב, לינה בבי"ס שדה הר הנגב. ע"ב חצי פנסיון

מתי: שישי-שבת, 13-12 במאי

מחיר: בתשלום על בסיס חצי פנסיון

לפרטים: 03-6388688

תצפית על מכתש רמון צילום: רונית סבירסקי

 

אנסמבל אלזה

האנסמבל ישראלי-גרמני "אנסמבל אלזה" חוזר לסיבוב קונצרטים בישראל ויופיע בקונסרבטוריון באר שבע. האנסמבל נקרא על שמה של המשוררת והציירת אלזה לסקר-שילר ומבוסס על שיתוף פעולה בין מוזיקאים מישראל וגרמניה ומתמקד ברפרטואר גרמני יהודי המאה ה-19 עד ימינו. יצירות מאת שומאן, ברהמס, פון ובר ואחרים.

מתי: רביעי, 17 במאי

מחיר: 160-80 שקל

לפרטים: 08-6266422

חוזרים לישראל לסיבוב הופעות צילום: יח"צ

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|