אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 28 במאי - 5 ביוני 2017

פסטיבל אביב בגליל, פסטיבל ישראל בירושלים, סיפורה של המוזיקה המזרחית באשדוד, פסטיבל פרינט סקרין בסינמטק חולון, סרטי סטודנטים ושבוע קולנוע סיני בסינמטק תל אביב, פסטיבל מוסררה לאמנות בירושלים, הפנינג של קק"ל בפארק בן גוריון

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

אירועי יין ללא תשלום

במסגרת פסטיבל בשביל היין ה-8 המתקיים בגליל, בגולן ובעמקים יתקיימו אירועים ללא תשלום. במושב אמירים שירי יין, סדנאות, סיורים וטבע סביב נושא היין. בסינדיאנת הגליל קונצרט מוזיקלי וסיור. בכפרים פסוטה, מעיליא, עילבון יערכו סיורים ללא תשלום. שוק האיכרים ביריד טעם הגלילי החמישי.

מתי: 26 במאי - 6 ביוני

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: www.winefestival.co.il

יריד היין בראש פינה צילום: יגאל לוי

 

ארוחת אבירים

אולמות האבירים בעכו ממשיכים במסורת "משתה כיד המלך". בחדר האוכל הצלבני במצודה ההוספיטלרית מגישים ארוחה בשרית כשרה וגביעי יין. הארוחה מוגשת על ידי מלצרים לבושים ברוח התקופה והמארחים הראשיים הם המלך ריצ'ארד לב הארי וליצן החצר. הארוחה מלווה בנגינה, שירה, ריקודים ולהטוטנים. בנוסף, סיור ברחובות התת קרקעיים של המצודה בליווי שחקנים וקרבות אבירים על סוסים.

מתי: 6, 15 ביוני, החל מ-19:00

מחיר: 200 שקל לאדם

לפרטים: 058-7007507

משתה כיד המלך צילום: אלכסנדר דבורק

 

פסטיבל אביב

במסגרת פסטיבל אביב של עמותת זמן גליל מערבי יתקיימו 40 אירועים ביניהם: טיול טעמים, ריחות ותשוקות בעכו העתיקה, טיול עם חמשת החושים בכליל, טיול ג'יפים למבצר מונפורט, "קונצרטיול" בפקיעין - קונצרט בחצר הכנסייה בשילוב טיול מודרך בסמטאות הכפר, מופע מול שקיעה של מוזיקה הודית קלאסית בישוב האקולוגי כליל, סדנת אש בדגש על זוגיות במצפה הילה, סדנת בישול ערבי בכפר כאוכב, ארוחות טעימות בשילוב יינות בוטיק גליליים, שוק איכרים - טעם הגליל, שבת אמנות - ביקור בגלריות אמני הגליל המערבי.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6015533

 

שבת טבע

החברה להגנת הטבע יוצאת במיזם ישראלי-חברתי חדש "שבת טבע " בבתי ספר שדה ברחבי הארץ. מטרת המיזם, להפגיש חלקים גדולים בציבור הישראלי, מבוגרים וילדים, עם יום השבת ועם ערכיו, ולחוות אותו בחיק הטבע הישראלי באופן אישי, משפחתי וקהילתי. במהלך סוף שבוע בגולן יתקיימו קבלת שבת משותפת בליווי מוזיקלי, הרצאה ודיון על זהות, אחריות וטבע בארץ, ערב שירים וסיפורים, טיול בנחל קצרין ועין השקף, סדנת גיבוש ושיח. בהדרכת בית ספר שדה גולן וחרמונים.

מתי: שישי-שבת, 10-9 ביוני

מחיר: בתשלום על בסיס לינה ופנסיון מלא

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

אקטואליה ונוסטלגיה

סוף שבוע שמסיים את העונה ה-15 של "פסטורליה בצלילים" במלון פסטורל כפר בלום יוקדש ל"אקטואליה ונוסטלגיה". מופע סטנד אפ עם קובי אריאלי ולהקת "צלילי הכלייזמר" בהשראת העיירה היהודית. מופע מחווה לחתן פרס ישראל נחום היימן, קובי מידן ינחה ערב מחווה ללאונרד כהן עם ביצועים של איתי פרל. הצלם עדי נס יספר על הצילומים המבוימים שהוא יוצר תוך הסתכלות על המיתוס הישראלי הגברי.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

קובי אריאלי צילום: יח"צ

 

הקולנוע הסיני בחיפה

שבוע קולנוע סיני, יתקיים בסינמטק חיפה בשיתוף פעולה של שגרירות סין בישראל. הסרטים יוקרנו גם בסינמטקים ירושלים ותל אביב. הפסטיבל נערך לציון 25 שנים לכינון היחסים בין שתי המדינות והוא יציג את מיטב התוצרת הקולנועית הסינית העכשווית עם הבימאים והשחקנים הבולטים בסין כיום. בין הסרטים: חזרתו של מלך הקופים, טווס הלילה, אפטרשוק, נולד בסין וד"ר רוזנפלד.

מתי: 25 ביוני - 6 ביולי

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט אפטרשוק צילום: יח"צ

 

מרחב פרטי

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית בעופר גרנד קניון בחיפה מציגה תערוכת צילומים חדשה "מרחב פרטי" של צחי טופלברג. טופלברג, צלם, דוקטור לפסיכותרפיה, מגשר מוסמך לענייני משפחה, טייס בחיל האוויר לשעבר סא"ל וטייל, מציג מבחר צילומים שמביאים לידי ביטוי 'טביעת יד' ייחודית, שהווייתה ומאפייניה הנם סוג של 'סיפור פתוח'.

מתי: פתיחה, חמישי, 8 ביוני, 19:00 (נעילה 25 באוגוסט 2017)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-8121111

מרחב פרטי מתוך סדרת בית בובות צילום: צחי טופלברג

 

כפרים, אנשים וטבע

סיור מודרך המשלב בין כפרים ואנשים לבין טיול בטבע הגלילי הירוק. סיור בכפר חורפיש והיכרות עם הדרוזים דרך עיניו של מדריך שהכיר את העדה ואנשיה מזווית ייחודית. סיור (בלבוש צנוע) במתחם הדתי בראש הר זבול ובגרעין העתיק של הכפר. מסלול ברמת קושי בינונית בנחל מורן, בין עצי חורש ומעיין נסתר.

מתי: שבת, 10 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

צילום: באדיבות אתר WEN

 

חלונות לנוף

טיול מודרך מפסגת הר מירון אל הר נריה וחורבת חממה בחורש יפה עם "חלונות לנוף". ממשיכים במורדות הר מירון אל יער ברעם בין עצי האלון הגבוהים בארץ. משם לחלקו העליון של נחל דישון עד כביש סאסא-יראון בקטע שבו מעיינות קטנים. אורך המסלול: כ-16 ק"מ. (למתקשים – יש נקודת יציאה בה ניתן לפגוש את האוטובוס). מגיל 18 ומעלה.

מתי: שבת, 10 ביוני

מחיר: בתשלום כולל נסיעה באוטובוס

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

 

מרכז

זמר בודד הוא הלב

במוזיאון אשדוד לאמנות תפתח התערוכה "זמר בודד הוא הלב", המגוללת את סיפורה של המוזיקה המזרחית בארץ מאז קום המדינה ועד פריצתה לזרם המרכזי של המוזיקה הישראלית בסוף שנות ה-90. התערוכה פותחת את פסטיבל מדיטרנה לתרבות ים-תיכונית, שיתקיים זו השנה החמישית במשכן לאמנויות הבמה באשדוד. לרגל פתיחת התערוכה תתקיים במוזיאון ב-8 ביוני מסיבת תקליטים של להיטי הזמר המזרחי מכל הזמנים.

מתי: חמישי, 8 ביוני

מחיר: כניסה למוזיאון בתשלום

לפרטים: 08-8545180/1

אייל גולן וזאב נחמה. צילום אדי ישראל. ארכיון עיתון מעריב

 

פסטיבל בינלאומי לריקודים סלוניים

בהיכל הספורט הקריה באשדוד יתקיים הפסטיבל הבינלאומי לריקודים סלוניים. בפסטיבל ישתתפו כ-800 רקדנים מהארץ ומהעולם ביניהם סגני אליפות אירופה לשנת 2017. בין ריקודי התחרות: ואלס אנגלי, טנגו, פוקסטרוט, ואלס וינאי, קוויקסטפס וריקודי לטינו-אמריקאים ביניהם צ'ה צ'ה צ'ה, סמבה, רומבה, פאסטדובלה וג'ייב. ישפטו כ-40 שופטים מקצועיים מרחבי העולם.

מתי: שבת, 10 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-8648585

צילום: יח"צ

 

תערוכה חדשה בינקו דאדא

מוזיאון ינקו דאדא השוכן בכפר האמנים עין הוד מציג תערוכה חדשה "מכפר באת ואל כּפר תשוב". בתערוכה בה משתתפים 11 אמנים ערבים ויהודים והיא מציפה שאלות בנוגע למערכת היחסים המורכבת בין ישראל לפלסטין והמשמעויות הנובעות ממנה בקשר לכפרים עין-חוד ועין-הוד. האמנים המשתתפים אינם תושבי הכפר ומתייחסים לנושא במבט חיצוני.

מתי: יוני - 30 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9842350

לעבר החומות צילום וידאו: ראידה אדון

 

גלגולי נייר

האמנית והמעצבת שרי וורטמן פותחת תערוכת יחיד בגלריית חנקין בחולון "גלגולי נייר" בטכניקת הקוולינג ששורשיה נעוצים במאה ה-16. בתערוכה יוצגו עבודות שיצרה וורטמן מנייר ודבק בלבד.

מתי: פתיחה, 15 ביוני, 19:30 (נעילה 1 באוגוסט 2017)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתה של האמנית שרי וורטמן

 

רזאל והפילהרמונית ראשון לציון

"ניגון פוגש תזמורת" הוא מופע חד-פעמי של יונתן רזאל והתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, שיתקיים בהיכל התרבות בראשון לציון. במופע ישיר יונתן רזאל מרפרטואר השירים הידועים שלו, בשילוב שירים מאלבומו החדש בעיבודים סימפוניים מקוריים שאת רובם ערך רזאל, בניצוחו של דוד זבה.

מתי: רביעי, 21 ביוני, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9484840

יונתן רזאל צילום: אוהד רומנו

 

חי, צומח, דומם

הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ותרבות דיגיטלית פרינט סקרין Print Screen 2017 בנושא "חי, צומח, דומם" יתקיים בסינמטק חולון. ארבעה ימים שמשלבים אמנות ביולוגיה וטכנולוגיה, סרטים, מיצבים, פרפורמנס, תערוכות אינטראקטיביות, סדנאות ופאנלים. בין האירועים: הרצאה של המעצבת האוסטרית קת'רינה אונגר (Katharina Unger) שהופכת זבל רעיל לפטריות מאכל ומתכננת מטבחים עתידניים ומפגש עם המדענית והאמנית האמריקאית ג'יי רים לי (Jae Rhim Lee) שבונה חליפת קבורה אקולוגית העשויה מפטריות שתפקידן לפרק את גוף האדם בצורה ידידותית לסביבה.

מתי: רביעי-שבת, 24-21 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5021555

Ouragan-Films Photo Film Extracts. מתוך הסרט הוריקן, אודיסיאה של רוח

 

הקץ של העץ

הצגת הילדים "הקץ של העץ" תעלה בתיאטרון המדיטק בחולון. עורב וינשוף החולקים אותו עץ ואינם יודעים זה על זה כי אחד ישן ביום והשני בלילה נפגשים יום אחד ולומדים להכיר אחד את השני. בהשתתפות: יואב בר לב, איציק גולן, נדב לאור, יולי סקר לגיל 8 ומעלה.

מתי: שבת, 10 ביוני, 10:30

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5021552

צילום: בני גם זו לטובה

 

תערוכת "סאונד" במוזיאון העיצוב

מוזיאון העיצוב חולון בתערוכת קיץ חדשה "סאונד" קול וחומר בעיצוב. הבניין האייקוני של רון ארד יהפוך בתערוכה החדשה לאובייקט קולי גדול ממדים, ובאמצעות מכשירי הקלטה גלויים וסמויים, יאפשר למבקרים להקליט צלילים שישתלבו כחלק מקולות המבנה. חלל אקוסטי שבו אפשר לא רק להאזין אלא גם להרגיש סאונד. עשרות אובייקטי סאונד של מעצבים מקומיים לצד אובייקטים איקוניים של מעצבים בינלאומיים, המבטאים את התפתחות הטכנולוגיה והשפעתה על עולם העיצוב. בין המוצגים, מערכות ומיצבים אינטראקטיביים המזמינים את המבקרים להתנסות בהפקת קולות שונים מקוביות לגו, בדים ואפילו ירקות.

מתי: פתיחה 29 ביוני (נעילה 28 באוקטובר 2017)

מחיר: כניסה בתשלום

Paolo Cappello, Luciano, 2016, photo: Newblack

 

פואטיכאן באשדוד

אירוע ה"פואטיכאן", יתקיים זו השנה הרביעית, במסגרת אירועי פסטיבל "מדיטרנה" באשדוד - הפסטיבל הבינלאומי למוזיקה, קולנוע, אמנות וטעמים ממדינות הים התיכון. האירוע, שיתקיים במוזיאון אשדוד לאמנות, יכלול מופע קצר של שירה מדוברת עם סיגלית בנאי, הרצאה של ד"ר קציעה עלון על הסופרת האגדית ז'קלין כהנוב, הרצאה של איל שגיא ביזאוי, קטע מחול "אבולו-ציוני", הרצאה של ניסן שור, והמופע Live Afro–Arab של ההרכב הצבעוני" רבע לאפריקה".

מתי: שלישי, 13 ביוני, החל מ-18:00

מחיר: בתשלום (כולל כיבוד קל)

לפרטים: 08-8545180/1

רבע לאפריקה צילום: גיא טרפלר

 

במקורות הירקון

טיול מודרך לכל המשפחה לאורך מקורות הירקון בחלק פחות מוכר של הנחל: מטחנת הקמח אבו-רבאח עד "בית- לאה"- בית פרדס היסטורי. במסלול צמחיית נחלים, מים זורמים וציפורים מצייצות. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.

מתי: שבת, 10 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

להכיר את האילנות

קק"ל מקיימת מפגש פתוח לקהל עם הארבורטום החדש ביער אילנות. הביקור כולל היכרות עם עצי ארץ ישראל, חזיון אור קולי ואמצעי מולטימדיה מהחדשים בתחום. בתום הביקור בארבורטום יערך סיור בגן הבוטני.

מתי: חמישי, 22 ביוני, 16:00, שעת סיום משוערת: 19:30.

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש במוקד קו ליער 1-800-350-550 או באתר קק"ל

 

תל אביב

הודעה במחול

יצירת מחול חדשה של אבי קייזר וסרגיו אנטונינו "הודעה" Announcement תעלה בתיאטרון תמונע. היצירה בוחנת התנהגויות ותגובות במצב בו אנו מוקפים בהודעות בתחום האישי, ציבורי, פוליטי, חברתי ותרבותי.

מתי: רביעי, חמישי, 8-7 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

צילום: גיובאני פינה

 

The Light Show

להקת המחול אייזנהאואר, מלהקות המחול המודרני המובילות בארצות הברית, מציינת 25 שנה להקמתה ומגיעה ל-4 הופעות בישראל במשכן האופרה. במופע The Light Show, הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של הלהקה, לורי אייזנהאואר, משלבת בין עבודותיה שלה לעבודותיהם של יוצרים נוספים. היא יוצרת שילוב בין כוראוגרפיה דינמית ועיצוב תאורה מרהיב. אייזנהאואר מציגה בעבודות השונות, סיפור חיים ומערכות יחסים, המשתקפים בערב של דימויים מגוונים ותנועה מחשמלת.

מתי: 30-28 ביוני, 1 ביולי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-275-3221 או 3221*

CompanyJump - להקת המחול אייזנהאואר

 

אלביס וליברצ'ה

"ELVIS & LIBERACE" הפסנתרן לאוניד פטשקה (ליברצ'ה) והאמן מוזס סי (אלביס) מעלים מופע מיוחד במוזיאון תל אביב שמפגיש על במה אחת את שני הטאלנטים הגדולים של המאה ה-20. מופע אנרגטי, המשלב קטעי שירה ונגינה תיאטרליים, שכולל את שיריו הידועים של אלביס מכל הזמנים וקטעים אינסטרומנטליים מוכרים של ליברצ'ה, בין הג'אז לקלאסי, בביצועו של פטשקה. מופע לציון 30 שנים למותו של ליברצ'ה האגדי.

מתי: 20 ביוני, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6077020

צילום: שלומי פינטו

 

סרטי סטודנטים

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים בסינמטק תל אביב. בכירי תעשיית הקולנוע הבינלאומית יגיעו השנה כאורחי הפסטיבל, בתחרויות השונות ישתתפו 104 סרטים קצרים מ-27 מדינות, מחווה לילית ל"אודיסיאה בחלל", T-Port שוק אונליין ראשון לסרטי סטודנטים, "אוטובוס הסרטים" במסע "טרום פסטיבל" בדרום, הקרנות סרטים בגינות ציבוריות בתל אביב, מחווה לקולנוע יווני ולקולנוע ניגרי עכשווי, ימי עיון, סדנאות אמן "פופ אפ בר החלל" ומסיבות.

מתי: 24-18 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.taufilmfest.com/

Tana the Girl from Kangbashi

 

על פסנתרים ואנשים

דרמה מקורית "על פסנתרים ואנשים" מוצגת בתיאטרון הסמטה ועוסקת בקריירה, יחסים ובחירות בחיים. כרמלה הלוי, פסנתרנית בעלת קריירה בינלאומית, מתמוטטת בקונצרט בשל מחלה, וכל הופעותיה מתבטלות. לבד בביתה, היא מקליטה מכתב לבניה הרחוקים ממנה ומספרת להם לראשונה סודות, ששמרה בבטן כל השנים, ואשר עומדים בבסיס יחסיה איתם.

מתי: חמישי, 15 ביוני, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6036381

צילום: סיוון הורביץ

 

פסטיבל סרטי ילדים ונוער

הסרט הדוקומנטרי "בלעדינו אי אפשר" סרטה של הבמאית הגרמניה סיגריד קלאוסמן- סיטלר, יפתח את הפסטיבל הבינלאומי ה-13 לסרטי ילדים ונוער בסינמטק תל אביב. הבמאית ומפיק הסרט יגיעו להקרנה הבכורה החגיגית. לראשונה, ביוזמת הפסטיבל יצולם סרט המשך עם ילדים ישראלים ופלשתינים. הפסטיבל מיועד לכל המשפחה ויכלול עשרות סרטים, סדנאות לילדים, מגוון של סרטים לנוער, ומפגשים לתעשייה המקומית.

מתי: 18-22 ביולי

מחיר: 42-39 שקל

לפרטים: 03-6060800

מתוך הסרט הדוקומנטרי Not Without Us

 

סוסים במחול

מופע יצירות של רקדני אנסמבל בת-שבע – הלהקה הצעירה "מאנג'" יעלה במרכז סוזן דלל. "מאנג'" היא זירת אימון והכשרה של סוסים ורקדני האנסמבל מתנסים בחוויה ביצירה עצמאית.

מתי: רביעי-שישי, 9-7 ביוני

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

צילום: יותם ברוך

 

פסטיבל אינטימדאנס

תיאטרון תמונע מעלה את פסטיבל אינטימדאנס 2017 בנושא: תגובה הולמת. חמישה ימים של פסטיבל בינלאומי רב תחומי: מחול, פרפורמנס ואינסטליישן פסטיבל פוליטי, רלוונטי ובועט המתייחס למציאות הנוכחית. 13 בכורות ביניהן: מורנו פרנה (אמסטרדם, להקת יאן פאבר), רננה רז, רייצ'ל ארדוס, לי מאיר ואחרים. 10 גיימרים מהארץ ומהעולם במרתון בכל ימי הפסטיבל.

מתי: שלישי-שבת, 27 ביוני - 1 ביולי

מחיר: בתשלום

ליטל בן חורין "תראי תראי" צילום: נעמה נח

 

מסין לתל אביב

שבוע קולנוע סיני, יתקיים בסינמטק תל אביב בשיתוף פעולה של שגרירות סין בישראל. הסרטים יוקרנו גם בסינמטקים ירושלים וחיפה. הפסטיבל נערך לציון 25 שנים לכינון היחסים בין שתי המדינות והוא יציג את מיטב התוצרת הקולנועית הסינית העכשווית עם הבימאים והשחקנים הבולטים בסין כיום. בין הסרטים: חזרתו של מלך הקופים, טווס הלילה, אפטרשוק, נולד בסין וד"ר רוזנפלד.

מתי: 25 ביוני - 1 ביולי

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט נולד בסין צילום: יח"צ

 

מפריס לתל אביב

תערוכה של האמן הבינלאומי פיליפ פסקוואה "ממנטו מורי" תוצג בגלריה זימאק. בחלל התחתון ציורי שמן על בד, סדרת צילומים ועבודות בטכניקה מעורבת. בחלל העליון מספר פסלים אשר נוצרו במיוחד לחלל הגלריה: שלד דינוזאור גדול ממדים מצופה בכרום ועצי זית בגודל טבעי, למרגלותיהן פזורים גולגולות ופרפרים. פיליפ פסקוואה (נולד ב-1965, גראסה) חי ועובד בפריז ובפורטוגל. הוא נחשב לאחד האמנים החשובים הפועלים בעולם ופסליו המונומנטליים מוצגים ברחבי פריז.

מתי: פתיחה, חמישי, 8 ביוני, 20:00 (נעילה 21 ביולי 2017)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6915060

שלד של דינוזאור ענק עבודתו של האמן פיליפ פסקוואה

 

מסיבת סוף שנה אמנותית

המדרשה לאמנות בשיתוף מועדון ההופעות והקולנוע של ה״אוזן בר" מציגים: "מסיבת סוף שנה". מייצגים, הקרנות ועבודות וידאו של בוגרי תואר ראשון לאמנות במדרשה לאמנות יוצגו בחללי האוזן בר. החל מהשעה 23:00 יעלה לתקלט ניצן יולזרי.

מתי: רביעי, ה-7 ביוני החל משעה 20:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: קינג ג’ורג’ 48

 

הרוזנת מאריצה

האופרה הישראלית תארח את תיאטרון האופרטה הממלכתי מבודפשט. הם שבים לישראל עם הפקה עשירה וססגונית של "הרוזנת מאריצה"- מהאופרטות הידועות והאהובות ביותר ברפרטואר מאת המלחין ההונגרי הידוע אמריך קלמן. בניצוחו של לאסלו מקלארי. אהבות ואכזבות, חילופי זהויות, שקרים לבנים והרבה שמחת חיים בניחוח הונגרי עם למעלה מ-120 משתתפים סולנים, רקדנים, מקהלה.

מתי: 24-15 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: בית האופרטה הממלכתי של בודפשט

 

להקת הפיוז'ן עושה קאמבק

מופע האיחוד ההיסטורי של להקת הפיוז'ן יוזב UZEB R3UNION TOUR. לאחר עשרים וחמש שנות היעדרות מהבמה כהרכב חוזרת הלהקה להופיע באמפי "וואהל" בלב פארק הירקון, שם הופיעה בביקורה הקודם בישראל לפני כעשרים ושבע שנים. כמו כן, תקיים הלהקה כתת אמן ראשונה מסוגה במועדון ה"בארבי" בתל אביב, במסגרתה יתאפשר לקהל לפגוש את חברי הלהקה וללמוד מהם ישירות באווירה אינטימית.

מתי: 13 ביולי

מחיר: בתשלום

צילום: יח"צ

 

ירושלים

פסטיבל ישראל 2017

פסטיבל ישראל 2017 מציג השנה מגוון מופעים עם השמות העכשוויים החמים על מפת אמנויות הבמה בעולם. רוברט וילסון אשף התיאטרון, לוסינדה צ'יילדס מהיוצרות המשפיעות של המחול במאה ה-20, ישראל גלבאן, ה"ניז'ינסקי של הפלמנקו" ועד אנג'ליקה לידל מהשמות המובילים בתיאטרון הפוסט דרמטי ויוסי יזרעאלי, מגדולי היוצרים בתיאטרון הישראלי. לכך מתווספות יצירות קלאסיות מבארוק עד למוזיקה סימפונית, הפקה מיוחדת לציון 40 למותה של המשוררת תרצה אתר, והילולת גרוב סוערת תחת כיפת השמים.

מתי: 18-1 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-festival.org.il או בטלפון 2561*

Performance-Relic@Evi Fylaktou

 

מרכז הבמה

פסטיבל ירושלים מרכז הבמה ה-8, בניהולה האמנותי של המחזאית והבמאית אורי אגוז, יתקיים במרכז ז'ראר בכר נועד לקדם יוצרים עצמאיים ופורצי דרך ולתת במה לתאטרון ניסיוני. השנה תוצגנה בבכורה עולמית 7 מונודרמות של יוצרים ישראלים ביניהן: איך להיות מאושרים ב-10 שלבים, הדיירת גולדה, חובת דיווח, יאלו, תפקיד חייו, כולם היו גבריי וכלב ושמו עוני.

מתי: 13-5 ביוני, 19:00, 21:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 02-5456868

משתתפי פסטיבל מרכז הבמה צילום רפי קוץ

 

50 שנים 50 פנים

מוזיאון מגדל דוד מציג את הפרויקט הדוקומנטרי "50 שנים 50 פנים" לכבוד יום איחוד ירושלים. סדרה של סרטונים וטקסטים של אנשים שהיו צעירים או בני נוער, חלקם לקחו חלק בקרבות, רופאים אחיות או אזרחים שחוו את האירועים.

מתי: השקת הפרויקט, רביעי, 24 במאי

מחיר: כלול במחיר הכניסה למוזאון

לפרטים: www.tod.org.il

 

מופע מולטימדיה בעיר דוד

עיר דוד חושפת את סיפור התחייה של ירושלים הקדומה במופע מולטימדיה שיוקרן על עתיקות האתר תחת כיפת השמים.

מתי: הקרנת בכורה, 27 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6033*

 

ירושלים של 1967

תערוכת קק"ל לרגל 50 שנים לאיחוד ירושלים "חזרנו אל בורות המים" תוצג בכיכר ספרא. צילומי ענק של ירושלים ב-1967, כפי שנראתה לאחר מלחמת ששת הימים. התמונות לקוחות מאוסף ארכיון הצילומים הנדיר של קק"ל.

מתי: 21 במאי - 11 ביוני, בכל שעות היום

מחיר: כניסה חופשית

 

מוסררה מיקס

פסטיבל "מוסררה מיקס" מתקיים זו השנה ה-17 בשכונת התפר מוסררה בהשתתפות עשרות אמנים מהארץ ומהעולם. הוא יכלול מיצגים, מיצבים, מופעי מוזיקה ואמנות שיוצגו במרחבים הציבוריים, בחצרות בתים ובתוך מתחמי הגלריה הנמצאת בבית הספר לאמנות רב תחומית וחברה. השנה יחקרו משתתפי הפסטיבל את ה"טרה אינקוגניטה" - ה"ארץ הלא נודעת" - וישקפו קולות ותהליכים על הסקאלה התרבותית שבין מזרח ומערב, צפון ודרום, טכנולוגיה מתקדמת ושמאניזם.

מתי: שלישי-חמישי, 8-6 ביוני, 23:00-19:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: www.musrara.co.il/

עבודה של אן אורן The world is ours

 

קוטנר וקינן

בסדרת המפגשים על שירים והסיפורים שמאחוריהם, שמתקיימת בבית אבי חי, יואב קוטנר ישוחח ויארח את רונה קינן ואחותה שלומציון קינן. ה

מתי: חמישי, 15 ביוני, 21:00

מחיר: 60 שקל

 

בלוז לכחולי המדים

במוזיאון חצר הישוב הישן נפתחה תערוכה חדשה "בלוז לכחולי המדים" על השוטרים שהיו ואינם, הטורקים, הבריטים והיהודים. במסגרתה יתקיימו סיור תאטרלי "על שוטרים וגנבים עם השחקן חביב מזרחי וסיור "על חוטאים, חטאים ובלש עברי" בהדרכת ישראל גולדמן.

מתי: התערוכה תהיה פתוחה החל מיוני, 2 ביוני, סיור תאטרלי, 28 ביוני סיור על חוטאים

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש 02-6284636

 

בדרכו שלו

שלמה גרוניך מארח את האחיות לוז בבית אבי חי. ערב העובר דרך התחנות הרבות בחייו האישיים והמוזיקליים בשילוב שירים מתוך אלבומי הסולו שלו ואלבומים נוספים בעיבודים עכשוויים ובליווי הרכב צעיר וקצבי.

מתי: שלישי, 20 ביוני, 20:30

מחיר: 60 שקל

 

ירושלים שהייתה בבבל

לכבוד חגיגות 25 שנה למוזיאון ארצות המקרא וחגיגות 50 שנה לאיחוד העיר ירושלים נפתחה התערוכה המחודשת "ירושלים שהייתה בבבל" המגוללת את סיפור חורבן ירושלים וגלות בבל.שני אירועים היסטוריים בעלי חשיבות מכרעת שהשפיעו על התגבשות העם היהודי ועיצובה של היהדות.

מתי: יוני-יולי

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 02-5611066

 

פיראט במאמבט

תיאטרון הקרון מציג את "פיראט באמבט" בגן הפעמון. הצגה משעשעת, נוגעת ללב ומרגשת על הרפתקאות פיראט יחיד ומיוחד, העושה שימוש מפתיע בסביבה היומיומית ביותר – חדר האמבטיה, ולוקח את קהל הצופים למסע הרפתקאות רב דמיון. לגיל 8-4.

מתי: שבת, שלישי, 10, 13 ביוני

מחיר: 45-30 שקל

לפרטים: 02-5619375

 

פסטיבל קולנוע סיני

שבוע קולנוע סיני, יתקיים בסינמטק ירושלים בשיתוף פעולה של שגרירות סין בישראל. הסרטים יוקרנו גם בסינמטקים תל אביב וחיפה. הפסטיבל נערך לציון 25 שנים לכינון היחסים בין שתי המדינות והוא יציג את מיטב התוצרת הקולנועית הסינית העכשווית עם הבימאים והשחקנים הבולטים בסין כיום. בין הסרטים: חזרתו של מלך הקופים, טווס הלילה, אפטרשוק, נולד בסין וד"ר רוזנפלד.

מתי: 25 ביוני - 6 ביולי

מחיר: בתשלום

מתוך טווס הלילה צילום: יח"צ

 

דרום

סוף שבוע בערבה

"דרך הערבה" – תיירות בערבה הדרומית מקיימים סוף שבוע של טיולים לאור ירח. טיול שקיעה בדיוניות של סמר והיכרות עם החי והצומח בחולות, הרכבה והעפת עפיפונים, מדורה וארוחת ערב לאור הירח המלא. ביום שישי טיול שקיעה לפארק תמנע וסיורי באתרים. קבלת שבת על שפת האגם וארוחת ערב. לינה בקיבוצים אליפז, אילות, קטורה, לוטן ויהל.

מתי: 10-8 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-800-225-007

עפיפונים בדיונות סמר צילום: חיים יפים

 

סופ"ש רטוב בטבע

בית ספר שדה עין גדי מקיים סופ"ש למשפחות. בשישי מסלול רטוב בנחל בוקק והסברים על שאיבות המים במדבר, החי והצומח. לאחר ארוחת ערב טיול לילי בנחל חווארי מצדה. בשבת בבוקר טיול בערוץ הרטוב של נחל ערוגות, בריכות ומפלים.

מתי: שישי-שבת, 10-9 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

הפנינג ביער

ערב פעילות לכל המשפחה – הפנינג ומופע מרכזי לכל המשפחה ביער קהילתי שוקדה בצפון הנגב בהפקת קרן קיימת לישראל. משך האירוע כ-3 שעות.

מתי: חמישי, 22 ביוני, 17:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש במוקד קו ליער 1-800-350-550 או באתר קק"ל

 

הפנינג בפארק בן גוריון

קק"ל מקיימת חגיגת קיץ לכל המשפחה בפארק בן גוריון - אגם דימונה. הפארק מנציח את זכרם של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ואשתו פולה ועבר לאחרונה שדרוג. ביער נוספו חניונים ושבילי אופניים, מתקני שעשועים לילדים, אגם וגן מדע. משך האירוע כשלוש שעות. איך מגיעים: פונים לדימונה מכביש 25 ונוסעים בשדרות הרצל. במעגל התנועה הרביעי פונים שמאלה ונוסעים בשדרות גולדה מאיר עד הפארק.

מתי: שני, 26 ביוני, 10:00

מחיר: ללא תשלום וללא הרשמה

לפרטים: פרטים נוספים במוקד קו ליער 1-800-350-550 או באתר קק"ל

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|