אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 9-1 בספטמבר 2017

חשיפה ראשונה לאירועי ראש השנה, סיורי סליחות ברחבי הארץ, יריד אמנים לקראת החגים, פסטיבל דבש, פסטיבל ימי תרבות, פסטיבל צוללן, גלריית רחוב חדשה, מופעי מחול מהארץ ומהעולם, סיורי דיונות וצפרות

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

קנגורו ודינוזאורים

גן גורו בעמק המעיינות משיק אטרקציה חדשה של מבוך הדינוזאורים "גן גו יורה". זו תערוכת קבע אינטראקטיבית הממוקמת בלב הצמחייה הירוקה של הגן. דינוזאורים בעלי כושר תנועה שמפיקים צלילים ואחדים מהם מספרים בשפה יומיומית, בהומור ובחרוזים על עצמם לעומת הדינוזאורים האחרים במבוך. ישנם באתר מתקנים אינטראקטיביים נוספים הקשורים לעולם הדינוזאורים.

מתי: שישי, ראש השנה, 22 בספטמבר

מחיר: 59 שקל לכרטיס משולב (מגיל שנתיים)

לפרטים: 04-6488060

גן גו יורה צילום: נדב כפיר

 

חמישי חופשי בחיפה

תחת הכותרת "מתלבשים על הרצל" יפתח המרחב הציבורי ברחוב הרצל בשכונת הדר בחיפה, בכל יום חמישי בשעות אחר הצהרים למופעי רחוב, מוזיקה ותיאטרון. מופעי אמנים ותאטרון רחוב, מוזיקה במגוון סגנונות, תערוכות של אמנים מקומיים, עיסויים רפלקסולוגים, פוד טראק שף [משאית אוכל] וסיורים מודרכים ברחבי השכונה.

מתי: כל ימי חמישי עד סוף דצמבר, 19:00-17:00

מחיר: כניסה חופשית

 

חלוציאדה בגליל

תיירות קיבוץ כפר מסריק, בשיתוף המיזם 'אוצרות הגליל', הפיקו את ה'חלוציאדה', הפנינג חלוצים באווירת חגי תשרי. בין הפעילויות שיתקיימו ברחבת הדשא של הקיבוץ: ריקודי הורה בבגדי חלוצים, שירה בציבור, ציור על צלחות פורצלן כפי שצוירו במפעל "נעמן", יצירת מגזרות נייר צבעוניות לרגל ראש השנה ומשחקים של פעם, קפיצה בשק, העברות מים וקליעה למטרה. ניתן לסייר בחצר הראשונים של הקיבוץ שמשחזרת את החיים מהמאה הקודמת.

מתי: שבת, 23 בספטמבר, 13:00-10:00

מחיר: 35 שקל לאדם (מגיל 3)

לפרטים: 077-9964652

צילום: אילת פלור

 

סופ"ש של טבע ומעגלי שיח

"שבת – טבע" בבית ספר שדה חרמון למשפחות עם ילדים. בשישי: קבלת שבת וארוחת ערב משותפת ולאחריה מעגלי שיח ודיון בנושא השבת והקשר שבינה לבין הטבע הארץ ישראלי. בשבת: טיול ופעילות לאורך מסלולו של הבניאס התחתון כולל התרעננות במים הקרירים. לאחר ארוחת הצהריים פעילות פרידה משותפת בדגש על האדם, המשפחה והקהילה. לינה בבית ספר שדה חרמון על בסיס פנסיון מלא.

מתי: שישי-שבת, 16-15 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

רחצה בבניאס צילום: רונית סבירסקי

 

חופשה אקטיבית

מלון פסטורל כפר בלום מקיים פעילות מיוחדת בראש השנה לכל המשפחה. במהלך סוף השבוע תוצג הצגת הילדים 'שרלוק הולמס' של תיאטרון אורנה פורת, הופעה משותפת של יהונתן גפן ומיקה קרני עם 'איך שיר נולד', סדנאות ופעילויות להורים ולילדים. בערב החג תיערך ארוחת חג חגיגית לפי מיטב המסורת, בניצוחו של השף אוהד איבגי והקונדיטורית נטלי קריידן.

מתי: רביעי-שבת, 23-20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611, www.kfarblum-hotel.co.il

מתוך ההצגה שרלוק הולמס צילום: יוסי צבקר

 

דבש מונגש

פסטיבל הדבש ביוזמת מועצת הדבש יערך במרכזי המבקרים במכוורות ברחבי הארץ. מכוורת דבורת התבור בשדמות דבורה, החוגגת 25 שנה להקמתה, תתקיים פעילות מיוחדת המיועדת לבעלי צרכים מיוחדים ומשפחותיהם וכן לקהל הרחב. הפעילות כוללת תרגום ההדרכה לשפת סימנים, אפשרות להחזיק דבורה, להרכיב ולפרק כוורת אמתית, לגעת בחלות דונג ובכלי העבודה של הדבוראי, בנוסף, מתחם "פינת ליטוף" מונגש לכיסאות גלגלים.

מתי: 23-7 בספטמבר, פעילות מונגשת 15-8 בספטמבר

מחיר: 39 שקל למבוגר, 49 שקל לילד, בעלי כרטיס נכה כניסה חינם (50% למלווים)

לפרטים: 04-6769598

 

צל, אור ועיגול

"צל של קו, אור של עיגול" - תערוכה חדשה בגלריה גרנדART לאמנות עכשווית. תערוכה משותפת לשתי האמניות הצעירות שיר לוסקי (המכללה האקדמית ויצ"ו, חיפה) ושירן יצהרי (המדרשה, בית ברל) מתמקדת ביחסי - הגומלין בין שני תחומי מדיה שונים: הצילום והאמנות הפלסטית.

מתי: פתיחה, 7 בספטמבר, 19:00 (נעילה 12 בדצמבר)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 04-8121111

 

סיורי סליחות בגליל

סיורי סליחות ביוזמת "אוצרות הגליל" המספרים את סיפורן ההיסטורי של הקהילות היהודיות בפקיעין ובעכו בראי רבנים ויהודים מפורסמים שחיו במקומות אלו ועיצבו אותם. בשילוב סיפורים על דו קיום עדתי ודתי שמתקיים בפקיעין ובעכו כבר מאות שנים. הסיורים מלווים על ידי שחקנים, קטעי נגינה ופיוטים.

מתי: במהלך חודש ספטמבר

מחיר: 60 שקל למבוגר, 40 שקל לילד

לפרטים: פקיעין 077-9964430, עכו 077-9964689

פייטנים בסיורי סליחות צילום: באדיבות אוצרות הגליל

 

שבת עם הקטנים

טיול מודרך למשפחות עם קטנטנים. טיפוס קל על גבעה קטנטנה בשם חרבת קרתה שבקרבת עתלית, תצפית אל הים, אל שרידי מצודה מהתקופה הצלבנית ואל שדות החצבים שמתחילים לפרוח בסתיו. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל.

מתי: שבת, 9 בספטמבר, 12:30-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

מרכז

ימי תרבות ב-20 שקל

ימי תרבות 2017 ביוזמת מפעל הפיס ומוסדות אמנות ותרבות מתקיים זו השנה החמישית. הצגות תאטרון, מופעי מחול ומוזיקה, אירועי ספרות, סרטים דוקומנטריים וכניסה חופשית לתערוכות במוזאונים. שבוע קומדיות באשדוד, מופעים בבתי תפילה, מופעים בשווקים ובחוצות הערים השונות, מפגשים בין סופרים ומשוררים למוזיקאים. ההצגה "הרצל אמר" של תיאטרון גשר תחתום את האירועים. 350 מופעים ב-100 יישובים ברחבי הארץ.

מתי: 13-7 בספטמבר

מחיר: 20 שקל

לפרטים: www.pais.co.il/Pages/default.aspx

מתוך ההצגה הזוג המוזר צילום: רדי רובינשטיין

 

אל המעיינות ברכבי שטח

טיול ג'יפים מודרך של החברה להגנת הטבע בהרי ירושלים. מקיבוץ צובה ירידה לעין טייסים. בריכה מלאכותית המקבלת את מימיה מנקבה של מעיין נובע. ממשיכים בנופים ירוקים עד למעיין קטן הנובע בסמוך למושב עין ספיר, ביקור במנזר יוחנן במדבר וממנו לעין אל באלד, מהצד השני של הרכס וסיום בעין לבן - מעיין גדול הנמצא בתחומי גן לאומי רפאים. בהדרכת ערן חקלאי - בית ספר שדה שקמים. מיועד לבעלי רכבי שטח קלים או 4*4.

מתי: שבת, 9 בספטמבר, 15:30-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

תפילות, סדנאות ומדיטציה

בכפר האמנות האקולוגי ורטיגו יתקיים מפגש מסורתי בראש השנה שמשלב תפילות, לימוד ויצירה הקשורים לזמן ולמקום, והתכנסות יחד לזמן של תפילות, לימוד וסדנאות עם ברוך ברנר ומנחים נוספים. שירה וניגונים בערב החג, סדנאות תנועה, קול ומדיטציה ולאחריהן תפילות משותפות המונגשות באמצעות התנועה והקול.

מתי: רביעי-שבת, ראש השנה, 23-20 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-9900235

סדנאות חג בוורטיגו צילום: אלעד דבי

 

יריד אמנים לחג

יריד "אמנים במושבה פרדס חנה כרכור" יתקיים לקראת ראש השנה בהשתתפות כ-70 אמנים בשבעה מתחמים במושבה. בכל מתחם תתקיים פעילות חינם לקהל הרחב המשלבת בין האמנות לחיי היום יום בנושאי עיצוב קולינריה ובריאות וכן יוצע מגוון רחב של סדנאות יצירה וסדנאות אמן לכל המשפחה (חלקם בתשלום) ודוכני אוכל. שאטל יעבור בין המתחמים השונים ללא תשלום. בנוסף, מסיבות רחוב, קבלות שבת, הרמת כוסית לשנה החדשה וסיורים מודרכים על ההיסטוריה של המושבה.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 בספטמבר

מחיר: כניסה חופשית

70 אמנים צילום: אביב קרוט

 

יידיש על המפה

3 מופעים של הרשות הלאומית לתרבות היידיש יתקיימו בתל אביב, ראשון לציון והרצליה. ב-12 בספטמבר בשעה 10:00 במתנ"ס רמת אליהו בראשון לציון יקיים שמואל עצמון מופע על פי יצירתו של שלום עליכם "הקליינע מענטשעלעך" (אנשים קטנים). ב-14 בספטמבר, 19:30 במרכז יונג יידיש בתל אביב השקת דיסק של רבקה בסמן בן-חיים וב-17 בספטמבר, 17:30 במועדון בית הגמלאי בהרצליה ירצה הסופר, העורך והמתרגם מיידיש בני מר על רחוב סמוצ'ה בוורשה.

מתי: 17-12 בספטמבר

מחיר: 36-30 שקל, הרצאה ללא תשלום

 

מגוון מינים

במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת-גן נפתחת תערוכה חדשה "מגוון המינים" של האמן עמוס רוג'ר. הוא מצייר על לוחות דיקט וחלקי ריהוט שאסף מהרחוב ויוצר יצורים ובעלי חיים ססגוניים.

מתי: פתיחה, חמישי, 14 בספטמבר, 19:00 (נעילה סוף דצמבר)

מחיר: בתשלום

 

סליחות ושיר

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד מעלה לקראת חגי תשרי את הקונצרט "סליחות ושיר" בכל רחבי הארץ. בהשתתפות: יונתן רזאל, חיים לוק ומקהלת קולות מן השמים. שירת הסליחות מבוצעת לצד הקלאסיקה של השירים הישראלים. הקונצרטים יתקיים באשדוד, קרית מוצקין, פתח תקווה, עכו, ירוחם ומודיעין.

מתי: 17-4 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.andalusit.co.il

צילום: אוהד רומנו

 

חתול תעלול

תיאטרון המדיטק מעלה את ההצגה חתול תעלול המבוססת על ספרו המפורסם של ד"ר סוס, בבימויו ועיבודו של רוני פינקוביץ' לתרגום של לאה נאור. מתאים לגיל 3 ומעלה.

מתי: שבת, 9 בספטמבר, 10:30

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5021552

חתול תעלול צילום: בני גם זו לטובה

 

פותחים את השנה

מדיטק חולון פותח את השנה עם הצגות לילדים ולכל המשפחה. ההצגות הן: הדבר העגול הזה מגיל 4 ומעלה, חתול תעלול מגיל 3 ומעלה ומעבר להרים לגיל 9-5.

מתי: שבת, 2, 9, 16 בספטמבר

מחיר: 75-55 שקל

לפרטים: 03-5021552

מעבר להרים צילום: ז'ראר אלון

 

מעוף ותעוזה

כנס האדריכלות והעיצוב הבינלאומי בחולון יתקיים במדיטק ויעסוק במורשת שהותירה אחריה האדריכלית החשובה זאהה חדיד שהלכה לעולמה לפני כשנה. בכנס ישתתפו שתי אורחות מחו"ל: האדריכלית שרה קלומפס, שותפה במשרדה של חדיד, שתספר על הדרך שעשתה עמה, בבניין המיוחד בבאקו ובמרכז האקווטי בלונדון ובפרויקטים נוספים. נעה רביב, מעצבת האופנה הישראלית הפועלת בניו יורק, שעבודתה פורצת הדרך מבוססת על התחום הדיגיטלי ומזכירה בעיצוביה הזורמים את עבודתה של חדיד, תציג את יצירותיה.

מתי: שישי, 8 בספטמבר

מחיר: 165 שקל

לפרטים: 073-2151500

 

תל אביב

דאנס תל אביב

מרכז סוזן דלל יקיים את אירועי "תל אביב דאנס" 2017 שיארח 12 מופעים מגרמניה, סין, הונגריה, ספרד, טורקיה, בלגיה, שבדיה, אוקראינה, לצד 15 בכורות עולמיות ומופעים חדשים של יוצרים ישראליים הפועלים בארץ ובחו"ל. התוכנית מייצגת מחול עכשווי עשיר עם עבודות שנעות בין אמירה פוליטית נוקבת ואקטואלית, לצד יצירות פואטיות, שחושפות מגוון רחב של סגנונות, עולמות ותרבויות. בסוף כל מופע יתקיים שיח עם היוצרים.

מתי: חודשים אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

BeijingDance - Cold Arrow by Zhang Heping

 

פסטיבל צוללן

במסגרת פסטיבל צוללן למחול עכשווי יעלו מופעי מחול ופרפורמנס בולטים ובעלי קול ייחודי מהארץ ומחו"ל, לצד סדנאות, הרצאות ואירועי שיח. הפסטיבל מתקיים במגוון חללים, תיאטראות, מוזיאונים וגלריות בתל אביב-יפו. ישתתפו יוצרים אירופאים מובילים ועדכניים ביניהם: סימון מאייר (אוסטריה) – שיפתח את הפסטיבל ויציג מופע עירום המשלב פולקלור עכשווי; ג'וליאן וובר (גרמניה) – שיציג גוף שנע בין אדריכלות, אובייקטים ומוזיקה ברחבת מוזיאון תל אביב; אולה מצ'ייבסקה (פולין/צרפת) – שחוקרת את המפגש בין רקדן וחומר, כפסל ומפסל; ואנדריוס מולוקאס (ליטא) – יוצר פרפורמנס שיציג עבודה עדינה ואינטימית לקהל מצומצם במרכז לאמנות עכשווית בת"א. נושא הפסטיבל השנה: MATEREALITY.

מתי: סופי שבוע החל מ-31 באוגוסט עד 16 בספטמבר

מחיר: בתשלום

צילום: טל הרינג

 

ונצואלה במשכן

להקת המחול בת שבע מעלה במשכן לאמנויות הבמה שני מופעים של "ונצואלה". יצירה שבה חוקרים נהרין והרקדנים את הדיאלוג המורכב בין התנועה לתוכן שהיא מייצגת ואת הקונפליקט ביניהם. ביצירה, נהרין בודק איך ניתן לכלול את הצופים בעושר האפשרויות הזה ובחופש הבחירה שגלום בו. בביצוע 17 מרקדני הלהקה. משך המופע כ-90 דקות.

מתי: שישי-שבת, 16-15 בספטמבר, 21:00

מחיר: 175-125 שקל

צילום: אסקף

 

הרצל אמר

תיאטרון גשר פותח את עונת 2018-2017 עם הקומדיה המוזיקלית "הרצל אמר" לרגל 70 שנה למדינת ישראל מאת רועי חן. מסע פנטסטי-סאטירי לגלות את המדינה הישנה-חדשה שחזה. חזון שלעיתים עשוי להראות תמים ולפעמים חדשני ואף מקדים את זמנו. ב-1902 פרסם בנימין זאב הרצל את ספרו "אלטנוילנד"- ארץ ישנה-חדשה. הספר הוא אגדה אבל גם מדריך מדויק עם "מפרט טכני" מלא לחיים בארץ המובטחת הכולל התייחסות לנושאים שברובם רלוונטיים עד היום.

מתי: הצגת הבכורה, שלישי, 12 בספטמבר, 20:00, שישי, מוצ"ש, 15, 16 בספטמבר

מחיר: 250 שקל

לפרטים: 5157000– 03,

 

מוסיקה נובה

תיאטרון תמונע יקיים 6 מופעים של "מוסיקה נובה" לציון יום הולדת 30 לאנסמבל. המופעים יתקיימו ברציפות באולמות ובחללים השונים של התאטרון. ינוגנו יצירות מן הקלאסיקה של המאה שעברה ועד ליצירות חדשות לסאונד עכשווי.

מתי: שני, 23 באוקטובר, החל מהשעה 20:00

מחיר: 80-40 שקל

לפרטים: www.tmu-na.org.il ,03-5611211

צילום: דינה זוהר

 

מי רוצה סיבוב על גמל?

מופע הקאלט החתרני והתזזיתי "מי רוצה סיבוב על גמל?" חוזר לסיבוב של 7 הופעות ב-7 ימים ברחבי הארץ. פרפורמנס אנרכיסטי של מוזיקה אלקטרונית חיה, שירה אסורה וטרוריזם. בתל אביב-יפו באוגנדה, קן הקוקיה ואנה לולו. בנוסף, בירושלים, חיפה ואריאל.

מתי: 23-16 בספטמבר.

מחיר: חינם או 20 שקל

צילום: ארלה הצמצם הבוער

 

גלריית רחוב ביפו

ביפו העתיקה נפתחת התערוכה "יוצאים לאור" שתציג כ־60 עבודות של מיטב בוגרי 2017 מהאקדמיות ובתי הספר לאמנות ולעיצוב בישראל. התערוכה חונכת את גלריית הרחוב החדשה בסמטאות יפו העתיקה – הצבת קבע של קופסאות אור, שבהן יוצגו תערוכות מתחלפות במהלך השנה. בנוסף, סיור ביפו העתיקה המשלב היסטוריה, תרבות, אמנות ומיתולוגיה (9 בספטמבר) והקרנה הסרט "קלולס" בגן הפסגה (13 בספטמבר, 20:30).

מתי: פתיחת התערוכה, חמישי, 14 בספטמבר, מוצגת בכל שעות היום ללא הגבלה

מחיר: תערוכה וסרט ללא תשלום, סיור 20 שקל לאדם

צילום: מוניק גואטה, אמנות, אורנים

 

חפציבה והחלילים

אמנית החלילים חפציבה זר אביב תופיע עם להקתה בהאנגר 22 בנמל תל אביב עם מגוון חלילים, מחליל הזהב הקלאסי ועד חליל הניי הטורקי, עיבודים בגרוב מיוחד מתוך האלבום לשירים כגון ״נפרדנו כך״, ״מרלן שלי״, ״נערי שובה אלי״, ״פרי גנך״ לצד תפילות ופיוטים תנכ"יים משיר השירים ) אשא עיני, עת דודים כלה( ומנגינות משמחות של מלחינים מהזמר העברי )עמנואל זמיר , דוד זהבי(מתוך האלבומים הקודמים של חפציבה.

מתי: שלישי, 26 בספטמבר, 20:30

מחיר: 140-125 שקל

לפרטים: www.flutediva.co.il

 

קולקטיב נוסף

בבית העיר - מוזיאון לתרבות אורבנית בתל אביב נפתחת תערוכה של הקולקטיב הגרמני KLUB7 במסגרת "קולקטיבים יוצרים בבית העיר". בערב הפתיחה תתקיים הופעה של להקת "איפה הילד", תקלוט של דיג׳יי GOOSH ובירה חופשית.

מתי: שלישי, 5 בספטמבר, 20:30

מחיר: ערב הפתיחה, כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

Photographer KLUB7

 

הברבור והסרסור

יצירת המחול החדשה של הלל קוגן "הברבור והסרסור" תועלה בסוזן דלל. קוגן מדגיש ביצירה את פער הגילים בינו ובין שותפתו כרמל בן אשר, הניסיון, האוריינטציה המינית. הברבורה-הרקדנית, ולעומתה - הכוריאוגרף. באמצעות הסטריאוטיפים, מבקש קוגן לחשוף את המיניות, הפתיינות והמציצנות המסתתרות לדעתו תחת ההילה האמנותית של המחול.

מתי: שני, שלישי, 4, 5 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.hillelkogan.com

צילום: תמר לם

 

ירושלים

ורטיגו מול החומות

להקת ורטיגו, תקיים כשבועיים לפני ראש השנה ובסימן התחלות חדשות, אירוע חווייתי מיוחד במהלכו תועלה "לידת הפניקס" יצירתה עטורת השבחים של נועה ורטהיים - אל מול חומות העיר העתיקה בירושלים בגן בוני העיר שבין שער יפו לשער ציון. הקהל יושב בתוך כיפה גאודזית עשויה במבוק המאפשרת זרימה בין הפנים לחוץ, בין המציאות לעולם הבימה.

מתי: מוצ"ש - רביעי, 6-2 בספטמבר, מופע שקיעה 19:30, מופע לילי 22:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בתיאום מראש או על בסיס מקום פנוי vertigo.org.il

Photo: Elisabetta Giri לידת הפניקס

 

סליחות בנוסח ירושלמי

סיור סליחות לילי בליווי מדריך ירושלמי המתמחה בסיורי יהדות. הסברים על נושא הסליחות בשילוב טיול בפינות פחות מוכרות בין שכונת ימין משה, גיא בן הינום, הר ציון והרובע היהודי. חצות בכותל עם מאות מתפללי הסליחות. בהדרכת אורן זונדר. הטיול לבני 18 ומעלה בלבד.

מתי: חמישי, 14 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

סיורי סליחות בעתיקה

הקרן למורשת הכותל המערבי מקיימת מגוון סיורי סליחות. סיור לצלילי פיוטי סליחות, סיור חווייתי ברחבת הכותל ובאתרי החפירות, סיור בעקבות הקבלה וסיור בעקבות סיפור ש"י עגנון בסמטאות הרובע היהודי. מעמד הסליחות המרכזי יתקיים ב-28 בספטמבר בשעת חצות ורבע במעמד הרבנים הראשיים ברחבת הכותל.

מתי: 28-4 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש 5958*

 

סיור סליחות מוזיקלי

מוזיאון המוסיקה העברי מקיים סיור סליחות וירטואלי בחללים השונים שלו בין כלי המוזיקה המגוונים. סיור בבית המקדש באמצעות משקפי מציאות מדומה, הכרת משמעותה הסליחה ומקורות המנהג, מופע שירת סליחות, ניגונים שנשכחו ופיוטים ידועים. מסע הסליחות המוזיקלי מלווה בכלי נגינה עתיקים, פיוטים, שירים וסיפורים מיוחדים.

מתי: 19-4 בספטמבר, 19:00, 20:30, 22:00

מחיר: 65 שקל

לפרטים: בתיאום מראש בלבד 02-5406505

סיור וירטואלי בבית המקדש צילום: ליאור לינר

 

פסטיבל מקודשת

פסטיבל מקודשת חוזר עם מגוון של אירועי אמנות שהושפעו ונוצרו בהשראת ירושלים. 5 מסעות דוקו-תיאטרליים בעקבות האנשים שממיסים גבולות בעיר, מופע ענק עם דיקלה, לונא אבו נאסר, שי צברי, מוחמד מוגרבי ואחרים, תערוכת אמנות על גגות מרכז העיר והעיר העתיקה, מוזיקה שמתאימה ללוות חלומות, מופע מאת רננה רז וגל פרידמן, להשתתף במופע שהוא ניסוי ומגוון של הפקות מקור מוזיקליות מהארץ ומהעולם. על הבמה המרכזית במגדל דוד יופיעו: אביתר בנאי במופע שקיעה, דודו טסה במופע זריחה, הצמד סליי&רובי מג'מייקה בערב הרגאיי המסורתי ואסתר רדא, מרינה מקסימליאן, יעל דקלבאום וחיירה עראבי (מאלי) במופע הסיום.

מתי: 23 באוגוסט - 15 בספטמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.mekudeshet.com/

מופעים במגדל דוד צילום: נועם שוגנובסקי

 

הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית

הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית ירושלים מתקיים זו השנה ה-20 באולם ימק"א בהשתתפות עשרות אמנים בארבע עשר קונצרטים שיתקיימו במהלך עשרה ימים. השנה, תיערך מחווה ליצירות השונות והבולטות שנוגנו במהלך 19 השנים של הפסטיבל, ואחד הקונצרטים ישחזר במלואו (כמעט) את כל אותן יצירות שנוגנו בפסטיבל הראשון. 63 נגנים יבצעו 66 יצירות שונות, ביניהן בכורה עולמית ישראלית אחת ליצירה של המלחין עמרי אברם, ובכורה ישראלית ליצירה של המלחין הגרמני סבן אינגו קוך.

מתי: 31 באוגוסט - 9 בספטמבר

מחיר: 170 שקל לקונצרט

לפרטים: 02-6250444

שטקל צילום: Julian Steckel@Borggreve

 

הצגה בשוק מחניודה

יצירה חדשה של תיאטרון מסתורין "אפטר שוק" היא מסע חווייתי אל תוך ובין סמטאות שוק מחנה יהודה, ושמשלבת תאטרון, טכנולוגיית מציאות מדומה והקרנות וידאו. הקהל הלוקח חלק במחזה חמוש במשקפי מציאות מדומה (VR), מתנייד בסמטאות השוק ונחשף לשתי מציאויות שונות: האחת הרגילה והמוכרת והשנייה וירטואלית ופנטסטית. לא מדובר בקסם "האותנטי" המוכר של מתחם השוק, אלא על מימד וירטואלי המולבש עליו, מה שמייצר חוויה תיאטרונית מסקרנת ויוצאת דופן.

מתי: החל ממוצ"ש, 19 באוגוסט עד אוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6361116 – 050

אפטר שוק של תיאטרון מיסתורין צילום: רוסטם בירמוב

 

דרום

אל מרחבי הדיונות

טיול מודרך שיחל בשעות אחר הצהריים אל מרחבי הדיונות של שמורת ניצנים. הסברים על הטבע המיוחד וכיצד מתחדשים הצומח והחי בחולות. סיום בהכנת פיתות על הסאג' עם דבש מתוק. בהדרכת בי"ס שדה שקמים.

מתי: שבת, 16 בספטמבר, 20:30-16:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

חולות ניצנים צילום: דב גרינבלט

 

בעקבות הבז השחור

סיור צפרות המתמקד באחד הדורסים המעניינים והמסתוריים בישראל, הבז השחור. הסיור יכלול תצפית בבזים שחורים המקננים באזור מאגר חימר ובגופי מים נוספים בדרום ים המלח. בנוסף, תצפית בנודדי סתיו וציפורי מדבר. בהדרכת מידד גורן - מרכז הצפרות הישראלי.

מתי: שבת, 16 בספטמבר, 19:00-15:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

שירי סופקיץ

גבעת תום ותומר הסמוכה לקיבוץ נגבה מקיימת ערב סיום עונת הזמר. שירי סופקיץ וראשית השנה לקראת חגי תשרי עם עודד שהם וחברים. תה צמחים וכיבוד קל. מומלץ להגיע באור יום לסייר בגבעה ולהצטייד בלבוש חם.

מתי: חמישי, 7 בספטמבר, 20:30

מחיר: 40 שקל למבוגר, חינם לילדים

לפרטים: 050-5906531

 

גרוב אוריינטלי ורוק כנעני

פסטיבל התמר יפתח השנה במופע זריחה במצדה ב- 4:30 עם נתן גושן ואמיר דדון. בשעה 21:00 יתקיים ערב גרוב אוריינטלי עם דקלה, דודו טסה ועומר אדם. בנוסף, יתקיימו הופעות של ג'יין בורדו, אביתר בנאיר, אהוד בנאי וברי סחרוף, עדן בן זקן ואחרים.

מתי: חול המועד סוכות, 11-8 באוקטובר

מחיר: בתשלום

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|