אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 25-18 בנובמבר 2017

חשיפה ראשונה לאירועי חנוכה בכל רחבי הארץ, מרוץ העגור באגמון החולה, פסטיבל תאטרון בינלאומי בקאמרי, שבוע האיור ביפו, פסטיבל ג'אז באשדוד, פסטיבל אתיופי-ישראלי בירושלים, חופשה אסטרונומית בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

רצים בשביל העגורים

מרוץ העגור, מתקיים זו השנה השביעית בשבילי אגמון החולה בין שטחי הציפורים המקננות באגמון. ההכנסות נתרמות לשמירה ולהאכלת העגורים בעמק. המרוץ מתקיים ב-3 מקצים: מקצה עממי "הפשוש" – 5 ק"מ, מקצה "הדוכיפת" – 10 ק"מ, מקצה "העגור" – 21 ק"מ.

מתי: שישי, 24 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: agurrun.co.il/

צילום: רונית סבירסקי

 

החג של החגים

פסטיבל "החג של החגים" מציין את שנתו ה-24 באירועי תרבות לכל המשפחה בשכונת וואדי ניסנאס. אירועי השיא יתקיימו בימי שבת ה-16 וה-23 בדצמבר עם יריד עתיקות ומתחם משפחות. במהלך הפסטיבל יערכו סדנאות קרקס, תהלוכות כריסטמס, מופע מוזיקלי של אנסמבל גולסא, מופע מחווה ל"סרט ערבי", "איסוף עצמי" תערוכה קבוצתית. סיורים בבתי התושבים בוואדי ניסנאס, סיורי טעימות בוואדי, הקרנות סרטים ומפגשי יוצרים, הרצאות על הבר, מופעי חוצות לקהל הרחב ומתחמי ילדים. בשבתות: הרכבים מוזיקלים ומסיבות רחוב "סווינג".

מתי: חנוכה, 23-14 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: www.beit-hagefen.com

מופעי רחוב צילום: ארכיון בית הגפן

 

מטעמי שף גליליים ושמן זית

בית הבד ומרכז המבקרים של משפחת ג'השאן במושב כלנית שבגליל התחתון מקיים במהלך ימי פסטיבל ענף הזית חוויות קולינריות לקהל הרחב. המאסטר שף יחיא אל הייב מדגים הכנת מטעמים בניחוח בדואי המורכבים מעלים וצמחים הגדלים בגליל. נשות משפחת ג'השאן מכינות מטעמים מבית אמא ופיתות בטאבון עם לאבנה וזעתר. המבקרים יוכלו להשתתף בתהליך הפקת שמן הזית ולהשתתף בסדנת הכנת זיתים כבושים וכדורי לאבנה בשמן זית. בנוסף, יודגמו תכשירי קוסמטיקה המבוססים על שמן זית איכותי ושמנים ארומתרפיים. במקום, בית קפה נייד ושטח פיקניק עבור המבקרים.

מתי: שבתות, 11 בנובמבר עד 2 בדצמבר, 18:00-10:00

מחיר: פעילות וסדנאות ללא תשלום, מטעמי המטבח הגלילי במחיר סמלי של 20 שקל לאדם

לפרטים: 050-7881481, (WAZE "משק משפחת ג'השאן")

מאסטר שף יחיא אל הייב צילום: סמאח הייב

 

חגיגה גרוזינית

במסעדת שותא הגרוזינית בקיבוץ שמרת שבגליל המערבי, יושק ערב התוכן הראשון הפותח את סדרת אירועי קולינריה ומופעים. בערב הראשון תיערך חגיגת טברנה גרוזינית.

מתי: חמישי, 23 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8219208 (כביש עכו נהריה)

מסעדת שותא צילום: יח"צ

 

מפגשי סלון ספרותי

"הסלון הספרותי", סדרת מפגשי הסלון עם סופרים ואנשי תרבות, נפתחת במלון פסטורל כפר בלום עם מפגש זוגי כפול: ערן צור מנגן את אתגר קרת ולהיפך, מופע נוסף, אתגר ושירה על יצירה המשותפת בסרט מדוזות. בהמשך הסדרה מפגש עם דורית רביניאן בשיחה על ספרה "גדר חיה" ומפגש קולינארי עם איש האוכל הדיי עפאים.

מתי: חמישי-שישי, 23-24 בנובמבר

מחיר: המופעים ללא תשלום לאורחי המלון, מופע בלבד 80 שקל

לפרטים: 04-6836611 www.pastoral-hotel.com

אתגר קרת Photo: Ewa Szatybelko

 

קייקים בחורף

קייקי כפר בלום משיקים לראשונה מזה 32 שנות פעילות האתר, "שיט חורף" המתאים לחובבי טבע ואתגר שרוצים להתנסות בחוויה חורפית. המשייטים יצוידו בחליפות צלילה מבודדות קור. מסלול ארוך בן שעתיים וחצי עם עצירות לקפה, תה או סיידר חם.

מתי: החל מ-3 בדצמבר

מחיר: 239 שקל לאדם, מגיל 18 ומעלה

לפרטים: בתיאום מראש 1-700-50-66-11

שיט חורף בקייקי כפר בלום צילום: קליק דיגיטל

 

הצצה למעבדות מחקר

תערוכת צילומים מיוחדת של מכון וולקני תיפתח בגלריה העירונית בעפולה. התערוכה מיועדת לציבור הרחב ומאפשרת בעזרת צילומים ווידאו ארט הצצה מיוחדת ונדירה אל המעבדות ושטחי הניסוי בהם מתבצע המחקר במכון וולקני מזה 96 שנים. התערוכה מספקת מבט אל עולם המחקר ושופכת אור על ההתמודדות של המדענים עם אתגרי האקלים ומיעוט משאבי הקרקע והמים בעולם בו צריך לספק מזון למיליארדי בני אדם. הצילומים הם פרי עבודתו של הצלם איציק שוקל ונלקחו מאוספים של מדענים המתעדים את עבודת המחקר שלהם.

מתי: פתיחה, 8 בנובמבר (נעילה 25 בדצמבר)

מחיר: ללא תשלום (מומלץ מגיל 6 ומעלה)

מסכת ביצה צילום: איציק שוקל

 

מרכז

בעקבות המכבים

סיור מודרך בעקבות מודיעין הקדומה וניסיון לפצח את חידת הימצאותם של קברות המכבים האבודים. ביקור באתר פרהיסטורי בשכונה הדרומית של מודיעין, ראשית ההתיישבות באזור. משם אל בית הכנסת הקדום באום אל-עומדאן מימי הבית השני, גבעת התיתורה, חורבת פעוש ותגלית ארכאולוגית שנחשפה לאחרונה. בסיום היום הגעה לאתר קברות המכבים המסורתי וסביבתו. בהדרכת הארכאולוג ד"ר עמית ראם שעמד בראש החפירה באזור.

מתי: רביעי, 13 בדצמבר, 13:30-8:45

מחיר: בתשלום (מיועד לגיל 15 ומעלה)

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל הצגות חנוכה

פסטיבל חנוכה של תאטרון אורנה פורת מעלה בתאטרון גבעתיים מגוון גדול של הצגות לכל הגילים. שתי הצגות בכורה לגיל 12-6 "רובין הוד" ו"מופע ישראלי". בנוסף, מולאן, אי המטמון ואחרים. לפעוטות מגיל 2-1.5: צוציקים, בלונים ותאטרון פצפון. לגיל 6-3 יוצגו למה רק כבשים, מחסן השטוזים, זהבה ושלושת הדובים, בגן של ביאליק ונוספים.

מתי: חנוכה, 20-14 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9.

מתוך ההצגה טרופותי צילום: כפיר בולוטין

 

בלשי אופנה

מוזיאון העיצוב במדיטק חולון מקיים סדנאות וסיורים מודרכים לילדים ולכל המשפחה בתערוכה "ז'ה טם, רונית אלקבץ". בלשי עיצוב לכל המשפחה - סיור בלשי עתיר משימות, במסגרת התערוכה. חלום של צעיף - סדנת עיצוב צעיפים בהשראת החג.

מתי: חנוכה, 20-14 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-2151500

סדנת צעיפים צילום: ארכיון מוזיאון העיצוב בחולון

 

100 שנה למזרקה

מוזיאון ינקו דאדא מציין 100 שנה ל"מזרקה" של מרסל דושאן בתערוכה "מה נ(מ)שתנה" בהשתתפות קבוצת אמנים. התערוכה מוקדשת לזכרו של האמן חוני המעגל שה'מזרקה' שיצר בהשפעת היצירה הזו. באירוע הפתיחה בשעה 12:00 יתקיים מופע אמנותי של קבוצת סמרטוט (אותה ייסד חוני המעגל).

מתי: פתיחה, 25 בנובמבר (נעילה 30 במרס 2018)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9842350

מושב החורף 2017 צילום: דינה בליך

 

מחווה לרביניאן

"מאחורי הגדר החיה", מופע מחווה לסופרת דורית רביניאן, במסגרת הסדרה "תן למלים לעשות בך" במדיטק חולון. מעולמות הפנטזיה הפרסית ועד לניו יורק המושלגת. בהשתתפות: דורית רביניאן, נעה ידלין, ישראל ברייט, ערן צור, דורון תבורי, יחזקאל לזרוב, בלהה בן אליהו, רוני הלפרן, דני רובס ואחרים.

מתי: שישי, 24 בנובמבר, 12:00

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 03-5021552

דורית רביניאן. צילום: איציק שוקל

 

אמנות גלוקלית

בגלריה המשכן בית מאירוב תפתח במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון תערוכה "גלוקלי: בין גלובלי ללוקלי: השפעות מקומיות ובינלאומיות בעיצוב הישראלי". מעצבים ישראלים מתכתבים עם המקומי (הלוקלי), הגלובלי והגלוקלי בתחומי עיצוב שונים: עיצוב אופנה, עיצוב תעשייתי, עיצוב טקסטיל ועיצוב תכשיטים.

מתי: פתיחה, 2 בדצמבר, 11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6516851

זהבה אדלסבורג צילום: רן ארדה

 

סופר ג'אז אשדוד

פסטיבל הג'אז הבינלאומי “Super Jazz Ashdod” יתקיים ב-6 מוקדים באשדוד. בשיאו 2 קונצרטי גאלה כפולים עם מיטב אמני הג'אז מישראל ומהעולם. בין המשתתפים בפסטיבל, בניהולו המוסיקלי של לאוניד פטשקה: האחים בריל נגני סקסופון מרוסיה, המתופף האמריקאי קורי רולס, הגיטריסט הברזילאי פרננדו סאייקס ולהקתו מברזיל, קו מיסטר סקסמן הסקסופוניסט מתיאלנד, הזמרת האמריקראית שרון קלארק מארה"ב ואחרים. אורח כבוד של הפסטיבל הוא נגן הסקסופון הנודע ביל אוונס מארה"ב.

מתי: ראשון-חמישי, 30-26 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-8648585

 

הצגות לילדים ולמבוגרים באשקלון

בהיכל התרבות אשקלון יתקיימו במהלך חודש דצמבר מגוון מופעים למבוגרים ולילדים ביניהם: פיטר פן, אקונה מטטה, אלדין והנסיכה יסמין, מולאן והבלט על הקרח אליסה בארץ הפלאות. למבוגרים ההצגה מה עושים עם ג'ני, שלומי קוריאט, אנסמבל ציפורלה, רותם אבוהב ואחרים.

מתי: 31-1 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6701514

 

המכשפה בבית ממול

הצגת הילדים "המכשפה בבית ממול" תוצג במדיטק חולון, מאת יואב בר לב ועירית קפלן ובהשתתפות השחקנית עירית נתן בנדק. סיפור הרפתקה משעשע, במהלכו שלושה ילדים שונים ובודדים חוברים יחד במטרה למגר את ה"מכשפה" של השכונה. מיועד לילדים בני 7 ומעלה

מתי: שבת, 25 בנובמבר, 10:30

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-5021552

צילום: דניאל קמינסקי

 

סדרת הזמר ויגאל בשן

יגאל בשן, זוכה פרס אקו"ם על מפעל חיים, יעמוד במרכז המופע "מיטב פלוס" שיפתח את העונה הנוכחית של סדרת הזמר בתיאטרון חולון. המופע בהנחיית גדי רווה, יהיה בין המופעים החונכים את חזרת פעילות התיאטרון למשכנו לאחר החידוש והשיפוץ שעבר.

מתי: רביעי, 29 בנובמבר, 20:30

מחיר: 140-70 שקל

לפרטים: 03-5023001

יגאל בשן צילום: ליאור קסון

 

נשים מגלות עולם

תיאטרון חולון במשכנו המחודש מציג סדרה חדשה:" נשים מגלות עולם"- העוסקת בסיפורי מסע של נשים, שלקחו את יצר ההרפתקנות, המצלמה ויצאו אל הלא נודע. הפרק הראשון בסדרה עוקב אחר מסע אישי באפריקה של יונית קמחי שיצאה להתנדבות באפריקה יחד עם בתה בת ה-16. מפגשים יוצאי דופן עם אנשים ובעלי חיים בזימבבווה ומפלי ויקטוריה.

מתי: רביעי, 22 בנובמבר, 19:30

מחיר: 50-35 שקל

לפרטים: 03-5023001

צילומים: יונית קמחי

 

תל אביב

חפצים והחפצה

עיריית תל אביב-יפו תפתח השבוע את התערוכה הקבוצתית "חפץ" העוסקת בנושא "מגדר, וכיצד הוא מגדיר אותי", במנעד שבין חפצים והחפצה. התערוכה תתקיים במסגרת שבוע האיור ובשיתוף קרן רוטשילד ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל. בתערוכה ישתתפו 30 יוצרים מתחומים שונים - מאיירים, אנימטורים, מעצבים, קרמיקאים ואחרים, שנפגשו ויצרו במשותף במעין חממה את פרשנותם למונחים "חפץ" ו"החפצה". התערוכה תפתח שורה של אירועי תרבות ושיח בנושא שבשיאם תתקיים העצרת השנתית למאבק באלימות כלפי נשים ב-23 בנובמבר בת"א.

מתי: 16 בנובמבר - 16 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית, חלק מן האירועים בהרשמה מראש

לפרטים: מרכז אדמונד דה רוטשילד, שד' רוטשילד 104, www.illustrationweek.co.il/exhibition42

שרה ג'יין חתוכה - תערוכת חפץ

 

לה בוהם של פוצ'יני באופרה

האופרה הישראלית פותחת את העונה החדשה במשכן עם 'לה בוהם' מאת ג'קומו פוצ'יני - הפקה בימתית ומשותפת עם האופרה המלכותית של ליאז'. על האופרה ינצח המנצח האיטלקי פרנצ'סקו צ'ילופו לסירוגין עם המנצחת הישראלית קרין בן יוסף. הבמאי האיטלקי סטפנו מצוניס די פראלפרה. בארבעת התפקידים הראשיים של מימי ורודולפו - ומוזטה ומרצ'לו מככבים סולניות וסולנים ישראליים ובינלאומיים.

מתי: 22 בנובמבר - 8 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

מתוך האופרה לה בוהם צילום: יוסי צבקר

 

גוליבר על הבמה

תאטרון גשר מעלה בבכורה לחג החנוכה את הצגת הילדים "גוליבר" בבימויו של יבגני אריה. בהצגה נעשה שימוש בפיתוח ישראלי של טכנולוגיה חדשנית Augmented Reality (מציאות רבודה) שילוב של הופעה חיה, אנימציה דרך משקפי AR שמשדרגות את חווית הצפייה. משך ההצגה שעה ומתאימה לגיל 6 ומעלה.

מתי: הצגת הבכורה, חמישי, 14 בדצמבר, 11:00, 16:00 (הצגות נוספות 17-15 בדצמבר)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 5157000 -03

הופעה חיה ואנימציה צילום: יח"צ

 

פסטיבל התאטרון הבינלאומי

פסטיבל התיאטרון הבינלאומי והפקות המקור ה-10 של התיאטרון הקאמרי מציע השנה מגוון אירועים. Historia Yakuba, התיאטרון העירוני של ורשה, הדרמטיצ'ני. ההצגה מבוססת על סיפור חייו של יעקב וקסלר הכומר שגילה את יהדותו. The Notebook תיאטרון ZKM מקרואטיה מבוסס על רב המכר של אגוטה קריסטופ "המחברת הגדולה". הפקות מקור ישראליות: יעקובי וליידנטל מאת חנוך לוין בעיבוד ובימוי חדש צעיר ועדכני של יונתן אסתרקין. שקולים מאת של יהושע סובול בבימויו של אלון טיראן. טרור מאת פרדיננד פון שיראך בבימויה של שרה פון שוורצה והצגות נוספות.

מתי: 12-4 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: לתוכנית המלאה www.cameri.co.il/

המחזה סיפורו של יעקב צילום: fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

 

תעלומה בארמון

מרכז מהותי לילדים מקיים סיור אינטראקטיבי "תעלומה בארמון" והצגה "מסע בארץ האור", העוסקת ביופי שבחברות ובשיתוף פעולה. ההצגה כוללת משימות בהשתתפות הקהל. בנוסף, תחנות יצירה וחשיבה הכוללות פעילות עם חידות ומשימות ומשחקים שילדים אוהבים.

מתי: חנוכה, 20-14 בדצמבר

מחיר: פעילויות כלולות במחיר הכניסה

לפרטים: 03-7181333, www.mahuti.co.il

מסע בארץ האור צילום: עופר עמרם

 

שבוע האיור ביפו

שבוע האיור חוזר לתל־אביב-יפו בפעם הרביעית. אירועים יתקיימו בכל רחבי תל אביב, יפו העתיקה ונמל יפו. תערוכות עכשוויות, בשיתוף יוצרים מהארץ ומהעולם, בניהן: תערוכת מיטב שבוע האיור בגלריית הרחוב החדשה בסמטאות יפו העתיקה, בנמל יפו תוצג תערוכות איור בינלאומית, בשיתוף 54 אמנים מרחבי העולם, בבית קנדינוף תתקיים תערוכת הסטודנטים של החוג לתקשורת חזותית ויצ"ו חיפה, תערוכת המיועדות לילדים כמו "גיבורי נייר" ו"אדם צעיר" סדנאות ומפגשי שיח. בכיכר קדומים יוצג מיצב איור ענק של האמן הבינלאומי ז'וליאן רו, המעניק זרקור לנעשה בסצנת האמנים המקומית של יפו העתיקה.

מתי: 25-16 בנובמבר

מחיר: בתשלום, גלריית הרחוב פתוחה ללא תשלום

לפרטים: www.oldjaffa.co.il

גלריית הרחוב בסמטאות יפו העתיקה צילום: גיא יחיאלי

 

בהשראת תרמילאים

כנס התרמילאות ה-2 על שם תומר בכר יתקיים באברהם הוסטל ת"א ויעמוד בסימן מסעות ותרמילאים מעוררי השראה. סיפורי תרמילאים, השראה ורעיונות, שיתוף קהל, חידושים טכנולוגיים, צפי ל-2018. בסיום, הקרנת טרום בכורה של הסרט "בחזרה מטואיצ'י" (ג'ונגל) ע"פ ספרו של יוסי גינצברג בכיכובו של דניאל רדקליף (הארי פוטר)

מתי: שישי, 8 בדצמבר, 11:00

מחיר: 45 שקל

לפרטים: הרשמה bar.abrahamhostels.com/event/1095

 

היידיש ודור ההמשך

הרשות הלאומית לתרבות היידיש תקיים את ערב ההוקרה השנתי לתרבות היידיש בישראל "היידיש ודור ההמשך" במרכז עינב. פרס מפעל חיים לשחקנית ליא קניג ולחוקר וסופר פרופ' יחיאל שיינטוך.

מתי: שני, 27 בנובמבר, 18:30

מחיר: בתשלום

 

חוגגים 130 למארק שאגאל

גלריית אלטמן מציינת 130 שנה להולדתו של האמן היהודי הנודע, מארק שאגאל, בתערוכת ליטוגרפיות "מארק שאגאל: חיי". יוצגו הדפסים נדירים בשחור-לבן ובצבע, בחלקם לראשונה בישראל. ההדפסים כולם מתוך האוסף הפרטי שבבעלות הגלריה. הדפסים מתוך הסדרה התנ"כית לצד יצירות המוקדשות לויטבסק, העיירה בה נולד ובה נרקמו זיכרונות ילדותו של האמן לצד יצירות שנוצרו כמחווה לפריז, העיר האהובה עליו.

מתי: 10 בנובמבר - 1 בדצמבר,

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רוטשילד 1, תל אביב

ליטוגרפיה "השמש הצהובה" 1968 של מארק שאגאל

 

מיניות ופמניזם

אחת התערוכות המעניינות שמוצגות במוזיאון תל אביב לאמנות היא "לואיז בורז'ואה: שניים". בורז'ואה, אמנית אמריקאית ילידת צרפת שנחשבת בין היוצרים המקוריים והמשפיעים במאה ה-20, העזה ליצור ולהגיד דברים שהוגדרו כטאבו, נגעה במקומות הכאובים, הדרמטיים והאישיים. בימים אלה של מחאת #MeToo, שגם היא בין הנפגעות, מקבלת היצירה שלה משנה תוקף.

מתי: עד 20 בינואר 2018

מחיר: בתשלום

 

פסטיבל קומדיות צרפתיות

או לה לה! פסטיבל הקומדיות הצרפתיות השלישי יתקיים בסינמטקים ברחבי הארץ. הפסטיבל יפתח עם הסרט "סה לה וי" בהשתתפות צמד הבמאים אריק טולדנו ואוליבייה נקש ("מחוברים לחיים"). הסרט עוסק ביממה אחת של חתונה פומפוזית ברוח המאה השמונה עשרה בטירה קסומה בצרפת, שכל מה שיכול להשתבש בה משתבש. סרטים נוספים: סיפור כיסוי, הבלונדיני עם הנעל השחורה, הקדילאק הלבן, ספירו הקטן ואחרים.

מתי: 16 בנובמבר - 5 בדצמבר

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט סה לה וי צילום: באדיבות לב

 

25 תערוכות צילום

פסטיבל הצילום הבינלאומי החמישי PHOTO IS:RAEL FESTIVAL יתקיים במידטאון תל אביב במהלכו יוצגו 25 תערוכות של 200 אמנים מכל רחבי העולם ויערכו 25 אירועים מיוחדים ותערוכות חברתיות.

מתי: 23 בנובמבר – 2 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

צילום: וורוניקה ג'סיקה, ללא כותרת

 

ירושלים

לה-לה-לֵד

מוזיאון המדע מקיים פעילות לכל המשפחה לה-לה-לֵד. מיצבים מאירים ברוח תנועת ה-MAKE, סיורי חושך ואור, בניית חרקים מאירים - סדנת בנייה, מוצגים 'באור אחר', סלט אש - הדגמה מדעית והדלקת חנוכיה מוזיקלית.

מתי: חנוכה, 20-14 בדצמבר

מחיר: בתשלום (עד גיל 5 חינם)

לפרטים: 02-6544888 , www.mada.org.il

האיש המואר צילום: EASY PERRY

 

בעקבות עלי באבא

המוזיאון לאמנות האסלאם מקיים פעילות לכל המשפחה בהשראת "עלי באבא ו-40 השודדים". הצגה חדשה שתתפרש על פני חללי המוזיאון, סדנאות יצירה, פינת איפור בהשראת הסיפור, פינת תלבושות וצילום.

מתי: חנוכה, 14, 20-17 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5661291

הצגה במוזיאון האסלאם צילום: תום דה פריס

 

אוצר המלכים

במערת צדקיהו תתקיים פעילות "אוצר המלכים" הרפתקה משפחתית בנוסח "מערת בריחה" במחצבה בת 2000 שנה, השוכנת בבטן האדמה תחת חומות העיר העתיקה. חידה היסטורית, השתתפות בכריה במכרה "עתיק" כולל ציוד מיוחד, יצירה, חידות בלשיות, צילומים למזכרת ופרסים לפותרים. ההרפתקה מלווה בשחקנים מקצועיים, אביזרים ואווירה מסתורין. מתאים לכל המשפחה, מגיל 4 ומעלה. שאטלים ללא תשלום מחניון מתחם התחנה עד למערת צדקיהו החל מהשעה 10:30.

מתי: ראשון-שלישי, 19-17 בדצמבר, 16:00-11:00

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

"מערת בריחה" עתיקה צילום: ארכיון מערת צדקיהו

 

יצירה ישראלית-אתיופית

פסטיבל הולגאב השמיני ליצירה ישראלית-אתיופית יתקיים בבית הקונפדרציה ויפתח עם מופע של גטיש מאמו, מהזמרים-יוצרים הפופולריים ביותר באתיופיה כיום. הפסטיבל חוגג את היצירה הישראלית-אתיופית במופעים של מוזיקה, מחול ותאטרון. בין המשתתפים: הזמרת-יוצרת אבבה דסה ולהקתה במופע אפרן-סול. בכורה להצגה "לא נחמדה לקשר רציני", ההצגה "צופית פיקאדו" של קבוצת תיאטרון הולגאב, להקת קפה שחור חזק עם שירי האלבום השני ואחרים. מופע סיום: אפרו-בגדאד אקספרס - מפגש פסגה של יוסי פיין, אבטה בריהון ויאיר דלאל.

מתי: 13-7 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6237000, 6226*

קפה שחור חזק צילום: תמיר-מוש

 

אוכל, מדע ומוזיקה

סדרת מפגשים למבוגרים במוזיאון המדע שיעסקו בנושאים של קולינריה בשילוב תהליכים מדעיים וכוללים הרצאה, טעימות, סיור ומופע מוזיקלי כשיתוף פעולה עם קולקטיב מוזיקו הירושלמי בו הזמרת מיכל לוטן תארח בכל ערב אמן אחר.

מתי: ימי שלישי, 7, 14, 21 בנובמבר, 22:30-20:00

מחיר: כניסה חופשית בהרשמה מראש

לפרטים: 02-6544888 , www.mada.org.il

גלידה במוזיאון המדע צילום: יח"צ

 

אירועים לצעירים ולסטודנטים

לרגל שנת הלימודים האקדמית יזמה עירית ירושלים אירועי תרבות, מוזיקה, אמנות עיצוב ויצירה לצעירים ולסטודנטים. סדרת האירועים 'קולטורה': 5 אירועים ב-5 אתרים שונים ו-12 מוסדות תרבות. "אצל מישו" בדירות סטודנטים: מוזיקה, אוכל, אמנות, הרצאות, תרבות, קולנוע, בכל פעם אצל מישו אחר. בכל חמישי בערב יפעל בסינמטק, בית מזי"א, קולנוע לב-סמדר והצוללת הצהובה ליין אירועים ייחודי לסטודנטים.

מתי: נובמבר-דצמבר

מחיר: אירועים בהרשמה מראש ללא תשלום, חמישי ב-10 שקל כולל בירה (בהצגת כרטיס סטודנט)

לפרטים: www.maydale.org.il/

קולטורה צילום: קובי שרביט

 

חג ההודיה באמריקן קולוני

מלון אמריקן קולוני מקיים ארוחת חג הודיה מסורתית בערב החג, במסעדת ערבסק שבמלון. יוגשו מנות מסורתיות ביניהן מנת הודו ממולא, רוטב חמוציות, מרק אגוזים, תבשילי דלעת, קינוחים ביתיים ופאי דלעת הידוע של השף דויד סידס. המאכלים מבוססים על רכיבי מזון שהתגלו לאדם הלבן בגילוי אמריקה כגון חמוציות, תירס פקעות מאכל, יבולי סתיו ויבולים כתומים, דלעת וגזר.

מתי: חמישי, 23 בנובמבר

מחיר: 300 שקל לסועד (לאורחי המלון ולקהל הרחב)

לפרטים: 02-6279777

מלון אמריקן קולוני צילום: מיקלה בורסטו-עוזיאל

 

פסטיבל הג'אז ה-3

פסטיבל הג'אז ה-3 יארח במוזיאון ישראל אמני ג'אז מובילים מהארץ והעולם. שילוב בין מוזיקת ג'אז לאמנות רב תחומית, הפקות מקור, שיתופי פעולה בין יבשתיים, מופעים חד פעמיים, כיתות אמן וג'אמים לתוך הלילה. בין המשתתפים: BAD PLUS (הופעה אחרונה בהרכב המקורי), קרן אן ופרויקט "לא סטנדרטים", רומן דיאז (קובה), דניאל פרידמן, Papanosh, SEXMOB, נועה דרזנר ורפאל אוטררה, Moderato Cantabile ואחרים.

מתי: 29 בנובמבר - 1 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: jerusalemjazzfestival.org.il

Sexmob 3 Photo: Greg Aiello

 

גנרל וג'נטלמן

התערוכה החדשה "גנרל וג'נטלמן – אלנבי בשערי ירושלים" שתוצג במוזיאון מגדל דוד תעסוק בשבוע אחד שהתרחש לפני 100 שנים. התערוכה תפתח ביום שבו נכנס גנרל אלנבי דרך שער יפו אל מגדל דוד בירושלים כשהוא חוגג את ניצחון האימפריה הבריטית על השלטון העות'מאני שנמשך 400 שנים.

מתי: פתיחה, 11 בדצמבר

מחיר: בתשלום

מגדל דוד צילום: חמוטל וכטל

 

דרום

פסטיבל דוקאביב נגב

פסטיבל דוקאביב נגב בירוחם יתקיים זו השנה הרביעית בירוחם, מצפה רמון, חורה והסביבה. יוקרנו כ-25 סרטים דוקומנטריים, מפגשים עם יוצרים, יתקיים מפגש אמן עם ירדן (ג'ורדי) פלג, הופעות מוזיקה, הצגות תאטרון, גאגא וסדנת יצירה לילדים. את הפסטיבל יפתח פרויקט מראות, הקרנת בכורה של שישה סרטים קצרים שנולדו בסדנה ליוצרים מקומיים בירוחם.

מתי: חנוכה, 15-13 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית לאירועים בירוחם

לפרטים: www.docaviv.co.il/

גאגא לילדים צילום: מקסים ואראט

 

מחפשים עתיקות

פארק תמנע ורשות העתיקות מקיימים בחנוכה פעילות חווייתית לכל המשפחה ומזמינים את הקהל הרחב להפוך לארכאולוגים ליום אחד. תחילת הפעילות במיצג במרכז המבקרים למסע בזמן אל תור הזהב של ממלכת הנחושת. לאחר מכן מצטרפים אל צוות הארכאולוגים של מרחב דרום ברשות העתיקות לחפירה, ניפוי, מיון ותיעוד הממצאים, שעדיין מסתתרים במכרות הנחושת העתיקים בעולם. החל משעה 15:30 יחלו סיור לילה באתר לאור עששיות (בתוספת תשלום)

מתי: ראשון-שלישי, 19-17 בדצמבר, 15:00-10:00

מחיר: 49 שקל (מגיל 3)

 

חתירה לדרום

סיור מודרך של החברה להגנת הטבע על מקטע שביל ישראל ממצד צפיר לעין ירקעם. תצפית על מפל ימין וירידה במעלה ימין אל נחל חתירה. הליכה בין מצוקי הנחל ועליה במעלה ימין בשילוב טיפוס בסולם, אל תצפית על חלקו העליון של קניון הנחל. משם לעין ירקעם וסיום במצד ירקעם מול מצלעות המכתש הגדול. מיועד למיטיבי לכת וכולל ירידות ועליות מעט תלולות ברמת קושי בינונית. אורך המסלול: כ-15 ק"מ.

מתי: שבת, 9 בדצמבר, 16:00-06:00

מחיר: בתשלום (מיועד לגיל 18 ומעלה)

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

סופ"ש בנופי מכתש רמון

בית ספר שדה הר הנגב מקיים "שבת-טבע" בנופי מכתש רמון. טיול בהר גמל ובשביל הבוסתן עם תצפיות נוף. מעגלי שיח ופעילות למבוגרים ולילדים.

מתי: שישי-שבת, 25-24 בנובמבר

מחיר: בתשלום, לינה ופנסיון מלא בבית ספר שדה

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

חופשה אסטרונומית

בתי ספר שדה חצבה והר הנגב מקיימים פעילות בנושא אסטרונומי. מדי שנה בדצמבר עובר כדור הארץ דרך שובל האבק שהותיר אחריו האסטרואיד 3200 פאת'ון. חלקיקי האבק יוצרים מחזה של "כוכבים נופלים". יתקיים ערב אסטרונומי של תצפיות בטלסקופים משוכללים, הרצאות, קומזיץ, סיפורים ואגדות. למחרת, טיול מדברי אתגרי בנחל צפית או טיול קליל יותר בגבעת חצבה. בהדרכת בי"ס שדה חצבה והר הנגב לינה בבית ספר שדה חצבה על בסיס חצי פנסיון

מתי: חנוכה, רביעי-חמישי, 14-13 בדצמבר

מחיר: בתשלום, לינה בבית ספר שדה חצבה על בסיס חצי פנסיון

לפרטים: 03-6388688

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|