אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 28-22 באפריל 2018

סיורי צפרות וליקוט צמחים בגליל, תערוכת אמנים בעין הוד, תערוכת אוספים באשדוד, סיור בעקבות עצים בתל אביב, להקת המחול המודרני מסין במשכן האופרה בתל אביב, פסטיבל א-ז'אנר בתיאטרון תמונע, פסטיבל JAFFA, יריד צבע טרי, פסטיבל פליציה לנגר, שבוע שירת עולם בירושלים, סוף שבוע משפחתי על שפת מכתש רמון, פתיחת פארק מוטורי ביער חצרים

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

בעקבות הבז האדום

סיור מודרך עם בית ספר שדה חוף כרמל בעקבות הבז האדום, שנמצא בסכנת הכחדה ומגיע לישראל לקראת עונת הקינון. סיור בשטח הפתוח והפורח במגוון פרחי בר שבאזור בתת מגידו, הכרות עם צמחים ובעלי חיים הנמצאים בשטח ותצפית על הבז האדום.

מתי: שבת, 28 באפריל, 13:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: עודד עובדיה

 

הפנינג פולק, קאנטרי ובלוז

פטיבל סולם יעקב ה-42 יתקיים במדשאות מלון נוף גינוסר על שפת הכינרת. הפנינג מוזיקלי וחברתי לחובבי הפולק האמריקאי מיסודם של העולים מבריטניה מנחם ויהודית וינגרד. מופעים של מוזיקה עממית אותנטית, בעיקר מהאיים הבריטיים וארצות הברית, מוזיקת קאנטרי, פולק, רוק, אירי, סווינג, בלוגראס, בלוז, גלובל ביט ומוזיקת עולם. בנוסף, פעילויות פנאי לכל המשפחה וחידוש של מוזיקת ימי הביניים בסגנון משחקי הכס וריקודים מימי הביניים.

מתי: חמישי-שבת, 12-10 במאי, חמישי החל מ-16:00 עד שבת ב-17:00

מחיר: בתשלום

SPIRITUAL SEASONS PARADE Photo: Mikhail Papush

 

חיפה עבר והווה

סיור בעיר חיפה לרגל חגיגות 70 למדינה. התפתחות העיר על מגוון הדתות והעדות שבה, העיר היהודית לפני קום המדינה וקרבות מלחמת העצמאות. ירידה בנוף הירוק של נחל שיח, מעיין נסתר, שרידי כנסייה כרמליתית והכל בליווי סיפורים חיפאיים והיסטוריה בין בית הגפן לשכונת ואדי ניסנאס. הכרות עם קהילת כת האחמדים בשכונת כבאביר, תצפיות מהכרמל על הים והמפרץ. דרגת קושי קלה-בינונית, כולל הליכה בטבע, בירידה בינונית. אורך המסלולים: כ-4 ק"מ.

מתי: שבת, 28 באפריל, 16:00-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

סיור, ליקוט, בישול

סיור-ליקוט קיצי בהדרכת יתיר שדה. היכרות וטעימות מהירוקים של העונה, ליקוט זרעי קיץ מקומיים, זרעי חרדל וניצני צלף וכיצד להכין חרדל דיז'ון וצלפים כבושים וממרחים. סיום בארוחה ים תיכונית המבוססת על הצמחים שנאספו. רמת קושי: קלה-בינונית, אורך המסלול: כ-2 ק"מ.

מתי: שבת, 5 במאי, 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

תאטרון ממוסקבה לישראל

תיאטרון מוסובייט, מוותיקי בתי התיאטרון במוסקבה שחוגג 95 שנים להיווסדו ומגיע לתיאטרון הצפון עם שניים מהמחזות הקלאסיים של אנטון צ'כוב "הדוד וניה" ו-"גן הדובדבנים" בבימויו של אנדריי קונצ'לובסקי שנחשב לאחד מבמאי הקולנוע הרוסים המצליחים ביותר בעולם.

מתי: שישי-שבת, 12-11 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8814814

גן הדובדבנים צילום: סרגיי פטרוב

 

שלושה ימים של מוזיקה ומחול

פסטיבל "דרך גוף BODYWAYS", שלושה ימים של מוזיקה, מחול ותנועה יתקיים בכפר המחול בגעתון. הפסטיבל המיועד לכל המשפחה, יכלול סדנאות תנועה, קצב, ביטוי ומודעות עצמית באמצעות הגוף, מופעי מחול ומוזיקה ומסיבות תנועה. את הפעילות ינחו יוצרים, מוזיקאים ואמנים מוכרים וחדשים, חברי להקת המחול הקיבוצית הבוגרת והצעירה, רקדנים מכל העולם, החיים ויוצרים בכפר המחול. כמו כן, יתקיימו מופעי מחול, מיצג ומוזיקה חיה במהלך שעות היום והערב בשלושת ימי הפסטיבל. בין המופעים: "קופסא לבנה", "אסילום" ו-Tribal Makers. ניתן ללון בקמפינג במקום.

מתי: חמישי-שבת, 5-3 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 077-2303012

אקרויוגה צילום: גיא שמשי

 

יריד חקלאי עמק הירדן - בוטל עקב מזג האוויר

יריד החקלאות השנתי של תאגידי צמח וחקלאי עמק הירדן יתקיים ב"מול כנרת" בצומת צמח. בין הפעילויות: הצגה בנושא מיחזור, סרט לילדים, שוק איכרים, תצוגת כלים חקלאיים, מתחם פעילויות לילדים, סיורי שטח ממונעים, מתחם אמנים וסיורי חקלאות באזור.

מתי: חמישי-שבת, 28-26 באפריל

מחיר: כניסה חופשית

 

הנביא שועייב ויתרו

סיור מודרך ביום חגו של נבי שועייב, באתר הקדוש ביותר לדרוזים יחד עם מאות חוגגים באווירה המיוחדת. הסברים על הקשר של הנביא שועייב ליתרו חותן משה ועל העדה והדת הדרוזית. סיור בבית הכנסת העתיק בארבל ובכפר כמא והכרות עם העדה הצ'רקסית. בהדרכת ד"ר מויש מעוז, מומחה לדתות ועדות. שעת התחלה:7:00 שעת סיום משוערת בשטח:16:00

מתי: שישי, 27 באפריל, 16:00-07:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

מצד אבירים והאיש שבקיר

סיור מודרך עם בית ספר שדה גליל בכפר הציורי מעיליא, ממנו בנסיעה ברכב לגדה הצפונית של נחל כזיב ומצד אבירים - שרידי חווה חקלאית מהתקופה הצלבנית. עלייה למצוק ותצפיות אל הנחל ואל מערת הגליל, בשילוב סיפורו של האיש שבקיר וסיפורם של הנשרים שקיננו באזור. משם בנסיעה לכפר הדרוזי כיסרא וטיול בפארק הסלעים.

מתי: שבת, 5 במאי, 13:30-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688,

 

מוזאונים ברשת

המוזיאון הפתוח בתפן יקדיש את יום המוזאונים הבינלאומי לנושא "מחוברים - מוזאונים ברשת: גישות חדשות וקהלים חדשים". ביום זה יחשוף המוזיאון את משחק הדיגיטל הייחודי שפיתח, המתאים לכל המשפחה. ניתן יהיה לבקר בכל התערוכות המוצגות.

מתי: חמישי, 3 במאי

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 04-9872022, www.omuseums.org.il

עבודתה של דינה רקנאטי בתערוכה "קרוב" צילום: אברהם חי

 

פסטיבל משוררים במטולה

פסטיבל המשוררים במטולה יתקיים זו השנה ה-21 ובמרכזו מחוות ליוצרים שהלכו לעולמם: זלדה, חיים גורי ורונית מטלון. הצדעה לחביבה פדיה, האמא של הרנסנס המזרחי, חיים באר חוזר אל השירה, מפגש משוררים על שירת שאול טשרניחובסקי, ערב עם דורי מנור ואילה בן לולו, מפגש בין צרויה שלו ואיל מגד, אגי משעול, נורית זרחי ומחוות לחוה פנחס-כהן ורוני סומק. הענקת פרסים למשוררים בתחילת דרכם, תיקון שבועות ורב שיח.

מתי: שבועות, חמישי-ראשון, 20-17 במאי

מחיר: כניסה חופשית

המשורר אמיר סומר צילום: Reddvision

 

מרכז

מטיילים עם מנשאים

טיול קליל ונינוח, בהדרכת בית ספר שדה שקמים, לאורך הירקון במקטע של שביל ישראל בין תחנת אבו-רבאח לצומת ירקונים ועצירה בנקודות שכשוך קרירות ונעימות. הסברים על שיקום נחלים, על שביל ישראל, על השינויים שחלו בנחל לאורך השנים ובסביבתו. תוך מתן זמן בעבור הרפייה על גבי משטחי פעילות, הנקה והחתלה. אורך המסלול- 2-2.5 ק"מ.

מתי: שלישי, 1 במאי, 12:30-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: דב גרינבלט

 

בעקבות בר כוכבא

סיור מודרך עם בית ספר שדה שקמים בעקבות שמעון בר-כוכבא שהנהיג את המרד כנגד הרומאים. עדויות רבות לתקופה מצויות באזור שפלת יהודה. הסיור יעבור בחרבת בורגין בין גת מחילות מסתור מתקופת המרד, מערות קבורה, בורות מים ופריחה עונתית. הסברים על בר-כוכבא, על הסיבות למרד ועל ההקשר של חגיגות ל"ג בעומר.

מתי: שבת, 5 במאי, 14:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

אשיר לך ארץ חמדה

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד תעלה במשכן לאמנויות הבמה באשדוד קונצרט מיוחד לילדים ליום ההולדת 70 למדינה "אשיר לך ארץ חמדה". הקונצרט יכלול פיוטים ושירים בכחול לבן וקטעי משחק קומיים עם השחקן והיוצר שלומי לניאדו והשתתפות מקהלת הילדים "קולות מן השמיים". מתאים מגיל 5 ומעלה.

מתי: שלישי, 8 במאי, 17:30

מחיר: 70-50 שקל

לפרטים: 1-800-693-693

שלומי לניאדו בדמות מדען צילום: יוסף גרינוולד

 

ינקו ו-7 אמנים

מוזיאון ינקו דאדא בעין הוד מציג לרגל 70 שנה למדינה תערוכה קבוצתית "טווח ראייה". ציורי הנוף של מרסל ינקו ו-7 תצוגות של אמנים ישראלים המתייחסות אליה דרך נושאים חברתיים-פוליטיים על רקע נופי ארץ ישראל. באירוע הפתיחה יתקיים המופע "בורא" של אנסמבל "לשבט-לקום".

מתי: פתיחה, שבת, 21 באפריל, 13:30 (נעילה 31 באוגוסט)

מחיר: 24 שקל

לפרטים: 04-9842350

נוף של לירון לופו 2014 צילום: שי לי

 

40 אוספים

במסגרת "פסטיבל תור הזהב" באשדוד נפתחה במוזאון לתרבות הפלשתים התערוכה "אוספים אוספים". בתערוכה מוצגים כ-40 אוספים של אנשים פרטים מכל שכבות האוכלוסיה ביניהם: 300 אצבעונים, 500 גביעי קידוש, 150 ברכות לשנה החדשה, 200 מטריושקות, 200 קומקומים ואחרים.

מתי: החל מחודש אפריל (נעילה מרס 2019)

מחיר: כניסה חופשית

אוסף בבושקות צילום: איתן וכסמן

 

פסטיבל אבו גוש ה-53

פסטיבל אבו גוש ה-53 למוזיקה קולית מעלה 8 קונצרטים בכנסייה בקרית יערים ו-4 קונצרטים בקריפטה שבכנסייה הצלבנית. בימים שבת וראשון, 16:00-12:00 יתקיימו ארבע שעות מוזיקה בחמישה מוקדים מסביב לכנסייה בו זמנית. בכנסיית קרית יערים: המקהלה מליטא "יאונה מוזיקה", האופרה של פרסל "בחירתו של פאריס" בביצוע בארוקדה, קונצרט מחווה במלאות 100 שנה לליאונרד ברנשטיין, המיסה הגדולה של מוצרט עם קרן הדר ונגני הפילהרמונית ויצירות מופת אחרות. בקריפטה של הכנסייה הבנדיקטנית במרכז הכפר: קונצרט של מוזיקה סקוטית, "לה דולצ'ה ויטה" מוזיקה מסרטים איטלקיים, באך בקצב הבוסה נובה ואנסמבל מודאליוס עם מוזיקה מספרד, לדינו ורנסנס.

מתי: שבועות, שישי-ראשון, 20-18 במאי

מחיר: 144-85 שקל, 30 שקל לילד

לפרטים: 6226* או בקופת בראבו 3221*

כנסיית קריית יערים צילום: דני ארד

 

תל אביב

להקת יאנג לי-פינג לראשונה בישראל

להקת המחול המודרני של יאנג לי-פינג מסין מעלה ארבע הופעות של היצירה "תחת מצור" במשכן בית האופרה. חווית מחול ותאטרון, מוזיקה ואמנות פלסטית. יאנג לי-פינג היא אחת היוצרות הבולטות בעולם המחול המודרני וזו הופעתה הראשונה של להקתה בישראל. אמביציה, נאמנות, תשוקה וארוטיקה, בגידה ופחד מוצגים על רקע תפאורה עוצמתית ויוצאת דופן. הסיפור מוצג על ידי 15 רקדנים, שני מוזיקאים, זמר-שחקן מן האופרה של בייג'ינג ואמנית מגזרות נייר.

מתי: חמישי-מוצאי שבת, 28-26 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

Under Siege Photographer: LI Yi Jian

 

החצר האחורית בפסטיבל א-ז'אנר

פסטיבל א-ז'אנר של תיאטרון תמונע עוסק בנושא "החצר האחורית". היוצרים והיוצרות מזמינים את הקהל ל-13 עבודות פרפורמנס של בדק בית אישי חברתי ופוליטי, בירור חווייתי של המושג ומשמעותו בעידן שבו ההגדרות והגבולות הישנים מיטשטשים ונקבעים מחדש. ביום פתיחת הפסטיבל תתארח עבודת פרפורמנס שהיא שיתוף פעולה בין תיאטרון תמונע למכון הפולני.

מתי: רביעי-שבת, 28-24 באפריל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

בריכה בפרדס של שחר מרקוס צילום: בן הרצוג

 

זמזום הדבורה באופרה

בית האופרה סטניסלבסקי, מבתי האופרה הנחשבים במוסקבה יעלה במסגרת עונת האופרה הישראלית בבית האופרה את "סיפורו של הצאר סלטן" על פי הפואמה המפורסמת של פושקין שכתב בשנת 1831, ומוזיקה מאת ניקולאי רימסקי קורסקוב. זוהי אחת היצירות המוכרות והאהובות ברוסיה כשהקטע המוזיקלי "מעוף הדבור" הפך לאחד הקטעים הקלאסים הידועים בעולם (מוכר כ'מעוף הדבורה'). ינצחו לסירוגין יבגני ברז׳ניק וותימור זנגייב, בהשתתפות מיטב הסולנים, התזמורת והמקהלה של בית האופרה סטניסלבסקי, אליהם יצטרפו 30 ילדי מקהלת 'העפרוני' הישראלית.

מתי: 13-4 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.usrael-opera.co.il

צילום: יח"צ

 

יפו חוגגת תרבות ותאטרון

פסטיבל Jaffa Fest ביוזמת עיריית תל אביב-יפו ותיאטרון גשר, בשיתוף מוסדות התרבות והתיאטראות של יפו, יתקיים במשך ארבעה שבועות באתרים שונים בעיר. יועלו למעלה מ-80 הצגות ומופעים, הפקות בינלאומיות לצד בכורות ישראליות, אירועי חוצות, מופעי מוזיקה, הפנינג מיוחד לילדים, כיתות אמן וסדנאות. ההפקות הבין לאומיות כוללות הצגות מגרמניה, טורקיה, הונגריה, איטליה, אוסטרליה והודו. הפסטיבל יהווה נקודת מפגש על הבמה ומחוצה לה בסימן "חיים ביחד", מפגש בין תרבויות וקהילות. זוהי הפעם הראשונה בה מתקיים פסטיבל המאחד את מגוון מוסדות התרבות של העיר יפו.

מתי: 3 במאי - 2 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים במוסדות התרבות של יפו

 

הכוח הנשי

מרכז "נווה שכטר" בתל-אביב מקיים מופע של יעל דקלבאום ואנסמבל תפילת האימהות, במופע שמאחד על במה אחת נשים חילוניות, דתיות, נוצריות ויהודיות.

מתי: חמישי, 26 באפריל, 20:30

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: רחוב שלוש 42 נווה צדק

יעל דקלבאום צילום: אסף עיני

 

עצים מספרים

סיור בעקבות העצים המספרים את סיפורה של העיר תל אביב עם החברה להגנת הטבע. המסלול יעבור בדיזנגוף סנטר, גן יעקב, שדרות רוטשילד, גן קריית ספר. נקודת המפגש פינת שדרות בן ציון וקינג ג'ורג'(רחבת האוזן השלישית).

מתי: חמישי, 26 באפריל, 18:30-17:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

 

הקלאסיקה של צ'כוב ממוסקבה

תיאטרון מוסובייט, מוותיקי בתי התיאטרון במוסקבה שחוגג 95 שנים להיווסדו ומגיע למשכן האופרה עם שניים מהמחזות הקלאסיים של אנטון צ'כוב "הדוד וניה" ו-"גן הדובדבנים" בבימויו של אנדריי קונצ'לובסקי שנחשב לאחד מבמאי הקולנוע הרוסים המצליחים ביותר בעולם.

מתי: שני-שלישי, 15-14 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6960990

הדוד וניה צילום: ילנה לפינה

 

מחכים לגודו

בתיאטרון יפו תעלה ההצגה "מחכים לגודו" במסגרת פסטיבל JAFFA. המחזה מאת סמואל בקט בבימוי אילן רונן ובהשתתפות דורון תבורי, מנשה נוי, מורד חסן, רסאן אשקר, נכתב ב-1949 אחרי תלאות מלחמת העולם השנייה. הוא עוסק בעולם ללא אלוהים, שאין בו משמעות ובעיקר אין בו תקווה ורונן מוצא בו את הקשר לתחושות בהן הציבור חש כיום.

מתי: ראשון, שני, מוצ"ש, 7, 8, 26 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: רכישת כרטיסים בקופת תיאטרון יפו

 

הפילהרמונית של סנט פטרסבורג

התזמורת הפילהרמונית של סנט פטרסבורג בראשות המנצח יורי טמירקנוב תנגן בהיכל התרבות שני קונצרטים לרגל חגיגות 70 למדינה. 120 נגנים יבצעו ב-9 במאי (יום הניצחון על גרמניה הנאצית) את הסימפוניה השביעית "לנינגרד" מאת דמיטרי שוסטקוביץ'. לפני הקונצרט הרצאה של הפסנתרן, מלחין והמנצח גיל שוחט. ב-10 במאי יבוצעו הקונצ'רטו לפסנתר מס' 3 מאת רחמנינוב והסוויטה הסימפונית "שחרזאדה" מאת רימסקי קורסקוב.

מתי: שישי-שבת, 10-9 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221*, 8780*

St. Petersburg Philharmonic Orchestra Photo: Stas Levshin

 

רחמיו של טיטוס

מיתר אופרה סטודיו, התוכנית לזמרים צעירים של האופרה הישראלית מעלה באולם הקטן בבית האופרה את ההפקה "רחמיו של טיטוס", אופרה מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט. ההפקה בניהולו המוסיקלי וניצוחו של דוד זבה ובבימויה של שירית לי וייס.

מתי: רביעי, שבת, 20:30

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד meitar@israelopera.org.il

 

נופים נעלמים

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מקיים פעילות מיוחדת לל"ג בעומר וליום המוזיאונים הבינלאומי. סיורים מודרכים לכל המשפחה בתערוכה 'נופים נעלמים ומפות נסתרות' המציגה מיצירות נחום גוטמן שטרם נחשפו.

מתי: חמישי, 3 במאי, סיורים בשעות 10:30, 12:00

מחיר: כניסה חופשית

 

סיור מוזיקלי במוזאון

מסע מוסיקלי בין תמונות מוזיאון תל אביב עם האנסמבל הקולי הישראלי "תמונות שרות". החיבור בין ציור של אורי ריזמן ל"שיר העמק" של סמבורסקי, הקשר בין האמנית האימפרסיוניסטית בת' מריזו לשיר של דביוסי. יחסי הגומלין שבין האמנות והמוזיקה יבואו לידי ביטוי בעזרת ארבעת זמרי האנסמבל בסיור חווייתי בחללי המוזאון תוך התייחסות לתמונות והקשר שלהן ליצירות.

מתי: שישי, 4 במאי, 14:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6077020

צילום: יגאל ניסים

 

בחזרה לצבע טרי

צבע טרי 10, היריד לאמנות עכשווית יתקיים במרכז הירידים תל-אביב. חשיפה של זירת האמנות והעיצוב המקומי ונגיעה גם בעולמי. מפגש בין שוחרי אמנות לבין אמנים ואנשי מקצוע מהתחום, שמאפשר רכישת עבודות של מיטב האמנים בני זמננו. היריד מורכב מתערוכות של אמנים עצמאים, מיטב הגלריות, אוצרים עצמאים ופרויקטים בינלאומיים בתחומי האמנות והעיצוב.

מתי: חמישי-שני, 30-26 באפריל

מחיר: בתשלום

 

טעימה מצבע טרי

בגלריית הרחוב ביפו העתיקה מוצגת תערוכת חשיפה של אמני החממה של יריד צבע טרי 10. אמני החממה ידגימו מיצירותיהם כחודש לפני פתיחתו של היריד בקופסאות אור שיוצגו 24/7.

מתי: אפריל עד סוף מאי

מחיר: כניסה חופשית

 

נופים נסתרים

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מציין 120 שנים להולדת הצייר נחום גוטמן, בתערוכה מקיפה מיצירותיו. בתערוכה, "נופים נסתרים ומפות נעלמות", יוצגו עבודות שטרם הוצגו בציבור ויחשפו פרטים חדשים על יצירתו ועל מקומה של שכונת נווה שאנן בביוגרפיה שלו.

מתי: פתיחה, שלישי, 1 במאי, 20:00

מחיר: בתשלום

רימונים של נחום גוטמן 1945 צילום: רן ארדה (אוסף המוזיאון)

 

יצירה בריטית

המועצה הבריטית וקרן קלור ישראל משיקות את SHOW UK במסגרת אירועי "צבע טרי" 2018. "אני אינסופי" יוצג בחלל "קובייה לבנה". זהו מופע שחלקו מחול וחלקו מיצב וידאו, סולו מחול האורג דימויים ותנועה לכדי יצירה שבוחנת את מסעו של העולם הדיגיטלי ליצירת חיים בביצוע להקת טום דייל.

מתי: חמישי-שני, 30-26 באפריל

אני האינסופי צילום: Tom Dale

 

מי רצח את ארלוזורוב

מוזאון בית העיר ותאטרון מסתורין מעלים את הפרפורמנס "מי רצח את ארלוזורוב - המחזמר". תעלומת הרצח לא פוענחה מעולם ותאטרון מסתורין פותח את שערי הארכיונים בשיתוף עם מוזאון בית העיר, ומזמין את הקהל לשוטט, לצפות, להשתולל, ואף לשחק בעצמם.

מתי: בכורה, חמישי, 26 באפריל, 24, 31 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: רחוב ביאליק 27, www.mystorin.com/arlozerov

 

פסטיבל פליציה בלומנטל

פסטיבל פליציה בלומנטל למוזיקה מציין השנה 20 שנות פעילות במוזיאון תל אביב. הפסטיבל הנוכחי יהיה ברוחה של אנט סלין, בתה של פליציה בלומנטל, שהפיקה את הפסטיבל במהלך השנים, והלכה השנה לעולמה. הוא יציג אמנים וסגנונות שאהבה במיוחד, מוזיקאים והרכבים מרחבי העולם שהופיעו במהלך השנים בפסטיבל וישובו לישראל. אנסמבל ל'ארפג'טה, אנסמבל ארמוניקו קונסורט, נגנית המנדולינה נילזי קרבליו, אנסמבל טרמולו, אנסמבל נקשני שטרסבורג, האורקסטרה, זמרות האופרה חן רייס ויעל לויטה.

מתי: שני-שבת, 12-7 במאי

מחיר: 150-80 שקל

לפרטים: kb.blumentalfestival.com/

נילזי קרבליו צילום: Rodrigo Ramalho

 

טבע עולמי וטבע מקומי

מוזיאון ארץ ישראל ברמת אביב מציג את תערוכת צילום הטבע הבינלאומית המתקיימת זו הפעם ה-52 ביוזמת מוזיאון הטבע בלונדון ו-BBC, כוללת כמאה תמונות שנבחרו בתחרות בינלאומית. לצדה "תמונת טבע" תערוכת צילומי טבע מקומיים לאחר תחרות שבה נבחרו הצילומים הטובים ביותר.

מתי: ראשון-שבת, במהלך חודש אפריל

מחיר: בתשלום

טבע מקומי צילום: פאבל ספוריש

 

יריד שופוני

יריד הנעליים "שופוני" יתקיים כמדי שנה בנמל יפו, מחסן 2. שופוני נולד מתוך הצורך לקדם את נישת עיצוב הנעליים והתיקים הישראלית ההולכת ומתפתחת ויארח את מיטב המעצבים עם הנחות של 20% על קולקציות הקיץ החדשות, ועד 70% הנחה על דגמים מעונות קודמות.

מתי: חמישי-שבת, 28-26 באפריל,

מחיר: כניסה 10 שקל

לפרטים: www.shoofuni.co.il/

עיצוב של אלן רובין - דגם טבעוני צילום: יח"צ

 

הרצל החלום שהתגשם

תאטרון אורנה פורת מעלה במהלך חודש אפריל במוזיאון תל אביב ותיאטרון גבעתיים הצגות לילדים לגיל 7-3, 11-7, 17-12 ובנוסף לפעוטות מגיל שנה עד שנתיים וחצי. בין ההצגות: מלמך סיאם, ליצן החצר, אי המטמון, הנעלים של אדון סימון, טובים השניים ואחרים. לקראת יום השואה תעלה ההצגה הניצחון הסופי ולכבוד יום העצמאות "הרצל - החלום שהתגשם".

מתי: 28-7 באפריל

מחיר: 90-40 שקל (הכניסה למוזיאון תל אביב מקנה ביקור חינם בתערוכות)

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9

מתוך "ליצן החצר" צילום: כפיר בולוטין

 

ירושלים

איטלקי על המסך

פסטיבל הקולנוע האיטלקי CINEMA ITALIA יתקיים בסינמטק ירושלים עם 60 הקרנות ו-13 סרטים. הפסטיבל יפתח בסרט המוזיקלי "אהבה ועולם תחתון" של האחים מאנטי שזכה ב"אוסקר האיטלקי". במסגרת הפסטיבל יתארחו בכירים מתעשיית הקולנוע האיטלקית, ביניהם: פאולו ג'נובזה (Paolo Genovese), במאי הסרט "זרים מושלמים" שבא להציג את סרטו החדש, "המקום"; אנדריאה סגרה (Andrea Segre), המגיע לישראל עם סרט פוליטי, "סדר הדברים", אשר הקרנותיו מלוות באי נחת מצד הגורמים הפוליטיים הרשמיים באירופה; ואנדריאה מאנייני (Andrea Magnani), אשר סרטו "איזי" מציג פן קליל ואירוני של הקולנוע האיטלקי.

מתי: 28-21 באפריל,

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט "המקום" The place

 

מוזיקה אתנו-ג'אזית

שלמה עוז ולהקת נאגווה יופיעו בבית הקונפדרציה עם יצירות חדשות בביצועי בכורה. שלמה עוז, מלחין, אמן גיטרה ונגן סיטאר, פיתח קול ייחודי בסצנת המוזיקה האתנו-ג'אזית בישראל. הוא ייסד את להקת "נאגווה" שבהרכבה הנוכחי מנגנים נגן הבוזוקי, גיטרה בס והעוד ינקלה סגל, נגן כלי ההקשה רוני עברין והצ'לן יועד ניר.

מתי: חמישי, 10 במאי, 20:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 6226*, 02-6237000

להקת נאגווה צילום: יח"צ

 

עולים לדגל

כ-3,000 דגלי ישראל מהארץ ומהעולם יכנסו ל"קפסולת הזמן של ישראל" יחד עם איחול וייחול של מגוון אנשים – למדינה, לירושלים ולעצמם הדגלים ישמרו בארכיב למשך 30 השנים הבאות כאשר דגלים נבחרים עטורים באיחולים יוצגו בתערוכה מיוחדת במהלך השנה "בגבעת התחמושת".

מתי: החל מאפריל

מחיר: בתשלום

 

סיפורי התנ"ך, יהדות ושואה

במוזיאון היכל שלמה נפתחה תערוכה מונומנטאלית "לאן שהלב מושך" של ניצול השואה שלום קלנר. התערוכה עוסקת בסיפורי התנ"ך היהדות והשואה. יצירות שעליהן עבד האמן במהלך שבע השנים האחרונות.

מתי: במהלך חודש אפריל

מחיר: כניסה חופשית

יצירתו של שלום קלנר

 

אקזוטיקה צרפתית

תזמורת הבארוק ירושלים תופיע בימק"א הבינלאומית עם הקונצרט "אקזוטיקה צרפתית" לרגל 350 שנים להולדתו של גדול מלחיני צרפת במאה ה-18 - פרנסואה קופרן. בקונצרט יבוצעו יצירות של קופרן ובני זמנו, ראמו ומופאט, תוך התמקדות בתרבויות אקזוטיות. לתזמורת יצטרפו הזמרות: יעלה אביטל וענת צ'רני.

מתי: רביעי, 2 במאי

מחיר: 140/120 שקל

לפרטים: 02-6715888

זמרת הסופרן יעלה אביטל צילום: יח"צ

 

דרום

סוף שבוע משפחתי בנגב

סוף שבוע בהדרכת בית ספר שדה הר הנגב בעקבות בור חמת שנחפר לפני למעלה מ-3000 שנה שמטרתו הייתה לספק מים למצודה השכנה על ידי אגירת מי נגר עילי. בחמישי טיול קצר בשביל המצוק להר גמל ובערב סיור משפחתי על קו המצוק הטבעי ותצפית למכתש רמון. לאחר ארוחת ערב תצפית על גרמי השמים באמצעות טלסקופים. בשישי טיול בעקבות ציפורי המדבר בעין סהרונים ולאחריו סיור בעקבות נדידת הציפורים ברכס נפחא. לאחר ארוחת הערב פעילות בעקבות "חיי הלילה במדבר" ובבוקר שבת, סיור צפרות בשמורת עין עבדת, בעקבות דורסי היום שוכני המצוקים וציפורי השיר חובבות המים. לסיום, ביקור בקבר דוד בן גוריון.

מתי: חמישי-שבת, 5-3 במאי

מחיר: פנסיון מלא

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

פארק מוטורי ביער חצרים

הפארק המוטורי Motor City יפתח ביער חצרים. שתי המכוניות הראשונות בצי רכבי הבית פותחו ונבנו על ידי החברה הישראלית Griiip שהחלה את דרכה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, משלבות טכנולוגיה וחדשנות ישראלית ובנייה איטלקית מתקדמת.

מתי: פתיחה, 22 במאי

מחיר: בתשלום

צילום: שחר אלגזי

 

מציגים ערבה

סוף שבוע לכל המשפחה בערבה הדרומית עם תיאטרון "אלעד" מקיבוץ אילות סיורים, סדנאות והצגות. "דרך הערבה" – תיירות בערבה הדרומית בשיתוף עם הקיבוצים המארחים ואתרי הביקור, מקיימים סוף שבוע תיאטרלי על רקע נופי המדבר. הצגת ילדים, מפגש בפארק תמנע עם "המלך שלמה", ביקור בפארק יטבתה וסדנאות אקו-כיף בלוטן. האירוח בקיבוצי הערבה הדרומית על בסיס חצי פנסיון.

מתי: חמישי-שבת, 12-10 במאי

מחיר: הפעילויות ללא תשלום לאורחי הקיבוצים

לפרטים: 08-6616976

תיאטרון אלעד צילום: ניצן גולן

 

סיורים היסטוריים בבאר שבע

מינהלת העיר העתיקה ותיירות באר שבע מקיימות בימי שישי סיורים היסטוריים מודרכים בעיר העתיקה בבאר שבע. הסיורים יצאו מרחבת מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם, שער הכניסה לעיר העתיקה בבאר שבע ומשם ימשיכו לאורך הציר התיירותי בעיר העתיקה. בנוסף, מתקיימים שישי מוזיקלי ברחוב קק"ל ושוק מדרחוב בעיר העתיקה.

מתי: ימי שישי בחודש מאי

מחיר: 30 שקל כולל כניסה לשני אתרים

לפרטים: 08-6464980

באר אברהם צילום: דיאגו מיטלברג

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|