אירועים, פעילויות, טיולים, אטרקציות ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 26-20 במאי 2018

פסטיבל ים של גליל מערבי, סיורי לילות רמדאן בעכו, מחול הונגרי בחיפה, אירוע שמירה על חוף בת ים, מעצבי על במוזיאון העיצוב חולון, פסטיבל דוקאביב בתל אביב, שבוע האזרח הוותיק בתל אביב, פסטיבל הצגות ביפו, חוגגים את יום כדור הארץ בירושלים, אירוח לילות רמדאן בעיר רהט

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

פסטיבל ים של גליל מערבי

פסטיבל "ים של גליל מערבי" ממשיך גם בסוף השבוע הקרוב. משט אכזיב יתקיים בשישי, 25 במאי, סיורים מודרכים בעכו, הגנים הבהאים ובתי אפנדים בימי שישי ושבת 26-25 במאי, מופע של הראפר טונה ולהקתו באתר ראש הנקרה בחמישי, 24 במאי וערב ג'אז ובלוז במושב לימן בשישי, 25 במאי עם כרמל ביג בנד ושלישיית איריס ועופר פורטוגלי.

מתי: חמישי-שבת, 26-24 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.yamgalil.co.il

משט אכזיב צילום: טרק ים

 

סיור ליקוט זרעי קיץ

סיור ליקוט קיצי בהדרכת יתיר שדה, בעין ניל"י בדרום הכרמל, היכרות וטעימות של זרעי קיץ חד-שנתיים מקומיים והכנה משותפת של מספר מתכונים: חרדל דיז'ון מקומי, כבישת צלפים וממרחים.

מתי: שבת, 26 במאי, 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

חזרה למערות האדם הקדמון

סיור מודרך עם בית ספר שדה חוף כרמל במערות הפרהיסטוריות בכרמל ונחל אורן. הסברים על יושבי המערות הקדומים, תרבותם, התהליכים האבולוציוניים והקשר שלהם לאדם המודרני. הצצה אל נבכי המוח בעקבות הפרהיסטוריה שבנחל, שעשועים ומחקרים עדכניים. טיול ברכס אצבע על הכרמל בשילוב תצפיות לים.

מתי: שבת, 2 ביוני, 09:30- 14:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

פולקלור הונגרי

אנסמבל הפולקלור ההונגרי הלאומי מגיע לאודיטוריום חיפה עם מופע מחול ומוזיקה עממית תוססת. עשרות רקדנים, נגנים, זמרים וניגוני הכינור ההונגרי. "זיכרונות מטרנסקרפטיה" מציג את התרבות והמסורת הססגונית והעשירה של התושבים שחיו במזרח קרפתיה וטרנסקרפטיה (זאקרפטיה). תערובת של בני לאומים שונים, הונגרים, אוקראינים, רוסים, יהודים, רומנים, צ'כים, צוענים. המופע מחבר בין התרבויות השונות עם המאפיינים הלאומיים השונים, כשהדגש הוא על השורשים המשותפים והדמיון ההיסטורי.

מתי: רביעי, 6 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8662244

המחול ההונגרי karp

 

מירון לחובבי לכת

סיור מודרך שיתחיל למרגלות הר מירון. ביקור בחורבת חממה וירידה אל ערוץ נחל נריה תוך הליכה נעימה ומוצלת בין סבך עצים. הגעה אל "כביש המריבה" וסיפורו. משם אל הכפר הדרוזי חורפיש, סיור והסברים על חייהם, דתם ומסורותיהם. דרגת קושי: חובבי לכת. כולל עליות וירידות בינונית. אורך המסלול: 7-8 ק"מ.

מתי: שבת, 2 ביוני, 16:00-06:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

לטייל עם נשים מבשלות

המיזם "נשים מבשלות" מקיים מסע לילי עם נשות עכו במסגרת אירועי הרמדאן. קבוצת נשים משתי הדתות בשיתוף מורה דרך יצאו לסיור קולינרי-תרבותי בשילוב הסברים על מנהגי החג, ביקור במסגד אל ג'זאר, סיור בסמטאות והחיבור בין שלושת הדתות שמתקיים בעיר. טעימות ממתקים וקינוחים מסורתיים, ביקור בח'אן אל שווארדה ולסיום ארוחה מסורתית בבית אחד התושבים שתוגש בכלים מסורתיים שנאספו ממגוון הדתות.

מתי: מדי ערב בחודש הרמדאן

מחיר: 165 שקל לאדם בהרשמה מראש בלבד

לפרטים: 073-7826180

 

עידן החרדה

תזמורת פילדלפיה תופיע באודיטוריום חיפה במסגרת סיבוב הופעות באירופה. היא תנגן בניצוחו של המנהל המוזיקלי יאניק נזט סגן מבחר יצירות, בהן סימפוניה מספר 2 לפסנתר ותזמורת "עידן החרדה" לציון מאה שנים להולדתו של ליאונרד ברנשטיין שחיבר אותה. אל התזמורת יצטרף נגן הפסנתרן ז'אן איב תיבודה.

מתי: ראשון, 3 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים באתר בימות

תזמורת פילדלפיה (Jan Regan)

 

מרכז

בין הר עיבל והר הגריזים

סיור מודרך בהרי צפון השומרון, בדגש תנכי והיסטורי. בגובה 900 מ' מעל פני הים שוכנים שני ההרים הגבוהים בשומרון - הר עיבל, המכונה הר הקללה, ומולו הר גריזים, המכונה הר הברכה. לכל אחד סיפור מרתק הקשור להיסטוריה היהודית מימי התנ"ך. ביקור בהר עיבל באתר המיוחד המכונה "מזבח יהושע" ותצפית על שכם וסביבתה מצפון. בהמשך סיור בשרידי בית כנסת שומרוני עתיק והסברים על העדה ומנהגיה. נסיעה באוטובוס ממוגן. לבני 18 ומעלה.

מתי: שישי, 25 במאי, 15:00-06:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

השומרונים בהר גריזים צילום: רונית סבירסקי

 

החוף שלך קורא לך

החברה להגנת הטבע מקיימת פעילות לקהל הרחב ופותחת סופ"ש בחוף בת ים תחת הכותרת "החוף שלך קורא לך" בחוף ירושלים (ליד חוף הסלע). הפנינג חוף כולל סיורי היכרות עם הים, סדנאות ופעילויות ביניהן: חדר בריחה צבי ים, תחנת הסבר על פסולת ימית, תחנת מגוון מינים, תחרות בניית ארמונות בחול. האירוע בשיתוף הנוער של חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע. בסוף ההפנינג תתקיים קבלת שבת מוזיקלית.

מתי: שישי, 1 ביוני, 16:00 -18:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

חוף בת ים צילום: רונית סבירסקי

 

מעצבי על במוזיאון העיצוב

תערוכת הקיץ של מוזיאון העיצוב חולון "זגמייסטר & וולש: רטרוספקטיבה" מעצבי העל סטפן זגמייסטר וג'סיקה וולש, מהמעצבים הגרפיים החשובים, המשפיעים על דור שלם של יוצרים, במרכזה של רטרוספקטיבה עשירה, צבעונית, שמחה, אקטואלית ומקורית. צמד המעצבים, ידועים בין היתר כמעצבים שעבדו עם הרולינג סטונס, ליוויס, BMW, ג'יי זי והניו יורק טיימס במגוון טכניקות, אמצעי הבעה מגוונים, חומרים בלתי שגרתיים ותובנות מעלות חיוך כש"המדיום הוא המסר". בנוסף נפתחות התערוכות "מוכרמוזר" ו"חיטה היא חיטה היא חיטה".

מתי: פתיחה 6 ביוני עד 27 באוקטובר

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 073-2151515

צילום: ארון פילקיי והנרי הארגריבס Mily

 

טיול עם קטנטנים

טיול שבת למשפחות עם קטנטנים. סיור ברכסי הכורכר בשמורת חוף השרון בשילוב תצפית לים התיכון. היכרות עם צמחיית החולות ובעלי החיים במקום. חיפוש אחר צבים ועדויות לצבאים ארץ ישראליים. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל.

מתי: שבת, 2 ביוני, 9:00 -12:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סולידריות ביערות מנשה

להקת "סיסטם עאלי" מעלה מופע מיוחד לפסטיבל יערות מנשה "סולידריות" ביער הקיני (סמוך לקיבוץ מגידו). הם יארחו את לירון עמרם, עלמה זהר ולונא אבו נסאר במופע הנותן במה וביטוי למגוון של שפות, חלומות וסגנונות מוזיקליים.

מתי: חמישי, 31 במאי, 22:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 052-3483112

סיסטם עאלי צילום: אסקף אברהם

 

שירים ופיוטים

"שיר תפילה" – קונצרט סיום העונה של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד בהשתתפות חיים ישראל, בנימין בוזגלו ומשה לוק יתקיים ברחבי הארץ. מיטב השירים והפיוטים ברוח ישראלית לכבוד 70 שנה למדינה. חיים ישראל, שואב את השראתו מן המקורות ומגשר בין המגזר הדתי והחילוני ביצירתו.

מתי: 31-14 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: לפרטים על ההופעות השונות www.andalusit.co.il

משה לוק צילום: רפי דלויה

 

לרסן את גידולי הפרא

גלריית החווה בחולון, יוצאת בתערוכה חדשה: " לרסן את גידולי הפרא" ובה סדרת העבודות החדשה של הפסלת והאמנית ישראלה הרגיל. היא עוסקת בריסון ותרבות הפסולת, אם זה חלקי מכונות, שאריות ברזל, חוטים או חלקי ריהוט או ענפים שנגדעו ועם הזמן התייבשו.

מתי: פתיחה רביעי, 16 במאי, 19:00 (נעילה 10 ביוני)

מחיר: כניסה חופשית

צילום: ישראלה הרגיל

 

תל אביב

פסטיבל הסרטים הדוקומנטריים

פסטיבל דוקאביב יתקיים זו השנה ה-20 בסינמטק תל אביב ואתרים שונים ברחבי העיר. במסגרת הפסטיבל יוצגו כ-120 סרטים דוקומנטריים חדשים מישראל ומרחבי העולם. השנה נבחרו לתחרות הישראלית 15 סרטים חדשים של יוצרים ישראלים. כמו כן, נבחרו שישה סרטים שהופקו במסגרת בתי הספר לקולנוע המובילים בארץ.

מתי: 26-17 במאי

מחיר: בתשלום

מתוך הסרט מתנחלת צילום: אור אזולאי

 

שבוע האזרחים הוותיקים

עיריית תל אביב יפו מקיימת את שבוע הגמלאי בתל אביב יפו. במהלך השבוע יערכו אירועי תרבות במחיר מסובסד לגמלאים ואזרחים ותיקים, חלקם ללא תשלום. בין האירועים: הצגות, מופעים, סיורים מודרכים, קונצרטים, סרטים וימי בריאות. מופע של שלומית אהרון ושלושת הטנורים, ערב יווני, ערב שאנסונים צרפתיים, ערב עם סולני האופרה, המופע המוזיקלי של חני נחמיאס ועירית ענבי ואחרים.

מתי: שבת-שבת, 26 במאי - 2 ביוני

מחיר: 75-25 שקל, סיורים 30 שקל, סרטים 20 שקל, חלק מן המופעים ללא תשלום לאזרחים ותיקים

לפרטים: 03-7280780/1/2

 

יפו חוגגת תרבות ותאטרון

פסטיבל Jaffa Fest ביוזמת עיריית תל אביב-יפו ותיאטרון גשר, בשיתוף מוסדות התרבות והתיאטראות של יפו, יתקיים במשך ארבעה שבועות באתרים שונים בעיר. יועלו למעלה מ-80 הצגות ומופעים, הפקות בינלאומיות לצד בכורות ישראליות, אירועי חוצות, מופעי מוזיקה, הפנינג מיוחד לילדים, כיתות אמן וסדנאות. ההפקות הבין לאומיות כוללות הצגות מגרמניה, טורקיה, הונגריה, איטליה, אוסטרליה והודו. הפסטיבל יהווה נקודת מפגש על הבמה ומחוצה לה בסימן "חיים ביחד", מפגש בין תרבויות וקהילות. זוהי הפעם הראשונה בה מתקיים פסטיבל המאחד את מגוון מוסדות התרבות של העיר יפו.

מתי: 3 במאי - 2 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים במוסדות התרבות של יפו

מתוך המחזה מוצרט וסליירי צילום: רונית סבירסקי

 

בוחנים את המגילה

"מדברים עצמאות" היא סדרת מפגשים חודשית המתקיימת בבית העצמאות בשדרות רוטשילד. הסדרה הבוחנת את מגילת העצמאות וערכיה בסימן "מחזון למציאות" - תוך ניסיון לבחון מה השתנה בין מה שנכתב במגילה לבין מה שמיושם בארץ 70 שנה לאחר כתיבתה. המפגש הקרוב על זהות יהודית בתפוצות ומה המבט עליהם אומר עלינו. 5-4 דוברים יתייחסו לנושא, לאחר מכן יתקיים פאנל ולסיום שאלות מהקהל.

מתי: רביעי, 30 במאי, החל מ-18:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-5106426

 

פדרה אהובתי

תיאטרון תמונע מעלה את המחזה "פדרה אהובתי", קומדיה דרמטית בעיבוד מודרני לסיפור המיתולוגי של "פדרה" מאת ז'אן ראסין בתרגום נתן אלתרמן. ארבעה שחקנים שיש ביניהם היסטוריה, ויחסים טעונים. הקוגרית הראשונה, מקרה ה-Me-Too וזוג במשבר יחסים. בהשתתפות: ענבל להבי, צהלה מיכאלי, מתן קסירר, מאי קשת, אייל שכטר.

מתי: ראשון, שישי, 13, 18 במאי, 20:00 1 ביוני, 13:00

מחיר: 60-40 שקל

לפרטים: 03-5611211

פדרה אהובתי צילום: דוד קפלן

 

עיר הביון העברית הראשונה

טיול מודרך בעקבות לוחמיו הראשונים של המוסד ופעילותם בתל-אביב – "עיר הביון העברית הראשונה". מסע אל שורשיה הנסתרים של "החבצלת" ודמויותיהם של מניחי היסודות לעולם הסוד והסתר. סיפורם של אנשי לח״י, האצ״ל, יצחק שמיר, מייסד יחידת ״מפרץ״ והממונה עליו, איסר הראל.

מתי: שישי, 25 במאי, 12:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

עצים מספרים

סיור מודרך של החברה להגנת הטבע בעקבות העצים שמספרים את סיפורה של העיר. מדיזנגוף סנטר דרך גן יעקב, שדרות רוטשילד עד גן קריית ספר. נקודת מפגש: פינת שדרות בן ציון וקינג ג'ורג'(רחבת האוזן השלישית)

מתי: חמישי, 24 במאי, 18:30-17:00

מחיר: ללא תשלום בהרשמה מראש באתר

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

הולכים בשביל העצמאות

סיור מודרך "בשביל העצמאות" החדש בלב הפועם של תל אביב במתחם הרחובות הרצל, לילנבלום, אלנבי, שדרות רוטשילד ואחד העם. מסע היסטורי בין עשר נקודות המספרות את סיפור ראשיתה של תל אביב וסיפור הכרזת העצמאות - הקיוסק הראשון; בית העצמאות; מוזיאון ההגנה; בית הכנסת הגדול; מגדל שלום; פסל מאיר דיזנגוף ואתרים נוספים. בסיום, ביקור במיצג האורקולי "שער הדמוקרטיה הישראלית". משך הסיור כשעתיים.

מתי: במהלך חודש מאי, ראשון-חמישי, 20:00-18:00, שישי-שבת, 12:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש באתר bit.ly/2KbxrLy

צילום: שולה וידריך

 

טעימה מכרם התימנים ושוק הכרמל

סיור מודרך אל הפינות הלא ידועות של שכונת כרם התימנים, שכונת מחנה יוסף ושוק הכרמל. הזדמנות אחרונה לראות בתים ישנים מיוחדים העומדים להיהרס בקרוב. סיפורים ואגדות מימי העלייה התימנית ועל ספר תורה ש"גואל" עקרות. טעימות קטנות של תבשילים מסורתיים והיכרות עם סגולות הבריאות של החילבה. בשוק הכרמל מפגש עם פנינים קולינריות ובשילוב טעימות קלות.

מתי: שישי, 1 ביוני,

מחיר: בתשלום

לפרטים: לבני 18 ומעלה, 03-6388688

 

סוף משחק

תיאטרון תמונע מעלה את מופע המחול "סוף משחק – GAME OVER" עם קבוצת המחול הליטאית Low Air. מופע מחול המשלב בין אמנות חזותית ואמנויות הבמה בהשראת הסופר הארגנטיני חוליו קורטסאר.

מתי: חמישי, 24 במאי, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

Low Air - GAME OVER Photo: Laura Vanseviciene

 

מיני פסטיבל הולגאב

מיני פסטיבל של תיאטרון הולגאב יתקיים בתיאטרון ענבל במרכז סוזן דלל. התיאטרון שמושבו בירושלים מקיים לראשונה סדרת מופעים בתל אביב. "סיפור אהבתו של הסופר צ'ולוט"- קומדיית נונסנס במסע לילי בליווי מוזיקת ראפ ווידאו. "לא נחמדה לקשר רציני" – הצגת יחיד קומית על סטיגמות ודעות קדומות שקיימות בחברה הישראלית. התיאטרון עוסק במיעוט, באחר, בחריג ובמהגר, ונותן במה לשחקנים ממוצא אתיופי ולשחקנים בעלי שפת תיאטרון ייחודית.

מתי: שלישי-חמישי, 14-12 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5173711

לא נחמדה לקשר רציני צילום: משה מלכא

 

מחול הטראומות

אנסמבל "תוצרת בית" ("יאבל'ק", "המרקיד", "שתמות אמן") ביצירת מחול חדשה 13 פרגמטים. חברי האנסמבל ממשיכים במסע שלהם להכרות והבנה של הטראומות הישראליות שנותרו ושמשפיעות גם שנים אחרי התרחשותן. כוריאוגרפיה: אביגיל רובין, רקדנים יוצרים: רן בן דרור ואביגיל רובין.

מתי: חמישי, שישי, 31 במאי, 1 ביוני, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5611211

 

מציינים 100 שנים לברנשטיין

תזמורת פילדלפיה תופיע בהיכל התרבות במסגרת סיבוב הופעות באירופה. היא תנגן בניצוחו של המנהל המוזיקלי יאניק נזט סגן מבחר יצירות, בהן סימפוניה מספר 2 לפסנתר ותזמורת "עידן החרדה" לציון מאה שנים להולדתו של ליאונרד ברנשטיין שחיבר אותה. אל התזמורת יצטרף נגן הפסנתרן ז'אן איב תיבודה.

מתי: שני, 4 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים באתר בימות

תזמורת פילדלפיה (Jan Regan)

 

צלילים ומחול הונגרי

אנסמבל הפולקלור ההונגרי הלאומי יעלה במשכן האופרה "זיכרונות מטרנסקרפטיה", מופע מחול ומוזיקה עממית תוססת. עשרות רקדנים, נגנים, זמרים וניגוני הכינור ההונגרי. המופע מציג את התרבות והמסורת הססגונית והעשירה של התושבים שחיו במזרח קרפתיה וטרנסקרפטיה (זאקרפטיה). תערובת של בני לאומים שונים, הונגרים, אוקראינים, רוסים, יהודים, רומנים, צ'כים, צוענים.

מתי: שני, 4 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: יח"צ

 

הפנינג לסטודנטים

יום הסטודנט TLV 2018 יערך בקמפוס אוניברסיטת תל אביב ויפתח השנה במסיבת בריכה (17:00-12:00) עם תומר מייזנר ו-DJ BAGO. מהשעה 18:00 ועד השעות הקטנות של הלילה הפנינג, יריד דוכנים ומתחמי אוכל ואלכוהול מסיבת אזניות והופעות אמנים ביניהם שרית חדד, נטע ברזילי וסטטיק ובן אל.

מתי: חמישי, 31 במאי, החל מ-12:00

מחיר: הופעות, מסיבה וכרטיס משולב בתשלום

צילום: שלומי מזרחי

 

ירושלים

בעקבות דורסי הלילה

סיור למשפחות ולילדים בהדרכת מרכז הצפרות הישראלי בעקבות דורסי לילה בירושלים וסביבתה. חיפוש אחר מספר מינים של דורסי לילה המקננים בסמיכות לאדם ביניהן: כוס החורבות הביישן ו"מלך הינשופים"- האוח העיטי. לסיום תצפית לילית בעקבות ינשוף העצים, תנשמת ומינים נוספים.

מתי: חמישי, 24 במאי, 18:30 -22:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

עוף דורס צילום: רונית סבירסקי

 

חוגגים לטבע ולכדור הארץ

לכבוד חגיגות יום כדור הארץ יתקיימו פעילויות ואטרקציות במצפה נפתוח לקהל הרחב. סיורים באתר, הפעלות וסדנאות לכל המשפחה, תערוכת אמנות בחיק הטבע, הצגה לילדים, לימוד משותף וקבלת שבת מוזיקלית במחוות אהבה לסביבה. האירוע מתקיים בסימן המאבק להפיכת מצפה נפתוח לפארק טבע ומורשת. נפגשים בגן הקיפוד, רח’ דרך החורש 90, רמות ב’.

מתי: שישי, 25 במאי, 15:00-11:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

מצפה נפתוח צילום: החברה להגנת הטבע

 

תזמורת פילדלפיה

תזמורת פילדלפיה מגיעה לבנייני האומה בירושלים במסגרת סיבוב הופעות באירופה. היא תנגן בניצוחו של המנהל המוזיקלי יאניק נזט סגן מבחר יצירות, בהן סימפוניה מספר 2 לפסנתר ותזמורת "עידן החרדה" לציון מאה שנים להולדתו של ליאונרד ברנשטיין שחיבר אותה. אל התזמורת יצטרף נגן הפסנתרן ז'אן איב תיבודה.

מתי: שלישי, 5 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתר בימות

צילום: יח"צ

 

555 חמסות

תערוכת "חמסה חמסה חמסה" נפתחת במוזיאון לאמנות האסלאם. 555 חמסות מוצגות בתערוכה העוסקת במוטיב המוסלמי שהפך למרכיב בלתי נפרד מהזהות הישראלית בימינו. כ-50 אמנים ומעצבים ישראלים מתחומים שונים מציגים גרסה חדשה ועכשווית משלהם לחמסה. פרויקט מיוחד לתערוכה: עבודת מחקר חזותי של מאות חמסות היסטוריות מאוספו הפרטי של אספן היודאיקה וויליאם גרוס, אחד מאספני החמסות הגדולים בעולם.

מתי: פתיחה, 24 במאי (נעילה 24 בנובמבר)

מחיר: בתשלום

עבודה של עדן הרמן רוזנבלום

 

לטייל על החומות

שני מסלולי סיור נערכים על טיילת החומות ההיסטורית. העיר העתיקה והאתרים המקודשים ממבט על. המסלול הצפוני – משער יפו עד שער האריות, הדרומי – משער יפו עד הכותל. ניתן לעלות על שני המקטעים באותו כרטיס - הכרטיס תקף ליומיים.

מתי: ראשון-חמישי, שבת, 17:00-09:00 (טיילת דרומית וצפונית) ימי שישי 14:00-09:00 (טיילת דרומית)

מחיר: 18 שקל למבוגר, 8 שקל לילד

לפרטים: לרכישת כרטיסים בקופה בשער יפו או באתר www.pami.co.il

צילום: רונית סבירסקי

 

דרום

לילות רמדאן ברהט

סיורי ערב לכל המשפחה יתקיימו במסגרת "קסם המדבר" וחגיגות הרמדאן בעיר הבדואית הגדולה ביותר בנגב, רהט. יציאה מאזור התעשייה עידן הנגב בסמוך ללהבים, אירוח של קפה ותה בדואי, ציורי חינה ושוק בדואי. סיור בעיר רהט, סדנאות להכנת מאכלים בדואים, סדנת ריקודי דבקה, אירוח בבית מקומי וסעודת "איפטר". הסיורים באוטובוסים מאורגנים. האירועים מתקיימים על ידי הרשות לפיתוח הנגב ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

מתי: חמישי, שבת, 31 במאי, 2, 7, 9 ביוני, החל מהשעה 16:00

מחיר: 100 שקל למבוגר, 50 שקל לילד (12-2)

לפרטים: בהרשמה מראש www.ramadan-nights.co.il/

דוכני רחוב ברהט צילום: אור אלכסנברג

 

סיור ביער הנטוע הגדול בישראל

סיור מודרך עם קק"ל ביער יתיר שבדרום הר חברון. היער הנטוע הגדול בישראל ומשתרע על פני יותר מ-30 אלף דונמים. ביקור בחורבת ענים - בית הכנסת מתקופת המשנה והתלמוד, הליכה בשביל המתקנים החקלאיים והסברים על תהליכים מתקדמים של ייצור שמן זית ודגן. בסיום, תצפית על מאגר יתיר שבלב היער.

מתי: שישי, 25 במאי, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: ההרשמה במוקד "קו ליער": 1-800-350-550

מאגר יתיר צילום: ארכיון קק"ל

 

עומדים על הראש

בצריף בן גוריון בשדה בוקר תערך סדנת יוגה משפחתית וסיור מודרך במסגרת חגיגות "שבת ארצית" Unplugged.

מתי: שבת, 2 ביוני, 13:30-11:00

מחיר: 35 שקל למבוגר, 20 שקל לילד

לפרטים: 08-6560469

 

סופ"ש לשומרי מסורת

חופשה סוף שבוע עם בית ספר שדה הר הנגב מיועדת לקהל שומר מסורת. בשישי אחר הצהריים, קבלת שבת משותפת בליווי כלי נגינה (לפני שבת). הליכה אל הר הגמל המשקיף אל מכתש רמון לקבל את השבת בשירי ארץ ישראל ופרקי תהילים. הדלקת נרות ותפילת מנחה וערבית, ארוחת ערב ולאחריה הרצאה ודיון על זהות, אחריות וטבע בישראל. לקינוח יתקיים "טיש-טבע" – ערב שירים וסיפורים בהשתתפות הקהל. בשבת טיול משפחות רגוע אל שביל הבוסתן, ארוחת צהריים ואתנחתא של קפה ועוגה.

מתי: שישי-שבת, 9-8 ביוני

מחיר: בתשלום על בסיס לינה ופנסיון מלא

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

נופי מכתש רמון צילום: רונית סבירסקי

 

פארק מוטורי ביער חצרים

הפארק המוטורי Motor City יפתח ביער חצרים. שתי המכוניות הראשונות בצי רכבי הבית פותחו ונבנו על ידי החברה הישראלית Griiip שהחלה את דרכה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, משלבות טכנולוגיה וחדשנות ישראלית ובנייה איטלקית מתקדמת.

מתי: פתיחה, 22 במאי

מחיר: בתשלום

צילום: שחר אלגזי

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|