אירועים, פעילויות, טיולים ומופעים בכל רחבי הארץ בתאריכים 27 במאי-19 ביוני 2018

פסטיבל ים של גליל מערבי, סיורי לילות רמדאן בעכו, מחול הונגרי בחיפה, אירוע שמירה על חוף בת ים, מעצבי על במוזיאון העיצוב חולון, פסטיבל דוקאביב בתל אביב, שבוע האזרח הוותיק בתל אביב, פסטיבל הצגות ביפו, חוגגים את יום כדור הארץ בירושלים, אירוח לילות רמדאן בעיר רהט

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

חזרה למערות האדם הקדמון

סיור מודרך עם בית ספר שדה חוף כרמל במערות הפרהיסטוריות בכרמל ונחל אורן. הסברים על יושבי המערות הקדומים, תרבותם, התהליכים האבולוציוניים והקשר שלהם לאדם המודרני. הצצה אל נבכי המוח בעקבות הפרהיסטוריה שבנחל, שעשועים ומחקרים עדכניים. טיול ברכס אצבע על הכרמל בשילוב תצפיות לים.

מתי: שבת, 2 ביוני, 09:30- 14:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

נופי הכרמל צילום: רונית סבירסקי

 

פולקלור הונגרי

אנסמבל הפולקלור ההונגרי הלאומי מגיע לאודיטוריום חיפה עם מופע מחול ומוזיקה עממית תוססת. עשרות רקדנים, נגנים, זמרים וניגוני הכינור ההונגרי. "זיכרונות מטרנסקרפטיה" מציג את התרבות והמסורת הססגונית והעשירה של התושבים שחיו במזרח קרפתיה וטרנסקרפטיה (זאקרפטיה). תערובת של בני לאומים שונים, הונגרים, אוקראינים, רוסים, יהודים, רומנים, צ'כים, צוענים. המופע מחבר בין התרבויות השונות עם המאפיינים הלאומיים השונים, כשהדגש הוא על השורשים המשותפים והדמיון ההיסטורי.

מתי: רביעי, 6 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8662244

המחול ההונגרי karp

 

מירון לחובבי לכת

סיור מודרך שיתחיל למרגלות הר מירון. ביקור בחורבת חממה וירידה אל ערוץ נחל נריה תוך הליכה נעימה ומוצלת בין סבך עצים. הגעה אל "כביש המריבה" וסיפורו. משם אל הכפר הדרוזי חורפיש, סיור והסברים על חייהם, דתם ומסורותיהם. דרגת קושי: חובבי לכת. כולל עליות וירידות בינונית. אורך המסלול: 7-8 ק"מ.

מתי: שבת, 2 ביוני, 16:00-06:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

עידן החרדה

תזמורת פילדלפיה תופיע באודיטוריום חיפה במסגרת סיבוב הופעות באירופה. היא תנגן בניצוחו של המנהל המוזיקלי יאניק נזט סגן מבחר יצירות, בהן סימפוניה מספר 2 לפסנתר ותזמורת "עידן החרדה" לציון מאה שנים להולדתו של ליאונרד ברנשטיין שחיבר אותה. אל התזמורת יצטרף נגן הפסנתרן ז'אן איב תיבודה.

מתי: ראשון, 3 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים באתר בימות

תזמורת פילדלפיה (Jan Regan)

 

חיי צבי הים

טיול מודרך עם בית ספר שדה גליל בחוף בצת, בסמוך לאתר ההצלה לצבי ים בשילוב הסברים על עונת ההטלה, בקיעת הצבונים מהביצים, הקשיים והסכנות האורבות וכיצד שומרים עליהם. ממשיכים לאורך החוף, בין בצת לאכזיב, היכרות עם צמחים ועקבות בעלי חיים החיים באזור. הסברים על בעלי חיים ביניהם צדפות, חלזונות וסרטנים. סיום באנדרטת ההעפלה אכזיב.

מתי: שבת, 9 ביוני, 13:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

לחובבי לכת ומים

טיול מודרך על גדות נחל כזיב בגליל המערבי. ירידה ממצפה הילה בצל עצי קטלב ואלון אל המעיינות של נחל כזיב תחתון לרחצה בבריכות צלולות ורדודות. משם לאורך אפיק הנחל בין עצי דולב גבוהים ורחבים עד לשרידי סכר גדול. עליה בשביל תלול מעט אל מבצר מונפור, סיור בשרידיו ותצפית על הנחל. בשעת שקיעה עליה מהמבצר בדרך הצופה לנוף. אורך המסלול: כ- 9 ק"מ.

מתי: שבת, 9 ביוני, 19:30-11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

סופ"ש של טבע ומים

סוף שבוע בבית ספר חרמון שכולו חגיגת של טבע ומים. מתחילים בעליה לחרמון, לצפיות נוף ופריחה המקומית הייחודית, הסברים על חשיבות ההר כיום ועל סיפורי הקרב והגבורה של המקום. בהמשך נסיעה אל מסלולו הקצר והרטוב של הבניאס הדרומי מחניון השקד ועד חניון האקליפטוס. לאחר ארוחת הערב התכנסות לפעילות משפחתית בנושא מפה. בשבת מסלול מעגלי ורטוב של הבניאס התחתון. בהדרכת בי"ס שדה גולן וחרמונים. מתאים גם לשומרי מסורת.

מתי: שישי-שבת, 16-15 ביוני

מחיר: על בסיס פנסיון מלא. כולל כניסה לחרמון.

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

הולכים על שביל ישראל

טיול מודרך על מקטע שביל ישראל בגליל התחתון, באזור נחל ציפורי. היכרות עם הפסיפס האנושי באזור - כפרים בדואים לצד ישובים חדשים וותיקים. תצפית על הגבעות וטבילה במי מעיין צלולים. הליכה מהישוב אלון הגליל אל הכפר כעביה ומשם בנחל ציפורי אל עין יבקע וטחנת הנזירים. משם דרומה בין עצי האלון עד כפר חסידים. דרגת קושי: למיטיבי לכת. כולל עליות וירידות ברמה קלה עד בינונית. אורך המסלול: כ-20 ק"מ ומיועד לבני 18 ומעלה.

מתי: שבת, 16 ביוני, 16:30-06:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

לטייל עם נשים מבשלות

המיזם "נשים מבשלות" מקיים מסע לילי עם נשות עכו במסגרת אירועי הרמדאן. קבוצת נשים משתי הדתות בשיתוף מורה דרך יצאו לסיור קולינרי-תרבותי בשילוב הסברים על מנהגי החג, ביקור במסגד אל ג'זאר, סיור בסמטאות והחיבור בין שלושת הדתות שמתקיים בעיר. טעימות ממתקים וקינוחים מסורתיים, ביקור בח'אן אל שווארדה ולסיום ארוחה מסורתית בבית אחד התושבים שתוגש בכלים מסורתיים שנאספו ממגוון הדתות.

מתי: מדי ערב בחודש הרמדאן

מחיר: 165 שקל לאדם בהרשמה מראש בלבד

לפרטים: 073-7826180

 

מרכז

החוף שלך קורא לך

החברה להגנת הטבע מקיימת פעילות לקהל הרחב ופותחת סופ"ש בחוף בת ים תחת הכותרת "החוף שלך קורא לך" בחוף ירושלים (ליד חוף הסלע). הפנינג חוף כולל סיורי היכרות עם הים, סדנאות ופעילויות ביניהן: חדר בריחה צבי ים, תחנת הסבר על פסולת ימית, תחנת מגוון מינים, תחרות בניית ארמונות בחול. האירוע בשיתוף הנוער של חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע. בסוף ההפנינג תתקיים קבלת שבת מוזיקלית.

מתי: שישי, 1 ביוני, 16:00 -18:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

חוף בת ים צילום: רונית סבירסקי

 

מעצבי על במוזיאון העיצוב

תערוכת הקיץ של מוזיאון העיצוב חולון "זגמייסטר & וולש: רטרוספקטיבה" מעצבי העל סטפן זגמייסטר וג'סיקה וולש, מהמעצבים הגרפיים החשובים, המשפיעים על דור שלם של יוצרים, במרכזה של רטרוספקטיבה עשירה, צבעונית, שמחה, אקטואלית ומקורית. צמד המעצבים, ידועים בין היתר כמעצבים שעבדו עם הרולינג סטונס, ליוויס, BMW, ג'יי זי והניו יורק טיימס במגוון טכניקות, אמצעי הבעה מגוונים, חומרים בלתי שגרתיים ותובנות מעלות חיוך כש"המדיום הוא המסר". בנוסף נפתחות התערוכות "מוכרמוזר" ו"חיטה היא חיטה היא חיטה".

מתי: פתיחה 6 ביוני עד 27 באוקטובר

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 073-2151515

צילום: ארון פילקיי והנרי הארגריבס Mily

 

קופים ורובוטים

יצירתו של עמית דרורי "קופים" מוצגת בסטודיו זיק בבית נקופה. לאחר 5 שנים של בנייה ידנית מוצבים על במה אחת שנים-עשר פרפורמרים - שלושה אנשים ותשעה קופים רובוטיים. זהו מבט נוקב על נקודת הזמן שבה אנחנו נמצאים שמעמת אותנו עם מציאות שבה יצורי כלאיים רובוטיים מתארגנים כחברה ומגלמים תכונות אנושיות כמו חמלה, חיבה ואינטימיות, אך בו-בזמן גם אכזריות ויצריות הרסנית.

מתי: 30 במאי-2 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-festival.org/

צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל יערות מנשה

פסטיבל יערות מנשה חוגג עשור במרחב הביוספרי רמת מנשה עם אירועים ומופעים: אהוד בנאי (מציין 30 שנים לאלבום אהוד בנאי והפליטים), פורטיס, טונה, נגה ארז, ישראלים/פעולה/סקס (מאור כהן), הקולקטיב, דניאלה ספקטור עם איה זהבי פייגלין, לירון עמרם-סיסטם עאלי ולונה אבו נאסר במופע מיוחד, שטובי, WC (מופע בכורה), יוסי בבליקי, ועוד עשרות מופעים מהארץ ומחו"ל, מופעי מקור חד פעמיים, מופעי מחול ותיאטרון, אירועי שירה, מופעים ומתחמים לילדים.

מתי: 31 במאי-2 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: yearot.com

Front Photography

 

טיול עם קטנטנים

טיול שבת למשפחות עם קטנטנים. סיור ברכסי הכורכר בשמורת חוף השרון בשילוב תצפית לים התיכון. היכרות עם צמחיית החולות ובעלי החיים במקום. חיפוש אחר צבים ועדויות לצבאים ארץ ישראליים. בהדרכת בית ספר שדה חוף כרמל.

מתי: שבת, 2 ביוני, 9:00 -12:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סולידריות ביערות מנשה

להקת "סיסטם עאלי" מעלה מופע מיוחד לפסטיבל יערות מנשה "סולידריות" ביער הקיני (סמוך לקיבוץ מגידו). הם יארחו את לירון עמרם, עלמה זהר ולונא אבו נסאר במופע הנותן במה וביטוי למגוון של שפות, חלומות וסגנונות מוזיקליים.

מתי: חמישי, 31 במאי, 22:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 052-3483112

סיסטם עאלי צילום: אסקף אברהם

 

מלך הטבע

בכורה במדיטק חולון להצגת הילדים "מלך הטבע". אגדה משעשעת לקטנטנים העוסקת בשמירה על החי, הצומח והסביבה. מיועד לילדים בגילים: 7-3.

מתי: שבת, 30 ביוני, 10:30

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

צילום: בני גם זו לטובה

 

ריקודים סלונים

הפסטיבל הבינלאומי לריקודים סלוניים יתקיים בהיכל הספורט הקריה באשדוד. בפסטיבל ישתתפו כ-800 רקדני ריקודים סלוניים מישראל ומרחבי העולם. בין היוזמים העמותה לקידום אמנות הריקוד והאקדמיה לספורט הריקוד "גרציה" בניהולם של גלינה שוסטין ואיוון מוסייב.

מתי: 9 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-8648585

צילום: יח"צ

 

סוגרים עונה

הפרויקט הקאמרי הישראלי סוגר את העונה המציינת עשור להקמתו במרכז אלמא לאמנויות בקונצרט-מרתון חגיגי. התכנית מורכבת מיצירות מאת ברהמס, ראוול, מוצרט וברטוק, ותכלול גם בכורה ישראלית ליצירה מאת גלעד כהן, שנכתבה בהזמנת ההרכב. אורך קונצרט-המרתון שעתיים וחצי, ויערכו בו שתי הפסקות.

מתי: שישי, 15 ביוני, 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6300123

הפרויקט הקאמרי הישראלי צילום: אבשלום לוי

 

מתי כספי לילדים

כלבלב? הו בידי בם בם! "מתי כספי לילדים" יעלה בתיאטרון חולון במסגרת "צלילירי" - סדרת מפגשים מוזיקליים לילדים ולכל המשפחה עם השירים הידועים: שלא יגמר לי הלילה, בלילות הקיץ החמים, אחותי הקטנה, איך זה שכוכב ואחרים. מיועד לילדים בני: 5 ומעלה

מתי: שבת, 16 ביוני, 11:30

מחיר: 70-50 שקל

לפרטים: 03-5023001

 

מטיילים עם מנשאים

בית ספר שדה חוף כרמל מקיים סדרת טיולים המותאמת להורים בחופשת לידה עם קטנטנים במנשאים. טיול קליל על גדות נחל חדרה. הסברים על ארובות חדרה וחברת החשמל, על שיקום נחלים, על הקורמורנים וחוות חפציבה- חווה חקלאית מימי טרום המדינה. לאורך הטיול יינתן זמן בעבור הרפייה על גבי משטחי פעילות, הנקה והחתלה. שעת התחלה:9:30 שעת סיום משוערת בשטח:12:30

מתי: שני, 4 ביוני, 12:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

יום האוקיינוסים באולגה

החברה להגנת הטבע מקיימת לכבוד יום האוקיינוסים הבינלאומי פעילות למען השמירה על הסביבה הימית בחוף המוכרז בגבעת אולגה. מגוון תחנות פעילות ויצירה: תצפיות על בעלי חיים ימיים, תחנות הדרכה על הכרישים בחדרה, מרחב בריחה אקולוגי, ביקור בסוכת המציל. מתאים לכל הגילאים, אין צורך בהרשמה.

מתי: רביעי, 6 ביוני, 19:00-16:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

שירים ופיוטים

"שיר תפילה" – קונצרט סיום העונה של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד בהשתתפות חיים ישראל, בנימין בוזגלו ומשה לוק יתקיים ברחבי הארץ. מיטב השירים והפיוטים ברוח ישראלית לכבוד 70 שנה למדינה. חיים ישראל, שואב את השראתו מן המקורות ומגשר בין המגזר הדתי והחילוני ביצירתו.

מתי: 31-14 במאי

מחיר: בתשלום

לפרטים: לפרטים על ההופעות השונות www.andalusit.co.il

משה לוק צילום: רפי דלויה

 

תל אביב

שבוע האזרחים הוותיקים

עיריית תל אביב יפו מקיימת את שבוע הגמלאי בתל אביב יפו. במהלך השבוע יערכו אירועי תרבות במחיר מסובסד לגמלאים ואזרחים ותיקים, חלקם ללא תשלום. בין האירועים: הצגות, מופעים, סיורים מודרכים, קונצרטים, סרטים וימי בריאות. מופע של שלומית אהרון ושלושת הטנורים, ערב יווני, ערב שאנסונים צרפתיים, ערב עם סולני האופרה, המופע המוזיקלי של חני נחמיאס ועירית ענבי ואחרים.

מתי: שבת-שבת, 26 במאי - 2 ביוני

מחיר: 75-25 שקל, סיורים 30 שקל, סרטים 20 שקל, חלק מן המופעים ללא תשלום לאזרחים ותיקים

לפרטים: 03-7280780/1/2

 

יפו חוגגת תרבות ותאטרון

פסטיבל Jaffa Fest ביוזמת עיריית תל אביב-יפו ותיאטרון גשר, בשיתוף מוסדות התרבות והתיאטראות של יפו, יתקיים במשך ארבעה שבועות באתרים שונים בעיר. יועלו למעלה מ-80 הצגות ומופעים, הפקות בינלאומיות לצד בכורות ישראליות, אירועי חוצות, מופעי מוזיקה, הפנינג מיוחד לילדים, כיתות אמן וסדנאות. ההפקות הבין לאומיות כוללות הצגות מגרמניה, טורקיה, הונגריה, איטליה, אוסטרליה והודו. הפסטיבל יהווה נקודת מפגש על הבמה ומחוצה לה בסימן "חיים ביחד", מפגש בין תרבויות וקהילות. זוהי הפעם הראשונה בה מתקיים פסטיבל המאחד את מגוון מוסדות התרבות של העיר יפו.

מתי: 3 במאי - 2 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים במוסדות התרבות של יפו

מתוך המחזה מוצרט וסליירי צילום: רונית סבירסקי

 

אנה קרנינה

בלט ציריך מעלה בבית האופרה את יצירתו של הכוריאוגרף כריסטיאן שפוק "אנה קרנינה" על פי סיפרו של הסופר טולסטוי. מוזיקה: רחמנינוב, לוטוסלבסקי, צינטזאדה וברדנשווילי. להקת הבלט הצעירה של ציריך תופיע עם 50 רקדנים. תלבושות מסוגננות, תפאורה מתוחכמת ושימוש בקטעי וידאו.

מתי: 30-26 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

בלט ציריך Photo: c monika.rittershaus

 

בוחנים את המגילה

"מדברים עצמאות" היא סדרת מפגשים חודשית המתקיימת בבית העצמאות בשדרות רוטשילד. הסדרה הבוחנת את מגילת העצמאות וערכיה בסימן "מחזון למציאות" - תוך ניסיון לבחון מה השתנה בין מה שנכתב במגילה לבין מה שמיושם בארץ 70 שנה לאחר כתיבתה. המפגש הקרוב על זהות יהודית בתפוצות ומה המבט עליהם אומר עלינו. 5-4 דוברים יתייחסו לנושא, לאחר מכן יתקיים פאנל ולסיום שאלות מהקהל.

מתי: רביעי, 30 במאי, החל מ-18:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-5106426

 

מלחינים באופרה

זמרי האופרה הישראלית יופיעו בבית האופרה עם שיריהם של המלחינים משה וילנסקי וסשה ארגוב.

מתי: שבת, 2 ביוני, 11:00

מחיר: לגמלאים 60/40

לפרטים: 03-7280783

 

סיפור אהבה מיתולוגי

"דידו ואניאס" - יצירת המופת של המלחין האנגלי הנרי פרסל בהפקה חדשה של צמד הבמאים, הכוריאוגרפים והמעצבים - ססיל רוסה וג'וליאן לובק בביצוע סולני האופרה הישראלית במשכן האופרה. הפקה צבעונית ומלאת פנטזיה, מוזיקה ותנועה של סיפור האהבה המיתולוגי בין דידו, מלכת קרתגו לבין אניאס, הנסיך הטרויאני, המתרחשת בממלכת הים.

מתי: 11-2 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

דידו ואניאס צילום: יח"צ

 

פדרה אהובתי

תיאטרון תמונע מעלה את המחזה "פדרה אהובתי", קומדיה דרמטית בעיבוד מודרני לסיפור המיתולוגי של "פדרה" מאת ז'אן ראסין בתרגום נתן אלתרמן. ארבעה שחקנים שיש ביניהם היסטוריה, ויחסים טעונים. הקוגרית הראשונה, מקרה ה-Me-Too וזוג במשבר יחסים. בהשתתפות: ענבל להבי, צהלה מיכאלי, מתן קסירר, מאי קשת, אייל שכטר.

מתי: שישי, 1 ביוני, 13:00

מחיר: 60-40 שקל

לפרטים: 03-5611211

פדרה אהובתי צילום: דוד קפלן

 

ערב יווני

ערב יווני ברחבת המשכן לאמנויות הבמה. יקוב סמרי והלהקה היוונית מארחים את יאניס קלמטיאנוס מאתונה. מוזיקה יוונית מהטברנות בשילוב שיריו של אריס סאן. בהשתתפות סירטאקי ואביגיל מורים לריקודים יוונים.

מתי: חמישי, 31 במאי, 20:00

מחיר: כניסה חופשית

 

הולכים בשביל העצמאות

סיור מודרך "בשביל העצמאות" החדש בלב הפועם של תל אביב במתחם הרחובות הרצל, לילנבלום, אלנבי, שדרות רוטשילד ואחד העם. מסע היסטורי בין עשר נקודות המספרות את סיפור ראשיתה של תל אביב וסיפור הכרזת העצמאות - הקיוסק הראשון; בית העצמאות; מוזיאון ההגנה; בית הכנסת הגדול; מגדל שלום; פסל מאיר דיזנגוף ואתרים נוספים. בסיום, ביקור במיצג האורקולי "שער הדמוקרטיה הישראלית". משך הסיור כשעתיים.

מתי: במהלך חודש מאי, ראשון-חמישי, 20:00-18:00, שישי-שבת, 12:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש באתר bit.ly/2KbxrLy

צילום: שולה וידריך

 

היידן בענב

קונצרט חגיגי עם התזמורת הקאמרית אמריטוס יתקיים במרכז ענב בניצוחו של לאונטי וולף עם יצירות של היידן.

מתי: שבת, 16 ביוני, 21:00

מחיר: 50 שקל (לגמלאים)

לפרטים: 03-7280783

 

פסטיבל אינטימידאנס

תיאטרון תמונע מעלה את "פסטיבל אינטימדאנס 2018" בנושא: שבר. פסטיבל רב תחומי: מחול, פרפורמנס ואינסטליישן. פסטיבל פוליטי, אישי, רלוונטי ובועט המתייחס לשברים שונים במציאות הנוכחית. 20 עבודות, 18 בכורות, מעל 30 משתתפים. גרסת בכורה עולמית למופע Every Body Electric מאת דוריס אוליך (אוסטריה)

מתי: רביעי-שבת, 30-27 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

מירב דגן צילום: אופיר בן שמעון

 

טעימה מכרם התימנים ושוק הכרמל

סיור מודרך אל הפינות הלא ידועות של שכונת כרם התימנים, שכונת מחנה יוסף ושוק הכרמל. הזדמנות אחרונה לראות בתים ישנים מיוחדים העומדים להיהרס בקרוב. סיפורים ואגדות מימי העלייה התימנית ועל ספר תורה ש"גואל" עקרות. טעימות קטנות של תבשילים מסורתיים והיכרות עם סגולות הבריאות של החילבה. בשוק הכרמל מפגש עם פנינים קולינריות ובשילוב טעימות קלות.

מתי: שישי, 1 ביוני,

מחיר: בתשלום

לפרטים: לבני 18 ומעלה, 03-6388688

 

מיני פסטיבל הולגאב

מיני פסטיבל של תיאטרון הולגאב יתקיים בתיאטרון ענבל במרכז סוזן דלל. התיאטרון שמושבו בירושלים מקיים לראשונה סדרת מופעים בתל אביב. "סיפור אהבתו של הסופר צ'ולוט"- קומדיית נונסנס במסע לילי בליווי מוזיקת ראפ ווידאו. "לא נחמדה לקשר רציני" – הצגת יחיד קומית על סטיגמות ודעות קדומות שקיימות בחברה הישראלית. התיאטרון עוסק במיעוט, באחר, בחריג ובמהגר, ונותן במה לשחקנים ממוצא אתיופי ולשחקנים בעלי שפת תיאטרון ייחודית.

מתי: שלישי-חמישי, 14-12 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5173711

לא נחמדה לקשר רציני צילום: משה מלכא

 

מחול הטראומות

אנסמבל "תוצרת בית" ("יאבל'ק", "המרקיד", "שתמות אמן") ביצירת מחול חדשה 13 פרגמטים. חברי האנסמבל ממשיכים במסע שלהם להכרות והבנה של הטראומות הישראליות שנותרו ושמשפיעות גם שנים אחרי התרחשותן. כוריאוגרפיה: אביגיל רובין, רקדנים יוצרים: רן בן דרור ואביגיל רובין.

מתי: חמישי, שישי, 31 במאי, 1 ביוני, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5611211

 

מציינים 100 שנים לברנשטיין

תזמורת פילדלפיה תופיע בהיכל התרבות במסגרת סיבוב הופעות באירופה. היא תנגן בניצוחו של המנהל המוזיקלי יאניק נזט סגן מבחר יצירות, בהן סימפוניה מספר 2 לפסנתר ותזמורת "עידן החרדה" לציון מאה שנים להולדתו של ליאונרד ברנשטיין שחיבר אותה. אל התזמורת יצטרף נגן הפסנתרן ז'אן איב תיבודה.

מתי: שני, 4 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים באתר בימות

תזמורת פילדלפיה (Jan Regan)

 

צלילים ומחול הונגרי

אנסמבל הפולקלור ההונגרי הלאומי יעלה במשכן האופרה "זיכרונות מטרנסקרפטיה", מופע מחול ומוזיקה עממית תוססת. עשרות רקדנים, נגנים, זמרים וניגוני הכינור ההונגרי. המופע מציג את התרבות והמסורת הססגונית והעשירה של התושבים שחיו במזרח קרפתיה וטרנסקרפטיה (זאקרפטיה). תערובת של בני לאומים שונים, הונגרים, אוקראינים, רוסים, יהודים, רומנים, צ'כים, צוענים.

מתי: שני, 4 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

צילום: יח"צ

 

הפנינג לסטודנטים

יום הסטודנט TLV 2018 יערך בקמפוס אוניברסיטת תל אביב ויפתח השנה במסיבת בריכה (17:00-12:00) עם תומר מייזנר ו-DJ BAGO. מהשעה 18:00 ועד השעות הקטנות של הלילה הפנינג, יריד דוכנים ומתחמי אוכל ואלכוהול מסיבת אזניות והופעות אמנים ביניהם שרית חדד, נטע ברזילי וסטטיק ובן אל.

מתי: חמישי, 31 במאי, החל מ-12:00

מחיר: הופעות, מסיבה וכרטיס משולב בתשלום

צילום: שלומי מזרחי

 

ירושלים

מסע אודיו-ויזואל

Remote Jerusalem של רימיני פרוטוקול יתקיים ברחבי העיר. קולקטיב התיאטרון הוותיק לוקח קבוצה של 50 משתתפים למסע אודיו-ויזואלי לסיור תלוי-עיר שבו רחובותיה של ירושלים הופכים לסט של תיאטרון והקהל הוא חלק ממנו. הזמנה להרהר באופן שבו אנחנו נעים בעיר, באפשרות שאנשים בודדים יכולים להפוך בן רגע לקבוצה, ובמתח שבין ציות לבחירה חופשית. אורך המסלול כ- 2 ק"מ בהליכה.

מתי: 29 במאי, 30 במאי, 31 במאי, 1 ביוני, 3 ביוני (סיור באנגלית), 4 ביוני, 5 ביוני, 6 ביוני, 7 ביוני, 8 ביוני,

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-festival.org/

רימיני פרוטוקול Remote Jerusalem @Erich Malter

 

מברודווי לישראל

המחזמר Soul Doctor מגיע מברודווי לירושלים ויעלה בבית שמואל בגרסה מיוחדת בכיכובם של אסתר רדא וכוכב ברודווי מועמד לטוני ("ישו כוכב עליון", "אוויטה") ג'וש יאנג. ההפקה המוזיקלית מגוללת את סיפור חייו יוצא הדופן של הרב שלמה קרליבך, אבי המוזיקה היהודית העכשווית, שסחף בניגוניו מיליוני מעריצים ואת סיפור ידידותו המפתיעה וארוכת השנים עם הזמרת נינה סימון אותה מגלמת (מי שהיתה ידידתו של קרליבך) הזמרת ניה טרישה, בת 23, שחקנית, זמרת ורקדנית, ילידת קניה שהשתתפה לאחרונה בטור הבינלאומי של המחזמר Motown the musical, ושיחקה בהצגה Ragtime בתיאטרון המפורסם Ogunquit playhouse ,וזכתה בתואר ״הסולנית הטובה ביותר לנשים״ בפסטיבל קארה.

מתי: החל מ-7 ביוני (במשך שישה שבועות), (7, 8, 9 ביוני במסגרת פסטיבל ישראל)

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-festival.org/

סול דוקטור צילום: Photo by Carol Rosegg

 

תזמורת פילדלפיה

תזמורת פילדלפיה מגיעה לבנייני האומה בירושלים במסגרת סיבוב הופעות באירופה. היא תנגן בניצוחו של המנהל המוזיקלי יאניק נזט סגן מבחר יצירות, בהן סימפוניה מספר 2 לפסנתר ותזמורת "עידן החרדה" לציון מאה שנים להולדתו של ליאונרד ברנשטיין שחיבר אותה. אל התזמורת יצטרף נגן הפסנתרן ז'אן איב תיבודה.

מתי: שלישי, 5 ביוני, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתר בימות

צילום: יח"צ

 

555 חמסות

תערוכת "חמסה חמסה חמסה" נפתחת במוזיאון לאמנות האסלאם. 555 חמסות מוצגות בתערוכה העוסקת במוטיב המוסלמי שהפך למרכיב בלתי נפרד מהזהות הישראלית בימינו. כ-50 אמנים ומעצבים ישראלים מתחומים שונים מציגים גרסה חדשה ועכשווית משלהם לחמסה. פרויקט מיוחד לתערוכה: עבודת מחקר חזותי של מאות חמסות היסטוריות מאוספו הפרטי של אספן היודאיקה וויליאם גרוס, אחד מאספני החמסות הגדולים בעולם.

מתי: פתיחה, 24 במאי (נעילה 24 בנובמבר)

מחיר: בתשלום

עבודה של עדן הרמן רוזנבלום

 

לטייל על החומות

שני מסלולי סיור נערכים על טיילת החומות ההיסטורית. העיר העתיקה והאתרים המקודשים ממבט על. המסלול הצפוני – משער יפו עד שער האריות, הדרומי – משער יפו עד הכותל. ניתן לעלות על שני המקטעים באותו כרטיס - הכרטיס תקף ליומיים.

מתי: ראשון-חמישי, שבת, 17:00-09:00 (טיילת דרומית וצפונית) ימי שישי 14:00-09:00 (טיילת דרומית)

מחיר: 18 שקל למבוגר, 8 שקל לילד

לפרטים: לרכישת כרטיסים בקופה בשער יפו או באתר www.pami.co.il

צילום: רונית סבירסקי

 

לילות לבנים בכנסת

אירוע לילות לבנים יתקיים במשכן הכנסת לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל ולכנסת. על במה מרכזית יופיעו סטטיק ובן אל, הדג נחש, שרית חדד שתארח את קרולינה, יזהר אשדות שיארח את פיטר רוט, אילנית תארח את יזהר כהן וישראל גוריון ואסף אמדורסקי ישירו משירי הדודאים. שערי הגן הארכיאולוגי של הכנסת יפתחו ויוארו בתאורה אמנותית.

מתי: רביעי-חמישי, 14-13 ביוני

מחיר: ללא תשלום (בהרשמה מראש)

לפרטים: הרשמה באתר tickchak.co.il/knesset?ref=nwc

 

צלילי אהבתי

מופע חדש לשרון בן-צדוק "צלילי אהבתי". שירי אהבה והתמסרות בהשראת המסורת ההודית ושירת הקוואלי הסופית. שרון בן-צדוק הייתה הצלע הנשית בלהקת טיפקס בשנות התשעים ועכשיו במופע יחיד.

מתי: חמישי, 7 ביוני, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: *6226, 02-6237000

שרון בן צדוק צילום: אלה פאוסט

 

ג'ונג'ון

מקבלת מורן מעלה את המופע "ג'ונג'ון" בתיאטרון ירושלים המבוסס על שיריו של יוסי בנאי. אגדה מוזיקלית למקהלה, קריין ואנסמבל אינסטרומנטלי.

מתי: שבת, 16 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5605755

 

מחול חברתי

בתיאטרון ירושלים יעלה המופע "Sorry – מאנסטר טראק". שיתוף פעולה בין תיאטרון גרמני לכוריאוגרף סיגון אדיפילה, בו משולבים אכזבות ואשמה פוסט-קולוניאליסטיים. חמישה נערים ניגריים שיגיעו למופע היישר מביתם שבלאגוס פוגשים בגבר גרמני לבן שמציע להם שוקולד. מכאן מתחיל מהלך בין-תרבותי מבעית ומרתק שמציג מחול עכשווי על במה לבנה ללא גבולות.

מתי: שלישי, 5 ביוני,

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-festival.org/

SORRY @Florian Kraus

 

לא חוזר על עצמו

בתיאטרון ירושלים יתקיים המופע "10,000 מחוות – בוריס שרמץ" שמגיע מצרפת. יצירתו האחרונה של בוריס שרמץ, מהכוריאוגרפים הנועזים בצרפת ואירופה, מעלה 18 רקדנים שיוצרים עשרת אלפים תנועות שאינן חוזרות על עצמן, לצלילי הרקוויאם של מוצרט, בתלבושות אוונגרדיות ובעבודת תאורה שמשנה את התמונה ממפעל לאגם קסום של השתקפויות.

מתי: מוצ"ש, 9 ביוני,

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-festival.org/

בוריס שרמץ Photo: Ursula Kaufmann

 

קינג סייז

בתיאטרון ירושלים יעלה המופע "קינג סייז – כריסטוף מרטהאלר" משווייץ. כריסטוף מרטהאלר, הילד הרע של התיאטרון השוויצרי ומגדולי היוצרים שפועלים בתחום התיאטרון המוזיקאלי ב-40 השנים האחרונות מתארח לראשונה בפסטיבל ישראל. קינג סייז, יצירה פנטסטית ופרועה שמתרחשת בחדר מלון בורגני מצועצע, קורצת למופעי הוודוויל ונעה בין סגנונות מוזיקאלים שונים ועל המנעד הרחב שבין מוזיקה קלאסית לפופ.

מתי: חמישי, 7 ביוני; שישי, 8 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.israel-festival.org/

King Size ©Simon Hallstorm

 

דרום

לילות רמדאן ברהט

סיורי ערב לכל המשפחה יתקיימו במסגרת "קסם המדבר" וחגיגות הרמדאן בעיר הבדואית הגדולה ביותר בנגב, רהט. יציאה מאזור התעשייה עידן הנגב בסמוך ללהבים, אירוח של קפה ותה בדואי, ציורי חינה ושוק בדואי. סיור בעיר רהט, סדנאות להכנת מאכלים בדואים, סדנת ריקודי דבקה, אירוח בבית מקומי וסעודת "איפטר". הסיורים באוטובוסים מאורגנים. האירועים מתקיימים על ידי הרשות לפיתוח הנגב ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

מתי: חמישי, שבת, 31 במאי, 2, 7, 9 ביוני, החל מהשעה 16:00

מחיר: 100 שקל למבוגר, 50 שקל לילד (12-2)

לפרטים: בהרשמה מראש www.ramadan-nights.co.il/

דוכני רחוב ברהט צילום: אור אלכסנברג

 

עומדים על הראש

בצריף בן גוריון בשדה בוקר תערך סדנת יוגה משפחתית וסיור מודרך במסגרת חגיגות "שבת ארצית" Unplugged.

מתי: שבת, 2 ביוני, 13:30-11:00

מחיר: 35 שקל למבוגר, 20 שקל לילד

לפרטים: 08-6560469

 

סופ"ש לשומרי מסורת

חופשה סוף שבוע עם בית ספר שדה הר הנגב מיועדת לקהל שומר מסורת. בשישי אחר הצהריים, קבלת שבת משותפת בליווי כלי נגינה (לפני שבת). הליכה אל הר הגמל המשקיף אל מכתש רמון לקבל את השבת בשירי ארץ ישראל ופרקי תהילים. הדלקת נרות ותפילת מנחה וערבית, ארוחת ערב ולאחריה הרצאה ודיון על זהות, אחריות וטבע בישראל. לקינוח יתקיים "טיש-טבע" – ערב שירים וסיפורים בהשתתפות הקהל. בשבת טיול משפחות רגוע אל שביל הבוסתן, ארוחת צהריים ואתנחתא של קפה ועוגה.

מתי: שישי-שבת, 9-8 ביוני

מחיר: בתשלום על בסיס לינה ופנסיון מלא

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

נופי מכתש רמון צילום: רונית סבירסקי

 

ערב שירים על הגבעה

בגבעת תום ותומר הסמוכה לקיבוץ נגבה יתקיים ערב שירה עם גבי ברלין וחברים "כשתאלם תרועה הפסטיבלים". משירי פסטיבלי הזמר השונים. מומלץ להגיע באור יום ולסייר בגבעה. האירוח כולל תה צמחים וכיבוד קל.

מתי: חמישי, 31 במאי, 20:30

מחיר: 40 שקל למבוגר, לילדים ללא תשלום

לפרטים: 050-5906531

 

פארק מוטורי ביער חצרים

הפארק המוטורי Motor City יפתח ביער חצרים. שתי המכוניות הראשונות בצי רכבי הבית פותחו ונבנו על ידי החברה הישראלית Griiip שהחלה את דרכה באוניברסיטת בן גוריון בנגב, משלבות טכנולוגיה וחדשנות ישראלית ובנייה איטלקית מתקדמת.

מתי: פתיחה, 22 במאי

מחיר: בתשלום

צילום: שחר אלגזי

 

פסטיבל הסרט הקצר

באר שבע מקיימת את 'פסטיבל הסרט הקצר' בעיר העתיקה. פאבים ובתי קפה יהפכו לאולמות קולנוע אינטימיים, ויקרינו כ 30 סרטים ישראליים קצרים מז'אנרים שונים. במסגרת הפסטיבל תתקיים תחרות הסרט הקצר, במתחם אוזניות מיוחד, תחת כיפת השמיים. מתחמי רחוב ייחודיים וחדשניים, ומפגשי אמן עם אורי סיון, יובל שרף, שי אביבי וגלעד שנקר אמיליו - בהקרנה חגיגית של סרטו החדש "המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה".

מתי: 21-19 ביוני

מחיר: כניסה חופשית

צילום: מעיין קאופמן

 

צלילי השקט

סוף שבוע למבוגרים בנאות סמדר "צלילי השקט". שקט, מוזיקה, טבע וקולינריה. הליכות שקטות במדבר, סדנאות אמן בבית האומנויות ומופעים של שם טוב לוי, ומופע דואו ירון פאר וליאת סבא.

מתי: חמישי-שבת, 30-28 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6616976

בית האומנויות בנאות סמדר צילום: יח"צ

 

סוף שבוע לאור ירח

סוף שבוע של ירח מלא יתקיים בפארק תמנע. בחמישי טיול בדיונות והעפת עפיפונים בשישי טיול בפארק, סיור שקיעה, טיול לאור ירח וארוחת ערב.

מתי: חמישי-שבת, 30-28 ביוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6316756, www.parktimna.co.il

הפרחת עפיפונים בדיונות סמר צילום: ניצן גולן

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|