אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 27-21 באוקטובר 2018

פעילויות לכל המשפחה ביום הבחירות, אולטראמרתון מגולן לאילת, גן חיות לימודי בחיפה, שלושה ימי צפרות בעמק, שיגעון המוזיקה בחולון, פסטיבל קומדיות צרפתיות בתל אביב, פסטיבל תיאטרון תמונע בתל אביב, פסטיבל מסעדות פתוחות בירושלים, פסטיבל יוגה בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

גן חיות לימודי

גן החיות הלימודי בחיפה נוסד בשנת 1949 על ידי המחנך והאגרונום פנחס כהן ז"ל, המורה הראשון לטבע בחיפה וממקימי ביה"ס הראלי וחוג "המשוטטים". בגן מצויים למעלה מ-100 סוגים של בעלי חיים שחלקם נדירים, ביניהם: זוחלים, עופות ויונקים, נמרים, דובים, זאבים, צבוע, קופים ממינים שונים ואוכלי עשב. פינת ליטוף שיש בה עז, אייל נקוד, ארנבון, אוגר, בעלי כנף וזוחלים שונים. מוזיאון פרהיסטורי העוסק בתולדות האדם באזור הכרמל ממוקם בכניסה לגן.

מתי: פתוח כל השבוע, 17:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8372390

צילום: באדיבות גן החיות הלימודי חיפה

 

ליר. בובות ואנשים

תיאטרון מילנקי מעלה בתיאטרון חיפה את "ליר. בובות ואנשים". פנטזיה חופשית על המלך ליר של שייקספיר. בגרסה של "מלינקי" מתמקד הסיפור במשפחת גלוסטר. הזרקור מופנה אל הדור הצעיר, החמדן, חסר החמלה וחסר המעצורים הנלחם על הירושה.

מתי: חמישי, 1 בנובמבר, 20:30

מחיר: 90 שקל

לפרטים: bit.ly/2q6W18d

ליר. בובות ואנשים צילום: אולג יבטספייב

 

ביקור בגנים העליונים

סיור מודרך בגנים הבהאיים בחיפה. הסיור כולל ביקור בגנים העליונים, הארכיון הבהאי, מרכז ללימוד כתבי הקודש, בית הצדק העולמי והמרכז ליועצים בינלאומיים. תחילת הסיור רח' יפה נוף 45, סיום בשדרות הציונות.

מתי: בתיאום מראש

מחיר: בתשלום

לפרטים: בתיאום מראש www.ganbahai.org

צילום: באדיבות ארכיון הגנים הבהאיים

 

רצים בשביל הבנים הדרוזים

מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים", האירוע השנתי הרשמי למען החללים הדרוזים, יתקיים זו השנה ה-6 בצומת גולני, למרגלות קרני חיטין. המרוץ יכלול שני מקצי ריצה של 10 ק"מ ו-5 ק"מ, מקצה הליכה עממי באורך 4 ק"מ, ומקצה רכיבה באורך 25 ק"מ. במהלך האירוע יתקיים הפנינג ענק לקהל הרחב, דוכני אוכל דרוזי מסורתי והפעלות ספורטיביות לכל המשפחה.

מתי: שישי, 2 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: www.bshvilhabanim.org.il

הרמטכל גדי אייזנקוט ואמל אסעד במירוץ 2017 צילום: גלעד קוולרציק

 

מוזיאון הרכבת

מוזיאון הרכבת שבמתחם תחנת חיפה מזרח מציג אבני דרך בהתפתחות התחבורה הציבורית בארץ מאז ראשיתה ב-1892 לרבות קשרים עם ארצות שכנות, כמו כן תיאור המערכת כיום על תפקודיה השונים. המוזיאון, שממוקם בתוך תחנה פעילה מציג קטרים וקרונות במבנה שעוצב כמוסך קטרים של הרכבת החג'זית ("רכבת העמק").

מתי: ראשון-חמישי, 15:50-08:00, שישי עד 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8564293

צילום: באדיבות מוזיאון הרכבת חיפה

 

הקיף את העולם באופניים

סדרת "פסטורליה במילים" פותחת את העונה ה-9 במלון פסטורל כפר בלום עם רועי ג'ינג'י סדן על מסעו המופלא בהקפת העולם באופניים. המסע הארוך ביותר שבוצע על ידי ישראלי ונמשך ארבע וחצי שנים. הוא חצה מדבריות, פסגות הרים, בתנאי מזג אוויר קיצונים, נשדד, חלה ועבר שתי תאונות דרכים. שבר שיא גינס במסע החתירה הארוך ביותר בקיאק וזכה לחשיפה תקשורתית מקומית ועולמית לאורך המסלול.

מתי: רביעי, 24 באוקטובר, 20:30

מחיר: 80 שקל

לפרטים: להזמנת כרטיסים: pastoral.smarticket.co.il/

צילום: קבוצת סדן

 

אולטראמרתון מגולן לאילת

אולטראמן רידלי ישראל מקיים "אולטראמרתון ערבה", תחרות טריאתלון הסיבולת והאקסטרים האתגרית והארוכה ביותר המתקיימת בישראל. שלושה ימים בהם חוצים את הארץ לאורכה. תחילת התחרות במשחה של 10 ק"מ לרוחב הכנרת, רכיבה על אופניים לגולן, משם לאורך בקעת הירדן עד ים המלח וסיום בפארן בערבה. מסלול של 420 ק"מ. ביום השלישי יערכו שני מרתונים רצופים לאורך 85 ק"מ מאזור יהל דרך פארק תמנע עד לחופו של ים סוף.

מתי: שלישי-חמישי, 15-13 בנובמבר

מחיר: השתתפות בתשלום

צילום: ניר עמוס

 

שלושה ימי צפרות בעמק

שלושה ימי צפרות עם החברה להגנת הטבע. חמישי יוקדש לאזור שפלת החוף, לתצפית בציפורי שיר נודדות, חופמאים ועופות מים, לקראת ערב מגיעים לכפר רופין ללינה. שישי, יוקדש כולו לצפרות בעמק המעיינות, שדות העמק מלאים בעונה זו בציפורי שיר, עופות דורסים, בריכות הדגים מושכות אליהן עופות מים וחופמאים. לינה בכפר רופין. בשבת, צפרות בעמק הירדן ובעמק חרוד וחזרה למרכז.

מתי: חמישי-שבת, 27-25 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

נדידת החסידות צילום: יואב פרלמן

 

אקטיביזם של זהויות

פסטיבל הסיפור החיפאי – 8# "אקטיביזם של זהויות" יתקיים בבית הגפן חיפה. פסטיבל תרבות חיפאי שמציג דרך אירועי תרבות מיוחדים ופתוחים לקהל הרחב, את הקהילות השונות שחיות זו לצד זו בחיפה. יתקיימו אירועי תרבות, אוכל, הקרנות סרטים, סיורים ופאנלים.

מתי: חמישי-שני, 5-1 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: אתר הפסטיבל – sipur.info

 

מרכז

שיגעון המוסיקה והנוסטלגיה

תיאטרון חולון מעלה סדרת מופעים חדשה "שיגעון המוסיקה" עם מיטב הלהיטים שכבשו את בימות העולם. מופע הפתיחה "Crazy Love" כולל את הלהיטים הגדולים של שנות השישים, שבוצעו על ידי תום ג'ונס, פרנק סינטרה, פול אנקה, ניל סדקה, אלביס פרסל וקליף ריצ'ארד. בהשתתפות רותי נבון, מוזס סימן טוב, שם-טוב מוראדי, ניר גבע, אנטוני חטואל ולהקת רקדנים ובהנחיית נועם גילאור. המופעים הבאים: "ויוה מקסיקו", "שעת הצוענים ו"סינקו רומנטיקו".

מתי: ראשון, 28 באוקטובר, 20:30

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 03-5023001 ובאתר www.hth.co.il

Crazy Love צילום: יח"צ

 

סיפורי מסע

תיאטרון חולון יפתח את העונה החדשה לשל הסדרה "סיפורי מסע" עם הרצאתה של יונית קמחי שתספר על מסעה האישי לסרילנקה. "האי של בודהה" ו-"אי התבלינים". ערבים, פורטוגזים הולנדים ובריטים השאירו בה את חותמם התרבותי שהשפעתו ניכרת עד עצם היום הזה. רשמי המסע מלווים במצגת תמונות וסרטונים.

מתי: שני, 5 בנובמבר, 19:30

מחיר: 50-35 שקל

לפרטים: 03-5023001 ובאתר www.hth.co.il

סרילנקה צילום: יוני קמחי

 

מפגש תנ"כי ארכאולוגי

סיור מודרך עם בית ספר שדה שקמים בתל לכיש המקראי, אתר בו מצטלבים התנ"ך והממצא הארכאולוגי. סיפור מסע סנחריב ומכתבם האחרון של השומרים לפני כיבוש העיר. היכרות עם דמויות העבר והתנסות בכתיבה על חרסים. משם נסיעה אל חורבת בית לויה - אתר בו משתקפת התרבות החומרית של שוכני המקום בפסיפסים שנחשפו בו.

מתי: שבת, 10 בנובמבר, 14:00-10:00

מחיר: 56 שקל

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

טיול עם קטנטנים

סיור בשפלת יהודה שמתאים לקטנטנים עם בית ספר שדה שקמים. בגבעת פיטם וגבעת בורגין הקטנה החצובה בסלע הגיר הרך – מערת העמודים ומערת קבורה מימי בית שני. היכרות עם הצומח ובעלי חיים הנמצאים באזור.

מתי: שבת, 3 בנובמבר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

קריקטורות שציירו ילדים בשואה

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון יציג את התערוכה "מיליון וחצי - ילדות בשואה בראי הקומיקס". האוצרת מיכל פז-קלפ מציגה בבכורה עולמית יצירות קומיקס שנוצרו על ידי ילדים בתקופת השואה, יצירות קומיקס מופתיות וידועות, יצירות נדירות וכאלה שלא הוצגו בעבר ומתייחסות לנושא הרגיש של ילדות בשואה.

מתי: פתיחה, 24 באוקטובר (נעילה אפריל 2019)

מחיר: כניסה בתשלום

מישל קישקה (דימוי מוביל לתערוכה)

 

אימת הריק

מוזיאון ינקו דאדא מציג תערוכה חדשה "דחוס", מקבץ תערוכות המנהלות דיאלוג עם המונח "אימת הריק" Horror Vacuai. שלי רויכמן – "פנים חוץ"; יוסי וקסמן – Peep Show – הצצה למסע חייו; שיר מורן – "טעם לוואי"; פצ'יקה רודולף – "תרגיל בייצור מזימות"- אמן אורח מהונגריה במסגרת חילופי אמנים עין הוד-הונגריה וג'וליאן שגרן – שוד במכולת בעין הוד, עבודת וידאו.

מתי: פתיחה, שבת, 20 באוקטובר (נעילה 1 בפברואר 2019ׂׂ)

מחיר: בתשלום

היינו שם תצלום מעובד 2018 צילום: יוסי וקסמן

 

Fake או Make

פסטיבל Print Screen 2018-הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ותרבות דיגיטלית שמתקיים במדיטק חולון, יעסוק השנה ביצירה בעולם ה-Fake, בעידן הדיגיטלי מה בין FAKE ל-MAKE? מרחב המדיטק יארח כ-100 אמנים מהארץ והעולם, במופעי פרפורמנס, מופעי סאונד ומוזיקה, תערוכות אינטראקטיביות, סרטים אינטראקטיביים, יריד אמנות אינטרנטית ומופעי חוצות.

מתי: 31 באוקטובר - 3 בנובמבר

מחיר: 80-40 שקל (כניסה לכל ימי הפסטיבל כולל 6 מופעים 250 שקל)

לפרטים: 1800-20-29-30

העולם הוא שלי, The World is Mine

 

ערבי זמר ישראלים

תיאטרון חולון פותח את העונה החדשה של סדרת "ערבי זמר" עם מופע המוקדש למיטב השירים הישראלים. את המופע תוביל ורדינה כהן שתשיר יחד עם הקהל ממיטב השירים הישראלים: מחרוזת רועים, יפים הלילות בכנען, איל איל, כלניות ואחרים. בהשתתפות זמר אורח חיים משה בשיריו: "נשבע", "כל נדרי", "התמונות שבאלבום","הקולות של פיראוס ואחרים.

מתי: רביעי, 14 בנובמבר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5023001 ובאתר www.hth.co.il

הזמר חיים משה צילום: ארן חן

 

הצגות לילדים אחרי החגים

מדיטק חולון מעלה הצגות לכל המשפחה המבוססות על חברים וכוחה של חברות ביניהן: "נשיקה בכיס", "ילדי בית העץ", "השחר של גאיה" ואחרות.

מתי: במהלך חודש אוקטובר

מחיר: 75-55 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

מתוך ההצגה השחר של גאיה צילום: לירן לוי

 

תל אביב

פסטיבל קומדיות צרפתיות

פסטיבל הקולנוע לקומדיות צרפתיות "או לה לה!" יתקיים זו השנה ה-4 כחלק מעונת התרבות ישראל צרפת בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ. יוצגו 21 סרטים חדשים וקלאסים. התסריטאי גרגואר וינרון, יגיע כדי להציג את סרטו האחרון "שובו של הגיבור". הוא יעביר עם במאי הסרט לורן טיראר סדנת כתיבה קומית ליוצרים ישראלים. לכבוד ביקורו יוקרן סרט נוסף שלו "מולייר". בין הסרטים הנוספים: "ד"ר קנוק" עם עומר סי, "מאוהב באשתי" עם דניאל אוטיי ובבימויו, "איפה הדובי שלי?" עם קד מראד, "תתחתן איתי, חבר שלי" של טארק בודאלי ואחרים.

מתי: החל מ-14 בנובמבר

מחיר: בתשלום

משפחה בהפתעה, דני בון

 

בוריס אייפמן עם צ'ייקובסקי והמלט

להקת הבלט של בוריס אייפמן תעלה בבית האופרה שני מופעים. שתי יצירות בגרסאות מודרניות חדשות, שלושה מופעים של "צ'ייקובסקי, בעד ונגד" וארבעה מופעים של "המלט הרוסי". זהו ביקורה ה-14 של הלהקה בארץ מאז 1999. ערב של בלט המספר סיפור עלילה דרמטית, עם כוראוגרפיה עשירה ורקדנים מוכשרים.

מתי: 24-22 באוקטובר (צ'ייקובסקי), 27-25 באוקטובר (המלט הרוסי)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: ото - Майкл Кури

 

בין פרפורמנס לתיאטרון

פסטיבל תמונע 2018 המתקיים בתיאטרון תמונע מתמקד השנה בזירת היצירה המקומית. בכורות של הפקות מקור מאת יוצרים ויוצרות שפועלים בתמונע, הפקה אורחת, פרויקטים מיוחדים לפסטיבל והצצה לתוך תהליך העבודה של אנסמבל תמונע. הפסטיבל השנה מתמקד בתחום שבין הפרפורמנס לתאטרון תוך בדיקת הדופק הקיומי מזוויות מבט שונות. בערב הפתיחה יתארחו שחר מרקוס ונזקט אקיג'י אמני מיצג וידאו.

מתי: 31-25 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211

salt dinner Photo: Maya Elran

 

אנטישפע ופסטיבל הפסנתר

"אנטישפע", שמחברים בין הספרות לבמה, מגיעים לפסטיבל הפסנתר 2018 ויופיעו במוזיאון תל אביב. טקסטים של מאיר ויזלטיר, חזי לסקלי, יעקב שטיינברג וחגי ליניק, בלחנים הייחודיים של קרני פוסטל, עובד אפרת ואור אדרי.

מתי: חמישי 25 באוקטובר, 22:30

מחיר: 84 שקל

לפרטים: כרטיסים באתר זאפה

אסף תלמודי צילום: אביב הברון

 

לה ביידר וסולני הבולשוי

בהיכל התרבות יעלה לראשונה הבלט "לה ביידר" (רקדנית המקדש) עם שני כוכבי בלט הבולשוי ממוסקבה, 45 רקדנים מתיאטרון הבלט של האופרה של צ'ליאבינסק, מאות תלבושות, תפאורת ענק בהפקה בימתית מלאה. המוזיקה של לודוויג מינקוס וכוראוגרפיה מאת מריוס פטיפה, לציון 200 שנה להולדתו. סולני הבלט הם שנים מרקדני הבולשוי הבולטים כיום: אנה ניקולינה וולדיסלב לנטרטוב.

מתי: חמישי, שישי, 23-22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221 *

הרקדנית anna-nikulina צילום: EKATERIBV VLADIMIROVA

 

דוד רובינגר והמצלמה

במוזיאון ארץ ישראל תפתח תערוכת "אמת צלמתי" של הצלם דוד רובינגר, שתיעד במהלך חמישה עשורים במאה ה-20 את גדולי האומה ברגעים חשובים וברגעים הכי פרטיים שלהם. יוצגו מבחר תצלומים שחלקם מעולם לא נחשף.

מתי: פתיחה, 25 באוקטובר

מחיר: בתשלום

צילום: דוד רובינגר, הצנחנים בכותל 1967 והמצילים אמיל ויוסקה 1952

 

גדולי האמנים האירופאים

מוזיאון תל אביב לאמנות מציג לראשונה בישראל חמישים יצירות מופת מאוסף מוזיאון פילדלפיה לאמנות, בעקבות חשיפתן במוזיאון פאלאצו ריאלה שבמילאנו. התערוכה תחשוף בפני הקהל הישראלי יצירות נדירות של האמנים האירופאים המובילים והמשפיעים ביותר אשר פעלו במהלך המאה ה-19 וה-20, ביניהם פיסארו, מאנה, דגה, סזאן, מונה, רנואר, גוגן, ואן גוך, קנדינסקי, בונארד, מאטיס, ברנקוזי, קליי, פיקאסו, ודאלי.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר (נעילה 2 בפברואר 2019)

מחיר: בתשלום

 

ורתר על בימת האופרה

האופרה הישראלית פותחת את עונתה החדשה לשנת 2019-2018 עם גולת הכותרת של האופרה הצרפתית הרומנטית "ורתר" מאת מסנה על פי רומן המכתבים המיתולוגי "ייסורי ורתר הצעיר" מאת גתה שפורסם ב-1774 וזכה להדים ברחבי אירופה. האופרה, בבימויו של פול אמיל פורני וניצוחו של מאסטרו אלאן גויגאנל, מנצח בעל מוניטין בינלאומי המגיע לנצח לראשונה בישראל. בהפקה ישתתף צוות סולנים ישראלי ובינלאומי: הו-יון צ'ונג (ורתר), המצו סופרן הישראליות מאיה לחיאני שזוהי הופעתה הראשונה באופרה הישראלית ונעמה גולדמן (שרלוט), קית' האריס ועודד רייך (אלבר) ואחרים. בהשתתפות תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון ומקהלת צעירי מורן.

מתי: 23-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: באדיבות האופרה הישראלית

 

דאנס פראנס

מרכז סוזן דלל מסיים שלושה חודשים של עונת המחול הבינלאומית עם "דאנס פראנס". בין המשתתפים: הכוראוגרף הישראלי יובל פיק, יוצא להקת בת שבע, הפועל כבר שנים בצרפת, הכוראוגרפית הצרפתייה מוד לה פלאדק ולהקת הבלט של האופרה הלאומית של ריין תעלה בבכורה את "גחליליות" מאת ברונו בושה.

מתי: 27-19 באוקטובר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

Maud le Pladec Photo: Caroline Ablain

 

סדנת בחירות

מוזיאון נחום גוטמן מקיים ביום הבחירות סדנת יצירה למשפחות בנושא עירוניות. יוסבר על הקשר בין נחום גוטמן לעיר תל-אביב, ועל הדרכים המגוונות בהן הנציח אותה. לאחר מכן, המשתתפים יבנו בעצמם מודל תלת ממדי של העיר מחומרים ממוחזרים. הפעילות מתאימה: לגילאי 5–10.

מתי: שלישי, 30 באוקטובר

מחיר: בתשלום

צילום: גדי דגון

 

למען הרוח הנשית

תיאטרון "בית לסין" בחר לתרום את כל ההכנסות מערב שבו יעלה המחזה המוזיקלי "אנשים, מקומות דברים" לעמותת "רוח נשית", המקדמת את עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות.

מתי: רביעי, 11 בנובמבר, 20:00

מחיר: 1000-200 שקל

מתוך המחזה אנשים מקומות דברים צילום: יח"צ באדיבות בית לסין

 

יפו אקספרס

פעילות משפחתית ברכבת וירטואלית ברחבי העיר יפו העתיקה. מסע בזמן 3500 שנה אחורה על ההיסטוריה של העיר. מציאות מדומה שמוקרנת באמצעות משקפי VR. הכיסאות נעים במהלך המסע ב-360 מעלות. משך הפעילות 13 דקות.

מתי: שלישי, 30 באוקטובר, 19:00-10:00

מחיר: 30 שקל (משפחתי 105 שקל)

לפרטים: 3471 * yafoexpress.co.il/ , בית האשל 9 , יפו (חניה בקרבת מקום) קומה מינוס 1

יפו אקספרס צילום: יובל רווח

 

מופע ופאנל - 13 פרגמנטים

ההצגה "13 פרגמנטים" תעלה בתיאטרון תמונע. אסתטיקה של טבח פוליטי, ששינה את פני החברה הישראלית. לאחר המופע יתקיים פאנל בנושא: "טבח מערת המכפלה – מי לא רוצה לזכור ומי לא יכול לשכוח? בהנחיית רינו צרור. משתתפים: ענת סרגוסטי, אמנון לורד, אבנר גבריהו, יואב ברתל.

מתי: חמישי, 15 בנובמבר, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: ארלה גולרן

 

תערוכת ענק של יוצרים צרפתים

מוזיאון בית העיר פותח את התערוכה Alone In The Dark של קבוצת האמנים הצרפתית “Da Mental Vaporz”. תערוכת ענק במסגרת פרויקט "קולקטיבים יוצרים בבית העיר". הופעה של האמן האלקטרוני BEMET וההרכב שלו Rave Band, דיג'יי Gzess.

מתי: פתיחה, 8 בנובמבר, 20:30 (נעילה מרס 2019)

מחיר: בפתיחה כניסה חופשית, לאחר מכן 20 שקל

לפרטים: 03-7240311

The Wall @ Berlin DMV 2015, Courtesy of B.C Gallery Photo: Max Charlin

 

גלריות, מחול ומופע יווני פתוח לקהל

ביפו העתיקה יתקיימו אירועי סוף שבוע "אוהבים אמנות 2018" בגלריות של ורדה כרמלי, לילך מדר, קולקטיב 45/46, גלריית הרחוב הפתוחה ומוזיאון יפו. בכיכר קדומים מופע מחול עם קבוצת המחול הצרפתית G.U.I.D, סיורי אמנות מודרכים ומפגש עם אוצרת במוזיאון יפו. שישי, 21:00-18:00 טנגו בכיכר קדומים, שלישי יווני עם אבי טובי החל מ-19:30.

מתי: שבת-חמישי, 25-19 באוקטובר

מחיר: כניסה חופשית לגלריות, מחול מודרני וטנגו ללא תשלום, שלישי יווני כניסה חופשית.

Bruno Clerjo צילום: יח"צ

 

יוסי בנאי ואגדה פרסית

היצירה שכתב יוסי בנאי "ג'ונג'ון" תעלה בהיכל התרבות. יצירה מוזיקלית, שמשלבת שירה, משחק ותנועה על רקע קולו של יוסי בנאי ומספרת סיפור אגדה וקסמים מפרס. המוזיקה נכתבה על ידי אלה מילך-שריף בניצוחה של נעמי פארן ובביצוע 'מקהלת מורן' ואנסמבל נגנים.

מתי: שישי, 2 בנובמבר, 13:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: לרכישת כרטיסים bit.ly/2RQjwiP

צילום: אלי כץ

 

יריד למען נשים

אברהם הוסטל ת"א מארח את טרנדה 2018 יריד המעצבים של עמותת "רוח נשית". יריד שכל הכנסותיו תהיינה קודש תרומה לפעילות עמותת "רוח נשית" המקדמת את עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות. יוצעו למכירה בגדי מעצבים, תיקים, תכשיטים, הלבשה תחתונה כשמחירי הפריטים סמליים וינועו בין 150-50 שקל. כל הפריטים נתרמו על-ידי מעצבי האופנה והחברות המובילות בישראל.

מתי: שישי, שבת, 26, 27 באוקטובר, 18:00-11:00

מחיר: 10 שקל כניסה (תרומה)

 

סדנת קומיקס

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מקיים פעילות לכל המשפחה. סדנת קומיקס בעקבות האמן נחום גוטמן בהנחיית אמנית הקומיקס אילנה זפרן. המשתתפים יגלו את תל אביב כפי שהיא משתקפת ביצירותיו של נחום גוטמן ויפגישו אותה עם תל אביב של ימינו. לאחר מכן ייצרו המשתתפים רצועות קומיקס קצרות בהשראת היצירות.

מתי: שבת, 27 באוקטובר, 13:00-11:00

מחיר: 45 שקל לילד, 15 שקל למבוגר

לפרטים: בהרשמה מראש 03-5161970

 

אוטוטו זוכה בלוטו

המרכז לתיאטרון עכו בשיתוף תיאטרון הקאמרי מציגים "אוטוטו זוכה בלוטו". הצגת-יחיד חדשה המבוססת על סיפור אמיתי. מאת ובביצועו של רועי הורוביץ, ובעבודת בימוי ראשונה של השחקנית ליא קניג.

מתי: 18 באוקטובר - 21 בינואר

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6061900

צילום: שמחה ברביבו

 

ירושלים

פסטיבל מסעדות פתוחות

הפסטיבל הקולינרי "מסעדות פתוחות" מתקיים בירושלים זו הפעם השנייה. שילוב של קולינריה עם אמנות, עיצוב, חדשנות, פילוסופיה ואפילו קצת טכנולוגיה. הקולינריה הירושלמית המקומית עם מגוון אירועים חד-פעמיים, סיורי שווקים, סדנאות בישול עם השפים המובילים בירושלים ובעולם. בין האתרים שבהם יתקיימו האירועים: בירה וביגלה ירושלמי ברכבת הקלה, אירוע קולינרי עם שפים בימק"א, סרט וארוחה בקולנוע לב סמדר, ערב וודקה וחמוצים ב"המפעל", סיורים ואירועים במסעדות ברחבי העיר.

מתי: 30-1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: open-restaurants.co.il/

מסעדת עזורה בשוק מחנה יהודה צילום: תומר פולטין

 

פסטיבל האנימציה הבינלאומי

פסטיבל AniNation, פסטיבל האנימציה הבינלאומי מתקיים זו השנה השלישית בסינמטק ירושלים וברחבי הארץ. יוצגו סרטי אנימציה מהטובים בעולם ובארץ, מפגשים עם היוצרים, הבאת תוכן חדשני ב-VR, זרקור על עולם ה-gaming המשלב עיצוב, תוכן וטכנולוגיה, פעילות במרחב העירוני. בשיתוף פעולה עם מחלקת אומנויות המסך בבצלאל, מפגשים וכיתות אמן עם עשרות אורחים בינלאומיים מובילים בשדה האנימציה.

מתי: רביעי-שבת, 27-24 באוקטובר

מחיר: בתשלום

plantaniums צילום: יח"צ

 

פסטיבל קולנוע יפני

פסטיבל אקי-נו לקולנוע יפני יתקיים בסינמטק ירושלים. הקולנוע היפני העכשווי, דרמה משפחתית, קומדיה, אנימה וסרט סמוראים. סרט הפתיחה “דוכן הראמן”, הוא קומדיה עכשווית המשלבת את תרבות האוכל היפנית עם דרמה החולקת כבוד לראמן המסורתי. בנוסף, “המסע ליושינו” של נעמי קוואסה בכיכובה של ג’ולייט בינוש, “דאגות קטנות” של הבמאי ריוטארו נינומיה, שגם משחק בתפקיד הראשי, מגיע אלינו הישר מפסטיבל לוקרנו, מפסטיבל ונציה מגיע “להרוג”, אקשן סמוראי ונוספים.

מתי: החל משלישי, 23 באוקטובר

מחיר: בתשלום

המסע ליושינו צילום: יח"צ

 

פסטיבל העוּד הבינלאומי

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-19 בירושלים ייפתח בבית הקונפדרציה במופע מיוחד של היוצר והמלחין היווני סטאברוס קסרחקוס, מלחין שירי הסרט המיתולוגי "רמבטיקו". המופע של קסרחקוס יציין 35 שנה לצאתו של הסרט ויציג את כל שירי הסרט אשר זכו לפרשנויות רבות של זמרי יוון, בהם יורגוס דלארס, חאריס אלקסיו ודימיטרה גלאני, לצד גרסאות עבריות של אריק איינשטיין ושל יהודה פוליקר.

מתי: 17-8 בנובמבר

מחיר: 290-60 שקל

לפרטים: 6226*, 02-6237000

קסרחקוס xarchakos צילום: ליאניס גליקאס giannis glikas

 

פסטיבל החשיפה הבינלאומי למוזיקה

פסטיבל החשיפה הבינלאומי למוזיקה מתקיים זו השנה ה-9 במועדון הצוללת הצהובה. את הפסטיבל פוקדים מנהלי פסטיבלי ענק ובעלי מועדונים גדולים וקטנים מהודו, סין ואירופה, מפיקים, בעלי לייבלים וחברות תקליטים גדולות. הפסטיבל מתחלק לשני סופי שבוע: האחד מוקדש לג'אז, מוזיקת עולם ו-Fאנק, בעוד החלק השני מוקדש לרוקנרול, אינדי ומוזיקה אלקטרונית. יתקיימו כ-60 הופעות מגוונות של מיטב ההרכבים, אמנים/ות ולהקות ישראליות בפני האורחים מחו"ל והקהל הרחב. בין המשתתפים השנה: מארינה מקסימיליאן, העיר הזאת, אבטה בריהון, באטרינג טריו, דניאל זמיר, מורין נהדר, שפיטה, ויקטוריה חנה, עומרי מור, נגה ארז, לוסיל, רבע לאפריקה ואחרים.

מתי: רביעי-שבת, 10-7, 17-14 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.eventer.co.il/5zqg3

 

הפסטיבל היהודי הבינלאומי

הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית יתקיים בבית מזי"א לתיאטרון. בפסטיבל מציגים יוצרים צעירים לצד וותיקים, דתיים לצד חילוניים וכאלו המייצגים סגנונות אמנותיים שונים. בין המשתתפים: שלומית אהרון, ארז לב ארי והחליפות, איל שכטר, הדר גלרון, מיכה ביטון, עדן הראל, עודד מנשה, מוזיקאים, שחקנים, רקדנים ויוצרים מהארץ ומהעולם. בין ההצגות: גרסה חדשה למחזה "נמר חברבורות" שכתב יעקב שבתאי; "שלום. בית", "גב אל גב" - הדר גלרון ומיכה ביטון, "אימהות שלוש" ו"טוביה 2018".

מתי: 27-20 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: tickets.bimot.co.il

מתוך המחזה "אמהות שלוש" צילום: יאיר אפל

 

הליכה בנקבה חזקיהו

סיור מודרך בעיר דוד המקראית שמותאם למשפחות. צפייה במיצג תלת ממד, כניסה לפיר וורן, הליכה בנקבת חזקיהו - הנקבה הרטובה.

מתי: שלישי, 30 באוקטובר, כל שעה עגולה, 14:00-10:00

מחיר: 65 שקל למבוגר (מחיר מבצע ליום הבחירות לילד 10 שקל)

לפרטים: 6033 *

 

קבלת שבת לכל המשפחה

בבית אבי חי יתקיים אירוע VOCA - קבלת שבת: משפחות שרות יחד, בקבלת שבת משפחתית. הרכב "ה-VOCA" שבת של בית אבי חי, בשירים מוכרים וחדשים לקראת שבת.

מתי: שישי, 2 בנובמבר, 12:45

מחיר: 30 שקל לילד, 10 שקל למבוגר

 

קטמון - צ'יזבט ופלמ"ח

סיור מודרך בשכונת קטמון "צ'יזבט ופלמ"ח". סיפורה של שכונה שהייתה על הגבול במלחמת העצמאות. סיפורים על פלישות ליליות ופעילות תקיפה והגנה משני צדי המתרס הישראלי והערבי. השכונה הערבית בתוך ירושלים בה נבנו הקונסוליות הסורית והעיראקית, ומתוכה ניהלו הגנרלים הערבית את המלחמה. מסלול: מכיכר ספרא אל רחוב הפלמ”ח ומשם אל מנזר סן סימון.

מתי: שבת, 17 בנובמבר, 13:00-10:00

מחיר: 15 שקל (מגיל 6 ומעלה)

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד (מותנה ב-8 משתתפים), bit.ly/2OIw2D3

 

3 תערוכות חדשות

שלוש תערוכות חדשות יפתחו בגלריות בית הספר הרב תחומי מוסררה. הגלריה החברתית מציינת 50 שנים למחאות החברתיות בעולם בתערוכה "1968" שאוצר איל בן דב. הגלריה החדשה תציג תערוכת איור ואנימציה - "המרווח", שאוצרת ורד גנשרוא, ובגלריה ע"ש דרפלר תעלה התערוכה "במעלה הגן", שאוצרת אורית ישי, המציגה עבודות של אמנים המתכתבים עם יצירתו של מורל דרפלר ז"ל.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר, 11:00 (נעילה 12 בדצמבר)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתו של מרסלו ברודסקי 1968 פריז

 

אגדות עם במוזאון

שעת סיפור תאטרון במוזיאון ארצות המקרא. עונה חדשה עם סיפורי עם ומיתולוגיות, בהדרכתה של מספרת הסיפורים רבקה שבתאי שתעבור עם המבקרים בין שלל המוצגים הארכאולוגים והתערוכות השונות. כל ילד יקבל עותק מאגדת העם המסופרת לאותו שבוע. מיועד לגיל 8-4.

מתי: ימי רביעי, החל מ-10 באוקטובר, 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: bit.ly/2OIV0Bj

 

דרום

פסטיבל יוגה בערבה

אירוע "יוגה ערבה" הגדול ביותר בישראל יתקיים במרחבי הערבה. 50 סדנאות שיערכו במשך שלושה ימים בין נופי המדבר עם מיטב המתרגלים והמאסטרים מהארץ ומתרגלים מפורסמים מהעולם. שיאו של האירוע הוא בתרגול משותף בערב שישי בפארק תמנע. למעלה מאלף משתתפים מתכנסים לרגלי עמודי שלמה המרשימים בשעת שקיעה ומתרגלים יוגה. בכל אחד מהישובים יתארח מתרגל או מתרגלים ויעבירו סדנאות בשיטות יוגה שונות מהארץ ומהעולם ביניהן: איינגאר, ויניאסה, אשטאנגה, שיבננדה, ויני יוגה, ויג'ננה, קונדליני ואקרו יוגה.

מתי: חמישי-שבת, 3-1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.yogaarava.co.il/

תרגול בשקיעה בפארק תמנע צילום: ניר חיים

 

אולטראמרתון ערבה

אולטראמן רידלי ישראל מקיים "אולטראמרתון ערבה", תחרות טריאתלון הסיבולת והאקסטרים האתגרית והארוכה ביותר המתקיימת בישראל. שלושה ימים בהם חוצים את הארץ לאורכה. תחילת התחרות במשחה של 10 ק"מ לרוחב הכנרת, רכיבה על אופניים לגולן, משם לאורך בקעת הירדן עד ים המלח וסיום בפארן בערבה. מסלול של 420 ק"מ. ביום השלישי יערכו שני מרתונים רצופים לאורך 85 ק"מ מאזור יהל דרך פארק תמנע עד לחופו של ים סוף.

מתי: שלישי-חמישי, 15-13 בנובמבר

מחיר: השתתפות בתשלום

צילום: ניר עמוס

 

המכתש למטיבי לכת

שני ימי טיול מודרכים למיטיבי לכת בשביל ישראל בנוף מדברי פראי על המצלעות הדרומיות של המכתש הגדול. שישי, הליכה בקניון נחל עפרן בקטע מאתגר. מעלה נחל צין עד חניון לילה סמוך לחוד עקב. שבת, עליה אל חוד עקב לתצפית וירידה אל עין עקב תחתון עם שכשוך במים. עליה אל עין עקב עליון וחזרה למסלול המקורי של שביל ישראל דרך חלקות החקלאות הקדומה עד עבדת.

מתי: שישי-שבת, 10-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל סרטים בערבה

בערבה התיכונה וביישוב צוקים מקיימים זו השנה ה-7 פסטיבל סרטים בינלאומי "סרטים בערבה". במשך עשרה ימים, יוקרנו סרטים חדשים ומובילים, למבוגרים ולילדים, תחת כיפת השמים, במזג האוויר הנעים של תחילת החורף במדבר. הסרטים יוקרנו על מסך ענק ביניהם: סרטים בינלאומיים, סרטי ילדים ונוער וסרטים קצרים שהופקו וצולמו במהלך השנה האחרונה בערבה. יוצרי הסרטים מהארץ ומהעולם יקיימו שיח עם באי הפסטיבל. מוצעות חבילות לינה, חבילות סרטים, טיולים בלב המדבר במשך היום וטעימות מהתוצרת החקלאית המקומית.

מתי: 17-8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.aravaff.co.il/

צילום: יח"צ

 

פעילות קיבוצית בבחירות

קיבוץ יד מרדכי מקיים פעילות לכל המשפחה. ביקור ב-4 מוקדים מרכזיים בקיבוץ: בית הדבש והדבורה, נסיעה בטרקטור הקיבוצי לסיור בין ענפי המשק, ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם" המציג אוסף של פריטים מראשית ימי הקיבוץ בארץ וביקור באתר שחזור הקרב. בנוסף, פינות יצירה לילדים.

מתי: שלישי, 30 באוקטובר, 16:00-10:00

מחיר: פעילות אחת 25 שקל, כרטיס משולב 55 שקל לילד, 50 שקל למבוגר

לפרטים: 08-6720559

צילום: באדיבות תיירות קיבוץ יד מרדכי

 

סוף שבוע משפחתי במדבר יהודה

סוף שבוע משפחתי במדבר יהודה עם החברה להגנת הטבע. סיור בנחל סלוודורה, ארוחת ערב ולאחריה טיול לילי בחווארי מצדה. שבת, טיול בערוץ נחל פרס, תצפיות, הליכה בין גבים ומפלים באפיק הנחל ובין קירות אבן זקופים.

מתי: שישי-שבת, 10-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

חגיגות התמרים

הפנינג חגיגות התמרים יתקיים ברחבי הערבה ויציין את סוף עונת הגדיד בסוף שבוע לכל המשפחה. 3 ימים ו-2 לילות של אירוח בקיבוצי הערבה הדרומית, סיורים במטעים, ארוחת ערב בלב מטע התמרים לצד כלים חקלאיים המשמשים לגדיד ופזורים בשטח, טיולי שקיעה וסדנאות תמרים. לינה בחדרי האירוח הקיבוציים או באתרי הקמפינג בערבה הדרומית. הפנינג בלב מטע התמרים של קיבוץ אליפז: פארק אתגרי, סיורים בפרדס הפומלות כולל טעימות, הכנת עוגיות באמצעות אנרגיית השמש, מתחמי סדנאות יצירה בתמר ודוכני אמנות מקומית.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6616976, www.aravaay.co.il

הפעלה במסגר ההפנינג צילום: ניצן גולן

 

שיחזור הקונצרט אחרי 70 שנה

הסינפונייטה הישראלית באר שבע פותחת עונה בשחזור הקונצרט שליווה את שחרור העיר בשנת 1948 במשכן לאמנויות הבמה באר-שבע. לכבוד 70 שנה לשחרור באר-שבע ו-100 שנים להולדתו של לאונרד ברנשטיין. ינוגנו שלוש היצירות שבוצעו בקונצרט לפני 70 שנה. ליצירות אלה מתווספת יצירה חדשה בבכורה עולמית.

מתי: מוצאי שבת, שני, 27, 29 באוקטובר

מחיר: בתשלום

צילום: באדיבות ארכיון הפלמ"ח בארכיון צה"ל

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|