אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 28 באוקטובר - 3 בנובמבר 2018

טיולים ואירועים בגליל העליון, מרוץ בשביל הבנים הדרוזים, ערבי זמר ישראליים בחולון, פסטיבל צילום בינלאומי בתל אביב, פתיחת עונת האופרה בתל אביב, פסטיבל מסעדות פתוחות בירושלים, פסטיבל בינלאומי למוזיקה בירושלים, פסטיבל לטובת הקהילה בבאר שבע, פסטיבל יוגה בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

מטיילים בגליל העליון

4 סופי שבוע של סיורים באתרי חקלאות והתחברות לטבע בגליל העליון. בין הפעילויות: סיור חקלאי בחוות דג על הדן, חווה אקולוגית במושב שדה אליעזר, "דרך החלב"- משק קורלנדר בית הלל, פינת הזוחלים של אלי בקיבוץ שדה נחמיה, סיור ואירוח ביקבי בוטיק גליליים. סיור חקלאות אורגנית, דבש ומכוורת והיכרות עם סיפורי המתיישבים בעמק החולה; סיור טבע, חקלאות וקטיף קיווי ותפוחים; סיור טבע, נחלים וגידול פורלים; סיור עששיות בתל פאחר.

מתי: סופי שבוע, חמישי-שבת, 1-3, 10-8, 17-15, 24-22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: הרשמה מראש bit.ly/2QOHY2u

צילום: רונית סבירסקי

 

סיור דגים וציפורים

סיור מודרך בבריכות הדיג של להבות הבשן. הסברים על גידול דג האדמונית במים הגיאותרמיים באזור. הסברים והדגמות של צוות הדייגים כיצד שולים אותם מהבריכה ומאכילים אותם במזונם המיוחד. תצפית על ציפורים נודדות העוצרות למנוחה בבריכות הדיג: שקנאים, דיות, קורמורנים ואנפות למיניהם.

מתי: בתיאום מראש

מחיר: 10 שקל

לפרטים: 052-3763208

שקנאים צילום: רונית סבירסקי

 

מוזיאון הרעות

מוזיאון הרעות – מצודת כח (ישע), שנפתח באפריל 2014, מספר את סיפור קרבות נבי יושע, הסמוך לרמות נפתלי. הקמת משטרת נבי יושע בזמן המנדט, והקרבות המרים לכיבושה לאחר עזיבת הבריטים. שלושה קרבות שבהם נהרגו 28 לוחמים ועל שמם נקרא המקום מצודת כח. המוזיאון ממוקם למרגלות המצודה ובסמוך לאנדרטה לקבר האחים עם תצפית על עמק החולה.

מתי: ראשון-חמישי, 16:00-09:00, שישי, 14:00-10:00

מחיר: 22 שקל למבוגר, 15 שקל לילד

לפרטים: 04-6432810

תצפית נוף לעמק החולה צילום: רונית סבירסקי

 

גן חיות לימודי

גן החיות הלימודי בחיפה נוסד בשנת 1949 על ידי המחנך והאגרונום פנחס כהן ז"ל, המורה הראשון לטבע בחיפה וממקימי ביה"ס הראלי וחוג "המשוטטים". בגן מצויים למעלה מ-100 סוגים של בעלי חיים שחלקם נדירים, ביניהם: זוחלים, עופות ויונקים, נמרים, דובים, זאבים, צבוע, קופים ממינים שונים ואוכלי עשב. פינת ליטוף שיש בה עז, אייל נקוד, ארנבון, אוגר, בעלי כנף וזוחלים שונים. מוזיאון פרהיסטורי העוסק בתולדות האדם באזור הכרמל ממוקם בכניסה לגן.

מתי: פתוח כל השבוע, 17:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8372390

צילום: באדיבות גן החיות הלימודי חיפה

 

ליר. בובות ואנשים

תיאטרון מילנקי מעלה בתיאטרון חיפה את "ליר. בובות ואנשים". פנטזיה חופשית על המלך ליר של שייקספיר. בגרסה של "מלינקי" מתמקד הסיפור במשפחת גלוסטר. הזרקור מופנה אל הדור הצעיר, החמדן, חסר החמלה וחסר המעצורים הנלחם על הירושה.

מתי: חמישי, 1 בנובמבר, 20:30

מחיר: 90 שקל

לפרטים: bit.ly/2q6W18d

ליר. בובות ואנשים צילום: אולג יבטספייב

 

ביקור בגנים העליונים

סיור מודרך בגנים הבהאיים בחיפה. הסיור כולל ביקור בגנים העליונים, הארכיון הבהאי, מרכז ללימוד כתבי הקודש, בית הצדק העולמי והמרכז ליועצים בינלאומיים. תחילת הסיור רח' יפה נוף 45, סיום בשדרות הציונות.

מתי: בתיאום מראש

מחיר: בתשלום

לפרטים: בתיאום מראש www.ganbahai.org

צילום: באדיבות ארכיון הגנים הבהאיים

 

רצים בשביל הבנים הדרוזים

מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים", האירוע השנתי הרשמי למען החללים הדרוזים, יתקיים זו השנה ה-6 בצומת גולני, למרגלות קרני חיטין. המרוץ יכלול שני מקצי ריצה של 10 ק"מ ו-5 ק"מ, מקצה הליכה עממי באורך 4 ק"מ, ומקצה רכיבה באורך 25 ק"מ. במהלך האירוע יתקיים הפנינג ענק לקהל הרחב, דוכני אוכל דרוזי מסורתי והפעלות ספורטיביות לכל המשפחה.

מתי: שישי, 2 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: www.bshvilhabanim.org.il

הרמטכל גדי אייזנקוט ואמל אסעד במירוץ 2017 צילום: גלעד קוולרציק

 

מוזיאון הרכבת

מוזיאון הרכבת שבמתחם תחנת חיפה מזרח מציג אבני דרך בהתפתחות התחבורה הציבורית בארץ מאז ראשיתה ב-1892 לרבות קשרים עם ארצות שכנות, כמו כן תיאור המערכת כיום על תפקודיה השונים. המוזיאון, שממוקם בתוך תחנה פעילה מציג קטרים וקרונות במבנה שעוצב כמוסך קטרים של הרכבת החג'זית ("רכבת העמק").

מתי: ראשון-חמישי, 15:50-08:00, שישי עד 13:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-8564293

צילום: באדיבות מוזיאון הרכבת חיפה

 

אולטראמרתון מגולן לאילת

אולטראמן רידלי ישראל מקיים "אולטראמרתון ערבה", תחרות טריאתלון הסיבולת והאקסטרים האתגרית והארוכה ביותר המתקיימת בישראל. שלושה ימים בהם חוצים את הארץ לאורכה. תחילת התחרות במשחה של 10 ק"מ לרוחב הכנרת, רכיבה על אופניים לגולן, משם לאורך בקעת הירדן עד ים המלח וסיום בפארן בערבה. מסלול של 420 ק"מ. ביום השלישי יערכו שני מרתונים רצופים לאורך 85 ק"מ מאזור יהל דרך פארק תמנע עד לחופו של ים סוף.

מתי: שלישי-חמישי, 15-13 בנובמבר

מחיר: השתתפות בתשלום

צילום: ניר עמוס

 

אקטיביזם של זהויות

פסטיבל הסיפור החיפאי – 8# "אקטיביזם של זהויות" יתקיים בבית הגפן חיפה. פסטיבל תרבות חיפאי שמציג דרך אירועי תרבות מיוחדים ופתוחים לקהל הרחב, את הקהילות השונות שחיות זו לצד זו בחיפה. יתקיימו אירועי תרבות, אוכל, הקרנות סרטים, סיורים ופאנלים.

מתי: חמישי-שני, 5-1 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: אתר הפסטיבל – sipur.info

 

מרכז

הזדמנות אחרונה לראות

במוזיאון פתח תקווה נפתחות 3 תערוכות חדשות. "הזדמנות אחרונה לראות", תערוכה משותפת למוזיאון ולגלריה צרפתית חשובה, שמשתתפים בה אמנים מצרפת ומישראל. האמנים נסעו זה לארצו של האחר, והתערוכה תציג גם בצרפת. האוצרות משותפת לדרורית גור-אריה מפ"ת ולאיזבל בורז'ואה מצרפת; תערוכה שנייה "פעולות על מקום": קבוצת אמנים מפולין עוסקת במרחב העירוני ובפעולות אמנותיות שנעשות עליו ובתוכו. בנוסף, "פג'ה", תערוכת יחיד של קרן בנבנישתי, ישראלית, שחיה ועובדת בניו יורק. בערב הפתיחה יתקיים מופע מיוחד של האמנית הליטאית GoraParasit, שנקרא Electric Dreams, שיציג בארץ בשיתוף פעולה עם פסטיבל פרינט סקרין וניסן נתיב.

מתי: פתיחה, 8 בנובמבר, 20:00 (נעילה 9 בפברואר 2019)

מחיר: 20 שקל, בשבתות חינם

לפרטים: www.petachtikvamuseum.com

עבודתה של אורית רף, פרפרים, עבודת וידאו מתוך הזדמנות אחרונה לראות

 

סיפורי מסע

תיאטרון חולון יפתח את העונה החדשה לשל הסדרה "סיפורי מסע" עם הרצאתה של יונית קמחי שתספר על מסעה האישי לסרילנקה. "האי של בודהה" ו-"אי התבלינים". ערבים, פורטוגזים הולנדים ובריטים השאירו בה את חותמם התרבותי שהשפעתו ניכרת עד עצם היום הזה. רשמי המסע מלווים במצגת תמונות וסרטונים.

מתי: שני, 5 בנובמבר, 19:30

מחיר: 50-35 שקל

לפרטים: 03-5023001 ובאתר www.hth.co.il

סרילנקה צילום: יוני קמחי

 

מפגש תנ"כי ארכאולוגי

סיור מודרך עם בית ספר שדה שקמים בתל לכיש המקראי, אתר בו מצטלבים התנ"ך והממצא הארכאולוגי. סיפור מסע סנחריב ומכתבם האחרון של השומרים לפני כיבוש העיר. היכרות עם דמויות העבר והתנסות בכתיבה על חרסים. משם נסיעה אל חורבת בית לויה - אתר בו משתקפת התרבות החומרית של שוכני המקום בפסיפסים שנחשפו בו.

מתי: שבת, 10 בנובמבר, 14:00-10:00

מחיר: 56 שקל

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

טיול עם קטנטנים

סיור בשפלת יהודה שמתאים לקטנטנים עם בית ספר שדה שקמים. בגבעת פיטם וגבעת בורגין הקטנה החצובה בסלע הגיר הרך – מערת העמודים ומערת קבורה מימי בית שני. היכרות עם הצומח ובעלי חיים הנמצאים באזור.

מתי: שבת, 3 בנובמבר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

קריקטורות שציירו ילדים בשואה

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון יציג את התערוכה "מיליון וחצי - ילדות בשואה בראי הקומיקס". האוצרת מיכל פז-קלפ מציגה בבכורה עולמית יצירות קומיקס שנוצרו על ידי ילדים בתקופת השואה, יצירות קומיקס מופתיות וידועות, יצירות נדירות וכאלה שלא הוצגו בעבר ומתייחסות לנושא הרגיש של ילדות בשואה.

מתי: פתיחה, 24 באוקטובר (נעילה אפריל 2019)

מחיר: כניסה בתשלום

מישל קישקה (דימוי מוביל לתערוכה)

 

אימת הריק

מוזיאון ינקו דאדא מציג תערוכה חדשה "דחוס", מקבץ תערוכות המנהלות דיאלוג עם המונח "אימת הריק" Horror Vacuai. שלי רויכמן – "פנים חוץ"; יוסי וקסמן – Peep Show – הצצה למסע חייו; שיר מורן – "טעם לוואי"; פצ'יקה רודולף – "תרגיל בייצור מזימות"- אמן אורח מהונגריה במסגרת חילופי אמנים עין הוד-הונגריה וג'וליאן שגרן – שוד במכולת בעין הוד, עבודת וידאו.

מתי: פתיחה, שבת, 20 באוקטובר (נעילה 1 בפברואר 2019ׂׂ)

מחיר: בתשלום

היינו שם תצלום מעובד 2018 צילום: יוסי וקסמן

 

Fake או Make

פסטיבל Print Screen 2018-הפסטיבל הבינלאומי לאמנות ותרבות דיגיטלית שמתקיים במדיטק חולון, יעסוק השנה ביצירה בעולם ה-Fake, בעידן הדיגיטלי מה בין FAKE ל-MAKE? מרחב המדיטק יארח כ-100 אמנים מהארץ והעולם, במופעי פרפורמנס, מופעי סאונד ומוזיקה, תערוכות אינטראקטיביות, סרטים אינטראקטיביים, יריד אמנות אינטרנטית ומופעי חוצות.

מתי: 31 באוקטובר - 3 בנובמבר

מחיר: 80-40 שקל (כניסה לכל ימי הפסטיבל כולל 6 מופעים 250 שקל)

לפרטים: 1800-20-29-30

העולם הוא שלי, The World is Mine

 

ערבי זמר ישראלים

תיאטרון חולון פותח את העונה החדשה של סדרת "ערבי זמר" עם מופע המוקדש למיטב השירים הישראלים. את המופע תוביל ורדינה כהן שתשיר יחד עם הקהל ממיטב השירים הישראלים: מחרוזת רועים, יפים הלילות בכנען, איל איל, כלניות ואחרים. בהשתתפות זמר אורח חיים משה בשיריו: "נשבע", "כל נדרי", "התמונות שבאלבום","הקולות של פיראוס ואחרים.

מתי: רביעי, 14 בנובמבר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 03-5023001 ובאתר www.hth.co.il

הזמר חיים משה צילום: ארן חן

 

תל אביב

פסטיבל הצילום הבינלאומי

פסטיבל הצילום הבינלאומי ה-6 מתקיים בקומפלקס גולף. משתתפים כ-250 צלמים מרחבי העולם ב-40 תערוכות בינלאומיות, בשילוב תכנים מתחום הפרפורמנס, וידאו ארט ומוזיקה, מרתון צילום ופרויקטים חברתיים. בין הצלמים והיוצרים: עברי לידר, סיגלית לנדאו, רוג'ר בלאן, כריסטיאן ורנר, דניאל צ'צ'יק,יריב פיין ומאות אמנים מרחבי העולם. נושא הפסטיבל השנה הוא "יחסים".

מתי: 22 בנובמבר - 1 בדצמבר

מחיר: 55 שקל

לפרטים: פנחס רוזן 57, תל אביב. www.photoisrael.org

סיגלית לנדאו ויותם פרום שמלת טוטו(בלרינה), מתוך De Deux 2017

 

שער לשירה

פסטיבל שער לשירה ה-17 של עמותת הליקון לשירה מתקיים בסימן "זהות" בתיאטרון עברי ערבי ביפו. אירועי שירה ומוזיקה שונים, מפגשים עם משוררים מהארץ ומהעולם שיספרו על תהליך היצירה שלהם. בנוסף, מופעים מוזיקליים ביניהם: הרכב הגרוב "אפרו בגדד", מפגש אמן ומופע מוזיקה של מיכה שטרית, מופע של הזמרת העולה דניאל קריאף, מופע פופ של הזמרת צליל דנין ונוספים.

מתי: חמישי-שבת, 24-22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.helicon.org.il

צליל דנין צילום: איליה מלניקוב

 

פסטיבל קומדיות צרפתיות

פסטיבל הקולנוע לקומדיות צרפתיות "או לה לה!" יתקיים זו השנה ה-4 כחלק מעונת התרבות ישראל צרפת בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ. יוצגו 21 סרטים חדשים וקלאסים. התסריטאי גרגואר וינרון, יגיע כדי להציג את סרטו האחרון "שובו של הגיבור". הוא יעביר עם במאי הסרט לורן טיראר סדנת כתיבה קומית ליוצרים ישראלים. לכבוד ביקורו יוקרן סרט נוסף שלו "מולייר". בין הסרטים הנוספים: "ד"ר קנוק" עם עומר סי, "מאוהב באשתי" עם דניאל אוטיי ובבימויו, "איפה הדובי שלי?" עם קד מראד, "תתחתן איתי, חבר שלי" של טארק בודאלי ואחרים.

מתי: החל מ-14 בנובמבר

מחיר: בתשלום

משפחה בהפתעה, דני בון

 

לה ביידר וסולני הבולשוי

בהיכל התרבות יעלה לראשונה הבלט "לה ביידר" (רקדנית המקדש) עם שני כוכבי בלט הבולשוי ממוסקבה, 45 רקדנים מתיאטרון הבלט של האופרה של צ'ליאבינסק, מאות תלבושות, תפאורת ענק בהפקה בימתית מלאה. המוזיקה של לודוויג מינקוס וכוראוגרפיה מאת מריוס פטיפה, לציון 200 שנה להולדתו. סולני הבלט הם שנים מרקדני הבולשוי הבולטים כיום: יוליה סטפנובה ומיכאיל לובוחין.

מתי: חמישי, שישי, 23-22 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221 *

הרקדנית anna-nikulina צילום: EKATERIBV VLADIMIROVA

 

דוד רובינגר והמצלמה

במוזיאון ארץ ישראל תפתח תערוכת "אמת צלמתי" של הצלם דוד רובינגר, שתיעד במהלך חמישה עשורים במאה ה-20 את גדולי האומה ברגעים חשובים וברגעים הכי פרטיים שלהם. יוצגו מבחר תצלומים שחלקם מעולם לא נחשף.

מתי: פתיחה, 25 באוקטובר

מחיר: בתשלום

צילום: דוד רובינגר, הצנחנים בכותל 1967 והמצילים אמיל ויוסקה 1952

 

גדולי האמנים האירופאים

מוזיאון תל אביב לאמנות מציג לראשונה בישראל חמישים יצירות מופת מאוסף מוזיאון פילדלפיה לאמנות, בעקבות חשיפתן במוזיאון פאלאצו ריאלה שבמילאנו. התערוכה תחשוף בפני הקהל הישראלי יצירות נדירות של האמנים האירופאים המובילים והמשפיעים ביותר אשר פעלו במהלך המאה ה-19 וה-20, ביניהם פיסארו, מאנה, דגה, סזאן, מונה, רנואר, גוגן, ואן גוך, קנדינסקי, בונארד, מאטיס, ברנקוזי, קליי, פיקאסו, ודאלי.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר (נעילה 2 בפברואר 2019)

מחיר: בתשלום

 

ורתר על בימת האופרה

האופרה הישראלית פותחת את עונתה החדשה לשנת 2019-2018 עם גולת הכותרת של האופרה הצרפתית הרומנטית "ורתר" מאת מסנה על פי רומן המכתבים המיתולוגי "ייסורי ורתר הצעיר" מאת גתה שפורסם ב-1774 וזכה להדים ברחבי אירופה. האופרה, בבימויו של פול אמיל פורני וניצוחו של מאסטרו אלאן גויגאנל, מנצח בעל מוניטין בינלאומי המגיע לנצח לראשונה בישראל. בהפקה ישתתף צוות סולנים ישראלי ובינלאומי: הו-יון צ'ונג (ורתר), המצו סופרן הישראליות מאיה לחיאני שזוהי הופעתה הראשונה באופרה הישראלית ונעמה גולדמן (שרלוט), קית' האריס ועודד רייך (אלבר) ואחרים. בהשתתפות תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון ומקהלת צעירי מורן.

מתי: 23-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: באדיבות האופרה הישראלית

 

מסע מוזיקלי לילדים

תזמורת הבמה הישראלית מארחת במוזיאון תל אביב את חני נחמיאס וחבריה במסע מוזיקלי עם מיטב הדמויות הצבעוניות, הסיפורים והמוזיקה ממחזות הזמר בארץ ובעולם. עוץ לי גוץ לי, צלילי המוזיקה, אוליבר, מרי פופינס ועליסה בארץ הפלאות. מומלץ לגיל 10-4.

מתי: שבת, 24 בנובמבר

מחיר: 75 שקל

לפרטים: 03-6077020

 

מבט צבאי

תערוכת היחיד החדשה "תמונת מצב" של הצלם זיו קורן תוצג URBAN GALLERY. בתערוכה ייחשפו לראשונה צילומים של יחידות מובחרות בצה"ל. בגוף העבודות החדש נחשפים לראשונה דרך עדשתו תיעודים של מבצעים, אימונים, ורגעים אנושיים בעלי היבטים צבאיים. קורן בוחר לצלם בזוויות לא שגרתיות, ושובר פעמים רבות את חוקי הצילום המסורתי.

מתי: פתיחה, מוצאי שבת, 10 בנובמבר, 20:00

לפרטים: רוטשילד 51, תל-אביב

לוחמי דובדבן במהלך אימון, 2012 צילום: זיו קורן

 

מחזה שערורייתי, מחזאית רדיקלית

המחזה BLASTED של תיאטרון נוצר יתעלה בתיאטרון הבית ביפו. עיבוד חדשני למחזה השערורייתי של המחזאית הרדיקלית, שרה קיין בבימויו של אבי גיבסון בראל. המחזה עוסק במערכת יחסים בין עיתונאי מבוגר וגוסס לצעירה בעלת מוגבלות בחדר מלון בעיר לידס, במרכז אנגליה, הנתונה תחת מצור.

מתי: רביעי-חמישי, 8-7 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-9054421

Blasted צילום: אורי רובינשטיין

 

למען הרוח הנשית

תיאטרון "בית לסין" בחר לתרום את כל ההכנסות מערב שבו יעלה המחזה המוזיקלי "אנשים, מקומות דברים" לעמותת "רוח נשית", המקדמת את עצמאותן הכלכלית של נשים נפגעות אלימות.

מתי: רביעי, 11 בנובמבר, 20:00

מחיר: 1000-200 שקל

מתוך המחזה אנשים מקומות דברים צילום: יח"צ באדיבות בית לסין

 

מופע ופאנל - 13 פרגמנטים

ההצגה "13 פרגמנטים" תעלה בתיאטרון תמונע. אסתטיקה של טבח פוליטי, ששינה את פני החברה הישראלית. לאחר המופע יתקיים פאנל בנושא: "טבח מערת המכפלה – מי לא רוצה לזכור ומי לא יכול לשכוח? בהנחיית רינו צרור. משתתפים: ענת סרגוסטי, אמנון לורד, אבנר גבריהו, יואב ברתל.

מתי: חמישי, 15 בנובמבר, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: ארלה גולרן

 

תערוכת ענק של יוצרים צרפתים

מוזיאון בית העיר פותח את התערוכה Alone In The Dark של קבוצת האמנים הצרפתית “Da Mental Vaporz”. תערוכת ענק במסגרת פרויקט "קולקטיבים יוצרים בבית העיר". הופעה של האמן האלקטרוני BEMET וההרכב שלו Rave Band, דיג'יי Gzess.

מתי: פתיחה, 8 בנובמבר, 20:30 (נעילה מרס 2019)

מחיר: בפתיחה כניסה חופשית, לאחר מכן 20 שקל

לפרטים: 03-7240311

The Wall @ Berlin DMV 2015, Courtesy of B.C Gallery Photo: Max Charlin

 

יוסי בנאי ואגדה פרסית

היצירה שכתב יוסי בנאי "ג'ונג'ון" תעלה בהיכל התרבות. יצירה מוזיקלית, שמשלבת שירה, משחק ותנועה על רקע קולו של יוסי בנאי ומספרת סיפור אגדה וקסמים מפרס. המוזיקה נכתבה על ידי אלה מילך-שריף בניצוחה של נעמי פארן ובביצוע 'מקהלת מורן' ואנסמבל נגנים.

מתי: שישי, 2 בנובמבר, 13:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: לרכישת כרטיסים bit.ly/2RQjwiP

צילום: אלי כץ

 

אוטוטו זוכה בלוטו

המרכז לתיאטרון עכו בשיתוף תיאטרון הקאמרי מציגים "אוטוטו זוכה בלוטו". הצגת-יחיד חדשה המבוססת על סיפור אמיתי. מאת ובביצועו של רועי הורוביץ, ובעבודת בימוי ראשונה של השחקנית ליא קניג.

מתי: 18 באוקטובר - 21 בינואר

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6061900

צילום: שמחה ברביבו

 

ירושלים

יריד המייקרים

במוזיאון המדע יתקיים יריד המֵיְיקֶרים השישי 2018 Jerusalem Mini Maker Faire. בהשתתפות מייקרים מהארץ ומהעולם, שיתוף פעולה ראשון מסוגו עם אמני מידברן, רובוטים משעשעים, קסמי מדע, סדנאות בנייה והתנסות לילדים ולגדולים, מפגשים עם מייקרים, יצירות מטורפות, טכנולוגיה חדשנית ושפע חוויות לכל המשפחה.

מתי: חמישי-שישי, 9-8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6544888 , www.mada.org.il

צפנת גונן קוספליי במוזיאון המדע צילום: אייל מור

 

פסטיבל מסעדות פתוחות

הפסטיבל הקולינרי "מסעדות פתוחות" מתקיים בירושלים זו הפעם השנייה. שילוב של קולינריה עם אמנות, עיצוב, חדשנות, פילוסופיה ואפילו קצת טכנולוגיה. הקולינריה הירושלמית המקומית עם מגוון אירועים חד-פעמיים, סיורי שווקים, סדנאות בישול עם השפים המובילים בירושלים ובעולם. בין האתרים שבהם יתקיימו האירועים: בירה וביגלה ירושלמי ברכבת הקלה, אירוע קולינרי עם שפים בימק"א, סרט וארוחה בקולנוע לב סמדר, ערב וודקה וחמוצים ב"המפעל", סיורים ואירועים במסעדות ברחבי העיר.

מתי: 30-1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: open-restaurants.co.il/

מסעדת עזורה בשוק מחנה יהודה צילום: תומר פולטין

 

הפסטיבל היהודי הבינלאומי

הפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית יתקיים בבית מזי"א לתיאטרון. בפסטיבל מציגים יוצרים צעירים לצד וותיקים, דתיים לצד חילוניים וכאלו המייצגים סגנונות אמנותיים שונים. בין המשתתפים: שלומית אהרון, ארז לב ארי והחליפות, איל שכטר, הדר גלרון, מיכה ביטון, עדן הראל, עודד מנשה, מוזיקאים, שחקנים, רקדנים ויוצרים מהארץ ומהעולם. בין ההצגות: גרסה חדשה למחזה "נמר חברבורות" שכתב יעקב שבתאי; "שלום. בית", "גב אל גב" - הדר גלרון ומיכה ביטון, "אימהות שלוש" ו"טוביה 2018".

מתי: 27-20 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: tickets.bimot.co.il

מתוך המחזה "אמהות שלוש" צילום: יאיר אפל

 

פסטיבל קולנוע יפני

פסטיבל אקי-נו לקולנוע יפני יתקיים בסינמטק ירושלים. הקולנוע היפני העכשווי, דרמה משפחתית, קומדיה, אנימה וסרט סמוראים. סרט הפתיחה “דוכן הראמן”, הוא קומדיה עכשווית המשלבת את תרבות האוכל היפנית עם דרמה החולקת כבוד לראמן המסורתי. בנוסף, “המסע ליושינו” של נעמי קוואסה בכיכובה של ג’ולייט בינוש, “דאגות קטנות” של הבמאי ריוטארו נינומיה, שגם משחק בתפקיד הראשי, מגיע אלינו הישר מפסטיבל לוקרנו, מפסטיבל ונציה מגיע “להרוג”, אקשן סמוראי ונוספים.

מתי: החל משלישי, 23 באוקטובר

מחיר: בתשלום

המסע ליושינו צילום: יח"צ

 

פסטיבל העוּד הבינלאומי

פסטיבל העוּד הבינלאומי ה-19 בירושלים ייפתח בבית הקונפדרציה במופע מיוחד של היוצר והמלחין היווני סטאברוס קסרחקוס, מלחין שירי הסרט המיתולוגי "רמבטיקו". המופע של קסרחקוס יציין 35 שנה לצאתו של הסרט ויציג את כל שירי הסרט אשר זכו לפרשנויות רבות של זמרי יוון, בהם יורגוס דלארס, חאריס אלקסיו ודימיטרה גלאני, לצד גרסאות עבריות של אריק איינשטיין ושל יהודה פוליקר.

מתי: 17-8 בנובמבר

מחיר: 290-60 שקל

לפרטים: 6226*, 02-6237000

קסרחקוס xarchakos צילום: ליאניס גליקאס giannis glikas

 

פסטיבל החשיפה הבינלאומי למוזיקה

פסטיבל החשיפה הבינלאומי למוזיקה מתקיים זו השנה ה-9 במועדון הצוללת הצהובה. את הפסטיבל פוקדים מנהלי פסטיבלי ענק ובעלי מועדונים גדולים וקטנים מהודו, סין ואירופה, מפיקים, בעלי לייבלים וחברות תקליטים גדולות. הפסטיבל מתחלק לשני סופי שבוע: האחד מוקדש לג'אז, מוזיקת עולם ו-Fאנק, בעוד החלק השני מוקדש לרוקנרול, אינדי ומוזיקה אלקטרונית. יתקיימו כ-60 הופעות מגוונות של מיטב ההרכבים, אמנים/ות ולהקות ישראליות בפני האורחים מחו"ל והקהל הרחב. בין המשתתפים השנה: מארינה מקסימיליאן, העיר הזאת, אבטה בריהון, באטרינג טריו, דניאל זמיר, מורין נהדר, שפיטה, ויקטוריה חנה, עומרי מור, נגה ארז, לוסיל, רבע לאפריקה ואחרים.

מתי: רביעי-שבת, 10-7, 17-14 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.eventer.co.il/5zqg3

 

אנסמבל פניקס בכלים עתיקים

אנסמבל פניקס מעלה במלאות 20 שנים להיווסדו את "נפילת המלאכים" בקפלה של גבירתנו לשלום בכנסיית נוטרדם. בכורה ישראלית לאורטוריה נפוליטנית מהמאה ה-17 מאת פרנצ'סקו רוסי. אנסמבל פניקס בכלים עתיקים בהשתתפות אנסמבל Ludovice מפורטוגל.

מתי: רביעי, 5 בדצמבר, 20:30

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: הצנחנים 3, מול השער החדש העיר העתיקה

Ensemble PHOENIX Nabucco, Photo: Eliahu Feldman

 

קהילת ניו יורק

המפגש הקרוב של 'אירוע ראש חודש' בבית אבי חי יוקדש לאחת הקהילות הגדולות, החשובות והמשפיעות ביותר – קהילת יהדות ניו יורק. ד"ר חגית כהן מהמחלקה להיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה תדבר על המהגרים היהודים ממזרח אירופה בין שתי מלחמות עולם. שמואל רוזנר, חוקר ועמית בכיר במכון למדיניות העם היהודי, על מערכת היחסים הייחודית בין הקבוצות היהודיות השונות שמרכיבות את הקהילה בניו יורק.

מתי: חמישי, 8 בנובמבר

מחיר: כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

לפרטים: www.bac.org.il

 

קבלת שבת לכל המשפחה

בבית אבי חי יתקיים אירוע VOCA - קבלת שבת: משפחות שרות יחד, בקבלת שבת משפחתית. הרכב "ה-VOCA" שבת של בית אבי חי, בשירים מוכרים וחדשים לקראת שבת.

מתי: שישי, 2 בנובמבר, 12:45

מחיר: 30 שקל לילד, 10 שקל למבוגר

 

קטמון - צ'יזבט ופלמ"ח

סיור מודרך בשכונת קטמון "צ'יזבט ופלמ"ח". סיפורה של שכונה שהייתה על הגבול במלחמת העצמאות. סיפורים על פלישות ליליות ופעילות תקיפה והגנה משני צדי המתרס הישראלי והערבי. השכונה הערבית בתוך ירושלים בה נבנו הקונסוליות הסורית והעיראקית, ומתוכה ניהלו הגנרלים הערבית את המלחמה. מסלול: מכיכר ספרא אל רחוב הפלמ”ח ומשם אל מנזר סן סימון.

מתי: שבת, 17 בנובמבר, 13:00-10:00

מחיר: 15 שקל (מגיל 6 ומעלה)

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד (מותנה ב-8 משתתפים), bit.ly/2OIw2D3

 

3 תערוכות חדשות

שלוש תערוכות חדשות יפתחו בגלריות בית הספר הרב תחומי מוסררה. הגלריה החברתית מציינת 50 שנים למחאות החברתיות בעולם בתערוכה "1968" שאוצר איל בן דב. הגלריה החדשה תציג תערוכת איור ואנימציה - "המרווח", שאוצרת ורד גנשרוא, ובגלריה ע"ש דרפלר תעלה התערוכה "במעלה הגן", שאוצרת אורית ישי, המציגה עבודות של אמנים המתכתבים עם יצירתו של מורל דרפלר ז"ל.

מתי: פתיחה, שישי, 12 באוקטובר, 11:00 (נעילה 12 בדצמבר)

מחיר: כניסה חופשית

עבודתו של מרסלו ברודסקי 1968 פריז

 

דרום

פסטיבל לטובת הקהילה

פסטיבל אורבנגב (Urbanegev) שיתקיים במרכז הנגב הוא פסטיבל לקידום המרחב הציבורי לטובת הקהילה ומאורגן על ידי חברי קהילת "הרשת באר שבע", מבית ארץעיר. בין האירועים: הופעה חיה של Echo מהצמד האלקטרוני Echo&Tito, יתקלט דיג'יי שי כהן ותוצג אומנות רחוב של אמנים מקומיים.

מתי: שישי, 2 בנובמבר, 14:00-11:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: דרך מצדה 6 באר שבע

פסטיבל של הרשת צילום: כרמית קורץ

 

כוכבי הבולשוי ממוסקבה

הבלט "לה ביידר" (רקדנית המקדש) יעלה במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע עם שני כוכבי בלט הבולשוי ממוסקבה, 45 רקדנים מתיאטרון הבלט של האופרה של צ'ליאבינסק, מאות תלבושות, תפאורת ענק בהפקה בימתית מלאה. המוזיקה של לודוויג מינקוס וכוראוגרפיה מאת מריוס פטיפה, לציון 200 שנה להולדתו. סולני הבלט הם שנים מרקדני הבולשוי הבולטים כיום: יוליה סטפנובה ומיכאיל לובוחין.

מתי: שני, 26 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9066 *

לה ביידר YULIA STEPANOVA LA BAYADERE

 

פסטיבל יוגה בערבה

אירוע "יוגה ערבה" הגדול ביותר בישראל יתקיים במרחבי הערבה. 50 סדנאות שיערכו במשך שלושה ימים בין נופי המדבר עם מיטב המתרגלים והמאסטרים מהארץ ומתרגלים מפורסמים מהעולם. שיאו של האירוע הוא בתרגול משותף בערב שישי בפארק תמנע. למעלה מאלף משתתפים מתכנסים לרגלי עמודי שלמה המרשימים בשעת שקיעה ומתרגלים יוגה. בכל אחד מהישובים יתארח מתרגל או מתרגלים ויעבירו סדנאות בשיטות יוגה שונות מהארץ ומהעולם ביניהן: איינגאר, ויניאסה, אשטאנגה, שיבננדה, ויני יוגה, ויג'ננה, קונדליני ואקרו יוגה.

מתי: חמישי-שבת, 3-1 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.yogaarava.co.il/

תרגול בשקיעה בפארק תמנע צילום: ניר חיים

 

אולטראמרתון ערבה

אולטראמן רידלי ישראל מקיים "אולטראמרתון ערבה", תחרות טריאתלון הסיבולת והאקסטרים האתגרית והארוכה ביותר המתקיימת בישראל. שלושה ימים בהם חוצים את הארץ לאורכה. תחילת התחרות במשחה של 10 ק"מ לרוחב הכנרת, רכיבה על אופניים לגולן, משם לאורך בקעת הירדן עד ים המלח וסיום בפארן בערבה. מסלול של 420 ק"מ. ביום השלישי יערכו שני מרתונים רצופים לאורך 85 ק"מ מאזור יהל דרך פארק תמנע עד לחופו של ים סוף.

מתי: שלישי-חמישי, 15-13 בנובמבר

מחיר: השתתפות בתשלום

צילום: ניר עמוס

 

המכתש למטיבי לכת

שני ימי טיול מודרכים למיטיבי לכת בשביל ישראל בנוף מדברי פראי על המצלעות הדרומיות של המכתש הגדול. שישי, הליכה בקניון נחל עפרן בקטע מאתגר. מעלה נחל צין עד חניון לילה סמוך לחוד עקב. שבת, עליה אל חוד עקב לתצפית וירידה אל עין עקב תחתון עם שכשוך במים. עליה אל עין עקב עליון וחזרה למסלול המקורי של שביל ישראל דרך חלקות החקלאות הקדומה עד עבדת.

מתי: שישי-שבת, 10-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל סרטים בערבה

בערבה התיכונה וביישוב צוקים מקיימים זו השנה ה-7 פסטיבל סרטים בינלאומי "סרטים בערבה". במשך עשרה ימים, יוקרנו סרטים חדשים ומובילים, למבוגרים ולילדים, תחת כיפת השמים, במזג האוויר הנעים של תחילת החורף במדבר. הסרטים יוקרנו על מסך ענק ביניהם: סרטים בינלאומיים, סרטי ילדים ונוער וסרטים קצרים שהופקו וצולמו במהלך השנה האחרונה בערבה. יוצרי הסרטים מהארץ ומהעולם יקיימו שיח עם באי הפסטיבל. מוצעות חבילות לינה, חבילות סרטים, טיולים בלב המדבר במשך היום וטעימות מהתוצרת החקלאית המקומית.

מתי: 17-8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.aravaff.co.il/

צילום: יח"צ

 

סוף שבוע משפחתי במדבר יהודה

סוף שבוע משפחתי במדבר יהודה עם החברה להגנת הטבע. סיור בנחל סלוודורה, ארוחת ערב ולאחריה טיול לילי בחווארי מצדה. שבת, טיול בערוץ נחל פרס, תצפיות, הליכה בין גבים ומפלים באפיק הנחל ובין קירות אבן זקופים.

מתי: שישי-שבת, 10-9 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

חגיגות התמרים

הפנינג חגיגות התמרים יתקיים ברחבי הערבה ויציין את סוף עונת הגדיד בסוף שבוע לכל המשפחה. 3 ימים ו-2 לילות של אירוח בקיבוצי הערבה הדרומית, סיורים במטעים, ארוחת ערב בלב מטע התמרים לצד כלים חקלאיים המשמשים לגדיד ופזורים בשטח, טיולי שקיעה וסדנאות תמרים. לינה בחדרי האירוח הקיבוציים או באתרי הקמפינג בערבה הדרומית. הפנינג בלב מטע התמרים של קיבוץ אליפז: פארק אתגרי, סיורים בפרדס הפומלות כולל טעימות, הכנת עוגיות באמצעות אנרגיית השמש, מתחמי סדנאות יצירה בתמר ודוכני אמנות מקומית.

מתי: חמישי-שבת, 10-8 בנובמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6616976, www.aravaay.co.il

הפעלה במסגר ההפנינג צילום: ניצן גולן

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|