ט"ו בשבט 2019, אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 20-13 בינואר 2019

חוגגים ט"ו בשבט 2019 בטבע, אירוע נטיעות בפארק הירדן, סיורים מודרכים ללא תשלום ביערות, פעילות ט"ו בשבט בגן גורו ובפארק המעיינות, סוף שבוע עם קטנטנים בגליל, נטיעות עם קק"ל בלטרון, סדנת בישול לט"ו בשבט באור יהודה, פעילות בטבע בגבעות מודיעין, סיור טעימות בשכונת התקווה, בוחרים מנהיג לעצים בירושלים, מיטב שירי הלאדינו בירושלים, פעילויות בטבע ללא תשלום בבאר שבע, ברמת נגב וחצבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

נטיעה ויצירה

אירוע נטיעות של קק"ל לקהל הרחב "טע וסע" בפארק הירדן. מצטרפים ליערני קק"ל בנטיעת עצים ביערות ובפארקים. לרשות המשתתפים יועמדו הסעים ללא תשלום לאתר הנטיעה ובחזרה. מספר השתילים מוגבל, יינתן שתיל למשפחה. תתקיים פעילות יצירה של הכנת מובייל מחומרים מן הטבע.

מתי: שישי, 18 בינואר, 9:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: ללא הרשמה מראש

צילום: רונית סבירסקי

 

הפנינג ט"ו בשבט

קהילת חיפה והסביבה של החברה להגנת הטבע מקיימת הפנינג ט"ו בשבט לכל המשפחה בוואדי לוטם. סיורים, תחנות הסברה ופעילות מגוונות. התכנסות בגן אופירה נבון בחיפה.

מתי: שבת, 19 בינואר, 14:00-11:00

מחיר: ללא תשלום

צילום: באדיבות החל"ט

 

מסלול חיי השתיל

סיורים מודרכים לכל המשפחה במשתלת גולני של קק"ל לכבוד ט"ו בשבט. היכרות עם מסלול חייו של השתיל, מאיסוף הזרעים ועד העברתו מן המשתלה אל היער. ביקור בחדר ההנבטה והחממה, סיפור היערות בארץ ישראל בעבר ובהווה, הסברים על ראש השנה לאילנות וסיום בפעילות יצירה מחומרים מן הטבע, הכנת עציץ מקושט עם שתיל צעיר.

מתי: שישי-שני, 21-18 בינואר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 04-8470322

פעילות ט"ו בשבט במשתלה צילום: מיכאל חורי, ארכיון צילומים קק"ל

 

סדנאות וסיורים חקלאיים

באתר התיירות ראש הנקרה חוגגים בשבת משפחתית של יצירה ברוח ט"ו בשבט. סדנת יצירה והכנת מגנטים (ללא תשלום מלבד הכניסה לאתר), סדנת הכנת תליונים באבן הפלא (15 שקל למשתתף). נסיעה ברכבל, מיצג אור-קולי וביקור בנקרות. בנוסף, מתקיימים בשבתות סיורי 'חקלאות ונקרות' עם כרטיס משולב לאתר ולסיורים חקלאיים מודרכים למשפחות ברכבים חשמליים בקיבוץ ראש הנקרה.

מתי: שבת, 19 בינואר, 15:00-11:00 (סיורי חקלאות ונקרות בשבתות ינואר ופברואר)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-2710100 www.rosh-hanikra.com

נקרות ראש הנקרה צילום: חגי קרפ

 

קנגורו ושועלים מעופפים לט"ו בשבט

גן גורו מקיים סיור מודרך לקראת ט"ו בשבט. התבוננות בבעלי החיים האוסטרליים, מפגש עם הקנגורו, האכלת תוכים, היכרות עם שועלים מעופפים, קזואר ועיזים ננסיות. הסברים על צמחים אוסטרליים ועל האיקליפטוסים.

מתי: שישי, 18 בינואר, 11:00

מחיר: מחיר מיוחד לחג 39 שקל (במקום 59 שקל)

לפרטים: 04-6488060

צילום: יח"צ

 

על העצים והדבש

מרכז מבקרים דבורת התבור בשדמות דבורה מקיים פעילות לט"ו בשבט הכוללת סיור והסבר על חשיבותן ותרומתן הקריטית של דבורי הדבש להאבקה של עצים וצמחים בחקלאות ובטבע. ביקור במכון רדיית הדבש, במצפה הדבורים ובאולם גידול המשי. פעילויות יצירה ופינת חי להאכלת עזים ננסיות וגדיים. כל משפחה שתגיע תקבל שתיל צופני מתנה.

מתי: שישי-שבת, 26-25 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: סיורים בתיאום מראש 04-6769598

צילום: דבורת התבור

 

סיור רכוב בין המעיינות

בפארק המעיינות יתקיים סיור מודרך רכוב סביב המעיינות. נסיעה ברכב חשמלי לאורך נחל הקיבוצים תוך הסברים על הצמחים והמעיינות הנובעים במקום. עליה לגבעת המגדל, ביקור בטחנת הקמח, תל השלושה והשביל הרטוב. צפייה בעופות המים והציפורים הנודדות בבריכות הדגים. משך הסיור כשעתיים.

מתי: שבת, 19 בינואר, 12:00

מחיר: 50 שקל לאדם (כולל כוס תה)

לפרטים: בהרשמה מראש 050-2122564

צילום: רונית סבירסקי

 

כותבת סימנים בנוף

התערוכה 'כותבת סימנים בנוף' של אביבה שמר נפתחת בגלריה גרנד ART לאמנות עכשווית. התערוכה משקפת את ההתפתחות הרוחנית שזורת תהליכי למידה, חיפושים וגילויים, שהביאה לשינוי מהותי בגישתה לאמנות ומוצגת באמצעות רישום, ציור, פיסול, פיסול חוצות ומיצבים.

מתי: פתיחה, חמישי, 17 בינואר (נעילה 25 בפברואר)

מחיר: כניסה חופשית

 

הכיסאות

אנסמבל המרכז לתיאטרון עכו מעלה את המחזה "הכיסאות". עיבוד אקטואלי להצגה דו לשונית על פי מחזה מאת אז'ן יונסקו. זוג מעורב, החיים בבית מבודד, מכינים כיסאות לסדרה של אורחים, מרחבי עולם, המגיעים לשמוע נאום בעל חשיבות רבה שעתיד להעניק פתרון לקיום המשותף.

מתי: שלישי, 22, 29 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9914222

צילום: ניתאי שלם

 

סייבר והאקרים

מפגש עם מומחית הסייבר קרן אלעזרי על החדשנות שהעולם לומד מההאקרים יתקיים במלון פסטורל כפר בלום במסגרת 'פסטורליה במילים', סדרת מפגשים לשוחרי מידע. קרן אלעזרי היא מומחית באבטחת סייבר, אנליסטית ומרצה מובילה, שלקחה חלק בפרויקטים בעלי שם עולמי, ולאחרונה אף הרצתה ב- TED. היא מסבירה כיצד ההאקינג הפך למקור ידע בעל ערך שהוביל גם לשיפורים ולחידושים.

מתי: רביעי, 23 בינואר, 20:30

מחיר: 80 שקל כולל כוס יין או בירה ראשונה

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

קרן אלעזרי צילום: יח"צ

 

סופ"ש עם קטנטנים בטבע

גיל בגליל, סופ"ש עם קטנטנים. שישי, יציאה בשעות אחה"צ אל אזור גבעות בית קשת לטיול מעגלי. לאחר ארוחת הערב, סיור לילי בעקבות תופעות טבע ברחבי בית ספר שדה (יש להביא פנסים). בשבת, ארוחת בוקר ולאחריה טיול מעגלי בשילוב תצפיות נוף מפסגת הר תבור והיכרות עם הצומח והחי בהר. בהדרכת בית ספר שדה גליל.

מתי: שישי-שבת, 19-18 בינואר

מחיר: בתשלום (תשלום מגיל שנתיים)

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: דב גרינבלט

 

בעקבות אהוד מנור

סיור בטעם של פעם במחוזות הילדות של אהוד מנור. "ילדותו השנייה" של הפזמונאי שכתב את מיטב שירת הארץ הזאת, הנופים בחוויות ובזיכרונות שהם המקור האינסופי ליצירתו העשירה. ביקור בגן הראשונים וסיפורי ראשית המושבה. תצפית נוף כתף הכרמל, בית הקברות בחלקה הצבאית בקבר "אחי הצעיר יהודה", וקברם של אהוד מנור ובני משפחתו. הדרכה, נגינה ושירה - אריה חדד, מורה דרך מומחה לסיורים מזמרים.

מתי: שישי, 18 בינואר, 13:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

הבית בבנימינה צילום: סיון ארבל

 

תיאטרון מוזיקלי מהונגריה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בתיאטרון הצפון בקרית חיים ובהיכל התרבות על שם נרקן בכרמיאל. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: חמישי, 31 בינואר בתיאטרון הצפון, שישי, 1 בפברואר בכרמיאל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221*

Photo: KÁLMÁN NAGY

 

מקהלת הצבא האדום והגבעטרון

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל במרכז הקונגרסים בחיפה ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: ראשון, 24 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

מרכז

סיורים ללא תשלום בפארק השרון

מתנדבי קהילת חדרה והסביבה של החברה להגנת הטבע ידריכו טיולים קצרים בפארק השרון הפורח. כלניות, אירוסים, רקפות ופריחות חורף מגוונות. חלק מן הפרחים נדירים ובסכנת הכחדה. המסלול נבחר על רקע תכנון סלילת המשכו של כביש 9, בין כביש 4 לכביש 2, בתוואי שעלול לפגוע קשות בפארק ולמעשה יחצה לשניים את בית הגידול הרגיש של החי והצומח במקום, ויהווה סיכון ממשי גם לשמורת הטבע "בריכת יער".

מתי: שבתות בינואר-פברואר, שישי, 11 בינואר, 15 בפברואר

מחיר: ללא תשלום, אין צורך בהרשמה מראש

לפרטים: 04-6249001

פריחות בפאר השרון צילום: דב גרינבלט

 

מהזרע לעץ

סיורים מודרכים לכל המשפחה במשתלת אשתאול של קק"ל לכבוד ט"ו בשבט. היכרות עם מסלול חייו של השתיל, מאיסוף הזרעים ועד העברתו מן המשתלה אל היער. ביקור בחדר ההנבטה והחממה, סיפור היערות בארץ ישראל בעבר ובהווה, הסברים על ראש השנה לאילנות וסיום בפעילות יצירה מחומרים מן הטבע, הכנת עציץ מקושט עם שתיל צעיר.

מתי: שני, רביעי, 14, 16 בינואר, 13:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 1-800-350-550

 

נוטעים עם היערנים

אירוע נטיעות של קק"ל לקהל הרחב "טע וסע" בסמוך ללטרון. מצטרפים ליערני קק"ל בנטיעת עצים ביערות ובפארקים. לרשות המשתתפים יועמדו הסעים ללא תשלום לאתר הנטיעה ובחזרה. מספר השתילים מוגבל, יינתן שתיל למשפחה.

מתי: שישי, 18 בינואר, 9:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: ללא הרשמה מראש

צילום: ארכיון קק"ל

 

אוסף אמנות יהודית נחשף בעמק

תערוכה חדשה חושפת מבחר מתוך אוסף האמנות היהודית והישראלית של ה"משכן לאמנות עין-חרוד" לרגל 80 שנה להקמתו ומציגה כ–250 יצירות ומוצגים. בין האמנים מארק שאגאל, לוסיאן פיסארו, מקס ליברמן, יוזף ישראליס, מרדכי ארדון, יוסף זריצקי, לאה ניקל ואחרים. חלק מן היצירות נחשפות לראשונה.

מתי: החל מינואר - 25 במרס 2019

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 04-6486038

 

סדנת בישול לט"ו בשבט

"מרכז מורשת יהדות בבל" באור יהודה יקיים סדנת "מבשלים מאכלי ט"ו בשבט" בהנחייתה של גילה לוי, מנחת סדנאות בישול לשימור מורשת יהדות בבל באמצעות האוכל. בין המאכלים שיוכנו: קובה ברוטב משמשים מיובשים וריבת תפוזים.

מתי: שישי, 18 בינואר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 03-5339278 שלוחה 8, שדרות מרדכי בן פורת 83 ,אור יהודה

צילום: באדיבות המרכז למורשת יהדות בבל

 

מארזי ט"ו בשבט

עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, הכינה מתנות ומארזים לחג האילנות. כל המוצרים, מיוצרים על ידי מתמודדים עם מגבלה נפשית, העובדים במרכזי התעסוקה של אנוש ברחבי הארץ.

מתי: ינואר 2019

מחיר: בתשלום

לפרטים: באמצעות אתר קניה און ליין www.enoshop.co.il

מארז עלי קרמיקה צילום: ולרי בלקינד

 

סרט וקפה להורה

קניון עופר רחובות מציין את ט"ו בשבט עם סרט + קפה ועוגיות בבוקר שמוקדש להורים ולתינוקות. בשיתוף "הפלטפורמה" יוקרן הסרט "אהבה וכשכושים אחרים" להורה ולתינוק.

מתי: שני, ט"ו בשבט, 21 בינואר, 12:00-9:30

מחיר: 32 שקל להורה + תינוק עד גיל שנתיים

 

פריחות, הפעלות וסיורים

אירוע עם החברה להגנת הטבע בגבעות הדרומיות של מודיעין, לתמיכה בשמירת הגבעות כאתר טבע פראי ונדיר במרכז הארץ. מסלול הליכה בין פרחים ובוסתנים, שרידי יישוב קדומים ונופים ירוקים. שלל הפעלות והדרכות לכל הגילים, הצגות, סיורים למבוגרים עם בכירי החברה להגנת הטבע. יצירה לקטנים, תה ופיתות על הסאג'(נא להביא כוסות רב פעמיות לשתיית התה)

מתי: שבת, 19 בינואר, 13:00-10:00 (במקרה של גשם ידחה ל-26 בינואר)

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: הסעות למקום יצאו החל משעה 10:00 מחניון היכל התרבות וחניון מרכז לב רעות כניסה מכיכר השוטר או מכיכר מנחם בגין במודיעין (מומלץ להגיע רגלית או להיעזר בהסעות)

הגבעות הדרומיות של מודיעין צילום: ארכיון החברה להגנת הטבע

 

סיורי פריחה עירונית

עיריית גבעתיים וקהילת תל אביב-יפו של החברה להגנת הטבע מקיימים אירועי ט"ו בשבט בגבעתיים לקהל הרחב בשילוב סיור פריחה באתרי הטבע העירוני ואירועי שתילה וזריעה לכל המשפחה. מומלץ להגיע בנעליים נוחות, מים וכובע.

מתי: שישי, 18 בינואר, 11:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מקום מפגש: גבעת קוזלובסקי

 

כי ג'ינג'י זה יופי

הג'ינג'ים עומדים במרכז תערוכת חוצות חדשה "גוונים של אש" שתפתח בגן המוזיאון החדש בחולון ותציין את חנוכתו. התערוכה היא פרויקט של הצלמת שרון חלבי שנשאבה לתיעוד הג'ינג'ים במשך שנה שלמה. כ-300 ישראלים במגוון גילים הגיעו לצילומים באמצעות קריאה שפרסמה בדף הפייסבוק שלה וכולם צולמו על אותו רקע שחור. לרגל השקת התערוכה יתקיים את כנס הג'ינג'ים הגדול בישראל בשבת 16 בפברואר החל מהשעה 10:00 ברחבת התערוכה.

מתי: פתיחה, 16 בפברואר (נעילה 30 באפריל 2019)

מחיר: כניסה חופשית

תערוכת גוונים של אש צילום: שרון חלבי

 

טקסטיל וחומרים סביבתיים

"מסע בנתיבי הטקסטיל"- תערוכת יחיד של לילי פורן שתוצג במסגרת העונה הישראלית לעיצוב, חולון בגלריה חנקין בחולון. בתערוכה יוצגו מעל ל-30 עבודותיה עשויות מחומרים שאספה ממדינות שונות: בדים, תמונות, חפצים וחומרים סביבתיים הנארגים יחד ליצירה אחת.

מתי: פתיחה, 24 בינואר (נעילה 2 במרס 2019)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5590021

שתי מסיכות צילום: עובד פורן

 

אירוע שמירה על הגבעות

אירוע שמירת טבע בגבעות הכורכר המשמשות אי אקולוגי עשיר ומרהיב בתוך הרצף העירוני של גוש דן והשפלה. המסלול 6-4 ק"מ ולאורכו ימוקמו תחנות מידע, הסברה ופעילות לכל המשפחה. אזור גבעות הכורכר בטירת שלום נמצא בין "גבעת האירוסים" של ראשון לציון לבין גדרה. חיץ פתוח וירוק בין אזורי הבטון הבנויים של נס ציונה ורחובות ומהווה תשתית לבית גידול ייחודי כתוצאה משילוב של צמחייה ים תיכונית עם צמחייה מדברית. מעמדו כשטח לשימור עדיין לא הוגדר ובינתיים רכבי שטח ההורסים את הגבעות.

מתי: שבת, 19 בינואר, 13:00-09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: נקודת המפגש ליד האצטדיון העירוני נס ציונה, מזרחית לצומת בית עובד | אפשרות להסעה חזרה באוטובוס מסוף המסלול.

גבעות הכורכר צילום: ארכיון החברה להגנת הטבע

 

האלמנה העליזה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בנתניה, חולון, פתח תקווה, הרצליה, אשדוד ורחובות. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: 27 בינואר - 5 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-2753221 או 3221*

Photo: Kalman Nagy

 

איורי אופנה

בגלריית המשכן "בית מאירוב" בחולון נפתחת התערוכה MYARTJOURNAL# - איורי אופנה: מימי זיו במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון. זיו, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ומרצה המלווה דורות של מעצבי אופנה מציגה ציורים ואיורים קטנים וגדולים, על נייר או על קנבס בטכניקות רישום בטוש, רקמה ועיטורים של עלי זהב על קנבס, דפים מיומנה המאוייר והמצוייר ותיעוד תהליכי עבודה בצילומי סטילס ווידאו.

מתי: שלישי-שבת, 12 בינואר - 9 במרס 2019

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6516851

איורי אופנה מימי זיו צילום: רני יחזקאל

 

באס מגיע לעיר

במוזיאון העיצוב בחולון נפתחה תערוכת "מחבואים - מרטן באס". תערוכת יחיד של המעצב ההולנדי שהגיעה ממוזיאון חרונינגר בהולנד. באס הוא אחד מהמעצבים הצעירים המשפיעים ביותר של זמננו והתערוכה מציגה את עבודותיו החשובות והמדוברות ביותר. שתי תערוכות נוספות נפתחו בסינרגיה "מכונות זמן" - 25 עבודות של מעצבים ישראלים ו"עובדים ביחד: עיצוב והנדסה" מציגה פריצת דרך טכנולוגית באמצעות שואב האבק דייסון.

מתי: שני-שבת, 11 בדצמבר - 27 באפריל 2019

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 073-2151515

מתוך הסדרה "באס הגיע לעיר" צילום: שי בן אפרים

 

לקלף את הסיפור

תערוכת צילומים נפתחה בגלריה לאמנות במוזיאון רמלה "לקלף את הסיפור" של קבוצת Jdocu. סיפורה של העיר רמלה על אלפי שנות היסטוריה שמלוות אותה ומהווה תמונת מראה לפסיפס האנושי המייחד אותה. הרב - תרבותית, אשר מהווה מגדלור לדו קיום וחיים משותפים – מפגשים של נופים ואתרים היסטוריים, קהילות של צעירים וקשישים, נשים וטף, טעמים וריחות בשוק העירוני.

מתי: ינואר - 31 במרס

מחיר: כניסה חופשית

 

הצגות לכל הגילים

המדיטק חולון מעלה הצגות לילדים, נוער ופעוטות במהלך חודש ינואר 2019. שיקה בכיס מחזה מוזיקלי עפ״י שיריה האהובים של המשוררת שלומית כהן אסיף. המכשפה בבית ממול - סיפור הרפתקה מותח ומשעשע; לציונה יש כנף אחת - מחזה מקורי ע"פ ספרו של נעם חורב; הסודות של מאי - דרמת נעורים סוחפת; פרפרים בבטן - חווית תיאטרון לקטנטנים בשילוב אמנויות.

מתי: שבתות, 26-5 בינואר 2019

מחיר: 75-45 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

הסודות של מאי צילום: בני גם זו לטובה

 

בר וברבי

תערוכה חדשה "בר-בי" נפתחת בגלריית החווה בחולון. המעצבת מוריה אדר פלקסין, יצרה תערוכה שבמרכזה, בובת הברבי האייקונית, דוגמנית העל בר רפאלי מול המעצבת עצמה. התערוכה תפתח במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון.

מתי: 12 בינואר - 2 במרס 2019

מחיר: כניסה חופשית

בר רפאלי באמנות צילום: רן יחזקאל

 

תל אביב

סיורי ליקוט ואמנות מהטבע

קהילת ת"א והסביבה של החברה להגנת הטבע מקיימת הפנינג ט"ו בשבט בעמק גלילות, לכל המשפחה. סיורי ליקוט, סדנאות אמנות מהטבע, הסוואה, הסברים על תכניות הבנייה במקום, הדרכה במערות אפקה.

מתי: שבת, 26 בינואר, 12:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש, החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

פריחת נרקיסים בגלילות צילום: רונית סבירסקי

 

הצד הירוק של תל אביב

סיור מודרך של עמותת תיירות תל אביב לכבוד ט"ו בשבט בכיכר התזמורת ושדרות רוטשילד בעקבות נטיעות ילדי תל אביב בעבר. הסברים וסיפורים על המקום שבו כל ילד קיבל עציץ קטן עם שתיל, על כיכר התזמורת שמשמרת את זיכרונות הדיונות והטבע וכיצד נולדה השדרה הראשונה בעיר. סיור שכולו מוקדש לטבע העירוני.

מתי: שני, ט"ו בשבט, 21 בינואר, 19:00-17:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: הרשמה באתר bit.ly/2RH3Hh1 (מותנה במספר המשתתפים ובמזג האוויר)

 

ט"ו בשבט לשדרה

חגיגת ט"ו בשבט בשדרות ירושלים ההיסטוריות עם החברה להגנת הטבע. אחרי מאבק ממושך להצלת העצים הוותיקים, שעמדו בפני כריתה בגלל פרויקט הרכבת הקלה, אפשר לנשום לרווחה. הרצאות של מומחי סביבה וקיימות בנוכחות בכירים מחברת הרכבת הקלה והעירייה.

מתי: שני, 21 בינואר, 22:00-19:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: מרכז מנדל, התקומה 1, יפו

העצים שנצלו צילום: ארכיון החברה להגנת הטבע

 

סלומה עם יוצרים ישראליים

האופרה הישראלית מעלה את ההפקה החדשה "סלומה" המבוססת על יצירת המופת של המלחין ריכרד שטראוס על פי המחזה "שלומית" מאת אוסקר ווילד. בהפקה משתתפים יוצרים ישראליים בעלי מוניטין בארץ ובעולם: המנצח דן אטינגר, מנהלה המוזיקלי של האופרה הישראלית, הבמאי איתי טיראן, הכוריאוגרפית רננה רז, מעצב התפאורה ערן עצמון, מעצבת התלבושות אורנה סמורגונסקי, מעצב הווידאו יואב כהן ומעצב התאורה אבי יונה בואנו (במבי). הפרשנות המקורית של צוות היוצרים ליצירה זו, הכוללת שימוש באסתטיקה המקורית, באמצעים טכנולוגיים שיוצרו במיוחד עבור ההפקה ובכלים תיאטרוניים המעצימים את הדרמה, תביא אל במת האופרה הישראלית "סלומה" בגרסה חדשה ומסקרנת.

מתי: 24-8 בינואר 2019

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-692777

מנצח האופרה הישראלי דני אטינגר צילום: יח"צ

 

תאטרון, מחול, שירה וספוקן וורד

אנסמבל תיאטרון תמונע מעלה את המחזה "מז'יניק" שמציף מאבקים משפחתי באמצעות תאטרון, אמנויות לחימה, מחול, מוזיקה, שירה וספוקן וורד. היוצרים נטע וינר וסתיו מרין עם השחקן בני אלדר חוקרים את עול הזיכרון הבין-דורי והקשר בין אחים ואחיות, לאורך ההיסטוריה, החברה והפוליטיקה.

מתי: חמישי, שישי, 17, 18 בינואר, 21, 22 בפברואר

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: אסקף אברהם

 

מה עושות האיילות

האופרה הישראלית מעלה את המופע לילדים 'מה עושות האיילות?'. במרכזו, שירי הילדות הנוסטלגיים שכתבו ע. הלל, לאה גולדברג ואחרים. בניהולו המוזיקלי של ערן זהבי ובבימויה של שירית לי וייס. מתאים לגיל 9-4.

מתי: שבת, 26 בינואר, 11:00

מחיר: 65 שקל (מגיל 9-4)

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

חכמת הביגלה

סיור מודרך בעקבות הניחוחות ומשמעויות הלחם עם עמותת תיירות תל אביב. ביקור בסמטאות יפו העתיקה בשילוב הסברים על מקומו של הלחם בתרבות, בדת ובחיי היומיום, הבדלים בין הלחמים השונים, הלחם במרכז המחאה החברתית, מה כתוב על הלחם בתלמוד, מי היה הלורד סנדוויץ' ומאיפה הגיעה הנשיקה לכיכר.

מתי: חמישי, 24 בינואר, 19:00-17:00

מחיר: 65 שקל

לפרטים: להרשמה bit.ly/2SVxnnR

 

סיור של ניחוחות וטעמים

סיור מודרך של טעמים, צבעים, ניחוחות והיסטוריה בשכונה התקווה. ניחוחות הקובה של חביב, בניו ו"בנותיו", חווייג' של התימני, תרנגול כפרות וירח ירוק בוואדי. סיפורים על גיבורי השכונה: מפיוט של ערב שבת לנסיכה עפרה חזה, הסופר דודו בוסי וקבוצת הכדורגל "בני יהודה".

מתי: שישי, 25 בינואר, 12:00-10:00

מחיר: 90 שקל

לפרטים: bit.ly/2QSn1Ua

 

חוזרים לכיכר צינה דיזנגוף

סיור מודרך חדש של עמותת תיירות תל אביב בכיכר צינה דיזנגוף. אחד הסמלים של העיר הלבנה, הכיכר הראשונה בעיר חזרה לגובה פני הקרקע לאחר 40 שנים. המתחם נבנה על טהרת הסגנון הבינלאומי והוגדר כאתר מורשת עולמי. הסברים על גלגולי הכיכר במהלך השנים, היכן הוקרן הסרט "שלגיה ושבעת הגמדים" לראשונה, היכן היה קיבוץ בתוך העיר והצצה אל בריכות נוי חבויות.

מתי: שישי, 25 בינואר, 12:30-10:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: להרשמה bit.ly/2Mf3oor

צילום: הניה מליכסון

 

אדמה דקה

אנסמבל תיאטרון תמונע מעלה את "אדמה דקה" מאת המחזאי יהושע סובול. סיפור על זוגיות ארוכה, רבת רבדים וצבעים, שהוא גם הסיפור הישראלי, החיים במדינה מסוכסכת, נתונה ללחצים ולמלחמות בלתי פוסקות.

מתי: חמישי, שישי, 24, 25 בינואר

מחיר: 60 שקל

לפרטים: תמונע 03-5611211

אדמה דקה צילום: דוד קפלן

 

סרטים דוקומנטריים כל חודש

במסגרת "קולנוע דוקאביב" יוקרנו מדי חודש הסרטים הדוקומנטריים הגדולים של השנה. בנוסף לפסטיבל השנתי יוקרנו מדי חודש בכורות ישראליות לסרטים בינ"ל חדשים וסרטים שהצליחו בעולם השנה. במהלך חודש ינואר מוקרן בסינמטק תל אביב הסרט "רפסודה".

מתי: שישי, שבת, 18, 19, 25, 26 בינואר

מחיר: 39 שקל

לפרטים: www.docaviv.co.il

 

גשר המיתרים

המופע "גשר המיתרים" יתקיים במוזיאון תל אביב - בכיכובה של הזמרת והשחקנית אסתר רדא שתבצע שירים ופיוטים יחד עם מקהלת מורן ואמנים ממרוקו ובניצוחה של סיון אלבו בן חור. מסע אל מחוזות נדודיה של המוזיקה האנדלוסית שיצירותיה יוגשו בלבוש אחר ובשפה מוזיקלית המשלבת מסורות שונות.

מתי: חמישי, ראשון, 24, 27 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-800-693-693

אסתר רדא צילום: אוהד רומנו

 

אמנות ומוזיקה

בתערוכה "מסע - מוסיקלי" אשר תפתח בבית תנועת המושבים של ישראל בתל אביב יוצגו כ-10 יצירות בגדלים שונים של האמנית הילה גד-הוד-טל בהם היא עוסקת בשתי אהבות הגדולות של חייה אמנות ומוזיקה כאחד. כל יצירה מספרת את הסיפור של השיר שמאזינים לו באמצעות אוזניות.

מתי: פתיחה, 29 בינואר, (נעילה 28 בפברואר)

מחיר: כניסה חופשית

 

מחזות זמר בצל השואה

לציון יום השואה הבינלאומי מתקיים בסינמטק תל אביב המפגש "הצללים של צלילי המוזיקה". הרצאה ומפגש מוזיקלי אייל שרף בליווי פסנתר אנה סנגר. הדי האיום הנאצי כפי שהם באים לידי ביטוי בשלושה מחזות זמר פרי עטם של יהודים – "צלילי המוזיקה", "קברט" ו"המפיקים".

מתי: שלישי, 29 בינואר, 19:00

מחיר: 42 שקל

לפרטים: בקופת הסינמטק או באתר bit.ly/2F4Lsev

 

מגלים את ארץ המייפל

פסטיבל "קנדאנס" פותח את שנת 2019 בסוזן דלל עם טעימה מסצנת המחול העכשווית מקנדה עם שלושה מופעים שונים. להקת בלט BC בערב רפרטוארי (12-11 בינואר), היוצר הקנדי שי קובלר באמנות מחול רדיקלית (15-14 בינואר) ודניאל דנוייה ולהקתה עם "דואטים לגוף וכלי נגינה" (17-16 בינואר). בלט BC יעלה שלוש יצירות שמשלבות מחול עכשווי וקלאסי. שי קובלר עוסק בגוף "כטלמטר" המתרגם צורות קוליות לוויזואליות. דניאל דנוייה מעלה מיצב של כוריאוגרפיה וסאונד שמתרחש בין הקהל.

מתי: שישי-חמישי, 17-11 בינואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

Ballet BC Solo Echo Photo: Wendy D

 

גרסה מלודית לאגדות הרוק

בבר גיורא החדש יעלה המופע "אור אחרון" - פרויקט מיוחד של הזמרת עדינה אבן-זוהר בניהולו האמנותי של לואי להב. מופע חדש המשלב שירים מהאלבום בשילוב שירים באנגלית של אגדות רוק. עיבודים מלודיים והרמוניים שמתרחקים מהצליל הרוקיסטי. מבט אחר על המילים והמנגינות של אגדות הרוק.

מתי: רביעי, 23 בינואר, פתיחת דלתות 19:45, מופע 20:30

מחיר: 65-50 שקל

לפרטים: bit.ly/2QYelAr

 

"החור" פותח עונה חדשה

להקת המחול בת שבע מעלה את היצירה "החור" עם פתיחת העונה החדשה לשנת 2019. היצירה מבוצעת על ידי רקדני הלהקה ביניהם רקדנים ישראלים ורקדנים מחו"ל שהצטרפו לצוות הקבוע של הלהקה.

מתי: 31-20 בינואר 2019

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115, www.batsheva.co.il

צילום: גדי דגון

 

הג'יפסי קינג ומירי מסיקה

להקת הג׳יפסי קינגס מגיעה לסיבוב הופעות בישראל ומארחת את מירי מסיקה. הלהקה שהפכה לסמל של המוזיקה הספרדית, בהרכבה המקורי, מלווה ב-10 נגנים, תופיע בהיכל התרבות. לאחר שהקשיבה לעשרות אומנים, בחרה הלהקה את מירי מסיקה להצטרף אליה להופעותיה בישראל. הלהקה חידשה ב-1980 את השיר הדרום אמריקאי "באמבולאו" שהפך ללהיט עולמי ובאותה השנה הקליטה את האלבום " Gipsy Kings" שנמכר במיליוני עותקים בעולם.

מתי: שני-שלישי, 19-18 במרס 2019

מחיר: 399-149 שקל

לפרטים: 8780*

צילום: יח"צ

 

פולקלור וקלאסי

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל בהיכל התרבות ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: רביעי - שבת, 23-20 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

ירושלים

בוחרים מנהיג לעצים

מבקרי הגן הבוטני יבחרו לכבוד ט"ו בשבט את מנהיג העצים החדש. “האלון” הפעיל החברתי, “האלה” בעלת המצע הערכי, “ההדס” המוביל את המפלגה הירוקה ועוד רבים וטובים. בסיום כל אחד יוכל לגשת לקלפי ולהצביע לצמח אשר לדעתו זכאי להיות מנהיג הגן. בנוסף, תערך שתילת פרחים ברחבי הגן, סדנת כדורי זרעים עם זרעי בר ארצישראלים, סדנה מחומרים טבעיים מהטבע, דפי צביעה ענקיים על הדשא, קיר ברכות לאילנות. יתכן שתחל גם פריחת הדובדבן.

מתי: שבת, 19 בינואר, 15:00-10:00

מחיר: 35 שקל (הפעילות כלולה במחיר הכניסה)

לפרטים: 02-6794012

צילום: ג'ודית מרכוס

 

בסימן שורשים

הישיבה החילונית והאביטוס מקיימים אירוע ט"ו בשבט בסימן שורשים בגן הבוטני האוניברסיטאי "אילנות גבוהים". פתיחה עם מרק ויין, סדנאות, סיור במשתלה, אריגה, הנבטות, לאחר מכן סדר ט"ו בשבט עם ארוחה ממזון מוצל ולסיום מסיבת ריקודים עם דיג'יי יא יא.

מתי: ראשון, 20 בינואר, 23:30-18:30

מחיר: 50 שקל

לפרטים: להרשמה eventbuzz.co.il/lp/event/sxlip

 

אמות המים - עבר, הווה ועתיד

כנס אמות המים לירושלים יתקיים במרכז מורשת בגין ובחלקו הראשון סיור לימודי בבריכות שלמה - למיטיבי לכת. יום סיור ולימוד בנושא מקורות המים לירושלים ואמות המים בעבר, בהווה ובעתיד. האירוע בהפקת ראשית ירושלים ובשותפות מרכז מורשת בגין ו-'עמיתים לטיולים'.

מתי: שני, ט"ו בשבט, 21 בינואר, 22:00-13:00

מחיר: 30 שקל כולל נסיעה באוטובוס, 10 שקל לכנס בלבד

לפרטים: 02-6264488

צילום: באדיבות "ראשית ירושלים"

 

מטיילים על רכס לבן

קהילת ירושלים והסביבה של החברה להגנת הטבע מקיימת סיור ברכס לבן, באזור המאוים על ידי תכנית בנייה. מיועד לציבור החרב.

מתי: שבת, 19 בינואר, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש, החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

לגיטימיות של נוף

המוזיאון לאמנות האסלאם פותח את התערוכה "לגיטימיות של נוף", תערוכת יחיד של הצלם יעקב ישראל. סיכום פרויקט צילום בן 16 שנים של צילומי כפרים ערביים, בדואים ודרוזים בישראל ובשטחים. מסע דרך הנופים הסוציו-פוליטיים במדינת ישראל ובשטחים. הצילומים בוצעו בטכניקה דומה לזו שבה השתמשו צלמי נוף במאה ה-19 שתיעדו את ארץ הקודש, כמחווה להיסטוריה של הצילום.

מתי: פתיחה, שישי, 1 בפברואר (נעילה 27 באפריל)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5661291

יעקב ישראל. ג'לג'וליה. 2015

 

70 שנות מנהיגות

תערוכת "70 שנות מנהיגות" שמוצגת בגבעת התחמושת היא תערוכת צילום נודדת המציגה במשפט ובתמונה את המגמות והשינויים של מנהיגי המדינה לדורותיה: התחדשות החיים היהודים בארץ, השאיפה המתמדת לשלום ואפילו יחסם למרקם "המנומר" של החברה הישראלית, כפי שנקלטו בעין העדשה של מיטב צלמי ישראל לאורך השנים ונשמרו בארכיון לשכת העיתונות הממשלתית. בין הצלמים: יעקב סער, משה מילנר, אילן ברונר, פריץ כהן, זולטן קלוגר ואחרים.

מתי: חודשים ינואר-אפריל 2019

מחיר: כניסה חופשית

צילום: יח"צ

 

אופרטה עליזה מהונגריה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בתיאטרון ירושלים. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: שני, 4 בפברואר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-2753221 או 3221*

Photo: Kalman Nagy

 

תימני מסורתי ומודרני

לאה אברהם, זמרת, רקדנית, כוריאוגרפית ומי שחיברה בין מסורת הריקוד התימני והמחול המודרני תופיע בבבית הקונפדרציה עם מופע חדש:"ווא-טויור/הציפורים" המוקדש לשירי האהבה והגעגוע של נשות תימן היהודיות ממחוז חוגריה שבדרום תימן. במסגרת חודש ינואר המוקדש לנשים יוצרות.

מתי: חמישי, 31 בינואר, 20:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: *6226, 02-6237000

 

תרבות בקפה

המוסד הירושלמי "תמול שלשום", המשלב מאז היווסדו לפני כחצי יובל בית קפה, מסעדה ותרבות מקיים אירועי תרבות שונים ומשיק ערבי שלישי - Late Night, במסגרתו יתקיימו מגוון אירועי תרבות, מוזיקה והופעות חיות. בחודש ינואר שיחה עם איש הרדיו ירון אנוש ושי דורון, השקת הספר "דמעות של אורנים" של סתיו לי ברטל, שיחה עם רוביק רוזנטל על ספרו החדש, השופטת בדימוס דליה דורנר תראיין את פרופ' רחל אליאור.

מתי: ימי שלישי, 8, 15, 22, 29 בינואר

מחיר: 50-20 שקל

לפרטים: 02-6232758

 

הופעות במערת צדקיהו

במערת צדקיהו נפתחת העונה המוזיקלית 2019 עם להקת התקווה6 ושבוע לאחר מכן נורית גלרון מארחת את עלמה זוהר. שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות 20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה אל מערת צדקיהו (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00), ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסיום.

מתי: חמישי, 24 בינואר (התקווה6), 31 בינואר (נורית גלרון ועלמה זוהר) 21:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

עלמה זוהר צילום: מיכאל טופיול

 

מיטב שירי הלאדינו

מופעי החורף של בית הקונפדרציה, הבית למוזיקה אתנית ולשירה, מתמקדים בנשים יוצרות. הסדרה תארח את זמרת הלאדינו כוכבה לוי עם בתה הזמרת-יוצרת, יסמין לוי, ואורחים נוספים, במיטב שירי הלאדינו ומבחר פיוטים מהמורשת היהודית-ספרדית.

מתי: רביעי, 16 בינואר, 20:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 6226*, 02-6237000

יסמין לוי צילום: עלי טשקירן

 

מסע מוזיקלי מפרס לטורקיה

בית הקונפדרציה מקיים את המופע של האנסמבל הגלילי עלוואן במסע מוזיקלי שחולף דרך פרס, טורקיה וצפון אפריקה. במופע תתארח הזמרת ונגנית הצ'לו מעיין ליניק.

מתי: רביעי, 23 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6237000

 

דרום

פעילות ירוקה חינמית

קהילת באר שבע והסביבה של חברה להגנת הטבע מקיימים פעילות לכל המשפחה בט"ו בשבט במסלול "גבעת המאגורות" בבאר שבע. פעילויות בין תחנות שונות בעזרת מפה שמקבלים בתחילת המסלול. נקודת המפגש: בכיכר שבין שדרות צה"ל לשדרות הערים התאומות, בבאר שבע.

מתי: שישי, 18 בינואר, 15:00-12:30

מחיר: ללא תשלום

פריחות מדבריות צילום: עומרי לנקרי, החל"ט

 

תותים באוויר

סיור למשפחות במרכז לחקלאות מדברית ברמת נגב בהדרכת "שביל הידע במדבר". הסברים והדגמות של פרויקט החקלאות בנגב: גידול תותים באוויר, הצמח שהפך לתחליף מלח טבעי ובריא, תצפית על המגדל הסולארי וסיפורו של הפרויקט הסולארי הגדול במזרח התיכון. בנוסף, שתיל אישי לכל משתתף מעשה ידיו.

מתי: ימי שישי, שבת בחודש ינואר, 11:00

מחיר: ללא תשלום (בהרשמה מראש)

לפרטים: 08-8528852, www.moprn.co.il

צילום: באדיבות שביל הידע במדבר

 

חוגגים לחקלאות בערבה

התערוכה החקלאית הגדולה בישראל מתקיימת בתחנת "יאיר" בחצבה ומציינת את ט"ו בשבט בסימן חדשנות בחקלאות של מו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית. מגוון פעילויות תיירותיות וחקלאיות לכל המשפחה, קטיף עצמי של ירקות, תערוכה חקלאית - זני ירקות חדשים, מיני דגים ואלמוגים וחידושי טכנולוגיה בתחום החקלאות והמים.

מתי: רביעי-חמישי, 31-30 בינואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 077-5681603

צילום: רונית סבירסקי

 

יצירה, בנייה וטעימה מהתרבות האתיופית

כפר ביתא ישראל שליד קרית גת ועמותת הנני מקיימים חגיגת ט"ו בשבט בסימן חיבור לטבע, לאדמה ולסביבה. היכרות עם ההיסטוריה והמורשת של קהילת יהודי אתיופיה, מגוון סדנאות ביניהן: בנייה אקולוגית בבוץ, יצירה בחמר, כתיבה באמהרית, סודות המטבח האתיופי ופינת הנבטה.

מתי: שישי, 18 בינואר, 13:30-09:30

מחיר: 50 שקל (מגיל 3 ומעלה)

לפרטים: בהרשמה מראש בטל. 053-7119909

בנייה אקולוגית בבוץ צילום: תהילה כהן

 

בסימן כחול

סיור מודרך עם קק"ל בסימן כחול - מתקני מים - דרך מתקני המים בחניון רעים שביער בארי. מסלול רגלי לאורך מתקני המים בחניון רעים שביער בארי והסברים על מתקני מים קדומים שנמצאים באזור. משך הסיור כשלוש שעות.

מתי: שישי, 25 בינואר, 9:30

מחיר: ההשתתפות ללא תשלום, בהרשמה מראש.

לפרטים: הרשמה טלפונית ב"קו ליער": 1-800-350-550

חניון רעים ביער בארי צילום: יעקב שקולניק לקק"ל

 

מטיילים ונוטעים

אירוע נטיעות של קק"ל לקהל הרחב "טע וסע" ביער שרשרת בפארק נחל גרר. מצטרפים ליערני קק"ל בנטיעת עצים ביערות ובפארקים. לרשות המשתתפים יועמדו הסעים ללא תשלום לאתר הנטיעה ובחזרה. מספר השתילים מוגבל, יינתן שתיל למשפחה.

מתי: שישי, 18 בינואר, 9:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: ללא הרשמה מראש

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|