אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 26-13 בינואר 2019

סיור בעקבות נעמי שמר ורחל, סיורים ללא תשלום בפארק השרון, אוסף אמנות נדיר בעין חרוד, תערוכת ג'ינג'ים בחולון, נשף המסכות באופרה, מחול סיני בסוזן דלל, שנסונים צרפתיים בתמונע, סרטים דוקומנטריים בסינמטק תל אביב, עין כרם ופריחת עץ השקד, הופעות במערת צדקיהו, הכלניות חוזרות לפרוח בעוטף עזה, חגיגה חקלאית בערבה, סיור מתקני מים ביער בארי ללא תשלום

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

שם הרי גולן

טיול מודרך בעקבות נעמי שמר ורחל המשוררת שקיבלו השראה לשיריהן מהנוף מול הרי גולן ועל שפת הכנרת. שרים את השירים, שומעים את סיפורי התקופה, המקום והחוויות השזורות בהם. ביקור בסניף הדואר, חורשת האיקליפטוס, בבית הקברות של כנרת, לצד קברן של רחל המשוררת ונעמי שמר. אורך המסלול כ- 2-3 ק"מ. הדרכה, נגינה ושירה - אריה חדד.

מתי: שבת, 2 בפברואר, 16:30-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

קברה של נעמי שמר בקיבוץ כנרת צילום: רונית סבירסקי

 

סדנאות וסיורים חקלאיים

באתר התיירות ראש הנקרה חוגגים בשבת משפחתית של יצירה ברוח ט"ו בשבט. סדנת יצירה והכנת מגנטים (ללא תשלום מלבד הכניסה לאתר), סדנת הכנת תליונים באבן הפלא (15 שקל למשתתף). נסיעה ברכבל, מיצג אור-קולי וביקור בנקרות. בנוסף, מתקיימים בשבתות סיורי 'חקלאות ונקרות' עם כרטיס משולב לאתר ולסיורים חקלאיים מודרכים למשפחות ברכבים חשמליים בקיבוץ ראש הנקרה.

מתי: שבת, 26 בינואר, 15:00-11:00 (סיורי חקלאות ונקרות בשבתות ינואר ופברואר)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 073-2710100 www.rosh-hanikra.com

נקרות ראש הנקרה צילום: חגי קרפ

 

על העצים והדבש

מרכז מבקרים דבורת התבור בשדמות דבורה מקיים פעילות לט"ו בשבט הכוללת סיור והסבר על חשיבותן ותרומתן הקריטית של דבורי הדבש להאבקה של עצים וצמחים בחקלאות ובטבע. ביקור במכון רדיית הדבש, במצפה הדבורים ובאולם גידול המשי. פעילויות יצירה ופינת חי להאכלת עזים ננסיות וגדיים. כל משפחה שתגיע תקבל שתיל צופני מתנה.

מתי: שישי-שבת, 26-25 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: סיורים בתיאום מראש 04-6769598

צילום: דבורת התבור

 

כותבת סימנים בנוף

התערוכה 'כותבת סימנים בנוף' של אביבה שמר נפתחת בגלריה גרנד ART לאמנות עכשווית. התערוכה משקפת את ההתפתחות הרוחנית שזורת תהליכי למידה, חיפושים וגילויים, שהביאה לשינוי מהותי בגישתה לאמנות ומוצגת באמצעות רישום, ציור, פיסול, פיסול חוצות ומיצבים.

מתי: פתיחה, חמישי, 17 בינואר (נעילה 25 בפברואר)

מחיר: כניסה חופשית

 

הכיסאות

אנסמבל המרכז לתיאטרון עכו מעלה את המחזה "הכיסאות". עיבוד אקטואלי להצגה דו לשונית על פי מחזה מאת אז'ן יונסקו. זוג מעורב, החיים בבית מבודד, מכינים כיסאות לסדרה של אורחים, מרחבי עולם, המגיעים לשמוע נאום בעל חשיבות רבה שעתיד להעניק פתרון לקיום המשותף.

מתי: שלישי, 22, 29 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9914222

צילום: ניתאי שלם

 

סייבר והאקרים

מפגש עם מומחית הסייבר קרן אלעזרי על החדשנות שהעולם לומד מההאקרים יתקיים במלון פסטורל כפר בלום במסגרת 'פסטורליה במילים', סדרת מפגשים לשוחרי מידע. קרן אלעזרי היא מומחית באבטחת סייבר, אנליסטית ומרצה מובילה, שלקחה חלק בפרויקטים בעלי שם עולמי, ולאחרונה אף הרצתה ב- TED. היא מסבירה כיצד ההאקינג הפך למקור ידע בעל ערך שהוביל גם לשיפורים ולחידושים.

מתי: רביעי, 23 בינואר, 20:30

מחיר: 80 שקל כולל כוס יין או בירה ראשונה

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

קרן אלעזרי צילום: יח"צ

 

תיאטרון מוזיקלי מהונגריה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בתיאטרון הצפון בקרית חיים ובהיכל התרבות על שם נרקן בכרמיאל. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: חמישי, 31 בינואר בתיאטרון הצפון, שישי, 1 בפברואר בכרמיאל

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3221*

Photo: KÁLMÁN NAGY

 

מקהלת הצבא האדום והגבעטרון

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל במרכז הקונגרסים בחיפה ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: ראשון, 24 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

מרכז

מרינה פתוחה לקהל

מתחם המרינה באשקלון חוגג שנה ומשיק משחקיית מרינה קידס, שתהיה פתוחה לקהל ללא עלות ומדי שבוע יתקיימו בה הפעלות, פעילויות והצגות ילדים. קיר מנעולי אהבה יחנך בוולנטיין ב-14 בפברואר. ביום האישה הבינלאומי ב-16 במרס יתקיים הפנינג בסימן העצמה נשית ואחת לחודש יערך שני נשי באחד מבתי הקפה במרינה. במהלך השנה יתקיימו אירועי תרבות ופנאי פתוחים לקהל.

מתי: ינואר-מרס

מחיר: כניסה חופשית

מרינה מול אשקלון צילום: יח"צ

 

מבשלים מורשת

במרכז מורשת יהדות בבל באור יהודה מתקיימת סדנת "מבשלים מאכלים של יום יום" ויוכנו בה מאכלים יומיומיים ביניהם: מחשה (ממולאים), זנגולה וצ'רג לצד סיפורים על משמעות השוק לחיי הבית היהודי בעיראק. במסגרת הסדנא יסיירו המשתתפים בסמטת השוק המשוחזרת במוזאון.

מתי: שישי, 8 בפברואר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 03-5339278 שלוחה 8

צילום: יח"צ

 

סיורים ללא תשלום בפארק השרון

מתנדבי קהילת חדרה והסביבה של החברה להגנת הטבע ידריכו טיולים קצרים בפארק השרון הפורח. כלניות, אירוסים, רקפות ופריחות חורף מגוונות. חלק מן הפרחים נדירים ובסכנת הכחדה. המסלול נבחר על רקע תכנון סלילת המשכו של כביש 9, בין כביש 4 לכביש 2, בתוואי שעלול לפגוע קשות בפארק ולמעשה יחצה לשניים את בית הגידול הרגיש של החי והצומח במקום, ויהווה סיכון ממשי גם לשמורת הטבע "בריכת יער".

מתי: שבתות בינואר-פברואר, שישי, 11 בינואר, 15 בפברואר

מחיר: ללא תשלום, אין צורך בהרשמה מראש

לפרטים: 04-6249001

פריחות בפאר השרון צילום: דב גרינבלט

 

אוסף אמנות יהודית נחשף בעמק

תערוכה חדשה חושפת מבחר מתוך אוסף האמנות היהודית והישראלית של ה"משכן לאמנות עין-חרוד" לרגל 80 שנה להקמתו ומציגה כ–250 יצירות ומוצגים. בין האמנים מארק שאגאל, לוסיאן פיסארו, מקס ליברמן, יוזף ישראליס, מרדכי ארדון, יוסף זריצקי, לאה ניקל ואחרים. חלק מן היצירות נחשפות לראשונה.

מתי: החל מינואר - 25 במרס 2019

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 04-6486038

 

מארזי ט"ו בשבט

עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, הכינה מתנות ומארזים לחג האילנות. כל המוצרים, מיוצרים על ידי מתמודדים עם מגבלה נפשית, העובדים במרכזי התעסוקה של אנוש ברחבי הארץ.

מתי: ינואר 2019

מחיר: בתשלום

לפרטים: באמצעות אתר קניה און ליין www.enoshop.co.il

מארז עלי קרמיקה צילום: ולרי בלקינד

 

כי ג'ינג'י זה יופי

הג'ינג'ים עומדים במרכז תערוכת חוצות חדשה "גוונים של אש" שתפתח בגן המוזיאון החדש בחולון ותציין את חנוכתו. התערוכה היא פרויקט של הצלמת שרון חלבי שנשאבה לתיעוד הג'ינג'ים במשך שנה שלמה. כ-300 ישראלים במגוון גילים הגיעו לצילומים באמצעות קריאה שפרסמה בדף הפייסבוק שלה וכולם צולמו על אותו רקע שחור. לרגל השקת התערוכה יתקיים את כנס הג'ינג'ים הגדול בישראל בשבת 16 בפברואר החל מהשעה 10:00 ברחבת התערוכה.

מתי: פתיחה, 16 בפברואר (נעילה 30 באפריל 2019)

מחיר: כניסה חופשית

תערוכת גוונים של אש צילום: שרון חלבי

 

טקסטיל וחומרים סביבתיים

"מסע בנתיבי הטקסטיל"- תערוכת יחיד של לילי פורן שתוצג במסגרת העונה הישראלית לעיצוב, חולון בגלריה חנקין בחולון. בתערוכה יוצגו מעל ל-30 עבודותיה עשויות מחומרים שאספה ממדינות שונות: בדים, תמונות, חפצים וחומרים סביבתיים הנארגים יחד ליצירה אחת.

מתי: פתיחה, 24 בינואר (נעילה 2 במרס 2019)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-5590021

שתי מסיכות צילום: עובד פורן

 

האלמנה העליזה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בנתניה, חולון, פתח תקווה, הרצליה, אשדוד ורחובות. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: 27 בינואר - 5 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-2753221 או 3221*

Photo: Kalman Nagy

 

איורי אופנה

בגלריית המשכן "בית מאירוב" בחולון נפתחת התערוכה MYARTJOURNAL# - איורי אופנה: מימי זיו במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון. זיו, בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ומרצה המלווה דורות של מעצבי אופנה מציגה ציורים ואיורים קטנים וגדולים, על נייר או על קנבס בטכניקות רישום בטוש, רקמה ועיטורים של עלי זהב על קנבס, דפים מיומנה המאוייר והמצוייר ותיעוד תהליכי עבודה בצילומי סטילס ווידאו.

מתי: שלישי-שבת, 12 בינואר - 9 במרס 2019

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6516851

איורי אופנה מימי זיו צילום: רני יחזקאל

 

באס מגיע לעיר

במוזיאון העיצוב בחולון נפתחה תערוכת "מחבואים - מרטן באס". תערוכת יחיד של המעצב ההולנדי שהגיעה ממוזיאון חרונינגר בהולנד. באס הוא אחד מהמעצבים הצעירים המשפיעים ביותר של זמננו והתערוכה מציגה את עבודותיו החשובות והמדוברות ביותר. שתי תערוכות נוספות נפתחו בסינרגיה "מכונות זמן" - 25 עבודות של מעצבים ישראלים ו"עובדים ביחד: עיצוב והנדסה" מציגה פריצת דרך טכנולוגית באמצעות שואב האבק דייסון.

מתי: שני-שבת, 11 בדצמבר - 27 באפריל 2019

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 073-2151515

מתוך הסדרה "באס הגיע לעיר" צילום: שי בן אפרים

 

לקלף את הסיפור

תערוכת צילומים נפתחה בגלריה לאמנות במוזיאון רמלה "לקלף את הסיפור" של קבוצת Jdocu. סיפורה של העיר רמלה על אלפי שנות היסטוריה שמלוות אותה ומהווה תמונת מראה לפסיפס האנושי המייחד אותה. הרב - תרבותית, אשר מהווה מגדלור לדו קיום וחיים משותפים – מפגשים של נופים ואתרים היסטוריים, קהילות של צעירים וקשישים, נשים וטף, טעמים וריחות בשוק העירוני.

מתי: ינואר - 31 במרס

מחיר: כניסה חופשית

 

הצגות לכל הגילים

המדיטק חולון מעלה הצגות לילדים, נוער ופעוטות במהלך חודש ינואר 2019. שיקה בכיס מחזה מוזיקלי עפ״י שיריה האהובים של המשוררת שלומית כהן אסיף. המכשפה בבית ממול - סיפור הרפתקה מותח ומשעשע; לציונה יש כנף אחת - מחזה מקורי ע"פ ספרו של נעם חורב; הסודות של מאי - דרמת נעורים סוחפת; פרפרים בבטן - חווית תיאטרון לקטנטנים בשילוב אמנויות.

מתי: שבתות, 26-5 בינואר 2019

מחיר: 75-45 שקל

לפרטים: 1800-20-29-30

הסודות של מאי צילום: בני גם זו לטובה

 

תל אביב

נשף המסכות באופרה

האופרה הישראלית מעלה את האופרה "נשף מסכות" מאת ורדי בהפקה מושקעת בניצוחו של מאסטרו דניאל אורן ובבימויו של הבמאי הפולני מיכאל זנאנייצקי. חילופי זהויות, אהבה אסורה, מזימות וקונספירציות בשלטון, ששיאם התנקשות בעיצומו של נשף מסכות רב משתתפים – עומדים במרכז עלילת האופרה הידועה של ורדי. "נשף המסכות" היא דרמה של קנאה, בגידה ונקמה שמסתיימת בגורל טרגי. הבמאי מיכאל זנאנייצקי מטמיע את הדרמה האנושית בתוך דרמה חברתית ופוליטית רחבה ונוקבת שבמרכזה שליט שמבקש פסלים בדמותו ופורטרטים שיאדירו את שמו ובעצם מאוהב אך ורק בכוח שלו.

מתי: 22-7 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

סיורי ליקוט ואמנות מהטבע

קהילת ת"א והסביבה של החברה להגנת הטבע מקיימת הפנינג ט"ו בשבט בעמק גלילות, לכל המשפחה. סיורי ליקוט, סדנאות אמנות מהטבע, הסוואה, הסברים על תכניות הבנייה במקום, הדרכה במערות אפקה.

מתי: שבת, 26 בינואר, 12:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש, החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

פריחת נרקיסים בגלילות צילום: רונית סבירסקי

 

אביב מחול סיני

מרכז סוזן דלל חוגג השנה 30 שנה להיווסדו עם מופעים מהארץ ומרחבי העולם. חודש פברואר מוקדש ל"אביב מחול סיני" - 2019. שתי הלהקות העומדות בחזית האמנות העכשווית בסין עם שתי עבודות של הכוריאוגרפיות החשובות כיום בסצנת המחול הסיני. להקת המחול המודרני של בייג'ין (BMDC) ביצירה "פריחת הזמן" לכוריאוגרפיה של גאו ינז'ינזי. להקת בית האופרה של גאנסו תופיע ביצירה המיועדת לכל המשפחה: "מסיבת הערב" על פי הכוריאוגרפיה של קן מנצי.

מתי: שלישי-שבת, 16-12 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

Having Fish Every Year של להקת הזמר והמחול של מחוז גאנסו

 

הצדעה לענקי הג'אז

סדרת המהפכה של האופרה הישראלית חוזרת בפברואר במופע של תזמורת המהפכה עם ההרכב הווירטואוזי - GESHEM ואסתר רדא על במה אחת, במופע גרוב עם יצירות תזמורתיות עדכניות של מלחיני הג'אז הגדולים, אלינגטון, גרשווין, מונק, קולטריין, מינגוס ואחרים. המופע A Standard Revolution מציג פרשנות נועזת לתקופת הזהב של הג׳אז עם מלחינים האיקוניים והמנגינות האלמותיות.

מתי: שני, 25 בפברואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

אסתר רדא צילום: אוהד רומנו

 

תאטרון, מחול, שירה וספוקן וורד

אנסמבל תיאטרון תמונע מעלה את המחזה "מז'יניק" שמציף מאבקים משפחתי באמצעות תאטרון, אמנויות לחימה, מחול, מוזיקה, שירה וספוקן וורד. היוצרים נטע וינר וסתיו מרין עם השחקן בני אלדר חוקרים את עול הזיכרון הבין-דורי והקשר בין אחים ואחיות, לאורך ההיסטוריה, החברה והפוליטיקה.

מתי: חמישי, שישי, 17, 18 בינואר, 21, 22 בפברואר

מחיר: 65 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: אסקף אברהם

 

מתחם לכלבים בקפה

מתחם לכלבים נפתח בקפה גרג בדיזנגוף סנטר עם פינת משחקים לחיות, מתקני אוכל ומים זמינים, קיר מידע שייתן מענה לאלו המבקשים למצוא דוג ווקר, בייבי סיטר, הודעות זיווג כלבים, מספרות, פנסיונים וטרינרים הפועלים 24/7, אילוף ואימוץ כלבים.

מתי: פתוח בשעות הפתיחה של הקפה

מחיר: כניסה חופשית

מתחם כלבים בסניף גרג בדיזנגוף סנטר צילום: אלעד גוטמן

 

מה עושות האיילות

האופרה הישראלית מעלה את המופע לילדים 'מה עושות האיילות?'. במרכזו, שירי הילדות הנוסטלגיים שכתבו ע. הלל, לאה גולדברג ואחרים. בניהולו המוזיקלי של ערן זהבי ובבימויה של שירית לי וייס. מתאים לגיל 9-4.

מתי: שבת, 26 בינואר, 11:00

מחיר: 65 שקל (מגיל 9-4)

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

חכמת הביגלה

סיור מודרך בעקבות הניחוחות ומשמעויות הלחם עם עמותת תיירות תל אביב. ביקור בסמטאות יפו העתיקה בשילוב הסברים על מקומו של הלחם בתרבות, בדת ובחיי היומיום, הבדלים בין הלחמים השונים, הלחם במרכז המחאה החברתית, מה כתוב על הלחם בתלמוד, מי היה הלורד סנדוויץ' ומאיפה הגיעה הנשיקה לכיכר.

מתי: חמישי, 24 בינואר, 19:00-17:00

מחיר: 65 שקל

לפרטים: להרשמה bit.ly/2SVxnnR

 

דרמה וירטואלית

תיאטרון תמונע מעלה את המחזה "החדירה". דרמה וירטואלית מאת מעיין אבן עם הבזקים מתוך התכתבות של שני זרים שחיפשו בית ומצאו לבסוף אחד את השני. בהשתתפות השחקנים אמיר גולדמן וכרמל נצר.

מתי: מוצ"ש, שלישי, 26 בינואר, 5 בפברואר

מחיר: 55 שקל

לפרטים: 03-5611211, www.tmu-na.org.il

צילום: תמרה אפשטיין

 

מסע של פנטזיה

תיאטרון תמונע מעלה את המחזה "לילית". מותחן מיתולוגי בו מתואר מסע הרדיפה של שלושת המלאכים בעקבות לילית והרפתקאותיהם בדרך אל הים. במהלך המסע, מתגלים צדדיהם האפלים של המלאכים, לצד קווים פיוטיים ואנושיים בדמותה של לילית. המופע שואב השראה מספרה של ננסי פריידי – 'נשים מעל', בו מתוארות פנטזיות מיניות של מעל 150 נשים. בהשתתפות השחקנים: בן סגרסקי, ענת דרימר, צוקי רינגרט, שקד מוכיח.

מתי: שישי, 25 בינואר, 20:30

מחיר: 70 שקל

לפרטים: תמונע 03-5611211

צילום דויד קפלן

 

החיים בוורוד

בתיאטרון תמונע יעלה המופע המוזיקלי "החיים בוורוד" עם הזמרת תימנה בראוור. שאנסונים צרפתיים בליווי פסנתר וכלי מיתר. עיבודים מקורים ונגיעות של ג'אז בשירים הידועים של אדית פיאף, ג'ורג' מוסטקי, ז'אק ברל וג'ורג' ברסנס. תימנה בראוור למדה מוזיקה בווינה ובפריז וייצגה את אוסטריה באירוויזיון ב-1986.

מתי: שני, 4 בפברואר, 22:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: תמונע 03-5611211

Photo: Manfred Pauker

 

הדרך לשמה

בת-שבע מארחת במרכז סוזן דלל את קבוצת תיאטרון רות קנר עם המופע לילדים "הדרך לשמה". שחקני קבוצת התאטרון מספרים סיפורים מן הקלאסיקה של ספרות הילדים העברית ביניהם: הנער ביער, עלילות מיקי מהו, שׁוּשׁ ומכונית הקסמים. משך המופע 50 דקות ומיועד לגיל 8-5.

מתי: שבת 26 בינואר, בשעות 11:00 , 13:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

צילום: גדי דגון

 

בלט תיאטרון מקנדה

הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול' Les Grands Ballets Canadiens de Montréal מעלה בבית האופרה את המופע "ונדטה – סיפורי המאפיה" יצירה של הכוריאוגרפית אנבל לופז אוצ'ואה במסגרת הסדרה "מחול במשכן". בלט-תאטרון עם 50 רקדנים שחודר לעולם האפל של המאפיה, חוקר את דחפיה האלימים ואת הרגשות המניעים אותה - תשוקה, אהבה, כעס, חמדנות, קנאה ותסכול. בליווי מוזיקה מגוונת הכוללת שירי סן רמו, יצירות של המלחינה היוונית אלני קאראינדרו, באך, טלֶמן ואחרים.

מתי: רביעי, חמישי, שישי, 27, 28 בפברואר, 1 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: להזמנות bit.ly/2W7mIsd

Vandetta GB Photo: Sasha Onyschenko

 

סיור של ניחוחות וטעמים

סיור מודרך של טעמים, צבעים, ניחוחות והיסטוריה בשכונה התקווה. ניחוחות הקובה של חביב, בניו ו"בנותיו", חווייג' של התימני, תרנגול כפרות וירח ירוק בוואדי. סיפורים על גיבורי השכונה: מפיוט של ערב שבת לנסיכה עפרה חזה, הסופר דודו בוסי וקבוצת הכדורגל "בני יהודה".

מתי: שישי, 25 בינואר, 12:00-10:00

מחיר: 90 שקל

לפרטים: bit.ly/2QSn1Ua

 

חוזרים לכיכר צינה דיזנגוף

סיור מודרך חדש של עמותת תיירות תל אביב בכיכר צינה דיזנגוף. אחד הסמלים של העיר הלבנה, הכיכר הראשונה בעיר חזרה לגובה פני הקרקע לאחר 40 שנים. המתחם נבנה על טהרת הסגנון הבינלאומי והוגדר כאתר מורשת עולמי. הסברים על גלגולי הכיכר במהלך השנים, היכן הוקרן הסרט "שלגיה ושבעת הגמדים" לראשונה, היכן היה קיבוץ בתוך העיר והצצה אל בריכות נוי חבויות.

מתי: שישי, 25 בינואר, 12:30-10:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: להרשמה bit.ly/2Mf3oor

צילום: הניה מליכסון

 

אדמה דקה

אנסמבל תיאטרון תמונע מעלה את "אדמה דקה" מאת המחזאי יהושע סובול. סיפור על זוגיות ארוכה, רבת רבדים וצבעים, שהוא גם הסיפור הישראלי, החיים במדינה מסוכסכת, נתונה ללחצים ולמלחמות בלתי פוסקות.

מתי: חמישי, שישי, 24, 25 בינואר

מחיר: 60 שקל

לפרטים: תמונע 03-5611211

אדמה דקה צילום: דוד קפלן

 

סרטים דוקומנטריים כל חודש

במסגרת "קולנוע דוקאביב" יוקרנו מדי חודש הסרטים הדוקומנטריים הגדולים של השנה. בנוסף לפסטיבל השנתי יוקרנו מדי חודש בכורות ישראליות לסרטים בינ"ל חדשים וסרטים שהצליחו בעולם השנה. במהלך חודש ינואר מוקרן בסינמטק תל אביב הסרט "רפסודה".

מתי: שישי, שבת, 18, 19, 25, 26 בינואר

מחיר: 39 שקל

לפרטים: www.docaviv.co.il

 

גשר המיתרים

המופע "גשר המיתרים" יתקיים במוזיאון תל אביב - בכיכובה של הזמרת והשחקנית אסתר רדא שתבצע שירים ופיוטים יחד עם מקהלת מורן ואמנים ממרוקו ובניצוחה של סיון אלבו בן חור. מסע אל מחוזות נדודיה של המוזיקה האנדלוסית שיצירותיה יוגשו בלבוש אחר ובשפה מוזיקלית המשלבת מסורות שונות.

מתי: חמישי, ראשון, 24, 27 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1-800-693-693

אסתר רדא צילום: אוהד רומנו

 

אמנות ומוזיקה

בתערוכה "מסע - מוסיקלי" אשר תפתח בבית תנועת המושבים של ישראל בתל אביב יוצגו כ-10 יצירות בגדלים שונים של האמנית הילה גד-הוד-טל בהם היא עוסקת בשתי אהבות הגדולות של חייה אמנות ומוזיקה כאחד. כל יצירה מספרת את הסיפור של השיר שמאזינים לו באמצעות אוזניות.

מתי: פתיחה, 29 בינואר, (נעילה 28 בפברואר)

מחיר: כניסה חופשית

 

מחזות זמר בצל השואה

לציון יום השואה הבינלאומי מתקיים בסינמטק תל אביב המפגש "הצללים של צלילי המוזיקה". הרצאה ומפגש מוזיקלי אייל שרף בליווי פסנתר אנה סנגר. הדי האיום הנאצי כפי שהם באים לידי ביטוי בשלושה מחזות זמר פרי עטם של יהודים – "צלילי המוזיקה", "קברט" ו"המפיקים".

מתי: שלישי, 29 בינואר, 19:00

מחיר: 42 שקל

לפרטים: בקופת הסינמטק או באתר bit.ly/2F4Lsev

 

גרסה מלודית לאגדות הרוק

בבר גיורא החדש יעלה המופע "אור אחרון" - פרויקט מיוחד של הזמרת עדינה אבן-זוהר בניהולו האמנותי של לואי להב. מופע חדש המשלב שירים מהאלבום בשילוב שירים באנגלית של אגדות רוק. עיבודים מלודיים והרמוניים שמתרחקים מהצליל הרוקיסטי. מבט אחר על המילים והמנגינות של אגדות הרוק.

מתי: רביעי, 23 בינואר, פתיחת דלתות 19:45, מופע 20:30

מחיר: 65-50 שקל

לפרטים: bit.ly/2QYelAr

 

"החור" פותח עונה חדשה

להקת המחול בת שבע מעלה את היצירה "החור" עם פתיחת העונה החדשה לשנת 2019. היצירה מבוצעת על ידי רקדני הלהקה ביניהם רקדנים ישראלים ורקדנים מחו"ל שהצטרפו לצוות הקבוע של הלהקה.

מתי: 31-20 בינואר 2019

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115, www.batsheva.co.il

צילום: גדי דגון

 

הג'יפסי קינג ומירי מסיקה

להקת הג׳יפסי קינגס מגיעה לסיבוב הופעות בישראל ומארחת את מירי מסיקה. הלהקה שהפכה לסמל של המוזיקה הספרדית, בהרכבה המקורי, מלווה ב-10 נגנים, תופיע בהיכל התרבות. לאחר שהקשיבה לעשרות אומנים, בחרה הלהקה את מירי מסיקה להצטרף אליה להופעותיה בישראל. הלהקה חידשה ב-1980 את השיר הדרום אמריקאי "באמבולאו" שהפך ללהיט עולמי ובאותה השנה הקליטה את האלבום " Gipsy Kings" שנמכר במיליוני עותקים בעולם.

מתי: שני-שלישי, 19-18 במרס 2019

מחיר: 399-149 שקל

לפרטים: 8780*

צילום: יח"צ

 

פולקלור וקלאסי

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל בהיכל התרבות ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: רביעי - שבת, 23-20 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

ירושלים

בין עצי שקד וכנסיות

סיור מודרך בשכונת עין כרם. פריחת עצי שקד לבנים וכלניות אדומות על רקע ההרים הירוקים. מנזרים וכנסיות המסתירים היסטוריה ומסורות דתיות. טיול טבע בערוץ הררי וקיר מפתיע הבנוי מאבני גדולות במיוחד. סיור בכנסיה בעין כרם ובמנזר באבן ספיר בעקבות יוחנן המטביל. הליכה מנחל שורק לעין חנדק עד עין כרם. דרגת קושי: חובבי לכת.

מתי: שישי, 8 בפברואר, 16:00-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

עין כרם צילום: רונית סבירסקי

 

האחים זו-ארץ

בית אבי חי מארח לכבוד יום המשפחה את האחים זו-ארץ, גיא זו-ארץ - שחקן, מנחה ומוזיקאי, ורועי זו-ארץ - מוזיקאי ומפיק, למפגש משפחתי לקראת שבת. במופע המשותף של האחים שזורים רומנסות ופיוטי בית הכנסת הספרדי מבית הסבים, הסבתות וההורים. שירים אהובים ומוכרים ממחזות לצד שירי תפילה שהפכו מוכרים בכל בית ישראלי ויהודי. השירים משתלבים בסיפור משפחת זו-ארץ מימי גירוש ספרד ועד עלייתם לארץ.

מתי: חמישי, 7 בפברואר, 21:00

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 02-6215300

צילום: רונן אקרמן

 

לגיטימיות של נוף

המוזיאון לאמנות האסלאם פותח את התערוכה "לגיטימיות של נוף", תערוכת יחיד של הצלם יעקב ישראל. סיכום פרויקט צילום בן 16 שנים של צילומי כפרים ערביים, בדואים ודרוזים בישראל ובשטחים. מסע דרך הנופים הסוציו-פוליטיים במדינת ישראל ובשטחים. הצילומים בוצעו בטכניקה דומה לזו שבה השתמשו צלמי נוף במאה ה-19 שתיעדו את ארץ הקודש, כמחווה להיסטוריה של הצילום.

מתי: פתיחה, שישי, 1 בפברואר (נעילה 27 באפריל)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5661291

יעקב ישראל. ג'לג'וליה. 2015

 

70 שנות מנהיגות

תערוכת "70 שנות מנהיגות" שמוצגת בגבעת התחמושת היא תערוכת צילום נודדת המציגה במשפט ובתמונה את המגמות והשינויים של מנהיגי המדינה לדורותיה: התחדשות החיים היהודים בארץ, השאיפה המתמדת לשלום ואפילו יחסם למרקם "המנומר" של החברה הישראלית, כפי שנקלטו בעין העדשה של מיטב צלמי ישראל לאורך השנים ונשמרו בארכיון לשכת העיתונות הממשלתית. בין הצלמים: יעקב סער, משה מילנר, אילן ברונר, פריץ כהן, זולטן קלוגר ואחרים.

מתי: חודשים ינואר-אפריל 2019

מחיר: כניסה חופשית

צילום: יח"צ

 

אופרטה עליזה מהונגריה

התיאטרון המוזיקלי ההונגרי מגיע לארץ עם האופרטה "האלמנה העליזה" של פרנץ להאר בניצוחו של של פאל פרקש (Pál (Farkas ובבימויו של בוז'או ג'וזף (Bozsó József), מנהל התיאטרון המוסיקלי ההונגרי. המופע יתקיים בתיאטרון ירושלים. בהשתתפות זמרי ורקדני האופרה הלאומית והסולנים המובילים בליווי התזמורת הסימפונית חיפה ובכיכובה של זמרת הסופרן הבינלאומית אדית וורוש (Edit Vörös). "האלמנה העליזה" היא בין האופרות הבודדות בעולם שנכתבו על שמחת החיים ועל יופיים של החיים.

מתי: שני, 4 בפברואר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 072-2753221 או 3221*

Photo: Kalman Nagy

 

תימני מסורתי ומודרני

לאה אברהם, זמרת, רקדנית, כוריאוגרפית ומי שחיברה בין מסורת הריקוד התימני והמחול המודרני תופיע בבבית הקונפדרציה עם מופע חדש:"ווא-טויור/הציפורים" המוקדש לשירי האהבה והגעגוע של נשות תימן היהודיות ממחוז חוגריה שבדרום תימן. במסגרת חודש ינואר המוקדש לנשים יוצרות.

מתי: חמישי, 31 בינואר, 20:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: *6226, 02-6237000

 

תרבות בקפה

המוסד הירושלמי "תמול שלשום", המשלב מאז היווסדו לפני כחצי יובל בית קפה, מסעדה ותרבות מקיים אירועי תרבות שונים ומשיק ערבי שלישי - Late Night, במסגרתו יתקיימו מגוון אירועי תרבות, מוזיקה והופעות חיות. בחודש ינואר שיחה עם איש הרדיו ירון אנוש ושי דורון, השקת הספר "דמעות של אורנים" של סתיו לי ברטל, שיחה עם רוביק רוזנטל על ספרו החדש, השופטת בדימוס דליה דורנר תראיין את פרופ' רחל אליאור.

מתי: ימי שלישי, 8, 15, 22, 29 בינואר

מחיר: 50-20 שקל

לפרטים: 02-6232758

 

הופעות במערת צדקיהו

במערת צדקיהו נפתחת העונה המוזיקלית 2019 עם להקת התקווה6 ושבוע לאחר מכן נורית גלרון מארחת את עלמה זוהר. שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות 20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה אל מערת צדקיהו (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00), ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסיום.

מתי: חמישי, 24 בינואר (התקווה6), 31 בינואר (נורית גלרון ועלמה זוהר) 21:00

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 6226*, www.bimot.co.il

עלמה זוהר צילום: מיכאל טופיול

 

מסע מוזיקלי מפרס לטורקיה

בית הקונפדרציה מקיים את המופע של האנסמבל הגלילי עלוואן במסע מוזיקלי שחולף דרך פרס, טורקיה וצפון אפריקה. במופע תתארח הזמרת ונגנית הצ'לו מעיין ליניק.

מתי: רביעי, 23 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6237000

 

דרום

פריחה בעוטף עזה

סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע אל "עוטף עזה" בשילוב פריחה, היסטוריה ואקטואליה. הטבע בעזה משתקם משריפות עפיפוני התבערה והכלניות חוזרות לפרוח. מורה דרך תושב האזור ותושבים נוספים יספרו על מה שהתרחש לאחרונה באזור, על תחושותיהם וגם על תקופות היסטוריות, מלחמת העצמאות והקמת הישובים. תצפית אל רצועת עזה וטיול בין שדות וגבעות פורחות באזור ניר-עם ובארי. בהדרכת איל כספי, מורה דרך תושב קיבוץ מגן.

מתי: שישי, 1 בפברואר, 16:00-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

מתגלגלים בדיונות

פעילות מודרכת למשפחות עם קטנטנים על מצע קרקע חולית זהובה בדיונות של חולות ניצנים מטפסים ומתגלגלים. היכרות עם צמחי חולות, חיפוש וזיהוי עקבות בחול. בהדרכת בי"ס שדה שקמים. מתי? 09:00-12:00

מתי: שבת, 2 בפברואר, 12:00-09:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

הכנסת אורחים בדואית

תערוכה חדשה במרכז ג'ו אלון בנושא הכנסת האורחים הבדואית: "שלושה ימים ושליש". בתערוכה יוצגו היצירות של אמניות ואמנים בדואים ויהודים בהשראת הכנסת האורחים שמתקיימת במרחבים פרטיים, ממסדיים וציבוריים ומפגישה בין האתי לפוליטי. עבודות שבוחנות מצבי קונפליקט והניסיון שלהם לדור בכפיפה אחת, בבית אחד.

מתי: פתיחה, שלישי, 12 בפברואר

מחיר: בתשלום

מתוך העבודה של סובר לרנר: ״למזוג, להתמזג. מתמזגים?״

 

מצדה לחובבי לכת

טיול מודרך במצדה בשילוב סיפור המצור דרך עיניו של מפקד המצור הרומי, עיני המורדים והורדוס. הכרות עם מחנות המצור המזרחיים, הקפת מצדה מצפון, עליה נינוחה ב"שביל הרץ". טיפוס דרך הסוללה וסיור בחלק הדרומי הפחות מוכר של ההר, ממנו צופים על מחנה המצור הדרומי. סיום בירידה בשביל הנחש. בהדרכת איל פרקש. דרגת קושי: כולל עלייה מעט תלולה בת כחצי שעה בשביל הרץ, וירידה בת כחצי שעה בשביל הנחש. אורך המסלול כ- 7 ק"מ.

מתי: שבת, 2 בפברואר, 16:00-07:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

תותים באוויר

סיור למשפחות במרכז לחקלאות מדברית ברמת נגב בהדרכת "שביל הידע במדבר". הסברים והדגמות של פרויקט החקלאות בנגב: גידול תותים באוויר, הצמח שהפך לתחליף מלח טבעי ובריא, תצפית על המגדל הסולארי וסיפורו של הפרויקט הסולארי הגדול במזרח התיכון. בנוסף, שתיל אישי לכל משתתף מעשה ידיו.

מתי: ימי שישי, שבת בחודש ינואר, 11:00

מחיר: ללא תשלום (בהרשמה מראש)

לפרטים: 08-8528852, www.moprn.co.il

צילום: באדיבות שביל הידע במדבר

 

חוגגים לחקלאות בערבה

התערוכה החקלאית הגדולה בישראל מתקיימת בתחנת "יאיר" בחצבה ומציינת את ט"ו בשבט בסימן חדשנות בחקלאות של מו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית. מגוון פעילויות תיירותיות וחקלאיות לכל המשפחה, קטיף עצמי של ירקות, תערוכה חקלאית - זני ירקות חדשים, מיני דגים ואלמוגים וחידושי טכנולוגיה בתחום החקלאות והמים.

מתי: רביעי-חמישי, 31-30 בינואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 077-5681603

צילום: רונית סבירסקי

 

בסימן כחול

סיור מודרך עם קק"ל בסימן כחול - מתקני מים - דרך מתקני המים בחניון רעים שביער בארי. מסלול רגלי לאורך מתקני המים בחניון רעים שביער בארי והסברים על מתקני מים קדומים שנמצאים באזור. משך הסיור כשלוש שעות.

מתי: שישי, 25 בינואר, 9:30

מחיר: ההשתתפות ללא תשלום, בהרשמה מראש.

לפרטים: הרשמה טלפונית ב"קו ליער": 1-800-350-550

חניון רעים ביער בארי צילום: יעקב שקולניק לקק"ל

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|