אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 28-12 בפברואר 2019

אירועי יום האישה הבינלאומי בכל רחבי הארץ, סיורים מודרכים ללא תשלום באתרי פריחה, אירועי צפרות, תערוכות, הצגות לילדים, אירועי תרבות, מופעי מחו"ל, מופעי מחול, אירועי "שאון חורף" ללא תשלום בירושלים, חוויה בדואית בנגב

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

פרחים בשביל הבריחה

קרן קימת לישראל מקיימת טיול מודרך אל שביל הבריחה ביער עופר. טיול בשביל העובר בלב יער עופר המכונה גם יער חוף הכרמל לאורך כשני ק"מ. השביל מספר על התנועה שהבריחה כ-300 אלף ניצולי שואה ממזרח אירופה אל החופש. בשילוב צפייה בפריחה חורפית של רקפות וכלניות לצד השביל. משך הסיור כשלוש שעות. הסיור אינו נגיש לעגלות ולכיסאות גלגלים.

מתי: שישי, 22 בפברואר, 09:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בקו ליער: 1-800-350-550

תצפיות נוף מיער עופר צילום: רונית סבירסקי

 

לבוש יהודי בימי הרומאים

הרצאה במוזיאון עין דור בעמק יזרעאל "ברומא התנהג כרומאי?" - לבוש יהודי ארץ ישראל בתקופה הרומית. המרצה, ד"ר אורית שמיר, ראש אגף מוזאונים ותצוגות, אוצרת חומרים אורגניים, רשות העתיקות. המוזאון פתוח לביקור והדרכה כחצי שעה לפני ההרצאה.

מתי: ראשון, 17 בפברואר, 20:00-18:30

מחיר: 15 שקל (כולל קפה ונשנוש)

לפרטים: 054-9788111

 

אהבה זה כל הסיפור

סופשבוע מוסיקלי יתקיים במלון פסטורל כפר בלום בהשתתפות סולני האופרה הישראלית בניצוחו ובניהולו המוזיקלי של דודי זבה. במופע הפתיחה ישתתפו: קרן הדר, עדי צ'זורה, פייר עמנואל חנון, אנה שפיץ, עתליה לביא, יעל יקל, אסף דגן ואלון כרמלי. במחווה לאמנים פורצי הדרך של עולם המוסיקה בהם: אריתה פרנקלין, דולי פרטון, לייזה מינלי ואחרים. מופעים נוספים: כרמן, יחסים מסוכנים בעולם האופרה והרצאתו של ד"ר חיים שפירא על "אהבה זה כל הסיפור".

מתי: חמישי-שבת, 23-21 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611 www.kfarblum-hotel.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

ציפורים בסבך

סיור רגלי מודרך בין בריכות הדגים של מעגן מיכאל עד לשפת הים וסיפור נדידת הציפורים מעולמות רחוקים. היכרות עם עבודת הטיבוע, ציפורי הסבך שבדרך כלל רק שומעים, צפייה בציפורים מטווח קרוב ויתכן עם שחרור ציפורים חזרה אל הטבע. בהדרכת בית ספר שדה מעגן מיכאל.

מתי: שבת, 9 במרס, 13:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

יולדות

במרכז לתיאטרון עכו תעלה ההצגה "יולדות" של תיאטרון יפו. מחטיפת ילדי תימן מזרח ובלקן ועד היום. ההצגה מבקשת להביא לקדמת הבמה את קולן של מי שהושתקו כל כך הרבה שנים, האימהות של הילדים שנחטפו, ולמצוא את החיבור ביניהן לבין הנשים והאימהות של היום.

מתי: חמישי, 21 בפברואר, 20:00

מחיר: 60-40 שקל

צילום: דוד קפלן

 

פריחת הרקפות

קרן קימת לישראל מקיימת טיול מודרך אל הרקפות בחורבת חרמש שביער קרן כרמל. מרחבי היער משלבים מרבדי פריחה ורודה של רקפות לצד מערות קבורה עתיקות. משך הסיור כשלוש שעות. הסיור אינו נגיש לעגלות ולכיסאות גלגלים.

מתי: שישי, 15 בפברואר, 09:30

מחיר: הסיור ללא תשלום אך מותנה בהרשמה מראש

לפרטים: ניתן להירשם טלפונית בקו ליער: 1-800-350-550

צילום: רונית סבירסקי

 

בין ברושים, אלונים וארזים

סיור מודרך ביער בית קשת, למרגלות התבור והליכה בין מגוון רחב של עצים בניהם עצי אורן, ברוש, עצי ארז וחורש טבעי של עצי אלון מרשימים שפעם שלטו באזור. מפגש במגרש החניה של המועצה האזורית גליל תחתון, צמוד לבית הספר כדורי. מיער בית קשת ירידה לנחל השבעה, גת לדריכת ענבים וטבע פורח. אפשרות לעלייה במכוניות אל פסגת הר תבור לתצפית על הרי נצרת במערב והגליל התחתון ורמת סירין במזרח. בהדרכת בית ספר שדה גליל.

מתי: שבת, 9 במרס, 14:00-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

תצפית נוף מיער בית קשת לתבור צילום: רונית סבירסקי

 

קנגורו נוח לכיס

הפארק האוסטרלי "גן גורו" מקיים בימי שישי במהלך חודש פברואר הדרכות סביב התצוגות, המתחמים, בעלי החיים והפעילויות השונות תוך הפחתת מחיר הכניסה.

מתי: ימי שישי, במהלך חודש פברואר

מחיר: 39 שקל (במקום 59 שקל)

לפרטים: 04-6488060

צילום: רונית סבירסקי

 

סיורים רכובים מודרכים

בפארק המעיינות מקיימים סיורים מודרכים ברכבים ירוקים על גדת נחל הקיבוצים ובין בריכות מים צלולים של עין מודע, עין שוקק ועין מגדל. הסיור משלב הסברים על הטבע, בעלי החיים, הציפורים וההיסטוריה. במשך שעתיים כולל עצירות וכוס תה.

מתי: שלישי, שישי, שבת, במהלך חודש פברואר, 11:00

מחיר: 50 שקל לאדם

לפרטים: מותנה בהזמנה מראש tickchak.co.il/3930?ref=r0

צילום: רונית סבירסקי

 

סיור ליקוט ובישול

מסע קולינרי בעקבות צמחי בר למאכל. היכרות עם העולש, המעוג, הסלק המצוי, הטוריים, השחליים ומינים נוספים נפוצים מאוד בסביבת האדם ומהם להכין ארוחה. הסיור יתקיים בקטע המשוקם של נחל נעמן – סמוך לקיבוץ כפר מסריק בשילוב הסברים על מה שהתבשל במטבחיהם של אבותינו הקדמונים, ליקוט ובישול משותף של ארוחת צהריים המבוססת התפריט קדום. בהדרכת יתיר שדה, מומחה לליקוט צמחי בר וחוקר תולדות המטבח המקומי.

מתי: שבת, 16 בפברואר, 15:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום : באדיבות יתיר שדה

 

סוף שבוע משפחתי בעמק

סוף שבוע משפחתי שמשלב היכרות עם עמק יזרעאל מזווית חדשה הכוללת מפגשים עם אנשי העמק: אירוח ביתי והיכרות עם מעמד האישה הבדואית, הכנת ארוחה אורגנית היישר מהשדה בקיבוץ האנתרופוסופי הרדוף, סיור בנצרת, פעילות במערת הפלמ"ח כולל פארק בריחה ובערב סרט בקולנוע של קיבוץ מזרע. הדרכה צמודה. שלושה ימים, שני לילות, ארוחות ומפגשים מיוחדים, כולל מסלולי טבע שנמצא בשיא הפריחה.

מתי: חמישי-שבת, 28 בפברואר - 2 במרס

מחיר: 2180 שקל לזוג (לינה בקיבוץ מזרע)

לפרטים: 052-5089075

 

מקהלת הצבא האדום והגבעטרון

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל במרכז הקונגרסים בחיפה ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: ראשון, 24 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

מרכז

כי ג'ינג'י זה יופי

הג'ינג'ים עומדים במרכז תערוכת חוצות חדשה "גוונים של אש" שתפתח בגן המוזיאון החדש בחולון ותציין את חנוכתו. התערוכה היא פרויקט של הצלמת שרון חלבי שנשאבה לתיעוד הג'ינג'ים במשך שנה שלמה. כ-300 ישראלים במגוון גילים הגיעו לצילומים באמצעות קריאה שפרסמה בדף הפייסבוק שלה וכולם צולמו על אותו רקע שחור. לרגל השקת התערוכה יתקיים את כנס הג'ינג'ים הגדול בישראל בשבת 16 בפברואר החל מהשעה 10:00 ברחבת התערוכה.

מתי: פתיחה, 16 בפברואר (נעילה 30 באפריל 2019)

מחיר: כניסה חופשית

תערוכת גוונים של אש צילום: שרון חלבי

 

סטנד-אפ לנשים בלבד

לרגל יום האישה הבינלאומי מתחם G סינמה סיטי ראשון לציון מקיים אירוע לנשים בלבד בהשתתפות השחקנית והסטנדאפיסטית הדר לוי.

מתי: שישי, 1 במרס, 10:15-09:00

מחיר: 55 שקל כולל כיבוד קל (מספר מקומות מוגבל)

לפרטים: כרטיסים בקופות או באתר bit.ly/2WJpmEY

הדר לוי צילום: זוהר שטרית

 

פברואר יוצא מן הכלל

מאות מרכזים קהילתיים של החברה למתנ"סים הארצית יקיימו בחודש הקרוב את "פברואר יוצא מן הכלל", במסגרתו יתקיימו מאות רבות של פעילויות שנועדו לעודד שילוב, נגישות, היכרות ושותפות של ילדים, בוגרים ומבוגרים עם מוגבלות בקהילותיהם.

מתי: במהלך חודש פברואר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: לרשימת הפעילויות המלאה בסמוך למקום המגורים www.matnasim.org.il/

צילום: באדיבות החברה למתנ"סים

 

חולות קיסריה מזרח

לרגל שבוע טבע עירוני של החברה להגנת הטבע מקיימת חטיבת הביניים של בית ספר המשותף שבוע למידה בנושא הטבע העירוני שבסביבתם בחולות קיסריה מזרח. בסיום יערכו אירועים פתוחים לקהל. בתוכנית הרצאה, סיורי גששות, סיורי מומחים.

מתי: רביעי, 6 במרס, 16:00-06:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בית ספר שדה חוף כרמל, 03-6388688

 

פסיפס הציפורים נחשף

פסיפס הציפורים בקיסריה העתיקה נפתח לציבור לאחר תקופה של שיפוצים והרחבת השטח למבקרים. ריצפת הפסיפס התגלתה כבר בשנות ה-50 כמעט בשלמותה ותועדה כשריד של ארמון ביזנטי מסוף המאה ה-6 או תחילת המאה ה-7 ששכן מחוץ לחומותיה של קיסריה העתיקה. שנים ארוכות היא הייתה מכוסה על מנת להגן עליה ולאחרונה נפתחה שוב לציבור.

מתי: בכל ימות השבוע

מחיר: בתשלום

צילום: דניס אבשלומוב

 

בתלת ממד

מוזיאון ינקו דאדא מציג תערוכה חדשה 3D. מקבץ הכולל שלוש תערוכות יחיד ושלוש עבודות קיר כשהחוט המקשר ביניהן הוא שכולן עבודות תלת ממדיות וכולן מותחות את גבולות הממד השלישי. כל האמנים נותנים פירוש משלהם לקשר שבין יצירה ממדית לתלת ממדית בשלל טכניקות.

מתי: פתיחה, 22 בפברואר (נעילה 15 ביוני 2019)

מחיר: בתשלום

עבודתו של שלומי שוורצברג. מסכות. צילום: רענן טל

 

חוזר לעזה

במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית יתקיים שיח גלריה בתערוכה "זירות" בהשתתפות האמן אלדד רפאלי ואוצרת ומנכ"לית המוזיאון ד"ר איה לוריא. אלדד רפאלי צלם עיתונות חוזר לזירות האירוע שהוא מתעד זה למעלה משני עשורים בשטחים, בעזה וביישובי "עוטף עזה".

מתי: שבת, 23 בפברואר, 11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9551011- 09

אלדד רפאלי, זירה שחורה, עוטף עזה 2018

 

"בנעליה"

"בנעליה" תערוכה חדשה במוזאון ראשון לציון לכבוד 100 שנים למתן שוויון זכויות לנשים בראשון לציון, לראשונה בארץ ישראל (1919). בתערוכה המשלבת היסטוריה ואמנות, יציג האמן ומעצב הנעליים קובי לוי יחד עם אמנים ישראליים נוספים עשרות זוגות נעליים אמנותיות ומעוררות השראה שיהוו ראי למעמד האישה ולמאבקן של הנשים על זכויותיהן לאורך ההיסטוריה, כל זאת באמירה נוקבת ובהומור. כמו כן, התערוכה מציגה את סיפורן של הנשים פורצות הדרך של ראשון-לציון ואת הישגיהן.

מתי: פתיחה, 7 במרס (נעילה 7 באוגוסט 2019)

מחיר: 25 שקל

לפרטים: 03-9598862

עבודתו של מעצב הנעלים קובי לוי צילום: שי בן אפרים

 

נעימה וחואן

לרגל חודש האהבה יוצג במרכז מורשת יהדות בבל המופע "נעימה וחואן", מופע בידור מוזיקלי המפגיש בין שתי תרבויות על במה אחת. במופע הקומי, מככבת שחקנית הבית של מרכז מורשת יהדות בבל, ענת אביעד, לצד השחקן אייל רוזלס והמוזיקאי עידן טולדנו.

מתי: שלישי, 26 בפברואר

מחיר: 60-50 שקל

לפרטים: 03-5339278 שלוחה 8

 

לטייל עם קטנטנים

סיור מודרך להורים וקטנטנים בתל שכה שבלב השפלה כשהגבעה מתכסה בשדות סגולים-כחולים של תורמוס ההרים עם נגיעות צהובות של חרדלים וחרציות. עליה אל התל לתצפית נוף אל עמק האלה. סיפורים מתקופת התנ"ך שאירעו באזור, פריחה מקומית, המבנה הגאוגרפי ועולם החי, בשילוב זמן מנוחה על גבי משטחי פעילות, הנקה והחתלה. אורך המסלול כ-2.5-2 קילומטרים, בהדרכת בי"ס שדה שקמים.

מתי: חמישי, 7 במרס, 12:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

הזדמנות אחרונה לראות

לרגל נעילת התערוכה "הזדמנות אחרונה לראות", יערך במוזיאון פתח תקוה לאמנות מפגש ערב ספרותי-מוזיקלי, על סיפורי מסעות בלתי אפשריים. הסופרת ועורכת הספרות שרי שביט מארחת את הסופרים דרור משעני ורון דהן ואת הזמרת אלה רונן, לערב שכולו סיפורים, מסעות ומילים. האירוע יפתח בסיור מודרך בין היצירות בתערוכה, בליווי של הקראות שירה וספרי מסע.

מתי: שבת, 16 בפברואר, בשעה 19:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש eventbuzz.co.il/dhwuk

עבודתה של אורית רף, פרפרים.

 

לקלף את הסיפור

תערוכת צילומים בגלריה לאמנות במוזיאון רמלה "לקלף את הסיפור". חברי קבוצת JDOCU מציגים בתערוכה את סיפורה של העיר רמלה על אלפי שנות היסטוריה המלוות אותה ומהווה תמונת מראה לפסיפס האנושי, הרב - תרבותית, הדו קיום והחיים משותפים – מפגשים של נופים ואתרים היסטוריים, קהילות של צעירים וקשישים, נשים וטף, טעמים וריחות בשוק העירוני.

מתי: ראשון- חמישי, 16:00-09:0, עד ה-31 במרס

מחיר: הכניסה ללא תשלום

לפרטים: 08-9292650

צילום מתוך התערוכה (אמיר)

 

פסטיבל אישה

עיריית חולון ותיאטרון חולון ממשיכים במסורת השנתית, ומקיימים לרגל יום האישה הבינלאומי את פסטיבל אישה. הפסטיבל מציג מכלול מופעים, חלקם בבכורה וחלקם ייחודיים לפסטיבל, במגוון תחומי אמנויות הבמה. בין המופעים: מחווה לתיקי דיין עם אורנה בנאי, מיקי קם, קרן מור, דרור קרן ואחרים. הופעה של ריטה בליווי 12 נגנים. סטנדאפ משותף לחנה לסלאו, אודיה קורן ומיקי קם. מופעי בכורה - תיאטרון מחול של קלי איאש; "מחכות" - מופע במעטפת סדנת אימון אישית-נשית; ורד דקל במחווה ג'אזית נשית לסטינג; השקת מופע להקה חדש של רז שמואלי.

מתי: רביעי-שבת, 9-6 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5023001, www.hth.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

אל תוך היער

תיאטרון "לוגון" מבאר שבע מעלה את המחזמר "אל תוך היער" באנגלית במספר אתרים ברחבי הארץ בהשתתפות 35 שחקנים ורקדנים, בהם 9 ילדים. המחזמר עלה לראשונה בברודווי ב-1987 וזכה במספר פרסי טוני. ב-2014 יצא בעיבוד קולנועי של דיסני. מבוצע באנגלית עם כתוביות בעברית.

מתי: שני, 11 במרס (תאטרון גבעתיים), רביעי, 13 במרס (היכל התרבות מודיעין) ראשון, 17 במרס (אולם עיר ימים נתניה)

מחיר: 120-80 שקל

לפרטים: 08-6414081

צילום: יח"צ

 

מרינה פתוחה לקהל

מתחם המרינה באשקלון חוגג שנה ומשיק משחקיית מרינה קידס, שתהיה פתוחה לקהל ללא עלות ומדי שבוע יתקיימו בה הפעלות, פעילויות והצגות ילדים. קיר מנעולי אהבה יחנך בוולנטיין ב-14 בפברואר. ביום האישה הבינלאומי ב-16 במרס יתקיים הפנינג בסימן העצמה נשית ואחת לחודש יערך שני נשי באחד מבתי הקפה במרינה. במהלך השנה יתקיימו אירועי תרבות ופנאי פתוחים לקהל.

מתי: ינואר-מרס

מחיר: כניסה חופשית

מרינה מול אשקלון צילום: יח"צ

 

טיול לצפרים צעירים והורים

טיול מודרך לילדים בכיתות א-ד באזור ירושלים והשפלה בעקבות בעלי חיים שנסתרים מהעין הודות לצבעי הסוואה מופלאים, מתקשטים ומרשימים את בנות הזוג. סיור בעקבות הצבעים בטבע. הטיול במכוניות פרטיות.

מתי: שבת, 16 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 052-4773977

 

תל אביב

רוצו לראות - נשף מסכות באופרה

האופרה הישראלית מעלה את האופרה "נשף מסכות" מאת ג'וזפה ורדי בהפקה מושקעת ואחת המוצלחות שעלו על בימת האופרה, בניצוחו של מאסטרו דניאל אורן ובבימויו של הבמאי הפולני מיכאל זנאנייצקי. חילופי זהויות, אהבה אסורה, מזימות וקונספירציות בשלטון, ששיאם התנקשות בעיצומו של נשף מסכות רב משתתפים. "נשף מסכות" היא דרמה של קנאה, בגידה ונקמה שמסתיימת בגורל טרגי. הבמאי מיכאל זנאנייצקי מטמיע את הדרמה האנושית בתוך דרמה חברתית ופוליטית רחבה ונוקבת שבמרכזה שליט שמבקש פסלים בדמותו ופורטרטים שיאדירו את שמו ובעצם מאוהב אך ורק בכוח שלו.

מתי: 22-7 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

אביב מחול סיני

מרכז סוזן דלל חוגג השנה 30 שנה להיווסדו עם מופעים מהארץ ומרחבי העולם. חודש פברואר מוקדש ל"אביב מחול סיני" - 2019. שתי הלהקות העומדות בחזית האמנות העכשווית בסין עם שתי עבודות של הכוריאוגרפיות החשובות כיום בסצנת המחול הסיני. להקת המחול המודרני של בייג'ין (BMDC) ביצירה "פריחת הזמן" לכוריאוגרפיה של גאו ינז'ינזי. להקת בית האופרה של גאנסו תופיע ביצירה המיועדת לכל המשפחה: "מסיבת הערב" על פי הכוריאוגרפיה של קן מנצי.

מתי: שלישי-שבת, 16-12 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

Having Fish Every Year של להקת הזמר והמחול של מחוז גאנסו

 

מהפכניות

אנסמבל אספמיה מעלה את המחזה "מהפכניות" מאת דליה שימקו ויוספה אבן שושן בתיאטרון תמונע. מפגש שלמפגיש את שלושת זוגות ידועים על במה אחת, בשלושה לילות גורליים בחייהם, כדי להזכיר שלצד הגברים האלה, עמדו נשים – שההיסטוריה שכחה. זיגמונד פרויד, קארל מרקס וסוקרטס.

מתי: שבת, ראשון, 17, 16 בפברואר

מחיר: 80 שקל

לפרטים: תמונע 03-5611211

צילום - רוסלו שמריה

 

באסיס היווני ומסיקה

במסגרת הסדרה "מזרח מערב" של האופרה הישראלית בשיתוף עם תזמורת ירושלים מזרח מערב יועלה בבית האופרה המופע אתונה–ירושלים ובמרכזו אמן אורח: דימיטריס באסיס. במופע תתארח גם הזמרת הישראלית מירי מסיקה. באסיס, מלך סגנון ה״לאייקה״ היווני, מופיע כבר 20 שנה ברחבי יוון ונחשב לאחד מענקי הזמר היוונים. הוא יבצע את מיטב הלהיטים העממיים המסורתיים שבהם הוא מתמחה, בעיבודים מיוחדים ״בשפת תזמורת ירושלים מזרח מערב״ המסמלת, גשר בין המזרח למערב.

מתי: רביעי, 13 בפברואר, 20:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

דמיטריס באסיס צילום: באדיבות האופרה הישראלית

 

נותן ברוק

בתיאטרון תמונע יעלה המופע "נותן ברוק" – בכורה תל אביבית סיפורו של הרוק הישראלי עם המתופף מאיר ישראל ואורחים חברי להקת "תמוז" יהודה עדר ואיתן גידרון. מופע שירים וסיפורים על השירים של גדולי הרוק הישראלי מכל הזמנים כגון: להקת תמוז, אריק איינשטיין, שמוליק קראוס, יצחק קלפטר ואחרים.

מתי: שישי, 1 במרס, 22:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: תמונע 03-5611211

צילום: יוני שרמן

 

אירוע תאטרון נשי

המרכז לתיאטרון עכו מעלה בתיאטרון הסמטה את ההצגה "על דגלה". אירוע תיאטרון נשי וטקסי שמשלב טקסט, תנועה ושירה חיה. במופע עולים רישומים אישיים של היוצרת מבית הוריה וסבתה, וכן עולה קולה של דינה המקראית. זהו מסע תיקון אישי אל שורש הווייתה של האישה.

מתי: רביעי, 13 בפברואר, 20:30

מחיר: 60-40 שקל

לפרטים: 04-9914222, 03-6812126

 

פסטיבל מכתבי אהבה

קפה תיאטרון הקאמרי מארח את "פסטיבל מכתבי אהבה" ב-VALENTINE DAY. פסטיבל קריאת מכתבי אהבה של הרומנים הגדולים מכל הזמנים בהשתתפות גילה אלמגור ויהורם גאון שיקראו את המחזה "מכתבי אהבה" מאת א.ר. גורני. הפסטיבל ביוזמת היוצרות נועה רבן ומיכל ורשאי הוא הראשון בסדרת אירועים שיתקיימו מדי שנה ביום האהבה.

מתי: חמישי, 14 בפברואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6061900

גילה אלמגור ויהורם גאון צילום: מיכל ורשאי

 

חליל הקסמים לילדים

"חליל הקסמים" אגדה לילדים על במת האופרה. יצירת המופת של מוצרט בהפקת ענק לכל המשפחה. מיועד לילדים מגיל 7 ומעלה. הבימאית שירית לי וייס יצקה לסיפור העלילה תפיסה עכשווית באפיון המגדרי של הדמויות. אורך המופע: 75 דקות.

מתי: ראשון, 24 בפברואר, 17:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: מאיה אילטוס

 

לטעום משכונת התקווה

סיור בהדרכת עפרה ברק בשכונת התקווה – תרבות, קולינריה ופולקלור. סיור צבעוני בין דוכני השוק התימני, העיראקי והכורדי, טעימות ונשנושים, טיול ברחובות השכונה בדגש היסטוריה, תרבות ופולקלור שכונתי גם על הסופר דודו בוסי ובני יהודה.

מתי: שישי, 15 בפברואר, 12:15-09:15

מחיר: 95 שקל כולל טעימות

לפרטים: 054-4399750

 

שירים שמצליחים לגעת

לימור בלס, הזמרת והיוצרת, משיקה מופע חדש "עד לאן שהגיטרה תיקח אותי..." בבית היוצר של אקו"ם, האנגר 22 נמל תל אביב. המופע מתאר את הסיפור המופלא שלה עם שובה מסיבוב הופעות בעולם, ביוזמת ובהזמנת שגרירויות ישראל בהודו ובגאנה, ההרפתקאות והחוויות מההופעות שקיימה במדינות אלה. במופע, שיריה המקוריים שהצליחו לגעת באנשים מכל העולם, לצד סיפורים שליקטה במסעה.

מתי: חמישי, 21 בפברואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: bit.ly/2RlEbxG

Photo: Arun Hegden

 

משולש רומנטי

האופרה הישראלית חוגגת את ה"וולנטיין" עם "משולש רומנטי - מכתבי אהבה", קונצרט המוקדש למשולש האהבה של יוהאנס ברהמס, קלרה שומאן ורוברט שומאן. מסיפורי הרומנטיקה שרב הנסתר בהם על הגלוי. במסגרת הסדרה הקאמרית בשיתוף תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון.

מתי: חמישי, 14 בפברואר, 20:30

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

קלרה ורוברט שומן וברהמס

 

סיור בתוך ההיסטוריה

סיור מקדים בבניין שנמצא בתהליך שימור ושיפוץ "בית ליבלינג" שעתיד להיפתח כמרכז המייצג את סגנון הבנייה הבינלאומי (הבאוהאוס). הסיור בהדרכת שרון גולן-ירון, אדריכלית השימור האחראית על השיפוץ ומנהלת התוכן של מרכז העיר הלבנה. בתוך הקירות ובמעלה הבוידעם עולים סיפוריהם של דיירי הבניין. יסופרו סודותיו ויינתנו הסברים על שילוב שימור היסטורי ופיתוח חדשני באמצעות תכנון. יש להגיע בנעליים סגורות.

מתי: שישי, 22 בפברואר, 11:00

מחיר: ללא תשלום (מוגבל ל-15 משתתפים, כל הקודם זוכה)

לפרטים: אידלסון 29, תל אביב-יפו

 

שירי אהבה ומסיבת פאנק

אברהם הוסטל תל אביב מציין את ה"ולנטיין" בהשתתפות פאנקנשטיין שחוגגים 20 עם גבע אלון, יעל דקלבאום ושחם אוחנה. שירי אהבה ומסיבת פאנק. חגיגת ולנטיין כמו שפאנקנשטיין יודעים עם המון שירי אהבה נוטפי גרוב ועם אורחים ענקיים: גבע אלון, יעל דקלבאום ושחם אוחנה! אברהם הוסטל תל אביב. יום חמישי 14.2.2019 בתוכנית - מסיבת פאנק נוצצת ומלאת אהבה!

מתי: חמישי, 14 בפברואר

מחיר: 90-60 שקל

 

סיור רומנטי ליום האהבה

סיור מודרך באווירה רומנטית ליום הוולנטיין בשכונת נווה צדק. הסיפורים, האנשים, הרכילות והנוסטלגיה בסמטאותיה של השכונה הראשונה של תל אביב. הסיור יעבור בין הרחובות הציוריים ויספר את סיפורן של משפחות שלוש, רוקח, גוטמן, אמזלג, הרב קוק ואחרים שפעלו בשכונה וישלב סיפורי אהבה שהתרחשו בשכונה.

מתי: חמישי, 14 בפברואר, 19:00-17:00

מחיר: 60 שקל (מותנה במספר הנרשמים)

לפרטים: bit.ly/2BhTluE

צילום: Linneah Anders אנדרס לינה

 

יפו בסימן אהבה

סיור מודרך "יפו בסימן אהבה" מיוחד ליום האישה. לא רק אריס סאן ועליזה עזיקרי, זה גם הסיפור של סבתא ג'ולי הבולגריה, ושל סופי המעצבת, של אנג'לו ונינה וגם אנדרומדה ופרסאוס. הסיור יעבור בין הגלריות, בשוק הפשפשים ובסמטאות יפו העתיקה בשילוב סיפורים על יזמות נשים ועוצמה נשית ביפו.

מתי: שישי, 8 במרס, 09:15 - 12:30

מחיר: 85 שקל למשתתף כולל מאפים

לפרטים: 054-4399750

צילום: רונית סבירסקי

 

סיור במגדל שלום

סיור מודרך במגדל שלום בין התערוכות, התמונות והמצגות המציגות את תולדות העיר מאספקטים שונים. מה מתרחש בתוך המבנה ואיך הוא מתחבר לסטארט-אפ התל-אביבי. בהדרכת פול רקובר.

מתי: ראשון, 10 במרס, 10:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5464917

 

הצדעה לענקי הג'אז

סדרת המהפכה של האופרה הישראלית חוזרת בפברואר במופע של תזמורת המהפכה עם ההרכב הווירטואוזי - GESHEM ואסתר רדא על במה אחת, במופע גרוב עם יצירות תזמורתיות עדכניות של מלחיני הג'אז הגדולים, אלינגטון, גרשווין, מונק, קולטריין, מינגוס ואחרים. המופע A Standard Revolution מציג פרשנות נועזת לתקופת הזהב של הג׳אז עם מלחינים האיקוניים והמנגינות האלמותיות.

מתי: שני, 25 בפברואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

אסתר רדא צילום: אוהד רומנו

 

בלט תיאטרון מקנדה

הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול' Les Grands Ballets Canadiens de Montréal מעלה בבית האופרה את המופע "ונדטה – סיפורי המאפיה" יצירה של הכוריאוגרפית אנבל לופז אוצ'ואה במסגרת הסדרה "מחול במשכן". בלט-תאטרון עם 50 רקדנים שחודר לעולם האפל של המאפיה, חוקר את דחפיה האלימים ואת הרגשות המניעים אותה - תשוקה, אהבה, כעס, חמדנות, קנאה ותסכול. בליווי מוזיקה מגוונת הכוללת שירי סן רמו, יצירות של המלחינה היוונית אלני קאראינדרו, באך, טלֶמן ואחרים.

מתי: רביעי, חמישי, שישי, 27, 28 בפברואר, 1 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: להזמנות bit.ly/2W7mIsd

Vandetta GB Photo: Sasha Onyschenko

 

אמנות ומוזיקה

בתערוכה "מסע - מוסיקלי" אשר תפתח בבית תנועת המושבים של ישראל בתל אביב יוצגו כ-10 יצירות בגדלים שונים של האמנית הילה גד-הוד-טל בהם היא עוסקת בשתי אהבות הגדולות של חייה אמנות ומוזיקה כאחד. כל יצירה מספרת את הסיפור של השיר שמאזינים לו באמצעות אוזניות.

מתי: פתיחה, 29 בינואר, (נעילה 28 בפברואר)

מחיר: כניסה חופשית

 

הג'יפסי קינג ומירי מסיקה

להקת הג׳יפסי קינגס מגיעה לסיבוב הופעות בישראל ומארחת את מירי מסיקה. הלהקה שהפכה לסמל של המוזיקה הספרדית, בהרכבה המקורי, מלווה ב-10 נגנים, תופיע בהיכל התרבות. לאחר שהקשיבה לעשרות אומנים, בחרה הלהקה את מירי מסיקה להצטרף אליה להופעותיה בישראל. הלהקה חידשה ב-1980 את השיר הדרום אמריקאי "באמבולאו" שהפך ללהיט עולמי ובאותה השנה הקליטה את האלבום " Gipsy Kings" שנמכר במיליוני עותקים בעולם.

מתי: שני-שלישי, 19-18 במרס 2019

מחיר: 399-149 שקל

לפרטים: 8780*

צילום: יח"צ

 

פולקלור וקלאסי

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל בהיכל התרבות ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: רביעי - שבת, 23-20 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

ירושלים

נשים יוצרות

בית הקונפדרציה, הבית למוזיקה אתנית ולשירה בירושלים, יארח את המלחינה וכותבת השירים אביבה עמיר ואת בתה מאיה עמיר, זמרת המצו-סופרן, במופע משותף של מפגש לילי דמיוני על שפת הכנרת בין המלחין האיטלקי קלאודיו מונטוורדי, וזמרת העם הארגנטינאית מרסדס סוסה. המופע יתקיים במסגרת סדרת הופעות החורף, המתמקדות בנשים יוצרות.

מתי: חמישי, 21 בפברואר, 20:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 02-6237000

מאיה עמיר צילום: ליאור פוזנייאק

 

"שאון חורף" ירושלמי

אירועי "שאון חורף" ביוזמת המחלקה לאירועי צעירים באגף תרבות של עיריית ירושלים, יתקיימו זו השנה ה-8 ויציעו צלילה חופשית אל התרבות האלטרנטיבית הירושלמית ובכלל. הם יתקיימו מדי שבוע במתחם אחר בירושלים, ממרכז העיר, דרך העיר העתיקה ועד האומן המיתולוגי בתלפיות. הפסטיבל מציע תוכן מכל תחומי האמנות והתרבות - מוזיקה, פרפורמנס, מחול, משחק, אמנות פלסטית, סטנדאפ בלוקיישנים מפתיעים ולא קונבנציונליים: להקת רוק בלובי של מלון בוטיק, סטורי טלרז במזללת המבורגרים, טורניר שש בש פרסי במכולת, להקת פולק בכנסייה, פרפורמנס בחנות מטבחים, הופעה בחנות מזרנים, מסיבת היפ הופ במוסך ואתרים נוספים. בנוסף, אוכל, אלכוהול, דוכני אמנות ומופעי רחוב.

מתי: שני, 11, 18 , 25 בפברואר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: לתוכנית המלאה www.shaon-horef.co.il

 

מופעים במערה העתיקה

במערת צדקיהו העתיקה יתקיימו שני מופעים. ביום האהבה מופע של חנן בן ארי ושבוע לאחריו מופע של דודו טסה. שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות 20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה אל מערת צדקיהו (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00) ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסוף המופע.

מתי: חמישי, 14 בפברואר (חנן בן ארי), 21 בפברואר (דודו טסה), 21:00

מחיר: 70-60 שקל

לפרטים: 6226* ובאתר www.bimot.co.il

מערת צדקיהו צילום: יעל הרמן

 

ציפורים בטבע עירוני

במסגרת שבוע טבע עירוני של החברה להגנת הטבע מתקיים סיור בעקבות הציפורים הנודדות והקבועות בעמק הצבאים בהדרכת התחנה לחקר ציפורי ירושלים. מפגש עם עופות המים הנודדים וציפורים נודדות שהגיעו מאפריקה לירושלים. נקודת מפגש בוויז "חניון עמק הצבאים".

מתי: ראשון, 3 במרס, 08:30-07:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

שרקרק גמדי צילום: דב גרינבלט

 

מפגש עם צבאים

במסגרת שבוע טבע עירוני של החברה להגנת הטבע תתקיים פעילות בהדרכת צוות עמק הצבאים לגני ילדים. היכרות עם צבאים, הסברים על בעלי החיים בעמק, חשיבותם של פרפרים ודבורים ושל הפריחה המיוחדת בעמק הצבאים. נקודת מפגש: בווייז "חניון עמק הצבאים".

מתי: שלישי, 5 במרס, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

במבי צעיר צילום: מרדכי ארליך

 

"הרצל פינת הקיסר"

סיור בעקבות האירוע ההיסטורי ומסעו של תיאודור הרצל לארץ ישראל ב-1898 בניסיון לפגשו את הקיסר האוסטרי כדי לקבל ממנו חסות ותמיכה למהלך הציוני בארץ ישראל. בחזרה אל רוח התקופה והצפייה לשינוי שיביא עמו הרצל, אל היחס המורכב של העדה החרדית למנהיג הציוני-חילוני, החששות והתקוות שליוו את הרצל, בהצלחות והכישלונות של המסע.

מתי: שישי, 8 במרס, 13:30-10:00

מחיר: בתשלום (מיועד למבוגרים)

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

בדמות האמהות

"אִמָּהוֹת" האופרה המקורית של דוד זבה חוזרת בביצוע סולניות המחלקה הווקאלית של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. ארבע זמרות אופרה מגישות תמונות אופראיות בדמות האמהות של ספר בראשית, הנשים המופלות, שקולן לא נשמע בצמתים מרכזיים בחייהן; שרה, רחל, לאה, רבקה, הגר, בלהה, זילפה וקטורה, ואלוהים אחד - בקול סופרן.

מתי: שלישי, רביעי, 26, 27 בפברואר, 18:00, 20:00

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: בהרשמה מראש באתר www.jamd.ac.il

 

בשביל הכנסת והטבע

במסגרת שבוע טבע עירוני תקיים התחנה לחקר ציפורי ירושלים סיור לאורכו של שביל הכנסת. הליכה בשביל הכנסת מהתחנה לחקר ציפורי ירושלים דרך גן וואהל לוורדים ומשם אל הכנסת ובית המשפט העליון. היכרות עם ההיסטוריה הייחודית, ומדוע הפך האזור למרכז אתרי טבע עירוני חשובים דווקא בעיר ההולכת וגדלה. מפגש: רחוב רוטשילד, צמוד לכנסת.

מתי: רביעי, 6 במרס, 08:30-07:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

חבילת פינוק לאוהבים

מלון רמת רחל חוגג את "ולנטיין דיי" עם חבילת אהבה שכוללת לינה וארוחת בוקר, שני טיפולי ספא של 30 דקות כל אחד או טיפול יחיד במשך 50 דקות, שדרוג החדר לסופריור עם פינוקים בחדר וכניסה חופשית למתחם הקאנטרי החדש הכולל: חדר כושר, חמאם חדש, סאונה, ג'קוזי ובריכה מקורה ומחוממת.

מתי: חמישי, 14 בפברואר

מחיר: 699 שקל לזוג

לפרטים: 02-6702555

צילום: עוזי פורת

 

תערוכות על המסך

סינמטק ירושלים מעלה על המסכים ברחבי הארץ סדרת סרטים שנוצרו במסגרת הפרויקט הגלובאלי "תערוכות על המסך", בשיתוף פעולה עם מיטב המוזיאונים והגלריות מהעולם. באמצעות שוטטות קולנועית במסדרונות המוזיאונים ותובנות של מיטב ההיסטוריונים, אוצרים ומבקרי אמנות, הסרטים סוחפים את הצופה למסע מרתק אל דמותם של גדולי האמנים בהיסטוריה ויצירתם. מפיקאסו, מיכלאנג'לו, סזאן, ואן גוך, דגה ועד דיויד הוקני ומאטיס. בראש המיזם עומדים הבמאי והמפיק עטור הפרסים פיל גרבסקי Phil Grabsky והבמאי דיויד ביקרסטאף David Bickerstaff. בחודש פברואר יעלה הסרט "סזאן - דיוקנאות של החיים".

מתי: 11, 16, 21 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 9377*

David Hockney Painting Winter Timber in Bridlington, July 2009 © David Hockney Photo Credit Jean-Pierre Gonçalves de Lima

 

ספרים, תרבות ומוזיקה

תמול שלשום, המוסד הירושלמי ובית הקפה המיתולוגי של ירושלים בניהולם של הסופר דוד ארליך ושותפו דן גולדברג ממשיך את חגיגות שנת ה-25 להקמתו, ומקיים אירועי התרבות במהלך חודש פברואר. בערבי שלישי - Late Night – 'בלילה בלילה' עם מגוון אירועי תרבות, מוזיקה והופעות חיות. בנוסף, ערב מספרי סיפורים בנושא קפה, הקרנת סרט "לאהוב אותה", מפגש ושיח עם אשכול נבו על ספרו "הריאיון האחרון".

מתי: במהלך חודש פברואר

מחיר: 50-15 שקל (שני אירועי בלילה בלילה ללא תשלום)

לפרטים: 02-6232758

צילום: איוון טיכיינקו

 

שער הרוח

בית הקונפדרציה, הבית של המוזיקה האתנית והשירה בניהולו של אפי בניה, יארח בירושלים את ההרכב החדש המוזיקלי החדש בראשות הכנר נסים דקוואר ונגן כלי ההקשה זוהר פרסקו, שני מוזיקאים פורצי דרך בסצנת המוזיקה האתנית בארץ ויוצאי להקת בוסתן אברהם. במופע, תחת הכותרת "באב אל הווא" – (שער הרוח וגם שער האהבה בערבית) יבצעו יצירות מקוריות שלהם.

מתי: רביעי, 13 בפברואר

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 6226*, 02-6237000

צילום: שראל כהן

 

ממשבר לתקומה

סיור ומפגש משוררים עם המשורר הרצל חקק, בהשראת תערוכה החדשה במוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש קפלן בעיר העתיקה "ממשבר לתקומה - סיפורם של מפוני העיר העתיקה". מספרת את סיפורם של אנשי היישוב הישן שחוו את הכיבוש הירדני ב-1948. חלקם איבדו את ביתם ואחרים נלקחו בשבי. סיפורם משתקף מבעד לעדויות, לתצלומים ולפריטים, שנאספו מאותם ימים.

מתי: רביעי, 13 בפברואר (מפגש ב-15:30 בשער יפו)

מחיר: כניסה חופשית למוזאון

לפרטים: 02-6276319

 

לגיטימיות של נוף

המוזיאון לאמנות האסלאם פותח את התערוכה "לגיטימיות של נוף", תערוכת יחיד של הצלם יעקב ישראל. סיכום פרויקט צילום בן 16 שנים של צילומי כפרים ערביים, בדואים ודרוזים בישראל ובשטחים. מסע דרך הנופים הסוציו-פוליטיים במדינת ישראל ובשטחים. הצילומים בוצעו בטכניקה דומה לזו שבה השתמשו צלמי נוף במאה ה-19 שתיעדו את ארץ הקודש, כמחווה להיסטוריה של הצילום.

מתי: פתיחה, שישי, 1 בפברואר (נעילה 27 באפריל)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-5661291

יעקב ישראל. ג'לג'וליה. 2015

 

דרום

אשת המדבר

מסע 'אשת המדבר' יתקיים בערבה. זהו מסע מדברי של נשים למען נשים עגונות ומסורבות גט, שמוביל ארגון 'יד לאישה' מבית רשת אור תורה סטון, בשיתוף עם חברת מרתון ישראל. המסע יכלול הליכה אתגרית לאורך מסלול של 24 ק'מ בערבה, שלאורכו תחנות ריענון, מופע ערב של דפנה ארמוני, מעגלי שיח עם נשים מסורבות גט ועגונות, מסיבת ריקודים, לינת שטח בחוות האנטילופות, ארוחות בוקר וערב משותפות. כל הרווחים מהמסע יוקדשו לשחרור נשים עגונות ומסורבות גט. במסע ישתתפו מאות נשים מכל רחבי הארץ והעולם.

מתי: חמישי-שישי, 8-7 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: לפרטים והרשמה marathonisrael.co.il/

צילום: אירית עמית

 

טורקיה בין מסורתי למודרני

תערוכה חדשה במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע "שורשים וצמיחה אמנות מסורתית ועכשווית מטורקיה". המפגש המורכב בין מזרח ומערב, בין טורקיה המוסלמית והמסורתית לבין המערביות המודרנית שחדרה אליה ואת הביטוי של מפגש זה באמנות. עבודות עכשוויות ובועטות של שבעה אמנים צעירים מטורקיה לצד שטיחי "קילים" עתיקים ונדירים מאנטוליה, עבודות רקמה וקליגרפיה שמשקפים את העולם המסורתי.

מתי: פתיחה 20 בפברואר 2019 , (נעילה ינואר 2020)

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 08-6993535

Nezaket Ekici, “Living Ornaments”, 2012, carpet

 

קונצרט לתושבי הדרום

קונצרט חגיגי המיועד לתושבי הדרום יתקיים באולם המופעים של המועצה האזורית אשכול. בהשתתפות האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בשיתוף עם תזמורת הקונסרבטוריון (אולפן) למוסיקה אשכול המורכבת מבני נוער תושבי הדרום. בנוסף, תופיע המקהלה הקאמרית בניצוחו של פרופ׳ סטנלי ספרבר.

מתי: חמישי, 21 בפברואר, 18:00

מחיר: כניסה חופשית

המקהלה הקאמרית צילום: יונתן דרור

 

חיטה בשדה ובמוזאון

במוזאון הנגב לאמנות בבאר שבע נפתחת התערוכה "בעיני המתבונן". שלוש תערוכות יחיד של אמנות פלסטית המשקפות אמנות בין דורית. עבודות המשקפות התבוננות בסביבה הקרובה של האמנים, אנה טיכו ז"ל, נועם רבינוביץ' ודוריס ארקין. בתערוכה "חיטה" של נעם רבינוביץ', מוצגים לראשונה ציורי חיטה שגידל לאורך מספר שנים בשטח מוזאון הנגב לאמנות וחקר אותה בעצמו.

מתי: רביעי, 20 בפברואר (נעילה מאי 2019)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6993535

 

חקלאות עתיקה ומודרנית במדבר

טיול מודרך באוטובוס באזור ניצנה הצופה אל מרחבי צפון סיני והיכרות עם הישובים והחקלאות מימי הנבטים ועד המאה ה-21. סיור בשבטה העתיקה, אתר נבטי-ביזנטי חשוב ומרשים. טיול בגבעות "חמוקי ניצנה". נסיעה בסמוך לגדר ההפרדה, מפגש עם תושב קדש שיסביר על החקלאות המקומית בין החממות וטעימת ריבות ומטעמים מגידולי המושב. הסברים כיצד מפיקים דבש כנגד כל הסיכויים. צפייה פריחת אביב במדבר ויתכן גם פריחת אירוסים. הליכה קלה.

מתי: שישי, 8 במרס, 17:00-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

סדנאות בין הכלניות

"קסם המדבר – החוויה הבדואית בנגב" מקיימים פעילות במסגרת פסטיבל "דרום אדום". סיורים מודרכים עם קק"ל במרחבים שחזרו להיות אדומים ושלל פעילויות במרחבים בין נחל שקמה לנחל הבשור בצפון הנגב. הפסטיבל יתקיים השנה בסימן "צמיחה והתחדשות". הופעות LIVE, צעדת ומרוץ הכלניות המסורתיים. סדנאות החוויה הבדואית ביער דבירה יכללו רקמת כלניות, ציור בחינה של פרחי בר וכלניות, סדנה להכנת זעתר וסומק, סדנאות להכנת תה צמחים, תכשיטנות, הכנת קמח, סדנת דרבוקות לילדים ואחרות.

מתי: שבתות, 23 בפברואר, 2 במרס, 14:00-10:00 (סדנה אחרונה תתחיל בשעה 14:00).

מחיר: סדנאות 5 שקל (מגיל 3) ישיבה על מחצלות

לפרטים: מותנה בהרשמה מראש www.kesem-hamidbar.com

סדנת קפה צילום: דן ברסלו

 

הכנסת אורחים בדואית

תערוכה חדשה במרכז ג'ו אלון בנושא הכנסת האורחים הבדואית: "שלושה ימים ושליש". בתערוכה יוצגו היצירות של אמניות ואמנים בדואים ויהודים בהשראת הכנסת האורחים שמתקיימת במרחבים פרטיים, ממסדיים וציבוריים ומפגישה בין האתי לפוליטי. עבודות שבוחנות מצבי קונפליקט והניסיון שלהם לדור בכפיפה אחת, בבית אחד.

מתי: פתיחה, שלישי, 12 בפברואר

מחיר: בתשלום

רוקחות של הטבע צילום: סאלי פטל

 

סוף שבוע של ציפורים בראש

סוף שבוע לכל המשפחה בעקבות נדידת האביב. קיבוצי הערבה הדרומית בשיתוף מרכז הצפרות באילת, רשות הטבע והגנים, ו"דרך הערבה" - מחלקת התיירות בערבה הדרומית, מקיימים סוף שבוע "ציפורים בראש" הכולל סדנאות, סיורים, טיולים בעקבות נדידת הציפורים עם מדריכים מקצועיים והפנינג ססגוני.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6616976, לתוכנית המלאה aravaway.co.il

צילום: באדיבות אקו-כיף קיבוץ לוטן

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|