אירועים, פסטיבלים, סיורים, טיולים מודרכים, פעילות משפחתית בתאריכים 10-1 במרס 2019

שבוע טבע עירוני, סיורים ופעילויות ללא תשלום ברחבי הארץ, אירועי יום האישה הבינלאומי, חשיפה ראשונה לאירועי פורים 2019, צעדת החולות ה-24 בחולות ניצנים, שנת תרבות הונגריה ישראל, פסטיבל באך בירושלים, פסטיבל נשים בנגב, סופ"ש ציפורים בראש בערבה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

הפעלה לכל המשפחה

טיול מודרך בפארק הגשרים בנשר בשילוב פעילויות לכל המשפחה. מסלולי הליכה, תחנות משחק, יצירה והדרכה על טבע עירוני, הרצאה על יונקים ופעילות איסוף תצפיות על בעלי חיים. נקודת מפגש פארק הגשרים בנשר (פארק קק"ל-נשר)

מתי: שבת, 9 במרס, 14:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

גשר בנשר צילום: באדיבות החברה להגנת הטבע

 

פריחות בנחל שיח

במסגרת שבוע טבע עירוני של החברה להגנת הטבע יתקיים טיול פריחות בנחל שיח, אחד הנחלים היפים באזור חיפה. הטיול מיועד למשפחות ולצעירים בין אתרי טבע עירוני, היסטוריה ובסיום פיקניק משותף בבוסתן כיאט. נקודת מפגש בכניסה ברחוב לוטוס 4.

מתי: שישי, 8 במרס, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

 

בתים פתוחים ואמנות הבישול

בית הגפן בחיפה מקיים בסופ"ש שני סיורים. סיור בתים פתוחים - חוויה בוואדי ניסנאס. אנשי הוואדי מארחים על קפה או תה צמחים ומספרים את סיפורם. הסיור השני בין אמנות לאמנות הבישול יתחיל בתערוכות בבית הגפן, ימשיך ב"מוזיאון הפתוח" שפרוש על פני הוואדי וישלב ביקור וטעימות בבתי האוכל הקטנים המגישים טעמים מקומיים.

מתי: שישי, 8 במרס, 11:00 (בתים פתוחים), שבת, 9 במרס, 12:00 (בין אמנות לאמנות הבישול)

מחיר: בתשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד באתר בית הגפן

צילום: רונית סבירסקי

 

נופים וטבע

לתושבי בית ג'אן והסביבה מגוון תחנות פעילות והסברה שמתאימות להורים ולילדים, מידע והפעלות בטבע הירוק. נקודת מפגש בהר הלל ליד המלונית בכפר.

מתי: שבת, 9 במרס, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

זמניות לנצח

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית מציגה תערוכת צילום חדשה של האמן איגור קרוטר 'זמניות לנצח' Temporarily to Eternity. התערוכה כוללת עבודות וסדרות שיצר בשנים 2007- 2019 במקביל לעיסוקו כצלם מקצועי בתחום האופנה והפרסום.

מתי: פתיחה, חמישי, 7 במרס (נעילה 15 באפריל 2019)

מחיר: כניסה חופשית

Igor Kuter gerrit Serial Bangemins 2015 ) צילום: איגור קרוטר

 

הפעלות וסדנאות יצירה בטבע

לרגל שבוע הטבע העירוני, קהילת החברה להגנת הטבע ואשכול דרוזי וצ'רקסי מקיימים פעילות לתושבי כפר יאנוח והסביבה בשביל נורמן. תחנות הסברה, הפעלות לילדים וסדנאות יצירה מהטבע. נקודת מפגש: ג'בל אלאשקר.

מתי: שבת, 9 במרס, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

צילום: חולוד עזאם לחל"ט

 

מקהלת הצבא האדום והגבעטרון

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל במרכז הקונגרסים בחיפה ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: ראשון, 24 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

ציפורים בסבך

סיור רגלי מודרך בין בריכות הדגים של מעגן מיכאל עד לשפת הים וסיפור נדידת הציפורים מעולמות רחוקים. היכרות עם עבודת הטיבוע, ציפורי הסבך שבדרך כלל רק שומעים, צפייה בציפורים מטווח קרוב ויתכן עם שחרור ציפורים חזרה אל הטבע. בהדרכת בית ספר שדה מעגן מיכאל.

מתי: שבת, 9 במרס, 13:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

צילום: רונית סבירסקי

 

סיפורי דייגים, הפעלות וסדנאות

פעילות משפחתית בטבע, לצד נופי הים התיכון בחוף ג'סר אל-זרקא. טיול בחוף הסלעי, בשפך נחל תנינים ובכפר הדייגים. היכרות עם בתי הגידול בשפך הנחל וחוף הים בשילוב סיפורי דייגים, תושבי הכפר, הפעלות וסדנאות. נקודת מפגש: שפך נחל תנינים בג'סר אל-זרקא.

מתי: שבת, 9 במרס, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

צילום: מיכל לברטובסקי

 

בין ברושים, אלונים וארזים

סיור מודרך ביער בית קשת, למרגלות התבור והליכה בין מגוון רחב של עצים בניהם עצי אורן, ברוש, עצי ארז וחורש טבעי של עצי אלון מרשימים שפעם שלטו באזור. מפגש במגרש החניה של המועצה האזורית גליל תחתון, צמוד לבית הספר כדורי. מיער בית קשת ירידה לנחל השבעה, גת לדריכת ענבים וטבע פורח. אפשרות לעלייה במכוניות אל פסגת הר תבור לתצפית על הרי נצרת במערב והגליל התחתון ורמת סירין במזרח. בהדרכת בית ספר שדה גליל.

מתי: שבת, 9 במרס, 14:00-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

תצפית נוף מיער בית קשת לתבור צילום: רונית סבירסקי

 

מרכז

קרנבל בעדלאידע

העדלאידע של חולון 2019 עומדת בסימן "הקרנבל של המדינה". 50 מיצגים אמנותיים מקוריים מעולמות הפנטזיה והדמיון עם 4500 משתתפים. הסלבס המתנפחים: עומר אדם, עדן בן זקן, נטע ברזילי וסטפאן. בהשראת הקרנבל של ריו: משאית הקרנבל ועליה נגנים, רקדנים ושרית חדד על התופים. פגסוס - סוסו הקסום המעופף של הרקולס, הדראקטור -דרקון ענק מתפתל ומרהיב שלא נראה כמוהו, דינוזאורים וממוטה מעולמות אחרים, דרקונים מספרד, פרפרי ענק ונשים ענקיות מסתוריות, מכונית מפוסלת, משאית תופי TAIKO, מיצג ענק מפסטיבל הברנינג-מן בארצות הברית, קרנבל מקסיקני, קרנבל ממתקים, קרנבל חדי הקרן, מסכות ותחפושות מעוגיפלצת ועד מלאכים וליצנים. דמויות סמי הכבאי, לולי, ומטוסי העל ג'ט אסטרה ודוני.

מתי: חמישי, 21 במרס, החל מהשעה 12:00

מחיר: כניסה חופשית

Photo: The Dragons of Barcelona

 

חורשת האלונים ובריכת החורף

עיריית נתניה והחברה להגנת הטבע מקיימות סיור מודרך בשבילי חורשת האלונים ובריכת החורף במסגרת אירועי שבוע טבע עירוני. הסיור בהדרכת האקולוגית ד"ר אביב אבישר ומתנדבות "נתנ-ים". נקודת מפדש ליד שער מספר 2 בחורשת האלונים (סרג'נטים), רחוב האלונים, קרית השרון, נתניה.

מתי: שישי, 8 במרס, שני סיורים 12:00, 13:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

צילום: באדיבות עיריית נתניה

 

פורים בנוסח דאדא

עדלאדאדא בפורים במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד. הצגות, סדנאות ופעילויות לכל המשפחה במסגרת פסטיבל אמנים עולים. "הקוסם מגבעת דאדא" - בכורה של הצגה חדשה המבוססת על ספר הילדים מאת טל חן בהפקת המוזיאון. "אינדי אינדי" – תיאטרון הקוקיה, "בלונים" – תיאטרון הרוח, סדנאות של מסכות שקופות, ברוח הדאדא, עמים ואפריקניות, מופע וסדנת ברייקדאנס, תערוכה חדשה המתייחסת למסכות של מרסל ינקו ופעילות ברוח הדאדא במעבדאדא.

מתי: פורים, 23-20 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9842350

הצגה בלונים תאטרון הרוח צילום: רותם גרידיש

 

פרחקיר

תיאטרון מחול אבשלום פולק מעלה במרכז אמנויות הבמה, פרדס חנה את היצירה "פרחקיר", שנוצרה בשיתוף פעולה עם שלושה מוזיקאים מיפן. זהו מופע-מיצג בו חיפוש ושילוב אמנויות שונות הפורצות אל מחוץ גבולות היצירה, יוצרות שפה בימתית ייחודית.

מתי: שילשי, 12 במרס, 20:30

מחיר: בתשלום

wallflower צילום: אבשלום פולק

 

חולות קיסריה מזרח

לרגל שבוע טבע עירוני של החברה להגנת הטבע מקיימת חטיבת הביניים של בית ספר המשותף שבוע למידה בנושא הטבע העירוני שבסביבתם בחולות קיסריה מזרח. בסיום יערכו אירועים פתוחים לקהל. בתוכנית הרצאה, סיורי גששות, סיורי מומחים.

מתי: רביעי, 6 במרס, 16:00-06:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בית ספר שדה חוף כרמל, 03-6388688

 

פסיפס הציפורים נחשף

פסיפס הציפורים בקיסריה העתיקה נפתח לציבור לאחר תקופה של שיפוצים והרחבת השטח למבקרים. ריצפת הפסיפס התגלתה כבר בשנות ה-50 כמעט בשלמותה ותועדה כשריד של ארמון ביזנטי מסוף המאה ה-6 או תחילת המאה ה-7 ששכן מחוץ לחומותיה של קיסריה העתיקה. שנים ארוכות היא הייתה מכוסה על מנת להגן עליה ולאחרונה נפתחה שוב לציבור.

מתי: בכל ימות השבוע

מחיר: בתשלום

צילום: דניס אבשלומוב

 

בתלת ממד

מוזיאון ינקו דאדא מציג תערוכה חדשה 3D. מקבץ הכולל שלוש תערוכות יחיד ושלוש עבודות קיר כשהחוט המקשר ביניהן הוא שכולן עבודות תלת ממדיות וכולן מותחות את גבולות הממד השלישי. כל האמנים נותנים פירוש משלהם לקשר שבין יצירה ממדית לתלת ממדית בשלל טכניקות.

מתי: פתיחה, 22 בפברואר (נעילה 15 ביוני 2019)

מחיר: בתשלום

עבודתו של שלומי שוורצברג. מסכות. צילום: רענן טל

 

"בנעליה"

"בנעליה" תערוכה חדשה במוזאון ראשון לציון לכבוד 100 שנים למתן שוויון זכויות לנשים בראשון לציון, לראשונה בארץ ישראל (1919). בתערוכה המשלבת היסטוריה ואמנות, יציג האמן ומעצב הנעליים קובי לוי יחד עם אמנים ישראליים נוספים עשרות זוגות נעליים אמנותיות ומעוררות השראה שיהוו ראי למעמד האישה ולמאבקן של הנשים על זכויותיהן לאורך ההיסטוריה, כל זאת באמירה נוקבת ובהומור. כמו כן, התערוכה מציגה את סיפורן של הנשים פורצות הדרך של ראשון-לציון ואת הישגיהן.

מתי: פתיחה, 7 במרס (נעילה 7 באוגוסט 2019)

מחיר: 25 שקל

לפרטים: 03-9598862

עבודתו של מעצב הנעלים קובי לוי צילום: שי בן אפרים

 

לטייל עם קטנטנים

סיור מודרך להורים וקטנטנים בתל שכה שבלב השפלה כשהגבעה מתכסה בשדות סגולים-כחולים של תורמוס ההרים עם נגיעות צהובות של חרדלים וחרציות. עליה אל התל לתצפית נוף אל עמק האלה. סיפורים מתקופת התנ"ך שאירעו באזור, פריחה מקומית, המבנה הגאוגרפי ועולם החי, בשילוב זמן מנוחה על גבי משטחי פעילות, הנקה והחתלה. אורך המסלול כ-2.5-2 קילומטרים, בהדרכת בי"ס שדה שקמים.

מתי: חמישי, 7 במרס, 12:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

לקלף את הסיפור

תערוכת צילומים בגלריה לאמנות במוזיאון רמלה "לקלף את הסיפור". חברי קבוצת JDOCU מציגים בתערוכה את סיפורה של העיר רמלה על אלפי שנות היסטוריה המלוות אותה ומהווה תמונת מראה לפסיפס האנושי, הרב - תרבותית, הדו קיום והחיים משותפים – מפגשים של נופים ואתרים היסטוריים, קהילות של צעירים וקשישים, נשים וטף, טעמים וריחות בשוק העירוני.

מתי: ראשון- חמישי, 16:00-09:0, עד ה-31 במרס

מחיר: הכניסה ללא תשלום

לפרטים: 08-9292650

צילום מתוך התערוכה (אמיר)

 

פסטיבל אישה

עיריית חולון ותיאטרון חולון ממשיכים במסורת השנתית, ומקיימים לרגל יום האישה הבינלאומי את פסטיבל אישה. הפסטיבל מציג מכלול מופעים, חלקם בבכורה וחלקם ייחודיים לפסטיבל, במגוון תחומי אמנויות הבמה. בין המופעים: מחווה לתיקי דיין עם אורנה בנאי, מיקי קם, קרן מור, דרור קרן ואחרים. הופעה של ריטה בליווי 12 נגנים. סטנדאפ משותף לחנה לסלאו, אודיה קורן ומיקי קם. מופעי בכורה - תיאטרון מחול של קלי איאש; "מחכות" - מופע במעטפת סדנת אימון אישית-נשית; ורד דקל במחווה ג'אזית נשית לסטינג; השקת מופע להקה חדש של רז שמואלי.

מתי: רביעי-שבת, 9-6 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5023001, www.hth.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

אל תוך היער

תיאטרון "לוגון" מבאר שבע מעלה את המחזמר "אל תוך היער" באנגלית במספר אתרים ברחבי הארץ בהשתתפות 35 שחקנים ורקדנים, בהם 9 ילדים. המחזמר עלה לראשונה בברודווי ב-1987 וזכה במספר פרסי טוני. ב-2014 יצא בעיבוד קולנועי של דיסני. מבוצע באנגלית עם כתוביות בעברית.

מתי: שני, 11 במרס (תאטרון גבעתיים), רביעי, 13 במרס (היכל התרבות מודיעין) ראשון, 17 במרס (אולם עיר ימים נתניה)

מחיר: 120-80 שקל

לפרטים: 08-6414081

צילום: יח"צ

 

תל אביב

צעדת החולות ה-24

צעדת החולות ה-24 של מועצה אזורית באר טוביה תתקיים בשמורת חולות ניצנים הנפרשת בין אשדוד לאשקלון. הליכה בחולות הזהובים לאורך קו החוף בין בריכות מי התהום, דיונות חוליות ופריחת הרותם. מגוון תחנות מידע ופעילויות למשפחה תוך קריאה לשמירה על החולות ובעיקר על הדיונה הגדולה באשדוד, המאויימת בבניה ומהווה בית גידול ייחודי לצמחים ולמיני בעלי חיים נדירים בקנה מידה עולמי. בהובלת בית ספר שדה שקמים.

מתי: שבת, 9 במרס, 13:00-09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

צילום: אבישי שלמה

 

הג'יפסי קינג ומירי מסיקה

להקת הג׳יפסי קינגס מגיעה לסיבוב הופעות בישראל ומארחת את מירי מסיקה. הלהקה שהפכה לסמל של המוזיקה הספרדית, בהרכבה המקורי, מלווה ב-10 נגנים, תופיע בהיכל התרבות. לאחר שהקשיבה לעשרות אומנים, בחרה הלהקה את מירי מסיקה להצטרף אליה להופעותיה בישראל. הלהקה חידשה ב-1980 את השיר הדרום אמריקאי "באמבולאו" שהפך ללהיט עולמי ובאותה השנה הקליטה את האלבום " Gipsy Kings" שנמכר במיליוני עותקים בעולם.

מתי: שני-שלישי, 19-18 במרס 2019

מחיר: 399-149 שקל

לפרטים: 8780*

צילום: יח"צ

 

20 הפקות מהונגריה

במלאות 30 שנים לכינון היחסים הדיפלומטים בין ישראל להונגריה מתקיים פסטיבל "שנת תרבות הונגריה ישראל" עם 20 הפקות במהלך 100 ימים ולמעלה מ-1000 אורחים. גאלה אופרטה עם בית האופרה הממלכתי של בודפשט, קרקס ריסרקל, להקת הבלט של גיור, מחזמר הכלייזמרים, מופעי מוזיקה, קולנוע הונגרי, פסטיבל קולינרי עם שפים מובילים, תערוכת אמנות עכשווית, להקת צוענים, התיאטרון הלאומי והרכבי פופ.

מתי: 11 במרס - 26 באוקטובר 2019

מחיר: בתשלום

גאלה אופרטה צילום: Eszter Gordon

 

פסטיבל הצגות ילדים

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים בפעם ה-18 את פסטיבל ירון ע"ש הצנחן ירון ירושלמי בפורים במוזיאון תל אביב ובקאמרי. במסגרת הפסטיבל יעלו בבכורה ההצגות: "זרעים של אמת", "המשאלה הגדולה" ו"המתנה של ג'ק" כמו כן, יעלו ההצגות החדשות "עלי באבא וארבעים השודדים" בבימוי שירילי דשא, "פלפלים" קברט מוזיקלי לילדים בפורמט ייחודי לכל המשפחה ו"היֹה היה אף" הצגת ליצנות אנרגטית וסוחפת. ברחבת המוזיאון יתקיימו ללא תשלום מופעים שונים ביניהם: להקת סדנאות הנוער של התיאטרון, מחול אירי, להקת צעירי תל אביב, מופע קארוסל ואקרובטיקה עם נדב ילון, הרכב מוזיקלי במופע שירי הכבש הששה עשר, הרכב מוזיקלי בשירי עוזי חיטמן ומופע קרקס.

מתי: פורים, רביעי-שבת, 23-20 במרס

מחיר: 90-45 שקל

לפרטים: 03-5111444 שלוחה 9

מתוך המחזה "היה היה אף" צילום: יוסי צבקר

 

פסטיבל CONTEXT

בכורה ישראלית לפסטיבל CONTEXT בסוזן דלל. הפסטיבל, מיסודה של דיאנה וישנבה, פרימה בלרינה בתיאטרון מרינסקי, סולנית אורחת בבולשוי, ורקדנית ראשית לשעבר בתיאטרון הבלט האמריקני. יועלו קטעים מהבלט "נורייב" מאת קיריל סרברניקוב, עבודות של זוכי התחרות Context Lab וקטע סולו של וישנבה.

מתי: שישי, 8 במרס, 13:00, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: mart.foundation/en/event/context_ta

מתוך נורייב צילום: Damir Yusupov

 

הלכת בחוץ

בבית ציוני אמריקה תעלה בבכורה הצגת היחיד מאת הילה נירפז "הלכת בחוץ". על חזרה בתשובה, תיאטרון ובעל חילוני. מופע לנשים בלבד בבימויו של ציון אשכנזי.

מתי: שלישי, 12 במרס, 20:30

מחיר: 45 שקל

לפרטים: tickchak.co.il/4225?ref=13BW

 

גנב החלומות לקטנים

תיאטרון תמונע מעלה במסגרת הפקות מקוריות לילדים של "תמונעקידס" את ההצגה "גנב החלומות". הצגה אינטראקטיבית פיזית ומשעשעת, שעוסקת בטקס השינה, חלומות, סובלנות והקשבה. מיועד לגיל 7-4.

מתי: שבת, 9 במרס, 11:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: תמונע 03-5611211

גנב החלומות צילום: יפית לוי

 

בריכת חורף ונוף לים

קהילת תל אביב-יפו והסביבה מקיימת פעילות סביב הפריחה בתל מיכל הצופה אל הים. סיורים והיכרות עם אתר הטבע העירוני העשיר, בריכת החורף המיוחדת ואתרים ארכאולוגיים. הסיורים מותאמים למבוגרים.

מתי: שבת, 9 במרס, 12:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

תל מיכל צילום: גליה לימור שגיב

 

גרסה עדכנית לדוד וניה

פרויקט תיאטרון רב תרבותי מעלה בבכורה את "וניה.גרסה" עיבוד חדש בבית ניסן נתיב. גרסה מתעתעת ושוברת מוסכמות לאחד המחזות הגדולים בכל הזמנים "הדוד וניה" מאת א. צ'כוב. ההצגה, נעה על הציר הדק בין המציאות לעולם האשליות, תוך כדי התנגשות בין השגרה האפרורית, הקשוחה, המשעממת שבה שוכנים הגיבורים, לבין העולם המדומה.

מתי: שני, שלישי, 18, 19 במרס

מחיר: 80 שקל

לפרטים: kupatbravo.co.il/announce/62480

צילום: ז'ניה שכטר

 

יפו בסימן אהבה

סיור מודרך "יפו בסימן אהבה" מיוחד ליום האישה. לא רק אריס סאן ועליזה עזיקרי, זה גם הסיפור של סבתא ג'ולי הבולגריה, ושל סופי המעצבת, של אנג'לו ונינה וגם אנדרומדה ופרסאוס. הסיור יעבור בין הגלריות, בשוק הפשפשים ובסמטאות יפו העתיקה בשילוב סיפורים על יזמות נשים ועוצמה נשית ביפו.

מתי: שישי, 8 במרס, 09:15 - 12:30

מחיר: 85 שקל למשתתף כולל מאפים

לפרטים: 054-4399750

צילום: רונית סבירסקי

 

סיור במגדל שלום

סיור מודרך במגדל שלום בין התערוכות, התמונות והמצגות המציגות את תולדות העיר מאספקטים שונים. מה מתרחש בתוך המבנה ואיך הוא מתחבר לסטארט-אפ התל-אביבי. בהדרכת פול רקובר.

מתי: ראשון, 10 במרס, 10:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5464917

 

פולקלור וקלאסי

מקהלת הצבא האדום שחוגגת 90 שנה להיווסדה ושבה להופעה בישראל בהיכל התרבות ומשתפת פעולה לראשונה עם ה"גבעטרון" שחוגג 70 שנה. בתכנית: להיטים בינלאומיים מכל הזמנים ולראשונה ביצוע מיוחד של הלהיטים הגדולים והאהובים של להקת הגבעטרון במנעד הקולי של מקהלת הצבא האדום. המקהלה מאופיינת במגוון מוזיקלי רחב החל מפולקלור עממי, מוזיקה קלאסית ועד להיטים עולמיים.

מתי: רביעי - שבת, 23-20 במרס 2019

מחיר: 480-250 שקל

לפרטים: 8780*

 

ירושלים

אתר של נוף ותרבות ייחודית

סיור מודרך באגן עין כרם העשיר בערכי הטבע של חי, צומח ונוף תרבות ייחודי מתקופות שונות בהיסטוריה. הסברים על חשיבותו כאתר מורשת בעל נוף תרבות ייחודי שהשתמר מתקופות קדומות ותוכניות הבנייה שמאיימות לייבש את המעיינות הנובעים במקום. הסיור מעגלי ויימשך כ-3 שעות, אינו מתאים לעגלות. מומלץ להצטייד בנעלי הליכה, כובע, 2 ליטר מים וקרם הגנה.

מתי: שבת, 9 במרס, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

עצים בסביבה עירונית

במסגרת שבוע טבע עירוני יתקיים סיור במושבה הגרמנית בנושא עצים וחשיבותם כשומרי טבע בסביבה עירונית, בהדרכת ישראל גלון ממשרד החקלאות. הסיור בהובלת קהילת ירושלים של החברה להגנת הטבע.

מתי: שישי, 8 במרס, 10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

צילום: אמנדה לינד עבור החל"ט

 

ממתק הונגרי

אירועי שנת תרבות הונגריה בישראל ייפתחו בגאלה אופרטה "ממתק הונגרי" בביצוע תיאטרון האופרטה הממלכתי מבודפשט בתיאטרון ירושלים. זהו בית היוצר המרכזי והחשוב באירופה להפקות מז'אנר האופרטה שבודפשט היא מולדתו כמו גם וינה. הם יופיעו עם מיטב להיטי האופרטה ביניהם: "העטלף" מאת יוהאן שטראוס", "האלמנה העליזה", "ארץ החיוכים" מאת פרנץ לאהר, "הרוזנת מאריצה" מאת קלמן, ואחרים. בהשתתפות 80 סולנים, נגנים ורקדנים.

מתי: שני, 11 במרס

מחיר: בתשלום

גאלה אופרטה - Kerényi Miklós Máté, Szendy Szilvi, Fitos Dezső Társulat tagjai

 

צלילי המוסיקה באווירה פורימית

סינמטק ירושלים חוגג את פורים בהקרנת בכורה לסרט צלילי המוסיקה שיוקרן בעותק משוחזר (עותק דיגיטלי מחודש) כולל תרגום לעברית. בנוסף, מתחם פעילויות ללא תשלום: עמדות איפור, עמדת תחפושות לגיבורי על ואפקטים בווידאו עם טלי גולדרינג. דוכני אוכל במחיר סמלי של 10 שקלים: פופקורן, פיצות וצמר גפן מתוק.

מתי: חמישי, 21 במרס, 12:00

מחיר: בתשלום (פעילויות ללא תשלום)

לפרטים: 9377*

צילום: יח"צ

 

חמישה ימי פסטיבל באך

פסטיבל באך בירושלים נערך זו השנה הרביעית בסמוך ליום הולדתו ה-334 של יוהן סבסטיאן באך ויתפרש על מוקדים שונים ביניהם: מתחם התחנה, ימק"א, כנסיית הגואל ואחרים. במהלך חמישה ימים יתקיימו גם ברחבי הארץ מגוון קונצרטים, מופעים, הרצאות ותערוכה מבית באך באייזנאך, המוקדשים כולם למוזיקה של באך ולהשפעותיו מימיו ועד ימינו.לכבוד פורים, קונצרט לכל המשפחה "בום טראח באך".

מתי: 26-22 במרס

מחיר: 180-50 שקל

לפרטים: 02-6715888 שלוחה 1 או 2

אופרה סטודיו מיתר צילום: יוסי צבקר

 

מפגש עם צבאים

במסגרת שבוע טבע עירוני של החברה להגנת הטבע תתקיים פעילות בהדרכת צוות עמק הצבאים לגני ילדים. היכרות עם צבאים, הסברים על בעלי החיים בעמק, חשיבותם של פרפרים ודבורים ושל הפריחה המיוחדת בעמק הצבאים. נקודת מפגש: בווייז "חניון עמק הצבאים".

מתי: שלישי, 5 במרס, 13:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

במבי צעיר צילום: מרדכי ארליך

 

"הרצל פינת הקיסר"

סיור בעקבות האירוע ההיסטורי ומסעו של תיאודור הרצל לארץ ישראל ב-1898 בניסיון לפגשו את הקיסר האוסטרי כדי לקבל ממנו חסות ותמיכה למהלך הציוני בארץ ישראל. בחזרה אל רוח התקופה והצפייה לשינוי שיביא עמו הרצל, אל היחס המורכב של העדה החרדית למנהיג הציוני-חילוני, החששות והתקוות שליוו את הרצל, בהצלחות והכישלונות של המסע.

מתי: שישי, 8 במרס, 13:30-10:00

מחיר: בתשלום (מיועד למבוגרים)

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

בשביל הכנסת והטבע

במסגרת שבוע טבע עירוני תקיים התחנה לחקר ציפורי ירושלים סיור לאורכו של שביל הכנסת. הליכה בשביל הכנסת מהתחנה לחקר ציפורי ירושלים דרך גן וואהל לוורדים ומשם אל הכנסת ובית המשפט העליון. היכרות עם ההיסטוריה הייחודית, ומדוע הפך האזור למרכז אתרי טבע עירוני חשובים דווקא בעיר ההולכת וגדלה. מפגש: רחוב רוטשילד, צמוד לכנסת.

מתי: רביעי, 6 במרס, 08:30-07:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: 03-6388688, www.teva.org.il

 

דרום

סוף שבוע של ציפורים בראש

סוף שבוע לכל המשפחה בעקבות נדידת האביב. קיבוצי הערבה הדרומית בשיתוף מרכז הצפרות באילת, רשות הטבע והגנים, ו"דרך הערבה" - מחלקת התיירות בערבה הדרומית, מקיימים סוף שבוע "ציפורים בראש" הכולל סדנאות, סיורים, טיולים בעקבות נדידת הציפורים עם מדריכים מקצועיים והפנינג ססגוני.

מתי: חמישי-שבת, 16-14 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 08-6616976, לתוכנית המלאה aravaway.co.il

צילום: נועם ויס, מרכז הצפרות

 

בעקבות נדידת הציפורים

סיור מודרך בעקבות נדידת הציפורים באנדרטת הנגב. צפייה בציפורים נודדות ומקומיות בסמוך ליישוב עירוני בעיר באר שבע.

מתי: שבת, 9 במרס, 09:30

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש בלבד 03-6388688

 

פסטיבל נשי במדבר

הפסטיבל הנשי "פולה במדבר" מתקיים זו השנה ה-3 ברובע דרכי הבשמים במצפה רמון. הרצאות נשים מעוררות השראה; סדנת "דיבייט" של מנהיגות נשית, כתיבה יוצרת, סדנת אפיית לחם על גחלים וסדנת תפירה. מופע של דנה ברגר, מופע של ליאורה יצחק, מסיבת די.גי עם מייסדת "רדיו סבתא", ערב של מאכלים הודים וסדנת ריקוד הודי עם הזמרת ליאורה יצח. אפשרויות לינה שונות באזור.

מתי: חמישי-שישי, 29-28 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 054-7331421

דנה ברגר צילום: יוסי גבעוני

 

אשת המדבר

מסע 'אשת המדבר' יתקיים בערבה. זהו מסע מדברי של נשים למען נשים עגונות ומסורבות גט, שמוביל ארגון 'יד לאישה' מבית רשת אור תורה סטון, בשיתוף עם חברת מרתון ישראל. המסע יכלול הליכה אתגרית לאורך מסלול של 24 ק'מ בערבה, שלאורכו תחנות ריענון, מופע ערב של דפנה ארמוני, מעגלי שיח עם נשים מסורבות גט ועגונות, מסיבת ריקודים, לינת שטח בחוות האנטילופות, ארוחות בוקר וערב משותפות. כל הרווחים מהמסע יוקדשו לשחרור נשים עגונות ומסורבות גט. במסע ישתתפו מאות נשים מכל רחבי הארץ והעולם.

מתי: חמישי-שישי, 8-7 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: לפרטים והרשמה marathonisrael.co.il/

צילום: אירית עמית

 

טורקיה בין מסורתי למודרני

תערוכה חדשה במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע "שורשים וצמיחה אמנות מסורתית ועכשווית מטורקיה". המפגש המורכב בין מזרח ומערב, בין טורקיה המוסלמית והמסורתית לבין המערביות המודרנית שחדרה אליה ואת הביטוי של מפגש זה באמנות. עבודות עכשוויות ובועטות של שבעה אמנים צעירים מטורקיה לצד שטיחי "קילים" עתיקים ונדירים מאנטוליה, עבודות רקמה וקליגרפיה שמשקפים את העולם המסורתי.

מתי: פתיחה 20 בפברואר 2019 , (נעילה ינואר 2020)

מחיר: כניסה בתשלום

לפרטים: 08-6993535

Nezaket Ekici, “Living Ornaments”, 2012, carpet

 

חקלאות עתיקה ומודרנית במדבר

טיול מודרך באוטובוס באזור ניצנה הצופה אל מרחבי צפון סיני והיכרות עם הישובים והחקלאות מימי הנבטים ועד המאה ה-21. סיור בשבטה העתיקה, אתר נבטי-ביזנטי חשוב ומרשים. טיול בגבעות "חמוקי ניצנה". נסיעה בסמוך לגדר ההפרדה, מפגש עם תושב קדש שיסביר על החקלאות המקומית בין החממות וטעימת ריבות ומטעמים מגידולי המושב. הסברים כיצד מפיקים דבש כנגד כל הסיכויים. צפייה פריחת אביב במדבר ויתכן גם פריחת אירוסים. הליכה קלה.

מתי: שישי, 8 במרס, 17:00-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|