אטרקציות, טיולים, מופעים ופעילויות לכל המשפחה ברחבי הארץ בתאריכים 8-1 בדצמבר 2019

מאת: רונית סבירסקי
פסטיבל מוזיקת קאנטרי בגינוסר, חגיגות הפסנתר בכפר בלום, פסטיבל ליטורגי ראשון בנצרת, אליפות ישראל בהחלקה בחולון, קרקס בינלאומי בכפר הירוק, פסטיבל תיאטרון קצר בתל אביב, פסטיבל סולידריות בסינמטק תל אביב, פסטיבל הצילום הבינלאומי בתל אביב, הפסטיבל היהודי הבינלאומי בירושלים, פסטיבל הולגאב בירושלים, פסטיבל סדום ואהבה בים המלח, סיורי דבש וגבורה ביד מרדכי

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

סדנת בישול בטבע

סיור ליקוט עם בית ספר שדה חוף הכרמל. השיטות לזהות ולבשל מיני צמחי בר הגדלים באזור הכרמל. לצד האלונים והאלות צומח מגוון גדול של מיני בר אכילים. לומדים לזהות, להכיר ולבשל אספרגוס ושום בר, מכינים ממולאים ממרוות ירושלים ומחוטמית זיפנית, טועמים סלט מיוחד מעלי פרסיון גדול. בסיום, ארוחה בלב יער אלונים.

מתי: שבת, 14 בדצמבר, 16:00-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688

צילום: אורי מאיר צ'יזיק

 

פסטיבל מוזיקת קאנטרי על שפת הכנרת

פסטיבל סולם יעקב המסורתי יערך במתחם מלון נוף גינוסר. פסטיבל מוזיקה באווירה אנגלוסקסית, קאנטרי, דיקסילנד, בלוז, מוזיקה אירית והשנה גם טברנה יוונית לכל המשפחה. בין המשתתפים: הרכב ה-New Orleans Function עם נגן הקלרניט גלעד הראל; אנסמבל גלעד אפרת; להקת The Hollands; שי טוכנר עם מאיה וגבריאלה ואחרים. בנוסף, יתקיימו סדנאות למבוגרים ולילדים, ריקודי עם מימי הביניים ופעילויות לכל המשפחה. לינה במלון או בקמפינג אוהלים.

מתי: שישי-שבת, 7-6 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6850403, www.jlfestival.com/

להקת BABESA צילום: Karin Lozovsky

 

עפות לגבהים

תערוכת צילומים עפות לגבהים נפתחה באגמון החולה. ארכיון הצילומים של קק"ל בשיתוף כנפי קק"ל מציגים תערוכת צילום טבע "עפות לגבהים באגמון החולה" ובה מבחר תצלומי ציפורים מתחרות צילום הציפורים השנתית של צפרתון קק"ל שהתקיימה בחוה"מ סוכות תש"ף 2019.

מתי: ראשון-שבת, 24 בנובמבר - 15 בינואר 2020 (בשעות הפתיחה של האגמון)

מחיר: כניסה חופשית

צילום: שחר כהן, ארכיון הצילומים קק"ל

 

בגולן בעקבות אלי כהן

סיור בהדרכת בית ספר שדה גולן וחרמונים בעקבות המרגל אלי כהן. מי היה האיש ומי היא הדמות שבנה לעצמו ככאמל אמין ת'אבת כשנשלח לארגנטינה? טיול ברחבי רמת הגולן אחרי סיפורו המסעיר והמסתורי של גדול מרגלי ישראל. מספר נקודות שקשורות בעברו, מחמת גדר בדרום עד המפקדה הסורית ליד העיר קונטרה.

מתי: שבת, 7 בדצמבר, 19:00-07:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: דב גרינבלט

 

חגיגות הפסנתר בכפר בלום

במלון פסטורל כפר בלום נפתחת העונה ה-18 של סדרת התרבות והמוזיקה "פסטורליה בצלילים" עם חגיגות הפסנתר. שיתוף פעולה ראשון מסוגו עם עמותת ארתור רובינשטיין הבינלאומית למוזיקה. סוף שבוע שכולו קונצרטים לפסנתר עם נגנים מהארץ ומהעולם. הבולטים ביניהם: ניקולאס נאמוראדזה (גאורגיה) – הזוכה בפרס הראשון בתחרות הוננס הבינלאומית לפסנתר 2018 (קלגרי, קנדה). וצ'ינג-יון הו (טייוואן/ארה"ב) – הזוכה בפרס השני ובפרס אהוב הקהל בתחרות הבינלאומית ה- 12 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין, 2008.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-6836611, www.kfarblum-hotel.co.il

בצילום הפסנתרנית Ching-Yun Hu

 

פסטיבל ליטורגי ראשון בנצרת

הפסטיבל הליטורגי הראשון יתקיים בנצרת לקראת חג המולד ברוח החזון של עמותת פוליפוני (רב קוליות) בכנסיית הסליזיאן, הכנסייה המרונית, מלון לגסי ואולם גן תעשייה. מהמיסה הגדולה בדו מינור של מוצארט בהשתתפות 85 איש על הבמה ועד חגיגת חג המולד מאת בריטן, קונצרט חג מולד דרום אמריקאי עם יצירות מהפולקלור ואחרים. בהשתתפות מקהלת ה"קולגיום ווקאלה הנובר" מגרמניה, תזמורת הגליל, מקהלת קולגיום ת"א, חמישיית המתכת הישראלית, האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקאי וסולנים וסולניות ישראליים מובילים.

מתי: חמישי-שבת, 14-12 בדצמבר

מחיר: בתשלום (מוצעות גם חבילות כרטיסים ולינה)

לפרטים: 9066*

מקהלת קולגיום צילום: באדיבות עמותת פוליפוני

 

ספינת השוטים

המרכז לתיאטרון עכו מעלה את מופע המחול "ספינת השוטים". היצירה בוחנת, באמצעות תנועה, טקסט ושירה, את המפגש הטעון בין הצורך של האדם לשמור על הנבדלות שלו ולהגן עליה מפני הרס או שינוי לבין כמיהתו למגע אנושי, להבנה וקבלה של העולם הפנימי על ידי האחר.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר, 20:00

מחיר: 60-40 שקל

לפרטים: 04-9919634

צילום: גדי דגון

 

יער שווייץ, הפעלות ושעשועים מדעיים

טיול מודרך עם בית ספר שדה גליל ביער שווייץ המשלב מחקרים מדעיים בתחום המוח, הפעלות ושעשועים. תחילת המסלול במצפור יער שווייץ המשקיף אל נופי טבריה והכנרת. הליכה בחורשת אורנים עד בריכת מים ותעלות ציוריות, חורשת דקלים ומספר גשרונים מעץ. ירידה בין השטחים החקלאיים של המושבה כנרת עד לרחובה הראשי. הסברים כיצד המוח שלנו "רואה", על מה מלמד חוסר קשר עין, מהם תעתועי ראייה, מה מרוויחים בעלי חיים שמצליחים לתעתע והאם צמחים "רואים"?

מתי: שבת, 7 בדצמבר, 14:30-10:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388668

 

סיור בטרקטור וסדנאות זיתים

חוות דרך התבלינים בבית לחם הגלילית מקיימת פעילויות במסגרת פסטיבל מסיק הזיתים השנתי. סיורי טרקטור במסלול כפרי בין מאות עצי הזית הפזורים באזור, בשילוב הסברים על הגידולים והזנים השונים של עצי הזית, על שיטות המסיק ויצירת שמן הזית. בנוסף, סדנאות הכנת תערובת שמן זית וזעתר וכבישת זיתים.

מתי: שבתות, 7, 14 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 04-9533405, www.derech-hatavlinim.co.il

צילום: הדס ניצן

 

מרכז

פרא אדם

במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת גן נפתחת תערוכת "פרא אדם" הבוחנת את יחסי האדם עם הטבע. יצירות אמנות עכשווית בטכניקות שונות במרכזן בעלי חיים תוך התייחסות למפגש שלהן עם האדם. חלל התערוכה מעוצב כשמורת טבע, שבמרכזה שביל הליכה בנוי עץ ויצירות האמנות מוצבות כבעלי חיים.

מתי: פתיחה, 7 בדצמבר (נעילה 4 באפריל)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 6315010 – 03

צילום: עמי זרוג

 

פלמנקו עם אלבה

להקת הפלמנקו הישראלית בניהולה האמנותי של מיכל נתן בסיבוב הופעות עם המופע ALBA ברחבי הארץ בהיכלי התרבות אשקלון, עפולה ויבנה. המופע בליווי הכוראוגרף Javier Latorre מגדולי הכוראוגרפים הספרדיים בני זמננו הידוע בעבודותו על המחזה הנודע של לורקה "בית ברנדה אלבה". בהשתתפות סילביה דוראן, חלוצת המחול הספרדי בישראל, המגלמת את המשרתת.

מתי: 9, 10, 15 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6959536

צילום: יוסי צבקר

 

שעשועי דושאן

שעשועי דושאן הוא מקבץ הכולל 2 תערוכת קבוצתיות ו-3 תערוכות יחיד שנפתחות במוזיאון יאנקו דאדא בעין הוד. כולן מתייחסות בדרך זו או אחרת ליצירתו של מרסל דושאן מ-1919 כשהוסיף לרפרודוקציה זולה של המונה ליזה שפם וזקן עם כיתוב מוצפן שמשמעו "חם לה בתחת". 18 אמנים ישראלים הוזמנו להגיב לאקט האמנותי של מרסל דושאן ובאותה הזדמנות לדון בנושא של הנזילות המגדרית: אישה בעלת סממנים זכריים (איבר מין או שיער פנים) ומולה הגבר בעל הסממנים הנשיים.

מתי: פתיחה, שבת, 30 בנובמבר (נעילה 18 באפריל)

מחיר: 24 שקל

לפרטים: 04-9842350

דופיטרון של דניאל לוי צילום: דניאל לוי

 

אליפות ישראל בהחלקה אמנותית על קרח

אליפות ישראל בהחלקה אמנותית על הקרח תתקיים בהיכל הקרח Ice Peaks בחולון. השנה, לראשונה תתקיים לראשונה תחרות קפיצה על הקרח. עשרה מתחרים מנבחרת ישראל ישתתפו בתחרות המורכבת מ-4 בדרגות קושי שונות. התחרות תהיה בקטגוריות: גברים, נשים, זוגות ספורט וזוגות ריקוד. בין המשתתפים האלופים האולימפיים: אלכסיי ביצ'נקו, יבגני קרסנופולסקי ודניאל סמוחין.

מתי: רביעי-חמישי, 12-11 בדצמבר (תחרות הקפיצות 12 בדצמבר, 16:15)

מחיר: כניסה חופשית לתחרות

לפרטים: www.icepeaks.co.il/

צילום: ניר קידר

 

ניסים ונפלאות

במסגרת חגיגות הנובי גוד תפתח תערוכה בשם "ניסים ונפלאות" בהיכל התרבות מודיעין, בשיתוף עמותת Unity Art – המאגדת אמנים יוצאי ברית המועצות לשעבר. 15 אמנים משתתפים בתערוכה בניהם: ציירים, פסלים, אמני זכוכית ובובאים שיציגו לראשונה את האוספים שלהם.

מתי: פתיחה, חמישי, 5 בדצמבר (נעילה 3 בינואר 2020)

מחיר: כניסה חופשית

צילום: נדיה דגילוב

 

קומדיה מרוקאית בניחוח צרפתי

תיאטרון הנגב מציג בהיכל התרבות נתניה את המחזה "נשיבה דיאלי" ("החותנת בפאריז") קומדיה מקורית במרוקאית, בניחוח פריזאי. מסעודה מגיעה לבקר את בנה שמעון שחי בפריז שחי בדירת מסתור אצל הזמר מוריס. על המפגש אתו ועם חברתו ניקול. ההצגה מלווה בשירתו של סמי לזמי (להקת שפתיים).

מתי: מוצאי שבת, 14 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 09-8308811

צילום: אייל בריברם

 

תל אביב

גבר מת מהלך

אחד משיאי האופרה הישראלית "גבר מת מהלך" על פי האופרה האמריקאית המבוצעת ביותר במאה ה-21, המבוססת על סיפור אמיתי של הנזירה הלן פרז'אן המלווה אסיר רוצח לפני הוצאתו להורג. את המפגש והחוויה שהשפיעו עליה עמוקות היא תיארה ברומן "גבר מת מהלך". הספר עובד לסרט ובשנת 2000 כתב הפסנתרן והמלחין האמריקאי ג'ייק הייגי יחד עם המחזאי טרנס מקנלי את האופרה שמתחבטת בשאלות המוסריות שמעלה הסיפור. היא בוצעה ב-70 בתי אופרה בחמש יבשות. שעה לפני תחילת המופע תתקיים הרצאת מבוא.

מתי: 19-11 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777, www.israel-opera.co.il

צילום: באדיבות האופרה הישראלית

 

קרקס האש והמים

המופע הבינלאומי "קרקס האש והמים 2" יוצג באוהל קרקס פלורנטין בכפר הירוק. בריכת ענק ממנה יוצאים ונכנסים לולייני קרקס ומבצעים קפיצות מגובה רב אל תוך המים. מזרקות מים ואש, תלבושות ססגוניות, פסקול מקורי ותפאורת מולטימדיה. בין המשתתפים סרגיי פוטילוב, הליצן המפורסם מרוסיה, סופיה טרסובה מאוקראינה, אקרובטית אוויר ואלכסיי ולנטין ואנטון, אלופי טרמפולינות ענק.

מתי: 7 בדצמבר - 11 בינואר 2020

מחיר: בתשלום

לפרטים: wheels.florentinecircus.co.il/

צילום: בוריס בורישנקו

 

חגיגות 60 לתחרות הנבל הבינלאומית

חגיגות 60 לתחרות הנבל הבינלאומית יערכו בתל אביב ובמקומות נוספים בארץ. קונצרט הגאלה יתקיים במשכן האופרה בליווי נגני הפלהרמונית בניצוחו של אייל עין הבר. משתתפים 8 נגנים מצטיינים מכל העולם. בין הבאים גם נגן הנבל הישראלי, סיוון מגן, שזכה במקום הראשון בשנת 2006. מנהלת חגיגות הנבל היא הנבלאית הראשונה בפלהרמונית הישראלית - יוליה רובינסקי.

מתי: חמישי, 12 בדצמבר, 20.00

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3766*

יוליה רובינסקי צילום: מריה רוזנבלט

 

חנוכייה לי יש

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מציג את התערוכה "חנוכייה לי יש" ובה 60 חנוכיות מקהילות ישראל השונות. החנוכיות הן אוסף פרטי של דרורה ופנחס זכאי. בנוסף, יתקיימו בתערוכה פעילויות בהנחיית צוות המוזיאון.

מתי: 31-1 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5161970

צילום: רן ואסף ארדה

 

2019 של בת שבע

להקת בת שבע מעלה יצירה חדשה "2019" בסוזן דלל. זו יצירת מחול בה תנועה, חלל, זמן וטקסט שזורים זה בזה לכדי גילום של מצב הדברים החברתי, הגלובלי והמקומי. הקהל והרקדנים מוכלים בתוך קפסולה ארכיטקטונית הרמטית אשר כולאת אותם במציאות אחת, בחלל בעיצובו של גדי צחור, שנבנה במיוחד לצורך העבודה בסטודיו ורדה בו מתאמנת הלהקה.

מתי: 21-9 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5171471 שלוחה 115

 

מחווה ל-Queen

המופע Queen Symphonic עולה בהיכל התרבות. כל הקלאסיקה של Queen האגדתית מתוך המופע המצליח We will rock you. בביצוע הרכב של 4 זמרי הרוק משתתפי המיוזיקל we will rock you מה London’s West End עם עיבודים בניצוחו של Richard Sidwell הבריטי.

מתי: שני, שלישי, 9, 10 בדצמבר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

צילום: באדיבות אגואיסט

 

"אנטו – antu"

הפקה חדשה של תיאטרון מחול אבשלום פולק "אנטו – antu" בשיתוף הכוריאוגרף אנדריאה מרטיני מוצגת בסוזן דלל. עיבוד לסיפור הילדים הקצר של דורית רביניאן "העננה רננה". כשמילים פוגשות תנועה סיפור יוצא במחול; מופע לאחד עשר רקדנים על משחקיות ושכחה עצמית, על ייעוד והגשמה.

מתי: חמישי, ראשון, שני, 5, 8, 9, בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656 ובאתר suzannedellal.org.il

צילום: יאן פינקלברג

 

מפגש ספרותי-תאטרלי

קבוצת התיאטרון "אורתו-דה" עורכת סדרת מפגשים ספרותיים-תיאטרליים רב תחומיים בבית קפה "הנסיך הקטן. המפגש הקרוב נורמליות- רוע - ומה שביניהם בבימויו ובעריכתו של אבי גיבסון בר-אל ובהנחיית הסופרת שגית אמת, יעסוק בשאלות הנוגעות בכתיבת בלש בעקבות ספרו האחרון של דרור משעני "שלוש".

מתי: מוצאי שבת, 7 בדצמבר, 20:00

מחיר: 25 שקל

לפרטים: 03-7511136

 

פסטיבל סולידריות על המסך

פסטיבל סולידריות, המתרכז בתחום קולנוע וזכויות אדם בישראל, יתקיים זו השנה השביעית בסינמטק תל אביב בתאריכים 5-10 בדצמבר. התוכנית כוללת עשרות סרטים עלילתיים ותיעודיים, בנושאים הקשורים לסוגיות ומאבקים חברתיים-פוליטיים, ביניהם גלובליזציה, פליטים, הכיבוש, רעב ועוני, מעמד הנשים, קהילת הלהט"ב ומשבר האקלים.

מתי: 10-5 בדצמבר

מחיר: בתשלום

 

אנשי הפארק

התערוכה החדשה "אנשי הפארק" מושקת בגני יהושע. התערוכה בנויה מפסיפס של אנשים שפארק הירקון הוא חלק משגרת חייהם. האנשים שצועדים, רצים, מטיילים ומגיעים לפארק כדי למצוא בו את פיסת הטבע הירוקה והשלווה בלב הכרך הגדול. 150 אנשים נבחרו ותמונתם הענקית שמשקיפה למרחוק תלויה ברחבי הפארק במקומות לא צפויים, ביניהם תחתיתו ועמודיו של גשר איילון האפרורי שחוצה את הפארק מעל לערוץ הירקון.

מתי: פתיחה: חמישי, 12 בדצמבר, 16:30

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: פירוט באתר גני יהושע bit.ly/2oJuRY1

צילום: רונית סבירסקי

 

הלוואי שהייתָ אשה

בתיאטרון תמונע יעלה המחזה "הלוואי שהייתָ אשה". יצירה בימתית לחמש שחקניות בעקבות שני טקסטים מאת פדריקו גרסיה לורקה: "חתונת דמים" והקינה על לוחם-השוורים איגנסיו סאנצ'ס מחיאס. חמש שחקניות בנות אותה קבוצת גיל, שבמהלך השנים דרכיהן הצטלבו לא פעם - בעת ובעונה אחת חברות ויריבות, אחיות למקצוע ואחיות לגורל.

מתי: ראשון, שני, 15, 16 בדצמבר, 19:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.tmu-na.org.il ,03-5611211

צילום: אפרת מזור

 

מרתון בטהובן

לרגל 250 שנה להולדתו של המלחין בטהובן יתקיים ב"צוותא" מרתון שיוקדש ליצירותיו, בניהולם של חנוך חסון והמנצח דורון סלומון. בטהובן, מי שנחשב בעיני רבים לאחד המלחינים והאנשים החשובים בתולדות האנושות כתב את יצירותיו בסוף "התקופה הקלאסית" ובישר את בואה של "התקופה הרומנטית". בין המבצעים של יצירותיו בצוותא: רביעיית היידן הישראלית, חמישיית תל אביב, התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה בניצוחו של מאסטרו דורון סלומון ונגנים נוספים.

מתי: שבתות, 28-7 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6950156, www.tzavta.co.il

 

אבו כביר – בחזרה למאה ה-19

סיור מודרך בשכונת אבו כביר עם המדריך יוסי גולדברג. בחזרה לאווירת המאה ה-19 בסיור בפינות הנסתרות, במרחב החקלאי של פעם על אם הדרך מיפו לירושלים. שיחזור הנוף המתואר בכתבי הנוסעים כגן עדן; סיפור בתי הפרדס והשרידים הפיזיים של הנוף החקלאי שנעלם; ביקור במתחם הכנסייה הפרבוסלבית המעוטרת בציורי קיר; הפעילות הרוסית באזור מהצליינות ועד פעולות הריגול בימי המדינה; סיפורים על בית הקברות היהודי הקדום, סביל אבו-נבוט, יצירותיו של הפסל יגאל תומרקין והמאבק של החברה להגנת הטבע למען פיתוח פארק החורשות.

מתי: שישי, 6 בדצמבר, 11:30-08:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, www.teva.org.il/

 

מזל דגים

בתיאטרון תמונע תועלה סאטירה אכזרית על דגים, אנשים ורעבתנות אין סופית שלא יודעת גבולות, לצד הרהור או שניים על טיבו של מעשה האמנות. ההצגה "מזל דגים" מבוססת על סיפור קצר מאת הסופר זוכה פרס הנובל ש"י עגנון שהופיע בספרו "עיר מלואה".

מתי: שישי, שלישי, 6, 31 בדצמבר

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5611211

 

תיאטרון קצר בצוותא

פסטיבל "תאטרון קצר" 21# יתקיים ב"צוותא" באולמות התיאטרון, על הבר ובמשרד המנהל 12 הצגות קצרות, מצחיקות, דרמטיות, ומרגשות. "קצר במשרד" במשרד מנהל התיאטרון בנוכחות 15 צופים בלבד, "קצר על הבר" - 3 הצגות בפאב ה"פרנדס אנדרגראונד". בשני האולמות הגדולים יתקיימו 4 הצגות ברצף במחיר של כרטיס אחד, כאשר בין ההצגות הקצרות יתקיימו באולמות קטעי קישור אמנותיים.

מתי: חמישי-שבת, 14-12 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6950156

 

תערוכות וסיורים בבית ליבלינג

בבית ליבלינג שנפתח לאחרונה במתחם ביאליק מציג תערוכות בנושאי אדריכלות מודרנית והעיר הלבנה כאתר מורשת תרבות עולמית בתל אביב-יפו, תוך כדי הרחבת השיח על השימור והעירוניות. המרכז כולל חללי תצוגה, מרחבי עבודה, מעבדת מחקר ובית קפה. מתקיימים בו אירועים, סיורים וסדנאות לציבור הרחב.

מתי: ראשון-שבת

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-7431025

צילום: יעל שמידט

 

מסע חורף עם שוברט

הסדרה הקאמרית פותחת עונה באולם הקטן בבית האופרה עם "מסע חורף מאת שוברט". שלוש זמרות האופרה - הילה בג'יו, יעל לויטה והגר שרביט – חוברות לביצוע יצירת המופת של שוברט, מחזור השירים המתאר את מסעו הפיזי והנפשי של משורר המחפש בטבע הבריאה את נפש היוצר והיצירה.

מתי: רביעי, 18 בדצמבר

מחיר: 100 שקל

לפרטים: 03-6927777

 

עזה כמוות אהבה

המופע החדש "עזה כמוות אהבה" של להקת אדמה יעלה בסוזן דלל. הוא מציג אינטרפרטציה חדשה, עכשווית ואקטואלית לעבודות קודמות של ליאת דרור וניר בן גל: דירת שני חדרים אינתא עומרי Dance of Nothing שמקבלות משמעות אקטואלית בעקבות המעבר לביתה החדש של הלהקה במרחב עוטף עזה. כולן עוסקות באהבה, מערכות יחסים, מאבקי כוח, הגדרה וזהות של כל פרט.

מתי: שישי, שבת, 13, 14 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5105656

צילום: גל דור

 

מני בגר חוגג 40

מני בגר, הרוקר הוותיק חוגג 40 שנות רוקנ'רול בסדרת הופעות עם הרכב נגנים חדש ומורחב, שתפתח בהופעה במועדון "זאפה" תל אביב. מופע רוק אנרגטי עם מיטב שיריו ביניהם: זה היה ביתי, הולך למערב, בוקר של חמסין, שיר השחרור, הלילה לבד ועוד רבים. במופע יבצע מני גם שירים מתוך אלבומו החדש שיצא לאחרונה, "כוכב הקופים".

מתי: רביעי, 4 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: booking@akavishmusic.co.il

צילום: אפרת אשל

 

תערוכת יוצרים אתיופים

באברהם הוסטל תל אביב תוצג "מחאת הישראלים יוצאי אתיופיה – התערוכה". יוצרים ישראלים יוצאי אתיופיה נקראו להציע כרזה שתתנוסס על קיר הבניין. האמנים שנענו לקול קורא, בחרו להאיר נושאים וסוגיות שונים הנוגעים למקומם בחברה הישראלית. בערב פתיחת התערוכה יתקיים במקום סיום חודש הסיגד בסימן גרוב ישראתיופי בהשתתפות אסתר רדא, איילה אינגדשט, טדי נגוסה ו- Dj Gili. .

מתי: חמישי, 5 בדצמבר

מחיר: כניסה לתערוכה חינם, כניסה לאירוע בתשלום

הכרזה הזוכה צילום: יח"צ

 

פסטיבל הצילום הבינלאומי

PHOTO IS:RAEL פסטיבל הצילום הבינלאומי ה-7 יתקיים במתחם שרונה עם עשרות תערוכות, עשרות אמנים מרחבי העולם, מרתון צילום ופרויקטים חברתיים. עבודות של הצלם האמריקני אלק סות', הצלם האמריקני יליד גרמניה מארק אוהרם-לקלף, עברי לידר, תערוכה החושפת את ראשית הצילום הנשי בישראל. נושא הפסטיבל השנה הוא פנטזיה. בין האירועים בפסטיבל: מרתון צילום פתוח לקהל הרחב, הרצאות ופאנלים, אירוע לילה בפסטיבל, מופעי מחול ומוזיקה, שיחי גלריה, סיורים מודרכים וכן פעילויות המתאימות לילדים ולכל המשפחה. בנוסף, מקבץ תערוכות חברתיות, תערוכה קבוצתית המתעדת את הסיפור היהודי במקומות נדחים, הצצה לשבוע האופנה האלטרנטיבי ואחרים.

מתי: 28 בנובמבר – 7 בדצמבר

מחיר: 58-50 שקל

לפרטים: www.photoisrael.org/

Photo: Stenevik Mirjam

 

מחול, קולנוע ומציאות רבודה

בכורה ליצירת מחול אינטראקטיבית "פרסונה" מאת אפרת רובין בשיתוף עם איריס נייס בתיאטרון תמונע. יצירת מחול המשלבת קולנוע ניסיוני ומציאות רבודה (Augmented Reality) במופע חי על הבמה. היצירה בודקת את הופעתה של ה"פרסונה" כייצוג מתהווה, המותאם למערכת הציפיות החברתיות, באמצעות שיח ושפת גוף בין שתי נשים ומול הקהל.

מתי: שבת, 14 בדצמבר, 20:00, שישי, 3 בינואר, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: יח"צ

 

להקת דיוויד בואי המקורית

במסגרת פסטיבל החורף ה-3 בהיכל התרבות תל אביב מגיע לישראל המופע A Bowie Celebration - The David Bowie Alumni tour על ידי EgoEast הפקות ו–Music Business הפקות. בכל שנה בינואר, מתקבצים חברי ההרכב המקורי ויוצאים לסיור הופעות קצר להנצחתו, במופעי במה חיים בהם הם מבצעים ממיטב להיטי דיוויד בואי.

מתי: 30 בינואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.leaan.co.il או בטלפון 8780*

Photo: Gerry Leonard-Steve Rose

 

ירושלים

הפסטיבל היהודי הבינלאומי

למעלה ממאה אמנים ייקחו השנה חלק בפסטיבל היהודי הבינלאומי לתרבות עכשווית בהפקת ויוזמת קבוצת התיאטרון הירושלמי. בפסטיבל, שיתקיים זו השנה הרביעית, יעלו שלל מופעי אמן, הפקות מקור ייחודיות, הופעות בכורה, הצגות, פרפורמנס, מופעים בינלאומיים ואחרים. תכנים המשלבים את תחומי אמנויות הבמה השונים: מוזיקה, מחול, תיאטרון, פרפורמנס, וידיאו ארט. הפסטיבל יפתח במופע בכורה "רגע, רגע" – מופע מוזיקלי תיאטרלי המספר את סיפור התבגרותה של חבורה צעירה ארצישראלית טיפוסית דרך שיריו של סשה ארגוב.

מתי: 10-3 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6244584-6 או 6226*

הצגה "אהבה קשה" מברזיל צילום: יח"צ

 

הרויאל בלט על המסך

סינמטק ירושלים מביא לראשונה למסך הקולנוע את מיטב הרפרטואר של להקת "הרויאל בלט" אחת מלהקות הבלט הטובות בעולם. החל מחודש דצמבר 2019 תוקרן הסדרה שמגיעה הישר מבית האופרה המלכותי (Royal Opera House) ובה הפקות חיות מהקובנט גארדן בלונדון. בין המופעים: אגם הברבורים, היפהפייה הנרדמת, מפצח האגוזים ואחרים.

מתי: 31-4 בדצמבר

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 9377*

Swan Lake, The Royal Ballet (c) 2018 ROH. Photograph by Bill Cooper

 

יצירה ישראלית-אתיופית

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית, מבית היוצר של בית הקונפדרציה בירושלים חוגג עשור. מופעים יתקיימו בבית הקונפדרציה, תאטרון ירושלים, הצוללת הצהובה והתחנה הראשונה. הופעת בכורה בארץ של הזמרת אביי לקאו, טריו של שלמה בר, עמרי מור ואבטה ברהון, השקת אלבום בכורה של אורית טשומה, גראונד הייטס עם לירון עמרם והצגות של חווה טיזזו ותיאטרון הולגאב.

מתי: 24-19 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6237000, 6226*

אורית טשומה צילום: Tadelas Art

 

פסטיבל הקולנוע היהודי

פסטיבל הקולנוע היהודי ה-21 יפתח בסינמטק ירושלים עם סרטם החדש של הבמאים הצרפתיים אריק טולדנו ואוליבייה נקש "יוצאים מן הכלל" במעמד היוצרים. יוקרנו 60 סרטים ביניהם סרטים על הוגים ואושיות בעולם היהודי, סרטי מוזיקה וקלאסיקות. יתקיימו הרצאות, פאנלים ואירועים מיוחדים. בין הבולטים: חיים נסתרים על הגיבור האלמוני שסירב להישבע אמונים להיטלר. ג'וזף פוליצר שלחם על חופש העיתונות ו"הבלתי נתפס" על עליתו ונפילתו של הטייקון הקולנוע הארווי ויינשטיין.

מתי: 26-19 בדצמבר

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 9377*

בלתי נתפס shutterstock editorial

 

החממה הטרופית נפתחה

החממה הטרופית בגן הבוטני בירושלים נפתחה לאחר שנה וחצי של שיפוצים ויתקיימו בה סיורים מודרכים. בחממה כ-300 מיני צמחים מיוחדים חלקם בסכנת הכחדה, שיחי בננה, קפה, סחלבים וסוקולנטים. היא מחולקת לאזור טרופי ולאזור מדברי עם הצמחייה האופיינית.

מתי: פתוח בכל ימות השבוע, סיורים מודרכים בשני, רביעי, 15:30-14:00

מחיר: 35 שקל

לפרטים: 02-6794012

צילום: תום עמית

 

פלמנקו עם אלבה

להקת הפלמנקו הישראלית בניהולה האמנותי של מיכל נתן תעלה את המופע ALBA בתיאטרון החאן. המופע בליווי הכוראוגרף Javier Latorre מגדולי הכוראוגרפים הספרדיים בני זמננו הידוע בעבודותו על המחזה הנודע של לורקה "בית ברנדה אלבה". בהשתתפות סילביה דוראן, חלוצת המחול הספרדי בישראל, המגלמת את המשרתת.

מתי: שלישי, 17 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6959536

צילום: אלי גביש

 

קברט סאטירי

"מדינת לכאורה" של חבורת שלולית יעלה בתיאטרון החאן. קברט סאטירי שמפגיש את הקהל עם כמה מהמוסדות והאישים החשובים בחברתנו, מגן הילדים עד לבית המשפט, מן המורה ועד למיניסטר. עם האזרח הקטן, העסקנים שמנהלים ורומסים אותו, עם אבדן התמימות והתפרצות האלימות.

מתי: חמישי, 19 בדצמבר

מחיר: 85 שקל

לפרטים: בקופת החאן או באתר

 

מופעים במערת צדקיהו

במערת צדקיהו יתקיימו מופעים של שולי רנד - "תשליך", אביב גפן והתעויוט ו"עמק הפרחים" מחווה לאהובה עוזרי. שאטלים יוצאים וחוזרים ממתחם התחנה הראשונה.

מתי: ימי חמישי, 5, 12, 19 בדצמבר

מחיר: 70 שקל

לפרטים: 6226*

אביב גפן צילום: אלון לוי

 

פסטיבל הספרות והשירה

בבית אבי חי יתקיים פסטיבל הספרות והשירה בהשתתפות סופרים, משוררים ויוצרים ידועים. בין המשתתפים: אשכול נבו, שהרה בלאו, אגי משעול, דב אלבוים, דויד גרוסמן, חיים באר, עדה כרמי-מלמד, עומר ולדמן ורבים נוספים.

מתי: שני-חמישי, 5-2 בדצמבר

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.bac.org.il/sdrvt/project/safrutstav2019?

 

לטיילת על טיילת החומות

סיור סובב עיר עתיקה בכרטיס אחד. מסלול הליכה על טיילת החומות הדרומית משער יפו עד הכותל, ירידה לטיול רגלי בסמטאות ובשווקים עד הכיכר הרומית, עלייה דרך מגדל השמירה עד לתצפית שלושת הכיפות בטיילת הצפונית וחזרה לשער יפו. ניתן לעלות על שני המקטעים של הטיילת הדרומי והצפונית באותו כרטיס - הכרטיס תקף ליומיים.

מתי: ראשון-חמישי ושבת, 16:00-09:00, שישי, עד 14:00

מחיר: 20 שקל למבוגר, 8 שקל לילד

לפרטים: מומלץ לרכוש כרטיסים מראש באתר פמ"י www.pami.co.il

 

מופע סיפור

מפגש עם הסופרת תמר מאיר וספרה החדש "סיפור העגלה" בבית אבי חי במסגרת סדרת "מופע סיפור" בו מתוודעים הילדים בצורה תיאטרלית לסופר ולספר הילדים שכתב. מתאים לגיל 5 ומעלה. בהנחיית שרית זוסמן, ובליווי מוזיקלי של מוריאל הופמן.

מתי: רביעי, 13 בנובמבר, שני, 16 בדצמבר, 17:00

מחיר: 30 שקל לילד, 10 שקל למבוגר

לפרטים: 02-6215300

 

דרום

סדום ואהבה

המועצה האזורית תמר פותחת את אירועי החורף בארץ ים המלח בפסטיבל "סדום ואהבה" לכל המשפחה עם הופעות, יצירה, סדנאות עם חיבור מקומי, ריקודים ומאכלים מדבריים, במכלאות הגמלים, בסמוך ליישובי כיכר סדום. יושם דגש על החיבור לטבע ולמדבר, דרך מוזיקה, קולינריה וסדנאות שונות. פעילות לילדים לצד תכנית אמנותית למבוגרים, סדנאות להכנת מנדלות, קומיוזיקיישן, חימר ומיינדפולנס בהנחיית תושבי הסביבה. באזור מגוון אפשרויות לינה.

מתי: חמישי-שישי, 13-12 בדצמבר, 23:00-17:00

מחיר: 30 שקל ליום, 50 שקל ליומיים, כניסה עד גיל 14 חינם (פסטיבל מסובסד)

לפרטים: bit.ly/2YmvMew

צילום: יח"צ

 

על הדבש, הרפת והגבורה

קיבוץ יד מרדכי מקיים פעילויות לכל המשפחה ב-4 מוקדים מרכזיים: ביקור והסברים בבית הדבש והדבורה, נסיעה בטרקטור ברחבי המשק, הרפת, הפרדסים ובית האריזה. ביקור בבית האוסף שמרכז פריטים מראשית ימי הקיבוץ וביקור באתר שחזור הקרב שבו לחמו חברי הקיבוץ בצבא המצרי בתש"ח. הילדים יוכלו לטפס על טנקים, לשבת במשוריין וסייר בתעלות הקשר.

מתי: שבת, 7 בדצמבר, 14:00-10:00

מחיר: כרטיס משולב לכל הפעילויות, 55 שקל לילד, 50 שקל למבוגר

לפרטים: 08-6720559

צילום: תיירות קיבוץ יד מרדכי

 

סופ"ש בטבע של הרי אילת

סוף שבוע מודרך עם בית ספר שדה אילת. ביום חמישי ביקור בפארק הצפרות - הדרכה בנושא ציפורים נודדות וצפייה בטיבוע ציפורים. בערב, שיחה על הייחודיות של האזור. בשישי בבוקר טיול בנחל הדרומי ביותר בארץ, נחל גשרון, כתובות עתיקות ותצפית אל עבר סיני, טיפוס בעזרת סולם במפל והליכה בערוץ נחל מאבן אדומה. בערב, מדורה ותצפית כוכבים. בשבת, עלייה להר צפחות בשעת זריחה ותצפית על מפרץ אילת. לאחר ארוחת הבוקר, משחק אפליקציה לכל המשפחה בשמורת עברונה, המשחק יתבצע בנסיעה רכובה ברכבי המשתתפים.

מתי: חמישי-שבת, 7-5 בדצמבר

מחיר: בתשלום (לינה בבית ספר שדה אילת על בסיס חצי פנסיון)

לפרטים: 03-6388688

צילום: דב גרינבלט

 

נשרים ופריחת חורף

סיור מודרך בנופי המדבר, על הר המכוסה צור שחור, כשנשרים חגים בשמיים, פריחת חורף מנקדת את האדמה ובמפל שיבש. תצפית על מצוקי הצינים מהר צרור השחור, ירידה אל נחל צרור המצוקי וסיום בעלייה במעלה צין.

מתי: שבת, 7 בדצמבר, 16:00-07:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

סדנת האמנות האתיופית

עיריית באר שבע פותחת לקהל הרחב את סדנת האמנות האתיופית לקראת חגיגות הסיגד. ניתן יהיה לבקר בגלריה, להכיר את העבודות ולפגוש את האמנים והיוצרים.

מתי: 2, 4 בדצמבר

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 08-6443211

צילום: ענת וקים

 

סיורים מודרכים ללא תשלום בערד

מיזם הסיורים "ביתם במדבר" של עיריית ערד כולל סיורים בעקבות אנשים, אמנים ואדריכלות מדברית. הסיור יימשך כשעתיים תוך הליכה רגלית קלה, עם עצירה בתחנות לאורך הדרך.

מתי: ימי שישי, נובמבר, דצמבר, החל מ-09:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש forms.gle/kBZ1TD9tfr7QPA3f7

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|