אטרקציות, סיורים מודרכים, אירועים, מופעים ופעילויות לכל המשפחה 10-1 בינואר 2020

מה עושים בסוף שבוע חורפי? סיורים בחוף אכזיב, עגורים באגמון, תערוכת דובים בחולון, סיור ברמת הנדיב, הצגות וסדנאות בבית ביאליק בתל אביב, סיור בעקבות השפה העברית בירושלים, סוף שבוע במכתש רמון, מרוץ שליחים בערבה התיכונה

קיצור דרך לאירועים לפי אזורי הארץ השונים:

צפון מרכז תל אביב ירושלים דרום 

 

צפון

שלג טרי ורכבל חדש

אתר החרמון שהתכסה בסוף השנה האזרחית 2019 בשלג נפתח לגולשים. החידוש המרכזי לעונת החורף 2020 הוא רכבל חדש בן 42 קרוניות, שכל אחת מהן מתאימה ל-8 נוסעים. הרכבל מונגש לבעלי מוגבלויות ומאפשר עליה למפלס העליון עם כיסאות גלגלים. מהירות הנסיעה כ-5 דקות לעומת 15 דקות ברכבל הישן. בנוסף, הוקם סנו פארק לגולשי הסקי המקצועיים ומתחם לגולשים שממוקם בהר עצמו.

מתי: ראשון-שבת, 16:00-08:00 (כניסה אחרונה 15:00)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 1599-550-560

צילום: באדיבות אתר החרמון

 

סופ"ש מול הים

סוף שבוע מול חופי הים התיכון בהדרכת בית ספר שדה אכזיב. סיורים ופעילויות לאורך קו החוף באווירה חורפית.

מתי: שישי-שבת, 11-10 בינואר

מחיר: על בסיס לינה וארוחת בוקר

לפרטים: 03-6388688

צילום: דב גרינבלט

 

ברוזה בפסטורל

דיויד ברוזה מעלה הופעה במלון פסטורל כפר בלום עם הגיטרה, השירים והביצועים מכל התקופות ומכל האלבומים. שירים חדשים לצד ישנים בעיבודים מיוחדים בליווי להקת הנגנים שאתו. בנוסף, יתקיים מפגש עם העיתונאית ואשת התקשורת אפרת לכטר במסגרת "פסטורליה במילים" בנושא "היום שאחרי דאעש - מגיהינום לאוטופיה?".

מתי: שישי, 3 בינואר, 21:00 (ברוזה), שני, 13 בינואר, 20:30 (אפרת לכטר)

מחיר: בתשלום

לפרטים: pastoral.smarticket.co.il/

צילום: ליאת שניטמן

 

תצפית חדשה בצפת

תצפית חדשה נחשפה בעיר צפת. בעקבות עבודות תשתית חדשות ופינוי סבך של צמחייה ועצים בסמוך לתחנת המשטרה בעיר, נפתחה תצפית פנוראמית המאפשרת מבט לעבר יער בירייה, הרי מירון, פארק עמק התכלת והעיר צפת.

מתי: ראשון-שבת,

מחיר: כניסה חופשית

צילום: באדיבות עיריית צפת

 

החיות וחברים בישראל

להקת הרוק הבריטית ANIMALS AND FRIENDS מגיעה לאודיטוריום חיפה עם המופע עתיר הנוסטלגיה של שירי להקת האנימלס. 2 חברי להקה מקוריים, JHON STEEL המתופף ו-MICKEY GALLAGHER אליהם הצטרפו DANNY HANDLEY – שירה ו-ROBERTO RUIZ באס. הם יבצעו יחד את הלהיטים הגדולים של הלהקה המקורית.

מתי: רביעי, 8 בינואר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

צילום: באדיבות אגואיסט

 

מרכז

כן דובים ולא יער

בגלריית המשכן בית מאירוב בחולון נפתחת התערוכה "כן דובים ולא יער"- במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון. הומאז' לדובי הצעצוע עם מאות דובים מכניים ודובי צעצוע מתקופות שונות מהאוסף הגדול והנדיר של אריק נודלמן, הדובים של טדי קולק ז"ל, שלושת הדובים של אפרים קישון ז"ל בהשראת שלושת ילדיו ועוד דובים מקוריים ומעוצבים של יוצרות ומעצבות ישראליות.

מתי: פתיחה, 25 בינואר, 19:30 (נעילה 18 באפריל)

מחיר: כניסה חופשית

לפרטים: 03-6516851

דובים של קלרה גולדשטיין צילום: רן יחזקאל

 

הברון והגנים

סיור בהדרכת בית ספר שדה חוף הכרמל בגני רמת הנדיב וקברו של הברון רוטשילד. ביקור בגנים ופריחות החורף, משם מסלול הליכה אל מנצור אל עאקב בטבע הירוק, מתקנים חקלאים עתיקים, גורן, בית בד וגת ותצפית לחוף הכרמל. מסלול מעגלי לאורך 4 קילומטרים.

מתי: שבת, 11 בינואר, 15:00-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

עיר החולות

סיור מודרך בעיר רמלה, עיר החולות, שהייתה מאות שנים בירת ארץ ישראל. היכרות עם המסגד הגדול, בריכת הקשתות ורחבי העיר. בהדרכת ד"ר ירון עובדיה.

מתי: רביעי, 15 בינואר, 13:30-09:15

מחיר: 110 שקל

לפרטים: 02-5398855

בריכת הקשתות צילום: רונית סבירסקי

 

טקטיקת השרדות ואשף מקסיקני

מוזיאון פתח תקוה מציג שתי תערוכות חדשות. התערוכה חַי | Vividus בוחנת את עיקרון פעולת ההחייאה כטקטיקת הישרדות עבור יצירת האמנות. התערוכה השנייה "פרסונה פיקטה", עטלף זעיר ממדים מזן "אשף מקסיקני" הוא גיבור תערוכתה של קרן גלר וההשראה לה.

מתי: פתיחה, חמישי, 30 בינואר

מחיר: 20 שקל (חינם לילד עד גיל 12)

לפרטים: www.petachtikvamuseum.com

פרסונה פיקטה צילום: קרן גלר

 

מהחול אל הכל

לרגל פתיחת חגיגות ה-80 של העיר חולון נפתחת תערוכה רטרוספקטיבית בגלריית החווה "מהחול אל הכל"- אמני חולון והעיר כמקור השראה. תערוכת אמנות ראשונה מבין שתיים בהן יוצגו עבודות של אמני חולון מדור המייסדים ועד לאמנים עכשוויים היוצרים בה ובהשראתה כיום.

מתי: פתיחה, שבת, 18 בינואר (נעילה 22 בפברואר 2020)

מחיר: כניסה חופשית

ציור אהרון ברנע צילום: טל הרשקוביץ

 

תל אביב

יאנג ליפינג עם פולחן האביב

להקת יאנג ליפינג מגיעה לבית האופרה עם היצירה החדשה בגרסתה המיוחדת ל"פולחן האביב" של איגור סטרווינסקי. העבודה מחולקת לשלושה חלקים שאחד מהם מלווה ביצירה של פולחן האביב ושני חלקים במוזיקה טיבטית מקורית. היצירה מושפעת מסמלים טיבטיים וסיניים של טבע ואמונה במחזוריות החיים והמוות, ומהאמונה בלידה מחדש. עיצוב הבמה המרשים נעשה על ידי טים ייפ (המעצב זוכה האוסקר על הסרט "נמר דרקון". בין האלמנטים הבולטים: רקדניות הלהקה מופיעות בבגדים צבעוניים בטקס מדיטציה, נזיר טיבטי מסדר על הבמה מילים סיניות מובלטות בזהב, חמש מילים החוזרות על עצמן בעלות משמעות מיסטית.

מתי: רביעי-שבת, 8-5 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

Photo: Yijian Li YangLiping Saddlers

 

הפסנתרן המהיר בעולם חוזר

וירטואוז הפסנתר פיטר בנס מגיע להופעה נוספת במשכן אמנויות הבמה. הפסנתרן המלחין והמפיק, שמחזיק בשיא גינס כפסנתרן המהיר בעולם, הפך גם לכוכב רשת בזכות גרסאות הפסנתר שעשה לשירים של מייקל ג'קסון, קווין, סיה ואחרים עם יותר מחצי מיליארד צפיות ביו טיוב ומיליוני עוקבים ברשתות החברתיות. בנגינתו הוא מגשר בין המוזיקה הקלאסית לפופולרית. הוא "מכה" על הקלידים לא פחות מ-765 פעמים בדקה ומשתמש בכל חלקיו של הפסנתר, כולל גוף הפסנתר והמיתרים, כדי להפיק צלילים.

מתי: רביעי, 26 בפברואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

Peter Bence באדיבות EgoEast

 

הצגות וסדנאות

מוזיאון בית ביאליק ובית העיר מקיימים פעילויות שבת לכל המשפחה. הדרכות, הצגות, תיאטרון צלליות וסדנאות. בין ההצגות: המוזה של ביאליק, ביאליק - פרח חי וההצגה מעבר לים. ההצגות מתאימות לגיל 4 ומעלה.

מתי: שבתות, 11, 18, 25 בינואר, פעילויות בין השעות 14:00-10:00

מחיר: 45 שקל לילד, 25 שקל למבוגר

לפרטים: 03-5253403

מתוך המוזה של ביאליק צילום: תום פורת

 

סיור בעקבות נשים יוצרות

סיור מודרך עם החברה להגנת הטבע בעקבות נשים יוצרות בתל אביב ולציון 50 שנים למותה של המשוררת והסופרת לאה גולדברג. דמותן של נשים יוצרות כפי שהיא משתקפת בסיפור חייהן בתל אביב של שנות ה-30 עד ה-70, יונה וולך, לאה גולדברג והרומן בין חנה רובינא ואלכסנדר פן שהסעיר את היישוב. בהדרכת יוסי גולדברג.

מתי: שישי, 10 בינואר, 12:30-09:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

צילום: רונית סבירסקי

 

בכורה לחנוך לוין

תיאטרון הקאמרי מעלה בבכורה את המחזה "מתאבל ללא קץ" של גדול המחזאים הישראלים, חנוך לוין, בבימויו של במאי הקולנוע עטור הפרסים ארי פולמן ("וואלס עם באשיר", "קלרה הקדושה") בהשתתפות רקדנים ונגנים. בחדר הילדים שבארמון, מאבד המלך את בנו במחלה. שורת רופאים, יועצים ומומחים מטעם עצמם נזעקים להציל את המצב, אלא שאז, כשהכל נראה אבוד ועל פי מיטב המסורת החנוך לוינית – המחזה פונה למקומות מפתיעים במחוזות הנפש ותעתועי הדמיון, שתמיד מתחברים למציאות העכשווית.

מתי: 21-17 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6060900

צילום: רדי רובינשטיין

 

החיות בתל אביב

להקת הרוק הבריטית ANIMALS AND FRIENDS מגיעה להיכל התרבות עם המופע עתיר הנוסטלגיה של שירי להקת האנימלס. 2 חברי להקה מקוריים, JHON STEEL המתופף ו-MICKEY GALLAGHER אליהם הצטרפו DANNY HANDLEY – שירה ו-ROBERTO RUIZ באס. הם יבצעו יחד את הלהיטים הגדולים של הלהקה המקורית.

מתי: חמישי, 9 בינואר, 20:30

מחיר: בתשלום

לפרטים: 8780*

 

3 יצירות של אטרבלטו

אטרבלטו - מהלהקות החשובות באיטליה ובאירופה - חוזרת לישראל עם המופע "אנטיתזה" שיועלה במשכן לאמנויות הבמה. רקדני הלהקה יבצעו 3 יצירות של שלושה מהכוראוגרפים החשובים בעולם המחול העכשווי: ״20:14’’ מאת ירז’י קיליאן, "וולף" מאת חופש שכטר ו״אנטיתזי" מאת אנדוניס פוניאדקיס.

מתי: רביעי-שישי, 3-1 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6927777

Antitesi Photo: Nadir Bonazzi

 

ביעור חמץ

המחזה "ביעור חמץ" יעלה בצוותא. זוהי סאטירה פוליטית על לאום, דרוזים וחמץ. מכירת חמץ לגוי שהשתבשה וגרמה למאבק בין המדינה לגוי שאינו גוי.

מתי: חמישי, שני, 16, 27 בינואר, 20:30

מחיר: 110 שקל

לפרטים: 03-6950156, www.tzavta.co.il

צילום: יוסי צבקר

 

מחול, קולנוע ומציאות רבודה

בכורה ליצירת מחול אינטראקטיבית "פרסונה" מאת אפרת רובין בשיתוף עם איריס נייס בתיאטרון תמונע. יצירת מחול המשלבת קולנוע ניסיוני ומציאות רבודה (Augmented Reality) במופע חי על הבמה. היצירה בודקת את הופעתה של ה"פרסונה" כייצוג מתהווה, המותאם למערכת הציפיות החברתיות, באמצעות שיח ושפת גוף בין שתי נשים ומול הקהל.

מתי: שבת, 14 בדצמבר, 20:00, שישי, 3 בינואר, 20:00

מחיר: 80 שקל

לפרטים: 03-5611211

צילום: יח"צ

 

להקת דיוויד בואי המקורית

במסגרת פסטיבל החורף ה-3 בהיכל התרבות תל אביב מגיע לישראל המופע A Bowie Celebration - The David Bowie Alumni tour על ידי EgoEast הפקות ו–Music Business הפקות. בכל שנה בינואר, מתקבצים חברי ההרכב המקורי ויוצאים לסיור הופעות קצר להנצחתו, במופעי במה חיים בהם הם מבצעים ממיטב להיטי דיוויד בואי.

מתי: 30 בינואר, 21:00

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.leaan.co.il או בטלפון 8780*

Photo: Gerry Leonard-Steve Rose

 

ירושלים

בעקבות מחדשי השפה העברית

לציון יום הולדתו של אליעזר בן-יהודה מקיימים יד יצחק בן צבי סיור בעקבות מחדשי השפה העברית בירושלים בסוף המאה ה-19 ובתחילת ה-20. הסיור עוסק בדמויות מפתח בתהליך התעוררות השפה ובשאלה – כיצד קרה שהשפה ש'נרדמה' במשך אלפיים שנה שבה להיות שפת דיבור יום-יומית מודרנית במדינת ישראל. מסלול הסיור: שכונת מזכרת משה, בית מזי"א, רחוב אתיופיה, רחוב החבצלת, בית הרב קוק (מבחוץ), בית הספר למל.

מתי: שישי, 17 בינואר, 12:00-09:00

מחיר: 90 שקל

לפרטים: 02-5398855

בית מזי"א צילום: רונית סבירסקי

 

מחווה לבמאי הרוסי

סינמטק ירושלים יארח את רודניאנסקי, הבמאי, המפיק ונשיא פסטיבל הקולנוע הרוסי "קינוטבאר" במסגרת מחווה לסרטיו כבמאי לצד סרטים שהפיק עם כמה מגדולי הבמאים בקולנוע הרוסי המודרני. רודניאנסקי יהיה נוכח בהקרנת שניים מסרטי המחווה ובסיומם ישוחח עם הקהל : "היי שלום, ברה"מ" (15.1.20) ו"ג'ירפה" (16.1.20)

מתי: שני-שישי, 17-13 בינואר, הקרנת הסרטים 27-15 בינואר

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 9377*

 

אגדה בחייה

קבוצת התיאטרון הירושלמי בשיתוף יד בן-צבי מעלים בבית מזי"א הפקת מקור חדשה "מניה - אגדה בחייה!" על פי מחזה מקורי מאת פנינה גרי, בהשראת ספרה של רחל ינאית בן צבי 'מניה שוחט'. סיפור חייה של מניה שוחט, 1961-1879, אשת העלייה השנייה, שזור היטב בסיפור היישוב בארץ ישראל, תקומת המדינה ובמפעל הקיבוצי. דרך שברי זיכרונות, קטעי וידאו וצילומי ארכיון, מוזיקה חיה, תמונות ודמויות מן העבר לומדים הצופים להכיר את דמותה רבת הפנים. אישה שהייתה אפופת חידות וניגודים אגדה בחייה ובמותה.

מתי: חמישי, 23 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-6244584/5/6

צילום: באדיבות קבוצת התיאטרון הירושלמי

 

משבא לירושלים

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים פותח תערוכה חדשה לשנת 2020 "תימן: משבא לירושלים". בתערוכה תוצג ההיסטוריה של ממלכות דרום ערב הקדומות, בהן ממלכת שבא, חצרמוות, חִמיָר ואחרות, את קשרי המסחר ביניהן לארץ ישראל, וכן את ראשיתה והתפתחותה של הקהילה היהודית בתימן, בעלת מסורת עשירה וזיקה גדולה לארץ ישראל. בנוסף, יוצגו פריטים ארכאולוגים מדרום ערב וצילומים מתימן של הצלם נפתלי הילגר.

מתי: פתיחה, 20 בינואר (נעילה דצמבר 2020)

מחיר: בתשלום

לפרטים: 02-561-1066

צילום: נפתלי הילגר

 

כנסיית השכל במערה

מערת צדקיהו פותחת את עונת ההופעות לשנת 2020 עם כנסיית השכל במופע "דברים בלחש". עם שירים מאלבומם הראשון ולהיטים מכל השנים. חניה במתחם התחנה הראשונה ושאטלים אל המערה וממנה.

מתי: חמישי, 9 בינואר, 21:00

מחיר: 85 שקל

לפרטים: 6226*

צילום: יעל הרמן עבור פמ"י

 

שירת נשים מתימן

המופע "שירת נשים מתימן" בביצוע הפרויקט הבינלאומי "גולסא" עם הסולן יגאל גולסא יתקיים בתיאטרון ירושלים. "גולסא" מבצע את שיריהן של נשות יהדות תימן כפי שהתקיימה במשך מאות שנים. במופע זה יארח את הזמרת-יוצרת הבינלאומית מור קרבסי. המופע הוא השני בסדרה "הקול ומוסיקת עולם" שמפיק מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה בשיתוף תיאטרון ירושלים.

מתי: חמישי, 23 בינואר, 20:00

מחיר: 120 שקל

לפרטים: 02-5605755

מור קרבסי צילום: דניאל קמינסקי

 

דרום

סופ"ש במכתש

סוף שבוע של טבע במכתש רמון בהדרכת בית ספר שדה הר הנגב. בשישי הרצאה בנושא גיאולוגיה. שבת לאחר ארוחת הבוקר טיול במסלול נחל ארדון ועלייה לגבעת חרוט. תצפית על הר ארדון ומכתש רמון.

מתי: שישי-שבת, 11-10 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-6388688

 

פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית

פסטיבל אילת הבינלאומי למוסיקה קאמרית חוגג 15 שנים במלון דן אילת. מסגרת זו יצוינו 250 שנים להולדתו של בטהובן ו-15 שנות פעילות של תזמורת הדיסוננסים מצרפת. הפסטיבל, בניהולו האמנותי של לאוניד רוזנברג, יארח השנה 115 אמנים בינלאומיים ב-16 קונצרטים לתזמורות, הרכבים קוליים וכליים וסולנים.

מתי: רביעי-שבת, 25-22 בינואר

מחיר: בתשלום

לפרטים: 5450*, 1-700-50-50-80, www.danhotels.co.il

רביעית גולדמונד צילום: c) Nikolai Lund)

 

פסטיבל הצבעים באילת

"פסטיבל הצבעים" יתקיים ברחבת התאגיד אילת במסגרת אירועי החורף Eilat winter sun festival ויכלול מבחר אטרקציות, מופעי רחוב ומיצגים אמנותיים ססגוניים. ברחבת הפסטיבל תוצב עמדת לגו ענק להרכבה חופשית, וכן מתחם צביעה של בתים מקרטון לעיצוב בית החלומות הפרטי של כל ילד.

מתי: חמישי-שבת, 18-16 בינואר, 15:00-12:00

מחיר: כניסה חופשית

אש במים של ערן מלמד

 

מרוץ שליחים בערבה התיכונה

מסלול מרוץ הערבה צ'אלנג', מרוץ השליחים החדש של ישראל יתקיים לראשונה במדבר . הוא יחל בפארק ספיר לאורך 120 ק"מ בין היישובים ושמורות הטבע של המועצה האזורית ערבה תיכונה, עין יהב, חצבה, נחל שחק, שמורת נחל שיזף, שמורת מצוק הצינים ושמורת עשוש. המרוץ מחולק ל-12 מקטעים וניתן להירשם אליו בקבוצות של החל משני אנשים (ההרשמה מגיל 18 ומעלה). בנקודות הזינוק יערך הפנינג עם מגוון הפעלות ספורטיביות לכל המשפחה, דוכנים ושוק איכרים של חקלאי הערבה.

מתי: שישי, 10 בינואר 2020

מחיר: בתשלום

לפרטים: www.aravarun.co.il

 

כתבות ומסלולי טיול מפורטים תוכלו לראות באתר www.photour.co.il

|
|
|
|
|