טיולים מודרכים ברחבי הארץ בהתאם לתו הסגול חלקם ללא תשלום 21-10 בנובמבר 2020

מאת: רונית סבירסקי
סיורים עם רשות הטבע והגנים בכל רחבי הארץ ללא תשלום, סיורים בצפת ללא תשלום, סיורי צפרות במרכז וביקור בגן גורו בעמק

טיולים ב-13 מוקדים בכל הארץ עם קק"ל ואשכולות

ארגון אשכולות בשיתוף קרן קימת לישראל מציעים מגוון סיורים מודרכים ב-13 מוקדים שונים ברחבי הארץ. בין הטיולים והסיורים שיתקיימו: סיורים בעקבות מפעל החקלאות ברמת הגולן, סיור באתרים הנסתרים ביערות קק"ל, סיורי טבע נוף ומורשת בגליל, סיורים במצודות העתיקות שבמערב השומרון, טיול בנחל הבשור, בפארק אגם ירוחם ועוד. כל הטיולים בליווי של מדריכות ומדריכי מרכזי הסיור והלימוד של אשכולות ומותאמים לכל המשפחה. בקפסולות עד 20 משתתפים.

מתי: שישי, 13, 20 בנובמבר

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: בהרשמה מראש www.eshkolot.org 

 

מערת קשת   צילום: באדיבות ארכיון קק"ל

 

סיורים מודרכים ללא תשלום בצפת

עיריית צפת מקיימת סיורים מודרכים ללא תשלום שיערכו על ידי עמותת רוח צפת בהתאם להנחיות משרד הבריאות. סיור מוזיקלי יצא בימי שישי בשעה 11:00 מרחבת התערוכה הכללית של אומני צפת ברחוב ט"ו 1 ויעבור בסמטאות העיר העתיקה, מבנים היסטוריים בשילוב הסברים וניגונים. בנוסף, בשבתות יתקיים סיור במנהרות התת קרקעיות במתחם "לבנות ולהבנות". הליכה במסלול תת קרקעי שמחזיר את המבקרים לידי היישוב היהודי בצפת במאה ה-16, בית הקהל, בארות המים וצורת החיים לפני מאות שנים.

מתי: ימי שישי סיור מוזיקלי עם רוח צפת, ימי שבת מנהרות תת קרקעיות לבנות ולהבנות

מחיר: ללא תשלום

לפרטים: להרשמה רוח צפת:  https://tsfat.org.il/lp/, מנהרות 050-455-6610

 

 

סיור מוזיקלי עם רוח צפת     צילום: רונית סבירסקי

 

סיור בעקבות ציפורים וסיור שקיעה

סיור למשפחות בפארק אריאל שרון עם דגש על הציפורים בפארק, תוך הכרות עם סיפור המהפך שעבר הר הפסולת ממפגע תברואתי לפארק ירוק. מדי שנה נצפים באזור הפארק כ-200 מינים של ציפורים שעבורן הוא תחנת עצירה במהלך הנדידה מאירופה למדבר סהרה ובחזרה. הצפרים מקיימים פעילות של טיבוע שהוא סימון באמצעות טבעת המאפשר מעקב אחרי מסלול הנדידה. כל ילד המשתתף בסיור מקבל משקפת מתקפלת להכנה עצמית ומגדיר ציפורים. סיור נוסף, מתקיים בשקיעה בליווי עששיות. תצפיות על מטרופולין גוש דן, הפעלת כל החושים בחשיכה, קולות בעליה החיים, ריחות וטעמים של צמחי תבלין בשילוב סיפורו של הפארק.  בשבתות נערכים סיורים המספרים את סיפור הפארק ללא תשלום.

מתי: בכל ימות השבוע בתיאום מראש

מחיר: 35 שקל מגיל 3, סיורי שבת ללא תשלום

לפרטים: באתר

 

פארק אריאל שרון    צילום: אורי אהרון 

 

סיורים מודרכים ללא תשלום ביוזמת משרד התיירות

משרד התיירות יוזם ומתקצב פעם נוספת סדרת סיורים מודרכים לקהל הרחב ללא תשלום, באמצעות רשות הטבע והגנים ובשיתוף מורי הדרך. הסיורים מיועדים לבודדים ולקבוצות ויתקיימו בכל אזורי הארץ ובכל ימות השבוע. הם יכללו ביקורים בערים, בגנים לאומיים ובאתרים נוספים. במטרה לשמור על כללי הריחוק החברתי, המשתתפים בסיור יגיעו לנקודת היציאה ללא הסעה מרוכזת. כל הסיורים יודרכו על ידי מורי דרך מוסמכים כנדרש בחוק, ותהיה בהם הקפדה יתרה על כללי התו הסגול הרלוונטיים. במקביל, קיבלו מורי הדרך אישור לחזור להדריך את הציבור, בתשלום ובכפוף להנחיות התו הסגול, בקבוצות של עד 20 אנשים במקום פתוח ועד 10 אנשים במקום סגור כולל המדריך.

 

חוזרים לבקר את הקנגורו

פארק גן גורו בעמק המעיינות נפתח לקהל ומציע מפגש עם עשרות קנגורו חופשיים שאפשר להאכיל מכף היד, ללטף ולעשות סלפי. בנוסף, מפגש עם עופות שנמצאים בסכנת הכחדה וצפרייה ענקית עם תוכים צבעוניים. מין של צפרדעים שמקורן באוסטרליה ולטאת כוח אוסטרלית. במהלך חודש נובמבר יתקיימו בגן מפגשים עם מאווי, גור הקנגורו שהתייתם מאימו והדרכות מפי המטפלת שמגדלת אותו בביתה. ההדרכות יתקיימו בקפסולות שמועדן יפורסם בעמוד הפייסבוק של גן גורו. באתר ישנו מרחב לפיקניק משפחתי.

מחיר: 49 שקל (לכבוד הפתיחה המחודשת)

לפרטים: כרטיסים בקישור

 

צילום: אורן גבאי גולן

 

 

|
|
|
|
|