הצגות תיאטרון, סרטים וקונצרטים און-ליין בנובמבר 2020

מאת: רונית סבירסקי
פסטיבל הצגות בתיאטרון גשר, תערוכת אמנים בחולון, פסטיבל קומדיות צרפתיות בסינמטקים, פסטיבל קולנוע יהודי, פסטיבל קולנוע אנתרופולוגי והאתרים היפים של פריז און-ליין

 

תיאטרון גשר מקיים את פסטיבל Jaffa Fest בגרסת און-ליין

פסטיבל התיאטרון הבינלאומי יפו, Jaffa Fest 2020 Online, פרי יוזמת תיאטרון גשר ובתמיכת עיריית תל אביב-יפו ומשרד התרבות והספורט, יתקיים השנה במתכונת דיגיטלית. במהלך הפסטיבל יוצגו הפקות מקור מגוונות מהארץ ומהעולם ביניהן: 'ילד תיאטרון' - הצגת יחיד של עידו מוסרי בבימויו של אמיר י. וולף, במסגרתה עידו מוסרי חושף בערב קברט מוזיקלי יחיד ואישי את ארבעים השנים הראשונות בקריירה שלו משחר ילדותו ועד ימינו. 'שפת אם' – 'מַאמֶעלוּשֶן'  -Mamaloshen- דרמת אודיו בהשתתפות: רבקה מיכאלי, נטע שפיגלמן ונטע רוט, במחזה המביא את סיפורן של שלוש נשים משלושה דורות – סבתא, אמא ובת המחפשות את זהותן ושורשיהן. 'אם ובנה [ואביו] - קולאז' משפחתי בוידאו- יצירתו של דורון תבורי בהשתתפות אולה שור, רונן יפרח, ועו"ד יונתן ברגמן. היצירה  מבוססת על סיפור אמיתי שהתרחש בראשית המאה ה-20 ביפו. 'התחפשתי לחתול רחוב' - סיור אודיו עלילתי בתלת מימד (D8) ברחובות תל אביב-יפו, מאת אלכסה לרנר ואור מצא, על פי סיפורים קצרים מאת נסים אלוני. מארה"ב מגיעה 'המדינה נגד נטשה באנינה' - הצגת אונליין אינטראקטיבית בשיתוף הקהל שעלתה במסגרת פסטיבל Cherry Orchard בבוסטון, על פי "חלומה של נטשה". ההצגה תבוצע בשפה הרוסית ובשפה האנגלית  ובסיומה יתקיים מפגש עם השחקנית. הפקה בינלאומית נוספת היא "שיר השירים" - SOS: The Song of Songs – מופע תיאטרלי חדשני. בפסטיבל ישתתפו שתי הצגות נוספות מפסטיבל מסכת הזהב במוסקבה: 'חסרת נדוניה' ו'אחים ואחיות'.

מתי: 8-3 בדצמבר

מחיר: 40 שקל לצפייה, ההצגות הבינלאומיות יהיו פתוחות לצפייה ללא תשלום

לפרטים: http://www.jaffafest.com/

 

המדינה נגד נטאשה באנינה   צילום: יח"צ

 

יש ריח לאמנות - תערוכה הפותחת את העונה הישראלית לעיצוב בחולון

"יש ריח לאמנות" - תערוכה שהיא פרוייקט אמנותי מונומנטלי ראשון מסוגו בארץ השמה את חוש הריח במרכז החוייה האמנותית בעקבות אובדן חוש הריח במגפת הקורונה. התערוכה תוצג במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון. מאחורי התערוכה עומד פרופ' יהודה רוט העוסק עשרות שנים בהיבטים הרפואיים, המחקריים והתרבותיים של חוש הריח במסגרת עבודתו במחלקת אף-אוזן-גרון במרכז הרפואי וולפסון ואומן בעצמו. 58  מעצבים ואמנים ישראלים ובינלאומיים נוטלים חלק בפרויקט ויציגו שורה ארוכה של עבודות עיצוב ואמנות ייחודיות, ולכולן קשר לחוש הריח, ליתרונותיו, למגבלותיו ולמאפייניו שמתייחסים לאמנות. הפרויקט יוצג בשני שלבים: השלב הראשון והנוכחי כתערוכה דיגיטלית במסגרתה יועברו סיורים דיגטליים עם אוצרי התערוכה והאמנים באתר עיריית חולון. בשלב השני ובהתאם להוראות התו הסגול, תפתח לקהל הרחב תערוכת הענק ב״גלרית החווה״ ובשטח בית הספר החקלאי שסביבה. זאת, אחרי שצברו המבקרים ידע מהשלב הוירטואלי הראשון.

מתי: לצפייה און ליין החל מ-9 בנובמבר

 

ז'אק ז'אנו   צילום: ערן גיל

 

פסטיבל הקומדיה הצרפתית און-ליין

או לה לה! פסטיבל הקומדיה הצרפתית ה-6 בפלטפורמה מקוונת ב-vod באתרים של סינמטק תל אביב, סינמטק ירושלים, סינמטק שדרות ובאתר של בתי הקולנוע לב, בנוסף יוקרנו הסרטים ב-VOD של Yes. הפסטיבל מאורגן על יד חברת עדן סינמה ובתמיכת המכון הצרפתי בישראל ויוני פרנס פילמס. בתוכנית שאצרה קרולין בונה, 24 סרטים שונים. מבחר של קומדיות מן השנים האחרונות ובהן מספר קומדיות מהמצליחות ביותר בצרפת. בנוסף, קלאסיקות וקומדיות מצליחות שהפכו לסרטי קאלט.

מתי: 22 בנובמבר - 22 בדצמבר 2020

מחיר: בתשלום

לפרטים: באתרי הסינמטקים וקולנוע לב

 

מתוך הסרט מסיבת האקסים  Les Ex

 

פסטיבל הקולנוע היהודי ה-22 בסינמטק ירושלים בגרסה מקוונת

מיטב הסרטים על זהות יהודית, אמונה ואורח חיים, היסטוריה, זיכרון, תרבות, השואה, החיים העכשוויים בישראל ובגולה והיחסים בין היהדות ודתות אחרות – בצפיה ישירה באתר המקוון של סינמטק ירושלים עם תרגום לעברית ואנגלית. הפסטיבל יפתח עם הסרט "חמוץ אמריקאי" בכיכובו של סת' רוגן ובאדיבות וורנר ברד'רס. פאנלים ושיחות מקוונות יתקיימו עם היוצרים והשחקנים ג'סי אייזנברג - כוכב הסרט "התנגדות", חנה אזולאי הספרי - לרגל 25 שנה לסרט "שחור" והקרנת בכורה לרסטורציה והעותק הדיגיטלי תחרות "שומן" לקולנוע יהודי בינלאומי דוקומנטרי ועלילתי. סרטים תיעודיים בינלאומיים: "לקדש את השקט"- על תפקיד הוותיקן במהלך מלחמת העולם, "השיעור" -על מערכת החינוך בגרמניה הנאצית והשפעתה אז והיום, "זיכרון הוא מולדת" - גרוש ילדים ונשים פולניים למחנות פליטים באפריקה, "המרגלות" –נשים מרגלות בהשראת הסיפורים האמתיים של גיבורות בריטניה במלחמת העולם השנייה, "הצייר" – מסעו של רומן לפשין וחיפוש אחרי אלפי יצירות אמנות של סבו שנעלמו במהלך חייו. סרטים על הוגים ואושיות מהעולם היהודי: "אלברט אינשטיין: מהפכן", "מודיליאני" לציון 100 שנה למותו, "לוסיאן פרוייד – דיוקן עצמי", "רות: השופטת גינצבורג במילותיה" סרט תיעודי חדש המתמקד בפרשנות המשפטית שלה את החוקה האמריקאית. "שבעה בייבי" – סרט הביכורים המדובר של אמה סליגמן אודות צעירה המגיעה לניחום אבלים ונאלצת לתמרן בין בת זוגתה לשעבר, מאהב מבוגר והוריה. תוכנית מיוחדת לרגל 300 שנה לגאון מוילנה. 

מתי: 11 – 22 בנובמבר 2020

מחיר: 20 שקל לצפיה

לפרטים: לצפייה באתר

 

Lincoln uni 1947 (1) - John W. Mosley Photograph Collection, Charles L. Blockson Afro-American Collection, Temple University Libraries, Philadelphia, PA.

 

תחרות ארצית לפסנתרנים צעירים

תחרות "פסנתר לתמיד", התחרות הארצית לפסנתרנים צעירים, תתקיים בחג החנוכה בין התאריכים  13-16 בדצמבר, במונארט מרכז תרבות באשדוד בקונסרבטוריון העירוני 'אקדמא' אשדוד. התחרות שמיועדת לפסנתרנים בגילאי 6-28, הפכה במהלך השנים לגורם משמעותי בתחום החינוך המוזיקלי של פסנתרנים צעירים. היא מהווה מקור השראה לילדים, לנוער ולמבוגרים ומאפשרת שיתוף פעולה בסביבה פתוחה, יצירתית והרמונית בין משתתפים ממגזרים וגילים שונים. ההרשמה לתחרות מתקיימת בימים אלו (ועד ה-19 בנובמבר) טפסים פרטים והרשמה באתר קונסרבטוריון אקדמא. טקס הכרזת הזוכים וקונצרט הזוכים שיתקיימו ביום חמישי, 17 בדצמבר ישודרו בשידור חי בעמוד הפייסבוק של התחרות ויהיו זמינים לצפייה ללא תשלום. 

מתי: חנוכה, 16-13 בדצמבר

מחיר: שידור חי בדף הפייסבוק ללא תשלום

 

צילום: Odrey

 

האולם השישי של הסינמטק בגרסה הווירטואלית

סינמטק תל אביב משיק את הגרסה הווירטואלית, באמצעות פלטפורמת אונליין סינמטק VOD שבאתר האינטרנט של הסינמטק. ה-VOD עלה לאוויר בחודש מאי האחרון, כמענה זמני למנויי הסינמטק ואוהבי קולנוע בכלל בתקופת הקורונה. במהלך חודשי ההרצה היו כ-60 אלף צפיות במאות סרטים, ביניהם הקרנות טרום בכורה, קולנוע ישראלי לצד קורסים וסדנאות מקוונות. לאור ההצלחה, ה-VOD ימשיך להוות את 'האולם השישי' של הסינמטק ולהציע תכנית סרטים מגוונת, עם  מבחר סרטים שיתווספו מדי שבוע ובהם סרטים עכשוויים, קלאסיקות, עלילתיים ודוקומנטריים, אלו ישולבו עם מפגשי לייב של יוצרים ומפגשים של הרצאות מומחים. בנוסף, גם לבני נוער (12-18)  ולילדים (5-11) מוצעות סדנאות קולנוע ומפגשים חוויתיים, שמותאמים לרוח המקוונת ובשעות הפנאי שלהם.

מחיר: 19.90 שקל, 24.90 שקל להקרנת בכורה, סדנאות ילדים 40 שקל למפגש

לפרטים: https://www.cinema.co.il/vod

 

פסטיבל מסרחיד מבית המרכז לתיאטרון עכו

המרכז לתיאטרון עכו מקיים השנה את  פסטיבל מסרחיד באופן מקוון עם תוספת של תרגום לאנגלית כדי להגיע לקהלים שונים ברחבי העולם תוך שיתוף פעולה עם פסטיבלי תיאטרון בינלאומיים. הפסטיבל משמש חממה ליוצרים בתחילת דרכם ומאפשר התהוות של יצירות חדשות של אמנים ותיקים, משקף מידי שנה את הלכי הרוח של תושביה הערבים של מדינת ישראל ומטפל בשלל תכנים, חברתיים, פוליטיים, אוניברסליים ואישיים. פסטיבל זה חושף את היצירה המקורית בשפה הערבית בפני קהל שאינו דובר ערבית ומהווה גשר להידברות ולהכרות בין תרבויות, בין יהודים וערבים ובעצם מגשים את המחויבות של המרכז לתיאטרון עכו לאורך 30 שנה לקיומו. השנה נבחרו 5 מחזות מתוך 16 שהוגשו.

מתי: 29 בנובמבר – 3 בדצמבר

לפרטים: דף הפייסבוק

 

צילום: מחמוד מורה

 

 

האתרים היפים של פריז און-ליין

גלריית המכון הצרפתי בתל אביב מנגישה במציאות מדומה צלילה אל כמה מהאתרים היפים ביותר בפריז (מגדל אייפל, מוזיאון אורסיי, כנסיית סנט אוסטש, הוטל דה-ויל, גדות הסיין ואופרה גרנייה). אתר נוטרדאם דה פריז גם הוא יהיה נגיש אודות לעבודת המציאות המדומה המדויקת שנעשתה עבורAssassin's Creed  (Ubisoft) לפני שפרצה אש בכנסייה וכמעט כילתה אותה. מקבץ זה של 6 סרטי מציאות מדומה שהופקו בעזרת  Forum des Images ו-TV5 Monde, יצירות אלה זכו בפרס חביב הקהל בפסטיבל שוויץ לאינטרנט בלוזאן בשנת 2018.

מתי: 20-16 בנובמבר

לפרטים: גישה חופשית – הרשמה חובה

 

צילום: רונית סבירסקי

 

פסטיבל הקולנוע האנתרופולוגי התשיעי במהדורה מקוונת

 

6 סרטים מרחבי העולם שנבחרו מתוך כ-100 סרטים שהוגשו למהדורה המקוונת ביניהם סרט פתיחת הפסטיבל: "העולם כחול כתפוז" -  זוכה פסטיבל "סאנדאנס" 2020, "ביתה של משפחת אֶנָצֶ׳ה"-זוכה "פסטיבל מינכן" 2020 ומועמד לסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר ב-European Film Academy 2020. הפסטיבל ביוזמת סינמטק ירושלים חבר למחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של האוניברסיטה העברית. הסרטים ילוו בחלקם בהרצאות ובשיחות מפי מומחים ומרצים מובילים - מיטב חוקרי האנתרופולוגיה בארץ ועם מספר מבמאי הסרטים ביניהם: פרופ' דן גבע,  פרופ' תמר אלאור, פרופ' לין שלר ופרופ' מרק גמזה ונוספים.

מתי: 26-23 בנובמבר

מחיר: 10 שקלים לסרט, 50 שקל לכל הסרטים

לפרטים: להזמנת צפיה 

 

מתוך הסרט החיים שאנו מכירים    צילום: UMA PEDRA NO SAPATO

 

 

|
|
|
|
|