הצגות, סרטים, מחול ותערוכות שהחלו לפעול השבוע

מאת: רונית סבירסקי
מגוון רחב של פעילויות שנפתחו בתחום התרבות, האמנות והפנאי עם סיום הסגר השלישי. הופעות חיות, הצגות, סרטים, מופעי מחול, תערוכות וסיורים מודרכים

תאטרון גבעתיים עם הופעות חיות

עיריית גבעתיים חוגגת את הפתיחה המחודשת של עולם התרבות בהופעות חיות לבעלי תו ירוק  בלבד בתיאטרון גבעתיים. אירוע יום האישה: מופע סטנד אפ של תום יער ופאנל נשים פורצות דרך בהשתתפות: אליס מילר, דנה הוד וד"ר שמרית ממן. יום שלישי, 9 במרס, בשעה 20:30. אסף אמדורסקי במופע סולו "את ואני נוסעים לאט". יום רביעי 17.3, בשעה 21:30. התזמורת האנדלוסית מזרח ומערב מארחת את טיפקס במופע מוזיקאלי "החיים שלנו בלאפה". יום שני 22.3, בשעה 19:00, 21:00.  פסטיבל המוזיקה ה-13 של "שירת הים", עם מבחר מופעי מוסיקה ייחודיים. בין התאריכים 1.4-30.3

מתי: 31-9 במרס

לפרטים: רכישת כרטיסים בקישור המצורף: https://t-g.co.il/

 

 להקת טיפקס   צילום: רונן אקרמן

 

4 הצגות חדשות בתיאטרון תמונע

תיאטרון תמונע פותח את דלתותיו החל מ-10.3.21 בהתאם להנחיות התו הירוק. ההצגות "קין" (13.3, 18.3) ו"המהפכניות" (19.3, 20.3) שהציגו בחצרות בתים חוזרות הביתה. 4 הצגות חדשות: "ג'ונגל בוילה" של קבוצת עבודה מאת נעם גיל, בבימויו של יגאל זקס ובהשתתפותם של יובל סגל, ירדן תוסיה כהן, מעיין ויסברג וויקטור סבג (11.3, 12.3, 13.3), "מרוב אהבה" מאת ובבימויו של אלירן כספי ובהשתתפותה של מעיין וינשטוק (14.3, 15.3), "לעולם לא תשחה לבד" בבימויו של אלירן כספי ובהשתתפותם של תמר בנבנישתי, איתי צ'מה ואמיר פתר (21.3), "מחכים לגודו" בעיבודו ובימויו של יוסי יזרעאלי ובהשתתפותם של אייל נחמיאס, מיכאל כורש, רוני בליץ, אברום הורביץ, יובל נחמיאס/דניאל הייל (30.3, 31.3)

מתי: 31-10 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: 03-5611211     

 

מתוך ההצגה קין בתיאטרון תמונע   צילום: דוד קפלן

 

מופעים לכל המשפחה בגנים הלאומיים

מפעל הפיס בשיתוף רשות הטבע והגנים יקיימו את "נושמים תרבות" במהלך חג הפסח הקרוב הופעות של אמנים ממגוון תחומים באתרים נבחרים של רשות הטבע והגנים בכל רחבי הארץ.  הפעילות תתקיים  במהלך חול המועד פסח החל מיום שני ועד יום שישי. ההופעות יתקיימו במספר סבבים במהלך כל אחד מהימים, החל מהשעה 11:00 ועד השעה 15:00 וזאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ועל מנת שמגוון רחב של מבקרים יוכלו להנות מההופעות. ישתתפו כ-380 להטוטנים, שחקנים, אומני קרקס, זמרי/ות אופרה, נגנים ואחרים. בין הגנים הלאומיים שבהם תתקיימנה הפעילויות: קיסריה, הרודיון, עין חמד, מגדל צדק, תל אפק (ירקון), פארק הבשור (אשכול), ממשית, קומראן, מבצר נמרוד, מבצר יחיעם, בית שאן וציפורי.

מתי: בחג הפסח, 15:00-11:00

מחיר: תשלום עבור כניסה לאתר בלבד, הפעילות ללא תשלום ובהרשמה מראש

לפרטים: ההרשמה תיפתח החל מ-15 במרס באתר רשות הטבע והגנים בכתובת https://www.parks.org.il 

 

 מופעים בגנים הלאומיים   צילום: דור פזואלו

 

סינמטק נפתח עם שבוע הקולנוע הנשי 

שבוע הקולנוע הנשי יחנוך את פתיחתו המחודש של הסינמטק עם קהל. הקרנות של סרטי במאיות ישראליות , סרטים תיעודיים ועלילתיים. סינמטק תל אביב הוא הראשון בבתי הקולנוע באזור אשר ייפתח לקהל. ביום הפתיחה יוקרנו (19:00) הסרט התיעודי "על כיסא הבמאי יושבת אישה" - 26  נשים, שביימו סרטי עלילה בישראל, משתפות סיפורים מכיסא הבמאי (21:00) טרום בכורה של סרטה העלילתי של קרן בן רפאל "סוף האהבה" , כולל מפגש עם הבמאית – על קשר בשלט רחוק של זוג אוהבים שהולך ומתדרדר. תכנית מיוחדת לכבוד יום  האישה הבינלאומי. מספר סרטים יוקרנו און ליין החל מ-4 במרס.

מתי: 15-8 במרס

מחיר: בתשלום

לפרטים: כרטיסים בהזמנה מראש באתר הסינמטק https://www.cinema.co.il/

 

מתוך הסרט לא ממושמעות צילום: באדיבות סינמטק תל אביב 

 

סיבוב הופעות ראשון של ורטיגו

לראשונה מאז תחילת הקורונה: סיבוב הופעות ארצי ללהקת המחול ורטיגו (כח האיזון) והיצירה המטלטלת של שרון פרידמן Shape On Us – שנוצרה לתשעה אנשים עם גיוון פיזי ומוגבלויות, ומבוססת על שבריריות ויכולות ייחודיות של הגוף האנושי.

מתי: 21 במרס בתיאטרון ירושלים, 31 במרס – 1 באפריל במרכז סוזן דלל, 29 באפריל במרכז הבמה גני תקווה

מחיר: בתשלום

 

מתוך המופע  Shape On Us של להקת המחול ורטיגו  צילום: יואל לוי

 

פרויקט אמנות רב תחומי

"פרטיטורה למרחב הפתוח", פרויקט אמנות רב תחומי שהגתה ויצרה הילה בן ארי, אמנית פלסטית שעובדת בדיאלוג עם תחומי המחול והתיאטרון, ונוצר בשיתוף להקת יסמין גודר, יתארח במרכז תרבות מנדל ביפו בתמיכת המחלקה לאמנויות, עיריית תל אביב-יפו. ישתתפו בו יוצרות מתחומים שונים - אמנות פלסטית, מחול, מוזיקה, שירה וספוקן וורד. הפרויקט מבקש לשרטט מרחב של שיתוף וחבירה, במסגרתו יוצרות מתחומים שונים יפעלו במתחם משותף,  יחלקו מרחב וייצרו יחד מקום.

מתי: חמישי-שבת, 20-18 במרס, 22:30-18:30

מחיר: כניסה ללא תשלום מותנה בהרשמה מראש

לפרטים: https://www.coing.co/TelAvivMloHadara/30711

 

 פרפורמנס פרפור של הילה בן ארי עם אלה שמשוני  צילום: אסף סבן

 

סיורים לגמלאים בפארק הלאומי בהדרכת מוזיאון האדם והחי 

מוזיאון האדם והחי חוזר לקיים סיורים ברחבי הפארק הלאומי ברמת גן לבני הגיל השלישי והפעם בסימן האביב. הסיור סוקר את ההיסטוריה של הפארק, עוסק בחשיבותו של הטבע העירוני, וכולל צפייה במגוון עופות מסביב לאגם ובמדשאות הפארק. הסיור סוקר גם פסלים הניצבים ברחבי הפארק ואת גינת התבלינים של המוזיאון. כולל ביקור במוזיאון האדם והחי השוכן בתוך הפארק.

מתי: ימי שני ורביעי, 09:00 כשעה וחצי - שעתיים.

מחיר: 25 שקל לאדם

לפרטים: הרשמה מראש בטלפון 03-6315010 (אפרת). הסיורים יתעדכנו באתר המוזיאון  www.adamvechai.org.il

 

טיילת חדשה לצד אפיק נחל ציפורי

אזור נחל ציפורי זכה לשיקום נרחב והוקמו בו שבילי הליכה, שבילי רכיבה על אופניים  וטיילת במספר מקטעים. העבודות, שקודמו על ידי רשות מקרקעי ישראל בשיתוף עם הרשויות המקומיות, רשות ניקוז ונחלים קישון והקרן הקיימת לישראל הן חלק מתוכנית לשיקום כל נחל ציפורי הזורם מהרי נצרת במזרח ועד לחיבור אל נחל קישון במערב בסמוך לחיפה. אורך הנחל הוא כ-30 קילומטרים וסך אורך המקטעים ששוקמו שכוללים את הטיילת הוא 15 קילומטרים. באזור מעינות ציפורי, הסמוך למושב ציפורי פותחה טיילת נוף לצד שיקום הנחל דרך בוסתני ציפורי ויערות גבעת שימשית ועד לסוללים, שם פותחה חניה ומבואה לקליטה של מבקרים ונופשי יום. משם ממשיך השביל עד לאלון הגליל, הכפר כעביה ועין יבקא מתחת לישוב הרדוף. המסלול מטחנת הנזירים לראס עלי. קיימת טיילת מרשימה לצד הנחל עם פינות ישיבה וצמחייה רבה המדגישה את נפתול ראס עלי הכולל סדרת טחנות קמח עתיקות במצב שימור טוב. המקטע המשוקם נמשך עד לפאתי הכפר איבטין במערב.

 

נחל ציפורי וטחנת הנזירים    צילום: רונית סבירסקי

 

מרתון צילום ערד

פוטו ישראל בשיתוף עיריית ערד ומתנ"ס ערד, מקיימים מרתון צילום עם ראשית האביב בערד. המרתון מותאם למגבלות התקופה, מתקיים באוויר הפתוח על פי התקנות. מרתון הצילום הוא תחרות צילום נושאת פרסים בהשתתפות מאות צלמים אשר לוקחים חלק בחוויה קבוצתית ואישית המבוססת על אתגרי צילום סודיים. המרתון בערד יתקיים בנופים מדבריים, שפע מסלולי טיול ופינות חמד בלתי מוכרות. בנוסף יתקיימו במהלך המרתון סדנאות צילום, סיור צמחי מרפא, אוהל מטפלים ופעילויות נוספות. המרתון יוזנק בפארק יהושפט בערד.

מתי: הזנקה 11 במרס, 12:00 (המרתון ימשך 6 שעות), אירועי יתקיימו בחמישי ושישי, 12-11 במרס

לפרטים: השתתפות בהרשמה מראש https://www.photoisrael.org/photoismarathon/

 

ערד בעדשת המצלמה   צילום: דורון אורגיל

 

תערוכה חדשה לכבוד יום האישה הבינלאומי

התערוכה "קרוב רחוק" עוסקת בביטויים אמנותיים בחיי נשים על הציר של בין הקרוב לרחוק ותוצג בבית הספר לאמנות סמינר הקיבוצים בשיתוף "מקום לאמנות". נושאים כמו אינטימיות במרחבים ציבוריים ופרטיים, יחסי פנים וחוץ, יחסי גוף וסביבה, יחסים וירטואליים, יקבלו ביטוי בתערוכה, המוקדשת להיבטיים המגדריים של חיי נשים וגברים.  

מתי: 23 במרס – 3 באפריל

מחיר: כניסה ללא תשלום

 

עבודתה של האמנית מיי אור   צילום: מיי אור 

 

מתחם סלפי ורוד ליום האישה הבינלאומי 

קניון עופר רמת אביב משיק מתחם  "ורוד לנשים" לכבוד יום האישה הבינלאומי. המתחם כולל פינות ישיבה  מעוצבות בשלל  פרחים טבעיים וכן  משולבים בו  כרזות עם  ציטוטים  של נשים חזקות ומובילות המעוררות השראה, דוגמת:  מישל אובמה, הילרי קלינטון, סרינה ווילאמס ונוספות. כמו כן המתחם כולל מיצג בו  יוצבו  כורסאות לצילום סלפי. מידי יום יציע המתחם 1000 כוסות קפה ממותגות בצבע ורוד עם פרח,  שיחולקו לנשים במתנה.

מתי: 12-8 במרס, 21:00-10:00

מחיר: כניסה חופשית בקומת הכניסה מול MAC

 

מתחם ורוד בקניון רמת אביב ליום האישה  צילום:  MYSOCIAL

 

פסטיבל השירה הבינלאומי בגרסה מקוונת 

פסטיבל השירה הבינלאומי מבית "מקום לשירה" יתקיים במתכונת מקוונת באמצעות פלייסמייקינג וירטואלי שמחבר את קהילת הספרות הירושלמית לקהילות ספרות חדשות בישראל ובעולם, כאשר משוררים וקוראים מכל העולם יכולים להתארח בחדרי העבודה של המשוררים והמשוררות הגדולים בעולם, לקבל הצצה לספריה של אלה ולשמוע משיריהם בשפת המקום. הפסטיבל ייפתח ביום השירה הבינלאומי (21.3.2021) ויימשך שלושה ערבים רצופים.

מתי: 23-21 במרס, 22:00-18:00

מחיר: כניסה חופשית, שידור חינם בזום באמצעות אתר מקום לשירה.

 

בכורה ליצירה לשישה פרפורמרים

"NOOR" היא יצירה רבת משתתפים ואביזרים לרקדנים ולנגנים שתתקיים באולם "התיבה" ביפו. היצירה נפתחת בחיזיון סוריאליסטי של יצורי-כלאיים שנעים מעל תהום שחורה ופעורה. מוזיקה בוקעת מתוך פיצוץ. הרקדנים קוברים, חובקים ומרימים זה את זה, מתמסרים לתנועה עדינה ומלאת-עוצמה, מנקים זו את זה, תומכים ונתמכים זה בזו, ונעים עם התדרים הדקים של המוזיקה. היצירה שואבת את השראתה משני מקורות: "מעשה מרכבה" המופיע בספר יחזקאל, ובו נגלה בפני הנביא עולם סמוי-מן-העין, ו"ספר הדאו" של לאו דזה – מחשובי הפילוסופים הסינים.

מתי: רביעי, חמישי, 31 במרס, 1 באפריל

מחיר: 80-60 שקל

לפרטים: 03-6822403, https://www.eventer.co.il/wsmw3

 

 NOOR יצירה של תמר בורר ותום קליין   צילום: תמר לם

 

תערוכת יחיד במוזיאון מאנה כץ

מוזיאון מאנה כץ בחיפה פותח תערוכה חדשה "שמואל בונה: מארץ קדם ועד חוף ים". זוהי תערוכת יחיד עם מיטב יצירותיו שמתמקדת בשלושה נושאים מרכזיים בהם עסק האמן ביצירתו: נוף ארץ ישראלי, המרחב האישי והביתי והמרחב הרוחני והמיסטי . התערוכה נבחרה להיפתח בחודש מרס, 50 שנים לאחר שהאמן הציג תערוכת רטרוספקטיבה במוזיאון חיפה לאמנות.

מתי: פתיחה, שבת, 13 במרס

מחיר: ביום הפתיחה כניסה למוזאון ללא תשלום

 

תערוכת צילומים, הרצאות ופודקסטים ליום האישה בהרצליה

עיריית הרצליה מציינת את יום האישה הבינלאומי, במגוון אירועי תרבות ואמנות, כולם בהיבט נשי, המתפרשים לאורך כל החודש מרס. האירועים מתקיימים בהובלת מינהל נשים העירוני, יועצת ראש העיר למעמד האישה ומועצת הנשים, ושיתוף פעולה עם אגפי העירייה השונים, כשהאירוע המרכזי הוא תערוכת צילום ייעודית המתעדת את רגעי תקופת משבר הקורונה מנקודת מבטן של תושבות העיר "כשמצלמה פוגשת מציאות". תערוכת צילומים של נשות העיר שתיעדו רגעים משמעותיים ומרגשים שחוו בשנה האחרונה בצל מגפת הקורונה תוצג בבניין העירייה וברחוב סוקולוב.

מתי: החל מ-8 במרס במהלך כל החודש

מחיר: כניסה חופשית

 

שיח גלריה בגוטמן

מוזיאון נחום גוטמן פותח את שעריו ומקיים שיח גלריה בתערוכה הקבוצתית: 'הכד של גוטמן מארח: כדים מקודדים – אמנים מאיירים על חומר', בהנחיית אוצרת התערוכה, ורה פילפול ובהשתתפות אמנים המציגים בה: גליה ארמלנד, נולי עומר, שולי בורנשטיין וולף, דוד גרשטיין ועידו מזורסקי. עבודות אלה, המצוירות על כדים וחומר, נוצרו במיוחד עבור התערוכה. הן מגיבות בדרכים שונות ליצירתו של נחום גוטמן, ומתארחות בחלל התערוכה 'נופים נעלמים ומפות נסתרות', אותה אצרה מוניקה לביא לציון 120 שנה להולדתו של נחום גוטמן.  

מתי: שבת, 13 במרס, 11:00

מחיר: בתשלום ובהזמנת כרטיסים מראש באתר המוזאון

 

מתוך התערוכה "הכד של גוטמן מארח"    צילום: באדיבות מוזיאון גוטמן

 

פלמנקו בשידור ישיר

פסטיבל ימי פלמנקו ה-27 יתקיים השנה בגרסה מקוונת. מופעי ימי הפלמנקו אונליין Online  Dias de flamenco יפתחו לצפייה במשך 48 שעות החל משעת התחלתם. התחרות תשודר ישירות מאולם ירושלמי במרכז סוזן דלל בליווי מוזיקה חיה.

מתי: 20-18 במרס

מחיר: כרטיס אחד לכל אירועי הפסטיבל בסך 55 שקל

לפרטים: רכישה בקישור http://bit.ly/diasdeflamenco

 

סינדרלה    צילום: נטאשה שחנס 

|
|
|
|
|