צלם: שוץ צלמים
ספורט אתגרי במדבר: אתגרי רכיבת אופניים, ריצת לילה, מרתון זוגות וכנס לשלום

אתגר במדבר

חברת הספורט "עז הרים" בשיתוף מנהלת אירועי מועצה אזורית תמר חוזרים למסלולים הקלאסיים של נחל סדום ונחל פרצים, לאירוע ספורט אתגרי בחורף. פסטיבל במדבר, עם מאהל ענק, קמפינג, די.ג'יי, מופעי אקסטרים, הופעה חיה, טיולי רכיבה מודרכים במסלולים מקסימים במדבר למשפחות ולרוכבים מיומנים, תחרויות ריצת שטח בלילה ומרתון זוגות באופני הרים,  מתחם אקספו, דוכני מזון ושתייה, פאב רוכבים ותחרויות היתוליות נושאות פרסים. חמישי-שבת, 29 בנובמבר – 1 בדצמבר.

 

 טיולי רכיבה למשפחות, מתחילים ורוכבים מויומנים במדבר (צילום: שץ צלמים)

 

Desert Family Fun

טיולים מדבריים יפהפיים ומודרכים, במגוון רמות: מרוכבים מתחילים ומשפחות עם ילדים, ועד לרוכבים מיומנים. אתם מוזמנים להגיע עם אופניכם למתחם האירוע ביום שישי בשעות הצהריים המוקדמות ולצאת לטיול חוויתי בתוך פיתולי נחל פרצים ונחל סדום. אורך המסלול 14 ק"מ, על דרכי כורכר וג'יפים רחבות והוא מיועד לאופני שטח עם צמיגים מתאימים. הרכיבה אינה תחרותית ותתנהל בקצב רגוע ובאווירת טיול עם מדריך מוביל ומכונאי אופניים מאסף.
שישי, 30 בנובמבר, זינוק ראשון: 12:00 זינוק שני:13:00

 

"אטרקציות בכיכר סדום"

מסלול משפחתי קצר, כ– 6 ק"מ, לאורך תחנות ביישובי נאות הכיכר ועין תמר עם אטרקציות רבות. למשפחות וילדים רוכבים מכל הגילאים.
שבת, 1 בדצמבר, 9:00

 

"חריץ בחוואר"  

מסלול חווייתי ארוך, למיטבי דיווש: 23 ק"מ במסלול מדברי, מהיפים שיש לאזור להציע, המסלול דורש אופני הרים “אמיתיים” על גלגלים גדולים, הילוכים ובולם זעזועים. בין הרכיבות של שישי ושבת, הרוכבים ומשפחותיהם מוזמנים ליהנות ממגוון השירותים אותם מציע כפר הרוכבים בנחל חימר: לינה בקמפינג המוסדר, עם מקלחות חמות, קבלת שבת, ארוחות במסעדה או בפאב הרוכבים, הופעה חיה.

שבת, 1 בדצמבר, 8:00

 

 לינת שטח בקמפינג מוסדר (צילום: שץ צלמים)

 

ריצת השטח הלילית - adidas Moon Run

ריצות השטח הן הלהיט האתגרי בקרב אצני הארץ והעולם בשנים האחרונות. מלבד החוויה והאתגר הפיזיולוגי שטמון בריצות במרחב האורבני, בפארק או לחוף הים, מתווספת חוויה מדהימה של יציאה לטבע, למרחבים, לשקט המוחלט, לאוויר הצלול, עם נופים עוצרי נשימה ואתגרים חדשים בדמות פני שטח משתנים ולא אחידים, טיפוסים וירידות, המחייבים לימוד טכניקות חדשות ולעיתים אף ציוד ריצה ייעודי. אופי המסלול, שרובו ככולו דרכי כורכר וג'יפים, אינו אתגרי או מורכב בצורה קיצונית, וכמעט שאין בו עליות דרמטיות או משטח קשה במיוחד. האתגר טמון בריצה הלילית, עם שילוב של תאורת ירח טבעית (חלקית) ופנס ראש, ובטמפרטורות נמוכות, שלרוב אינן מוכרות לרובנו. במסגרת ריצות השטח יתקיימו לראשונה באירוע, מרוצי ילדים למרחקים של 400 מטר לגילי 5-4,  ו-800 מטר לגילי 12-6.

שישי, 30 בנובמבר, 17:00 עד 18:00 מירוצי ילדים לפי ארבעה מקצים שונים.

19:00: זינוק למסלול הארוך  30 ק"מ, 20:00: זינוק למסלול הבינוני: 20 ק"מ,  20:30: זינוק למסלול הקצר: 10 ק"מ.

 

 ריצת שטח לילית (צילום: שץ צלמים)

 

ויולה דזרט צ'אלנג' - Veolia Desert Challenge

ה-Desert Challenge הוא תחרות מרתון זוגות באופני הרים, בה מתמודדים זה בזה צוותים של שני רוכבים. כל זוג רוכב ביחד לאורך כל המסלול, עובר ביחד בנקודות הביקורת וחוצה יחדיו את קו הסיום. הזוג המהיר ביותר שיחצה את קו הסיום – ינצח. לבחירתכם שלושה מסלולים תחרותיים למרחקים שונים: מרתון קצר – 24 ק"מ, מרתון בינוני -48 ק"מ, מרתון ארוך - 72 ק"מ. המסלול יצא מנקודת הזינוק שבנחל חימר, יעלה בשיפוע מתון בתוך נחל פרצים אל מישור עמיעז, שבו תמוקם נקודת הריענון ויתפתל חזרה בתוך הקניונים המרהיבים של נחל סדום.

שבת, 1 בדצמבר, 07:00 – זינוק למקצה הארוך. 07:15 – זינוק למקצה הבינוני. 07:40 – זינוק למקצה הקצר

 

"האתגר האולטימטיבי" - Ultimate Challenge

שילוב אתגרי של ריצת שטח לילית ואחריה (למחרת בבוקר) מרתון אופניים.

Ultimate קצר – ריצת שטח – 20 ק"מ + מרתון אופני הרים: 48 ק"מ.

Ultimate ארוך – ריצת שטח – 30 ק"מ + מרתון אופני הרים: 70 ק"מ.

 

"המרוץ לשלום" - The Race For Peace

מסע אופניים במדבר, שמפגיש בין פלסטינים לישראלים. ספורט כדרך נוספת לקירוב לבבות, פיוס ושבירת מחסומים. אירוע של תחרות אופניים למשפחות ומקצוענים, סדנאות, תחרויות ספורטיביות ומעגלי הקשבה.

 

"כנס הספורט לשלום" - Conference – Sport The Way To Peace

כנס הספורט לשלום עם דוברים מעוררי השראה שהצליחו לחולל שינוי אישי וחברתי על ידי שימוש בספורט ככלי מחבר בין תרבויות. הספורט ככלי להעצמה וחיזוק. זאת מתוך אמונה שהשלום הוא אחריות של כל אחד ואחד ושכל אדם יכול להביא לשינוי.

המרוץ לשלום והכנס יתקיימו בשישי, 30 בנובמבר, בין השעות 9:00 ועד 17:45 במתחם האירוע.

 

 

לפרטים ולהרשמה:  http://www.desertchallenge.co.il/

 

 

 

|
|
|
|