צלם: יח"צ
לא רק אמנות, יריד האמנות "צבע טרי" מתרחב ולצידו יתקיים יריד "צבע טרי עיצוב"

יריד צבע טרי לאמנות ועיצוב

יריד צבע טרי 2013, היריד לאמנות עכשווית בתל אביב יתקיים זו השנה השישית בין התאריכים 21 במאי – 25 במאי במרכז הלוגיסטי החדש של עיריית תל אביב-יפו, תל גיבורים דרום העיר. ביריד מציגות הגלריות המובילות לאמנות עכשווית וגלריות צעירות, לצד עשרות אמנים עצמאיים הנבחרים על ידי ועדת קבלה מקצועית.

 

 יריד לאמנות עכשווית - "צבע טרי 2013" (צילום: יח"צ)

 

השנה מרחיב היריד את פעילותו גם לתחום העיצוב ולצד אירועי האמנות ייערך גם יריד צבע טרי עיצוב, שיתמקד בעיצוב במובן הרחב של המילה. מטרות היריד הן לאפשר חשיפה, הכרה והכנסה לאמנים ולמעצבים ולקרב את הקהל הרחב לאמנות ולעיצוב.

 

שני הירידים, יריד האמנות הוותיק והמוכר, ויריד העיצוב החדש יתקיימו במתחם אחד, במבנים נפרדים, ויציעו לאורחיהם חוויה כפולה בכרטיס אחד. במתחם המשותף יתקיימו מדי יום אירועים שונים ומגוונים, ובסלון צבע טרי יתארחו הרצאות, שיחות ומפגשים עם מעצבים, אמנים, אוצרים ואנשי תרבות.

 

חממת האמנים

גם השנה תיערך במסגרת היריד "חממת האמנים" בה יציגו כ-50 אמנים מבטיחים בתחילת דרכם המקצועית. שנים-עשר חברי ועדת הקבלה, המורכבת מאוצרים, גלריסטים, מבקרי אמנות ואספנים מהארץ ומהעולם, בוחנים את תיקי העבודות האנונימיים ובוחרים על פיהם את האמנים שיעברו לשלב הבא. בשלב השני עורכים אוצרי היריד ראיונות אישיים עם האמנים ומבקרים בסטודיות של האמנים הנבחרים. ההגשה האנונימית והרכב הוועדה המתחלף מדי שנה מבטיחים שיוויון הזדמנויות לכל המועמדים.

 

חלל תצוגה עצמאי לכל גלריה (Yulia Frydin)

 

הגלויה הסודית

אחד הפרויקטים שייערכו גם השנה הוא "הגלויה הסודית" - פרויקט חברתי של צבע טרי, המתקיים בשיתוף מחלקת החינוך של מוזיאון תל אביב לאמנות.  במהלך היריד יוצגו כ-1,000 גלויות - יצירות אמנות מקוריות של אמנים בעלי שם, אמנים צעירים, סטודנטים לאמנות, מעצבים ומאיירים. הגלויות מוצגות בעילום שם ונמכרות במחיר אחיד של 180 שקל. כל ההכנסות ממיזם זה נתרמות למלגות לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת במסגרת נוער שוחר אמנות – תוכנית למצטיינים של מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות במוזיאון תל אביב.

 

גלריות

בצבע טרי משתתפות גלריות האמנות המובילות בישראל, לכל אחת, חלל תצוגה עצמאי ביריד. בין עשרות אמני הגלריות נמנים האמנים הישראלים המובילים, לצד קולות חדשים. 23 גלריות ישתתפו ביריד בשנתו השישית, חלקן יציגו תערוכות יחיד של אמנים מובילים, פרויקטים מיוחדים עבור היריד ופסלי חוץ גדולי מימדים. גלריות ותיקות לצד צעירות: אלון שגב, גבעון, גורדון, גורדון2, ג'ולי מ., זומר, זימאק, חזי כהן, טדסקי, מיקה, מרכז גוטסמן לתחריט, משרד בתל אביב, נגא, נלי אמן, עינגע, קונטמפוררי ביי גולקונדה, רו ארט, רוזנפלד, רוטשילד, ArtStation, אגריפס 12, בנימין,  P8.

 

"הגלויה הסודית"

 

עיצוב טרי

אחד החידושים הצפויים השנה למבקרים הוא יריד צבע טרי עיצוב, שבמסגרתו יוצגו פרויקטים נבחרים בתחומי העיצוב של גלריות וחנויות עיצוב ושל מעצבים צעירים. ביריד יוצגו פרויקטים מגוונים של מעצבים ישראלים מתחומי עיצוב שונים, גלריות וחנויות עיצוב מובילות, שהוצעו על ידם ונבחרו על ידי צוות האוצרות של היריד. פרויקטים אלו יציעו נקודת מבט עדכנית על עולם העיצוב הישראלי העכשווי: חנן דה לנגה, טל גור, יעקב קאופמן והצמד עמי דרך (1963-2012) ודב גנשרוא יציגו מעבודותיהם בחלל משותף; Talents יציג את קולקציות מעצביו, כפי שהוצגו לאחרונה במילאנו; גלריה פריסקופ תציג את סטודיו מג'נטה של רונן בבלי;  RETRO-TLVתציג רהיטי וינטג' אירופאים; קסטיאל יציגו אוסף כלים של לפיד נעמן לצד עיצוביהם; אריק בן שמחון, שרית שני חי ודניאלה להבי יציגו פריטים חדשים; Monkey Business של עודד פרידלנד תציג פרויקט מיוחד; ו- SOHO, רשת חנויות למוצרים מעוצבים, תשיק את קולקציית כלי האוכל החדשה, HYBRIDE, של חברת העיצוב האיטלקית SELETTI. בנוסף, תציג הרשת מבחר של מוצרים מעוצבים ממותגים שונים מרחבי העולם.

 

חממת העיצוב

חממת העיצוב של יריד עיצוב טרי מבוססת על מודל חממת האמנים העצמאים - פיתוח מקורי של יריד צבע טרי. החממה תציג כמאה פריטים של מעצבים, מהמיטב המתגבש במוחם של מעצבים צעירים, בסטודיו ובבתי המלאכה במקומותינו. כל המעצבים המשתתפים בחממה נמצאים בתחילת דרכם המסחרית ונבחרו על ידי ועדת החממה של היריד ויועצותיו. הפריטים שנבחרו מייצגים טווח רחב ומגוון של סוגי עיצוב, תחומי שימוש ועיסוק ושל סדרי גודל - מהמוכר והפונקציונלי, דרך הדקורטיבי ועד לקונספטואלי.

 

לפרטים נוספים: www.freshpaint.co.il

 

|
|
|
|