צלם: Antonio marques and maria vernet
תיאטרון, מחול, מוסיקה קלאסית ותרבות לילדים - עונת 2013-14 בהרצליה
צלם: Antonio marques and maria vernet
Always Antonio - רקדן הפלמנקו אנטוניו מרקז מסכם קריירה
צלם: דניאל קמינסקי
"אנטי" - תיאטרון גשר

עונת 2013-14 בהיכל אמנויות הבמה הרצליה

עונת 2013/14 תפתח את העשור השני לפעילות של היכל אמנויות הבמה הרצליה ותהיה מורכבת מתחומי הבמה השונים: תיאטרון, מחול, מוסיקה ומוסיקה קלסית ותרבות לילדים. בכל תחום יופיעו בעונה זו הכוחות הטובים ביותר בתרבות הישראלית והבינלאומית. בעונה, נוספו 3 סדרות חדשות: "הניגון היהודי","הסדרה הווקאלית" ו"לילה זוהר באופרה" ובמהלך העונה יתווסף לפעילות ההיכל גם אולם בית האזרח הנמצא במרכז העיר ובו תתקיים פעילות תרבותית אינטימית המתאימה לגודל המקום. בית האזרח ישמש, בין השאר, כביתו השני והאינטימי של ההיכל.

 

"אנטי" - תיאטרון גשר (צילום: דניאל קמינסקי)

 

סדרה של הצגות תיאטרון

סדרת התיאטרון העונה מייצגת הצגות נבחרות מהרפרטואר של תיאטראות ישראל ביניהן: "חברות הכי טובות" של תיאטרון הקאמרי בשיתוף בית ליסין, "החולה המדומה" של תיאטרון החאן, "אנטי" תיאטרון גשר, "הם יורים גם בסוסים" תיאטרון הקאמרי, ו"סוסים על כביש גהה" תיאטרון בית ליסין.

 

סדרה של מחול עכשווי

סדרת המחול ממשיכה בכיוון הבינלאומי העכשווי ובמתן במה ליצירה הישראלית הבולטת. בראשית העונה, אנטוניו מרקז, הכוריאוגרף הספרדי הידוע המכונה "הפרא האציל" ונחשב לאחד מחשובי רקדני הפלמנקו בכל הזמנים, חוזר להיכל עם להקתו במופע Always Antonio. מופע סיכום הקריירה המפוארת של אחד מחשובי רקדני הפלמנקו בעולם המציג ממיטב היצירה שיצר בקריירה המזהירה שלו.

 

מהולנד תגיע לראשונה בישראל INTRODANS  מלהקות המחול המובילות באירופה, במופע שבמרכזו היצירה ”משיח", מאת אד ווב למוסיקה של הנדל ובחלקו השני של המופע יצירות בסגנון ניאו קלאסי – עכשווי של טובי הכוריאוגרפים באירופה: נאצ'ו דואטו, טון ויגרס ואחרים.

 

"משיח" - INTRODANS מהולנד (צילום: Hans Gerritsen)

   

לביקור ראשון בישראל תגיע גם להקת המחול של סאן פאולו ברזיל במופע: In the Middle  ובו מבחר מסקרן של טובי הכוריאוגרפים באירופה וברזיל: ביל פורסיית', נאצ'ו דואטו, ורודריגו פדרניירס.

 

אנסמבל להקת בת-שבע יעלה בבכורה יצירה מאת דניאל אגמי, רקדנית להקת בת שבע לשעבר ואת "Uprising" - היצירה מאת חופש שכטר, שתוארה בניו יורק טיימס כ"דיוקן של שבט גברי שיש בו גם רגעים של עדינות, הומור, עצב ותסכול".  להקת המחול הקיבוצית תעלה את  "חֶסר השלם", יצירתו החדשה של רמי באר שתעלה בבכורה בפסטיבל ישראל 2013.

 

סדרה מוסיקלית

סדרה סימפונית גדולה בניהולו של עמוס טלמון, יככבו שתי התזמורות הסימפוניות: התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור והתזמורת הסימפונית ראשל"צ. במסגרת הסדרה יתארחו מבצעים חשובים עם היצירות הגדולות של מיטב הרפרטואר הקלאסי-רומנטי בביצוע טובי המנצחים והסולנים הבינלאומיים והישראליים.

 

השנה לראשונה-אחות לסדרה הסימפונית: הסדרה הווקאלית, אל התזמורות והמקהלות יצטרפו סולנים ישראלים ובינלאומיים שיבצעו את פסגת הרפרטואר הווקאלי כמו: מיסה די גלוריה , טהדאום , סטאבאט מאטר ואחרים.

 

סדרה קונצרטים אופראית חדשה וייחודית נוספת- "לילה זוהר באופרה", בהשתתפות התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה וסולני האופרה הישראלית בניצוחו וניהולו של דודי זבה, ובהנחיית שחקנים ומוסיקאים ובהם: דרור קרן, אסתי זקהיים, אורית וולף, רמה מסינגר- שיעניקו לכל קונצרט זווית ייחודית. 

 

התזמורת הקאמרית (צילום: מיכאל כהן)

 

סדרה חדשה נוספת, "הניגון היהודי". הסדרה יוצאת למסע שורשים אל מוסיקת הנשמה היהודית שפעלה ופרחה בקהילות ישראל ומעוררת בכולנו זכרונות מבית אבא. במסגרת הסדרה יעלו מופעים כמו: שירת הלדינו עם יהורם גאון, משירי הרב שלמה קרליבך בביצוע חנן יובל ולהקתו, המיוזיקל היהודי בהשתתפות נתן דטנר ולימור שפירא, הניגון התימני והשפעתו על הזמר היהודי, הפיוטים החסידיים.

 

גיל שוחט יציג את שנת הפסנתר הגדולה בסדרת מפגשים מוסיקלים המשלבים סגנונות מוסיקה ובמרכזם הפסנתר. בכל מפגש יהיה אמן אורח בין היתר: שלמה גרוניך,ששון גבאי, אמיל אייבינדר, נורית הירש ונורית גלרון.

 

ערבי זמר ומסעות בעולם

עוד בעונה: סדרת ערבי זמר בניהולו של אורי קריב, ובה מסע מוסיקלי על מפת ישראל, עם השירים שנכתבו על ישובים, אתרים ונופים בארץ ישראל. את המפגשים ינחו אומנים שונים בעלי זיקה למקום לו יוקדש הערב ובהם: ירון אנוש, ספי בן יוסף, שרה'לה שרון, דן אלמגור, יואל שתרוג ויורם טהרלב.

 

עוד ברוח של מסעות והפעם בעולם: "הערים הכי מרתקות בעולם", סדרת מופעים מוסיקליים חדשים בשילוב הרצאות ומופעים אורקוליים עם הלהיטים, השירים והפולקלור המוסיקלי של היפות בערי העולם ובהן: מנהטן, ירושלים, ברלין, סן פרנסיסקו וונציה. בהשתתפות: יהורם גאון, לימור שפירא, גיא מנהיים, תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית ומני פאר.

 

"לילה זוהר באופרה" בהנחיית אסתי זקהיים (צילום: יח"צ)

 

מופעי תרבות לילדים

"קלאסיקה לכל המשפחה"- מופעי מוסיקה מוסברים בהגשה ייחודית של ניצה שאול, רוני פורת ואחרים. סדרות התיאטרון לילדים (לגילי 5-3 ולגילי 9-6) מציגה הצגות תיאטרון לילדים, המוגשות ברגישות ובהקפדה. והעונה: "מסיבה בגן העכברים" תיאטרון אורנה פורת, "הכתה המעופפת" תיאטרון המדיטק בשיתוף הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין, ו"הילד הזה הוא אני" תיאטרון ארצי לילדים ולנוער, "בת המלך" תיאטרון חיפה, "הלב של שירז" תיאטרון אורנה פורת.

 

סדרת העיון שישי אסטרטגי, בעריכתו של אלוף (מיל') שלמה גזית, לשעבר ראש אמ"ן ובהנחית  ד"ר ראובן פדהצור, תעסוק באתגרים המדיניים, הביטחוניים והחברתיים העומדים בפני מדינת ישראל ובמסגרתה יתקיימו אחת לחודש מפגשי אקטואליה עם מרצים שונים.

 

תוכנית העונה מגישה הצעה תרבותית מגוונת הכוללת מופעים והפקות המייצגים את צמרת העשייה בכל תחום כך שכל אחד יוכל למצא בה את המופעים המתאימים לו. העונה מוצעים תוכניות חדשות מתוך מטרה להרחיב את קהל ההיכל שגדל משנה לשנה.

 

 

|
|
|
|